Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

adajar
10. okt 2009

andraa nene my jsme jeste v nemocnici jeste mame sondu ucime se jist a tak za 14 dni trada domu. Jeste cekame na 36TT coz bude za 8 dni no uvidime ja nespecham hlavne abychom sli domu v poradku.
Chci se zeptat mas nekde svuj pribeh jak byl a proc se to stalo???
Danysek mel tezky start, ale je uzasnej bojovnik urcite jako Maxicek a ted se mi tu krouti ma prdiky chudacek jinak je fakt pohodar.

andraa
10. okt 2009

adajar: já jsem ještě takový příběh nenapsala a ani nevím, jestli ho napíši, možná časem. Budu si všechno psát sama pro sebe a pak uvidím. A proč se to všechno stalo, vlastně ani pořádně nevím. Prostě mi jednoho dne řekli, že mám málo plodové vody a pak už se to táhlo, jen samé špatné zprávy. Pak se jim malý zdál, že neroste a tak mě hospitalizovali v nemocnici v Olomouci, naplánovali mi císaře na 5. 10., ale me 2.10. odtekla voda a protože nebyl nikde na moravě volný inkubátor, převezli mě v noci z 2. na 3. do Hradce Králové. A to je asi tak vše.

adajar
10. okt 2009

andraa no takze taky mazec co?? Ale neboj bude lip. Ja to mam vlastne cerstve v pameti jeste jaka to byla naloz, ale ten malej uzlicek me hnal dal a zene porad. Vis rikam si ze vsechno tohle stalo a stoji zato. No nic jdu ho odvezt a pujdu na zachod a pak budem krmit. zatim papa.

denisee
10. okt 2009

Petrach: když byl Vojta menší měla jsem taky větší strach z prochladnutí, teď už ho tolik nenabaluju a to se nelíbí mojí mamce, ta by ho pořád navlíkala 😀 Vojtík zatím vypadá dobře, většinou mu teplota stoupne až na večer, dneska vypadá líp, tak už bude třeba bez. Akorát dneska zlobí s jídlem. Jinak skákadlo, které chci zas pořídit já 🙂

http://www.nunynek.cz/katalog/zbozi/hracky/skak...

argousek
10. okt 2009

andraa také jste si teda pěkně užlili, hlavně aby se Maxíkovi dařilo dobře 😉 aby jste mohli být brzy spolu

adajar tak to budete doma dřív než my 😀 my to tady máme ještě na tři týdny 😀

bera cítím se dobře, kdybych to nevěděla, tak na mně ani není nic znát, teda už začínám mít různé chutě, ale jinak dobrý. Žádné nevolnosti jsem neměla a cítím se dobře 😉

petrach
10. okt 2009

argousku to je moc dobře 😉 jen si mimčo hyčkej a Adamka taky..
andraa ono to hrozne letí,nezda se to,ale než se nadeješ pujdete taky domu..prave jsem se ptala jestli nejste taky ve Zlíne,od vas je to celkem daleko ne? třeba ho pak převezou blíž k tobe..

holky ty hopsadla vypadají moc dobře,už vím co pak k narozkám..
ted jsme se vratili z prochazky,malí ješte chrní v kočarku,mrholí,no hnusne počasí..
potkala jsem dr co se o me starala na rizikovce v nemocnici,když jsem tam ležela a mají 7tydenního krasneho chlapečka 🙂 tak jsme probrali prcky..
je to celkem nahoda,bydlíme na malém meste a jsou tu 3 dr co se o nas starali..jedna z hematologie,pak z gyndy a neonatoložka co mela maleho na jipce..

andraa
10. okt 2009

Holky myslíte, že stačí, když odstříkám z obou prs 40 nebo 50 ml mléka? Není to moc málo??? ☹

vladimuraz
10. okt 2009

Andraa, to rozhodně není málo, neblázni 😉 . Já týden po porodu odstříkala max. 10 ml z obou a ještě měsíc po porodu max. 30ml z obou. Trochu se to rozjelo až třetí měsíc, když jsme začli přikládat. Tobě se rozjela laktace krásně, takže klíííd!!! Teď mně napadá, že jsem tu nebyla, takže dodatečně Tě tu vítám, gratuluju k miminku (i když malinkému 🙂 ) a držíme s Klárkou palečky, ať je všechno bez komplikací a jste brzy doma.

argousek
10. okt 2009

jojo andraa u nás to bylo to samé, jak píše vladimuraz 😉

petrach
10. okt 2009

adraa přesne 😀 ten první mesíc to bylokolem 50ml a pak se to zvedlo,to byli rekordy 😀 co bych ted za to dala,ted dam max 120 z obou a teda ne po 3 hodkách,přes den to nestíhám jak bych chtela..

andraa
10. okt 2009

tak to jste mě teda holky uklidnily, myslela jsem, že je to málo. Jinak můj rekord byl včera, když jsme se vrátili od Maxíka, tak jsem odstříkala 70.
petrach: kojit do 7 měsíců není špatné nebo ano? Já jsem taky kojila jen 7 měsíců. Nevím ale jak je to u tak malých miminek

petrach
10. okt 2009

andraa je to pravda,Elišku jsem kojila a 3 mesíce,ted odsavam a skoro 8..dokud mlíko mám,tak je mi líto se na to vykašlat,je to pro ne to nejlepší co mužou mít..navíc manža je alergicky na kde co,a kojením to u maleho trochu brzdím..

holky dokdy používate monitor dechu?? ja si říkám nejmín do roku ,nejmín a manža pry je to zbytečné.me štve už 😠

denisee
10. okt 2009

Petrach: já používala asi tak do 14měsíců, třeba k babičkám jsem ho přestala vozit a zjistila jsem, že už bych to teda především já, mohla bez něj zvládnout, tak jsem ho vypínala třeba jen přes den, a pak už i na noc. 😉

mila01
11. okt 2009

Ahoj holky,já se strašně omlouvám,hrozně dlouho jsem tu nebyla - jsem veeeeelká ostuda.Díky že jste na nás nezapomněly,hlavně díky Petrach. 🙂 😉

Do práce mě vzali,ale nakonec jsem to odmítla,protože to bylo časově náročné,nemohla bych se věnovat holkám.Vojtovi se trochu zlepšila práce,vyhodili toho hroznýho šéfa a dali tam toho starýho,jezdí teď sice hrozně moc,takže si ho doma moc neužijem,ale zato se zase trochu zvedl platově,tak můžu být ještě nějakou dobu doma.Kája začne chodit od prosince do školky - ale jenom na zvykačky.Tak jsem moc ráda. 🙂 🙂

Jinak u nás není moc novinek - holky jsou divošky,pořád se hádaj,hašteřej se o hračky,už se mi tu i škrtili. 😀 Jsem pořád jak soudce,ne jak milující maminka. 😀 Ve středu jedeme zase do Motola na kontrolu očí,tak jsem z toho na prášky,držte nám prosím palečky.Já byla v pátek na vyřezávání čehosy hnusného na zádech,poslali to na hystologii,ale prý to bude dobrý.Mám tam několik stehů,tak tu hudrám - holky po mně furt skáčou,tak to docela bolí.

Holky - nezvládnu všechno dočíst,nebyla jsem na netu víc jak měsíc,takže jsem vás ani nečetla.Doufám,že jste všechny v pořádku a že máte jen samé dobré novinky.A také moc gratuluju ke všem pokrokům - věřím,že je jich tu hodně.Koukám,že jsou tu i nové maminky - vítám Andraa,Max se narodil skoro jako naše Kája - my jsme 28+0,38cm,1,26kg.Doufám,že je vše v pořádku a držím palce,ať máte vše bez problémů.

Pořád jsme bez počítače,ještě asi měsíc,pak nám přijdou peníze z lišky,takže ho konečně opravíme a pak tu budu denně.Už se nemůžu dočkat,musim uznat,že mi chybíte.Pa

mila01
11. okt 2009

Holky teď sem si všimla jedné novinky - Andulko,moc gratuluju k druhému těhotenství,přeju ať je vše bez problémů a držím palce na holčičku. 😀 😀 Drž se.

adajar
11. okt 2009

denis peknej konik.

andra ja prvni mesic mela kolem 70ml za odstrikani a ted uz mam 15 az 30ml takze uz mame napul Bebu. Jinak vecer mu vyndali sondu ze uz bude jist sam. Celou dobu to slo az ted vecer v 9 vypil jen 17 zbytek musela donej nafutrovat sestricka, ale je silne utahanej a nez to ted dojedl bylo 10 hodin a dalsi jidlo ma mit v pul 12 takze snad se dohodnem na volnejsim rezimu aby vic spal pac je utahanej a sni malo pak a nema silu no.

andraa
11. okt 2009

adajar: já jsem si myslela, že tady ty malinký děti, nechávají spát déle. A co ti teda na to řekli? Z toho mám největší strach, že se mi to mléko ztratí. U malé jsem měla dost, ale teď je to všechno jiný. Snad chvilku vydržím.

adajar
11. okt 2009

andraa no nic mi nerekli priste to 6 nedeli mel dost a ted uz nic. Hele chce to klid co nejvic a nekdo mliko proste treba nema vubec.
no tak ted se mi malem udusil proste je moc unavenej bez sondy.

andraa
11. okt 2009

adajar: a malý jí tedy po třech hodinách? tak to asi musí být unavený. A krmíš ho z lahvičky? Je hrozné, když vidíš, že je unavený a musíš ho třeba budit na krmení. Já jsem malou nikdy nebudila ani když mi to říkali, protože nikdy netahala a stejně spala dál.

adajar
11. okt 2009

andraa jenze ja musim jsme pod dohledem ted je hldovej chudak, ale pak dostane sondou. no nejhorsi ylo jak u zaskocilo pak jsem se malem rozbrecela. Jinak nedonoseny tady maji predepsany rezim jidla.

denisee
11. okt 2009

mila: tak to ti moc, přeju, že si ještě můžeš užívat s holčičkama doma i když jak píšeš jsou to divošky, ale tyhle chvilky už nám nikdo nevrátí. Proč chodíte ještě na oční, promiň nějak jsem to nezaregistrovala, každopádně budu na vás myslet 😉

adajar, andraa: holky teď to máte dost těžký, moc na vás mylslím, držte se 😉 já se s tím kojením taky pořád trápila, volala mámě domů, aby mi něco vyčetla na netu.....´, Vojta se mi taky parkrát pěkně unavil, až zmodral, ale jak všichni víme jsou to bojovníčky den, ode dne silnější! Držte se 😉

Vojta od včera už bez teplot, ale ty obědy, co on u toho dělá. Rýži má rád a dneska, vyndal si z pusy každé zrnko rýže, běda kdyby mu tam jen jedno zůstalo, patlal to postele a nebo nejlépe odhazoval jídlo co nejdál po kuchyni. Včera to samé s těstovinama, já nevím čím to říkám si, že asi zuby, protože pusu normálně otevře, že chce, ale pak si to z ní všechno vyndá 😠

denisee
11. okt 2009

Jo holky proč jsem vlastně psala, našla jsem docela hezké stránky na internetu www.hraveuceni.cz

petrach
11. okt 2009

ahoj holky,
andraa oni musí jist co 3 hodky,jsou moc malí a slabí a nezbudili by se sami,i doma jsme budili ze začatku..jinak by ti prcek nepřibíral

adajar je to težké,ja to taky mockrat ořvala to jídlo,modraní a dusení..ani domu jsem nechtela že se mi udusí ,takže te chapu..chce to fakt čas,veř mu a nespechej domu..držím pesti,bude dobře 😉

milo ahooooj,už abys mela ten net 😀 takže super že jsi s holkama,a teším se na aktualní fotky,až bude pc 😉
fajn stihli jste tu střechu???
denise že by tak zlobili zuby? ty jo na tohle se neteším 😀
u nas je ted pořad brekot,už mi hrabe fakt,nikdo nepomuže,malí mel sirup od dr a bolí ho po nem bříško ☹

denisee
11. okt 2009

Petrach: co má malej za sirup??? s bříškem jsme si s Vojtíkem, taky hodně užili ☹

bera28
11. okt 2009

Ahooooj, Denisee, to jsou super stránky. Svišti odpol spali, tak jsem si vyhrála😀 Koukám, že Vojtík se taky pustil do zlobení s jídlem. Zkus mu namazat dásně Kamistadem nebo Calgelem. Taky teď mažu jak divá🙂 Jo a koupila jsi ten Multi-sanostol?? Já jsem jim pořídila Pikovit s naivní představou, že bude chutnat jinak, než ten Multisanostol a chutná úplně stejně. Takže ho taky nechtějí.
Milo, gratuluji k úspěšnému pohovoru, i když do práce nenastupuješ. Stejně to musí pozvednout ego, když se něco takhle podaří, co?! Buď ráda, že holky řádí, aspoň víš, že jim nic nechybí. Na oční držím palečky.
Andraa, mlíka máš hodně, tak buď v klídku 😉

Já jsem byla dopol s Anetkou na gastru. Měla jsem objednanou konzultaci u primáře ohledně podezření na alergii na BKM. Tak říkal, že po dle všeho se skutečně o alergii jedná, ale ne nijak výraznou (nemá průjem, exém, nic takového). No a protože nám vždy po něčem s klasickou mléčnou bílkovinou začne za pár dní blindit, tak to způsobilo podráždění jícnu a to by mohlo vysvětlovat její současné scény u jídla. Prostě jí polykání teď bolí a proto nechce jíst. Dal nám tablety a za týden mám zavolat. Tak uvidím, jestli se to zlepší. Naposledy ji prohlížel v lednu a zíral, jak za tu dobu "dospěla".
Tak se zatím mějte.

denisee
11. okt 2009

bera: mě to taky baví asi víc než Vojtíka, někdy na to vydrží koukat jindy moc ne, jedem hlavně zvířátka 😀 akorát jsem nepochopila ty písničky, beží tam jen text. Multi-Sanostol dávám a chutná 🙂 . Tak aspoň, že znáš příčinnu a můžete to nějak řešit ( to jídlo), tak ať tablety zaberou. Já zkusím před obědem namazat ty dásně, ale on si nenechá šáhnout do pusy ☹ , tak nevím jak se mi to povede.

mila01
11. okt 2009

Holky dík.Hlavně že jste na nás nezapomněli. 😉

Bera28 - děkuju,máš pravdu,že mi to zvedlo ego,že mě někdo přijmul i po 6 letech běhání kolem dětí a dělání kašiček a žvatlání. 😀 Ale máte pravdu,jsem moc ráda,že nemusim nastoupit,budeme se snažit co nejvíc to oddálit.Ale do školky Kája nastoupí,ale jen na těch 5 dní do měsíce a jen na dopoledne - spát jí tam nenechám.

Denisse - Kája má jinak vyvynuté oční pozadí,jsme od začátku hodně sledované,v jejích 5 měsících mi doktorka řekla,že je slepá a poslala nás do Motola ( naštěstí jsem už tenkrát věděla,že je to nesmysl ),tam jí budou hlídat až do puberty.Máme tam skvělého doktora - Malece,který nám zatím všechny špatné diagnozy vyloučil ( přesně před rokem nám zase jiná doktorka diagnostikovala zelený zákal - 60 % dětí časem oslepne).Tak jsem zvědavá,co nás čeká tentokrát. 😠 😠

Koukala jsem,že hodně diskutujete o kojení - Andraa,já vim,že mě za tohle spousta mamin ukamenuje,ale já si myslim,že dokud máš mlíko,dávej,ale když nemáš,tak se nestresuj a prostě budete na umělým.Mě se Karolínka nikdy nedokázala přisát,odstříkávala jsem jak divá,ale vydržela jsem jen 7 týdnů.Starší dcera byla kojená 6 měsíců a není mezi nima rozdíl.Vztah máme úžasný a nemocné jsou tak nastejno - a myslím,že nijak často a hrozně.Mé švagrové se před 2 měsíci narodila holčička,kojení jim nešlo,švagrová z toho byla na prášky.Přešla na umělou stravu,mlíko si nechala ztratit ( já si myslim,že jí mohla aspoň odsávat,ale je to její věc ) a obě jsou spokojené.Určitě bych nikoho neodsuzovala za to,že nekojí,myslim si,že nejdůležitější je,abys byla v pohodě a ne aby ses nervovala,kolik odstříkáš a jestli to bude stačit.

Holky já se zase na chvíli loučím,Vojta mi ráno odveze notebook,ale určitě dám vědět,jak jsme v Praze dopadli,buďto od tchýně nebo přes Petrach.Mějte se,držte se a přeju jen samé zdravé dětičky,rychlé přibírání a samé dobré věci.

adajar
11. okt 2009

petrach jo presne jsi vystihla moje pocity jsem hotova a prestavam se skoro tesit domu. Jinak mliko uz fakt nemam ted jsem dala jen 5ml za cely den jen 70ml. A jinak my krmime tak hodinu az hodinua pul. A jinak na tech detech ted tady na intermedialu teprv poradne vidim rozdili a kazdej den je znat i na tom jidle. 😠 😠 A dneska jsem orvala i rozhovor s tchyni protoze mela pravdu hodne lidi nechape co je mit zdrave dite a odvest si ho hned domu a ani si toho nevazeji. A ty nase prdelkove malinky jsou tady a musi moc moc moc bojovat aby si zaslouzili zit komu co udelali. No nic asik pusobi trosku konec laktace menstruace a tak.

adajar
11. okt 2009

Mila je jsi me uklidnila.

Jinak holky nevim jak to je mozne, ale me prijde tahle cast nejtezsi ze vseho hlavne psychicky ani tu nechci radsi navstevy a mam nejvetsi strach hlavne po dnesku.

mispuli
11. okt 2009

Mila k malcovi jsme chodili taky,honzík má extrémně světlý oční pozadí,takže se taky nedalo moc rozpoznat,jestli vidí,ale vidí,ta doktorka,co tam byla před tím nás taky pořád chtěla hnát na nějakej zákrok

jinak u nás na nedonošencích se taky krmí přesně po 3 hodinách a když jsme přišli domů,tak byla míša pesná,že se podle ní daly řídit hodinky 😉 ,časem se to pak urovnalo a jedlo se podle potřeby

ad kojení s honzíkem to nešlo vůbec,s míšou chvilku na začátku,pak jsem odsávala a dokrmovala a nakonec jsme po měsíci doma skončili cele na umělce a prospívá krásně