Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

simicak
7. nov 2010

Holky,tady to je uplne jak u terapeuta 😀 😀 😀 😀

Fajn,klobouk dolu a reakci jsi mela normalni,podle me. Sla jsi na zasiti a vzbudila jsi se bez miminka v brisku,v 5mesici tehotenstvi. Ja rodila prirozene,takze jsem malou hnedka videla,hned si na ni mohla sahnout po intubaci a taky ten prirozeny porod si myslim,je vetsi pripravou na vsechno,takove to zakonceni vseho. Ne ze te uspi a miinko nikde a bez porodu.
Ale pripomnela jsi mi babicku,s tim,ze sis ji predstavovala buh vi jak hrozne vypada. My jak byli v dubnu cesku,mala mela 9mesicu,tak babi jak ji videla rika, jeeee,ona vypada uplne normalne jak jine deti 😀 😀 Kdyz jsem se ji ptala,jak by jako mela vypadat,tak rikala ze nevi,ze si to vubec neumela predstavit,jak vypadaji deti tak brzo narozene 😀 Asi si myslela,ze bude mit dve hlavy a jedno oko nebo co. No babicky 😵

Petraguerra,to neni tvoje vina,jakeho jsi mu vybrala tatinka. Si myslimze kdyz se podivas kolem sebe nebo kdyz kamaradky vyykladaji,tak idiotu tatinku je silene moc a spis je zazrak narazit na normalniho!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Navic chlapi hur nesou takove veci,kdyz dite neni uplne zdrave nebo jsou jakekoliv male problemy. Plno chlapu se nesmiri ani s tim,ze maji dceru a vycitaji to manzelkam cely zivot!!! A treba to toho tvojeho jeste chytne,jen pozdeji. Nas tatka nas opustil jak jsem byla nejak v prvni tride a ze ma deti zjistil jak jsem maturovala a ted je dobry tatka a i dedecek,jen mu to dyl trvalo. NO a ja mu odpustila i to ze nas nechal tri deti s nemocnou zenou. Treba to u vas bude mit taky dobry konec,moc bych ti to prala. A detem stejne staci maminky,my jsme proste nejlepsi 😝

simicak
7. nov 2010

argousku,u tebe jde videt,ze je hodne dulezity pristup doktora a sester. Protoze kdyz se chovaji jak prasata,tak pak jsou ty situaci daleko vic stresujici nez by mohly byt!!!!!! Mela jsi zlatehho primare a ja taky dekuji Bohu,ze mam doma zdrave deti a az s nima jsem si uvedomila,ze to zdravi je fakt nejdulezitejsi!!!!!!!!
A s tim druhym tehu chapu. Ja teda Verunku rodila na den,kdy byl termin,ale chybi zakonceni Vikouse a chtela bycht mit to treti jen kvuli 9mesicum a porodu a normalni prubeh po nem. Ale zase si rikamze jsem sice byla ochuze o to,ale zato mi byo nadeleno miminecko o nekoli mesicu dyl a ze ten cas leti rychle s detma!!!! Takze jsem zas rada,ze je Vikous tak prtava,sice ma skoro rok a pul,ale porad je jak pul rocni chodici ukecana ruzova panenka. 😵

jInak holky ja tehu miluju,sice jsem ta co blije hodne,ale pak jak roste ten pupek,nemuzes spat,vsechno te boli.............uplne uzasneeeeeeeeee. Ja byla vzdycky jak zhulena 😀

petraguerra
7. nov 2010

Ja zase Adajar nedelam rozdili ani mezi Matesem ani mezi jinyma detma,kdyz zaslouzi plesknu toho i toho.Moji znami maji adoptovanych 5deti 2 a 3 a ty deti jsou tak strasne sikovny a kdyz si je dovezli oni byli tak stastni,ze nekoho maji-to by jsi musela videt.Oni ani nezlobili jak byli zvykly,ze si jich moc nevsimali v kojenaku -ja by jse,m si jich vzala hromadu-fakt.Moje babicka si adoptovala taky holku,on na ni deda tajne platil a jeji matka byla kur.. dala ji do decaku,kdyz ji bylo asi 11 babi prisla slozenka na alimenty,on deda vzdycky delal na poste a tak to zaplatil a babi nic nevedela,ale zastupoval jinde.Babi na dedu uhodila za tetou jeli domluvili to vzali ji k nam a potom zazadali o adopci a tak mam 3tety ne jen2. 😀 Myslim,ze i kdyz v puberte taky mela s tetou par problemu nikdy toho nelitovaly anio jedna ani druha teta do dnes rika o babi maminka,i kdyz uz tady roky neni. 🙂
Frana on moc neumi resit problemy,myslim,ze nepocital s tim,ze budou problemy s miminem prvne jsme to zkusili byla jsem v tom,jemu vsechno docela vychazelo...tedy neco se stalo predtim,prodela spoustu penez a chtel se zabit,ale do dnes nevim jak to presne bylo,on o tom moc mluvit nechce-to uz me asi melo upozornit....jinak ale je hodnej,nepije ,nekouri,nemlati nas,vydelava penize ,setri,nelita za zenskyma,ale je jako 70letej deda,bez zivota a toho ja mam habadej v sobe 😀Myslim,ze on by byl super pro pani okolo 70let 😀
A tehotenstvi jako ty spatne,skoro celou dobu jeste jsem litala do prace.....Tlak vysokej ,otikala jsem a on me misto klidu,kdyz jsem mela volno tahal po horach jako kamzika 😖 Ale zase jsem mela pohyb a byla na cervstvym vzduchu coz asi nebylo uplne to pravy pro me v tehu. 😒

rovni
7. nov 2010

moc mi pomaha ked vidim,ze v tom nie som sama,ze kazda ste si prezili "to svoje"
ja som mala uplne bezproblemove tehotenstvo,termin som mala mat 5.5,Na Silvestra sme nechali starsiu dcerku so starymi rodicmi a oslavili sme to s partiou v podniku-ja samozrejme len na mineralke,cele to bolo velmi decentne.Lenze ta mineralka bola dost studena a mna za 2 dni zacalo boliet hrdlo,mala som nadchu a kasel.Hned som pre istotu isla k lekarovi,davala som si homeopatika-nic ine som nechcela vzhladm na tehotenstvo.Aj lekar mi dal len nejaky prirodny sirup na kasel.Za 3 dni sa to mierne zlepsilo,ale zacala som mat trochu vytok-Vtedy som mala aj poradnu u mojho gynek.-vsetko som mu povedala,on povedal ze vytok v tehotenstve je normalny-pokial nie je zafarbeny-co moj nebol,takze ma ani nepozeral na koze,len pocuval ozvy srdiecka babatka.Ale dalsie dni ten vytok tam stale bol a necitila som sa vo svojej kozi,mala som aj nejake bolesi v krizoch a podbrusku,stupnovalo sa to az som isla opat ku gynek.to som uz citila ze to nebude dobre.prezrel ma a povedal ze som na 2 prsty otvorena a najneskor na druhy den musim ist do nemoc.-asi mi budu musiet zasit krcok.Ja som isla este v ten vecer,ale to ma nechali cakat na pohotovosti 2 hodiny-ze vraj gynekolog operuje a za ten cas som citila prichadzajuce kontrakcie a vedela som ze to neskonci dobre.Ked ma konecne doktor prezrel,povedal ze uz vidi plodovy vak a musim ist na porodnu salu.Uplne som sa tam zlozila,bola som len v 24tt,bola som tam sama,lebo manzel musel ostat doma s dcerkou.Na sale do mna napichali vsetko mozne,aby to este zastavili,povedali ze mam v tele nejaku infekciu-zapal a to spustilo predcasny porod.Prisiel tam aj primar novorodeneckeho a hovoril mi vsetky tie reci o tom ako je to strasne skoro,ako babo ma okolo 600gramov,ako sa mam pripravit na vsetko mozne,ze do 24tt sa to berie ako potrat....Ja som to vsetko vnimala ako cez nejaky zavoj,ze to sa nedeje mne,to nemoze byt pravda.Podarilo sa im to zastavit na 5 dni,napichali do mna vsetky tie kortikoidy,cely cas som musela lezat bez pohnutia s nohami hore.stale do mna tie litre infuzii a strasne som dufala ze to vydrzi a modlila sa za kazdy dalsi den.Ked som uz zacala dufat ze to vydrzi,zacala som krvacat a uz sa to nedalo zastavit a Danko sa narodil ...

adajar
7. nov 2010

@petraguerra to prave obdivuji. Jak by jsi dokazala dat domov cizimu diteti. Ja si vubec nejsem jista ze bych to dokazala vis. A chapu co jsi chtela napsat s tim manzelem.

@rovni no taky pribeh z ktereho mi beha mraz po zadech. Vlastne abych pravdu rekla ja se dotedka nesrovnala s tim ze malej se narodil brzo a s tim porodem. Pro me to byl neskutecnej sen kterej skoncil tim ze mam doma peknyho lumpa. 😀 Ted mi tu roztrhal kytku a morce tiranizuje a tak. Ale mozna pro me je i nevyresene to prvni tehu. A ja nejak nevim co s tim, ale to chce cas.

Holky schodnem se natom ze mame doma kazda obrovske zazraky.

petraguerra
7. nov 2010

Rovni a podivej dneska jakyho mas sikulku to za ten strach stalo a hlavne bude jenom lip a lip.Strasne se to s casem poda,me tedy taky dojima,kdyz trebas vidim porod v TV a rikam si o tohle jsem prisla,ze jsem malyho nevidela po porodu,ale hlavne,ze ho mam a je jakej je.

Adajar ja se vzdycky videla jako takova ta matka co okolo ma aspon dve deti vsude curbes,zvirata,hracky pod nohy se me motaji psi a porad na me ceka kupa pradla....proste dum kde bydli lidi,je tam zivo.Tak to ma bracha od Frani maji dve holky,pod noha,ma se motaji dva psi,z klece jjeci papousek ola,ola a kiko,obcas se zaleze zelva a vsichni ji honi kde je....atd.Tam se tedy citim opravdu dobre.Nemusis se bat ,ze ti upadne drobek z chleba a tak.Mam kamaradku a u ni je tak prepychove nagruntovano den co den a to ma 6letou holku.Dnes me to nevadi,ale jako deti jsme tam vubec nechteli chodit,jsme se bali do toho pokojiku jenom vkrocit. 😀

Jinak my vcera byli v tom Soft Play Bear-bylo to super,Matejovi se tam libilo,hlavne tam meli veliky klouzacky tobogany,ruzny prolejzacky....atd s detma si tedy moc nehral,ale lital tam s nima a fakt se bavil.I ja se svezla z te klouzacky se divim,ze to prezila 😀A listek stal jen 5£na cely den.

jecidlo
7. nov 2010

petraguerra: tak to dojed k nam🙂) ja tu pisu ti dva vysypali na zem burizony, nez ja stihnu uklidit jeden kousek tak je bordel vsude jinde, pes je ted teda ve sklepe, protoze hara, kocka, a dve mysi za kuch. linkou, ZASE🙂 a je mi jasne ze to u nas asi nikdy moc jine nebude🙂)
Jinak ja jsem o adopci taky uvazovala nebo aspon o pestounske peci,ale muj je docelazaseklej, tak uvidime jak se zadari dal nebo ne, jestli to budeme zvazovat, ale ja bych chtela tak dite starsi, okolo 4-7 mi let, ty nikdo moc nechce.Byla jsem v decaku na praxi a nejradeji bych si je vsechny odvezla domu 😅

petraguerra
7. nov 2010

Jecidlo u vas by se me libilo 🙂 Muj Mates je sam,Ale bordel dela taky radnej.My jsme chteli adoptovat dve cernosku a cinanka a dve svoje,a potom se F,zmenil ma svoje nechce cizi... 😒 Ja taky by jsem ty deti brala at jsou trebas starsi,vzdyt oni potom nikoho nemaji cely zivot.V 18je vykopnou z decaku a oni se v tom placaji pak i sklouznou mezi ty lumpy,fetaky snadno.

simicak
7. nov 2010

Petraguerra, a vis ze v Britanii si beloska nesmi adoptovat cernocha??? Ja chtla do pestounske pece a nebo si brat na vikendy z decaku,tak to dela znama,bere si dve holcicky na vikend. Ale manzel by se k nim neumel c hovat jako k vlastnim. Coz teda i chapu,ne kazdy ma nato zaludek.
U nas by se ti taky libilo,my teda nemame zvirata,ale rve se kazde rano od peti,soused nas nezdravi a koberec uz nejde ani vycistit 😀 Ja chtel vzdycky 3 holcicky,jsem ze tri holek a od mamky segra ma taky tri holky. Takze nas na prazdniny byl vzdycky plny barak a vlatne i v byte nas bylo 5,takze taky plno a do toho pes,dva ptaci,jezek,morcata............uplna zoo. Meli jsme i leguana,hada,mysi,kraliky 😀 Ja bych chtela pejska,ale ne zas na jeho ukor. Za chvili zacnu praci a byl by tady sam cely den zavreny. A vy nemuzete mit psa nebo kocicku???
Supr,ze jste si to tam uzili,my byli taky parkrat na softplay. Ja ted chytam kondicku od VEru s kolem,litam jak posuk zani,ona slape jak drak,smeje se a rve,utikej mami,utikej 🙄 Az tak me to chytlo,ze premyslim,ze zacnu snad i behat 😀

simicak
7. nov 2010

rovni,zazitek hrozny. Ale mas doma sikulu,je to vse za tebou,tak si uz jen uzivej vseho a snaz se nekoukat zpatky. Navic mas doma krasny parecek 😵

Adajar,ty jsi prisla o miminko pred malym? To jsem nevedela,to je mi moc lito. Ja potratila pred Vikousem ve 3mesici a pak jsem nechtela zkouset znova,trauma vetsi nez s Vikousem. Zacala jsem krvacet,tak jsem jela rano na pohotovost,tam me prevezli na gyndu,tam jsem cekala 3hod. az se uvolni misto na ultrazvuku,pak dalsi hodinu jeste na ultrazvuku,nemela jse dost vypite vody. Pak mi dok.rekla,ze plod je maly a nema srdicko,ale nevi vlastne v kterem jsem tydnu,poslali me zpatky na gyndu,tam jsem cekala 2,5hod na doktora,ktery prisel a rek,at si vemu brufen od bolesti a bud potratim nebo ne,poslali me domu a cely vikend jsem straili v kontrakcich a plod ze me padal do zachoda a uplne to splouchalo!!!! Tady se vse resi prirozenou cestou totiz,takze ani u Vikouse mi nic nedalize kdyz se ma dite narodit,tak se proste narodi,ze telo vi co a jak.
Kamaradka byla ted tehu a desne krvacela a poslali ji domu,ani nerekli klid na luzku,miminko zilo a prisla o to,psala tusim stiznost na nemocnici

petraguerra
7. nov 2010

Simco my jsme chteli adoptovaty v Portugalu 🙂 Tam je cernochu taky fura.Tak az bude v Londyne olympiada mam koukat na maratron ,ze tam pobezis jo.Chces ceskou nebo britskou vlajku 😀 Ja ti tedy budu fandit co se do me vejde 😉 Uzila jsis to tedy pekne,me tady zarazilo,ze ty midwife nebo sestry skoro nemaji deti ani doktori....to jsem koukala.Se jim ani nedivim po tech zkusenostech.

petraguerra
7. nov 2010

Jo a zvirata my nesmime mit 😒 A tedy jeste nechci ani kvuli Matejovi,aby mu to nevyvolalo astma trebas za par let,kdyz bude porad v pohode s dechem 🙂

adajar
7. nov 2010

@simicak jojo potratila jsem 21tt a bylo to dost hnusny pac se choval divne ten doktor co me prijimal a byl to jeden velkej prusvih. zanedbal to co mohl a pak po 2 dnech krvaceni a cekani co bude prisli kontrakce a maleho mi vzali pod narkozou a byl u toho i primar. Prej slo i o muj zivot jsem se dozvedela spetne.
@petraguerra my teda mame morce meli jsme ho uz predtim a oni se kluci maji radi :D

karmenta
7. nov 2010

@rovni četla jsem tvůj příběh a vysloveně mi mluvíš z duše v té části jak popisuješ žes to vše vnímala přes závoj, jako by se to nedělo tobě.. úplně přesně jsem se cítila já když se malá narodila. Když to někomu řeknu tak mi říkají že to není možné, jestli jsem se nezbláznila, že to není možné "nevnímat".

rovni
7. nov 2010

baby,tych pocitov tam bolo strasne vela,len nemam moc cas pri mojich drobcoch to vsetko tak suvisle napisat
potom som sa dostala na izbu s babou,ktora tiez predcasne porodila-takmer presne v tom istom tt ako ja,len jej babo museli urgentne vybrat cisarskym lebo sa jej odlucovala placenta,ale to dievcatko malo od zaciatku ovela horsie prognozy,bolo mi jej strasne luto ako tam prisla lekarka za nami na izbu a hovorila mi o Dankovi take vcelku neutralne veci a ona sa opytala na svoje dievcatko a ona jej tam tym oficialnym doktorskym hlasom hovorila same zle diagnozy a prognozy.Tiez som zazivala tie strasne pocity ked som chodila za malym na JIS a po zazvoneni pri dverach som sa strasne bala ze mi otvori sestricka s vaznym vyrazom tvare a povie ze mam si pockat na lekara,ten mi povie viac.....Bolo to najhorsie obdobie mojho zivota,nechapem preco sa mi to stalo.este stale nie sme za vodou,Danko sa sice javi celkom OK,len po motorickej stranke este mame co dohanat.

tanav
7. nov 2010

Ahojte,
tak som konečne poctivo dočítala, ale mám z toho hokej. 😀 😀 😀 . Gratulujem oslávencom Andrejke a Veronike k narodeninám. Dúfam, že som to nedomotala.
Baby, ja som sa s Alexíkovým predčasným pôrodom nevyrovnala, bude tomu už rok 19.11., ale mne sa niejako nedarí zabudnúť. Navyše stále žijem v strese, v obavách ako to s nami dopadne. Stále mám na mysli len tie vety, ako že je narodený extrémne skoro a to so sebou prináša komplikácie a následky do budúcna atď.
Mne sa to celé zdalo aký zlý sen. Preplakala som v nemocnici od štvrtka do nedele, až mi lekárka naordinovala lieky na ukľudnenie a potom som prespala hádam celý deň. Doma som potom žila ako v magórii, nechápem kde som brala toľko sily, že som sa ešte dokázala sústrediť na učenie a urobiť počas Alexovho pobytu v nemocnici 5 skúšok.
Normálne, keď sa po čase nad tým zamyslím, nerozumiem.

Alexík sa začal plaziť po zemi, dvíha sa na kolienka, ale ešte nechodí po štyroch. Tiež sme museli 10 dní kvôli kašlu užívať Berodual N. Boli sme na kontrole v rizikovej poradni. Doktorka bola spokojná. Má 7430 g a 70 cm.
Na RHB na kontrole v Košiciach bola doktorka spokojná, vraj už nemusíme cvičiť 4 x denne, že stačí ho stimulovať 2 x denne, že je to veľmi dobré dieťa. Ja som sa ale dohodla so RHB sestrou, že budeme ešte cvičiť 3 x denne. Tak dúfam, že začneme čo najskôr loziť.
V piatok som napísala prvú zápočtovú písomku v piatom ročníku a musím začať písať diplomovú prácu. Tak som zvedavá čo zo mňa bude. 🙂

petraguerra
7. nov 2010

Rovni,Karmenta Ja jsem se zase odosobnila,kdyz se neco s Matejem delo,jako kdyz mu trebas prendavali z ventilace na Cpap a spatne jim fungovala ta masina voda tekla malymu do inkubatoru a jak se sestra natahovala,aby to vyhodila ven tak vytahla tu hadicku z plic malej se zacal dusit tak byl asi 10min na balonku a vedle kolabovala holcicka,ktera potom umrela a ja jsem byla uplne v pohode 😕 Vubec jsem se nebala,ze by to mohlo skoncit spatne,byl u Mateje doktor a ten byl ze vsech tech tam nejlepsi a to me asi uklidnovalo.Nebo kdyz ho pichali a i jinak s nim vyvadeli vzdycky jsem mu rikala to musis vydrzet a za chvili jses doma. 🙂

fajn
8. nov 2010

@tanav je to šikovníček uvidíš že než se nadáš budeš psát že chodí. No a ty si šikovná taky ,to já bych nedala jsem strašně líná .
Jinak teda jsme si to fakt vyžrala každá ,ale je to za náma a musíme myslet jen na to lepší.
Já mám dnes klid,Didka je ve školce tak uvidíme jak dlouho vydrží.Uklidila jsem rychle a teď mám kafíčko no to je parádička. U nás je pěknej hnus,prší a ještě mlha. Včera jsme se ségrou a všema 5 děckama jeli vlakem do olomouce a pak tramvají do cukrárny a oni tam mají pro děcka hrací koutky,opičí dráhy a trampolínu.Děcka se vybláznili a my si daly kafíčko. Děcka měli zážitek jak blázen,když nám nešel otevřít vlak když jsme jeli dom. Chztly jsme rychlík a ten zastavoval tam kde jsme chtěly a pak až v Zábřehu.A když ty dveře nešly otevřít tak děcka se stašně bály co budem dělat. No sranda.
@karmenta blahopřeju ke 14náctideninám,jak se daří maličké?

karmenta
8. nov 2010

@fajn děkujeme za blahopřání, maličké vyřídíme 🙂 Daří se jí dobře, musím to teda zaklepat, dokonce nám ji chtějí výhledově přesunout z JIP na odd. intermediální péče. Je to holka šikovná, nepotřebovala vůbec ventilátor, ani přidávat kyslík, infekce zatím taky, honem zaklepat, nebyla, žloutenka se neobjevila, občas nějaká ta bradykardie, ale to pípne jen po jídle jednou, ale hned se holka sama srovná, takže prý je na tom dobře. HOOOONEM ZAKLEPAT!!! 🙂

adajar
8. nov 2010

@karmenta tak to jsou nadherne zpravy jen at dal je takhle sikovna

simicak
8. nov 2010

Karmenta,tak to je sikula 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Bradychardie je u nedonosenych bezna a pokud se sama srovna,tak to neni vubec zadny problem. My pipali porad a pravve sjem se nato ptala porad,jestli to je normalni 😀 Tak to pujdete urcite za par tydnu domu,utece to jako voda!!!!!!!

Fajn,to my pripomnelo,kdyz jsem sedla na blby autobus a zabloudila jsem trochu a Verunka rvala pres cely bus,ze jsme ztraceni,ze chce tatku a ze uz se mnou nikdy nejde ven 😀 😀 😀 Uplny hyterak
Tak to jste si to vcera krasne uzili. U nas pocasi stejne,prsi od noci vkuse,takze manzel jede s Veru na gymnastiku a ja zustavam v teple a odpo jedou zase pryc,tak mi zbyva vikous doma a ta jde stejne spat za chvili 😵 Jo a k tomu ted uklidil cely byt a uvaril,takze budu cely den cumet na tv 😵 😵 😵 😵

Tanav,tak to za chvili slavite,co?? No jelti ma nekorigovane rok,tak bych se vubec nestresovala s tim,ze neleze a ani i kdyby to bylo korigovane. Kdyz uz se plazi,tak to bude za chvilicku a budes pak litat jako pometlo za nim. A mate krasne zpravy od doktoru 😵

simicak
8. nov 2010

Adajar,tak to je hrozneee,to si neumim vubec predstavit. Ja jsem nikdy nepochopila jednu indku,co byla se mnou v nemocnici,prvni dite potratila ve 4mesici,druhe dvojcata snad v 5m. treti cele prolezela a porodila zdraveho c hlapecka,pak zas potratila a se mnou lezela a cekala holcicku a to lezela od 20tt.,byla otevrena snad na 4cm,takze mela prolezeniny a dalsi problemy,nesmela se vubec hybat a nakonec ji donosila a ze chci za dva roky zkusit o treti 😕
Planujete jeste druhe mimi? Me muj manzel porad ukecava do tretiho a ja vubec nemam odvahu,takze ne.

adajar
8. nov 2010

@simicak my uz dalsi dite neplanujem. Danysek bude jedinacek. Bohuzel nemam sanci donosit dite a ikdybych lezela neznamena to ze dite donosim. Takze ja si uziju sveho broucka a budu si rikat jak velke mam stesti oproti parum ktere nemohou mit vlastni decko vubec. 😉

A tu Indku nechapu, ale ani neosuzuji jako jestli 2x to dite donosila tak ma dalsi sanci to mimco donosit.

rebinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanav
8. nov 2010

@fajn moja škola nie je niejaká obr prednosť, prvý je samozrejme Alex, ja už len niejakou tou zotrvačnosťou študujem
a keď mi to nevyjde tento školský rok dokončiť, tak dokončím neskôr. 😉
@simicak Alexík má nekorigovane 1 rok, korigovane 8 mesiacov a 6 dní.
@karmenta držím maličkej palčeky, nech ste čím skôr doma.
@adajar včera som pozrela videá maličkého je roztomilý. Mala som Ti zavolať cez skype, ale niejako som sa k tomu nedostala.

Chýba mi tu petrach. ☹ ☹ ☹

argousek
8. nov 2010

@karmenta to jsou krásné zprávy, tak jen tak dál 😉

@tanav teda to jsi teda dobrá, tři děti a ještě studovat, to si nedovedu představit 😅 Jsi šikulka

@adajar já jsem nikdy nepotratila a nedovedu si to představit, ani se ti nedivím, že by ses bála. Je krásné, že jste se dočkali alespoň jednoho zdravého drobečka. Ať vám dělá jen samou radost

Tak já mám uvařeno, upekla jsem buchtu a mohli bychom jít ven, jenže tu mrholí a je sychravo, tak počkáme, jestli to přejde, tak si jdu udělat kafe a odpočinout. Áďa sleduje Bořka a Štěpán spí 🙂

kikimaruska
8. nov 2010

Ahojky holčinky. Tak u nás nějak žádné změny. Spustila se sice rýma, ale Kuba je strašně zahleněný a od rána mi 4x zvracel, jen převlíkám, utírám, uklízím...snědl kus rohlíku, ale zase...vše šlo ven i s lékama . Navíc vubec do něj nemužu dostat pití, ted trochu spal, snědl kusinek rohlíku a zatím ok, ale pití nic . Za chvilku jsem měla jet na gyndu na prevenci, ale už jsem to přeobjednala.. Ve středu máme jít na kontrolu k dr.s Kubou a tak nějak se nám to nelepší . Nemáte tipy, jak s pitím na něj? On chce jen mlíko, jenže to ještě víc zahleňuje...čaj nechce ani normálně, ani v sosáku, ani na lžičce, jablka nejí ani ovoce normálně štavnatý...mamka koupí nějaký to dětský pitíčko co má rád, snad si dá to :-/, je takovej malátnej, už je zase v postýlce.

karmenta
8. nov 2010

@adajar @tanav @argousek děkujem, snažíme se, ale vypadá to že Vánoce ještě neklapnou 😒 Dnes nám maloup řestěhovali z JIP na intermediál, protože je prý šikovná a "intenzivní péči" nepotřebuje. Já jsem se tedy zatvářila dost rozpačitě, ale je fakt že vyhřívaný inkubátor a pravidelné krmení je to jediné co potřebujeme. Zaklepeme to 🙂 Když nám doktorka říkala že ji přestěhovali, tak zároven řekla, at orientačně počítáme 2-3měs. než nám ji dají domů. ☹ Ale tak zas radši zdravá a později, než dřív a něco podcenit 🙂

@simicak jj, srovnává se sama, jen když ji nakrmí tak jednou pípne a šmitec. 🙂

kikimaruska
8. nov 2010

@karmenta : krásné zprávičky, hezky to malá zvládá...,jen tak dál 😵

Holčinky taky jsem pročetla všechny ty naše cesty miminek od těhu až k porodu...je fakt, že každá máme uplně jiný příběh, ale všechny naše dětičky začínaly obdobně. Jsou to všechno hrozný šikulky a rodiče též. A je pravda, že mnohdy problémy a starostmi okolo předčasně narozeného miminka to nekončí...bohužel i problémy v rodině jsou časté. Jsem se bavila s jednou kamarádkou a ta mi říkala....já znám tolik skvělejch ženkejch a jejich dětiček (všechny nedonošené)...a spousta jich je bez manžela. Ty chlapi to prostě nezvládnou, neunesou, nechtějí si připustit, že zrovna oni a proč zrovna oni mají nedonošené (a třeba nějak zdravotně komplikované) dítě a raděj od rodiny utečou. Nebo znám zase 2 případy, kdy je to hodně moc sblížilo...ale spíš znám ty opačné 😔. Otec Kuby třeba od samého začíáku všechno strašně zlehčoval, nepřipustil nic, že by měl někdy nějaké komplikace a problémy a jedná tak doted. Sám ani neví co všechno má doktorů, kam všude s malým jezdím a za co všechno platím léky aj aj. Když mu řeknu aby přispěl, řekně, že to nepotřebuje a že nemá, nedá... Celý týden se neozval jak malýmu je nebo není, on musí prostě pracovat a že je kluk nemocný... 😒

simicak
8. nov 2010

karmenta,oni rikaji horsi varianty s proustenim 😉 Nam rikali min. 3mesice a nakonec jsme sli za 7tydnu 😉 Tak treba budete doma uz na vanoce. Kdyz bude mala pekne pribirat,pujde krmeni,tak jste na vanoce doma. Problemy zadne nema,tak co by tam s vama delali 3 mesice 🙂

kikimaruska,bobek maly,to je mi lito. S pitim neporadim. Ale tady by ti dok.rekli,ze mliko muze a ja bych mu to mliko davala. U nas jak se prujmovalo a blilo,tak se mliko davalo uplne normalne. Tady rikaji,ze se s tim telo vyporada casem samo a mliko se dale podava diteti,zvlast,kdyz nechce nic jineho