Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

simicak
11. júl 2010

A vikokuse se sama postavila v prosstred obyvaku a na psa kdyz vidi,tak haf haf haf 😵

petraguerra
11. júl 2010

Ahoj Peto-my tady moc obchodu nemame shanela jsem nejakou drobnost pro kamosku k narozeninam.Mas pravdu,ze tady je vse daleko levnejsi nez v cr,hlavne hadry na deti.Ja chodim do charity shopu,jako u nas sekac-tam ale koupis i uplne nove veci pokud mas stesti.Muj malej je oblikanej odtud a myslim si,ze dobre.Veci stoji vetsinou okolo libry-2.Na Orkneyich bylo jeste levneji kolem 50penci 🙂 🙂 🙂 Mame tady jen jeden charity shop a nic moc tam nemaji.Jinak dostavam dost veci od byvale kolegyne ta ma kluka o rok od Mateje a pokud neco nechce tak me to dava-jsou to vetsinou fakt pekny veci next,gap....atd.Podivam se ti po kalhotach jestli chces,malej nosil hodne laclacky ,aby mu nenastydly zada.kvuli ledvinam.

Vladi horko si nechejte v cr ja mam radeji chladneji 🙂 Ja koukam pres satelit na CT24 to fakt mate paraky a my kolem 20na slunicku 🙂

Simicak tak jste si to uzily 🙂 🙂 Jeste,ze jste tam byly bez chlapu 😝

petraguerra
11. júl 2010

Ja dnes v praci od 9-4 muzu vam rict,ze jsem padala na hubu.Jsem zvedava jak to jednou budu zvladat,az se vratim na plnej uvazek 😕 😕 😕Vubec netusim.Normalne jsem odpoledne usnula jako miminko vzbudil me ,az Mates kdyz si na me lehnul.Ja jsem fakt strasna!!! 😖

nanya
12. júl 2010

simi - mala je opravdu šikovná, závidím 😵 Jinak sestra uřčitě potratila do 12tt, byla asi v 5-6tt, ale byla nakonec i na výškrabu a bylo jí právě řečeno od holek na opkoji, co si tím už kdysi prošly, že se čeká po revizi až 6 měsíců 😕 To samé slyšela ještě od sestřiček, ale ty jí zase řekly, že teď po novému - šestinedělí + 1 měsíc k dobru, takže cca 3 měsíce a pak se prý může snažit, jinde jsem já slyšela, že hned po další menstruaci zase může. Tak jsem z toho pakoš. Ona by samozřejmě chtěla co nejdříve, ale ne zase na úkor dalšího špatného těhotenství. Teď už se to musí povést, jinak ji asi někam odvezou. Ona by se asi už zhroutila ☹

bera28
12. júl 2010

Ahooooj,
tak tady taky padám vedrem na hubu 😝 😝 Ve stínu máme 36, na slunci snad přes 50. A nehne se ani lísteček, nebe bez mráčků. V chalupě je 26, takže taky nic moc. Do bazénku pořád přiléváme studenou vodu, protože jinak bychom se tam uvařili. Ale pořád lepší tady, než v Praze.

Vladi, prosím, prosím, já chci taky recept na tiramisu. A víš, že jsem ti říkala, že si nemáš brát osobně to Anetčino odmítnutí oběda😉

Petraquerra, to bys nám vážně mohla poslat trošku chladnějšího počasí, tohle už je fakt moc.

Simi, tak to počítej s tím, že se ti za chvilku rozběhne. Gratulace největší!

Náš program tady se stal lehce stereotypním - ráno naložím sviště a jedeme na nákup, pak jdeme na písek (studentíci jim tam postavili střechu na zastínění), potom půl hoďka v bazénu, oběd, spaní a opět bazén. Nic víc už nezvládám, páč jsem spařená jak čuník.
Ale přeci jen jsme včera svišťům zpestřili odpoledne a konečně jsme je vzali na raft. Asi tak 2 minuty koukali, kde se to plaví a pak si to vychutnávali. Byli fakt boží 😵 Kousek po řece sedí vodník, tak na něj zírali s otevřenou pusou 🙂 Jo a pořád vyprávěli jak jedou po moři 🙂 🙂

A teď info hlavně po mamči dvojčat - konečně začali i spolupracovat, ne se jen rvát a kousat. Anetka pořád shání Kubu, sotva jí zmizí z dohledu a včera, když se chystal na kanálek (jeho oblíbené čůrací místo), tak na něj zavolala: Kubíčku na kanálek ne, pálí 😵 😵 Tak z nich mám po dlouhé době zase radost.

argousek
12. júl 2010

bera to je fajn, že si to užíváte 😉 To s tou holkou to byl hustý ☹ Tak hlavně, že to dobře dopadlo.

Jinak holky s tím kupováním věciček pro kluky máte pravdu, pro holčičky je mnohem větší výběr. Já ráda nakupuju přes mimibazar 😉 Seženu to tam vždycky docela levně a opravdu hezké nezničené věci jako nové.

My jsme tady na padnutí, Adámek by chtěl být taky pořád v bazénku, ale my tu nemáme žádný stín, tak je už opálenej jak cikáně 🙂)
No a Štěpán doma dobrý, ale venku to bych ho mohla mít pořád u prsu. Holky měli vaše děti dudlík? Adámek ho nechtěl a Štěpán ho taky plive, přitom ručičku by si snědl. Jak ho to naučit?

gucz
12. júl 2010

@argousek náš Mišulo tiež sprvu nechcel dudku, skúšala si aj iné tvary tej savičky? Náš zo začiatku vzal len taký kaučukový guľatý od babynova, majú v tescu. Potom prešiel na taký istý silikónový (tie kaučukové vydržia veľmi krátko) a teraz má mam dudky. No kúpila som ich kopec druhov kým sme natrafili

gucz
12. júl 2010

ešte ma napadlo, ja som malému dávala kvapky sab simplex na koliky, tak sem tam som mu trošku kvapla na dudu a tak cucal ako o život 🙂

nanya
12. júl 2010

argousek - k dudlíku, malý mi ho dlouho, dlouho odmítal, byla jsem zoufalá, věčně byl přisátý u prsu, nakonec vzal jediný dudlík do pusiny, je to Suavinex Fusion http://www.zdravotnicke-potreby.cz/kojenecke-po... přesně tady ten.

petrach
12. júl 2010

ahoj holky,

Argousku jdu na to tiramisu..už mám nakoupeno..pak písnu jak dlouho vydrželo

já jsem odmítala dát bazen k nám na zahradu,kvuli malému,že mi tam spadne,když ho neuhlídám..ale už me tatka ukecal a ted ho nafukuje 😝 je fakt desne..u nás na sluníčku holky 59C 😕 😝 tak musí koupit pořadnou plachtu a já budu muset zavírat francouzské dveře..on jak uhlídne že nekdo nezavřel,je venku hned..otevře si i sítku a valí kam se mu chce 😀

my máme cumel jen na usínání na noc a v postylce..v kočaře usne i bez nej..tak jsem i ráda..Elin musela mít 3..jeden v puse a v každe ruce 😀

nanya v každem případe 3 mesíce radí počkat..než aby se to opakovalo,že není telo ješte v pořadku..ty 3 mesíce není zas tak dlouho,ted přes léto to uteče.,.musí se dát dohromady,brát vitamíny a kyselinu listovou už předem..přeju jí at to klapne 😉

Simi malá je šikulka 🙂 jste nás předehnali..budu závydet 😉
ale né,já už jsem v pohode..dnes jsme byli u mudry na kontrolu,má tam záskok jiná co nás nezná..nevedela že je předčasne a chválila,jak si tam sednul na zem a hrál a skládal kostky a karty..a pak když zjistila že je předčasne,tak ješte víc..podle ní že to už dohnal,kdyby to nevedela že by to nepoznala..jsem z tama pomalu letela,jak jsem se pyšná vznášela 😀 😉

Petí s tou prací mi nemluv..v tech vedrech mi stačí 5 hodin a bych spala až bych vyšívala..takže Te chápu přesne..ty máš pořad hlavu a nervy v postřehu,jako každá máma,proste musíš byt pořad v pozoru a to desne unaví..
s tema veci já bych ráda,ale nechci Te obtežovat..

simicak
12. júl 2010

tak my dnes jeli s Veru na gymnastiku,nakupy a pak na pohadku do knihovny a malovani. Jsem uplne vyrizena,protoze jsem musel behat na autobusy a hodne chodit mezi tim 😖 Ale holky si obe uzili.

Nanya,tak jak to pises,sestinedelka,pak mesic pockat a pak sup sup. Segra mela taky vyskrab a pak chodila jeste na injekcce na stazeni delohy,protoze s tim mela problemy. A pak hned byla tehu na popre,to bylo po te prvni menstruaci tusim. Ale stejne nejlip bude,kdyz se zepta svveho gyndare primo. Ten ji zna,vi jak se dlouho snazi.......dala bych na jeho nazor.Segra prave po potratu zmenila doktorku co je vynikajici geneticka a ta ji rekla,ze uz si vytrpela dost,ze ji pomuze a ze zacnou hned a fakt hned otehu s ni. predtim se snazili 4 roky a taky o to vlastne prisla. Ja si myslim,ze kazdy doktor je jiny.

S chozenim uvidime,zatim odte doby nejak nevstava.......ale je pravda,ze nemela ani prilezitost moc,tak uvidime.
Pcasi mame prsave,chladne........u me vitane. Ty tropy vubec nezavidim,me by uz vezla zachranka nekde!!!
No nic,doma se nekolik dni nic nedelotak jdu gruntovat. Zitra nam dovezou nejaky nabytek do detskeho pokojicku,tak se moc tesim!!!!!!!!!!!!!!!!!!

petraguerra
12. júl 2010

Coze 59C ja by jsem chcipla to musi byt strasne!!!!Nam tady momentalne pekne leje-slejvak a delaji se bubliny tak to bude na dyl.

Argousek Matej moc dudlik taky nechtel a ja mu na nej poklepavala jako,ze srdicko slysi a zacal dudlat i kdyz ruce si nikdy moc necucal-az potom dyl.

Simicak tak ,at to mate brzy sestaveny ten pokoj a vse v pohode dorazi 😉

Nanya snad bude tva segra z tech stastnejsich a brzy se docka mimca.Se mnou byla na nedonosencich holka a ta mela 5tehotenstvi a prvni zivy dite! S malou potom zachazela jak s papirovou panenkou a ta je na ni zavisla nehne se ani na dva kroky.

Peti to verim,ze ti to udelalo dobre,kdyz dr malyho tak pekne pochvalila 🙂Vidis jak je sikovnej ten ma taky slibnou budoucnost.... 🙂

petrach
12. júl 2010

holky malí si sám stoupnul venku 🙂 manža říkal ty to nevíš??? delá to už tyden...dobrý nééé???

simi vy si užíváte,ty se holkám hodne venuješ vid?
Petí já chci déééšt..to už tady není k žití..potíš se v sede..celé odpo v bazene,malí nahaty si to užíval,ze me teklo,fuj 😝

simicak
12. júl 2010

petrach,to je sikula 😵 Ja ale Peti myslela,ze uz chodi????? Nebo to jen s tim choditkem?? Nebo mozna uz chodi a ty to zase nevis 😀 😝
Venuju pres leto,ale jak zacne podzim,tak jsem macecha a nikdo me nikde nedostane,takze ziju jen pul roku zhruba 😝 No ale zase je fakt,ze od toho jara s nima litam porad nekde po necem. Ale ne protoze bych byla takova silena mamina,ale abych taky doma nezcvokla,ja se tak dostanu mezi lidi. Takze to je dobre pro nas vsechny 😉 😉

Petraguerra,koukam,ze mate podobne pocasi,u nas teda nelilo cely den,ale asi pul dne.Ale venku se dalo byt. Vikned jsme meli ale teply.

Holky,normalne jak jsme byli v tom fitku od kamosky,tak jsem malem padla. Velka mistnost plna vyrivek,saun,venkku sauna,detske 2bazeny,v tom jednom dosahla i viki na zem,byla tam klouzacka a dalsi blbosti...no jsem byla v tranzu. Ty vetsi deti jsme dali do klubu,tak tam byli mistnosti na malovani,pak jedna s prulizkama az do stropu,pak telocvicna...VEru byla nadsena. A docela premyslim,ze zacnu chodit do naseho fitka,ale nechce se mi tak dlouho dojizdet. Jenze je tam detsky klub,Veru tam chodi uz od ledna s tatkoku a tak bych tam uz mohla brat i Vikouse,mela by tam tetu co ji hlida a byla by s Verunkou a tak bych mohla chodit plavaat a do sauny,cvicit nechci a hlavne by jsme to mohli delat s manzelem sami bez deti!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 Ten me k tomu ukecava uz od ledna a ted zacinam konecne nad tim premyslet. Zaplatila bych si jen pernamenktu co je na vikend,levnejsi. Pres tyden jsme stejne porad nekde v tahu

nanya
12. júl 2010

Ahoj holky.
petrach - gratuluji k postavení 😵 Šimonek je děsněj šikulínek a samozřejmě také velká gratulace k pochvale u dr., já bych byla stejně pyšná jako ty a vznášela bych se tak, že by mi museli dát nejméně stokilovou kouli na nohu, aby mě přidržela při zemi 😀 Snad se taky brzy dočkám nějakého pokroku 😅

Jinak k ségře. Takže popořadě. K moři jet může, odlétají nejspíš již tuto středu, gynekolog jí to dovolil, že proč ne. Dnes u něj byla na kontrole. A o dítě se můžou snažit již za 14 dní 😕 😨 tj. necelých 18 dní od výškrabu, jsem valila oči. Ale prý může, tak proč panu gynekologovi nevěřit. Segra byla štěstím bez sebe. Takže maso. Tak držte, prosím, palušky, aby to tentokrát vyšlo. Sama jsem zvědavá a držím vše, co jen jde.
Malý mi zrovinka usnul, ale byl to "záhul" ho uspat v tom vedru, dneska na teploměru na slunci taky 50 C, se divím, že nám nerupnul teploměr, dneska bylo fakt dusno, já, jak se nikdy nepotím, tak ze mě dnes lilo, malý celý den v bazénku, jinak to ani nešlo. Fakt maras, už se těším na slíbenou předpovídanou našimi skvělými meteorology bouřku, snad se trefili 😠 Ten vzduch fakt potřebuje pročistit, jinak tady do jednoho pochcípáme 😖 😀

simicak
12. júl 2010

nanya tak to je supr!!!! Ja si taky myslim,ze by mohli snazit hned,vzdyt o to prisla upne nazacatku,takze to pro telo nebyl ani az tak velky zahul. Je to supr,segra musi byt uplne nadsena!!! Ja znam jen jednu kamaradku co potratila ve 12tt. tak ti meli doporucene cekat rok,jinak co vim,tak vsem i stejne me ze hned po prvni menstruaci. Pokud ma vse ok.delohu srazenou........byla tehotna mesic,akorat ji to neodeslo s menstruaci a museli ji trosilinku pomoc 😉 budu ji drzet moc moc palecky a at si krasne uziji dovolenou

petrach
12. júl 2010

simi on obchází nábytek a chodí s nečím,čeho se drží-opírá..kočarek pro panenky,tatra velká,chodítko..sám né..a stoupat umí,ale vždy u nečeho,že se opíral..dnes si stoupnul v prostoru..jako Viki no 😀 říkám že nás předhonila,

nanya dyt Danielek je stejne šikovný..jste mladší a umí to co Šíma..bud na nej pyšná 🙂
a segra odpočine a nabere zase optimistickou náladu,uvydíš že jo..

simi já četla místnost na milování 😀 😀 bože jsem trubka..si říkám cože???, tak jsem to četla znovu.. 😀
ale jdi do toho,budete mít aspon chvilku čas pro sebe bez detí 😉 i bez té místnosti 😉 😀

fajn
13. júl 2010

ahoj já vás jdu jenom pozdravit.Dnes kontrola u rhb a kožařky a musím jít zalít na hřbitov a pak odpolko opět bazén ta kačena tam včera byla už o půl9 ráno pak v 11 a odpoledne od 3 do 7 .Mezitím jsem ráno umyla okna uklidila a vyprala a pověsila záclony. No a zítra vezu tátu na vyšetření do nemocnice a ve čtvrtek pro Andreu na tábor a už toho mám plny zuby.
Já když jsem potratila tak mi vždycky dr. říkal 3 měsíce až půl roku .
Holky já se z té opice picnu sotva teď otevřela oči tak už jede zase ty svoje čísla a ptá se podle čeho poznám ktery je větší já už ztěch jejich otázek rostu. Jo a to má otevřenou pusu dřív jak oči ,ona furt něco mele dnes i ze spaní 😀
tak si užívejte tropů aspoň nemusíme utrácet za drahy dovoleny když to máme doma 😉

simicak
13. júl 2010

petrach,na co ty myslis?! 😀 😀 😀
Tak to jste sikovnejsi,my teda kolem nabytku lozime uz dva mesice,ale s necim jako choditko,kocar chcot nechce. Za rucicky potapka trosku,fakt tak 15krocku a pak chce na 4,protoze to je pro ni asi rychlejis a utika. Asi je chozeni zdrzovacka. Mam tucha,ze chodit jeste dlouho nebude. Ale nevadi,dokud je na 4,tak to je jeste mmoje mimusko,pak jak se rozutece,tak to uz je v riti 😝

HOlky my tu mame takovou kosu!!!! Me uplne boli v krku,jsem pod perinou a Viki ma punchochy a hrube flausove teplaky s trikem dlouhym rukavem!!!! To je zas teplotni skok,hnus 😖

petrach
13. júl 2010

Simi to ty píšeš schválne,že joo??? ze me teče jako z konve..snažila jsem se skulturnit podkroví a už jsem byla znova ve sprše..já klído budu chodit v mikine,než tohle co tu máme 😠 😝
tiše ti závydím 😀

fajn pořasd honka dokola..me to taky leze krkem,proto občas zdrhám do práce..ubyjí me ten stereotip..ale znám holky,co si v tom lebedí..jsou s detma doma 10 let,nejdou ani na procházku..jsou max doma na zahrade..já tohle nechápu..já bych zcvokla 😝 držím pesti na kontrolách a napiš,jak jste dopadli 😉

pavcik
13. júl 2010

ahoj holky,tak hlásím návrat z chalupy po týdnu.
Počasí nám vyšlo jako vám všem asi. Až moc. Pařáky jak kráva 🙂 Celý týden jsme něco dělali,bud na kolo,brusle,plavání,badbinton,procházky,grilování....no fakt jsem se snad nezastavila. Vraceli jsme se v sobotu večer,v neděli jsme jeli se koupat na slapy. Včera jsem byla s Matějem zavřená doma,páč tady mezi panelákama děs. Dnes sice sluníčko nesvítí ale vedro je pořád. A do toho jsem si husa pitomá zacvičila,takže se koupu ve vlastním potu 😀
Matýsek se pravidelně přetáčí na břicho a zpět. Roste mu 8.zub.

Jo a byli jsme i na výletě na nákup v Polsku. Jelení Goru máme asi 30km. A řeknu vám supr. Nutrilon který tu stojí 340,- v polsku jsem sehnala asi za 220,- čaje který 200g granulovanej stojí 90,- jsem sehnala 400g asi za 80,- prdelní ubrousky taky přes 100,- lenvější. Plenky jsme sice nekupovali,ale pampersky co se tu tváří v akci za 500-600,- v akci tam jsou za běžnou cenu 520,-
Takže vždy když pojedeme na chalupu tak razíme do Polska na nákupy. I nafta která tu stojí tak 32,- tam v přepočtu vyjde na 27,- Dobrý ne??

petrach
13. júl 2010

pavcik kula jsem už na fotky na FB a malí je nádherný..krásné dfotky i ta dovolená musela byt v pohode 😉

nanya
13. júl 2010

Ahojky holky.

Pavcik - krásný výlet, krásně jste si to užili a na FB máš bomba fotky, jde vidět, jak vám tam bylo moc fajn 😵

simi - jj, segra byla nadšená, že skákala až do stropu, málem objala i gynekologa 😀 zítra odlétají na krétu, tak snad tam přijdou na jiné myšlenky a dovču si užijí.

Petrach - já neříkám, že Danielek není šikovný, jen vám ty pokroky závidím no. Už se nemůžu dočkat, až bude capkat, on totiž nechce být v kočárku, tak by si aspoň pochodil a unavil se. Doma se děsně nudí.

Jinak já dnes od pěti rána nespala, pořád jsem chodila čůrat, ale moc mi to nešlo, kolem 7 hodiny mi došlo, že nejspíš půjde o zánět močáku, no a ve 13 hodin odpoledne už ze mě tekla místo moči krev, maso fakt, valila jsem do lékárny a koupila si brusinkové kapsle 200,-Kč, takže maras cena + urologický čaj. Ale i tak to nepomohlo, tak jsem valila na traumačku, ať mě někam jako pošle, nakonec mě vyšetřili tam, neboť na urologii nebyl nikdo, asi už měli padla, dali mi antibiotika, načurkala jsem jim tam pěkně půl kelímku krve, ale i tak se mi pořád zdálo, že mi snad nevěří, jako otázky, nejedla jste náhodou červenou řepu a pod., nemáte mens.? Já jsem myslela, že jim tam asi jednu vlepím, jsem se tam kroutila bolestí a oni se mě ptají s prominutím na takové ptákoviny 😠 😖 Stále to děsně řeže, zítra mám jít na kontrolu na urologii, jsem zvědavá, co mi tam jako budou po dni braní antibiotik kontrolovat, já se cévkovat nenechám, jauwajs, max. jim tam opět načurkám do kelímečku. A tečka. Nutit mě přeci nemůžou. Tak mi držte zíra prosím palečky. Vůbec netuším, kde jsem to jako mohla lapnout v těch 50-ti C vedrech, byla jsem 5 minut u mamky v bazénu, kde je voda už týden napuštěná a ledová nebyla. Nikde jsem neprochladla. Moje nervy. Už, aby bylo po všem. ☹

petraguerra
13. júl 2010

My dnes mame krasny svezi den,jsme v kratasech a triku a pohoda.Matej byl dnes na kontrole pres vyvoj-spis jsme se bavily o tom co pro nas planuji jak nam vic pomoct...atd.No co myslite nerozervala ja se tam-jako tur. 😒 Jsem fakt zrala na Chochyho jak rika kamoska.Normalne mam asi depku jako prase. 🙂 Me totiz tak strasne stve ,ze malej tady nema kamarady,ze o tom ani nemuzu mluvit.Dr,sice rikala,ze on je spokojenej,ze vypada super....atd,ale rikejte me to!!!!Clovek to ze sebe alespon trosku vyplavy to co ho stve.

Pavcik tak super zpravy z dovoleny,pokud to mate bliz do polska tak parada,svagrovka zase jezdi do nemecka-prej je tam uz levneji jak u nas....

Peto to uz bude Sima litat za chvili vsude sam-ty drzkopady,jako malej porad sedreny nohy ruce-jeste,ze nerve to by me odvezli.

Fajn ty se asi nezastavis vid-zlata zima kdy odpadne prace venku.Pamatuju si to moc dobre.....ja nevim jak by jsem to stihala s malym jses fakt dobra-ja jsem rada,ze jakz takz uklidim doma.

Nanya tak at ti rychle antibiotika zaberou a mas klid -ty dr.jsou obcas srandovni ne?Cervena repa....... 😖

nanya
13. júl 2010

Tady pár nových foteček 😉

petrach
13. júl 2010

nanya ty máš nové vlasy 🙂 moc Ti to sluší..malí jew bobíšek a bych řekla že vyvojove je jako my..já už se na tu chuzi taky moc teším..páč kočar máme k ničemu,jen na nákupy a procházky..a ted v tom vedrui jsme furt na zahrade,takže lozí všude,furt upatlaný od hlíny,písku.špinaví jako čunátko 😝
s tím zánetem to musí byt bolest jako svina 😝

Petí já te chápu..chceš i ty víc mezi lidi..já tam ty ženské moc nechápu..tady je to ale podobné..mám spoustu znamích maminek,co nikam nechodí..a sousedka co je blízko..me to zas furt na zahrade u kavy nebaví..né každy den..tak jdem sami na hřište a vetšinou potkáme nekoho ze známích..nebo sedím v písku se Šímou,točenou kofolu v ruce a on si hraje

nanya
13. júl 2010

tak holky, už mám aji průjem a dokonce vím, z čeho, je z teploty, mám 38C. Ach jo, je mi zima, chápete to? V tom vedru? Máme doma 30C a mě je zima, jdu si oblíknout ponožky ☹

Petrach - děkuji za pochvalu foteček, jinak nový účes nemám, jen jsem to trošku "křivě" přistřihla 😀 jo a Daneček se v prostoru teda sám nepostaví, jen obchází i u zdi, prostě všude, kde se dá, ale s něčím eee 😔

simicak
13. júl 2010

teda,me normalne trva nabehnuti stranky asi minutu,moje nervy 😠

Petraguerra,bobku,to je mi moc lito. Ale za chvili zacne skolku a bude uplne jina!!!!!!!Jeste to tu chvilku vydrz! A co dok.co pro vas planuji noveho??

nanya,au au,tak teda ten zanet nezavidim. Doktori idioti,ja jak v tehu kracela porad,teda spnila,tak jsem tam chodila kazdy tyden a jednou se me ptali,jestli me netyra manzel a proto tam nejsem tak casto!!!!! 😀 Docela maras.
Fotky moc krasne a teda boziiii vlasty ahlvne i ta barva supr udelana. Ja jsem jak mura,hlavu si nemyla ani nevim a barvu mam vymytou do zlvastniho odsitnu.

Jinak teda mame detsky sestaveny. Jeste prestehovat poschodovku,uz jsem manzu ukecala,moc z toho nadseny neni a pak koupit barvu a musim ji natrit tak jak nabytek. Mame to ruzovo bile a poschodovka bude bila a jen ten zebrik nahoru bude ruzovy. Uz se tesim,az tam nebude s metiste a bude to zas destkky pokoj.

Petrach,ja bych zas brala sousedku kde muzu jit na kafe a ne vsude litat daleko jak pometlo 😀 Jinak nam teda pekne prsi cely den,snad zitra prestane,jdu s vikousem na musical babies,tak snad to bude dobre,vsichni to jen chvali.

Jo a Vikous je nejaka protivna,tak asi rostou spicaky nebo na nas neco leze.Vikend teply a ted kosa jako z nosa.

fajn
13. júl 2010

tak na kontrole nic moc ,řekla jsem blbec že jezdíme cvičit no a rhb že to dýchání a rovnováha se spraví jedině vojtou tak od září znovu prostě mě asi jebne. já už nechci já chci normálně žít a ne zase 4x cvičit a poslouchat jak řve a stejně ji neudržím . no nic nebudu se kolem toho rozepisovat jen jsem jela prostě 40km kvůli 10 minutám vtom největším horku abych se nasrala ještě že jsem to vzala přes tu kožní tam jsem aspoň seděla hodinu tak jsem si užila 😀
@nanya Daneček je šikulka tak jak všechny děti tady odtud ,akorát ten můj vztekloš už zase má třetí den super a do toho to odporny horko

simicak
13. júl 2010

fajn,tak to je k vzteku!!! A neboj,ja mam doma taky radneho nervaka. Nasi ji vidi pres skype a jen se smejou,ze to je cert,ji uz to jde z oci!!!!!! A dokonce umi predstirat plac a nestesti - mura vyrucana. To bude hruza,jak povyroste.
Treba ta vojtovka zabere rychle a bude stacit cvicit jen chvili 😉