Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
22. máj 2010

Bero díky za info,já bych to prošvihla,už nevím co je tv 😀 na tohle se dívat budu..
holky zhánela jsem info o tom očkování a fakt předčasne narozené deti se nemají očkovat dřív jak ve 2 letech a mela by to odsouhlasit neuroložka..takže já mu ho ted nenechám očkovat..

andulko to bylo za odmenu,rychlí porod..skus kaštanavou mast na šití,hodne hohí a pomáhá..

simicak
22. máj 2010

Ahoj holky
tady jsou horka a my doma s viki s horeckama 😖 Hruza,v Uk jsou 2 dny horka v celem roce a my je zase prosvihnem. Tak mi tady lezi na luzku nahata a spi,bobek,jen spi,vubec nejedla a pije trosicku.

Petrach,tady se MMR ockuje v roce a pak ta druha mezi 3-5rokem,ale pichaji to v tom tretim roce. Ted jak nato kokukam,ja myslela,ze viki uz ji mela a jeste ne,tak to pujde asi tedka. Tak se nato musim zeptat v utery doktora. Ale co vim,tak neposunuji zadne ockovani ani nedonosenym,mala dostala prvni ockovani asi tyden potom,co mela mit termin porodu a za mesic dalsi a za dalsi mesic dalsi ockovaani a vse v pohode. Tak snad i ta MMR bude v poradku.

Bera,z buchty byla buchta a chutnala dobre,teda aspon Veru ji jedla,ja buchty nejim 😀

kikimaruska
22. máj 2010

Ahojky holčinky moje...
petraguerra . to jsou krásný dětičky 🙂 takový šikulýnkové všichni
andulka4: jejda to je krásná princeznička 🙂, a mla si tedy krásný rychlý porod, to je moc dobře.
Tak holky,...Očkování TBC máme za sebou. jak jste říkali, že nemá protilátky se projeví tím, že se žádná reakce nevytvoří (a já si to myslela opačně). Takže jsme dostali očkování, ani nebrečel, jen se mračil a vzpínal, a pak za statečnost dostal lízátko 🙂. Dr.i říkala, že je takovej hodně živej, živější než všechny dětičky co tam chodí. Tam seděli všechny vzorně maminám na klíně, nebo stáli u ní a něčemu se věnovali a Kubík jak torpíédo sem, tam , zpátky, nahoru, dolu...no on neposedí víc jak pár vteřin, je to nezmar. A jinak informace po očkování. VŠE JE INDIVIDUÁLNÍ U KAŽDÉHO. Takže za týden až měsíc se projeví reakce a vpich začne hnisat. Do té doby se může koupat a jen to hlídat, aby se do toho nepraštil, nebo třeba pes, kočka, když se bude s dětma prát o hračky, prostě hlídat aby si to neškrábala někdo mu do toho něčím nerýpnul..atp. No a jakmile to začne hnisat, vše nechat jak je, nesmí se koupat v bazénu a nikde ve veřejných vodách, do vany jen občas a dávat pozor aby se tam nedostala pěna , niřím nemazat. Hnisat to může opět týden až měsíc. Poté se vytvoří strup (nestrhávat), to už s voděodolnou náplastí smí do vody se koupat, ale pak hned odlepit a nechat větrat Strup je opět týden až měsíc. Prý se počítá tak 3-4 měsíce léčby a omezení. Samozřejmě žádné jiné očkování a 11.8.jdeme na kontrolu. když bude vše ok, tak koncem srpna bychom mohli jet na dovču k moři (kdyby náhodou vyšla). Jo a teploty to nedoprovází...takže asi tak. já ho teda naočkovat nechala, protože ted se nikam nechystáme a potřebuju kvuli školce aby to měl už za sebou, jinak bychom tam správně nesměli...Takže tak......

kikimaruska
22. máj 2010

simicak : tak ať je Vikince brzy líp a můžete si jít užít těch pár dní tepla 🙂

kikimaruska
22. máj 2010

Jo a ještě jsme měli to oční. Minule jsme měli slabé dioptrie, ted už jsme neměli zatím žádnou, takže kontrola bude ve 4 letech.

petrach
22. máj 2010

Kiki se proste nestydí a nebojí 😉 u nás bude malí asi taky pekné žihadlo..kde jsou ty časy,kdy si v klidu hrál v jedné místnosti..než se otočím,už leze do schodu a ani si nevšimnu kdy odlezl 😝 atd..s tím tbc to je teda nadloho 😕 a toho hlídání 😝 a gratuluju k uspešné kontrole na očním..

nás čeká v tydnu chirurgie na kontrolu s kylou..pokud teba nebude nemocný..

Simi Vikince přejem at je brzo zdravá beruška 😉 co jí je,že má takovou teplotu??

kikimaruska
22. máj 2010

Jo jo Péťo, už začíná i přelejzat postýlku dosáhne na kliky a některé dveře i otevře (přestože jdou z těžka ve starších domech), se na chvilku otočím a už mi krámuje v kosmetice a všude. nejdřív si tam vždycky stoupl třeba na stupínek nebo na lavot z koupelny, na cokoliv co je po ruce a ted tam skoro dosáhne sám, no nezastaví se ani na chvilku, vždyt víš 😀 . Tak at Vám kýla dopadne dobře 😉 , já sem zvědavá pak v srpnu, jak se dr bude líbit náš pinďula, zda bude zas líp "odhalenej"

bocinka
22. máj 2010

Ahoj holky, promiňte, že 'Vám sem lezu... Sofi nepatří k malinkým miminkům, měla 4 kila... ale mám prosbu, moje sestřenice právě porodila ve 24 tt, chlapeček je maličký a bojuje o život, prosím, můžete mi některá říci Vaše zkušenosti, které by ji povzbudily?? Je na dně a já mám zjistit, příběhy maminek a mimísků se stejným začátkem života... ☹

jana
23. máj 2010

Ahojte. Som cerstva mamicka synceka kt. sa narodil v 28tt. Chcela by som vas poprosit o kratke zhrnutie toho co ma caka prve mesiace pokial nas syncek pride domov, comu hrozne verim. Jakubko lezi v nemocnici na Antolskej v Bratislave, a uz nam sestricka povedala ze mu mozme priniest niejaku hracku. Mliecko sa snazim odsavat tak dufam ze ho aj dostava. Niekde som citala ze mamicky klokankovali so svojimi babatkami .. to povedia sestricky ze kedy budeme moct alebo sa mam nato popytat? Dakujem za kazdu skusenost.

irsina83
23. máj 2010

Ahojte, prave som vas objavila. Mne sa narodil malicka 13.4.2010 v 32 plus 4 s mierami 38cm a 1040g, mozno nepatrime do kategorie extremny nedonosenci ale vahovo sme boli na tom dost podobne kedze moja mala je hypotrofik, moja placenta ju prestala vyzivovat tri tyzdne pred porodom. Par dni po porode malinka schudla na 940g. Pri porode potrebovala transfuziu lebo bola vykrvacana, tlak nemeratelny a krvny obraz nezlucitelny zo zivotom a nepriek tomu vsetkemu dychala sama 😉 Tahame na siesty tyzden a malicka vazi 1720g a zatial ma dobre vysledky aj ked viem ze najdolezitejsie vysetrenia nas este len cakaju. ak bude vsetko tak ako ma tak do dvoch tyzdnov sme doma.

mila01
23. máj 2010

Ahoj holky.Nestíhám dočíst - až zítra,máme doma taťku,pořád máme městské slavnosti a venku sluníčko,tak si užíváme.Včera jsme byli ve městě od 10 do 6 do večera,velké trhy,atrakce,pohádky - no holky si to užívali a my s nima.Dneska chceme jet do Jirkova na zámek,je tam výstava Arabely - kostými rekvizity a nějaký program.Tak snad to vyjde a snad tam taťku dokopu - v noci zase odjíždí.

Stihla jsem dočíst jen konec - oběma maminkám chci poslat hooooodně síly,hodně pozitivismu a víry,že všechno dobře dopadne.Mě se Kája narodila 28tt+0,měla 1,26kg a 38cm.Byla 7 dní na CPAPu,10 týdnů v inkubátoru na podpoře dechu.Začátky nebyli jednoduché,hodně mi pomáhalo,že jsem já i manžel věřili,že bude vše ok a nikdy jsme si nepřipustili opak - ikdyž doktoři tak optimističtí nebyli.Klokánkovat jsme začali,když malou pustili z jipky.U nás to bylo trošku jiný,protože já tam s ní ležela a musela jsem se o ní starat - krmit,koupat,přebalovat.Domů nás pustili,když měla přesně 2kila.Cvičili jsme Vojtovku,chodili jsme rehabilitovat,na neurologii,na srdíčko ( měla nedomykavost chlopně ),měla pupeční kýlu,v pěti měsíci mi doktoře řekli,že je slepá.Naštěstí to byla blbost,ale stejně jezdíme 2x ročně do Motola na oční kontroly ( bylo zjištěno,že vidí výborně ).To je taky jediný doktor,který nám zůstal.Hlavní problém u nás byla pohyblivost,rychle dohnala váhu a neutáhla to,takže otáčet na bříško začala v 10 měsících,poprvé sa posadila ve 14 měsících,lézt začala v 16 měsících a v 18 měsících začala chodit.Teď jí budou tři roky,je naprosto v pořádku,jezdí na kole,už půl roku chodí do školky,od 2 let plynule mluví ve větách,sama dokáže kotrmelec,napočítá do 20,zná všechny barvy - prostě je to velká šikulka a ten start do života jí vůbec nepoznamenal.Mrkni na fotky ( bohužel to tu trochu flákám a nemám tam nejnovější,ale i tak je vidět,že se absolutně neliší od jiných dětí).

Doufám,že jsem aspoň trošku povzbudila.Buď tu s námi - je tu spousta maminek,které s dětmi dokázali zázraky - pomůžem ti jak jen budem moc.Držím všechny palečky,ať jde Jakubko kupředu.

Bocinka - jsou tu maminky,které mají děti takle brzo,určitě se ti ozvou - třeba fajn a malá Didka - je úžasná a také tak brzo narozená.Držím palečky a sestřence řekni,ať přijde mezi nás.

mila01
23. máj 2010

Irsina - promiň,naše příspěvky se minuly 😉 .Také tě tu vítám a držím palečky - Elinka je bojovnice a už ukázala,že tu chce být a že tu má být.No a za dva týdny - to je nádhery.Myslím na vás na všechny.

bera28
23. máj 2010

Simi, tak se brzy vykurýrujte, ať si můžete užívat teplého počasí. Tady bylo včera taky po dlouhé době moc hezky.

Kiki, ale očkování proti TBC už není poviné, já se ani nechystám ho svišťům výhledově dávat a do školky je berou i bez něj. Tak hlavně držím palce, ať je vše v pohodě. Přeci jen bude léto, tak ať může Kubík řádit v bazénu, rybníce,... A gratulace k oční kontrole!

Peti, ať kontrola s kýlou dopadne dobře!

Bocinka, Jana, Irsina vítejte. Co se týká příběhů nedonošenečků, tak ty lze najít a čerpat z nich energii zde:
www.cpapik.cz
http://babyklokanci.blogspot.com/
www.nedoklubko.cz
No a samozřejmě tady u nás🙂

Bocinka, a kde malá leží?? Na výše zmíněných stránkách najdeš i prcky z 24 ttt. Já mám dvojky 26+0, nyní 25 měsíců a jsou naprosto v pořádku a od září mají nastoupit do školky🙂 Takže i takto se to dá zvládnout 😉 Držím moc palce, cesta bude ještě hooooodně dlouhá. Ať se sestřenice, pokud bude chtít, přidá k nám.

Jani, u každého mimča je start jiný, takže spíš záleží na tom, s jakými komplikacemi se malý narodil, jak dýchá, jestli má stabilizovaný oběh, atd. Zkus si přečíst příběhy, tam jsou popsané okamžiky po narození dětí.

Milo, tak si užijte zbytek víkendu. My byli včera na výletě, domů jsme dorazili v půl osmý. Ale bylo krásně 🙂

Holky, volám SOS - chci dneska dělat ten jahodový dort, co dělá Juli a nemůžu u nás sehnat mascarpone. Poraďte, prosím, kde ho kupujete vy nebo čím bych ho mohla nahradit???? Večer k nám příjde banda lidí čučet na finále v hokeji, tak abychom měli co mlsat 🙂

bera28
23. máj 2010

Jo ještě pro nové maminky - u mě v albu naleznete tabulku všech nedonošenečků tady z diskuse. Můžete se tam podívat ve kterém tt se narodili a jaký byl jejich motorický vývoj 😉

mila01
23. máj 2010

Bera - koukla jsem do tabulky a zjistila jsem,že nám tam chybí údaje - tak mi to máme takle ( jsou to měsíce postupně,jak máš ty sloupky - 10,15,14,17,18.S tim dortem neporadim,ještě jsem ho nedělala.Ale mám jiné typy,třeba ti pomůžou někdy příště - dělám to,když je u nás sešlost:

Třepací dort - korpus koupim,nebo upeču piškot,do krnce s pokličkou - 2 smetany ke šlehání,2 malé mandarinkové kompoty i se šťávou,2 pudinky Ole od Dr.Oektra ( musí to být tyto - pudink bez vaření).Dáme pokličku a třeseme,až to zhoustne ( cca 5 min,bolí z toho ruce ),natřeme na korpus,ušleháme další šlehačku a ozdobíme.Je to výborný,můj manžel ho s ní za víkend uplně sám.

Kuřecí kousky - kuřecí prsa nakrájené na kousky,každý kousek obalíme anglickou slaninou a buďto samostaně obalíme v trojobalu ( spíchnu to párátkem),nebo napícháme na špejli jako špíz střídavě s cibulí a obalíme v trojobalu.Osmažíme a dáme na talíř ( špízy roztrhéme na kousky.Jsou to takové rychlé jednohubky,ale výborné.

A fanděte - nevim,jestli to stihneme,tak kdyžtak i za nás. 😀

bera28
23. máj 2010

Odvolávm SOS výzvu - mascarpone sehnáno. Sice mi teda chlap do telefonu hlásil: Mám pro tebe to Carcassonne 😀 😀 ale budu věřit, že koupil, co měl.

Milo, údaje doplním a mooooc děkuji za další receptíky. Já jsem kuchařka na prd a tak mám nejradši takové jednoduché věci, nejlépe právě jako tip od někoho . A tohle se mi fakt líbí, až se mi sliny sbíhají. No a vzhledem k tomu, že sem k nám chodí tahle banda velmi často na fotbal, tak to určitě brzy vyzkouším 😉
A fandit budeme, to si piš! I když, upřímně, nevěřím tomu, že bychom vyhráli, ale stříbro je také fajn.

merj
23. máj 2010

Ahojte,

Leni, Andulko, ma te krasne deticky, preju jim moc zdravi a at se jim moc dari a ted si muzete uzivat miminko bez vsech doktoru, cviceni a spol.

Bera, doufam, ze uz u vas je uspavani v pohode a Anetka uz nerozviji svuj vytvarny taklent a touhu po barvach spinavou plenkou 😉 Asi by mne to nenechalo taky klidnou jen nevim, zda bych se vrhla na maleho nebo na velkeho 😀
K mascarpone - ja ho kupuji v Makru a nebo v Tescu. Pokud nesezenes, tak nekdo ho nahrazuje zerve/lučina apod., ale mne to moc nesedi.

Peti, at malemu dopadne kontrola s kylou dobre.

KIkimarusko, k ocickum moc blahopreji. My jdeme v lete na kontrolu ve 2 letech, ikdyz loni uz po ROP nic nezbylo, tak stejne tam jdeme s mrazenim v zadech.

Mila, stihej a posli ochutnat, budu ti drzet palce, tak nezvladnu varit 😀

Jani, Bocinka, Irsinka, at se mimiskum dari. S temito miminky je to obcas jako na horske draze, ale maji ohromnou vuli zit a bojovat o svuj zivot. Pokud muzete budte, co nejvice u nich. S klokankovanim je to hrozne individualni, zalezi na stavu miminka . Ja poprve klokankovala uz 6. den, kdy mel maly jen 730 g(maly narozeny 26tt+6, 845g, 35 cm), ale byl pomerne dost stabilni a CPAP mel nastaveny jen na slabo. Urcite to s prcky neni lehke, ale ten vysledek stoji za to !!!!!!

U nas je uz vse v pohode (tuk, tuk, tuk). Jen cekame na vysledky, zda ma maly ve strevech jeste bakterii, protoze ta mrcha zije z tuku, takze dokud tam bude, ma dietu. Ale snad to bude brzy jinak nas sni. Vcera jsem uz nevedela, co mu dat. Snidane - 150g ryzova kase s jablky, svacina - 120 g - ryze,banan, jablko, obed - 160g - brambor, mrkev, cuketa, 1. svacina - 120g - presnidavka - 2.svacina - 120g - banan, jablko - vecere - 180g - jahlovo-ryzova kase s jablky. A kdyz dojedl kasi maly sedel porad v sedacce a kdyz jsem se zeptala, co chce, tak pravil "papat" a tak jsme pridali jeste 50g presnidavky. K tomu vsemu se cpal cely den susenkami a kukuricnymi krupkami.

kikimaruska
23. máj 2010

Ahojky, vítám všechny nové maminky a přidávám odkazna brožurku Nečekaná Pouť...kde je i příběh našeho Kubíčka, Šimonka od Petrach a možná i některé další z holek odtut. Je to hezky popsané, so vše si jaká maminka a její miminko prožilo a jak to vypadá nyní...včetně fotek. Určitě doporučuji si počíst 😉 a přejeme hooodně síly a zdravíčka miminkům i rodičům...

http://ivana.antalova.sweb.cz/BabyKlokánci//Nec...

bera28: no vidíš, to jsem ani nevěděla, že to povinné není, no máme to za sebou, tak uvidíme.

petrach
23. máj 2010

ahoj holky,hezkou nedeli.

koukám že máme nové maminky,škoda že ní v jiném tématu,ale všechny Vás vítám..
me hrozne tato diskuze pomohla,psala jsem tady od porodu malého..malí se narodil ve 28+3..
irsina malí mel po porodu stejné problémy jako tvoje Elinka.má krásné jméno..

Jani gratuluju k Jakoubkovi,bude to bojovník..s klokánkovaním jsme to meli tak,že po tydnu mi to sami nabídli..on prvních 10 dní nemel vážné problémy,pak ale dostal 2 infekce a sepsi a bylo po klokánkovaní..pokud ti to nedovolí,aspon na nj mluv,vykládej mu co doma na nej čeká a hlad si ho..existují motylí masaže,holky doporučuju všem 3 maminkám knížku narodilo se předčasne,fakt tam je vše co vás zajímá..já ji koupila a je krásne napsaná..hodne vám pomuže ten čas než pujdou drobečci domu překlenout..a ptejte se na co budete chtít..rádi pomužeme a taky se tady vypíšete a nebudete mít pocit,že jste na to sami,my víme co ted prožíváte..

bocinka znám pár miminek,nekteré i osobne z 24 tt a jsou krásné a moc šikovné..kukni na odkazy příbehu..je tam příbeh Vendelínka a Evičky..oba jsou hrozne šikovní..a mamince chlapečka řekni,at přijde mezi nás a i na BabyKlokánky..nebude na to sama..
je to holky na dlouhou trat,občas jako na houpačce,jednou lepší zprávy,jednou špatné..ale tihle klokánci jsou strašne šikovní a opravdu bojovníci,ten kdo to nezažil,ten to nepochopí a hodne dokážou překvapit i doktory..takže jim musíte veřit,oni to cítí a budou se rvát jako lvíčata..přeju hodne štestí všem

bero napiš jak se ti podařil dortík,mnam a kousek pošli 😀
Maruš teda to je číslo 😀to už si ani to kafe nedáš v klidu..já už taky moc né.jen když hlída nekdo jiný 😀

bera28
23. máj 2010

Merj, tak to je dobré znamení, když takhle krásně papá. Tak ať už je bakterie fuč 😉 Jinak dneska zase s usínáním hrůza, proastě po obědě v postelích spát nebudou ani za nic 😠 Přitom když jsou v kočáru, tak usnou sotva vyjedeme před barák.
Holky, jestli zrovna některá řešíte, zda už prcka přendat do velké postele, tak bych s tím ještě počkala (teda pokud v ní neřádí tak, jak svišti). Ještě pořád jsme ty malé postýlky nerozmotnovali, mámeje v ložnici, takže pokud to v těch velkých nepůjde, tak je snad znova přendám do malých a hodím na ně nějakou síť 🙂

Peti, dort jsem právě dodělala, teď se chladí v lednici. Jsem zvědavá, jak bude chutnat, dám určitě vědět 😉

olifcek
23. máj 2010

mm, ze mi zakaze konika softverovo...mam depku...zase sa mi stalo, ze ked sa niekto opytal, kolko malicka ma, povedala som, ze ma mesiacov, tak sa clovek zarazil a neveriacky sa opytal, ci ma naozaj 5 x;o((( volala som i segre, tak ta, ze jej zistovali, ci nema slabe mlieko, ze preco i ja si nedam vysetrit x;o(((( jej chlapci sa narodili lahsi ako oliv, ale v takomto case uz mali asi o kilo viac, chjo...depka...a do toho este, ci sa uz pretaca, lebo sesternicina od MDM ano...x;o((( my uz nemame od toho daleko, lebo na bokoch uz aj lezi oliv, sa jej tak paci, ale pretocit sa este nepretaca na brusko a z bruska sa len raz, predvcerom x;o(((

ale ide do sedu sama, vela keca, rehuna sa, krici, pocita si prsty, zaujima sa o okolie...

fajn
23. máj 2010

ahojte,
vítám nové maminky i když jsem si myslela že už žádná nepřibyde. Mimískům přeju co nejmíň komplikací raději žádné a rychlé tloustnutí ať jsou brzy doma.
Jinak Andulko Kateřinka je fakt celej Davídek 🙂
Bera jsem se nasmála jak Anetka točí tou plínkou,úplně ji vidím škoda že není video 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .A tu postel jsme taky vyměnily a je to děs. 100x vyleze že chce něco říct (málo toho namele za celej den) tak pak už po hodině dostane lupanec a spí okamžitě. Teď prozměnu chce zase spát semnou v posteli,to je přisáknutá jak klíště a já spocená jak blecha.
Peti a co Šimonkovo ouško už je líp?
Holky a co tanav a Alexík doufám že jsem nepopletla jméno. Doufám že už je mu líp,chudina si teda taky užije.
Argousku a ty si užíváš jak? Je to určitě paráda co ,necvičit jenom papat a spinkat. Vím jak to bylo u Andrejky tobyla pohoda.

Didka opět začala chodit do školky tak uvidíme jak dlouho vydží. Ve čtvrtek byla na očním a zvedla nám dioptrie ☹ 😖 tak má na jednom -4 a druhy -5 prej se ji zhoršila ta krátkozrakost tak za 4 měsíce na kontrolu. Na pneumologii dobry a psycholožka taky docela. Napsala nám zprávu tak prej intelektuálem odpovídá 5 letům,IQ má prej 100 a možná i víc ale nevím kolik děti mají. A z úkolů co plnila tak z 5 roků splnila 5ze 6 a ze 6 roků 4 ze 6 doufám že jsem se teď nespletla. Jo a jinak máme taky napsany velmi náročné dítě na výchovu. Tak to je u nás asi tak vše.
Stále teď něco děláme venku, okopávat ,seču zahrady a jak tak pořád prší tak ta tráva rosrte před očima. Do toho pomocník jménem Didka a vše mi trvá jednou tolik. Furt mě kontroluje co dělám a když to udělám bez ní tak ječí že neví jak se to dělá. Teď pořád zkoumá auto ,už ví jak se jmenují pedály a na co jsou,řadící páka,jakej benzín proč zelenej a ne žlutej no to vám byla debata na tři hodiny. Když peču tak se ptá jestli jsem tam dala PRDOpeč tak to mám veselo.Minulej týden byla přednášet na Svátku matek u nás v hospodě tak měla premiéru tak někdy hodím foto. Byla jsem s ní taky na inkubátorech tak to bylo taky fajn. Paní dr. byla hrozně ráda že nás vidí a sestřičky byly nadšeny. Ale to jsem asi už psala. Tak na ty co jsem nereagovala tak se omlouvám a všechny zdravím.

jana
23. máj 2010

dakujem za linky. Urcite si ich precitam. Tieto prve dni potrebujem vybavit hromadu veci nech uz sa potom mozem venovat len Kubkovi.

mila01
23. máj 2010

bera - tak to je super,že se dort povedl.U nás už jsou připravené chlebíčky,plné mísy brambůrek ( to já musim,jinak bych moc křičela - a také mě to aspoň trochu uklidňuje).Tak ať to vyjde. 😀 Hlavně ať vám svišťáci usnou - ať máte klid. 😉 Ale zážitky máte úúúúžasné,kdybych byla škodolibá,tak napíšu - jen tak dál,ať se zase nasměju. 😀 😀

olifcek - nám se Kája začala otáčet v 10 měsících a chodit v roce a půl - no a co?Podívej se na ní teď.Ať si ty rejpalové trhnou nohou,hoď to za hlavu a buď šťastná,že máš doma své zlatíčko.Oni asi nemají svoje starosti.

Jana - je jasný,že teď toho máte moc,ale až budeš moc,hoď víc info,moc na malého myslíme.

Fajn - Didka je úžasná,super že jste tak dopadli. 😉 Zahrádku ti závidim,já ještě nebyla schopná dát ani truhlíky n abalkon.Ale u tchýně jsem si udělala záhonek a už tam máme s holkama pěkný hrášek - to se bude mlsat.

Všem ostatním také gratuluju k úspěchům,k papání a podobně,doufám,že všichni marodi už jsou na tom lépe - omlouvám se,nestíhám jednotlivě - mažu na ten hokej. 🙂 😉

olifcek
23. máj 2010

@mila01 dakujem!

jeeeeeeeeeej, Oliv akoby vedelaaaaaa...dala som ju na bruskooo pred prebalovaniiiim, kraasne vysoko sa dvihla, snazila sa zamnou doplazit, neslo, tak sa otocila na chrbaaatik...dala som ju opat na brusko a hned sa otocila na druhu stranu na chrbaaatik, opat som ju dal ana brusko a uz sa snazila ku mne dostat a ked som dala ruku na dosah, tak sa jej dotklaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....woooooow...my zmakneme za ten tyzden i pretocenie sa na chrbatik moznooooooo x;o)) jjaaaaj, stastna som....

bocinka
23. máj 2010

Ahoj holky, děkuju mooooc... i za IP... 🙂

sestřence jsem poslala odkazy, ale nevím nevím... zdá se mi, že to vzdává... ☹ uvidíme...

prosím pošlete Radečkovi trošičku energie... 😔

petrach
23. máj 2010

0lifcek vykašli se na blbé řeči..já jsem zjistila že takhle se baví lidi,co jejich život moc nebaví a nejsou štastní..
malá má jen 5 mesícu a je předčasne narozená..na to nesmíš zapomínat..donošené deti se otáčí do zhruba 6 mesíce..i muj synovec donošený začal v 6 mesících..a jaké to je torpédo😉
to že ti pomaleji přibírá te stresuje,to chápu,ale holky mužou byt drobnejší..malí mel v roce 7600g..a ted má tuším k 9 kg 😀 za 3 mesíce..takže to neřeš,užívej si že jste spolu a je šikovná 🙂 🙂 🙂
manžovi řekni že bez nás nemužeš byt 😀 😀 😀

Jana ted bude lítání,ale pak sem určite za náma skoč se vypovídat..a dat vedet jak se Jakoubek má..že mu posílám pohlazení broučkovi..

Fajn teda to jste dopadli suprove 🙂 🙂 Didka musí mít iq..to jsi musela vedet,podle tech tvých zpráv má hlavičku chytrou..fakt jí to pálí..myslím že ona to dotáhne v živote daleko..a je šikovná,jak jí vše zajímá,i když chápu že jsi z toho utahaná a unavená..
na ty fotky se teším,,jak to snášela před publikem? nestydela se přednášet?
jo a doufám že v té školce vydrží zdravá a ty si oddechneš aspon na chvilku 😉

Milo u nás frčí gril,pivo čepované a sousedi co fandí..sedí venku i z bednou 😀 tak doufám že tech golu moc nebude,jinak bude malí hore.. 😀

bera28
23. máj 2010

Fuj holky, jdu se sem trochu odreagovat. Ten hokej dneska není pro slabé nátury.
Jinak dort má úspěch, půlka už je po první třetině pryč 🙂 Je nás tu 8 (bez svišťáků🙂 ). Vzhledem k tomu, že nespali po obědě, tak Kuba vytuhnul ještě před osmou a Anetka si počkala až příjdou strejdové a tety a šla taky spát.

Fajn, vždyť my pořád říkáme, že Didka to má v hlavičce všechno hezky srovnaný a je moooc chytrá 😉 Ale chápu Tě, že musíš mít hlavu jak balon.

Milo, já ti dám, jen tak dál 😠 😀 A jak oni teď pořád kecaj - když jsem je oblíkala po koupání, tak jsme s Anetkou řešily, že pindíka mají jen kluci a ne holky. Na to ona: Já ci taky pindik🙂 Oni jsou oba tím pinďou nějaký posedlý či co 😅

Bocinka, palečky držíme a energii posíláme. Ať zkusí sestřenka fakt přijít mezi nás. Je to teď pro ní strašně těžké období a je pravda, že od doktorů ještě nějakou dobu žádné pozitivní zprávy neuslyší, ale my jí můžeme zkusit popsat naše pocity, a vysvětlit jí třeba právě to, proč jí nechtějí doktoři dávat nyní moc nadějí. Ale jinak: naděje umírá poslední 😉

simicak
23. máj 2010

Ahoj holky

vitam nove maminky a vsem miminkum preji moc sil,zdravicka,zadne komplikace a maminkam hodne energie at to vse zvladnou 🙂

bocinka,moc na Radecka budu myslet!!!!!!!!!

olifcek,nase Vikule se otocila na bricho tusim ze v 8mesici ( korigovane 5 ) a do 6 tydnu uz chodila po 4 a tyden nato nejak zacala sama vstavat. Takze vubec nikoho neposlouchej,ja nato taky porad cekala a uz si myslela,ze bude jen lezet jak tulen a pak behem neceleho mesice dohnala a i predehnala 😉
A s vahou,za 2 tydny slavime rok a mame 6,5kg!!!!! A to jak se narodila mela 1.2kg Takze bida das,ale vubec me to nedepta,hlavne at je zdrava. TAk bude smoula maly no 😝

Tady byo dneska snad 100stupnu,fakt hnus. Viki uz dobra,tak nevvim co to vcera mela za ulet,tak dopo byi na chvili v parku pod stromem a odpo pred domem,Veru mi varila lektvary ( spagetovy gulas ) a Vikous si umyvala hracky,tak se i ocabrali. Ted uz ji tady pres hodku uspavat,muru jednu 🙄

Fajn,Ditka je supr,ale naprosto se vcituji do tve situace,taky odpovidam denne miliardu otazek. 😀

Taaak,a uz jsem zapomnela,co kdo zase psal 😀

mila01
23. máj 2010

Holky - je to taaaaaam. 😀 😀 😀 😀 😀 Normálně mám infarkt. 😉