Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

simicak
3. nov 2010

petraguerra a s temi detmi,u Verunky jsou hodne deti,je tam asi max. 10deti a se mnou 4 dospeli 😀 Takze to bude pohodove. Je to tam takove malicke,rodinne

zabka85
3. nov 2010

Děkujieme🙂))))))))
@fajn No tak to sem na to zvědavá naše dr.to sama doporučila a hned nás objednala na ty spalničky...mám z toho lehkej vítr..... 😖

argousek
3. nov 2010

@karmenta musíš to vypozorovat, co ti sedne a co ne. U nás teda u obou kluků hrozný koliky, takže jsem si to opravdu hlídala. Ani jsem nejedla čerstvé pečivo, česnek a cibuli už vůbec odkaz na další http://www.jahodovi.cz/index.php?name=News&file...

maatkka
3. nov 2010

ano ano argousek ma pravdu... som si spomenula este som nemohla jest ani cerstve pecivo ked som kojila... alebo napr. jablko so supkou ani ziadne alergeny ako napr. jahody citrusy a tak...
simi dakujem za kompliment 😀
peti jasneee ze som hrda 😀 😀 😀

bera28
3. nov 2010

@helili, ještě mě napadlo - dáváte něco na reflux?? Teď je prý výborný Gastrotuss, je to sirup pro malé děti. Protože malá určitě reflux mít bude a to jí taky nepřidá. Nemusí vůbec blinkat, "jen" jí může pálit žáha a s tím se fakt jíst nedá 😖 Aneta dostávala předloni Helicid, ale to byla tobolka, která se vysypala do jídla. Ten sirup by byl pro vás asi lepší. Zkus se zeptat pediatričky. Protože pokud ti jí ve spánku (totéž bylo u nás) a nechce v bdělém stavu, tak jí prostě něco moooc vadí a reflux by mohl být příčinou.

@vladimuraz, na Vojtovku už máš praxi, ne? 🙂 Já to chci trochu zlehčit, ale věřím, že to musí být vopruz. A s tím podnájemníkem, to je síla!! Hele, kamarádka nekamarádka, já bych si na ní došlápla. No, stejně to bude k ničemu, ale na někom bys mohla zchladit žáhu 😉

@fajn, tak to bychom mohly na ty obchoďáky chodit bušit spolu 😀 Já tu taky od pěti straším 😠

Simi, já taky vždycky nervila, když svišťáci zaspali a vynechali jídlo. A ani teď to není lepší - ve školce nechtěli svačit, Kuba si jednou kousl a Anetka vzala chleba s pomazánkou a prý s ním pomazala celý talíř a ještě si u toho broukala:"mažu, mažu,..." Obědu taky nic moc nedali, zato trika měli jak prasata. Tak jsem to s nima chtěla dohnat odpol a u večeře už Kubovi padaly oči, tak dal asi 4 lžičky. Fakt paráda. Takže zítra si je budu doma vykrmovat a v pátek zase pošupajdí mezi děti.
A s tou praxí ve školce, to teda smekám. Já bych neměla nervy ani na těch 10 dětí. No, mně vlastně bohatě stačí tyhle dvě 😝

karmenta
3. nov 2010

http://soutez.doma.nova.cz/bopik - moc prosím o hlasování. je to zdarma 🙂

saskah7
3. nov 2010

@petraguerra dakujem za vsetky info.. dost ma to ukludnuje.. hoci teda som zvedava, co to bude u nas na SK a ake pristroje to dostanem 😀
ja idem len zajtra na pohovor s primarkou, ktora mi ide vsetko vysvetlit, takze este toho moc neviem.. ale do telefonu mi zatial povedala, ze minimalne na 18hodin denne musi byt na kysliku... 😕

petraguerra
3. nov 2010

Simco zase to bude trosku zmena a aspon prijdes mezi lidi,ja jsem rada.ze uz tady delam sice jen 15hodin,ale je to fakt super,ze nemusim mluvit porad jen o Matesovi.Tady v ty dire je to fakt des,ale tedy za Birmingham by jsem nemenila 🙂 😉

Karmenta ja ti hlas neposlu jsem se snazila hlasovat pro Patricka Kauce tj syn od me zname a je to na kod a ten maji poslat na telefon a me ho tedy do UK neposlou 😒

petraguerra
3. nov 2010

Saskah To urcite malemu pouze prospeje oni totiz s tim kyslikem daleko lip rostou,nespotrebavaji energii na dychani,ale na rust .Mates mel 600g a ted 15.3kg ve 3letech,pokud by te trebas jeste neco napadlo na co se zeptat tak klido muzes pokud budu vedet rada ti poradim pomuzu 😉 Jak se jmenuje malej?

saskah7
3. nov 2010

@petraguerra su to dvojicky, s kyslikom je Petrik.. narodil sa 820g 🙄

petraguerra
3. nov 2010

Saskah za par mesicu ho odpoji a bude kluk jako parizek velkej a silnej neboj s kyslikem to zvladnes 😉

kikimaruska
3. nov 2010

Ahojky holčinky. Zdravíme. Srazík a dovolenka byly skvělé...poznaly jsme se osobně s Adajar, tak doufám, že se zase někdy sejdeme 😉 . Ustáli jsme to ve zdraví, ale ted už jsme zase ve svým stereotypu rýma, kašel...a kdo ví co dál 🙄 . Holky dáváte některá nějaké multivitamíny, nebo doplňky stravy na imunitu? Dávám Kubovi už rok pravidelně Marťánky v sirupu, ale výsledek.. 😖 , od podzimu do jara jedno nachlazení, kašel chřipka...stále dokola, přez léto rýma...nějak se z toho nevyhrabeme a účinky nevidím...asi fakt jen reklama a tahák na peníze? 😨 🤐 . Známá mi doporučila Ribomunyl, jenže ten je jen na předpis(tak uvidím, zda by dr.napsala), ale hlavně ta cena je taky "slušná". Máte zkušennost? Klidně i nějaké kapky, sirup na přírodní bázi, prostě co vám opravdu pomáhá..díky. Jinak fotečky ze srazíku mám v albíčku. Jdu vás trochu dočíst...

bera28
4. nov 2010

@kikimaruska, já žádné vitamíny svišťům nedávám, ale je pravda, že oni nemarodí. Být tebou, tak se na to taky vykašlu, maximálně se domluv s doktorkou, jestli by mu neudělala náběry na imunitu a podle toho by případně předepsala něco na posílení. Je mi jasný, že tě štve, jak pořád marodí, ale pokud je to jen virozka, ne na žádná antibiotika, tak je to u dětí normální. Někdo je holt náchylnější víc, někdo míň, ale ještě to neznamená, že by musel mít nějak extra sníženou imunitu.
A teď jdu kouknout na fotečky ze srazíku 😉

simicak
4. nov 2010

saskah,ty mas 5deti??????????? Klobouk dolu,musi te mit doma pekne veselo 😵 Malemu kyslikurcite prospeje a nebude to na dlouho 😉

kikimaruska,jak pise Bera,ja bych nic nedavala. Je to upne u deti normalni,tvori si imunitu,od kamaradky maly je nachhlazeny asi 15x rocne a dok.taky rikal,ze to je v norme,jen male virusy. My se zatim drzime,tuk tuk tuk.

Bera,me lezou na nervy moje deti,cizi mi nevadi 😀 Me prace s detmi bavi,nebo teda bavila a nedoveu si predstavit delat neco jineho. V kanclu vubec ne a v obchode se delaji silene hodiny a vikendy a dnes uz i svatky. Skolka je supr,mas tam klid,je to pohodove,bez stresu,delas supr hodiny........

Petraguerra,ty jsi z vesnice??? Ja jsem z mesta,takze mam rada mesto a vesnice tak na vikendy. Jinak bych se unudila. S praci doufam,ze budu taky chodit tak na 15hod. tydne,uvidim,co mi dnes vsechno reknou.

Ja dnesk pecu fairy cakes do skolky,Veru ma zitra 4roky,tak se musim zacit chystat. Manza dnesk koupil prvni dort,ma to Tinker belle,urcite nikdo nevi kdo to je,ze? 😀

fajn
4. nov 2010

@simicak Verunce vše nejlepší k zítřejším 4 narozeninám, já budu píct dnes dort ale jenom malej kulatej tak doufám že se podaří.

berryvajt
4. nov 2010

Ahojte baby.Chcem sa trošku pochváliť. Včera sme absolvovali prvú kontrolu na nedonoseneckom a očnom ... 😵 Trvalo to 4,5 hod a baby prespali síce (za odplatu sme mali krušnú noc)..ale zatiaľ je všetko v poriadku. Čo sa týka toho krvácanie u Sofinky,p.doktorka bola veľmi spokojná. Vstrebáva sa to rýchlejšie,ako očakávali a je to fajn...a očká po operácii tiež sú v poriadku. Takže som bola na moju hviezdiečku veľmi hrdá. Moja bojovníčka veľká..Johanka klasika, je v poriadku,len sa mi nepáči, že je taká lenivá a spavá.Ale však nemôžu byť rovnaké.Budúci týždeň ideme na poradňu k pediatričke a popýtam sa na veci. Sú dni,keď všetko ide ako po masle,sú dni, keď je to veľmi ťažké a nefungujú veci tak, ako si to ja predstavujem 😝 😝 a vtedy sa zľaknem,že niečo nie je v poriadku s nimi, ale spätne si uvedomujem,že je to asi normálne..každý deň je iný a niekedy sa ráno zobudím a zistím,že je večer 17.00hod a celý deň je za nami.. 🙂
Čítala som,že je tu nová bojovníčka menom Victoria.Gratulujem maminke k maličkej.Prajem veľa síl a trpezlivosti. 🙂
už musím ísť, pomaly sa zobudia a ideme cvičiť..ahojte

bera28
4. nov 2010

Simi, to máš fajn, mě lezou krkem moje i cizí děti😀 😀
Verunce k zítřejším narozkám vše neeeej 😉

Berryvajt, to je bezva, že máš dobré zprávy! Tak ať takhle pěkně pokračujete i dál! Ještě to nějakou dobu potrvá, než so oddychneš a všechno pošlape tak, jak má. Ale neboj, dočkáš se 🙂 🙂

Svišťáci byli dneska zase fascinovaní popelářena. Od rána stáli u okna a vyhlíželi je. A pak se dočkali 🙂 🙂 :

https://www.youtube.com/watch?v=Bx71JcdT8mA
nanya
4. nov 2010

Ahoj holky.
Mám dočteno, ale nějak mi není psychicky dobře, tak nebudu reagovat.
Přišla jsem se jen vypovídat 😒
Dnes jsem byla na ORL s mým krkem, který mě už trápí cca 3 roky. Stále jsem si u obvodního dr. stěžovala, že beru x krát za rok antibiotika na angíny, mám neustále rýmu, ať je jaro, léto, podzim, zima.... Ale on nic, poslušně stále předepisoval antibiotika a až teď jsem si u něj "vydupala" žádanku na ORL, že mi stále něco teče z mandlí, takový jakoby bílý hnis, a že mě to nutí kašlat. Dnes jsem tam tedy byla a to, co jsem se dozvěděla, mě tedy na kuráži nepřidalo. Paní doktorka mě prohlídla, nosem, krkem, ústy a verdikt? Operace a 7 dní hospitalizace !!! 😖 Já se operace jako takové nebojím, ale já pořád kojím 😕 A nechce se mi toho vzdát a Danielek už vůbec ne. 😨 Navíc ten případ s jedním 3. letým klučinou, jak skončil v bezvědomí a už se nikdy neprobudí? A to byl je na "banální" operaci krčních mandlí? A když jsem se ptala, jestli je to nutné, tak říkala, že aji jo, že x krát za rok brát antibiotika není dobré, angína sedá na srdce, ledviny a játra a že by to nemuselo "časem" dopadnout dobře. Ach jo. Já dr. na ORL upozornila, že nejdříve za půl roku, ale já to holky nedáááám, to odloučení od Danečka, jsme tak sehraní, není zvyklý někde spát, nechce usínat sám, usíná mi v náručí, já bulím už teď, a co pak? Až ta chvíle nastane? Ja vím, jsou i horší věci, ale já to fakt nedávám ... ☹ 😢

bera28
4. nov 2010

@nanya, to je teda nepříjemné 😔 Na druhou stranu je ale určitě pravda, že je lepší podstoupit jednu operaci, než do sebe pořád ládovat antibiotika. Jsi fakt dobrá, že ještě kojíš!! Ale Daneček už je velký, takže pokud bys přestala, tak mu to rozhodně nijak neublíží 😉 A jestli půjdeš na operaci až za půl roku, tak do té doby můžete trénovat usínání i s někým jiným. Co třeba kdyby to vzal za tebe taťka?? I když to nebude probíhat asi stejně jako s tebou, tak věř, že se taky sehrají. Musíš myslet taky na sebe a své zdraví! Vůbec nepřemýšlej o tom, že se nějaký klučina po operaci neprobudil. To bys nemohla ani vycházet ven, co kdyby tě porazilo auto?? Máš před sebou ještě dost času, abyste se na to všichni mohli připravit, ty to určitě zvládneš!! 😉 🙂

maatkka
4. nov 2010

Ahojte
nanya to je mi luto ☹ uplne ta chapem - ja by som to prezivala veeelmi podobne ako ty... ale od slova do slova suhlasim s tym co pise bera... za pol roka sa na to ako-tak psychicky pripravite - Danielko uz bude velky chlap 😵 a uvidis ze to zvladnete... musis predsa mysliet na svoje zdravie!!!
berryvajt to je uuuplne uuuzasne ze sa krvacanie tak pekne vstrebava 🙂 ani nevies ako velmi si ma potesila!!!
maruska my davame Lilinke len obycajny cebion multi sirup a jasne ze neviem ci je to nim ale Lilu je zdrava (klop-klop-klop) a to musim napisat ze my sme mali hrozne obdobie s mm co sme boli cca dva mesiace na striedacku chori a Julinka je vkuse s nami a nic nechytila 🙂
teraz som si kupila Dieta (casopis) a je tam reklama na nejake vitaminy s kolostrom (Male hviezdy - tusim) sa mi to celkom vidi 🙂 tak potom pozriem o tom nieco na nete (hlavne od akeho veku sa tomoze detom davat)... nepoznete to baby?
bera video je vymakaneee 😀 sa usmievam este teraz 😀

nanya
4. nov 2010

Bera, Maatka, já vím, že musím myslet i na sebe, jen mě mrzí, že už tím trpím 3 roky a mohlo se to řešit ještě před dítětem. Nechci Danielkovi způsobit stres, že bude bez mámy, je to velký závisláček. Kojení mě mrzí, tak nějak ještě nejsem smířená s tím, že to stopneme. Mě to nevadí, nemusím nic chystat a ten pocit, tu blízkost, jakou při kojení k sobě máme, to mi už asi nikdo nenahradí ☹ Vždy mě u kojení jemně hladí, je to prostě nepopsatelný krásný pocit. Ale snad to do toho půl roku nějak zvládnem, počítám někdy z jara, abych to měla co nejdříve za sebou. Babička pohlídá s tatínkem, určitě se dobře postarají, ale mě to urve srdce 😔 Když mi ho babičika hlídá a je to už déle, jak 4 hodiny, začne mi bít srdce, občas se začnu klepat, a už už chci jít za Danilkem. Nemůžu být bez něj den, natož týden?! 😖 😢

petraguerra
4. nov 2010

Nanya to je me moc lito,ze musis jit do nemocnice ,ale kdo vi co bude za pul roku,urcite to vsichni zvladnete a potom ti zase bude lip.Urcite se budes cititr o moc lip,kdyz nebudes vecne nemocna +kdyby jsi chtela jeste to dalsi mimco tak taky lepsi to vyresit ted dokud mas jen Danecka 😉

Bera to jsou kecky -co ja by jsem za to dala 🙂 Uz jsou strasne veliky! 🙂

Simicak ja jsem z vesnice i v cr a tady taky,malinkate mestecko-me se v A berdeenu vubec nelibilo,hlavne me nebavi litat po tech rusnejch ulicich a maximalne vymetat obchody-me staci jit jednou za cas na nakupy a jinak preferuji ,kdyz si mam kde v klidku sednout venku,projit se atd.Kdyz ti lidi reknou na ulici ahoj-proste byt vic doma.Jak mam tu Jitku ta bydli v Aberdeenu,ale depku ma jednu za druhou a fakt jenom lita po obchodech-nic pro me.

Berryvajt super,ze mas takove krasne dobre zpravy a holky jsou v pohode 🙂 Matej taky vzdycky ,kdyz jsme zpocatku jeli na nedonosence na kontrolu tak tam celou dobu vzorne spal-myslim,ze se boji,aby jsme je tam zase nevratili 😀
Potom uz to tak nedelal jenom ze zacatku.

Jinak u nas zadna zmena neni.Jenom tedy ,ze povazuji za pokrok,ze me vcera prinesl Mates triko z Tom aJerry a chtel ho obliknout to nikdy neudelal jsem si vzdycky myslela,ze ani nevi co ma na sobe 😕Tak jsem mu ho natahla pres mikinu tak v nem frajeril 🙂Taky si tedy desne zase cuca prsty u rukou porad je ma v puse-to uz drive nedelal a ted zase 🙄 Jo a taky se mu libi delat kotrmelce ,ale prdku jeste sam neprahodi,ale myslim,ze do mesice uz je bude delat uplne sam.

karmenta
4. nov 2010

@petraguerra Pročítám si diskuzi a ted čtu že jezdíte "na nedonošence na kontrolu". To až nám dají malou domů z porodnice tak pořád budeme mít nějaký jiný režim než normální děti? Máme podle toho nějak vybrat i dětskou doktorku?? Ještě jsme nikoho nekontaktovali. Díky za radu.

maatkka
4. nov 2010

@karmenta ak ti mozem odpovedat aj ja (za Petku) tak urcite rataj s castejsimi navstevami lekarov po prepusteni z nemocnice... my sme napr. chodili pravidelne do rizikovej poradne na rehabilitacie neurologiu kardiologiu ortopediu ocne usne a neviem kde vsade este... ak bude vsetko o.k. tak vas budu odvsadial rychlo vyradovat - ale je urcite lepsie ked sa predcasne narodene deticky aspon zo zaciatku odsleduju - si myslim 😉

bera28
4. nov 2010

Maatkka, já se teď taky plácám už 14 dní v nějakých virozách 😖 Nejdřív mě škrábalo v krku a bolela hlava, tak jsem do sebe naládovala echinaceové kapky a druhý den mi bylo dobře. Pak zase dva dny nic a další den mě bolel močák, to trvalo 3 dny, pak zase klid a teď mě pro změnu od včera třeští hlava a jsem jak praštěná 😖 Svišti jsou teda určitě víc odolný než já 🙂

Petraguerra, to víš, Matěj je už velký chlap, tak si prostě musí vybírat co bude mít na sobě 😀 😀 Jinak já bych taky radši bydlela na vesnici nebo malém městečku, než v Praze. I když tady bydlíme na konci Prahy a kolem je příroda, ale pořád je to betonová tvrz 😒

Karmenta, Maatkka má pravdu. Určitě budete víc sledovaní. Samozřejmě záleží na tom, v jakm stavu půjde Viktorka z porodnice domů a jaké prodělá komplikace. My jsme chodili s oběma do nedonošenecké poradny + neuro v Podolí, na RHB do Motola a s Kubou na oční. Takže jsme toho měli celkem málo, ale první půlrok byly kontroly hodně časté. Pak už jen 1x za půl roku a teď už nic. Pediatričku si sežeň takovou, která má zkušenosti s nedonošenci.

A já se musím pochlubit - už máme pro svišťáky všechny dárky k Vánocům 😵 Ale žádné pro ostatní, tak se na to budu asi muset vrhnout. Jenže mě vůůůůbec nic nenapadá, co bych mohla pořídit. Nemáte nějaký tip?

simicak
4. nov 2010

Tak dorticky do skolky se n epovedly a taky jsem zjistila,ze nemam ani dortove svicky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dobry zacatek 🙄

Petraguerra,ja ted anevim,co si predstavujes pod mestem,Birmingham je sice druhe nejvetsi,ale mam to 5min.do velkeho parku,lidi se tady na ulici zdravi a bavi ( cizi s cizim a nektere sousedy znam od videni ) a 15min.busem do lesa a do obchodu na nakupy to mam zrovna daleko 😀 To bych musela bydlet primo v centru a tam bydli tusim asi jen bohati,my bydlime na kraji mesta a stejne v Ostrave,jsem z nejhezci casti ostravy,takze do leda 15in. chuze a 80% lidi se snat znalo.

Karmenta,urcite budete chodit,takze pediatricku si najdi nejakou dobrou a plus budete litat jeste na nedonosence. My chodili co 3mesice,od jara do ted co mesic,plus fyzio kontroly,dietolot ( spatne pribirame) a plus jeste druha klinika na kontroly co mesic na vazeni a plus hafo doktory,kdyz jsme byli celou zimu a jaro nemocni. Tak dobra pediatricka se ti sikne 😉

nanya,tak to me mrzi,ale je nutne byt zdrava!!!!!!! Do pul roku hlavne muze byt vse jinak,maly se vic osamostatni a ty treba taky. Hlavne at jsi zdrava 😉

Bera,me lezou i cizi deti,ale ne ve skolce. Neviv jestli chapes 😀 Me proste nelezou na nervy deti,pokud to je v praci,pokud je to mimo praci,tak je to jina. Nejsem takova ta jeee,ta je krasnaaa,jeee ta je taaak sikovna,ze rika mama. Me desne leze na nervy se bavit o detech a prdech. Ale v praci ne. Divne,ze? 😀D

karmenta
4. nov 2010

@maatkka @bera28 @simicak holky díky moc, zítra se pokusíme zjistit nějaké reference o našich vybraných doktorkách (váháme mezi dvěma) a uvidíme. Nebo nevíte některá v Břeclavi o nějaké dobré?? Nebo v nejhorším v Brně, ale radši bych tu Břeclav. Díky

kikimaruska
4. nov 2010

Ahojky holčinky. Tak dneska Kuba zase zvracel (hodně zahleněný byl), kašlal pořád, ani spinkat nemohl, tak jsme jeli zas k dr. Máme zpátky zase chycený průdušky, a je to i hodně vlhké tak jsme vyfasovali inhalátor a inhalujem BERO DUAL N., pak jsme dostali tentokrát i antibiotika AUGMENTIN DUO a jako doplněk -vitamíny nám doporučila MULTISANOSTOL...tak jsem to vše koupila, zase o pár stovek lehčí...a ve středu kontrola, při zhoršení rovnou na pohotovost (ale to nás snad nepostihne) Jinak jsem se ptala na ten Ribomunyl a předepisuje se až dětem s prokázanou sníženou imunitou (jak psala bera)a nám nikdo žádný testy ani odběry nedělal...tak snad se nám to trochu zlepší. Já jinak ani nemusím chodit do té práce...jsme bez peněz, nebydlet u našich, tak jsme už pod mostem, jenže Kubula jde jednou na hodinku do školky a pak 14 dní marodíme...to tam fakt ani chodit nemusím 😔 🙄 😕 😨

argousek
4. nov 2010

Ahoj holky,

tak Štěpán dneska půl roku 🙂) tak vkládám nějaké foto. Jinak má 8,5kg To měl Adámek v roce 🙂) No a za týden Adámek 4roky Toto letí 😅

@nanya já bych si ten zákrok objednala s tím, že to můžeš kdykoliv zrušit a přeobjednat. Já jednou takhle Adámkovi objednala mandle a pak jsem to zrušila. Nestresuj se a nenech se do ničeho nutit a následuj svou intuici. Je to blbý, že už to trvá tak dlouho, ale pokud to vydrželo doteď, tak pak to ještě vydrží, když se na to nebudeš cítit. Zároveň uvidíš za půl roku bude malej taky už někde jinde, víc se osamostatní a třeba pak budete kojit už jen večer a budeš ho moc nakojit, když ti ho tam taťka přivede na návštěvu. Bude to jako kdyby si byla v porodnici, uvidíš, že se to dá. Já jsem si to taky nedokázala představit a pak to nakonec beze mně zvládili měsíc, ale je fakt, že Adámek byl mnohem starší 😒
@kikimaruska tak ať to malýmu zabere 😉

bera28
4. nov 2010

Simi, o co horší začátek, o to lepší konec 😉 Uvidíš, že si Verunka zítra narozky krásně užije 😉 Snažím se to s těma dětma pochopit, ale moc mi to nejde 😀 😀

Kiki, Berodual dostal Kubajz při propuštění z Podolí jako pohotovostní inhalátor při kašli. Asi 3x jsme ho použili, hlavně loni na jaře, když měl zánět průdušek. Strašně to smrdí a vůbec nechtěl mít "fučák" (tak tomu říkáme🙂) na nose. A neptala jsi se teda doktorky, jestli by mu ty testy na imunitu neudělala?? U nás to určitě bude se školkou a maroděním stejné, zvlášť teď na podzim. Ale říkám si, že pořád lepší, když budou marodit teď, když jsem ještě doma, něž je tam šoupnout až na jaře, a kdo by pak s nima doma zůstával, že. Tak ať je Kubík brzy fit! O tom Multisanostolu jsem psala, že si ho hodně maminy chválí. tak snad taky pomůže. I když já si myslím, že to je všechno akorát tahání peněz a když má dítě rozmanitou stravu, tak vážně žádné syntetické vitamíny nepotřebuje. U nás třeba vůbec nejede ovoce, akorát tak banán a mixovaná hruška, zelenina jen tepelně upravovaná a nemyslím si, že by nějak strádali. Jediné, co dáváme už od porodnice, jsou probiotika.

Argousku, no nádherný klučina 😵 😵 Můžeš být pyšná mamča, na oba dva 😉