Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

bera28
9. nov 2010

Karmenta, tak to je ale vcelku reálné, že si přinesete malu domů na Vánoce 😉 A blahopřeji ke klokánkování! Mně to vždycky připadalo, jako když na mě leží rozpláclé žáby🙂

Simi, jsem na Vikču dneska myslela, jak to asi zvládne ve školičce. A je fakt dobrá! Svišti mažou zase zítra, teď jsme byli 4 dny po sobě v jeskyni, tak teď budou mít oraz a zase jdeme až v sobotu. Jinak musím říct, že ta jeskyně je vážně bezva, už tam jsou v klidu, neočumují to a nezkoumají, ale hrají si s bábovkama nebo si máchají ruce ve vodopádu a my s babičkou můžeme relaxovat. Jo a taky tam hrozně dobře jedí, přestože se to nesmí🙂 Ale když jim tam vážně tak chutná😵

Petraguerra, se ti nedivím, že jsi spokojená, každá pochvala se počítá! Matěj je prostě šikula a ty jsi bezva máma!

Janičko, Synagis se píchá do stehna a reakce na něj nejsou žádné. Dokonce se očkuje i v případě, že je mimčo nastydlé. A dnešní den jsi teda měla blec, tak snad máš na dlouhou dobu vybráno😉

Maova, to jsi moc hodná, že jsi se na nás přišla podívat 😵 Taky by mě zajímalo, jak to vypadá s adopcí. Vy už vlastně jen čekáte na kouzelný telefon, ne?

Maatkka, tak to máte lehce vyřešené Vánoce, když budou Lilince stačit jen žvýkačky, ne? 😀

Peti, ach jo, to je pech, že Šíma marodí ☹ Tohle počasí, kdy je jeden den teplo jak na jaře a druhý den zima, to není nic ani pro silný nátury, natož pro děti. Tak ať už je brzy dobře - Tobě i jemu 😉 No já a práce - zatím píši nějaké odborné texty, ale je pravda, že mi chybí společnost lidí. Prostě práce z domova by pro mě nebyla 😒 Svišti ve školce spokojený, minule jsem se ptala učitelky, jestli s nima nejsou nějaké problémy a prý vůbec. Všechno zvládají, poslouchají, občas tedy na střídačku zakňučí "kde je maminka?", ale jinak dobrý. Tak jsem spokojená 😵

Nám dneska dorazila kuchyňka pro sviště. Je úplně užasná, má myčku, sporák, troubu, presovač na kávu, dřez, veeelkou pracovní plochu, no vážně suprová. Akorát máme problém ji někam schovat, protože i ta krabice je monstrozní a nevejde se ani pod postel 😖

argousek
9. nov 2010

@petraguerra jojo oslavu chystáme, akorát jsme to měli naplánovaný na neděli a tento týden nám dělají nový kotel, měli jsme to na dotaci, tak jsme pořád čekali, jestli ji dostaneme nebo ne. Takže to vyšlo na teď, takže jsme oslavu posunuli až na další neděli. Takže teď upeču dort (můj vůbec první dort v životě, tak se snad povede) a budeme mít jen takovou menší oslavu s manželovými rodiči a bráchou a oslavu pro ostatní budeme mít až tu další neděli a to přijedou i naši, můj brácha s přítelkyní a manželova ségra s rodinou. Tak bude mít nakonec Adámek oslavy dvě

@kikimaruska nezlob se, ale ty si snad chytlo toho největšího vola pod sluncem, ale to už asi víš 🤐
Jinak já bych nedala to kravský mlíko, ale takový to pro prťata jako nutrilon nebo tak něco, to podle mně nezahleňuje. Když měl Áďa kašel, jako malinkej, tak jsem se na to ptala doktorky a ona, že jsou to pověry. Tak jestli má mlíčko rád, tak bych mu ho dala. Jinak jogurty a normální kravský mlíko ne

@maova to je fajn, že ses ozvala, tak ať se daří 😉
@karmenta to muselo být nádherný a malé to jistě prospěje 😉

argousek
9. nov 2010

@bera28 jééé vlož odkaz jakou jste nakonec koupili, já chci Adámkovi taky koupit, ale zatím jsem se nerozhodla jakou. Holky já ještě nemám žádnej vánoční dárek, mně z toho pak klepne až to budu shánět na poslední chvíli 🙄

petraguerra
9. nov 2010

Bera dekuju a odkud jste kupovali kuchynku,jas ji porad mam v planu pro Matese a nebo mu chci koupit aspon mikrovlnku po ty on je jako divej.Na co je ta jeskyne dobra jsem se ptala uz minule ? 😕

Karmenta my jsme byli prez vanoce a novy rok na nedonosencich a musim rict,ze myslim pokud se bude Viktorce darit porad tak jajo do ted myslim,ze ji mate doma jeste pred vanocema.Oni se opravdu snazi kazde mimco co muze jit domu domu poslat...My jsme tam zustali asi jenom s 10detma vic nas tam nebylo.Tak at uz se pomalu chystate,az za vami prijdou 🙂 A pokud by to nevyslo tak pristi rok a potom jeste 100let dalsich vanoc uz bude vzdycky doma s vami 😉

kikimaruska
9. nov 2010

@argousek : Kubula doted pije umělé mlíčko 😉 , pije Nutrilon a občas,tak 1x za 14 dní má třeba Lipánka krabičku, když jsme na cestách...ale jinak pije stále UM, i proto, že má v sobě ty vitamíny, probiotika a tak a nejméně do 3 let mu ho chci ještě dávat 😉 . No, mě že mlíko zahlěňuje řeklo několik doktorů a projistotu sem se ptala ještě ve čtvrtek dr.znovu a opět mi to potvrdila ☹ a zakázala...

Zítra-tedy dnes ráno jdem opět na kontrolu, tak jsem zvědavá, zda jsou aspon ty plíce už v pořádku. Ráno mi 3x ještě zvracel, ale hleny už pomalu mizí a odpoledne-večer už byl zase klid, ikdyž nechtěl skoro nic jíst, tak uvidíme zítra...

argousek
10. nov 2010

@kikimaruska no já nevím, mně se to u toho normálního kravskýho zdá pravda, ale tady u toho UM, ne. Však je na bázi mateřského mlíko a kdyby teď měl Štěpán kašel, tak ho taky přece nepřestanu kojit 😕

anad
10. nov 2010

@argousek UM rozhodne nie je na baze materskeho, len sa ho snazi napodobnit, ale je vyrabane z kravskeho

simicak
10. nov 2010

kikimaruska,ja souhlasim s argousekem,me tady asi 5 dok.reklo,ze um.mliko ( kravi jeste mala nepila tehdy) pri bliti,zahleneni muze. Jen vynechat tavene syry a jogurty a tak sao mi to rekli i v nemocnici,museli jsme kvuli dehydrataci do nemocnice a tam taky,ze mliko mam dava. Snad vam brzo uz bude lip!!

Karmenta,to jsou krasneeee zpravy s klokankovanim 😵 😵 Ja si taky myslim,ze vas na vanoce nebududou chtit!!!!!!!! A klokankuj kazdy den,,mas nato pravo a s ze maji jedno kreslo,je pekne stupidni!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bera, 😀 zakazane ovoce nejvic chutna 😀 A kdyz se malym ta skolka tak libi,tak kdyz pujdes na plno do prace nekde??
Vikous bude rvat priste urcite vic,s tim pocitam,uz bude vedet,co se deje. Ale musi si pomalicku zvykat,at nema tak velky sok,jak pujdu do prace.

Petraguerra,uplne vim,co tim myslis,ja taky nedaval nikde Verunku a hruza!!!!!!! Uplne se bala lidi,kdyz na ni nekdo promluvil,tak zklpila hlavu a kdyz nekdo na ulici prochazel,tak se utikala ke me schovat,byla jak blazen. Ale to jsem d.centr atd.nic neznala.Vikous chodi od miminka,tak snad to pak nebude tak khroznee pro ni. A vam se to uz taky krati do skolky,co? 😵

Ja jdu dnes na ortodoncii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak tak trosku pocitam,ze se domu vratim uz jako bezzubec ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Jsem si zapomnela natrenovat usmev se zavrenou pusou. No apak jdem na walt disney na lede,snad to od zubare stihnu,jinak jdou jen holky s tatkou. My listky kupovali v lete a k zubari me prislo pozvani pres mesicem a cekala jsem na to 8mesicu,takze jsem to ani nemenila.

simicak
10. nov 2010

Petraguerra,ta anglina co delam,jsou normalni zkousky,ktere potrebujes pri vstupu na univerzitu,neco jak dkyz v cr.maturujes z cestiny!!!!!!!! Takze prave anglanu ty zkousky ani nema a ja ani inepocitam,ze udelam nejvyssi level. A pristi rok chci zas delat matiku. Kdyz to udelam,tak mam uplne nejdulezitejsi zkokusky,ktere tady potrebujes na vysokou a do hodne praci si to taky vyzaduji a divaji se na CV. A z ceska bych mela mit uznane A level z psychologie a A level ze spec.pedagogiky.
Delala sis tady nekdy nejakou skolu??Me docela stve,ze zas musim dva tydny cekat,nez zacnem,ze tot ak posunuli blbe. Jsem docela zvedava,na kolik jsem udelala ty testy. Tech 20min.bylo fakt silene malo,kazdy to stihnul tak tak. Ale me uz ten sef jak jsem se hlasila rikal,ze ty zaverecne sjou hodne tezke,tady se na ne decka chsytaji tyden doma a to jsou rozzeni anglicani. A co tam mame anglicanky prave,tak ty zkousky nedali. Nastesti nevypadaji moc chytre 😝
A jak ty s tou praci v Tescu jak jsi chtela?? Pujdes nebo nakonec sis to rozmyslela?

simicak
10. nov 2010

Ja si myslim,ze bys byla level 2 😉

argousek
10. nov 2010

@anad to je jasné, já jen chtěla říct, že je upravené, takže je jistě odtučněné, takže nezahleňuje. Když bude mít někdo tříměsíční dítě na UM nebude kojit a dostane kašel, tak mu přece taky mlíko nevysadí, co by to dítě jedlo. Takže můj názor je, že pokud kikimaruška dává UM a ne kravský koupený v obchodě, tak ho při kašli může

bera28
10. nov 2010

Ahoj holčiny,

@petraguerra, jsem pako, zapomněla jsem ti odpovědět na tu jeskyni, omlouvám se. Takže tady máš link, kde je napsáno vše, na co je dobrá: http://www.jeskyne-solna.cz/lecebne-ucinky/
Včera odpol jsem byla s Anetkou na druhém sezení akupresury a říkala jsem doktorce, že jsme začali chodit do jeskyně a co si o tom myslí. Tak to chválila, že pro děti, kor původně nedonošené, je přes zimu lepší jeskyně, než plavání. Že to opravdu pomáhá, stejně tak jako pobyt u moře.

@argousek, tak to vám dotace vyšla jen tak tak, blahopřeju!! My dávali žádost v září na zateplení celého baráku a jak to tak vypadá, tak se to zrealizuje až příští rok 😖 😖 Stihli jsme poslední den příjmu žádostí rpo paneláky, ale top naše družstvo je děs běs - samí důchodci a předseda tu navíc nebydlí, tak je mu to fuk. Nejde o to, že by tu byla zima, my zapneme topení v obýváku tak 3x do roka, ale spíš, že je ten barák pěkně hnusnej 😖 😖

Link na kuchyňku zde: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=39304311&tab=0
Jak je z jedné strany trouba, tak z druhé je myčka. A je i se zvukem. K téhle se svišti určitě vejdou.

Simi, to studium ti závidím. A držím palečky na výsledek zkoušek 😉 Já bych šla pracovat třeba hned, ale ne na plný úvazek, jen na zkrácený, a to je tady v Česku dost nereálné. Tak se chci zkusit rozhlédnout tady po okolí, jestli by něco nebylo na plný, ale tak v dosahu 1/4 hoďky z domova a ne s dojížděním přes hoďku, jako bych to měla, kdybych se vrátila zpátky k svému zaměstnavateli.

A abyste se aspoň trochu pobavily, tak vám popíšu dnešní ráno:
Svišti se vzbudili už v 6 😒 😒 , tak si říkám, že aspoň příjdeme včas do školky. Chlap jel ráno na krev, tak mi s nimi ani nemohl pomoct. Nevím jak to dělám, ale z domu jsme vyšli v 8 - já neučesaná, bez snídaně, zuby tak 2x ošmrdlané, páč mi Anetka přinesla do koupelny nočňajz s bobkem, ať ho vyhodím, tričko jsem na sebe hodila to, které bylo při ruce - takže jsem ho měla obráceně. Cestou si Anetka vzpomněla, že chce čůrat na travičku, tak jsem jí svlíkla a když se vyčůrala, tak hlásí že má mokrý spoďáry. Já jsem jí je nesundala 😀 Venku zima, inverze, hnus, tak jí říkám, že musí do školky dojít v mokrém a převléknu jí tam. Jenže s sebou nenosím náhradní spoďáry, jen slipy pro Kubu, protože u něj spíš hrozí, že by si učůrnul. Tak jsem jí dala Kubovy slipy 🙂 Učitelka mi dávala fotky z minulého týdne a když jsem jí je chtěla zaplatit, tak jsme zjistila, že mám peněženku doma v jiné tašce. Do toho začli svišti fňukat, protože ve třídě brečel nějaký chlapeček. No ze školky jsem vyletěla jak namydlený blesk. Hezky mi ten den začal 🙂

argousek
10. nov 2010

Takže dort hotovej mám radost, vkládám foto 😀 a taky foto jak Adámek kreslí do krupice 🙂

bera28
10. nov 2010

Souhlasím s Argouskem a mlíkem - nám to taky kolikrát opakovali, že vynechat jogurty, ale UM v pohodě.

bera28
10. nov 2010

Argousku, to je ale pěkný dort 😀 😀 Ten bych svedla i já 😀 😀 😀

argousek
10. nov 2010

haha tak tady to je 😀

argousek
10. nov 2010
simicak
10. nov 2010

argousku krasnyyyyyyyyyyy,ja bych ani ten nesvedla 😀

Bera,tak to sji mi pripomnela moji nej,kamosku tady,ti nestihaji skolku na 9,vsude jsou pozde a neustale zmateni 😀 😀

bera28
10. nov 2010

Argousku, tak tenhle bych už nesvedla. Moc hezkýýýýý! A jaké to je nahoře ovoce??

argousek
10. nov 2010

holky určitě by jste ho svedly, nebyl těžkej, jestli někdo chcete recept tak pošlu do IP, já jsem totiž taky hroznej antitalent a tohle je opravdu první dort jakej jsem kdy upekla 😀 Nahoře jsou višně a mandle v čokoládě

tanav
10. nov 2010

@argousek krásna torta, si šikulka. Ja na budúci týždeň musím objednať Alexíkovi, asi budeme oslavovať v sobotu 20.11. A ten recept mi môžeš poslať, ja snažím doma vypekať. 😀 😀

tanav
10. nov 2010

Míša, mňa to Vaše dnešné ráno celkom pobavilo, to ako keby som videla samu seba. A to nemám dvojky. 😀 😀 😀

bera28
10. nov 2010

Táni, nemáš sice dvojky, ale 3 chlapy🙂 Jak jsi to třeba dělala, když jsi jednoho vypravovala do školky a druhého do školy??

Holky, jak to vypadá, tak den blbec ještě nekončí - přišla jsem pro sviště do školky a učitelka (ta můra, na kterou jsem si tu stěžovala hned první den) na mě vyjela, že prý kde mají děti mikiny, že žádné nenašli. Vůbec jsem nechápala a ukázala jsem jí jejich mikiny. Tak na mě spustila, že je mám tepleji oblíkat, na zahradě že je zima a že budou nemocní. To mě teda dožrala a řekla jsem jí, že moje děti takhle chodí oblíkané normálně. Já jim dávám košilku (nátělník), na to bavlněné tričko a na něj slabou bavlněnou mikču, která sice vypadá jako tričko, ale v šatně to mají v hromádce "na ven". No a pak mají teplejší bundu. A to může být ráda, že jsem dneska vytáhla pro Kubu zimní bundu, ještě včera měl slabou podzimní. Punčocháče měli za letošní podzim tak 5x, vlastně jen, když šli do školky. Do kočáru je nedávám vůbec, to je přikryju dekou. A že by teda marodili, to fakt ne. Nevím co to do ní zase vjelo, protože po chvíli se za mnou zase vrátila do šatny a už byla mnohem příjemnější. Jestli je takhle náladová i na děti, tak potěš 😒 Jo a Kubajz dneska v pohodě, ale Anetka prý celou dobu pofňukávala. Tak jsem se jí cestou domů ptala proč fňukala a prý proto, že měla slipy 😀 😀

fajn
10. nov 2010

no se vůbec nedivím že fňukala,já bych ti dala slipy 😀
@argousek dort hezkej jsi šikula.Jinak Adámkovi přeju hodně zdravíčka ,pohodičky, spoustu úspěchů a prima bráchu a spokojeny rodiče 🙂

petraguerra
10. nov 2010

Bera to tedy mas den blbec,ale co zitra budes v pohode a s predstihem 🙂Diky za odkazy se podivam 😉

Peti jeste jednou vsechno nejlepsi 🙂

Argousek jsem chv alila uz na FB,jses sikovna me se ten dort libi 🙂 Lepsi nez muj letos 😀 Nemam pro jistotu ani fotku 🙂

Simco pekne si uzijte Disneye i zubare 😉 Ja by jsem byla s moji anglictinou nekde nakonci 😝 Mluvim jak tatar a pisu jeste hur casovani hruza,a vubec jsem tu za tatara. 🙂 S tim tescem to dopadlo tak,ze nakonec to nebere,protoze jsme sehnali ubytko pouze za 650£+council tax,bills a to fakt by vysel jeden plat pouze na poplatky 😖Budeme zadat o council byt,moji nejlepsi kamaradky z nedonosencu tata dela dokonce reditele na council houses tak rikala,ze nam s tim pomuze- urychli,soupne nas dopredu 🙂Ja mam znamosti za tech par let tady 😀Dokonce i ta sefka z te skupiny jak me chodila hlidat Matese tak ona zna nekoho dalsiho kdo nam bude tlacit,ale urcite to potrva dalsich 6mesicu i dele.Tak potom to zkusime zase 😉
Jinak my byli dnes na Building blocks to je detska skupinka tak tam si Mates pohral a byl tam hodnej ,jak Charlotte zpivala po kazdy pisnicce ji zatleskal,malem se tam popral s jednou holcickou chtel ji sebrat palicku na xylofon 😖Jinak byl ok a myslim,ze ho to bavilo taky.A ja Bera tedy trosku jako ty ,jsem sla po obchodech a potom jdu domu sahnu do kapsy klic nikde tak jsem hnala jestli ho nemam v zamku nic dvere zamceny.Probehla jsem vsechny mista kudy jsem jela-Frana byl v nemocnici na vysetreni jako na potvoru .-nikdo doma 😒Nakonec jsem si vzpomela,ze jsem si brala rukavice tak jsem letela na to misto a klic lezel na zemi! 😀Blbka nejvetsi dusicka ve me mela tak 2mm. 😕
🙂

petraguerra
10. nov 2010

Bera to je super jeskyne i kuchynka. 🙂 V te jeskyni by me to pomohlio na nejmin 3problemy co mam,se podivam,jestli nemaji neco takoveho i v Aberdeenu 🙂 A kuchynka super velika moc hezka ja co jsem videla tady v Tescu tak nic moc a za vetsi penize rozhodne.

simicak
10. nov 2010

tak Walt disny krasny 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Jen to tedda nemuselo trvat 2hod.to bylo i na me moc. Ale uzasne,ty efekty maji nepopsatelne. A vikous bavila. Ze stropu se spoustela krasna osvicena hvezda,v ni stala vila s kouzelnou hulkou ze ktere tryskal ohnostroj a klesala na led plny oblak ( pustili paru),do toho krasna romanticka dudba a Vikous vykriik do tmy - letadlo!!!!! A uz ji to nikdo nevymluvil 😀 😀 😀 😀 Pak jak prijela veleryba velka jak autobus a sezrala pinocia s tatinkem tak porad rvala ze papat,papat a otvirala tlamicku. Veru zas perlila otazkam - kdo to je cikan?? Loni jsem vysvetlovala,ze spoluzak nema cokoladovou hlavicku ( cernoch) 😀 NO ale uzili jsme si to vsichni,bylo to fakt moc krasnevzdycky to stoji zza ty prachy,zas vsechny holky v princeznovskem atd. Meli sto let vyroci,tak zarhali hodne pohadek nato ledu a ty efekty 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Zubar dobre,zatim vsechny zuby,ale ne na dlouho.. Prvni,ze mozna pujdu pod narkozu a bodou jich par trhat a neco i sekat nebo tak nejak,ale pak snimky zkoumali s hlavnim dok. a ze neni potreba a dokonce ze pry mam hodne mista a docela pekne zuuby,takze jen vytrhnout ten mlecny v predu a priste uz by meli nasadit nahoru i dolu rovnatka a dokonce ten zub zatim nechcou ani nasilim tlacit ven,ale ze by ten dospely mel vyrust sam,tak uvidime. Dok.myslela,ze mlecnak vypadne pri otiskach,ale drzi se silene,uz si mysella,ze jsem prisla bez nej,tak cumeli,ze to neni mozne jak je tam na pevno 😖

simicak
10. nov 2010

bera,krasnaaa kuchynka,vetsi nez moje 😠 😀 To budou svistaci vyvarovat,to mozna budes moct i na plny uvazek do prace 😀 😀 Ja bych taky chtela na prvni rok na castecny uvazek,tak uvidim co sezenu,ale kdyz najdu plny a kousek od baraku,tak taky neva. Hlavne at nejakou praci najdu.

maova
10. nov 2010

Ahoj holky, všem moc děkuju, že si na nás občas vzpomenete a že držíte palce 🙂
Teď už máme všechno vyřízené, všechny ty kurzy, testy, pohovory ... a čekáme jen na ten kouzelný telefon 🙂

A kdo chcete, tak vám do IP napíšu svoje stránky a můžete se podívat na mojí práci 😉

simicak
10. nov 2010

fotky s dneska. A v tom balonu se vznasel mickey maus,bylo to fakt krasnee cele