Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

merj
9. jún 2010

Ahojte,

Petrach, vy si to fakt vybirate. Z nedavna si moc dobre pamatuji, jake je to , kdyz je dite po prujmech. Ale zkus se zeptata Dr., zda mu muzes davat pro energii Fantomalt, co mi tu radila Bera, je to jen cisty maltodextrin. My ho davali jen ctyri dny kdy na tom byl maly nejhure, ale aspon do toho tela neco dostal. No, a at tebe uz vse prestane trapit a muzes si polezet jen tak a ne, ze ti je zle 😉

Julianna, tak tedy mala jede primo ukazkove, tak at se dari i dal a uzivej si prvni nesmele objevovani prostoru. Za dalsi rok uz si neodpocines.

Bera, u nas byla mezi jednotlivymi pokusy prestavaka 1 - 2 mesice a treba tyden je jedl v pohode a pak zase zacal zvracet. ted jsme meli prestavku skoro ctyri tydny kvuli bakterii, ale uz je zase jime a zaitm bez problemu a na nejradeji ma ciste bile neochucene.

Simicak, my zacali cistit zuby, kdyz mel maly prvni ctyri. od zacatku jsme zavedli, ze kdyz se naji -snidane, obed, vecere, svacina - tak pri myti pusy presmrdlame u zuby, jen kartackem namocenym ve vode.

Argousek , koukam na fotky a Adamek nejak "zestarl" uz je z neho velky kluk a snad to s zarlivosti za chvili prejde, jen co pochopi, ze Stepanek neni konkurent, ale partak.

Jinak jsem se inspirovala i my vyrazili vcera do ZOO. Mame to z domova 25 minut, tak jsem si zakoupila rocni vstupenku a budeme tam chodit na podvecerni prochazky. Prosli jsme jen par zvirat. Maleho zaujalli tucnaci, kteri se potapeli, ale nejzajimavejsi byl vybeh lemuru, kde se da chodit. Hrozne ho rozcililo, ze lemur muze jist veci ze zeme a nikdo mu to nevezme. To v nem nechalo takovy zazitek, ze kdyz za nami prisel muz, tak mu toho "hrisneho" lemura ukazoval a "rikal", co udelal. A jinak pro maminky, ktere by se chteli trapit, zda a jak dite mluvi. Nas maly zasadne neopakuje typicka detska slovicka ruzne papa, paci, haji apod. to vubec nezmame. To to nejak ukaze. No, a pred odchodem ze zoo jsme se zastavili v obchode a vybrala jsem malemu bobra, ktereho doma jeste nema. A kdyz jsem se mu ho dala a rekla at ho ukaze tatinkovi. Tak se maly vyritil z kramku a zacal halekat "tati, bobr" i s "r" na konci. S muzem jsme stali jak opareni a nevericne na nej zirali a i dalsi lide. Bobra, videl predtim snad 2x v knizce. Takze podle tabulek bychom byli zaostali, protoze maly nerika papa ... a pojmenovani zvirat, tam neni. 😀 A dnes kazdemu do telefonu hlasil, kdyz jsem rikala, ze jsme byli v zoo, ze "bobr" 😀

simicak
9. jún 2010

ahoj holky,
ja jsem uplne vyplivnuta dneska. Mela jsem litaci dva dny,tak fakt umiram. Jeste ze je manza zitra doma,se nezvednu z gauce!!!!!
Tak vy mate krasne,jo?? No u nas zaclo prset,jak k vam prislo slunicko a ma prset cely cerven 😀 😀 Nic mene mi to nevadi,vetsinou prsi dopoledne,teplo venku je a ja nenavidim horka,tak jsem ve svem zivlu. Aspon porostem 😝
Taky dneska klinika,tak vaha jde trosku nahoru.
A jsem dneska Viki ukazala 5x -jak je Vikule velka....taaaak je velka. No a uz to umi 😵 😵 😵 Holka zlata,je cela chytra po me 😵
Staci ji neco ukazat parkrat a uz ukazuje taky,tak jsem moc nadsena. Hned jsme volali babi a dedovi a ukazovali pres skype.

Merj,to je teda sikula s bobrem 😀 Ja to porad rikam,ze ty ta bulky jsou naprd,jen stresuji maminky. Stejne si ti caparti delaji svoje. Je to sikula 😉

Kockoska,no vidis jaka jsi sikula 😉

No nic,jdu umrit,tak dobrou

bera28
9. jún 2010

Ahoj holky,
jsem totálně vypečená 😝 Tady bylo dneska teda vedro.

@kockoska, tady máš link na tabulku, stačí, když mi písneš údaje do IP.
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/bera28/album...

Simi, čistila jsem zuby od prvních proklubaných, nejdřív takovým zajíčkem navléknutým na prst a pak kartáčkem. Čistíme ráno a večer. A vzhledem k tomu, že mají svišti už delší dobu období "sám/a", tak si asi dokážeš představit, jak kvalitně musí být ty zuby vyčištěné 😀 No paráda, že jde váha nahoru.

Milo, teda ty si taky těch nemocí užíváš ☹ A ty boláky Ti už z pusy zmizely? Andrejka je šikule, jen ať hezky plavání trénuje.

Merj, to muselo být krásné 🙂 🙂 Oni ty děti vážně dokážou překvapit.

My byli dopol zase na plavču, abychom se aspoň trochu osvěžili. Tady totiž nikde není žádný bazén na venkovní koupání 😖 A když po obědě svišti spali, tak jsem jim na balkon dala bazén, nahoru přes šňůry hodila staré prostěradlo, aby na ně nesvítilo a pak tam řádili hodinu. No a já tam můžu mít aspoň namočený nohy 🙂 Jo a taky nám švagrová přivezla nové odrážedlo pro Anetku, tak jsme hned vyrazili jezdit. No ohlídat ty dva najednou dá fakt fušku 😝

simicak
9. jún 2010

bera,ti jso sladci 😵 😵 😵 😵 Muj manzel si ted hral s fotkama a delal s viki dvojcata a i s veru -mu porad bijou biologicke hodiny a uz nechce jedno,ale chtel by dvojcatka 😀 ja to porad rikam,ze je magor 😝
Mate supr balkon,u nas jak byli horka,tak jsem holkam dala kyble s vodou pred barak a aspon se tak cabrali. S viki chcem zkusit poprve bazen pristi tyden,tak uvidime..

Tak se zzubama zacnu,ja uz to parkrat zkousela a spodni si necha vycistit,ale vrchni ne. Ja nesnasim cisteni zubu,ted to mam dvojmo-ach jo.
Verunka vcera hryzla Vikouse do zad,jak s hrali na psy,tak ma bobek mono na hrbete 🙄 me by holky nikdy nenapadlo,ze si 3.5lete s tak malou vyhraje a ze se tak budou mlatit -jsem to cekala pozdeji,ze to prijde

bera28
9. jún 2010

Simi, tak já tvému manželovi zapůjčím sviště a buď si jistá, že se mu biologické hodiny totálně vybijí 😀 A s tím čištěním vrchních zubů je to u nás to samé, ty si dají vyčistit jen když jsou něčím zabavení, jinak ani náhodou.

ganescha
9. jún 2010

Ahojte, dnes som sa naklikala na tuto stranku prvy krat a nasla som tu tuto diskusiu, do ktorej by som sa rada aj ja zapojila, kedze som mamicka predcasne narodenej dcerky -Anabelky, 27.tyz. 1030g. Tri mesiace sme boli na oddeleni patologickych novorodencov na Kramarok (mesiac na JIS a dva na oddeleni). Uz cosi vyse mesiaca sme doma a naplno si mozme vychutnat nas maly zazrak, Co ona naozaj je, aj hoci sme neni taky predcasnici ako mala slecna v 23 tyz.,. Nemozem este poradit, lebo sme este malicky a prevazne cely den prespime, ale rada si vypocujem skusenosti inych. My mame teraz 4 mesice (korigovany 1 mesiac). Este vela toho nevieme, ale uz sa vela pozera, sustredene pocuva a zacina viac dzavotat. Este cakam na poriadny usmev, lebo zatial je to viac mimovolne ako naozaj.Otaca sa za hrackou a zvukom synchronne. Uz vnima, co je naruc, uz sa vie na nej ukludnit. Zacina si pchat rucky do ust, hlavne ked je hladna. No to je asi vsetko... inac kto by mal zaujem, moze sa naklikat na facebook -oddelenie patologickych novorodencov, tam moj manzel spolu s dokt. Marekom Gajdosom otvorili diskusiu. Su tam aj fotky. Miska

maatkka
9. jún 2010

Vitam ta v tejto teme qanescha aj s tvojim malym zazrakom 😉 aj ked samozrejme nie som rada ze musite patrit prave sem...
Babulky docitala som ale reagovat budem az zajtra lebo som dnes bola cvicit + sme boli s mm a Lilu peso na nakup a sice celou cestou tam kracala krasne na spiatocnej sme si ju s mm striedali - raz miesol Lili ja tasky potom naopak... takze ma vsetko boli a zatvaraju sa mi oci. Dobru noc!

petraguerra
9. jún 2010

Ahoj holky tak ted zase nadavate na horka,u nas dnes sice neprselo- po dvou dnech jsme byli s Matejem cele odpoledne venku.Take moc horka nemusim to jestli nekdy v portugalu skoncime asi nepreziju 😖 Mates ted vecer radil jako dabel dostal na pr... a pak jsem ho vyhodila za dvere od pokoje-uz spi.Nevim ,ze u nas musi byt tyjatr skoro kazdy den pred spanim. 🙄 Usnul az v e 22.30hod.Kdy ja se vyspim v klidu to nevim.Zitra cekam nejakou terapistku pres mluveni tak uvidime co naplanuje.

Nanya nas Matej skoro vubec nemluvi a to mu bude 32mesicu.Paci paci zacal delat urcite az po roce,papa-to udelal snad 2krat a baba(bay bay) asi 5krat za celou dobu.Ze slov rika ham,papa,baba,teta,agata,tio(portug.strejda),oko-to je asi tak vse.Hlavne si myslim,ze ani nevi co rika,myslim vyznam jen se mu to dobre rika.Mama rekl jen jednou a to kdyz jsem ho totalne zblbla-tak si myslim,ze toho asi umi vic,ale ani za boha nerekne tim spis,ze o to stojim. 😠 To jsou decka.Dela taak velikej to se naucil rychle pak stacilo jen s nekym mluvit a rict ten uz je velikej a mel ruce nahore 🙂 🙂 Indiana umel rychle take a taky kolo kolo mlynsky.Skakat snozmo to taky neumi a ani nijak poskakovat jen se obcas zveda na spicky a dolu.Tvuj malej je krasnej a sikovnej na tchyni kasli,at si mele-ona urcite nedonoseny dite nemela.

Petro tak snad bude brzo lip a uz budete zdravi.

Argousek deti krasny sikovny.Malej roste jako z vody-jen tak dal.Ja Mateje moc na rukach nenosila-dala jsem ho na postel at spi,nebo jsem u nej byla,ale delala jsem si co potrebuji.Byla jsem tady sama tak to ani neslo.Dokonce,kdyz zacal chodit a uz docela dost tak jsem ho vzala ven a byl za chvili unaveny,tak jsem ho vzala na ruku-on se neumel ani drzet-vysel tam jak pytel ovsa.On jak byl s kyslikem tak jsem ho porad vozila v kocaru.Ted uz vi,ze se ma drzet,ale chvili to trvalo.... 🙂 Snad se to zarleni brzy poda.

Bera balkon by jsem tady take brala,nebo aspon zahradu.Me malej na tech odstrkovadlech neumi-jen to tlaci .

Merj no vidis jak je malej sikovnej,co vsechno zna o cem ani nevis 😉

Ganescha to byla mala kus ja take rodila ve 27tydnu a 600g!Urcite si doma Anabelku uzivas 😵

petrach
10. jún 2010

ahoj holky,

Ganescha vítej mezi námi a gratuluju k Vanesce..opravdu mela krásnou váhu 😉 já mám chlapečka 28tt..15 mesícu

merj ty brdo 😅 🙂 ten vás převezl s tím bobrem..aspon víš,že se vám vyhne logopedie,když umí r.. 🙂
hod fotečku,jestli máš,at se pokocháme 😉

bero na tech motorkách super fotka,akorát bych za nima nechtela lítat..to bych mela super figuru raz dva.. 😀s tím bazenkem jsi to dobře vymyslela na balkone..nebyl vytopený? 😀

milo vítej do klubu marodu 😝hlavne at to nechytí holky
simi manža má teda elán..muj o dalším dítku nechce ani slyšet 😀 holky jsou teda šikulky,že si tak zahrají..u nás je furt řev,Elin malého tahá a vše mu bere a on ječí jak siréna 😠

Peti a kdy chodíš do práce? nebo deláš z domu? me už to chybí..furt vydím jen binec a uklízím ho..

kockoska
10. jún 2010

ahojky dievcata. chcem sa opytat mali ste niektora problemy s babatkom, ze byvalo casto chore. My mame uz 5 mesiacov, a sme chori kazdy mesiac. :(

Viem ze patrim skor do temy nedonosenci (34tt) , len rada chodim sem, lebo sa mi zda ze mame vacsie problemy, aj oneskorensi motoricky vyvin oproti nedonoseniatkam. Tak dufam, ze vam to nevadi.

maatkka
10. jún 2010

Ahojte baby
hm... tak vidim ze miesto toho aby sa marodi davali rychlo do poriadku nam este pribudaju ☹ - mila aj vam prajem rychle uzdravenie!!!
Dnes bola u nas kamaratka a vravela ze aj ju pred nedavnom tiez prehanalo a vracala a mysli si ze to mala zo zle umytych jahod... no tak teraz davam este vacsi pozor na to umyvanie ovocia a zeleniny a vsetkeho ako doteraz... davajte aj vy bacha...
Merj "bobr" 😀 nema chybu 😀 Lilu teda "r" nepovie ani nahodou... vsetky slova s r ktore pouziva si upravuje po svojom napr. tanier je "tanien" hreben je "heben" a tak 😉
Este k tomu "detskemu" rozpravaniu... ona pouziva to co je pre nu jednoduchsie... napr. pouziva aj take ze "goool" ale ked poviem kde je lopta tak presne vie alebo poviem "krava" hned vie ze je to "mu" 😀 a tak. Takze vsetkym "normalnym" slovam rozumie pozna ich len ked ich nedokaze povedat tak si to ulahci.
Bera ked uz sa simi priznala ze jej muz by hned bral dvojicky tak aj ja sa k niecomu priznam 😀 Mne sa pred nedavnom snivalo ze som mala konkretne TVOJE dvojicky - Anetku a Kubika 😀 Uz mi z toho konika asi sisi 😀 Ale bol to kraaasny sen 😀
Fuuu baby to su horucavy co? My chodime von len rano alebo vecer - inak sa asi ani neda... Vcera sme sa vratili asi o deviatej vecer... a dnes sme boli len rano v obchode a inak trcime doma... uvidime co vecer ci budem vladat po cviceni... ak nie asi "vyzeniem" len mm s malou 🙂

simicak
10. jún 2010

maatka,tak sup sup a delat dvojcatka 😀 Ale me se to taky nekdy stava,ze se mi do snu propojuje co se tady pise 😉

kockoska,my byli nemoci snad od podzimu do jara vkuse,ted se docela drzime. Rikaji,ze jak budou vetsi,tak se ta imunita spravi a nebude to tak hrozne 😉

petrach,no manza proste touzi po nekom,kdo bude mit taky pindu a kulky 😀 😀 Kdyby mel kluka,tak asi tak nemagori 😝
Holky se taky tlucou,ale i si hraji. Hlavne jsou vtipne. Viki je jak ti mali podvrataci a zakerni psi,je mala,ale zakerna,nervni a slyset ji je vsude 😀 😀

Holky,ja dneska spala do 9ti a pak cele dopo stravila na gauci 😵 Manzel hodil veru rano do skolky - kdyby jste videli co ji ucesal na hlave,nejakyk polovicni culik,vypadala velice zvlastne,chudak 😀
Jinak tady stale prsi,prsi jen se leje

bera28
10. jún 2010

Ganescha vítej u nás.

Petraquerra, tak to siteda taky "užíváš" usínání. A co terapeutka přes mluvení? Vymyslela něco?

Peti, no je pravda, že Anetka pořád vylívá konvičkouvodu z balkonu, ale myslím, že by to v tom vedru nemělo ani nikomu vadit, pokud jim voda přistane na hlavě 🙂

Kockoska, nemyslím si, že byste byli nemocní nějak nadprůměrně. U kojenců bývá standardní nemoc i 12x do roka. Spíš jde o to, zda je to jen nějaká viroza nebo hned bakteriální infekce. Taky hodně záleží na genetice, u nás jsou svišti naštěstí odolní po tatínkovi, takže sem tam rýma nebo teplota, ale jinak dobrý.

Maatkka, buď ráda, že to byl jen sen 😀 Mít je doopravdy, tak tě po pár dnech klepne 🙂 U vás je taky takový pařák? My vyrazili dnes ven už v 8,15 a dopol tady naštěstí moc nesvítilo slunce, o to větší ale bylo dusno, tak jsme strávili venku 3 hoďky. Po obědě spali doma a pak zase šup do bazénku 🙂 Taky se nám vrátil domů po třech dnech chlap ze služebky, tak si jich teď užívá. Taky se chystám večer cvičit, to toho vypotím jako v sauně 😝

Simi, tak to jsme si to počasí vyměnily, co? Když u vás bylo pěkně, tak tady lilo a teď je to naopak.

petraguerra
10. jún 2010

Ahoj Bera tak ta pres to mluveni tady byla asi 40minut,jen si s Matejem hrala,jako:posilala mu micek a delala pri tom zvuky,nebo zpivala pisnicky.Rikala,ze deti nejprve zacnou opakovat citoslovce nebo slova jako u nas bac,bum,...atd.Kdyz prisla Mates ji letel naproti hned si ji odvedl neco si kecal,ale jak zjistil,ze je to asi nekdo kvuli mluveni-ani nepipl,byl jako nemej.Jen asi dvakrat vydal ton. Ja si potom pripadam jako idiot,kdyz rikam jak hlasitej on je 😕 Ale ona sama rikala,ze ho slysela ,ze si neco zvatlal kdyz prisla.Take rikala,zew urcite mluvit bude jen mu to bide trvat dele tim,ze je pozpatku s vyvojem.Ja si myslim taky,ze on bude mluvit-jen nem to potrva.Brachy mala- on ma take cizinku zacala mluvit az nekdy okolo 3.5let zato hned dvema jazykama i s akcentem a to bydli v CR.Svagrovka rikala,ze mluvi uplne perfektne .Snad nas Mates take brzo prekvapi 🙂

Peto to bylo na me s tou praci?Ja prodavam v pekarne mam to do prace asi 30sekund,bydlim totiz nad ni 😵 Vratila jsem se kdyz bylo malymu 14mesicu,hlavne proto,ze F. se k malymu moc nemel a takhle se musel starat take+byt v praci je mnohem snazsi nez se starat 24hod o dite a doma byt porad za blba. 😉 Portugalcii totiz doma nic moc nedelaji a vse by chteli mit a o to horsi,kdyz prijde dite! 😎

Simicak u nas dnes super pocasi slunko, ale ne horko.Ja mela odpoledne klid take Mates 3hodiny spal,ale vecer urcite bude eldorado. 🙄

Ganescha Anabelka je moc pekna,krasna holcicka 😵 Vcera jsem na ni koukla.

simicak
10. jún 2010

petraguearra, ja bych se toho mluveni zatim vubec nebala. Jak jsem uz psala,,ja nemluvila do trech a jsem donosena a kamaradky co taddy maji deti,obe kluky,tak maji 3 roky,donoseni a taky teda nejak nemluvi. Jeden teda uz zacina,ale nejde mu vuuubec nic rozumnet a druhy jen slova jako -go,sit down.......Urcite maly zacne,jen proste pozdeji. Zaprve je dvojjazycny,je to kluk ( jsou lenivejsi ),je nedonoseny. Urcite se mu pusa za chvili rozjede a jeste budes vzpominat na klid 😉

Viki taky dneska spala docela dost pres den,tak tu jeste radi jako cerna ruka. TEd porad na ni kroutime hlavou ne ne ne a ona krouti zpatky a je u toho desne vtipna bo dela takove srandovni kolecka s tou hlavou 😀

bera,ja vzdycky chtela dvojcata,jsou tak sladci a musi to byt prdel. Ale jak jsem porodila svoje prvni ditko,tak sjem rikala,ze kdo jich ma vic najednou...klobouk dolu. Musi to byt fakt zahul!!!!!!! Ja mam dobry odstup holek, 2.5orku jsou od sebe,tak ta starsi je nastesti rozmumna a pomaha.

petrach
10. jún 2010

jj Peti na tebe to bylo..tak taky prodávaš 😉 já už dnes říkala že příští tyden začnu chodit..už mi bude líp..
s tím mluvením si myslím to co Simča..je to i tím dvojím jazykem,je chlap..to samé..ale jsi zase klidnejší když to ted máš oficiálne..jinak by ti to hlodalo v hlave pořad..

manža si bere od nedele Elin na pár dní pod stan,na ryby a pry budou chodit po hradech a tak..tak budem se Šímou sami..

kokocka určite to nevadí 😉 s tou nemocností..my do roku max rymu 1-2 dny a od roku furt neco..vetšinou nachlazení a ted teda střevní chřipka,ta stála za to 😠

matka my byli venku taky až navečer..a malí se pak ocákal ve vane a vytuhl.jak ho to zmohlo..

andulka4
10. jún 2010

ahoj holky,
posílám nějaké nové fotečky naší malé princezny

zítra má měsíc-toto utíká co!!!!

petrach
10. jún 2010

Andulko ta se vám povedla 🙂 🙂 🙂 🙂 jak se máte?

petraguerra
10. jún 2010

No ja si myslela vzdycky,ze mluvit bude-jen se se vsim flaka uz od narozeni mu vsechno trvalo dele nez ostatnim.Chtela by jsem ,aby mluvit zacal-hlavne cesky,at si mam s kym pokecat,jsem tady totiz jedina ceska siroko daleko ☹ 😢 Par polaku tady bydli,ale ti se az tak moc nekamaradi....A taky by si rekl co chce delat atd.F.je pekar tak dela 6dni nocni od 7hod-5.30rano pres den hodne spi-tak jsem tady na samotce.

Andulko mala krasne roste je to sikulka. 🙂

Simicak ta ma kamoska z Aberdeenu jeji mala mluvi uplne krasne cesky i si myslim docela dobre anglicky,ted zacala chodit do nursery-jsou ji 3.5roku .A mluvila fakt dobre uz v roce a pul.Jenze oni jsou oba cesi+doma vse v cestine coz je plus.Jen doufam,ze Matej bude mluvit lepsi anglictinou nez my s F. 😕 Viki je sikovna urcite se s ni musite nasmat. 😵

denisee
11. jún 2010

Holky, teď jsem mluvila se setřičkou, výsledky krve už jsou ☹ ☹ mononukl. a toxoplázmo -negativní, lepek-negativní, ale trochu pozitivní výsledek na kravské mléko ☹ nevím co znamená trochu????ale máme si tam příští týden přijít pro žádanku na gastroenterologii.
Já nejsem pořád ve svý kůži, dneska chraptím jak tuberák a ty horka 😠 jsem spocená jak.......ale už má být líp.

Andulka: malá je prostě nádherná, nádherný oči!!!

Petraguerra: máte CD nebo DVD s českýma pohádkama, písničky??? to by třeba taky pomohlo, český knížky...Ale to asi všechno používáš viď.
Vojta si taky jen tak něco komolí, snaží se pojmenovávat víc a víc věcí, ale rozumím to spíš jen já.

simicak
11. jún 2010

denisee,tak to jsou dobre zpravy,ne? trochu asi znamena,ze mozna z toho odroste 😉 Hlavne ze to neni nic vazneho 😉

Petraguerra,my jsme taky oba cesi a malou od mala ucili anglicky. Ale doma slysi cestinu. Takze mluvi plynule anglicky s ang.prizvukem a ted jak jsme jeli do ceska na 5tydnu,tka prvni rozumnela desne malo,asi jak 1.5dite zakladum a po dvou tydnech mluvila jen cesky a rozumnela vsechno!!!! Sice mluvi jak cizinec,poznas to na ni ze neni ceska,ale domluvi vsude,i s detma,vsichni ji rozumi a ona taky rozumi. Takze ted ja s ni mluvim cesky a udrzuji to jen. Jinak viki ucim taky vse v angline,je to milionkrat lheci vyslovit jejich slova nez v cestine a pak ji kk tomu prikutim cestinu. Tv mame jen anglickou.
Jinak teda uz se mi stava,Verunnka ma 3.5roku,ze kdyz neco spatne vyslvoim,tak mi nerozumi 🙄 Proste anglicky prizvuk mit nikdy nebudu.
Ta ka maradka jak ji ten kluk taky nemluvil a ted mluvi hodne blbe,tak taky chce porad aby mluvil cesky,proto si i myslim,ze mmu to nejde a je pomaly,pro nekoho jsou dva jazyky na jednou moc.

Andul,mala je krasnaaaaaaaaaaaa.

Petrach a co vy,uz vam je lipe? Tak to si mala uzije. nechce me vzit tvuj manzel pod stan taky? Ja uz nebyla ani nepamatuji a moooc bych chtela,miluji spat pod stanem!!! TAk at jim vyjde pocasi a ty si doma uzij troskku klidek
Nase Verunka uz v roce mela 50slov slovni zasobu,te to mele a mele a hned si pamatuje i spanelstinu jak to vidi v TV.

petraguerra
11. jún 2010

Simicak my na malyho meleme trema a tv mame nemecke kanaly+portugalce...etc.Ale i anglickou tak rano ma pohadky v anglictine-hlavne eagle peagl ten ho chytil,take Simpsni ho bavi a smeje se u toho tak si myslim rozumi anglicky,protoze se smeje pokud je neco legracniho i v reklamach...ta jak ta zenska sebou praskne na podlahu v obchode,jde nakupovat s detma a ten kluk chce zacit delat sceny-u ty byl mrtvej smichy.

Denisee to vis,ze pro nej mam dvd,knizky v cestine-ruzne rikanky,pohadky,pisnicky.Jsem totiz naprosty maniak ten ma co ja nemela za cely zivot.Hracek ,her,stavebnic,puzzle,na zastrkovani tvaru,rybicky,omalovanky,magneticke knizky...fakt nevim co mu koupit co by nemel.Snad kolo,ale asi by na nem jeste neumel tak to pocka.Stejne si s nicim moc nehraje jen to pohazuje po podlaze a cau!On je strasne zatizenej na technicky veci to ho bavi,zajima ho jak to tam prisroubovali.Sroubovaky krade jak muze, kleste,noze vysrouboval i zarovku z lampicky a rozkousal-jsem z nej obcas na sisku. 😒
A k tem vysledkum si myslim stejne jako Simicak.

bera28
11. jún 2010

Petraquerr, no když říkala terapeutka, že se rozmluví, tak o je super!! A jestli bude umět všechny jazyky, kterými na něj mluvíte, tak teda klobouk dolů 😉

Petrach, to si aspoň trochu orazíš, když budeš mít doma jen Šímu, ne?

Andulko, Kačka je jak Davídek přes kopírák 🙂 Krásná holčina.

Denisee, pokud má ABKM nebo spíše nesnášenlivost ml. bílkoviny, tak vám na gastru nařídí držet bezmléčnou dietu nebo před tím ještě udělají testy na okultní krvácení (i když ty měla Aneta vždycky negativní, tak nevím, jakou mají vypovídací schopnost). Takže být Tebou, tak začnu dietu držet hned teď a fakt striktně. Nevím jaké dáváš umělé mléko, ale pro tyto alergiky je Nutrilon Allergy Care. Je teda fest hnusnej, Aneta ho zvládala asi tak měsíc a pak už ho do pusy nevzala. Nebo používej mandlové mléko, které není mléko a dobře chutná. Dietu je třeba dodržovat minimálně 3 měsíce (někdo říká, že 6 měsíců) a pak se můžou udělat nové testy, nicméně nejprůkaznější je, pokud zase začneš postupně zavádět mléčné výrobky a uvidíš, jestli bude změna stolice nebo ne. Tak hodně zdaru!! Pozitivní je, že 90 % dětských alergiků na BKM se jí do tří let věku zbaví 😉

Užijte si krásný víkend, já balím a zítra ráno beru sviště na chatu. Nějak se nám zalíbilo trávit dny bez tatínka, tak si jedeme ještě aspoň víkend užít bez něj 🙂

andulka4
11. jún 2010

Beruško právě že si nejsou vůbec podobní....on je po manželovi ona po mě

holky jinak já si připadám jako šmírák-přečtu 2příspěvky a zase nemám čas a pádím od PC
vůbec netuším co je tu nového a jak se kdo má :(

Katka furt brečí a chce se nosit už mi z toho hrabe....skoro nespí a když jo tak zas musím být s D který už dávno přes den nespí tak nemám na nic čas a večer odpadnu jak hruška

leni96
11. jún 2010

Ahoj holky, taky jsem jen na skok, omrknout jak to tady vypadá 🙂. Já vůbec nic nestíhám. Teď jsme si užívali sluníčka, chodili na procházky. Lenička mě dnes pozlobila, nestihla doběhnout na nočník, má vždycky spoustu času a pak už to neudržela.Nestává se jí to často, ale vytočila mě pořádně, takže jsem ji docela propleskla, pak si to samozřejmě vyčítám,jen to už je pak pozdě.
andulko Míša je to samé, strašně rád se nosí. Uspím ho, jdu na chvilku za Lenčou a po 10-ti minutách zase běžím,protože malý brečí a chce se nosit.Je to fuška.

maatkka
11. jún 2010

Ahojte
denisee tak teraz sa bojim ☹ ci by nieco nenasli aj nam... k dr. ideme az v auguste (na EEG) tak neviem ci tam mam teraz bezat ci co...
inak (no teraz to bude bleee ale musim to napisat lebo chcem vediet co myslite 😀 ) som si vsimla ze ona tu stolicu nema az taku celkom kasovitu lebo sa vcera 1.x vykadila mimo plienky a malo to nejaky ten tvar 😀 ale nie su to "bobky" lebo ked kaka do plienky tak sa jej to tam rozmazne... 😝 vsetkym sa ospravedlnujem za tento opis 😝 ale neviem ako by som to inak napisala... vsak sme zvyknute nie??? 😀
andulka mala je fakt kraaasna 😵 a mne uz sa zas az tak na D nepodoba ako na tych fotkach predtym 😉 neboj urcite sa zladite - este si na seba vsetci spolu len riadne zvykate - a potom budes mat viac casu 😉
bera 😀 presne som vedela ze mi na to napises nieco v tom zmysle ze mam byt rada ze sa mi to len snivalo 😀 kedysi som chcela dvojicky ale ked mi raz sestricka mojej obvodnej dr. tvrdila ze je vacsia pravdepodobnost ze budem mat dvojicky kedze som dlhodobo brala HAK tak som sa toho uz potom trosku aj bala... aj ked keby to boli take deti ako je Lilu tak by sa dalo... len den by musel mat 48 hodin 😀 si super ze ich zvladnes obidvoch kludne sama 😉
babyyy som nechapala ako dnes Lili u nasich kraaasne papala 🙂 asi ju tam budem chodit krmit 🙂 zjedla cely obed - plny tanier polievky (s ktorym by som ja mala co robit) svoju porciu hlavneho jedla a este aj dezert... a aj pila tam o 106 - urcite vypila min. liter + mlieko 😀
nasi na mna cumeli ako na cvoka ze co taram ze nechce jest 😀

ganescha
11. jún 2010

dakujem za privitanie, vidim, ze vy sa tu uz dobre poznate a mate si co povedat, snad tu najdem aj ja spriaznenu dusu a mamicku s podobnym dietatkom, aby sme si mohli vymienat poznatky, idem uz spat, je neskoro a mala sa zabudi za dve hotky...

argousek
12. jún 2010

leni a andulko koukám, že jsme na tom všechny stejně, asi to budou pěkní mamánci 😀 😀 😀 😀 😀 Štěpán se chce taky pořád nosit, skorem nic si neudělám a když už spí, tak se zase věnuju Áďovi 😝 Já si myslím, že se to srovná nebo bych si snad musela pořídit nějaké nosítko, abych měla volný ruce. Nezkoušela jste některá ten šátek na nošení?? Nevím, jestli v tom není mimču v létě horko a navíc mám trochu strach z toho uvazování, přijde mi to složitý. Nebo počkám až bude držet hlavu a pořídím nějakou klokanku. Já u Adámka měla takový ten babyvak, ale nepřišlo mi to zas tak dobrý

petrach
12. jún 2010

genescha neboj,taky zapadneš... 😉 jste tady veselá parta,že jo holky 😅 😀

mamušky teda vy to máte všechny stejne s tema mimískama..to ono asi aby se vám to nezdalo po tom prvním šoko porodu lehké 😉 😀 né já vím že je to na palici..ale oni se sklidní..
u nas posl dobou zase ječí Šíma,když neco chce,když se mu neco nedaří..huláká hrozne..budu ho to muset odnaučit..

denise Elin mela taky lehkou AMB a paradoxne když mela kupované mlíko,tak olezla a atd..a když přímo čerstvé od krávy,tak dobrý..a ted už je to v poho..jak píše bera srovnalo se to..mela i na bílek..

matka to deti delají,že u cizích chutná nejlíp 😀 potvurky
bero užij si víkend.. 😉

my máme koupený prckovi pidi bazenek,tak se bude odpo ráchat,vodu miluje a třed mi má přijít známá stříhat me..tak jsem zvedavá..je po škole

simicak
12. jún 2010

ahoj holky

maminky s miminky,vsak se casem zabehnete,me to trvalo asi 6tydnu,jak se narodila Viki. Pak uz jsem vedela kdy koho koupat,krmit apod. A taky pak tak nebudou porad brecet-teda snad 😀 😝

My byli dopo v parku,tady teda horka vubec nejsou,je prijemne. Jo a vcera jsem s Veru jezdila na bruslich,za ruce a nikdo si nic nezlomil!!!!!! Uz docela zacinam i prichazet na to brzdeni.

JInak nas vyziraci jidelnicek pro viki 😀
snidane -mliko a neco jako jogurt
svacina - husta polivka s jiskou,extra maslo,syr a jeste chleba do toho
obed - rybi prsty nebo kureci nugety 2ks a zelenina
svacina - jogurt a ovoce
vecere - maso a husta polivka s extra vsim zase

no a mezi tim jeste ji susenky,piskoty s marmeladou a cokoladou a vubec kde co najde 😀 Mliko mame 3x denne. No a porad pribirame minimalne - proste fakt spaluje silene rychle. Normalni deti by byli uplne tluste uz.

ganesha,vsak za chvili taky zapadnes a budes drbat s nama jako diva 😀 Nejkak mi uteklo jestli mas holku nebo kluka a jak stare ditko.......?