Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

maatkka
22. dec 2009

petrach Simonko ma meniny? tak to aj ja blahozelaaam 🙂 u nas je dnes tusim Adely 😀

simicak
22. dec 2009

Ahoj holky,ani nedocitam.

Me dnes prislo postou,ze mam exekuci a musi zaplatit 24 000kc,prootze jsem pred peti lety jela jednou na cerno,tak mi tu tisicovku zurocili 😢 Tak fakt uzasne svatky. K tomu nam vypli ceske cislo,protoze jsme ho dlouho nepouzivali,tak manzel musi v lednu letet domu aby ty penize mohl poslat. Nesnasim ceksou birokracii a ceske urady!!!!!!!!

Simonkovi vse nejlepsi k svatku 😉

Jdu uklizet. Jo a ztratila jsem hlas,jinak uz mi je dobre.

petrach
22. dec 2009

simi tak to by me hrozne naštvalo 😠 to sou šmejdi,tolik penez 😒

argousek
22. dec 2009

petrach také přejeme vše nej nej Šimonkovi k dnešním jmeninám 😉

simicak to je teda k vzteku, ale v téhle republice je možné všechno 🙄

argousek
22. dec 2009

já jsem včera by na podrobným utz a všechno v pořádku 😉

no a dneska jsem byla u mé doktorky a také vše o.k. Čípek dost dlouhý, nezkracuje se. Napsala mi hořčík a domluvili jsme se teď na kontrolách po čtrnácti dnech, tak snad to ve zdraví překlepeme 😉

simicak
22. dec 2009

argousku tak to moc gratuluji k ult.!!

Jojo holky,z 12kc jizdenky takov palka,pani,to v cr z toho musi jezdit tramvajky s vyhrivanymi sedackami. By me zajimalo,kde ty penize jdou 🙄 Ale uz s tim nic neudelam. A babi mi to jeste poslal s vanocnim pranimm 😀 no jo no,babicky 😉
Nesnasim ces.urady,porad s nia valcim,kvuli krave na socialce,jsemm prisla o rok materske,protoze nevedela,ze mam narok,na pas pro Veru jsme cekali 8 mesicu,protoze urad v praze ztratil doklad nejaky a ted vyrizujem pro Viki a taky mame problem,manza leti do prahy radsi osobne,jenze chcou k tomu rodny uk list a tim padem nebudem mit rodny list tady na povoleni k vycestovani pro ni,tak nevim fakt jak se dostanem domu 😖 A to jak jsme byli 3 tydny z nemocnice jsme jeli 14hod. cestu do londyna s ni,protoze nam na ambasade rekli,ze tam musime byt vsichni a po prijezdu mi rekli,ze tam mohl byt jen manzel. Jak nejsem sprosta,tak tam jsem fakt jecela. K tomu ces.ambasada v londyne je mini budka bez zachodu a cekarna je venku na hlavni ulici,takze mi ji tam nenechali ani nakrmit a prebalit nic. Pan mi rek,ze je budova v rekonstrukci 35 let a pry jeste min. 50 let bude 😀

NO nic,vsem moc krasneeeee vanoce,hodne stesticka,lasky a hlavne toho zdravi!!!! A tehulkam tehulkovani bez problemu 😉

tinuskaha
22. dec 2009

peti vsetko najlepsie simonkovi 😉 hlavne veeeeeeeeeeeeeeeela zdravia to je najpodstatnejsie

argousku blahozelam a drzim prsty 😉

my sme dnes boli po 2davku synagisu

nanya
22. dec 2009

Petrach: připojuji se ke gratulacím a taky gratuluji Šimonkovi 😵

argousku: gratuluji k dobrému UTZ, tentokrát to už vyjde, neboj 😉

simicak: je mi líto, co se ti přihodilo, a ještě k tomu před svátky, opravdu je to nespravdlivé, nechceš se zkusit odvolat? Odůvodnit to, že jsi nato zapoměla a nedostala vůbec žádnou upomínku? Za to nic nedáš, možná to vyjde.....

bera: přeju rychlé uzdravování a děkovám taky za přáníčko, moooocinko krásné... 🙂

U nás nic moc nového. Vše při starém. Akorád 28.12. jdeme na 3 hexu + Prevenar, takže to budou zase svátky 😖 Dneska jsem na doporučení mamky malému nemixovala příkrm, rozmačkala jsem to jen vidličkou, ale fakt tip ťop, co to šlo, ale malého z toho natahovalo, až mu slzičky tekly. Skoro teda nic nesnědl. Jak jste to měly s příkrmy vy? Mixujete? A jestli jo, zvyknou si časem na kousky? 😒

Jo a konečně mi na netu odpověděl jeden doktor z poradny, že se snad s tou špatně vyvinutou placentou dá něco dělat...... Takže by snad eventuální druhé těhu mohlo být ok. Snad..... Jestli byste měly zájem, kopnu tady tu jeho odpověď.

fajn
22. dec 2009

Ahojteholky,
asi vás dočtu až o svátcích .Peti cukroví mám,ale nebyl počítač ☹ a hrozilo že nebude ještě pěkně dlouho,ale huráááááááááááááááááááááááááááááááá.Mám absťák po té kobyle jak sviňa.
šimonkovi vše nej
Tak já jdu manžel taky potřebuje PC
Arg.gratulace ke kontrole

bera28
22. dec 2009

Simi, tak to je teda k vzteku. Nedalo by se s tím ještě něco podniknout?

Argousku, bezva zprávy, tak to má být. Držím palečky, ať to takhle pokračuje ještě dalších 19 týdnů 😉

Nanya, Daneček si musí na tu novou konzistenci zvyknout. U nás to bylo ze začátku to samé a kupodivu si zvykli docela dobře (hlavně Kubajz) a ani kousky žádný problém pak nedělaly. Anetce jsem mixovala dýl jak Kubajzovi a taky to časem přešlo.

Fajn, to zase musely být pečící orgie, co 😀 Hlavně že už je počítač!

maatkka
22. dec 2009

argousek to je supeeeeer - musel to byt kraaasny pocit na UTZ 🙂 je to aj druhy krat take vzruso ako ked si tehu po 1. raz? 🙂
nanya my sme tiez mixovali... zo zaciatku som jej to teda pucila ale ona to vobec nechcela... tak sme skusili kupovane a to papala v pohode... len pri tom si teda zvykla na to ze to bolo mixovane dohladka... ale potom si tiez celkom fajn zvykla len uz vobec neviem kedy... raz som jej to skusila dat s kuskami a vypluvala ich davilo ju to tak som chvilu davala zase mixovane a potom ked som to skusila o par dni tak uz to jedla akoby nic... a od vtedy papala aj "hocico" do ruky - to jej nerobilo problemy
no a inak uz ani my to s tym jedlom nemame nic moc - maso a zeleninu je v mensom mnozstve a iba pri reklame - bez reklamy na vsetko masovo-zeleninove povie "ble" a som vybavena

petrach
22. dec 2009

argousku to jsou krásné zpravy 🙂 tohle tehu bude pekne dlouhéééé 😀 gratuluju moc moc

nanya já mixuju pořád,mačkam jen banán,ted jswem skoušela sušenku do ruky a už ji pekne jedl,ješte před pár dny se tím dusil,já pamatuju od Elišky,že jsem kousky dávala kolem 10 mesíce,tak nejak a to korigovane nemáme..ješte mají spoustu času 😉

fajn no konečne 😉taky finišuješ s přípravama?
me už z toho hrabe,do toho do prace a malí zrovna dnes když jsem došla tak brečel,a to jdu max na 4 hodky,ale už na to fakt kašlu,mel hysterák a nechtel spát,jen jsem se hnula od postylky a to mi normálne usíná sám 😒

tinus tak snad nebude reakce,držím pesti bobíškovi..já vždycky kupuju malému bolestné 😉

argousek
22. dec 2009

holky dík moc 😀 😀 😀 budeme se snažit vydržať 😉

nanya my jsme také mixovali dlouho, Adámek vůbec nesnesl, když tam byl kousek, všechno musel mít do hladka. Pak se to naučil až jako větší tím, že jsem mu kousky dala do tváře a on se tak naučil kousat. Jinak s příkrmama dělal taky problémy, takže jsme to zkoušeli několikrát. Třeba jsem zkusila mrkev 2-3 lžičky a když to nechtěl, tak jsme dali týden pauzu a zkusili znovu a postupně tomu přišel nachuť

argousek
22. dec 2009

jo a propo s těma kouskama jsme se to naučili díky fajn, dala dobrý tip, jojo to už je doba, to bude už tak 1,5 roku, toto letí

argousek
22. dec 2009

jo a maatk k tomu utz, je to možná stejné, člověk úplně pookřeje a hlavně to vidí na vlastní oči, už to není jen velký břicho, ale vidí i toho uvnitř. Možná už nejsem tak vyjevená, jako u prvního. Ale pocit je to stejně krásný. On jak mi tam jezdil po břiše, tak bylo vidět, že ho malej ručičkou odstrkoval, bylo to docela legrační 😉

fajn
23. dec 2009

holky prdím na vše. Udělám salát ,večer nazdobím stromek až Didka lehne a udělám svícen na stůl.Dnes jsem ještě převlíkla peřiny a umeju zeme a schody a bude. No nakonec Ježíšek se narodil ve chlévě tak je zvyklej 🙂 .
Jinak Didka už to nemůže vydržet ráno se mě ptala kdy už budou ty vánoce ,tak jsem říkala že zítra a ona no huráááááááááááááááááááááááá ještě jednou se vyspím a budem všichni načati 😀 .No já určitě bude tady tchýně tak už budu od rána něco pít abych přežila.

Arg. jsem ráda že sis na mě vzpoměla stěma kouskama a že vám to pomohlo. Co já bych dala tenkrát za všechny rady co mám dělat a jak ,když jsem byla v koncích.
Jinak vás asi nedočtu tak všem marodům brzské uzdravení,gratulace ke všem pokrokům .

V sobotu jme se s Didkou ráno muchlali v posteli a ona mi povídá ty tak voníš nocou. Takovej noční vzduch sem přiletěl 😀

Tak Vám přeju hezké vánoce a dětem ať Ježíšek naloží vše co si přáli.

argousek
23. dec 2009

holky ještě jsem se vás chtěla zeptat, teda těch co už mají větší děti. Já dávám Adámkovi na noc ještě Nutrilon 4 no a nedávno mi manža říká, abych mu to už nedávala, že je už velkej, abych mu dávala normálně kravský mlíko. Tak nevím. On se toho asi zatím nevzdá, asi by bez toho neusnul. Ale nevím, tady v tom nutrilon jsou samé dobré složky a je to i na imunitu a v tom kravském nic moc asi není. Jak jste to měly vy??

petrach
23. dec 2009

fajn píšeš ty vyroky?? byla by škoda aby se zapomeli 🙂 Dianka je užasná kecka 😀
adajar moc krásné přáníčko 🙂
argi pokud ti neva ho kupovat,tak mu ho neber 😉 ublížit mu to nemuže,spíš pomoct 😉

petrach
23. dec 2009

a ted vážne jo 😉 😀

holky přeju Vám všem krasné a pohodové vánoce,plne štestí a smíchu Vašich detí 🙂
do Nového roku hlavne hodne zdraví,at je lepší než ten rok letošní,plny užasnych zažitku..
tehulkám přeju pohodové tehu až do konce a mkoc se teším na Vaše drobísky 🙂
a všem co mají trápení,at brzo přebolí...

moc jste mi pomohli holky,když se Šimula narodil a moc moc moc dekuju...mám vás ráda

denisee
23. dec 2009

Holky: dneska už jsme u tchýně, budem tu do 26.12 a pak zpět domů a za našima 🙂
Fajn: taky asi budu muset začít popíjet a to tu jsme teprve 2 hodiny 🙂

Jinak jsem nějak na měkko, když jsem si přečetla poslední příspěvek od Petrach.
Holky všem nádherné vánoce, ať se vám splní všechna vaše přání, plno radosti s dětička, ať vás nic netrápí. Mám vás moc ráda.

fajn
23. dec 2009

Peti ty to tak vždycky hezky napíšeš že už potom ani není co dodat
Mám Vás taky moc ráda

petrach
23. dec 2009

fajn bez vás bych nevím jak to zvládla,hrozne jste mi pomohli..
denise tak si to užijte a Vojtíškovi přejeme bohatého ježíška 🙂

já začnu pít s váma jo? chlap se mi motá v kuchyni a do všeho kecá.. 😝

bera28
23. dec 2009

Peti, tak to jsi napsala nádherně, opravdu od srdce 😉

tinuskaha
23. dec 2009

ahojte baby,my zajtra odchadzame na sviatky na dedinu k mame tak vam dopredu chcem popriat.

Prajem Vam vsetko co radost vzbudi,prajem Vam vela lasky to preto ze spaja ludi.Nech sa Vam na stromceku vsetko stastie sveta ligoce krasne a pozehnane VIANOCE.

Vsetkym drobcom prajem cely nasledujuci rok veeeeeeeeeeeeeeeela zdravia nech ich, tak ako aj vas choroby obchadzaju.Teste sa z nich su to nase male velke poklady 😵

Este raz stastne a vesele.Som rada ze som nasla stranku modry konik a tu temu a proste som rada ze som nasla VAS.dakujem za vsetky rady a povzbudenia 😉

merj
23. dec 2009

Ahojte vsechny,
nevim, kdy se sem zase dostanu, tak vsem preji jak to jen bude mozne KLIDNE a POHODOVE vanocni svatky. A do noveho roku 2010 jen to nejlepsi. Hlavne hodne zdravi, maminkam cekatelkam vydrz do 40tt a radost z tech nasich malych velkych svehlavicek. A obcas chapajici tatinky 😉.
Holky drzte se a opatrujte se.

leni96
23. dec 2009

Všem vám přeju příjemné vánoční svátky, dětičkám bohatého Ježíška, hodně zdravíčka a do roku 2010 všechno dobré 🙂.

leni96
23. dec 2009

argousek
můžu se zeptat kde jsi byla na tom podrobném UTZ ? já byla včera v Brně- Veveří, byli tam moc milí,dopadli jsme dobře, všechno v pořádku. Krček taky ok, jen mi paní doktorka říkala, že placenta leží na brance, ale prý se to ještě změní 😖 , tak snad to bude dobrý. Ještě jsem se chtěla zeptat na to magnézko, myslíš ,že bych ho mohla užívat, ikdyž mi netvrdne břicho ? četla jsem, že to oddaluje porod, takže by to nemuselo být špatný. Asi mi ho ale bude muset napsat doktor, co? Jo a já Lenči taky pořád dávám BEBU 3 večer na spaní, obsahuje to vitamíny a určitě je to zdravější než to od kraviček 😀.

mispuli
23. dec 2009

ahoj holky,přejeme vám veselý vánoce,kopici dárků,ale hlavně štěstí,spoustu zdraví,nemoci at se vyhýbají,prostě štastnej novej rok

jinak honzík pil Um taky ještě ve 3 letech,myslím,že ještě dýl,když ti toleruje,tak bych mu to nechala,honzík např. ted obyč mlíko vůbec nechce,takže proč ne 😉

argousek
24. dec 2009

leni jojo na tom Veveří jsem byla taky, to je tam naproti Albertu. Byla jsem přímo u doktora Vlašína. To s tou placentou ti bohužel neporadím, mně řekli, že ji mám na přední stěně. 😕
To magnézko se zeptej svýho gynekologa. Ona mi doktorka říkala, že všeobecně v těhotenství má žena málo hořčíku, takže to ublížit nemůže. Zároveň že mi to dává kvůli tomu, že když třeba něco děláš nebo se nějak namáháš, tak pak se může děloha stahovat a to magnézko to by mělo všeobecně to tělo utlumit. Vím taky, že jsem tenkrát neurologovi říkala, že je Adámek hrozně živej a on mi říkal, že mu můžu dávat magnézko, že je to na zklidnění. Nakonec jsem to nedávala, protože jedna maminka mi zase říkala, že to její dítě bylo utlumený až moc.

Holky také přejeme vše nej, dnešní den si moc užijte 😉 Já už se hrozně těším, jak se bude Adámek tvářit na rozsvícenej stromeček 😉