Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
13. nov 2009

bera a nakonec to odnese zase jen to díte,ne ta matka..jak píše argoušek,ted mi říkala moje známa s nedonošenatkem,ale starší,že meli znamou z porodky,vykašlala se na vojtení a kluk má 6 let a je na vozíčku ☹
z toho je mi na blití ,z te matky a chce se mi brečet kvuli tomu klukovi..
kamaradka vojtila do 3,5 let 5x denne,jen proto aby byl malí v pořadku a ted chodí a je šikulka a to neuroložka neveřila že se rozchodí..

jecidlo Máta jede jako drak 😲 to my nejdem ani na čtyři 😲 😉 a Maruška je taky taková dračice?

víš ja myslím že to není vubec o vaze,spíš o tydnu tehu a taky komplikacím..infekcím,zanetum atd.
nektere deti to zvladnou naprosto bez komplikacíjine mají potíže a od toho jde pak ten vyvoj..

to nevojtení všem zavydím,ted mame leharo po očkovaní a to je neco..ale už zítra zas začnem,proste to jinak nejde no..

jecidlo
13. nov 2009

petrach: ne neni, Maruska si jede hezky svuj korigovanej vek a je spokojena, otaci se na brisko a zpatky, v ramci moznosti leze, udelala ted hodne pokrok to jo, ale Matejovi nedycha ani na zada, zadecek se pokousi obcas vyspulit a jakoby se zvednout, ale zatim nic, ten doktor na neurologii to videl jasne, pry Matej uz bude chodit a Maruska bude lezet a prohlizet si knizku, tak ja bych to videla taky tak nejak 😅

petrach
13. nov 2009

ale i tak je dobrá 🙂 my se budem snažit vas dohnat 😀

holky ted jsem vydela ve zpravách,že museli u delat císaře mamince ve 30tt s prasečí chřipkou ☹ ☹ maminka je na tom zle,a prcek říkali že nezralí a stabilní 😠 me se udelalo uplne zle od žaludku 😒
hrozne jim přej obema at jsou v pořadku...

denisee
13. nov 2009

Bera: moc vám přeju, ať jste fit a můžete letět relaxovat 🙂 Já bych chtěla někam k moři o jarní prázdniny, koncem února.Ale mám trochu obavy jak by to Vojta zvládl v letadle 😒 . Dneska jsem objednala pro Vojtu toho koníka Rodyho(hopsadlo) babička mu ho koupila k vánocům, ale řekla, ať mu ho dám hned, ať už to může využívat, tak se těším, zjistila jsem, že má nosnost 200kg, tak můžem hopsat i my 😀

Argousek: moc ti to přeju, všechny ty nové pokroky co Adámek dělá 😉 Je to super!!!

Petrach: to znám, když se přestane cvičit je pak mnohem horší začít a zase se dokopat. Nás za 10 dnů čeká kontrola na rehabce a hned druhý den neurologie.

My jedem zítra, až do úterý opět k tchýni, tak se zas asi odmlčím. ☹

bera28
13. nov 2009

Denisee, zatím teda Kubajz kašle hrozně. takový ten suchý dusivý kašel 😒 Ale teplota není (ťuk, ťuk). Teď jsem předbalila, zbytek nechávám na ráno. Ještě to není na 100 %, že vůbec odletíme. Já tu skákací zebru nemůžu nikde sehnat. Tak až vám příjde Rody, tak ho vyfoť a vyzkoušej. Pokud s ním budeš spokojená ty i Vojtík, tak do něj půjdu taky🙂 Užij si prodloužený víkend.

Petrach, taky jsem to slyšela. Chudinka maminka, hlavně aby se z toho dostala a mohli být s prckem spolu.

petrach
13. nov 2009

bera doufám že odletíte,moc ti to přeju,sluníčko,voda a teplíčko..to zní jak z pohadky,ja chci takyyyy 😉
tak hlavne všechno fot,vsad se že dojedete a Kubík bude chodit 😀 teším se na fotky a užijte si to 🙂

denise ty taky odpočin,babička pohlídá ne? jo a kolik stalo to hopsadlo prosím te? nevím co našim poradit pro maleho,když taky by do nej dorostl,lepší než blbiny

denisee
13. nov 2009

Holky: koník Rody je trochu dražší 😒 , ale asi to bude kvalitnější, píšou tam, že to můžete přifukovat podle toho jak dítě roste a hlavně ta nosnost 200kg 😀 , ty klasický hopsadla mají jen 25kg, já k tomu objednala i tu plastovou houpačku, takže celkem 1000,-. Taky kupuje babička 😉
http://www.zdravotnipotreby.cz/rehabilitacni-po...

bera28
14. nov 2009

Ahoj holky, tak hlásím, že odlétáme🙂 Podařilo se nám zaspat, takže to byl mazec. Mějte se tu krásně a myslete na nás, ať svišťové zvládnou let.
Argousku, tobě držím na pondělí palečky.

petrach
14. nov 2009

holky ahoj 🙂

bera už je nekde v teplíčku,musí tam ted byt nadherne 🙂
denise naše babičkandavá detem peníze,nebo kupuje a taky nešetří 😉 skusím jí ho ukazat,využili by ho oba i s Eliškou..

mám dotazek,malí ma po očkovaní peknou bouličku na noze a modra,mužu s tím cvičit?? brečel no hruza,ja jsem z toho hotová,jak řve až je celí mokrý ☹

argousek
14. nov 2009

petrach zkus mu na to dát studenej obklad 😉 Já bych asi necvičila

fajn
14. nov 2009

taky bych necvičila a dala studenej obklad

Bera tiše závidím

Argousku držím pěsti na pondělí

Dala jsem fotku tak kukuk

Skákací koník je hezkej .
Já jsem holkám objednala plastelínu sice je drahá ale nelepí nesmrdí nedrobí se (teda pokud ju Didka sama nenadrobí) Play Foam .Tak uvidím jaky to bude

petrach
14. nov 2009

fajn Andrea už není žadny díte co,hotová slečna je to..ten dort se ti povedl,kde ty chodíš na ty napady 😉 na tohle jsem já dřevo..dnes jsem udelala šlehasčkovy dort a chlebíčky 😀
byli tu tchani přát..
to jste meli oslavu tech narozenin ve velkem stylu? Dianka tak válí na parketu
😉

tu platelínu už jsme taky meli,hrozne si s ní vyhrála..bude se líbit uvydíš

a díky za rady,on je tak užasnej když ho nedrtím cvičením,začína mluvit aaaa,agggg ,eeeeeiiii 😀

adajar
14. nov 2009

Ahojky holky

Bera je tise zavidim. Uzijte si to krasne.

Jinak u nas dneska doma tatinek odjel uz odpoledne a prijede az rano. A mladej porad brecel ale jedl kolik mel. A pritom prdiky to nejspis nebyli protoze dostal prso a byl klid. Ted teda spinka konecne.

Fajn ty plasteliny prej jsou dobry, ale jaka firma nevim.

Holky jeste se chci zeptat pouzivate papirove plenky nebo latkove a jestli latkove a jake??? A kolik jich mate???

fajn
14. nov 2009

peti já jsem taky dřevo.Jenom jsem utrhla pár lístků Mahonky a doprostřed jsem utrhla kateřinky a bylo nazdobeno 😀

adajar já používala papírovky u Didky a u Andrey látkovky obyčejny. Teď nevím nemůžu poradit

Chlap je nemocnej a je protivnej jak vřed na řiti. Je to horší jak když je nemocny děcko. Furt tady fňuká a skučí jak drahej pes. Kdybych byla nemocná já tak budu muset fungovat a běda skučet stejně by mi to nikdo nevěřil. Dnes bylo jak na jaře,šla jsem s holkama ven a bylo to prima.

adajar
14. nov 2009

Fajn vred na riti me rozesmal. 😵 😵 😵 😵 Jinak mas pravdu ze chlapy jsou nachlazeny a umiraj a kdyz ty tak se nic nedeje. Jinak tady byla mlha az do 3 odpoledne.

maatkka
14. nov 2009

Fajn Andrejka je ina kocka hotova modelka 😉 A torta vyzera mnam mnam 😀
Petrach tak sa obkladikujte... ja davam studene obklady hned ako prideme z ockovania a zatial celkom zaberaju... nic ine ti poradit neviem. A s cvicom by som tiez este asi radsej nezacinala...
Adajar neviem poradit latkovky... ja som straaasne vdacna za papierove plienky - je to paraaadny vynalez - aj ked je to teda neekologicke 😒

maatkka
14. nov 2009

Este som sa chcela spytat... Julia paraaadne chodi na boso 🙂 ale v topanockach jej to tak dobre nejde... ked ma topanky tak radsej lezie ale hned ako je vyzuta vstava a chodi... nechcem ju nechavat moc chodit naboso ale chcem aby si tu chodzu trenovala a v topankach proste nechodi ale lozi 😕

petrach
14. nov 2009

adajar puvodne jsem chtela ty eco latkovky,nemusí se žehlit,jsou vzhledove jako papírové,jenže jaksik jsem je nestihla ani objednat a malí už byl na svete..nakonec jsme u papirovek..
holky co je používají říkají že ne každe oblečení na to daš,jsou o dost vetší než papirovky a vem ted to sušení přes zimu..musela bys jich mít aspon na 3 dny a pořad prat a sušit..

mattka zeptej se rhb,ale myslím že v botkách se ješte necítí a proto radši lozí,ona na to přijde,stejne je to kočka jak válí 🙂

maatkka
15. nov 2009

petrach na rhb uz nechodime... ale ona ked ju obujem hned sa vyzuva aby mohla behat 🙂 len sa bojim aby nemala plochu nohu alebo tak...

rohacka
15. nov 2009

Maatkka - ak si dobre spominam, boli ste (alebo ste) hypotonici - tam by som nevahala s topanockami. Mne na rehabke povedali, ze akonahle zacne chodit, nepustit naboso. Hypotonici su ako stvoreni na ploche nohy, u nas sa dokonca z toho vyvinul padnuty clenok a to naozaj chodit od zaciatku chodenia v topanockach s klenbou. Uz som to viackrat pisala, ze mi odporucali latkove papucky na snurovanie zn. Rak Banovce nad Bebravou, maju pomerne pevnu patu, peknu vysoku klenbu a pruznu podrazku, takze v pohode aj na lozenie po styroch. My sme uz tazky pripad, musime nosit cele snurovacie ortopedicke vysoke topanocky aj doma. Je pravda, ze v zahranici sa tvrdi, ze netreba topanocky, nech sa klenba formuje prirodzene, nech sa precvicuje. Ale myslim, ze u hypotonikov to neplati a pochybovala by som aj pri zdravych detoch. Moja starsia dcera od mala nosi topanocky s klenbou, nosila aj doma papucky s klenbou - ma skoro 5 rokov a krasne tvarovanu klenbu. Takze myslim, ze sa oplatilo investovat do topanociek.

rohacka
15. nov 2009

Aha, este som zabudla - myslim, ze aj rocne dietatko pochopi, ked jej vysvetlis, ze ked chce chodit, treba mat obute papucky, ukazat aj na seba, ze aj ty nosis papucky.

adajar
15. nov 2009

Ahojky holky tak si nas mladej poprve vzal celou svoji davku z prsa. 😵 😵 😵 😵 😵 Tak uvidime jak bude dal pokracovat.

maatkka
15. nov 2009

rohacka dakujem... presne to som potrebovala vediet... idem teda kupit tie "raky" latkove... aj ked sa mi taaak nepacia... ale na doma nevadi hlavne ked su dobre... my mame take usnove ale mozno v tych latkovych sa jej bude chodit lepsie...
adajar hura hura huraaa to je parada 🙂 len tak dalej...

rohacka
15. nov 2009

Maatkka - vidiiiis, na tie usnove som zabudla - ved v pohode moze aj tie usnove, Rak ich tiez vyraba a su trochu pevnejsie ako tie latkove (maju pevnejsiu patu), tak to mas fakticky jedno....

tinuskaha
15. nov 2009

adajar tesim sa s tebou 🙂

petrach
15. nov 2009

matka ja si taky myslím že chodit bosky jo,ale ne na rovne podlaze,to se doporučuje venku na trave ,kamínkách atd...tak musíte vybrat nejaké pekné papučky 😉

adajar no vydíš ho šikulku 🙂 🙂 🙂 🙂
tinus pekná nová fotečka 😉 Alex už je taky kus chlapa co? 😉

u nas se dnes opet slaví,jenom mažu chlebíčky 😝 čekáme další navštevu 😉

argousek
15. nov 2009

maatka nám říkali, že dokud nechodí, jen se staví a víc leze, tak nechávat bez botiček a když už se pouští do prostoru, tak dát botičky s pevným opatkem a pružnou podrážkou, nejlepší jsou kožené sandálky od essi nebo santé. My jsme nejdřív dávali látkové bačkůrky, ale jakmile to viděly baby z rané péče, tak hned že je to špatně, že musí mít pevné boty 😒

andulka4
15. nov 2009

u nás to bylo s botičkama tak že dokud převážně jen lezl boty jsme měli zakázané
na nožky jsem mu koupila Noleny aby mu to neklouzalo na podlaze když se stavěl

celé léto měl nakázáno co nejvíce chodit naboso.....po písku, kamení, trávě.....aby předešel ploché nožce

D začal chodit až v den 15ho měsíce a to tak že už téměř nelezl....jen se neuměl postavit v prostoru takže lezl pouze k nejbližšímu možnému bodu kde se chytil a postavil.....to je ten správný čas na boty

maatkka
15. nov 2009

no my sme tiez nedavali topanocky kym lozila ani doteraz ked vstavala ale viac lozila... ale teraz uz viac chodi ale len bez topanok... ked ma topanocky bud si ich vyzuje a chodi bosa alebo ked sa jej vyzut nedaju zuri a stvornozkuje... bez nich chodi paradne aj vstava uplne sama v priestore... ja ale nechcem aby chodila naboso. na druhej strane velmi chcem aby si tu chodzu precvicovala... proste si asi na tie topanocky potrebuje zvyknut... dufam...
inak my mame zatial tie usnove s pevnou patou klenbou... schvalili nam ich aj na rehabilitaciach... len ich teda zatial odmieta 😒

andulka4
15. nov 2009

no já bych to zas až tak neřešila 😀
a jak ti chodí venku?