Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

maatkka
30. mar 2011

baby to je ale nadherne vonku... u nas 20 stupnov a uplne jasno 🙂 Julinka ja vonku jak utrhnuta z retaze ked je tak krasne 😀

maatkka
30. mar 2011

dneska sme jej museli kupit slnecne okuliare lebo "vsetci maju len ona nie" 😀 je v nich perfektna 😀 aj teraz tu v nich pobehuje - ma gumaky a slnecne okuliare 😵

fajn
30. mar 2011

@leeenka26 držím moc a moc pěsti. Opravdu je to jak na velikánské houpačce,ráno super a večer zadkem nahoru.
A jak dnes jste na tom?
denisse -školka to je mi líto že musíte řešit
- plínky -tak to u nás bylo taky tak že řekla už ji nechci ale z vesela čůrala do postele ale trvalo to asi měsíc a pak dobry
@maatkka Lilinka je šikovná šikulka

Dianka dnes slaví 6 narozeniny. Ráno se vzbudila a první co bylo jestli už je jí 6 nebo ještě 5 😀 .Dostala dort s kočičkou tak to bylo radosti,pak jsem koupila Krasohled a stavebnici GEorello Basic

leeenka26
30. mar 2011

No baby co vam poviem??Same pozitiva, Samko sa krasne dnes hemzil v inkubatore, kopal nozickami, rucickami kmital, fejsiky hadzal, ockami zmurkal, uplne ze neskutocny bol, takeho som ho este nikdy v zivote nevidela, ani sa nepytajte ako som z neho bola hotova 🙂 mal ubrane lieky na minime, kompletne je odpuchnuty konecne, cika, dnes mu uz 3 krat menili plienku, co sa POKAKAL 🙂))) na toto som tak cakala. Doktorka zas tam bola nejaka ina, ktoru som videla pri samkovi tusim len jeden krat aj to davno, takze ta nam povedala tak 2 vety, aj to ze to este nic neznamena, a ze stav je nezmeneny, no ale ja uz viem, mam oci a sledujem a vidim celkovo.(aj tie lieky si vsimam) takisto povedala ze brusko ma trosicku vacsie, ale ze nie je tvrde ale podla mna to moze byt aj trosku opticky klam, lebo doteraz bol opuchnuty a tym ze mu trosku klesok hrudnik z opuchu, tak brudko sa zda vacsie. No takze takto, ja som z neho HOTOVA!!!! 🙂))))))))

maatkka
30. mar 2011

fajn bera detickam najsamvacsia gratulacia k narodeninkam!!! vseeetko najnajnajlepsie a najkrajsie!!! 😵 😵 😵

@leeenka26 no to je nadherne uzasne super skvele!!!!!!!!!!!!!!!!!! strasne pevne verim ze sa to teraz zlomi a ze uz bude len a len lepsie!!! 😵

leeenka26
30. mar 2011

@maatkka aj ja tomu VERIM ako nikdy predtym naozaj 🙂))

leeenka26
30. mar 2011

@maatkka inac pekna foto 🙂)

jaruska3
30. mar 2011

@leeenka26 ahoj aj ja mám nedonosené dvojčatá Tomáško 31tt 1 týždeň p.h 1070g a 37 cm Martinko 31tt 1 týždeň p.h 1700g a 41 cm. Hlavne sa neboj musíš byť silná lebo dieťatko vycíti tvoje obavy oňho. Viem, určite si hovoríš to sa ľahko povie--- aj aj som mala obrovský strach o svoje detičky- ale boli to veľký bojovníci a zvládli to.Aj tvoje dieťatko to s pomocou lekárov zvládne.Držím palce nech ste čím skôr fit a doma.

mispuli
30. mar 2011

@fajn jsem ostuda,ale já fakt nekoukám do fotoblofů,tak mě omluv a Diance přejeme dodatečně všechno nejlepší,Honzík posílá pusu a ať se máte jen a jen hezky 😵 😵

denis u nás taky Míša plínku nechce,dokonce usíná bez ní,ale když pořádně zabere,tak ji dávám,páč jsem fakt línáí v noci vstávat a převlíkat 😔 😅

denisee
30. mar 2011

@fajn : Diance krásné narozeniny!!!!
Bera: svišťákům taky 🙂
Hoďte holky, až budete mít čas fotky a bera napiš co Logico? Já koupila Vojtovi to Chytré pero, ale už jsem mu ho rozbalila teď, docela mě zklamalo jak to mají udělané. Vojtu to baví, ale spíš kvůli tomu jak hraje to pero, nějaké karty zvládá. O jiné se ani nepokouším.

mispuli
30. mar 2011

@denisee my to máme s chytrým perem taky tak,líbí se jim,že hraje a když nerozumí zadání,tak dělaj prostě náhodně dokud to nezahraje

bera28
30. mar 2011

@fajn, Didce k narozkám vše neeeej, hlavně zdravíčko a ať má stále takové super hlášky 🙂 😉

Denisee, my zatím žádnou oslavu nedělali, dárky taky nedostali, páč u toho chce být i babička a ta je přes týden v práci. O víkendu mizím s mámou na chatu, svišti budou s tátou, takže z toho taky nic nebude. Původně jsme to plánovali na sobotu, ale zapomněla jsem objednat dort a ti mamlasové v cukrošce to chtějí mít 3 dny předem. Tak fakt kdoví kdy dárky dostanou. Možná až k dalším narozkám 🙂 🙂
Mrzí mě to se školkou ☹

Ostatním díky za přání k narozkám 🙂

mila01
30. mar 2011

Fajn - Diance přejeme všechno nej nej k narozeninám,to je neskutečný,jak je to už velká holka.

Bera - svišťákům také přejem vše nej nej ( vlastně ještě jednou nej nej 😀 ) k narozeninám,ať se jim pořád daří tak dobře jako dosud. 😉 😉

Leeenka - dobré zprávy,super. 😉 😉

Denisee - je mi jasný,že to nehrotíš,bylo by to zbytečný.Zkus to a uvidíš,za to nic nedáš.S tou školkou mě to fakt mrzí,je to hrozný.Tady u nás je jedna školka,kam berou i dvouleté děti ( což teda osobně nechápu,já bych holky nedala ).

Maatkka - teda,Julinka neměla sluneční brýle?No to je ostuda. 😀 😀 😉 Určitě jí to moc sluší.U nás bylo taky krásně,byli jsme celé odpoledne venku,Andrejka drandila na kole,Kája jezdila s kočárkem.Bylo to moc fajn.Akorát zátra musím pracovat a mám školení,tak holky uvidim až večer - ale pak si to užiju,mám uplně volno až do pondělí a má být zase krásně.Normálně jsme byli jen v mikině,bez čepic - culíky,no prostě paráááda.

Andulka - já už přesně nevim,co byl ten hlavní podnět,že Andrejka přestala pít v noci,přestala jsem jí dávat čaj a dala jem vodu,pak jsem zkoušelo řeči,že pití není,že došlo,že neteče voda a tak,nebo jsem jí řekla,ať si lehne,že jdu na záchod a pak jí přinesu a čekala jsem,jestli mezi tím usne.Pomalu se to zmenšovalo - to množství vody a pak se to utnulo uplně.Ale bez toho buzení a dávání na nočník bysme měli plíny snad i teď. 😀 😀

jecidlo
30. mar 2011

fajn; diance vsechno nej nej nej a mamince pevne nervy 😉 😵

bera: svistum taky krasne narozeniny 😵 poradne nas tu ale zanedbavas

leeenka: super jen tak dal

denisee: to male bricho ti mozna zavidim, u me teda prvne nevedelli jestli jsem tehotna nebo jenom tlusta 😀 , ted se za tyden bricho neuveritelne vylouplo a kazdy na me cumi, ze jsem asi fakt tehotna,ale mam pocit, jako bych mela ja 5 nedel do terminu, uvidime jaky slon ze me bude 😝

no u nas se plinky zatim neresi, cekam az bude teplo, oni sice vi, ze je nocnik na curani, ale nereknou si a uprimne, tady v laznich to ani moc nejde. akorat me dost lezou na nervy recicky babicek jak kluci uz bylli davno bez plinek blablabla

kikimaruska
30. mar 2011

Já ostuda ...Beruško svištákům všechno nejlepšííí 😵 😵 😵 a Fajn Didce samozřejmě takééé 🙂... 🙂 🙂.
eeenka26 Krásné zprávičky 🙂 ...jen tak dál 🙂

bera28
30. mar 2011

Jecidlo, no zanedbávám, ale já to fakt prostě nějak všechno nestíhám. Já sem vždycky akorát vletím, abych zaktualizovala inzeráty v bazaru a prchám. Dneska jsem posílala našemu známému řemeslníkovi návrh kuchyně, ať mi napíše, zda to takhle jde. Mám pocit, že nám na to nebude stačit elektrické vedení😀 Jsem tam naplánovala nějak moc světel a zásuvek a vůbec se budou muset předělat vývody.
Jo a představ si, že jsem ty golfky po dvou dnech prodala. To byl děs. Sice byly 79 cm široké, takže dveřma projely, ale náš kočár má jen 76 cm, takže se s ním líp manipuluje. A těch 12 koleček, to se mi akorát ve dveřích zaseklo. Takže šly hned z domu. Teď ještě zkusím jiný typ - Peg-Perego, ty mají spojenou rukojeť a jen 8 koleček. A jestli mi ani ty nebudou vyhovovat, tak na to prdím a holt na dovču poletíme s naším vozítkem. I když si obávám v jakém stavu se s ním vrátíme. A co děti, už jsou zdravé?? A do kdy vlastně v Jánkách budete?

jecidlo
31. mar 2011

bera: do 12.4 jestli nas zase neco nezkoli, deti uz jsou dobry ale ja si muzu vykaslat plice 😒
no ja mam taky 12 kolecek ale mam vypnutou aretaci protoze presne jak pises kdyz se blbe otoci, tak ti kocar rozsiri a nejde projet. ja jsem na ten nas uz ale zvykla i kdyz s nim jezdime uz minimalne. U nas se zadne dlouhe prochazky nekonaji protoze deti proste nevydrzi sedet, tady ho pouzivam po budove, kdyz treba jdeme z plavani abych je dostlaa rychle do pokoje nebo kdyz jsme po cviceni, tak maruska nejen zxe nechodi ale ani nemluvi a jen sedi a tupe zira, tak jsem rada, ze ju nemusim nosit

mispuli
31. mar 2011

@jecidlo na jakým jste patře?My tenkrát byly na hlavní budově na 5.patře v části A

jecidlo
31. mar 2011

mispuli: ja teda nevim co je cast A asi se bydli na petce na obou stranach? my bydlime na 2 patre, jedine co mi tu vadi, ze tu neni herna jak je na ostatnich patrech, ale je fakt, ze ted se stejne izolujeme a asi budeme az do konce, prijde mi ze jakmile je vypustim si odpoledne hrat s ostatnima tak jsme hned nemocni ☹ a taky je des ze nad nama je skola, uklizecka zacina v 5 rano!!!! posunuje zidle dupe, hruuuza a odpoledne, kdyz deti spi, tak pokazde, kdyz maji prestavku, tak to je jak kdyz vypusti stado slonu!!! ale jinak jsem asi rada, ze nase patro ma na starosti primar, chvilama na me pusobil jako brucoun, ale je fajn, matej ho hrozne zere a furt mu rika ahoj dokore a vylozene se tam tesi az se mu koukne do krku a poslechne srdicko🙂 ale ze vseho nejdulezitejsi mi tu opravdu prijde ta rehabka a myslim, ze jsme meli vazne stesti, jinak bych asi byla zklamana.
a jinak se teda priznam ze nejsem uplne spolecenska maminka, ostatni se tam vecer schazeji kdyz jim deti usnou, jenze ja v 90ti % usinam s myma detma🙂) takze se jaksi neucastnim, ale pokecat jde aj pres den

fajn
31. mar 2011

@jecidlo my jsme letos byly hned v přízemí a herna tam taky není což nám hodně chybělo. Jinak já jsem se taky neúčastnila sedánek večer a nelituju. Jak říkáš pokecala jsem přes den ,a vůbec se mi nechtělo nechávat Didku dole a jít kecat do 2 nebo 3 patra. Kdyby se vzbudila a já tam nebyla tak by řvala na cely Klimkovice 😀

jecidlo
31. mar 2011

fajn: tady si proste deti hraji na chodbe ale blbe je ze na tom koberci je pres den milion lidi co cekaji na terapii magnetem nebo elektrolecbou a zrovna tady na 2 je dost malych deti naseho i mensiho veku a pak se tam plazi, je tam i celkem chladno a nejsou tam k dispozici zadne hracky, ale tak vetsinou probehla vymena mezi detma co si kdo privezl🙂 maminky tady povidaji hned na te chodbe takze daleko nejsou, ale ja to proste fyzicky nedavam, kolikrat s nima spim i pres poledne, ale zase musim rict, ze jak jsem se prvne bala sem jet s nima sama dvema a tehotna, tak uplna pohoda a relax, spis se desim co bude po navratu doma. tady mi vari, perou, uklizi, mame zajisteny vlastne program diky terapiim, tkaze to utika. V nedeli dopoledne jsem vytiralala, protoze v nedeli oni neuklizi a my mame bordel hned a byla sjem uplne schvacena, vytrela jsem, jelikoz mi deti vydatne pomahaly, tka jsem pak komplet musela prevlect je, cela spocena osprchovat sebe 😝 nejak jsem smirena s tim, ze doma do porodu shnijeme,ale varit budu muset 😅

fajn
31. mar 2011

@jecidlo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

urbisa
31. mar 2011

@leeenka26 Strašně moc držím pěstičky at to vše dobře dopadne,maličký je velký bojovník,uvidíš,že to dokáže a vše bude OK.Sama mám 2 nedonošence,ale s váma co tu píšete se to nedá vubec srovnávat.Kluci se narodili přesně 32tg,měli ovšem 2120g a 2030g,problémy nebyli jen trochu kyslíku dostávali do inkubátoru,přesto když jsem je tam viděla ležet bylo mi do breku.Ted už mají 6let.Všechny vás tady obdivuji jak to vše zvládáte a přeji vám jen štastné a zdravé dětičky.

mispuli
31. mar 2011

@jecidlo je pravda,že Honzisovi byly už 3 rioky,když jsme tam byli,na 2. patře jsme se taky byli podívat a bylo to přesně jak píšeš,v takovým tom jakoby výklenku s kobercem byly maminky s dětičkama a výměna hraček 😉 ,my jak byli na tom pátým,tak se bydlelo na obou stranách,na naší chodbě byla doktorka,školka,herna,tedy jeden pokoj z kterýho byla herna,jídelna s kuchyní,my taky měli štěstí na rehabilitační ,ta byla fajn a nechodíte na 5. patro na koupání ve vanách?,tam byla taky super ženská,a co na prochajdy chodíte?k naštvání tedy bylo,že je to všude do kopce,my docela chodili na minigolf a asi 3x jsme si to s ním vyšlápla na Hofmannovu boudu a moc hezky bylo když se došlo k lanovce,tak ještě kus po cestě zatím,tuším Luční dům nebo tak nějak,byl to penzionek a tam pískoviště 😉 ,jinak tě chápu,já taky kolikrát odpadla,ale zase já jsem společenskej tvor,tak jsme s maminama občas večer poseděly na kuchyňce a s jednou maminkou si píšeme dodneška

jecidlo
31. mar 2011

mispuli: plavco mame na 2.patre, na 5 chodime cvicit, na prochazky chodime, pokud to ovsem jde prochazkama nazvat, jednou jsme dosli az na kolonadu!!! 😀 (asi 1 km?🙂 jinak jsme vzdycky skoncili u prvniho kanalu u lecebny, ono trva kdyz se tam snazi nahazet vsechny klaciky co jsou v okoli a kaminky ktere tam zustaly ze zimniho posypu 😀 😀 , ted jak aspon nekde roztal snih, tak chodime na to piskoviste pred vesnou a to je pro nas tak akorat, 200m tam, pak hledame mravence, pavouky, delame buchtu a chleba z pisku a zase zpatky, ale i to je narocne jak zaridit aby mate s jeho odrazedlem nabral smer ktery chci ja a ne on a aby maruska s kocarkem pokud mozno jela🙂jakmile sebou totiz placne o zem, tak odmita vstanout. kocar sebou mame,ale oni na nem byt nechou, tkaze ho sebou beru kdyz si do nej pak milostive na chvili sednou abychom jeli vsichni tri stejne;) takze asi tak k nasim vychazkam🙂)

bera28
31. mar 2011

Jecidlo, pěkné zážitky a aktivity máte 😀 😀 😀 😀 😀
Když jsme byli v Jánkách za synovcem (což jsou nějaké 4 roky zpátky), tak byl na patře, kde byli skoro všichni nepohybliví. A to byl pro mě teda hooodně nepříjemný zážitek. Ale jinak procházky fajn, hlavně vyjet lanovkou nahoru a pěšky dolů.

Holky, to vám musím napsat - Kubajz dneska k obědu spořádal: koprovku se 3 knedlíkama a masem, půlku mojí porce rýže a ještě chtěl zákusek - polovinu Dellisy 😵 😵 Tak se snad nepob...e. Ježiš, kéž by mu ten apetit nějakou dobu vydržel.

bera28
31. mar 2011

Jo a dneska jsem v jedné cukrárně sehnala na sobotu dort, tak budeme ještě před odjezdem na chatu slavit. Takže se svišti konečně dočkají dárečků 😵

mispuli
31. mar 2011

@jecidlo 😀 😀 ,my taky rehabilitovali u nás na 5. patře,už si nepamatuju,jak se paní jmenovala,ale byla na krátko ostřihaná,černovlasá,trošku mi připomínala Valérii Zawadskou,měla tam rozvěšenoou spoustu zvonkoher,jednu jsme jí taky darovali, a byla skvělá,věděla jak má honzise chytit,on štípal a škrábal,tak si ze začátku obvazovala ruce obinadlama,pak už přestal,před Vesnou jsme trávili taky spoustu času,ale je pravda,že my tam byli květen a začátek června,tak už byla všude travička a občas i teplíčko,bylo znát,že je to na horách a ana kolonádě občas hrála muzika,Honzis tam dělal divadýlko,jak tancoval

leeenka26
31. mar 2011

ahojte tak nas zajtra caka operacia, otvoria mu brusko a pozru ze ci tam nie je nejaka prekazka. bojim sa baby ☹ mam z toho zmiesane pocit, dufam ze o nebude nic vazne. Ako okrem toho nafuknutejsieho bruska,
(ale ziadny extrem) nie je nijaka zmena, stale lieky nizko, co je super...takze uvidime drzte palceky poriadne.

fajn
31. mar 2011

@leeenka26 budem na vás myslet