Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
18. feb 2010

bera ty viea jsou paradní.. 😀 😀 no musíš mít teda veselo,klobouk dolu.. 😉 a tatka si s nima taky hezky hraje 😉

nika ta houpačka bohužel je,ale bude líp a líp..malá je opravdu velice šikovná a bohužel se asi u všech techto klokánku objeví nejaká komplikace se kterou musí bojovat,s dycháním je fakt moc moc šikulka..budem držet moc pesti i s travením a bříškem,myslím na tebe,drž se..

simi ten sníh je jak na schvál 😀
matka at už je líp,drž se..ona cítí jak moc vám zaleží na tom,aby pila a to pak nechce ☹

fajn
18. feb 2010

matka a neskusilas třeba udělat z čaje nebo džusu nanuka že by aspoň tak tu vodu dostala ,ze 3 nanuky udělej a uvidíš 😉 tak držím pěsti ať to Lilinka zvládne zkus to přes hraní .Já vím že je to na nervy

nickaveru
18. feb 2010

Nikolka bude mit pristi tyden mesic. Holky vy me vzdycky tak uklidnite, vzdycky ziskam dalsi silu verit, ze to dobre dopadne. Vim, ze jste prozivaly uplne to same, proto jsem vam napsala. Mam kolem sebe spoustu lidi, co se nam snazi pomahat, ale nikdo, kdo tohle nezazil, to nemuze pochopit. Ja jsem predtim ani nahodou netusila, ze se vubec neco takoveho deje. Kez by to mlicko zvladla. Dekuji moc za podporu.

fajn
18. feb 2010

nika jednou jsem v telce viděla jak se na slovensku narodila holčička ve 24tt a tehdy jsem řekla chudáci rodiče co z té holčičky bude. A uběhlo několik let a já mám doma ještě mladší holku a je z ní velkej ďábel . Andrea včera mluvila o babyboxu a dnes se mě ten malej skřet ptal jestli tam někdy půjde 😀 a tak jsem ji řekla že už ne že je velká že by se tam nevešla. a stejně by ju v Olomouci všichni dr. poznali to bych musela někam jinam 😀 . A pak mi řekla že kdybych tam šla taky že by to bylo lepší ,že by tam nebyla sama. 😅
Nikolka to určitě zvládne VĚŘ ,bráška ji ochrání . Choď za náma častějc a postěžuj si od toho tady jsme.

andulka4
18. feb 2010

Bero videa suprovní....jsem se zasmála

Nickaveru....všechno bude ok, uvidíš
bude to srašně moc náročné, ale jsi maminka takže to určitě zvládneš, je to v tobě

nickaveru
18. feb 2010

Fajn, napsalas to krasne, uz se mi chce zase brecet .... Ta tva beruska je uzasna, fantasticka! Kdyz si predstavim, ze z takoveho malinkateho trpaslicka vyroste takovy rarasek ... je to nadhera.

nickaveru
18. feb 2010

Andulko, to ze jsem maminka mi opravdu jeste vubec nedochazi :( Absolutne mi neprijde, ze jsem pred mesicem porodila. Kdyz vidim toho malinkateho tvorecka, vim, ze ho nade vsechno miluju, ale je to ve me ulozene nekde hodne vzadu, protoze se strasne bojim. A to, ze je to MOJE miminko, mi vubec nedochazi.

andulka4
18. feb 2010

Nickaveru úplně tě chápu...
já si první den Davida pouze pohladila, chtěli po mě ať ho hned chovám přebaluju a já byla proti...
prostě jsem to nedokázala ☹

poprvé jsem ho měla v náručí až když měl 3dny a i tak to pro mne bylo strašné...

nedá se to ovšem srovnat protože on měl 1900g takže si ani nedovolím napsat co bych v tvém případě dělala já a jak bych se chovala

uvidíš ale nakonec že veškerá tvá láska a péče bude tak veliká že všechno zvládnete

hlavně musíš mít oporu v rodině

andulka4
18. feb 2010

Matka moc na vás myslím

petrach
19. feb 2010

nicko počkek až ti ji poprvé dají do náruče..ono je to hodnne zláštní pocit,máš díte,ale ne u sebe,připadala jsem si hrozne prázdná,naštvaná proč zrovna muj chlapeček,mela hrozný strach,bála se každeho zazvonení telefonu..
moc moc vám držím palečky a snad dnes budou pozitivní zpravy s mlíčkem a trávením..

fajn
19. feb 2010

holky dnes nám přišly ty lázně ,máme nástup 3.3 já jsem se tak těšila a teď tady sedím a mám z toho hrůzu. Játo asi nevydržím 6-8 týdnů

bera28
19. feb 2010

Fajn, ale vydržíš to. Vždyť to bude pohoda - nebudeš muset uklízet, vařit, s Didkou odcvičí sestřičky, seznámíš se s jinýma maminama 🙂 A uvidíš, že to uteče jako voda. Vzpomeň si na Argouska. Navíc už má být v březnu hezky, tak si tam s Didkou užijete jaro. Vsaď se, že přijedeš nadšená 😉

Já jsem dneska byla s Kubou na RHB, měl to i s doktorkou a taky jsem tam vezla výstupní zprávu z neurologie. Tak teď už tam budeme docházet jen příležitostně, aby viděly, jak jde vývoj dopředu a nic se nezanedbalo. Máme stále posilovat na balonu a jít někam do tělocvičny na žíněnky, trampošku a jiné. Tak jsem zvědavá, kde takovou tělocvičnu seženu.
Jsem se jich chtěla zeptat, jestli mají mít děti na spaní polštář a zapomněla jsem na to 😠 Svišťáci ho nemají a tak si říkám, že bych jim ho ani do budoucna nedávala. Nějak mi uniká, proč se vlastně polštář používá 😅 Jak je to u vás?

A co mamči s prckama v porodnici? Je něco nového??

fajn
19. feb 2010

bera díky

Matka tak jak Lilinka?

Didka polštář taky nemá ,jenom když má velkej kašel a rýmu.

simicak
19. feb 2010

ahoj holky,
tak mi ted u doktor a mame bronchitidu zase ☹ Zatim mala dobra,jen to v ni piska,ale to uz asi tri tydny,zase to tady ti debl. nepoznali. Tady ten byl paty co jsem sla k nemu. tak snad zas nepujdem do nemocnice.

fajn,ty se mas,ja bych jela hned!!!! Uvidis,bude to sranda,budes mit relax a podrbes tam s jinyma maminama a mala se vyradi.....

matka co Lili?? Snad je ji uz lip.

Nika,za par mesicu si na tu hruzu ted ani nevzpomenes,uvidis!!! Ted se ti to tahne a pak ti to poleti jak voda a budes prosit cas,at stoji 😉

Jsem vcera objednala brusle pro verunku 😀 Manzel je ze me strasne nestastny 😝 Jeste helmy,chranice a muzem vyrazit. JO a ten snih teda musi roztat 🙄 JO a jak jsem byla u toho dok.tam tam byli studenti a hadali,kolik ma Viki mesicu-sli jsme jak pokusne mysky-,tak se ptali otazky co umi a tak. a vychazi nam zatim,ze neni pozadu ani o prd 😵 Za dva tydny mame fyzio,tak uvidim co mi rekne tam

HOlky,co se dela na neurologii s detma?? TAdy nic takoveho neni. Mame jen co 3 mesice fyzio

maatkka
19. feb 2010

Ahojte
tak si predstavte ze som prave diagnostikovala Lilinkynu chorobu 😀 je to skoro urcite "siesta choroba"... prave sa totizto vyhadzala po celom trupe... a citam na internete ze - tato choroba sa zvycajne objavuje pri prerezavani zubkov (ide jej ich asi 5) teplota sa objavi akoby z plneho zdravia dietata (presne jej nic nebolo ked som ju vtedy davala spinkat a zobudila sa horuca) teplota trva tri dni (u nas presne tri) bez inych priznakov potom sa strati a dieta sa vyhadze brobnymi svetlo-cervenymi vyrazkami ktore nesvrbia (akurat sa stalo) a signalizuju koniec choroby... za par dni by mali zmiznut a ma byt po vsetkom... skoda ze je zajtra sobota a nemozem zavolat nasej dr. ... ci je to naisto...
pije stale pomenej a skoro neje ale dufam ze ked jej tie vyrazky pomiznu bude to o.k.
a dakujem ze na nas myslite 😉
fajn ja si myslim presne to co bera... urcite odtial pridete obidve spokojne 🙂
bera ja malej tiez vankus nedavam a ani sa nechystam... mozno ak si ho neskor sama vypyta 🙂
simi ☹ je mi to luto... velmi vam zelam nech ste rychlo v uplnom poriadku... inak ja mam tiez korcule uz davno a velmi ma bavili akurat ze som na nich od tehu nestala... ale to posledne leto pred tehotenstvom som sa chodila korculovat asi kazdy vecer (okrem tych co sme boli na dovolenke alebo prsalo)... mm sa tiez straaasne rad korculuje tak sme chodili spolu aj ked on si je na nich podstatne istejsi... robi kadejake "finticky" a machruje 😀
nam na neurologii zhodnoti cely vyvoj dava ju do kadejakych poloh a pozera ci reaguje ako ma a teda vzdy nam robila aj sono mozgu a ked sa jej uzavrela fontanela tak EEG (ale to kvoli tomu krvacaniu) a poradila ci dalej cvicit naordinovala lieky... ale vy neuro nepotrebujete - urcite malu pozreli po neuro stranke po narodeni a ked bola o.k. dalej vas nesledovali... ved mala je taka sikulka sikovna 🙂
nickaveru presne ako pisu baby - uz sa tesim ked dostanes malu na ruky... to budes brat uplne inak vsetko... cely svet 😵 uz aby to bolo...

bera28
19. feb 2010

Simi, to je k vzteku ti doktoři, co?! Tak ať je brzy dobře.
Takže budeš vyrážet na brusle i s Verčou, jo? Tak to bude parádní jííííízda 🙂 🙂
Na neuru se dělají polohové testy, zkouší se reflexy, ale hlavně se tam sledují děti, které měly nějaké neurologické problémy po narození. A jestli Viki odpovídá korigovanému věku, tak buď v pohodě.

Maatkka, tak si myslím, že jsi to diagnostikovala naprosto přesně 😉 Teď už bude dobře. Uvidíš po víkendu, to už bude zase v pořádku, krásně papat i bumbat.

My jsme odpoledne byli jak blázni - šly jsme s mámou s dětma na procházku bez kočárku, začalo pršet, jenže zrovna jsme došly ke hřišti, kam chodíme v létě na houpajdy a jak si myslíte, že to dopadlo? Strávily jsme tam půl hodiny na houpačkách a prolejzačkách 😎 Děti sice mokrý, ale spokojený 😵 Teď už spí jak dudci.

simicak
19. feb 2010

matka,tak to gratuluji k diagnoze 😉 Bobek,to ji fakt roste pet zubu najednou?? Ja to porad rikam,ze ty zuby je svinstvo,dela takove problemy nekoli mesicu a pak stejne hned vypadnou 😖

Dok.fakt hrozni,tady nejsou pediatriale chodi se k obvodakum,tak vi fakt prd. Ja se ale nikdy nevzdavam a chodim treba kazdy den k jinemu 😝 Tady ten co jsem mela dneska,tak ji poznal bronch. i pred vanoci,tak uz budu chodit jen k nemu pokud to pujde. NO snas se ji to nezhorsi.

Aha,tak proto asi nemam neuro,my teda chodime k te fyzio a ta ji sleduje vyvoj a taky s ni ruzne cvici,ale naposled jsem tam byla jak mela asi korigovany vek 1 mesic 😖 Pri dlasi konrole byla po mliku,tak s ni nic ne delala,pak mela bronchitidu,pak byli vanoce a ted zas mela 39,tak nam to nejak nevychazi. Ale me se zda,ze se ji nato ze je ve 29tt. dari dobre. Tak uvidime.

bera,teda to se jim muselo libit. Nase veru miluje kaluze a bahno!! Brusle bude sranda,protoze ja zjistila,ze to neumim,tak budes asi prvni trapasti v obyvaku 😝 Uz se fakt mooooc tesim az yrazime ven, Uz at je teplooooooo.

HOlky,potrebuji radu se sunarem,jaky koupit v cesku??? Ja se bojim,ze mi nebude cesku pit,verunka ho nepila kdyz byla v cesk.jako mala,ji nechutnal a do kufru se mi vlezou max. 2 a to je malo. Ja vim,ze jak mela VEru v cesku,tak byl strasne moc sladky o proti nasim tady a viki nepije ani vodu,caj,dzus....nic nechce. Podle ceho mam kupovat???Nebo mam koupit robnou tu bebu nebo nutrilon pak??

petrach
20. feb 2010

fajn dyt ses tešila a chlap si doma poradí,uvydíš jak bude rád až se vrátíš,nebude to naškodu,to mi veř..a ty si odpočineš,naber knížky a hry a začni pomalu balit..ty jooo a budeš tam mít net????

simicak tak jí skus koupit nutrilon,ten není sladky..my dávame sinar premium a malemu teda chutná,skoušeli jsme s banánovou příchutí a ten teda vypil,ale s odporem..já taky nic nesladím,ani Elišce,jen čiste čaje,nebo sirup

matka tak to by jí už melo byt dobře,ono to po 3 dnech mám odeznít..tak se držte
bera no včera pekne pršelo,ale deti to milují+ kaluže a bláto..na to byla Elin expert,to mel byt kluk 😀
už se vám vrátí tatka že jo?

bera28
20. feb 2010

Simi, to si asi tady můžeme pochvalovat, jaká je tu lékařská péče. Sice je pravda, že někdy musíš hledat dobrýho doktora déle, ale zase když ho najdeš, tak máš jistotu, že bude o dítě postaráno.
Se sunarem ti, bohužel, neporadím. Anetka má Nutrilon Allergy Care (má ABKM) a Kuba HIPP Bio. Jenže oni ani jeden nedostávají samotné mlíko, jen jim z něj dělám kaše. Ten Nutrilon je hoooodně naštěpený, takže je echt hnusný😝

Peti, máš pravdu, taťka by měl dorazit každou chvíli. Se přiznám že mi tady vůbec nechyběl, naopak 🙂 🙂 To zas bude nezvyk mít ho tu každý den 😒
Všem krásný víkend. Tady svíti sluníčko, hned je to veselejší.

A co těhulky, jak se vede Andulko, Leni, Argousku, Susi, Vladi?????? Snad jsem na nikoho nezapomněla...

petrach
20. feb 2010

bera ješte k polštářku,už jsem nad ním taky přemyšlela,je to spíš náš zlozvyk a pry to ničí páteř,malí má jen plenku pod hlavou,ale s tou si pořad hraje a muchlá u pusy 😀
náš tatka je v praci,má dojet každou xchvíli a bohužel to mám jako ty 😒tak jsem si zvykla byt pořad sama s deckama,že máme režim atd..

tanav
20. feb 2010

Ahojte,
Bera , tak to je super, že u Vás krásne svieti slniečko. V Poprade je také smutné počasie, zamračené a vcelku teplejšie, ale už úplne schádza sneh.
Ja mám zase takú blbú náladu, je mi smutno za Alexom, včera sme boli pri ňom. Spinkal na brušku, tak sme ho hladili a rozprávali mu čo nové doma. Dali mu pred včerom predsa len tretiu transfúziu krvi. Zvládol ju dobre.
Má 1900 g.

Bera a Petrach Vy ste boli po celý čas s deťmi v nemocnici ?

A s tatíkom to máme presne ako Vy. Najlepšie, keď je v práci, pretože mi máme svoj režim.
Ja som tiež zvyknutá byť s chlapcami väčšinou sama.

petrach
20. feb 2010

tanav nebyla,jezdila jsem denne za ním,ale my to máme 9km do Zlína..vzali me až tyden před propuštením,nešlo ani to kojení..jen se sehrát,tasdy není moc místa..ikdyž nekteré maminky tu byli,ale ty meli deti 32-34tt a hned šli na Medial,ne na Jipku a my tam byli 5 tydnu na te Jipce ..

nemej depku,začni balit,za pár dní jde sluníčko domuuuuuu 🙂 🙂 už budete pořad spolu,.má krasnou váhu 🙂

vladimuraz
20. feb 2010

Nazdárek vespolek, zdraví Vás marodi z jihu. Já nevím, jak to děláme (nebyli jsme tento týden vůbec mezi dětma, tady jsou prázdniny a kroužky odpadly), ale my už jsme zas nemocné. Obě. Mně hoří průdušky, mám rýmu a kašel, Klára to samé, jen průdušky čisté. Jsem unavená, nevyspalá, mrzutá... hnus. Klárka celé noci chrchlá, což jí probouzí, pak si vleze ke mně a chce hladit zádíčka, nožičky.... manžel nebyl 3 dny doma a musím říct, že obvykle to taky vítám, ale tentokrát jsem ho velmi ráda viděla, když se vrátil.

Nestíhám dočíst, sotva lezu, takjen reakce na poslední stránku :

Tanav, nesmutni, za chvíli jste doma, Alex už má krásnou váhu, při kolika g u Vás pouští? Všimla jsem si, že jsi tu řešila to kojení, jen se zeptám - nezkoušeli jste to přes klobouček? Já nevím, čím to je, ale Klárce se přes něj snáz pilo, i když jsem moc mlíka neměla. Z prsu vypila 5 ml a přes klobouček pila po dvou dnech 50-60ml. Když jsem si ho nedala, nevypila zas nic, tak jsme tak kojily celou dobu.

Simicak, tak ať jste brzy zdraví, ty nemoci by vbec neměly být... Brusle jsou super, taky jsem jezdívala hodně, v ČB jsem měla u baráku stezku o délce 11 km. V Táboře je houby, tak teď nejezdím. Chrániče jsou dobrý, já je nikdy neměla, takže mám na koleni jizvu ve tvaru Mickey Mouse 😝

Bera, zkus ten polštář zjistit, jestli máš možnost, Klára si v poslední době pořád montuje pod hlavu peřinu, spí odkopaná, ale pod hlavou si dělá Himaláje. Mně to nebaví jí x krát za noc přendavat, ale zas nechci něco zanedbat.

Maatkka, to je dobře, že je to "jen" šestá nemoc. I když Ti to dalo určitě zabrat, tak to není nic vážného a budete z toho brzy venku. Dětem by to mělo blikat na čele, co jim je, člověk by si ušetřil spoustu nervů 🙂 Aspoň já tedy jo.

Fajn, do lázní se těš, stýskat se Ti asi bude po Andrejce, to je jasný, ale jinak to bude určitě skvělý. Vsaď se se mnou, že se Ti nebude chtít domů 😉 . Nezapomeň si vzít chůvičky, ať můžeš aspoň občas vypadnout s ženskýma do báru 😀 Teda jestli tam něco takového v budově bude, ale to by mohla vědět Argoušek.

tanav
20. feb 2010

Vladi, ešte doma odsávam. Nevykašlala som sa celkom na to.
Môžem to skúsiť cez ten klobúčik.

wydata
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maatkka
20. feb 2010

Ahojte baby som tu len na skok - idem sa zase pozalovat ☹ ☹ ☹ Lili dnes celu noc vracala ☹ a od rana ju prehanalo ☹ pije uz len nasilu ☹ Boli sme znova na pohotovosti tak mi dr. potvrdila tu siestu chorobu a vraj sa to skomplikovalo tym ze ten vyrus ktory ju sposobuje "napadol" aj crevo tak preto to vracanie a hnacky... ☹ Mame dietu (ale to uz mame 6-ty den) len suche rozky mrkvovu-ryzovu polievku banan cierny caj kinedril a hylak... Baby ako dlho moze byt babo bez jedla ved to uz trva dlho ☹ ☹ ☹ ona papa s placom... place uz aj ked nas vidi jest alebo pit... To pitie som uz vzdala lejem to do nej po troskach lyzickou nasilu lebo inak to proste NEJDE!!! dr. povedala ze minimalne liter vypit MUSI tak som s nervami v r..i lebo som 1,5 deci do nej dostala za 2 hodiny... Navyse aj mne je zle. Boli ma zaludok a je mi na vracanie aj z tych nervov aj som asi od nej nieco pochytila. Teraz je tu mamina tak sa snazim ukludnit aby nebola mala este aj zo mna nervozna ☹ Keby vas hocico este napadlo co by som mohla robit ako by som jej mohla pomoct prosim napiste mi lebo ja som uz zufala ☹ Bojim sa o nu 😢 a je mi jej strasne luto 😢

bera28
20. feb 2010

Holky, určitě na RHb zjistím, jak je to s tím polštářem. Jdeme 28.2.
Taťka už dorazil, tak si budeme zase muset zvyknout, že nám zničí náš režim. Přesně jak píšete🙂

Táni, v nemocnici jsem byla jen 4 dny, pak jsem mazala domů. Já se přiznám, že bych tam nevydržela ani o den déle. Za dětma jsme jezdili každý den, někdy i 2x denně. Ale my to neměli do Podolí daleko, autem 20 minut (když nebyly kolony) a metrem asi půl hoďky.

Vladi, to je teda vopruz, samá nemoc 😝 To je asi tím počasím. Když byla kosa, tak bacily zmrzly a teď zase rozmrzají (hmmm, zajímavá teorie 😀 😀 )
Tak se koukejte obě brzy vymarodit, venku už čuchám jaro 🙂

Maatkka, sakra, to je smůla, takové komplikace. Vyzkoušej Kulíšek Forte, snad je k dostání i u vás. Je to rehydratační roztok, a přestože je prý hnusnej, tak mi ho Kuba ze lžičky pil. Jednou měl horečku přes 39, tak jsem do něj dotala skoro půl litru. S jídlem se netrap, to fakt není teď nutné, aby jedla. Stačí jen tekutiny. Ti doktoři jsou stejně dobří, akorát tě vynervovali - prý "musí vypít min. litr". Zkus si říct, že čím víc vypije, tím líp, ale když to litr nebude, tak se netrap. Při nejhorším pojedete zase na infúze, to by jí mohli dát nějaký lék rovnou do žíly. A zkus se hlásit, jak jste na tom. Myslím na vás obě!!!

simicak
20. feb 2010

matka,jej,to je mi lito malicke. Vi jak ti je,nase Veru mela neco podobneho jak byla stejne stara a trvalo to asi 6 tydnu a z toho tyden blila,6 tydnu siilny prujem.
Ja ji davala pit jen ten rehydratacni roztok,nic jineho a urcite nevypila litr!!!! Proste kolik jsem do ni dostala,daval jsem ji treba co hodku jednu strikacku,pak uz pila jeste min. A jen jsem sledovala,jestli je dehydrovana. Ta dok.te vystresovala s tim litremto do ni nedostanes ani nahodou dle meho nazoru. Proste ji davej kolik vypije a hlidej pocurane pleny. Kdyz nebude mit tusim vic jak 6hod, nebo 8hod. a bude apaticka,tak bez na pohotovost.A s jidelm se nestresuj ted,hlavne at pije. A Veru se dehydrovala tusim pred rokem jak bhla nemocna a obeslo se to i bez infuzi,jen ji dali nejaky roztok do pusty zvednout hladinu cukru a hned ji bylo lip a jeli jsme domu. Jo a jeste ji tam dali mastnou smazenou wafli a to tyden blila a prujmovala-no Anglicani. Tady se na bliti a prujmy nedavaji diety,normalne mliko,jogurty,smazene-vse co ma dite rado hlavne at ji 😖

vladimuraz
20. feb 2010

Bera, super, doufám, že máš dobrý nos. Musí být už někde za rohem, když ho cítíš, to je fajn, těším se 😀

Maatkka, s jídlem se nenervuj, uvidíš, jak bude Lili jíst, až jí bude dobře. Oni se to pak snaží všechno dohnat, Klárka po nemoci vždycky hrozně "žere" 😉 . Jak jí rostly v říjnu ty stoličky, tak neměla 4 dny vůbec žádné jídlo, ale fakt nic a pak asi ještě týden třeba jen polívku a jeden jogurt denně...byla slabá, ale jedla a zas to hned přibrala na našich 10 kg. O pití nemluvím, ale taky buď v klidu, litr je fakt hodně. Klára normálně vypije tak 50-100ml za den a dehydrovaná není, páč vyčůrá tak 500ml, co vidím v nočníku. Nevím, kde to bere.... Určitě se nic nestane, pokud vypije míň, hlavně aspoň něco. Hlavně, aby jí bylo co nejdřív líp, držím palce!!!!

Simicak dobrý, Angličani se s tím nepáraj 😝

nickaveru
20. feb 2010

Tak s mlickem jsme bohuzel moc nevydrzeli :( Hned druhy den ji ho museli vysadit, protoze ji strasne vyletely hodnoty infekce. Nevi se, jestli se zpatky vratil ten zanet strev nebo je to nejaka jina infekce. Jsem z toho zoufala. Samozrejme ji zase museli pridat kysliku a pomahaji ji vic s dychanim, takze na odpojovani to neni. Pry je to hodne vazne ... achjo, kolikrat tohle jeste uslysime. Zacala ji opet kolisat saturace, hlavne kdyz ji odsavaji, tak to zvlada spatne a dlouho se pak vzpamatovava. Pry jsou u ni caste spasmy, mate s tim nekdo nejake zkusenosti? A jak to bylo s infekcema u vas? Pry je to hodne caste, ale taky hodne nebezpecne :(