Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

nanya
20. júl 2009

sorbona13: nechápu, co mám dát na konec řádku, když dám hodně mezerníků, úplně mi to text rozháže, když odentruju, tak mi to stejně slije text dohromady. Nemůžeš mi to ještě nějak přiblížit???? 😒

susika
20. júl 2009

sorbona-tak já čumím, chlapíci, borci tí tvoji dvaja šikovníci🙂))čo papáš, ked tak krásne priberajú?🙂)))držím vám palce🙂)budem na vás myslieť, ked budeme doma slaviť malej narodeniny a vy už pojdete domov, oslávime aj váš odchod domov 😀 😀 😀

mati-tak z toho som aj ja jelen, rpečo vylievajú tvoje mliečko.ke povedali, že ten bacil nemožu teraz, prečo to mliečko jednoducho nedajú do mrazáku. ja som odsávala do 3dcl flašiek, niekedy mi dali aj pollitrovú. 24 hodín do chladničky a potom do mrazáku. v mrazáku može byť mliečko až pol roka, niekde ale čítam len 3 mesiace...ja som malú mala v MT a neviem o žiadnom preváraní mliečka a pasterizácii. ved aj predo mnou vytiahli mlieko z mrazáku a rozmrazilo sa a potom sa odlialo malej do flašky, zohrialo a pila ho anikdy jej nič nebolo.a chodila som za nou 2x do týždna. tiež to mám cez 50km a denne sa nedalo. odsávačku som rovnako vyvárala každý den. papať možeš všetko, okrem vecí, ktoré nafukujú alebo južné ovocie, ktoré z ktorého sa može bábo vysypať.

nanya-ja som to mávala tiež. každý druhý den.raz na jednom, raz na druhom, potom 2 dni klud a potom znova.des. niekedy teplota vvyšlas aj na 39,5.doki mi napísal kvapky, aby mi mliečko lepšie išlo. tak som si ich dávala pred odsávaním,a le nie pred každým.už si nepamätám, ako často sa to može.skus si z toho prsníka odsať, ked drobec dopapá a uvidíš, či sa ti uvolní. nahrej si ho a rozmasíruj. bože, ja som ich tolko miagala aby som z nich čo najviac vytiahla, až som si modriny narobila, tak pozor, ale tie zmizli našťastie. mamina ich mala vraj pri mne tiež, ked odsávala 😖 alebo skus teplé obklady.ja som si robila vínové 😀 sestričky sa smiali, čo som jedla, ked malá stále spala🙂)že by to rpešlo aj do mlieka, z tých vínových obkladov? 😀 😀 😀

babulky-dakujeeeem všetkých za pochvaly 😀 😀 😀 dnes to chudiatko nejako nestíhala🙂)chodila za mnou neskoro, ale stihla mi ocikať nohy🙂))a taaaak ma chcela poutierať 😀 😀 😀 normálne kovbojka. ale zmenili sme prostredie. prišla som od rodičov ku nám domov, tak možno preto.tam sme boli celý čas učenia sa na nočník 😀 😀 😀 ale nejako sa jej stále na nom nechce sedieť,strata času 😀 😀 ale bojujeme aj s plienkou. neche ju.ledva jej ju nanutim ked ide poobede spať a ked ideme von.a na večerné spanie.na poobednajšie by osm jej ju ani nedavala. ale má tonu, ked jej ju dám dole 😀 😀 😀 tak ešte je skoro.

sorbona13
21. júl 2009

nanya: řádek by měl vypadat např. takto:
čekáme miminko!
prostě za text dáš na konec řádku

susika: já jím celkem všechno, snažím se jíst hlavně dost mléčných výrobků a necpat do sebe čokoládu, což se ale ne každý den povede 😅

nanya
21. júl 2009

sorbona13: asi si pomyslíš, že jsem pěkné pako, ale stále nechápu. Napíšu např. jak píšeš: Čekáme miminko! a co zmáčknu? "enter" nebo to "odmezerníkuju"? abych se dostala na další řádek? Nebo něco jiného? Dám enter, ukáže se mi to na dalším řádku, ale když to uložím a pak se na to zpětně dívám, tak to je vše slité v jeden text!

Jinak teploty mě přešly, řekla bych, že i to prso je lepší, ale mlíčko se ztratilo, je mi do breku, ani v jednom, ani v druhém, zkoušela jsem odsávat, malého vážím /vypije z prsu max. 50ml/ taky v tom prsu je max. 50ml, a to si musí opravdu malý máknout. Odsávám po každém kojení, ale malý se budí co 2 hodiny a pak už tam toho moc není, nestíhá se to asi dotvářet, nebo se to, řekla bych, netvoří skoro vůbec, ne, že bych toho odsávala moc, max. těch 20ml, víc z nich nedostanu. ☹ ☹ ☹ Už nevím, co dělat, aby se mlíčko obnovilo. Je to to jediné, co mi dělalo radost, co mě k malému ještě více zbližovalo, z čeho měl protilátky a teď o to přijdu jen tak?!.... Takže malého kojím z obou prsů, aby si tu svou stovečku dal, jinak by byl vzhůru každou půlhodinu 😖

sorbona13
21. júl 2009

nanya: až teď jsem koukla, že se mi tam ten znak, kterým odřádkuješ nenapsal, tak ti to vysvětlím polopaticky: za větu dej takovou tu šipku doleva

nanya
21. júl 2009

sorbona13: teď jsem to vyzkoušela, nefunguje to, něco asi dělám špatně, klidně koukni na moje album naknec, co mi to udělalo, dlala jsem tam dva datumy navíc na zkoušku a stejně to blbne ☹

maartinkaa
21. júl 2009

baby dakujem za rady, akurat teraz ich previezli z novych zamkov do nitri, tak uvidim ako budu oni narabat s mojim mliekom 😖 je to pre nas aj troch blizsie ako zamky tak uvidime ako budeme zvladat to cestovanie, uz aby mali 1800g a mohla som ist za nimi lezat 😵

sorbona13
21. júl 2009

nanya: nejdřív napiš šipku doleva, potom napiš br a pak šipku doprava

bera28
21. júl 2009

Nanya, neboj, to může být jen laktační krize a přejde to. Nesmutni 😉 Mně na to pomohla melta. Naštěstí mi chutnala, tak jsem jí pila tak 2x denně.

nanya
21. júl 2009

Sorbona13: jsi jednička, koooonečně, už mi to jde 😀

bera28: kéééž bys měla pravdu, a byla to jen laktační krize, dnes jsem sáhla po mraženém a dala mu ho z flašky, ode mne si vzal 75 ml a pořád chtěl, ale já více v prsech neměla, nějak mi to mlíčko vymizelo. Z flašky se zakuckával a moc mu to nešlo, ale dopil se a pak spinkal, nechci ho trápit hlady.... 😖

argousek
21. júl 2009

nanya zkus homeopatika jmenuje se to RICINUS COMMUNIS 5 CH - dávkování: 5 granulí 2x denně

Ale musíš dodržovat následující, aby fungovaly -
- neměla by si pít třeba kávu (protože její chuť je výrazná a homeopatika se vstřebávají přes ústní sliznici)
- nesmíš se granulek dotýkat, ale dávkovačem nadávkovat do víčka a dát pod jazyk a nechat rozpustit
- nesmí se polykat ani kousat ani zapíjet
- dává se to tak 15 minut před jídlem nebo 30 minut po jídle ale nikdy ne s jídlem

Zkus to mně to zabralo, taky granulovaný čaj od Hippu pro kojící matky
Držím palce ať to zachráníš, byla by to po takové dřině škoda
😉

maatkka
21. júl 2009

Nanya tvoj opis Danielkovho narodenia a tych dni pred tym a potom je uuuuuzasnyyyyy... Niektore tie pocity sme fakt asi prezivali vsetky skoro rovnako... Som si zase poplakala pri spomienkach... Baby prestane to niekedy boliet???

fajn
21. júl 2009

Nanya krasně napsany ,držím pěsti

nanya
21. júl 2009

fajn: děkujeme za držení pěstiček 🙂

nanya
21. júl 2009

argousek: děkuji za radu, když nezbude nic jiného, možná sáhnu i po těch homeopatikách.

maatkka: ono na ty dny, těžké pro nás i pro naše děti, asi nikdy nezapomenem, jen to bude hlouběji v nás a my na to už nebudem taliko myslet... snad.... 😒

siam
21. júl 2009

Ahojte 🙂
mám dcérku narodenúv 30tt,chcem sa vás spýtat jak ste podávali lieky a FM85.Doteraz sme pili z flašky,ale už asi týžden chce aj prsník a tu nastáva môj problém,lieky jej viem dat na lyžičke,ale to FM len do mlieka,ale ked dám flašu pred kojením nechce už potom prsník a po kojení už tiež nechce.Skúšala som aj striekačkou cez prst,ale to bolo to isté.Rozmýšlala som,že dám 4krát prsník a 4krát flašu,aby FM dostalaPovedali mi,že nemám kombinovat flašu a prsník.Jako ste to riešili vy?Dík za odpoved

jecidlo
22. júl 2009

Siam: ja jim to davam tak, ze jim tesne pred kojenim nakapu primo do pusinky a pak hned prilozim prso, zkousela jsem to strikackou, ale bylo toho vic okolo jak v nich, takhle nam to celkem jde.

maartinka: tak snad to tvoje mlicko budou moct brzy pouzivat, moji bobci meli 1420 a 1510, takze krasne tlustoucci 😀 a proc ti je vlastne prevezli?Kvuli tomu ze je to bliz?

Nanya: uplne jsem tady vcera vecer slzela, jak jsem si to cetla, vsechno je to hrozne moc emotivni. S tim kojenim jeste nehaz flintu do zita, Danielek je ale fakt poradny jedlik, to ti povim. Ty homeopatika taky doporucuju, snad se ti to zase krasne rozjede. A prsa doporucuju kontrolovat po kazdem kojeni, kdyz je tam zatvrdlina, tak se to snazit hned rozmasirovat nebo proste odcucnout.

My uz snad konecne vime, proc jsme meli horecky a prujmy, delali jim stery a vyslo z nich, ze maji nejakou tu exotickou E.Coli, typ 06 nebo co, meli ale podle vseho lehci prubeh, jinak to muze byt nebezpecne zejmena pro mocove ustroji a ledviny, takze tuk tuk at jsou kontrolni stery v poradku. Musela jsem na ne i ja a spousta otazek z hygieny. Stejne se nevi kde a jak se tim muze clovek nakazit.
A jeste perlicka toho mojeho pediatra, u ktereho koncime, jsem si volala na vysledky a rekl mi prave tu E.coli a jak je nebezpecna a bla bla, hlavne ze kdyz jsem tam byla s nima kdyz mely ty prujmy, tka se na ne ani nepodival a ja se ho ptala, ze mi porad hrozne spatne ji, jestli to muze byt tim a on no jiste, chtelo byt o neco dietniho jim nasadit, zkuste jenom bramborky se zeleninkou, zadne masicko....to jsem uplne ztuhla, rikam mu ze sjme ale plne kojeny, na druhe strane ticho...pak rika no tak ale by to asi chtelo s necim uz zacit, tak mu rikam, ale ze jsme porad hrozne malinci, ani podle realneho veku bychom jeste asi nebastili brambory se zeleninou natoz podle korigovaneho,ze? No nas pediatr je proste hvezda a fakt se u nej citim naprosto bezpecne, ze se mi o dti dobre stara 😝 at uz jsme pryc!!!

pavcik
22. júl 2009

Ahoj...tak to já mám naštěstí pediatra Pana Mistra. Byl to i můj pediatr a tak jsem ho Matějovi zajistila takprávué. Je to mudr Karel Kopecký a nedám na něj dopustit. První náštěvu u nás absovoval v neděli a byl u nás 2 hodiny..z toho hodinu četl propouštěcí z porodnice a vše nám vysvětloval.A pak se hodinu věnoval Matějovi. Pak jsem mu řekla že v Podolí mi bylo doporučeno Matěje krmit nutrilonem a jelikož nejsem zastáncem reklam (a on i nutrilon v dětských časopisech doporučuje) tak mi vysvětlil co je to za jídlo a že pár řad z této značky by fakt doporučoval,vysvětlil všechen obsah na etiketě a řekl že je to dobré jídlo pouze v případě že máme takovýhle speciální extrémní dítě. Takže na nutrilonu budu tak do řady 2-3 a pak půjdu na normálnější značku.
Takže doufám, že taková to péče bude i nadále 🙂

bera28
22. júl 2009

Pavcik, u Kopeckého jsem byla, když měla naše původní pediatrička dovču (od té jsem utekla po měsíci, hruuuuuza). Teď máme taky jednu naprosto super. Ty bydlíš na P13??? To bychom byly sousedky🙂

bera28
22. júl 2009

Pavcik, tak ted jsem koukala na Tvoje fotky a jsme fakt sousedky🙂 Tak když budeš chtít někdy vyrazit na společnou procházku, tak dej Vědět (akorát teď v sobotu odjíždíme na 3 týdny zase do jižních Čech, ale jinak jsme stále k dispozici).
Holky, všem hezký parný den 😝

petrach
22. júl 2009

ahoj Pavcik 🙂 ani nevíš jak rada te tu vydím..moc gratuluju že už jste doma a přeju už jen všechno hezke 😉

jecidlo tak rychle od nej,to je blb jako tram 😝
zjistila jsem ten prevenar..musi o nej zažadat dr na hygiene,bud ho předepiše ona nebo prave na neonatologii nebo skus neurologa

nanya ja tech krizi už mela fakt hodne,ty homeo pokažde zabrali,skus je..stoji asi 80kč a jsou na asi 14dní

petrach
22. júl 2009

mattko jak pišeš jestli to přeboli..u me teda trvalo dlouho,než přebolel Eliščin porod,tehu bylo v pohode,ale porod težky a mala mela hrozne problemy,skončila na jipce,byla kříšena..takže kolotoč neurolog atd, jedem už podruhe,sice jsme necvičili,ale strach co bude byl..nevim jestli jsem to už tady nepsala
pak neustale nemoci..horečky,nemocnice a pohotovosti..

když jsme se rozhodli mit druhe dite tešila jsem se že to bude jine..a teda je,ale uplne jinak než jsem myslela..chtela jsem vedet jake to je porodit a mit dite u sebe,přiložit k prsu,kojit,nestresovat se co bude
ja v sobe teda bohužel nesu ten pocit viny,bolesti pořad,nemyslim na to pořad,ale třeba když jsem vydela na videu porod synovce,jak ho umyvali a ošetřovali,bylo mi to hrozne lito,brečela jsem jako mala..
je to už proste v nas a myslim že to přeboli až v dobe,když si budem jiste,že jsou prckove v pořadku

jsem se zas rozepsala 😲
holky zitra jdem na srazik nedonošenatek u nas ve Zline a moooc se tešim,Šimonek bude jediny chlapak 😀

maatkka
22. júl 2009

Nanya ja som niekde citala ze tie najvacsie laktacne krizy byvyju okolo 3 tyzdnov a 3 mesiacov a Danielko ma tak teraz tak tiez drzim palce nech je to len tym. Mne nepomohli ani tie homeopatika ale ja som bola fakt beznadejny pripad...
Jecidlo to znie hrozivo. Este ze je to uz za vami a nemalo to teda tahsi priebeh. Nech je pediater na druhy pokus 100% lepsi...
Petrach to je mi luto 😢 Ja by som si tiez raz priala zazit bezproblemovy porod a uzit si tie dni po tom... Ale uz tomu moc neverim. Ja na to vsetko uz tiez moc nemyslim (snazim sa) ale niekedy ma to este chyti... No a potom su zase dni ze pozeram na Juliu a som stastna ze to aspon takto dopadlo. Dnes som si napr. uvedomila ze uz bude mat jedenast mesiacov - za mesiac rok - a nemozem tomu uverit 😀 😀 😀

maatkka
22. júl 2009

A este som chcela... Petrach to je super taky zraz... Potom urcite napis ako bolo... tesim sa 😉

f.nina
22. júl 2009

Čauky holky sice nepatřím k vám do diskuze,ale dnes jsem našla zajímavej článek.
http://www.novinky.cz/zahranicni/174487-test-sl...

nanya
22. júl 2009

Petrach: prosím tě, a ty homeopatika se kupují v lékárně???

argousek
22. júl 2009

nanya jojo v lékárně a hlavně musíš dodržovat ty zásady, co jsem tam psala - rozpustit pod jazykem, nezapíjet atd a hlavně dávkovat do víčka a granulek se nedotýkat 😉

emamamamu
22. júl 2009

ahj holky🙂
muzu se zeptat, jestli netusite, jak je na tom miminko narozene ve 30tt?
svagrova je 29+3 dnes a dopoledne ji praskla voda...
ma ji ted asi pulku, myslite, ze si nechaji jen hospitalizovanou, nebo budou male tahat ven? a jak by na tom mohlo byt?

petrach
22. júl 2009

ano jak piše argousek,v lekarne,u nas když nejsou tak hned objedna a musi to byt tech 5ch,je ješte 20ch a ty jsou na zastavu laktace to 5ch je ředení..tak se drž,to zdolaš,taky bojuju a ješte mi moc pomaha melta s mlikem,mam ji misto kavičky nekolikrat denne

krasne psany album,taky me to vzalo se do toho zas vratit a citit to všechno,umiš to popsat 😉
ješte že už je to za vama

f.nina kukla jsem díky moc

petrach
22. júl 2009

emamamamu težko takhle říct,budou ji hlidat,sledovat prutok placentou a točit monitor,rozhodnou se podle toho,byvaji holky na udrženi i s malem vody..
my jsme 28+3
ten 30tt už ma velke šance,vetšina deti to krasne zvladne,nejde to řict všeobecne,ale za me co byli 30 a više,tak nebyli velike komplikace..bude muset dorust a dozrat v inkubatoru,detičky se propoušteji nejdřív v 36 tt dokončenem,takže tam pobude..
moc držim palce at se ješte drží,dr pro to určite udelaji všechno možne..a klidne se ptej
meli by ji pichnout injekce na dozrani plic prcka,jsou 2..