Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
12. feb 2010

juli ,tinus švagrovky máte megery 😠 😠 ☹ ale bohužel to tak je,že nekdo nepochopí jaká to je radost a štestí,ty naše deti..
juli maličká je teda číslo 🙂 v 9 mesících na kolínkách..to jsme my ted 😀 moc moc ti to přeju 🙂
já skouším mačkat jídlo a jde to,ale maso mixuju..nemáme ješte zuba 😀

tanav
12. feb 2010

Tinuška, už som nad tým rozmýšľala, že keď budem v PO, že by sme sa mohli stretnúť. Ďakujem Ti za pozvanie.
Pošleme si tel.číslo cez IP a dohodneme sa.

Ďakujem Vám všetkým za povzbudivé slová a pochvalu pre nášho bojovníka. Pochopiť vie iba ten, kto si svoje
prežil.

Ja som upratovala s manželom skrine, lebo už nemáme kde dávať oblečenie. Pripravujem si vecičky pre Alexíka,
kupovala som všetko nové.

julianna78
12. feb 2010

Peti to máš pravdu kto neprežil nepochopí,zrovna dnes sme sa o tom bavili s kamoškou čo má dvojky v 30tt že to čo iné maminy berú jak samozrejmost je pre naše deti obrovský úspech.Spomínali sme jak sme sa tešili ked sa naučili pit s flašky čo je u donoseného babetka normálka atd...
My ešte tiež nemáme zuby,ale rohlík žuje o sto šest hlavne musí byt celý žiadny kúsoček to sa rozreve.Tak ja ešte počkám a budem mixovat.Velmi pekne dakujem Peti za pochvalu a číslo teda je a riadne ona sa nezastaví ani na chvílu sa už teším čo bude ked začne chodit,to bude jak môj synovec tiež nedonosenček najväčšia jeho zábava bola zdrhnút v supermarkete a ked už sme ho skoro mali tak šup pod regálom do druhého radu.
Peti a kolko to podla teba asi potrvá kým začnú liezt,mne rehabka povedala že to môže byt aj zajtra alebo až o mesiac.

julianna78
12. feb 2010

Jéjda až teraz som si všimla:
Vladi gratulujééééém a strašne sa teším a prajem ti krásnych 40tt 😀 😀 😀 Ty brdo neuveritelné jaké zázraky sa dejú.

leni96
12. feb 2010

argousku, andulko - holky držte se, pěkně odpočívejte 😉
arg. já mám taky gynipral v tabletách, beru ho po 6 hodinách, v nemocnici mi ho dávali asi 4 dny v infuzích nonstop ve dne i v noci
já dneska trochu víc šidila ležení a bříško mě teď trochu zlobí, takže od zířka zase klid a postýlka 🙂
Mějte se všichni pěkně papa Lenka 😉 .

petrach
12. feb 2010

juli to je novinka 😅 včera to tu nemela 😀
vladi teda to je bomba 🙂 mooooc gratuluju a mám desnou radost..a pak že střevní chřipku má 😀 😉
teda holky tady je to sama tehulka,se nám pak přestehujete do tematu přenošené mimi a co my tady 😉

juli ono jak které díte,nekteré leze do tydne,nekteremu to trvá třebas 2 mesíce..vy máte moře času a stejne i tak myslím,že u vás to bude dřív,vy jste rychlíci 😉
s tím mixovaním to neřeš,já to taky nehrotím,švagrová do me hučela,že je na to velký,tak jsem mu dnes naschvál mixovala před ním svačinu 😀
zeleninu a brambory pojí a pomačkané vidličkou,jenže když maso je přece tuhší,tak to neřeším..rohlíky a chleba miluje,akorat myslím,že to je ten duvod bolení bříška 😒

andulka4
12. feb 2010

Šimonkovi přejeme VŠE NEJLEPŠÍ K DNEŠNÍM PRVNÍM NAREZENINÁM....... 😀
at se dnešní oslava vydařííí

bera28
13. feb 2010

Peti, Šimonkovi přeji k dnešní narozkám hlavně zdraví a ať vám dělá jen samou radost!

argousek
13. feb 2010

Šimonkovi vše nej k prvním narozeninám, hodně zdravíčka a spokojenosti. Jej toto letí 😀

To nám tady ty těhulky pěkně přibývají, holky moc gratutuluju.

Jinak andulko já ani sama nevím. Já jsem měla změny na porodních cestách a protože se u Adámka pořádně nevědělo, proč se to stalo, tak mně hlídají tak pečlivě. Čípek mám 2,5cm a měla jsem branku ve tvaru Y, to by znamenalo, že se otvírám. Ale vždycky když pak dám klidovej režim, tak se to zavře na T a je to dobrý. Ale zjistili mi tam zase toho streptokoka, tak mně přeléčují antibiotiky a dostala jsem víc železa, protože se na monitoru ukázaly stahy dělohy, které jsem ani necítila a to by prý nedostatek železa mohl způsobovat. A proto mám taky gynipral, aby se ta děloha uklidnila. Leni a co ty?? Tak to sis taky užila. Já nevím, ale počítám, že si mně tam nechají do 32. týdne, ale uvidím, kdyby mi dávali ty propustky na víkend, tak by to nebylo tak hrozný

tanav
13. feb 2010

Ahojte dievčatá,
pamätáte sa ešte na Vaše detičky, keď ste klokankovali, dvíhali aj hlavičku ? Vedeli si, keď ležali na brušku
otočiť hlavičku z jednej strany na druhú ?

Šimonkovi, happy birthday !!!

Tehulky, džte sa.

leni96
13. feb 2010

petrach - všechno nejlepší Šimonkovi k jeho prvním narozeninkám a hlavně hodně zdravíčka 😉 Lenka

argousek - to máš pravdu užila jsem si, ale všechno se dá vydržet, hlavně aby mimi bylo v pořádku. Mě doktor strašil, že si mě tam nechají do 34. týdne, pak naštěstí mě pustili s tím Gynipralem domů. Čípek mám zatím 3,9 cm takže prý v normě, tak snad to tak vydrží co nejdýl.

Holky ještě vás poprosím o radu vás, které máte druhé mimi. Když se mi teď malé narodí do tří let věku Leničky, musím si u zaměstnavatele požádat o mateřskou, nebo se dá pokračovat rodičovským , příspěvkem nevíte? děkuju Lenka.

argousek
13. feb 2010

leni mělo by to být tak, že pokud jsi zaměstnaná, tak dostaneš 8 týdnů před porodem mateřskou a po ukončení mateřské ti naběhne rodičovský příspěvek. Je to prakticky jako u prvního dítěte, mateřská by se ti měla počítat i stejně jako u prvního. Tím že začneš pobírat dávky na druhé, ti automaticky vezmou peníze na první. Vždycky se berou dávky jen na jedno dítě.

fajn
13. feb 2010

HODNĚ ŠTĚSTÍ ,ZDRAVÍ,HODNĚ ŠTĚSTÍ,ZDRAVÍ , HODNĚ ŠTĚSTÍ NÁŠ ŠIMONKU , HODNĚ ŠTĚSTÍ ZDRAVÍ 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Vladi teda a pak že seš z té chřipky zbitá 😀 a ona je ta chřipka na 9 měsíců. Já když jsem otěhotněla poprve tak můj chlap mi řekl že nemůžu být těhotná že to mám z vitamínu C ,kterej jsem brala. A on ten vitamín C bude mít 14let 😅 . Tak obrovská gratulace

Andulko,Leni, Argousku odpočívejte a vy dvě se nepředhánějte která bude první v nemocnici a užívejte si to v postýlce radši doma.

andulka4
13. feb 2010

já nárok na ppm nemám,mám už ukončený pracovní poměr takže je to blbé
navíc na sociálku musíš zajít a musíš zrušit ty staré dávky jinak to budeš dostávat 2x a pak by to zpětně vymáhali zpět

Argousku,Leni píšu vám ip

petrach
13. feb 2010

holky dekujeme za přání 🙂
už mám vše nachytáno,za hodku se začnou sjíždet hosté..sem si pobrečela a už je líp..a doufám že ten další rok bude už bez slz..
ješte Vám chci moc podekovat,za podporu,kterou jsem tady ve Vás mela,bez Vás bych to težko zvládala holky moje..DEKUJU DEKUJU 🙂 🙂

tanav malí si hlavičku dokazal přetočit u klokánkovaní
..tak vydíš jaky to je šikulka..posíláme velkou pusu a at je Vás spolu moooc hezky

argi berš to statečne,to je super,po porodu to všechno Adamkovi vynahradíš 🙂 máte hlídaní,nebo hlída tatka?
tehulky držte se!!!!!!!!!!! moc vám držím palce 😉

vladimuraz
13. feb 2010

Petrach, i my s Klárkou přejeme Šimonkovi všechno nej, nej k dnešním narozeninám, hlavně hodně zdravíčka a ať Vám dělá jen a jen radost. Pěkně to oslavte!!!

Holky, já děkuju za přání, byla jsem včera u doktora, tak už jsem se práskla. Chřipku mám bohužel taky a pořádnou. Blbě mi je od začátku, zvracím od 6.tt denně, vůbec to nezvládám a z toho nejspíš pramení ty moje depky. Navíc jsem hrozně zklamaná z přístupu mého doktora, čekala jsem nějako lepší péči, když ví, co máme za sebou, ale po včerejšku už fakt nedoufám. Šel mi dělat UTZ s tím, že se musíme podívat, kde mám uloženou tu placentu, když minule byl hlavní problém v ní. Já koukala na mimi jak na svatý obrázek a zeptala jsem se na placentu, až když jsem se oblíkla.... on nevěděl, kde jí mám, prý na to zapomněl.... Když jsem chtěla stěry, že mám nějaký problém, tak mi dal léky bez vyšetření, žádné stěry nedělal... nutil mně na plodovku, páč už jsem matka za zenitem, to jsem odmítla, ani ten podrobnější UTZ mi nenabídl. Jsem fakt na rozpacích. Jinak moje těhotenství je fakt zázrak, protože podle minimálně dvou lékařů jsem neplodná, nejméně 10 let neberu antikoncepci a těhotná jsem poprvé v životě přirozeně (nemám vejcovod ani ovulaci 🙂 ) Zatím se doma nijak netěšíme, nařídila jsem, že těšit se začnem tak ve 35.tt 😉

Tanav, malá si taky uměla u klokanění zvednout hlavičku, ale oni to pak zas dělat přestanou, tak buď připravená a neděs se. Většinou je to tak, že od termínu porodu začínají od začátku, jen leží, spinkají, papají...žádná aktivita a to pěkně dlouho. V inkubátoru byli živější 🙂 Už máš sbaleno za Alexem? Já si vůbec neumím představit jaké to je nechat dítě v nemocnici a jít sama domů, v tomhle jsou Budějovice naprosto skvělé, já tam byla celé 2,5 měsíce s Klárkou.

Argoušku, Andulko a Leni,stále držím palce (když se teda nedržím záchodu 😝 ), musíte vydržet, jinak upadnu do příšerný depky a to byste určitě nechtěly, co??? 😀 😀 😀

Juli, malá je skvělá, na švagrovku se vyprdni, neví, o čem mluví... 😉 Rehabka má pravdu, některý etapy se protáhnou, u nás bylo od postavení do chůze 5 měsíců, jinak šlo všechno dost rychle. Když vidím, jaký je malá švícko, tak bude nejspíš taky rychlá.

Tinus, gratuluju, Aleš je šikulka 😉

maatkka
13. feb 2010

tak toto je bomba!!! babyzne ste sa nejako roztehulovali 😀 moooc vam to prajem a strasne drzim palce... vladi musim to aj tebe napisat kedze to pisem vsetkym tehulkam - mas moj veeeliky obdiv si odvazna mamina ze si sa na tehu dala 😉 aj si to pred nami celkom dlho "utajila" 😉 😀 prajem krasne bezproblemove tehotenstvo a GRATULUJEEEM!!!
peti aj tu este raz vseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeetko naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj... Simonkoviii 😵

vladimuraz
13. feb 2010

Maatkka, já se nedala dobrovolně, za mně rozhodla příroda 😀 . Já se chtěla rozhodovat až za rok a bohužel víc věcí v mém zdravotním stavu je proti, takže nevím, jestli bych do toho ještě šla. Já měla při IVF obrovské problémy, takže rozhodování by bylo fakt složité. Takhle je to fajn, prostě to přišlo bez varování a já nemusím nic řešit 😉 Ale budu muset pak asi pořešit na starý kolena antikoncepci 😀 😀 😀

bera28
13. feb 2010

Holky, omlouvám se, ale nestíhám vás dočíst. Chlap odjel na týden na hory a já jsem tady s těma predátorama sama. Je tu veselo, musela jsem odstranit zábrany do kuchyně, protože už to oba v pohodě přelezli, a teď je teprve o zábavu postaráno. Kuba od rána bufetí v odpadkovém koši a vyndavá z něj papírové utěrky, do kterých pak smrká. Anetka si zase vyndala hrnce, do každého dala nohu a rozhodla se, že místo v botech, bude chodit v hrncích. Do toho jezdí na motorkách jak šílenci a najíždějí do psa. Teď bych potřebovala být chobotnice, jinak to asi nezvládnu.
Všimla jsem si, že se to tu pěkně roztěhulkovalo, asi nějaký těhu bacil 😉
Takže všem držím pěsti, ať jste co nejdéle 2v1🙂

andulka4
13. feb 2010

Vladi moc ti to přeju a hlavně lež a co nejvíce odpočívej
já zatím taky nic moc neplánuju....nic nechystám atd....všechno začnu dělat až tak po tom 31tt možná i později

andulka4
13. feb 2010

Vladi a ty jsi nezměnila gynekologa? a nebo máš nového a ten se chová takto...

tanav
13. feb 2010

Vladi máš pravdu,Alex sa mi zdal niejaký živší v inkubátore a teraz sa mi zdá, že viac spinká. A ja už panikárim.
Ja som bola prepustená z pôrodnice v Poprade na štvrtý deň po pôrode a Alexík už bol 3 dni v Prešove v perinatologickom centre. Bolo to a je veľmi ťažké a myslím, že ťažké chvíle aj prídu.
Chodili sme s manželom každý druhý deň k nemu. Chlapci doma ma tiež potrebujú. Už mám veci prichystané, zbalené. Niečo som si už nechala v nemocnici na izbe pri ostatných mamičkách. Nebudem, ale v nemocnici spať.
Budem chodiť večer k bratovi. A potom ten ďalší týždeň uvidíme ako sa rozkojíme. Prijmu ma potom na pôrodnicu, lebo na nedonosencoch nie je voľné miesto. Kapacita 3 mamičky.

leni96
13. feb 2010

vladimuraz mooooc gratuluju k těhu a držím palečky, aby hlavně všechno dobře dopadlo 😉

argousek děkuju za info

denisee
13. feb 2010

Šimonku, krásné narozeniny 🙂 , Petrach, nevím jestli to budeš mít příští rok bez slz, já myslím, že se ty vzpomínky vždycky zas vynoří i to dojetí z toho všechno.

Vladimuraz: strašně moc gratuluji 🙂 , jsi pro mě teď důkazem, že to po druhé může vyjít přirozeně. Tak snad tě budu následovat 🙂

Maatkka: s nočníkem jsme na tom pořád stejně 🙂 občas si řekne, ale už je to v plíně a nebo je mu to jedno, na nočník ho posazuju sporadicky, když potřebuje něco tam udělá jinak ne. Podle mě ještě není taky úplně připravenej.

Holky na horách bylo krásně, akorát nevím co s tím naším nezmarem, poprvé jsem ho posadila na boby a on z nich vyskakuje za jízdy, když jsme jeli spolu s kopce, chtěl taky vystupovat 😒 . On je prostě svůj, nechce nic oraganizovanýho nebo co ho omezuje v pohybu. Je to dost vysilující.
A v pátek jedem na týden ještě do Jizerek, tak už se toho trochu děsím, jak to tam 7 dnů vydržíme.

maatkka
13. feb 2010

vladi tak je to asi najlepsie 😉 ja asi tiez uz nebudem schopna druhe mimco planovat tak ako Lilinku... s toho strachu si nedokazeme uz s mm povedat "podme si spravit babo" 😀 alebo tak nieco... ale keby sa nejako pritrafilo (raz...) bola by som veeelmi stastna 🙂 v tvojom pripade je to naozaj aj taky zazrak tak este raz drzim palce a hlavne nech je ti uz len lepsie a lepsie 😉 🙂
denisee hlavne ze si uz aspon uvedomuje ze v tej plienke nieco ma... to Lili fakt nikdy nevadilo... ako sa vzdy hovori ze ked babo place ma sa v prvom rade skontrolovat ci nie je hladne alebo mokre - tak to preto Julia nikdy neplakkala vzdy jej to bolo jedno a je doteraz... tak cakam kedy sa nieco zmeni lebo skor je asi zbytocne ju na ten serblik davat - len teda tak zo srandy nech si nan zvyka... gratulujem k obcasnym uspechom - ja by som asi odpadla keby som v tom nocniku aj nieco nasla 😀
petka aka bola oslava??? 🙂

denisee
13. feb 2010

maatkka: u nás to bylo to samé, jak píšeš, on si hrál, smál se a přitom byl posr......až za ušima 😀 a na nočníku brečel, ono to prostě přijde tak nějak samo, uvidíš 😉
Já myslím, že Petrach toho dneska bude mít, až nad hlavu, tak snad zítra už budou i fotky 🙂 . Jdem koukat na telku. dobrou

vladimuraz
13. feb 2010

Maatkka, děkuju, jsi strašně hodná, Tvoje slova tady vždycky pohladí na duši 🙂 .

Denisee, jak vidíš, zázraky se dějí a nic není nemožné 😉

Peti, my chceme fotky, my chceme fotky, my chceme fotky...... 🙂

Andulko, mám stejného, ale v minulém těhu jsem ho moc neobtěžovala, od 21.tt jsem byla v nemocnici, předtím vlastně chvíli taky... on je strašně hodný, ale zdá se mi, že je nejradši, pokud není žádný problém... Do té nemocnice mi každých 14 dní volal, co je nového... spolupacientky mi záviděly, že mám doktora jak z "Růžové zahrady"

maatkka
13. feb 2010

dobru denisee 🙂

maatkka
13. feb 2010

vladi nemas zaco 🙂 dnes musim na teba cely den mysliet 😉 😀

tanav
14. feb 2010

Ahojte babulienky,
tak sa hlásim, že máme 1810 g. Včera sme raz kojili, ale vytiahol iba 5 g. ☹ Potom som si ho mohla nakŕmiť z
fľastičky a vypil 30 ml. Potom zaspinkal. Zajtra ráno o 10,00 hod idem k nemu do Prešova. Už sa veľmi teším.

A čo vy nové ?

Bera, ako sa Ti darí samej bez manžela ?
Fajn a Mispuli, ako sa máte ?
Maatkka, Lilinka má nenormálne krásne meno. Stále si ho opakujem dookola.
Vladi, blahoželám k tehu. Krásnych 40 g.t. 🙂 🙂 🙂