Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
4. jan 2010

přesne..máš pravdu,i nemožné..
tak budu držet pesti at najdete lepší i rhb..škoda že jste toho neurologa nepotkali dřív,ale ted už si Vás pohlídá a začne pomáhat..
my máme teda neuroložku vyhlášenou,je dobrá,ale teda hodne přímá,s nikym se nemazlí..ty první návštevy než jsem si zvykla byli desné,pokažde jsem to obrečela..ted jak malí delá pokroky,tak už je to lepší..
a rhb zas je přesvedčená že všechny deti to doženou,je moc hodná..tak si zas kolikrát říkám,jestli není až moc hodná,at neco nezanedbáme..

tinuskaha
4. jan 2010

peti ja ked maleho ulozim spat a idem na net na MKokolo 21:00 viem ze tu budes takto po 9tej 😀
uz som volala kamoske ktora chodi k jednej velmi doooooobrej rhb a skusi mi to u nej vybavit.mala jej zacala robit pokroky a to cvicila u nej len 2 tyzdne a doma tiez poctivo

petrach
4. jan 2010

tinus já dřív nestíhám,honím resty a zas vubec nevím co je tv 😀
tak at vám to vyjde 😉

gucz
5. jan 2010

tinuskaha
nepatrím síce do tejto témy, malá je narodená "len" o 6 týždňov skôr, ale do toho Cerebrolyzinu by som šla. Mojej malej ho pichali v nemocnici po narodení a po prepustení sme potom brali takmer do roka Nootropil sirup 20% 0,5 ml ráno na podporu funkcie mozgu. Samozrejme sme aj cvičili Vojtu a na malej teraz nikto nespozná, že sa narodila skôr, dokonca aj hypotónia sa jej upravila, neurológ nás vyradil, že má tonus v norme.

fajn
5. jan 2010

Holky děkuju za Dianku.Anďa ji koupila vodovky a razítko a Didka ji říká...ale nééééééééééé já jsem chtěla počítač... a já ji říkám Anďa ti nemůže koupit počítač protože nemá tolik peněz a ona tak proč si nevezme 😅 .Tak jsem ji řekla že Anďa nechodí do práce proto nemá tolik peněz o dostalo se mi...tak já řeknu tatovi 😀 😀 😀

Tinus když to má pomoct tak bych do toho šla

mispuli
5. jan 2010

fajn:já se nasmála nedávno u našich,byli jsme s dětma a mojí mamčou ve městě a měl si nás tam vyzvednout tatka,čekali jsme na něj na parkovišti a já říkám honzíkouvi,že za chvíli pro nás přijede a pojedeme domů autem,a honzík mi říká:"děda nepojede",tak odpovídám ne nepojede,není tu a nevešel by se a on zase bob a bobek nepojede,majda nepojede,františek nepojede a já zase no nepojedou,vlastně počkej,františek pojede,táta se taky jmenuje františek,no a honzis se zamyslel a říká:"neeene,táta je jeno táta" 😀 😀

tinus kdyby nám tenkrát někdo něco takovýho nabíd,tak bych do toho taky šla

adajar
5. jan 2010

Fajn koukam ze mate doma chytrou damu co vi co chce. 😀 😀 😀

adajar
5. jan 2010

maatka smekam ze jste to pichali doma ja jsem zdravotni sestra a detem jsem nerada pichala injekci.

petrach mel to jen jednou vcera rano asi 10 minut a pak se to srovnalo tak nam ho doktorka napsala abychom ho meli doma kdybynahodou znova, ale je fakt ze ted uz je 14 dni nastydli ma rymu a nemuzem se ji zbavit. Ma ji hlavne v noci. Pres den vubec neodsavam. Ale doktorka ho videla a rikala ze si s tim poradil sam coz je dobre ze funguje imunita.

Holky jeste dotaz malej preferuje pravou stranu a kdyz se soustredi na hracku otoci hlavu, ale jinak ji dava automaticky na pravo a muzu delat co chci a neotoci ji pokud nechce. A v noci je strida sam pravou a levou jen kdyz je vzhuru cumackuje furt na pravo. Jak jste to delli vy??

maatkka
5. jan 2010

guuuuuuuuuucz za chvilocku tam budes mat tridsatosmickuuuuuuuuu 😀 suuuuuuuuuper

petrach
5. jan 2010

fajn to je poklad 🙂 🙂 co slovo,to perla 🙂

maatkka
5. jan 2010

adajar ja som to nebola schopna pichnut - raz som sa aj snazila ale nehrozilo...mne robilo problem aj drzat jej pocas toho tu nozku. mm to tiez zvladal dost tazko ale nechceli sme chodit tak casto k dr. medzi tie chore deti (lebo sme to museli pichat doobeda a to tam vzdy boli chore deticky) tak mu nic ine neostavalo. a bolo to najlepsie riesenie. navyse my sme pred tym tu nozicku znecitlivovali takze ani neplakala - vdaka tomu sa to dalo...

adajar
5. jan 2010

maatka jojo lidokasin je dobra vec. No ja si pamatuji svoji praxi v motole na chirurgicke jipce a to sem nesla tezce ty prevazi a vykony proto pred vami smekam, ale jak pises kdyz musis tak musis. Ale mate oba muj obdiv.

fajn
5. jan 2010

no někdy je to fakt sranda,včera šla spát v 8 a 100x chtěla jít čůrat pak kakat pak se chtěla maminky něco zeptat jak kdyby na to neměla celej den čas ,tak jsem ju pleskla po řiťce a říkám ať lehne a spí. No a ona mi říká ..a nemlať mě jo..
Teď tady stojí a mrčí proč já mám počítač a ona ne 😀
564558900 Ahoj tetky,jedu za chvilku k paní doktorce a podívat se na nádraží tak čau85655525655726156522655

nanya
5. jan 2010

bera: ale ona pediatrička ho ještě ani jednou, prostě nikdy NEMĚŘILA, tak nemůže ani říct, zda je vše v pořádku. Hlava mu roste, už má obvod 44 cm.

adajar
5. jan 2010

fajn ona je uzasna fakt krasne ukecana a hytra opravdu ma krasny reci.

nanya nam se taky Danysek zastavil uz neroste tak rychle teda nepribejva. ted ma 51cm a 4270g proste to tak je no.

nanya
5. jan 2010

adajar: Ale Danielek přibývá na váze krásně, už má 7,8 kg, jde cca o půl kila za měsíc, ale zdá se mi, že prostě do délky ani ťuk, aby z něj nakonec nebyla kulička 😒

fajn
5. jan 2010

mě už 3 den tak strašně bolí hlava no děs. Nejdřív to bylo tak 3y do týdne a teď je to furt,doufám že je to od páteře nebo očí. Měla bych jít k dr. ale strašně se bojím co když je to něco horšího ☹

fajn
5. jan 2010

330000005461323457895415836525

adajar
5. jan 2010

nanya no zkus se dohodnout s pediatrickou. nas teda meri vsude.

nanya
5. jan 2010

adajar: ptala jsem se jí, jestli není moc malý na korigovaný věk, tj. 6 měsíců, a ona se jen zeptala, kolik měl při narození a já že 34 cm, a ona, co bych po něm ještě chtěla. Takže asik tak. Podle tabulek je malý, ale nevím, jak je to u nedonošenců no..... ☹

mispuli
5. jan 2010

adajar netrap se délkou,nám honzíka po narození neměřili vůbec a ted jsem se schválně koukla do knížky a koukám,že nás pořád jen vážili a pořádný měření máme až v 18.měsích nekorigovaně a to měl 75 cm,jinak nám ho pouštěli z nemocnice ve 4 měsících nekor. a měl 51 cm 😉 ,ted mu v únoru bude 6 let a nosí velikost 116,takže je něco mezi 4-6 lety,je drobnější,ale u něj to tak působí spíš proto,že je hubenej a v tabulkách jsem taky pořád na spodní hranici,důležitý je,že prospívá,neboj on se vytáhne 😉

mispuli
5. jan 2010

já chtěla reagovat na nanay nějak jsem to popletla,tak pardon,končím

adajar
5. jan 2010

nanya hele a u neurolozky nebo tak nic nerikali?? Nam teda rikali ori propusteni z nemocnice ze nebude odpovidat tabulkam takze at do nich ani nekoukame.

mispuli ja ho neresim on je sikovnej a jednou to dozene.

adajar
5. jan 2010

mispuli ja si to myslela. 😉 😉 No nic jdu krmit zver uz mame prebaleno tak jdem krmit a pak uklizet konecne

bera28
5. jan 2010

Fajn, Didka opět perlí 😀

Mispuli, honzis taky dobrý😀

Nanya a nezvažovala jsi změnu pediatričky?? Vždyť s ní máš pořád nějaké problémy, tak ať je klid.

Pavcik, a jaká byla první lekce plavča???

bera28
5. jan 2010

Holky, tak jsem si všimla, že ten Cerebrolyzin dostávaly děti jen na Slovensku. Nebo je tady někdo z Čech, kdo ho taky měl?? Nám na podporu mozkové činnosti nic nedávali.

mispuli
5. jan 2010

bera my měli akorát encephabol sirup,ty injekce o kterejch mluvej holky vůbec neznám

bera28
5. jan 2010

Mispuli, já právě neznám ani ten encephabol 😉 O takovýhle přípravcích jsem se dočetla prvně až tady. U neurologa nám o této možnosti ani nic neříkali.

mispuli
5. jan 2010

bera,oni ten encephabol asi dávaj jen pokud je nějaký závažný důvod nebo podezření že by se mozek vyvíjel špatně,honzík ho dostal,protože měl rozsáhlé krvácení do mozku a má voperovaný ten shunt,takže když ho nepotřebujete,tak o to líp,aspon víš,že svištové jsou v pořádku 🙂

fajn
5. jan 2010

bera buď ráda že nic nepotřebujou. Didka brala taky Nootropil asi rok
Jinak dnes jsem podepsala konečně papíry na lázně tak doufám že nám je dají a jestli ne tak je pošlu do řiti.
Holky a co je s Milou už se dlouho neukázala. A ani Kili.
Já se fakt s té malé kozy picnu,má svou kuchyňku a ona chce všechno jak já. Včera jsem žehlila a ona má chudera tu žehličku studenou a já horkou ,ve svym dřezu nemá vodu a šporák ji taky nehřeje. Já chcu všechno tak jak ty máš maminko 😅
Peti a Eliška už je ve škole nebo jdete teď k zápisu? Ségra jde teď za týden se Šárkou tak ta jim tam vyjmenuje slova vyjmenovaná protože se je učí od staršího bráchy. 😀