Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

mispuli
24. jan 2010

tanav,jak psala fajn,kdyby bylo to krvácení horší,tak už by se to dávno projevilo,mylsím,že ted už nemusíš mít obavy 🙂 🙂 alexík to krásně zvládá sám,že máš málo mlíčka se netrap,zatím mu i to málo určitě stačí a třeba až budete víc spolu,tak se ti ještě spustí,je super,že můžete klokánkovat,já takovou možnost s honzíkem neměla, a omlíčku ti tady povypráví holky 🙂 🙂 ,jinak já mám fotky taky v albíčku, a něco na rajčeti,ale to už jsou z poslední doby 🙂 🙂

teda bera ty jedeš 😉 😉 ,já frantovi řekla o stolu a on mi to odkejval,znovu mi zopakoval,že skřín vyhodíme a hadry z ní taky 😀 😀 a že se to bude muset celý nakreslit,jenže na to já nejsem typ,to umí on,tak jsem zvědavá,kdy se k tomu dohrabem,ted je tady na návštěvě můj brácha a říkal,že před vánoci mluvil s naší sestřenicí,my se spolu moc nestýkáme,a ta prý dělá v nějaký neziskovce,v nějakým azylovým domě pro matky a děti,tak se jí zeptám,třeba by si nějaký věci vzali oni 😉 ,já to prostě neumím vyhodit 😅

fajn
24. jan 2010

tanav Andrea taky měla 3500g a 51 cm,takže když jsem uviděla Didinu 33cm a 650g tak to byl mazec. No a vidíš je to babizna hrozná,kolikrát nás tady srovná všechny. V pátek jsem nadávala na tatina že by měl vyčistit komín u kotle a když večer přijel hned ve dveřích mu říká..taťku a zítra vyčistíš komín rozumíš! 😀
Určitě se vaši trápí ,ale nejvíc to určitě neseš ty a my tě asi fakt nejvíc pochopíme.Tak piš a ptej se

petrach
24. jan 2010

tanav budu se opakovat,ale i já zírám,že to tak krasne zvládl..já vím že se ti to zdá vše dlouho,ale na ten tyden co se nasrodil,má uplne užasné štestí..Ropku už by oční objevila..my jsme meli 2 stupne a nakonec je všechno v pořadku..
k tomu krvácení jsem ješte chtela dodat,že matka zapomela napsat že Julinka je naprosto v pořadku,už behá,krasne mluví a je moc moc šikovná.. 😉
opravdu i s travením,dycháním je to malí frajer 😉 pro ty mrnousky mesíc nic neznamená,pro nás je to strašne dlouhá doba
s kojením se netrap,zatím mu stačí,vždyt už jsi mu dala opravdu hodne,až budeš s ním,muže se to rozjet a když ne,svet se nezboří..upřímne..já jsem si sama myslela,že musí mít moje mlíko,že bez nej nebudu dobrá máma,odsavala jsem mu 10 mesícu,pak o mlíko přišla a ted sama vydím,že Um mu jede uplne stejne a me je daleko líp,nejsem tak unavená a nervozní..
malokterá z nás s detmi ležela,ve vetšine nemocnic na to nejsou vybaveni,já taky dojíždela,ale máme to jen 10km,tak to bylo jiné..a i doktoři sami říkali,že to je lepší i pro maminku,že tam hodne plačou a detem v tomhle stadiu nepomužou..
kluci te doma taky potřebují a Alexek vetšinu dne spinká,nemusíš si fakt nic vyčítat..

fajn to je generál 😀

tanav
24. jan 2010

Dievčatá, fakt tie dva mesiace od Alexovho narodenia sú pre mňa veľmi ťažké a k tomu ešte
vianoce. Aj na štedrý deň sme s manželom boli pri ňom doobeda. Ja som sa nikdy nepovažovala za slabú,
mám slušne zamestnanie, pomáham manželovi s firmou, dokončujem si vysokú školu, zvládam domácnosť.
Obidvaja chlapci nám hrajú hokej. Ale predčasné Alexovo narodenie ma poriadne vzalo. Verím, že to zvládneme
tak ako ste to zvládli aj Vy. Som rada, že Vás tu mám. 🙂 🙂 🙂

Mispuli už som si pozrela Honzíka aj Mišku, zlatučkí.

Bera, ja budem s tou Alexovou lekárkou v stredu, ja sa na to opýtam, kde bolo to krvácanie, v ktorej časti.
Spomínam si, že na začiatku mi povedala, že sa vstrebalo a že to krvácanie by nemalo robiť problém.
Ale ja som bola vtedy ešte veľmi zmätená.

Petrach ďakujem za pochvalu toho výberu mena. Vybrali ho naši dvaja starší synovia. Máš pravdu, ono to s tým našim chlapcom šlo celkom dobre. Jeho lekárka mi teraz po dvoch mesiacoch povedala, že to šlo ideálne.
Ale aj tak mám stále strach a obavy.

Maatkka, ale Lilinka je v poriedku však ? Písala to Petrach, ale ja som čítala Vaše diskusie už predtým, takže
viem, že Lilinka je OK. Ono Lilinka predsa len bola narodená v tom 30. gt a to je rozdiel ako my v 25. gt.
V pôrodnici Ti povedali, že to bolo krvácanie II. st. a potom až Vaša neuro prišla na to, že to bolo III.st. ?
Pochádzaš zo Žiliny ? My bývame v Poprade. V Žiline som študovala VŠ.

Fajn, Didka má úžasné hlášky.

bera28
24. jan 2010

Tanav, tady se můžeš podívat na Kubu šikulu - i přes to krvácení do mozku zvládá domácí práce perfektně😀

https://www.youtube.com/watch?v=drIxNXCsOYQ
nanya
24. jan 2010

Ahojky holky.

V první řadě vítám tanav. Musím říct, že jste se narodili s krásnýma mírama, my měli ve 28+1tt pouhých 830g a 34 cm 😨 A taky máte krásné jméno 😉

Jiank u nás nic nového. Akorát se Danielkovi nějak přestalo úplně chtít otáčet ze zádíček na bříško. Řekla bych aji, že mu to ani nejde. Nechápu. Když už to přeci uměl a teď?!!!....... 😖 A to nám bude korigovaně 28.1. teď už 7 měsíců. Jsem zvědavá, co nám na to řekne rehabilitační... POCHVÁLENI ASI NEBUDEME ☹ Jo a vážíme už 8 kg 😅

bera: jukla jsem na domácí video, fakt supr, taky bych tady potřebovala takového pracanta.... Až bude Daníček větší, tvé video mu pustím, SNAD SE INSPIRUJE 😉 😎

tanav
24. jan 2010

Pozdravujem aj Teba Nanya, ďakujem za privítanie.

Bera, pozrela som si video. Kubík je šikovný. Vlieva mi to obrovskú nádej.

Budem Vám priebežne písať. Idem sa učiť. 🙂

fajn
24. jan 2010

tanav budete uvidíš. Vždt už jste za vodou

petrach
24. jan 2010

holky my se plazíme 🙂 jen tak z ničeho nic se prave rozhodl,tak 10 minut 😅

asi mi chtel udelat radost,mám nejak depky z tech narozek,včera jsem si pobrečela do polštáře...

nanya to deti delají,že přestanou delat co umí a pak umí neco jiného...to nezapomel

julianna78
24. jan 2010

Ahojky 🙂
Ahoj Tanav,vitaj v klube a gratulujem k Alexkovi je veeeelký šikula,neboj zachvílu ideš k nemu do nemocnice a ani sa nenazdáš a budete doma.S mliečkom sa netráp to čo máš zatial stačí.Ja som odsávala 6mesiacov potom už dostala nutrilon a je to v pohode.
Holky potrebujem poradit jak sme boli na ko u neurol.tak mi povedala,že mám malú stimulovat na 4 a ukázala taký cvik,aby som jej ohla kolienka a pevne držala,aby tie nohy nevystrela a necapla na zem,lenže malá sa strašne pri tom hnevá a ked to spravím opačne,že jej držím ruky,aby neohla lakte tak sa dá s nohami krásne na 4 a pohupuje sa.Môžem to robit aj takto opačne?
Priberacia kúra nám nezaberá,malá spapá viac,ale namiesto raz kadí 3krát.
Petrach obrovskááááá gratulácia Šimimu 🙂 🙂 🙂

fajn
24. jan 2010

Šimonkovi gratuluju a posílám hubana. Peti nedepkuj Didka v roce vypadala jak půlroční miminko. Zrovna jsem s ní byla v nemocnici a jedna maminka se ptala jak je stará a když jsem řekla že za 3 dny rok tak na mě hleděla jak kdybych spadla z hrušky a nevěděla kolik je děcku. Šimonek to všechno dožene a jak začne lozit tak pak už to bude rychlost blesková.

mispuli
24. jan 2010

fajn mluvíš mi z duše 😉 😉

šimonek je šikulka,v jeho věku se honzis ještě neuměl přetočit

denisee
24. jan 2010

Peti: strašně moc gratuluju k plazení !!!!!!!!!!!!!!! 😉 Jinak taky jsem před narozeninama byla tak nějak na měkko, všechno se mi připomnělo atd.... a Vojta se začal plazit týden před narozeninama 😉

Argousek: taky gratuluju, šikula!!!!!!!
Bera: pěkný video, visavač je taky u nás oblíbenej.

Nanya: neboj asi si dává pauzu, když už to udělal, tak moje rehabka říkala, že teď už to nezapomenou, v mozku už to mají 😉

nanya
24. jan 2010

Peti, obrovká gratulace 🙂 vidíš, a to jsi to tu nedávno řešila.

Já jen doufám, že mě Daníček s tím otáčením taky jen zkouší a začne se zase otáček na bříško, i když předtím tomu taky moc nedával, otočil se za měsíc asi jen 3x z toho 2x s přitažením o hrazdičku ☹ Normálně začínám pochybovat, jestli to vůbec umí, před chvíli se chtěl otočit a vůbec mu to nešlo, snažil se, seč mu síly stačily, ale nakonec přešel do záklonu, a to už bylo něco na mě, tak jsem mu pomohla ☹

nanya
24. jan 2010

bera, snad máš pravdu, snad to jeho otáčení nebyla vždy jen náhoda, opravdu toho nebylo moc. V posteli, když spinká na boku a začne se rozčilovat, v tu chvíli je na bříšku, ale jak jsem už psala, bylo to už z polohy na boku. Na zemi mi nic předvést pořádně nechce...... I tam se sice už otočil, ale fakt zporadicky 😔

fajn
24. jan 2010

nany Danýsek je nádhernej já bych ho pomuchlala okamžitě a ty řasy no to bude babolep 😉
Holky neblázněte jestli se ti vaši drobci nezačnou přetáčet a lozit tak se fakt ožeru 😀

petrach
24. jan 2010

fajn no já už jsem si dala 😉 😀
holky já vas nemít,dekuju moc..fakt jsem nameko,i z tech narozek,vše se mi vrací..
ted jsem volala mamce že se začal plazit a ona mi řekla..jo?... 😖 to me dost mrzelo,vím že to není první vnouče,ale že ví jak to bylo a že to máme vydřené..

tinuskaha
24. jan 2010

Peti skvela sprava 😉 Supeeeeeeeer Simonko je sikulko

tinuskaha
24. jan 2010

My sa este nepretacam ☹ ☹ ked je naboku tak sa pretoci na brusko,ale na ten bok mu musim pomoct tuknutim,hracky tiez este nechytame uz neviem ako ho motivovat ☹ ☹

nanya
24. jan 2010

fajn, děkuji za pochvalu. Ty řasy fakt nevím, po kom má, a tak stočený nahoru, asi mu je ustřihnu, neboť mi každý říká, že vypadá jak holka 😒 Jinak, jestli s tím otáčením začne napořád a často, tak se ožeru já 😀 a jestli nezačne, tak se asi ožeru asi taky 😠

fajn
24. jan 2010

nany každej důvod je dobrej,ale on začne neboj

tinuskaha
24. jan 2010

Tanav vitam ta.Aj ja mam Alexa (nar.26tt 700g 33cm)stravili sme v nemocnici 4 mesiace(nedychal sam) ☹ Vo stvrtok mal maly rok.Zatial sa nepretaca ale verim ze vsetko dobehneme.
Neboj aj tvoj Alex vsetko dobehne ako ostatne deticky.Musis byt v psychyckej pohode maly ta potrebuje.Kde si rodila?Ja v KE u Dr.Krcha

tanav
24. jan 2010

Ahojte,
ďakujem za privítanie Julianne78, pozdravujem Denisee aj Teba Tinuška.
Ja som rodila doma v Poprade, lebo pôrod sa nedal oddialiť. Na druhý deň Alexa previezli do
Perinatologického centra v Prešove. Tam je Alex aj teraz. Mohli by ho už previezť naspäť do Popradu,
ale zatiaľ to nesúrim. Ak nebudú mať lôžka pre iné nedonosené detí, tak mi ho prevezú.

petrach
24. jan 2010

tinus ani nevíš,jak moc vám přeju at se ten vyvoj rozjede rychleji..myslím že u vas to je hodne tím neurologem,že jsi od nej odešla je fakt dobrá vec..on začne,uvydíš a veřím že te to trápí..já depkuju desne..máš na to právo..co vaše rhb říká??

maatkka
24. jan 2010

peti veeelikaaa gratulacia Simonkovi 🙂 😉 🙂 no a o tom smutneni pred a pocas 1. narodenin som pred chvilou pisala Tinke - ono to nie su len ich narodeniny ale aj vyrocie tych nasich predcasnych porodov - tak to preto...

tanav jasne ze je to rozdiel 25. a 30. tt. to je jasne... no ale je aj rozdiel krvacanie I. a III. stupna len som tym chcela napisat ze to u vas bude urcite o.k. ... a dufam ze aj u nas samozrejme 😉
no ja neviem ci sa jej to krvacanie mohlo potom zhorsit podla mna to bola skor nie celkom presna diagnoza...
ano pochadzame aj byvame v ZA...

tinus a do kedy sa mate rozhodnut co s tym cerebrolysinom?

tanav
24. jan 2010

Maatkka,
ja dúfam, čo dúfam pevne verím, že budeme v poriadku. Môj Alex aj Vaša Lilinka, aj všetky ostatné detičky. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂. Idem si pozrieť fotky Lilinky. Pa-Pa.

tinuskaha
24. jan 2010

Maatkka od buduce pondelka zacneme.Teraz v stredu ideme na uplne 1.ockovanie,neviem aka bude na ockovanie reakcia(v inke mal zasklby)ktorych sa obavam 😒 Potom pojdeme na to.pytala som sa aj primarky v rizikovej poradni a povedala ze urcite ano maju s tym dobre skusenosti tak ideme do toho.drzte nam prsty

tinuskaha
24. jan 2010

😉 Baby pridala som novy album z dnesnej Alexovej oslavy tak ak chcete kuk

nanya
24. jan 2010

tinuskaha - malý je tak sladký, už je to velkej chlap. 1 rok 😉 za mě všechno nej nej a nej k jeho narozeninkám 😵

maatkka
24. jan 2010

tinuska jasneee ze moooc drzime paste... aj na 1. ocko - nech je bez reakcie a aj na inj. cer. nech to dobre znasate a hlavne nech pomahaju... a kolko ich dostanete? budete to pichat doma ci dochadzat k dr.? ma trosku prekvapuje ze vam to teda aspon v tej rizikovej nepovedali aj skor (ked to tak schvaluju) lebo napr. nasa neurologicka to predpisuje hlavne do roka... dobre ste spravili ze ste sli k tomu novemu neurologovi - bude stopro lepsi 😉
a fotky peknucke 🙂 je to uz velky chlap 😉 ma az mrzi ze sme sa tejto udalosti zucastnili len tak imaginarne 😉 😀