Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

pavcik
7. okt 2010

Ahoj holky,já jsem tu a stále žiju 😀 jen chodím na ten facebook 😀
Z lázní jsme se vrátili už 1.9. a dva dny na to jsme hned jeli k moři do Chorvatska na týden.
Bylo to tam pěkný,jen počasí tam vyšlo tak z poloviny,takže příští rok,jestli pojedeme zase tak určitě víc v létě.
I moře už na koupání moc nebylo,ale po těch lázní to byl relax.
No a jinak nic extra novýho u nás není. Pořád cvičíme a cvičíme. Matýsek udělal pokrok že se minulý týden začal dostávat na čtyři a pohupuje se na nich. Toť vše. Rostou nám teď všechny 3 najednou,takže je to voser a do toho já jsem se rozhodla že odnaučíme od dudlíku,takže přes den už ho nemá tak 14 dní a přes noc týden.
Příští týden nebo přes příští by jsme měli dostat pro Matěje nový kočárek od Otto bocku Kimba spring viz foto. Samozřejmě ten černotyrkysovej 🙂 už se na něj těšim. Předvedli nám ho v lázních a od tý doby nemyslim na nic jinýho.
Jinak letos podruhý dostaneme znova ten synagis a plicař nám to vysvětlil tak,že pokud jsme ještě letos dýchali ty kortikojdy tak na to máme mít nárok,tak uvidíme. No a 1.11. jdeme na úplně první očkování do motola. Když teda nepočítám tu jednu injekci prevenaru co nám rozjela tu sviňskou epilepsii. A ještě se u nás řeší kolikrát se jezdí do lázní. Kámoška řiká dvakrát do roka a taky tam taky tak jela a zrovna od včera tam podruhý je a někdo tvrdí že je na to nárok jen jednou za rok. Takže to musím zjisti.
Takže asi tak 😎

pavcik
7. okt 2010

Jo a taky v 17měsících a vlastně korigovaně 14měsících Matěj váží 12,6kg 😠 a měří 82 cm..... 😀 😀 😀 😀 😀 dobrý míry na extrémního nedonošence,co???????

maatkka
7. okt 2010

baby diki 😵
berryvajt to je krasne ze ste uz spolu 😵 😵 😵
pavcik super miery 🙂 Lilinka ma uz asi 90cm a (podrzte sa 😀 ) 13,5 kg 😀 nechapem kde vzala dalsie kilo ked za poslednu dobu to s jedenim nebolo ktovieco... som skoro odpadla dnes u toho dr. 😀 tak som ju aj doma vazila ci nemaju zlu vahu 😀 a fakt 😀

fajn
7. okt 2010

pavcik narok na lazne si myslím je jednou za rok a jednou za rok ozdravovna nebo nevim jak to napsat proste tam kde se vic cvici nez koupe 😉

bera28
7. okt 2010

Pavcik, to jsem ráda, že jsi se ozvala 😉 Jsem si na tebe vzpomněla dnes odpoledne, byla jsem u modrého kostela na farmářských trzích, tak jsem si říkala, jestli tě tam nepotkám. A nic.
Teda to má Matýsek bezva váhu, o tom se nám může jen zdát. A ten kočárek je nějaký speciální? Na něj budete mít příspěvek? Vypadá fakt hezky. S lázněma nevím, ale spíš bych řekla, že je na ně nárok 1x do roka. No a teda se Synagisem máte fakt kliku. My ho měli jen tu první zimu. Na další už nárok neměli, protože nemarodili a kortíky taky neměli.

Maatkka, teda z čeho ti Julinka tak přibývá 😕 😕 😕 Aneta teď fakt jí, ale že by vizuálně vypadalo, že přibírá, to teda ne.

pavcik
7. okt 2010

taky jsem slyšela něco o lázních a ozdravovně ale jakej je v tom rozdíl to nevim. Ale jakto,že ta kámoška podruhý jela do jánek??? No musim to zjistit. My spíš potřebujeme to cvičení než nějaký cachtání.
A budou tam trhy i zítra,nebo to trvalo jen dnes??? Ten kočárek je speciální,pro ty děti co nechodí ale stávající kočáry pro normální děti už nestačí. Bude ho hradit skoro celej pojišťovna a my ještě doplácet přes 11 tisíc za fusak,stříšku a část podvozku.

fajn
7. okt 2010

pavcik je to třeba tak že jede 3 týdny na jaře a 3 týdny na podzim. Tak pak jede 2x za rok. A jak se ti tam líbilo a jak se líbilo Matýskovi?
Rozdíl je opravdu v tom cvičení a cachtání.

simicak
7. okt 2010

ahoj holky,ja mam dneska hnus zazitek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jela jsem do centra s kamoskou na nakupy,jsem se hecla i pres nejvyssi stupen ter.utoku,vlezem do 3poschodoveho obchodaku a samo jak jsme v poslednim patre,tak zhasnou svetla!!!!!! Pak se rozli po c hvili,tak kazdy rad a pak zase zhasly. V obchodaku klasicky vetsina muslimu. Prodavaci a ochranka,ze vsicihni maji odejit jednim bocnim schodistem,lidi lezly jak lemry pomalu,ja se uplne bala,kamoska premyslela co s nakupem,at ho tam zase najde. Pak se zase rozlo a ti magori,ze jdou zpatky nakupovat,tak ochranka ze ne a pustli se poplasny alarm. NO stejen nikdo nezrychlil. Kdyby horelo,nebo tam byla nejaky magor,tak nas vsechny postrili!!!!!
Po nakupech jedu domu a hned se mnou do autobusu nasedne 2m cernoch blazen,co rika porad stejne vety dokola,ze mu je 42roku,ze neudelal nejaky zkousky a bla bla. Fakt den. Ale vyjimecne na namesti nestal vyrvavajici cernoch s ceduli,ze bude konec svet,a ze se to blizi a vsichni pujdem do pekla a ze jezis nas nema rad 😀
Do centra se zas nejaky ten den nechystam 😝

kikimaruska
7. okt 2010

Ahojky holčinky...jen v rychlosti...
@pavcik : zdravotní kočárek od této značky má i kamarádka na svého 6l klučíka a má i od této firmy jídelní židličku. Jsou to jedny prý z nejlepších firem pro tyto zdr.kočárky, ale je fakt, že zrovna za tu židličku (sedačku bez koleček na ven a madla) dopláceli docela dost, jelikož hodně toho měl syn speciálního a na míru (různé ty podpurné polštáře aby nepadal atp (snad je to srozumitelné) a doplnky jak píšeš...fusak, stříška...atp se taky dokupovali a vyšlo to docela na dost, ale je s obojím moc spokojená, když to denně využívá...tak at Vám dobře slouží.

Jinak nám se zas nachlazení rozjelo...už je to začarovaný kruh, ale aspon, že mi už nezvrací a že i jí...

denisee
7. okt 2010

Pavcik, maatkka: děti mají krásný míry a váhy 🙂 U nás to stagnuje, možná jsem i něco zhubli. Vojta nemá na jídlo vůbec čas, zažene ten prvotní pocit hladu a už chce letět zas pryč, hrát si...

simicak: teda to byl vážně nepříjemnej zážitek 😖 , to pak vidíš v každým druhým člověku teroristu co?
Já mám dneska depky, jsem nějak vycucaná na dně, bez energie. To počasí, nevím co máme jako dělat venku, někde se procházet? nebo jdem prostě nakoupit a zpátky, pořád dokola. Odpoledne jsem byla s V doma, u všeho vydržel 2min, pak se zase posral do pleny a v klidu si v tom hraje dál nic neřekne. Potřebovala bych někam vypadnout sama, relax odreagování. Ale není s kým 😒

simicak
7. okt 2010

Jo a petraguerra psala,ze maji krasne pocasi,ze se maji uzasne,ze se zatim s chlapem nepohadali,moc si to uzivaji. Ze se matyskovi desne moc libi na dovci a ze je moc moc hodny!!!!!!
A Klarce preje vsechno nej nej nej nej 😉

denisee,no to je pravda,ja jsem tady desne vystihovana. Mas tady pakis.ctvrte,kde jsou jen oni a jejich obhcody,nos hodne zbrane a hlavne i do skol. Takze fakt nevis kdo je magor a kdo ne. Navic je znamo,ze tady teroristi bydli a nekolikrat uz je nasli,zatim teda zadny nebyl nas soused 😀 😝 My mame jen sexy cernocha naproti co nema zaclony 😵
Nebut smutna,toje fakt tim pocasim. My jdem v sobotu s kamaradkou ven,jdu tady poprve za pet let!!!!!!!!! Se uplne tesim. Musis nekoho ukecat a taky vypadnout a nebo si zajdi neco pekneho koupit a jdi bez maleho 😉

argousek
8. okt 2010

Dobré ránko,

maatka to je mi líto s tím tlakem, snad se to zlepší 😉 A co lékař, co ti řekl, jde s tím něco dělat?? Jinak gratuluju Lilince k dobrým výsledkům, oční určitě taky dopadne dobře 😉

simicak no to je teda děs, neumím si to vůbec představit, tady nás vůbec nenapadne, že by nám nějaké nebezpečí hrozilo. Jak jste letěli z toho Irska a bylo výročí 11. září, tak my jsme letěli na tu Malorku a ani mně nenapadlo, že je výročí útoků.

pavcik a kolik stupnů jste tam měli a kde jste přesně byli? Víc na severu nebo jihu? Ten kočárek je dobrej, jedna holčina v lázních ho měla mooooc si ho vychvalovala. Matýsek je pěkněj macek, gratuluju k stavění na čtyři 🙂

denisee Adámek nějraději venku jezdí na motorce, pak taky hrajeme na babu nebo teď má nejraději Kuba řekl, to ho moc baví. Škoda že jste všechny daleko, že se nemůžeme sejít ☹

vladimuraz
8. okt 2010

Ahoj holky, moc děkujeme za přáníčka, Klárce jsem poctivě vyřídila. My jsme ani nijak neslavili, oslava bude zítra, přijede mamka s babičkou a brácha s rodinkou. Patlám se s dortem, letos bude s medvídkem Pú, ale stejně to bude špatně, Klárka miluje Slonisko a Rúa, jenže na ty nemám barvy. U nás je v poslední době stejně všechno špatně, včera nakonec dostala na zadek, jak byla drzá a jak se mnou zas mluvila, byla jsem docela v depce a brečela, už si opravdu nevím rady. A to jsou jí teprve 3 roky, jak se mnou bude jednat, až bude v pubertě, to fakt nevím. Doufám, že se to ještě nějak změní, zatím nemáme našlápnuto zrovna správným směrem. Večer jsme napsali přáníčko na lampión štěstí a vypouštěli ho, bylo to hezké - byl to jediný náznak toho, že má KLárka narozeniny, protože ona jinak ten den svým chováním totálně zazdila.

@denisee, koukám,že jsem včera nebyla jediná, kdo byl v depce... 😖 Už je líp? Já jsem se dobře vyspala, K. je ve školce, tak je to lepší.

@simicak, užij si akci, já jdu příští týden, mám narozky, tak jedeme na koncert, musím si udělat zásobu mlíka do mrazáku, aby nebyl doma stres 🙂 Krásný fotky!!!

@maatkka, to mě mrzí s tím tlakem, co říkají doktoři, srovná se to vůbec někdy? Naprosto chápu, že se dalšího těhotenství bojíš, to byl bylo velké riziko. Julinka má moc pěknou váhu, o tom se nám taky může jen zdát.

@argousek: co je "Kuba řekl" ??? Písni mi do IP, kde bydlíš, třeba bychom se mohly sejít, my na Vysočinu jezdíme k těm tchánovcům...

@pavcik, kočárek krásnej, ale lepší by bylo, kdybyste ho nepotřebovali 😉 Snad se to teď pohne správným směrem, gratuluju k postoji na čtyřech!!!

Ach jo, musím běžet, Hyneček se hlásí o jídlo. Vysypal se mu asi po těch ATB hnusnej ekzém na obličeji, nemáte tip, jak s tím zatočit? Zkoušela jsem zatím Robátko - krém s marihuanou, který zabíral Klárce, ale bez úspěchu.

denisee
8. okt 2010

Argousek: taky tu hru neznám (Kuba řekl) Vojta jezdí taky rád na motorce, ale to nemám ráda já 😅 , nikdy nevím jestli fakt poslechne a zastaví, když na něj zakřičím a pořád za ním běhat....

Vladimuraz: včera depka, ráno dobrý a teď jsem zas v tom, Vojtovi něco řeknu a on se mi pořád směje do obličeje, vyloženě mě zkouší, ale já ho za všechno přece nemůžu pořád plácat přes zadek. Není takovej vždycky a možná je to tím, že já jsem špatně naložená, tak mě to víc vytáčí. Jsem vlastně teď většinu času jen s Vojtěchem, já jsem se do CB přestěhovala z daleka, takže tu nemám žádný ty nej kamarádky, tak není moc co s kým podnikat i když bych šla i manžel by byl rád. Doma mi přijde, že uklidím a stejně je hned bordel. Určitě to znáte všechny, tyhle stavy.
Hoď jsem pak fotečku dortu, to tě moc obdivuju, že ho děláš sama. Mě taky někdy přepadne chuť do něčeho se pustit, ale musí být opravdu nálada. Dneska mám od rána chuť na palčinky, tak budou asi k večeři 🙂

fajn
8. okt 2010

Kuba řekl... taky neznáme ☹
@pavcik kočárek je fakt asi super ,ale jak píše Vlaďka tak by bylo lepší kdyby nebyl potřeba.
@vladimuraz já zase třeba řeknu ve školce že jsem si v klidu vypila kafe a Didka řekne že ne v klidu ale hnusnotě. Včera mi dokonce řekla že mě nemá trochu ráda protože na ňu někdy řvu ☹ .Tak jsem ji řekla že kdyby nezlobila tak bych neřvala 😀

Holky musím vám napsat co se nám včera stalo. Jsem přijela od dr. s Didkou ,zaparkovala jsem venku před barákem protože odpoledne ještě jezdím k Autobusu pro Andreu.Pak chlap že musí ještě do olomouce Avií a on jak couval tak to naše auto přehlídl ☹ 😒 😢 . Si dovedete představit jak vypadá celá strana od řidiče vypadá otřesně ,sice to auto je 12 let stary ale i tak. Nikdy jsme ho nebouraly a on ho sejme před barákem ,jsem myslela že mě klepne.
Večer přijel a že koupíme novy auto ,jsem se zeptala teda že za co.
Teď u oběda říkám Didce že by to bylo hezky kdyby jsme měly novy auto ,ale kde vzít čtvrt milionu a ona se ptá jestli je to hodně peněz a já ji říkám jo je to hodně. A ona mi povídá to bys musela mět mega peněženku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kikimaruska
8. okt 2010

Ahojky, jen na skok...Fajn, to si mě teda pobavila, s tou mega peněženkou 😀
Kuba řekl...mě se zdá, jestli to není ta hra... jako : Kuba řekl, dva mravenčí dopředu...Kuba řekl, 3 ptačí doleva...a všichni to tak musí dělat...ale ted si nejsem jistá, kdo to má říkat... 😀

denisee
8. okt 2010

Fajn: 😀 , co na to manžel? svedl to na tebe, žes tam neměla stát nebo jak to dopadlo? My taky pořád řešíme auto, furt blbne a nikdo už neví co s tím, tak bysme ho chtěli, když bude v richtigu prodat a pořídit větší, ale jak si psala, nějak nevíme za co 😖

kiki: ty máš asi na mysli Honzo vstávej (kolik je hodin? : 4 slepičí atd..........) ale třeba se tomu jinde říká Kuba řekl. 🙂

argousek
8. okt 2010

holky Kuba řekl, je že řeknete Kuba řekl sáhni si na nos a ten druhej to musí opakovat nebo stůj na jedné noze, Kuba řekl běžíme atd. Adámka to baví a už říká i sám, že nemusím říkat jen já, je to docela legrace

fajn
8. okt 2010

@denisee přesně jak píšeš,ale já jsem mu řekla že kolem toho auta šel a viděl ho a jako řidič má dávat pozor. No my taky nevíme co dřív koupit ,děláme dole v baráku vše v novém,podlahy zdi ,topení,elektrika,voda a do toho chce auto. No jedině že bych ššla u nás na benzinku s červenou kabelkou. A nebo že bych se stala PINDULÍNOU jak v seriálu Dokonalý svět 😀
Peti a jak je už je líp?
@vladimuraz tak k těm narozkám vše nejlepší

argousek
8. okt 2010

@fajn no ta to je síla s tím autem 😝 typickej chlap, že 😀 😀 😀 Nám se taky po dovolený vys...... auto,ale už to máme spravený, jsme sice o 15.000 lehčí, ale jezdí to
Dianka opět perlí 😀 😀 😀

argousek
8. okt 2010

maatka máš ode mně IP 😉

bera28
8. okt 2010

Ahoj holčiny 🙂

Pavcik, ale cachtání je taky super, nemysli si 😉 Teď ti to třeba připadá zbytečné, ale pro děti, co nechodí je pohyb ve vodě něco naprosto úžasného, protože tam mají pocit, že se hýbou. Cvíčo je taky bezva, ale nejlepší je kombinace obojího 😉 Ty trhy se konají každý čtvrtek až do 21.10., vždy od 13,00 do 19,00. Mají tam docela dost výběr - zelenina, ovoce, ryby, uzeniny, šťávy, pečivo, květiny, košíky,...

@fajn, tak co, Anetka ještě nedorazila?? Tak to asi leží na poště 😀 😀 Příště ti jí pošlu do vlastních rukou 🙂
No s autem teda fakt pech 😖 A Didky hláška opět nepřekonatelná 😀

Simi, ty máš teda taky zážitky. To já bych na tvém místě nevytáhla paty z domu pěkně dlouho. Ale jinak si volno taťky užíváte, ne?

Denisee a Vlaďko, ty depky teď budou asi na denním pořádku. Já od podzimu do jara fakt trpím. Dneska to teda bylo fajn, nádherné počasí, ale do včera hrůza. To se m i ani nechce ráno vstávat a ještě pomalu v poledne lítám po bytě v županu 😖 A do toho všude svišťáci, oni se mi snad množí. Kam se kouknu, tak je jeden nebo druhý. A ty jejich dotazy. Nevím jak zvládnu období "proč??" Já, naprosto netrpělivý člověk. To už nebudu jen jednou nohou v blázinci, ale oběma.

"Kuba řekl" neznám, ale vzpomněla jsem si na Pepíčku pípni 😀 😀 Teda vůbec nevím, jak se to hraje, ale název mi z dětství v hlavě zůstal 🙂
Večer k nám dorazili kámoši čučet na fotbal, tak jsem se těšila, že si zalezu s knížkou do pelechu a dopadlo to tak, že jsem s nima cel první poločas drbala, takže z toho nic neměli 🙂 🙂 Tak jsem si teď zalezla k počítači, ať můžou dokoukat aspoň ten druhý.

fajn
9. okt 2010

@bera28 oni se mi snad množí 😀 😀 😀 to nemá chybu. A ty otázky to je fakt mazec.Jo a ti kámoši byly fakt kámoši když jsi s nima drbala 😀
Dnes Didina šla s kostkama a vysypala je a já ji říkám ty máš ty ruky fakt gramlavy a ona ..podle čeho to poznáš 😀 😅

berryvajt
9. okt 2010

Baby som smutná.Poradte mi prosím. Teoreticky by sme mohli ísť domov. Johanka má 2350g a Sofika 2260g.Ale moja Sofia nie a nie sa naučiť papať z fľašky. Ona len cucká a vypluje všetko, potom je z toho unavená,tak jej dáme do sondy.Ale sondu nemôže mať stále.Podľa doktorky stále nevie koordinovať -sanie, hltanie, dýchanie-kombináciu. Nemáte s tým nejaké skúsenosti? Súvisí to s tým krvácaním do mozgu?Som zúfalá, tak by som jej chcela pomôcť a tak túžim už odísť odtiaľto, ale nemôžme.Hnevám sa na seba, že to nezvládam, že nie som dostatočne trpezlivá a že ju porovnávam s Johankou, ktorej to šlo po troch dní.Aj napriek tomu,že je iná osobnosť, pozorujem ju, sledujem,čo ako robí, ako reaguje a mám obrovský strach,že keď nezvládne toto, tak ako to bude s ďalšími prekážkami... ☹ ☹

maatkka
9. okt 2010

Ahojte
bera no mna ta Julinkina vaha tiez prekvapila (a potesila) a aj sa mi zda tazsia ked ju vezmem na ruky... ma to asi po mne - ja mam tiez pocit ze priberam aj z vody 😀 inak zacala konecne ranajkovat - doteraz mala rano skoro vzdy len UM - teraz ma napr. kroasan + UM desiatu ma stale rovnaku bielu activiu s presnidavkou (sa cudujem ze sa toho este neprejedla 🙂 ) obed stale len jeden chod 😖 (nieco masovo-zeleninove - a s tym je aj najvacsi problem 😒 ) olovrant ovocie a vecer pecivo (mozno aj to dopomaha k priberaniu lebo na mna to ma podobny ucinok) + UM - toto je ale idealny den a to nie je zdaleka vzdy!
uz jej davame aj po troske sem-tam sladkosti - aj z toho sa mozno na nu nieco nalepilo (a aj to ma po mne)... napr. sladke pecivo pribinacik kinder ml. rez aj kindervajcka uz mala (zato by som jej nedala napr. cukriky alebo cipsy hranolky udeniny parky a tak)... ja sa nebojim ze bude mat nejaky problem s nizkou vahou lebo ked jej zacnem davat napr. kravske mlieko a granko tak myslim ze z toho by prinajhorsom priberala urcite... ale mne ide skor o to aby mala v strave to co potrebuje - aby jedla pre zdravie nie pre vahu!!!
Nooo ten moj tlak mal dost casu sa spamatat - 2 roky od porodu - a kedze sa nezlepsil tak tazko povedat... Teraz mam tie hnusne lieky a s nimi mam tlak o.k. ale ja ich proste nechcem uzivat cely zivot ☹ Ja to uz nechapem - ved som prestala pit kavu jest sladkosti 3x do tyzdna chodim skoro po 2 hodiny cvicit nemam stresy som spokojna stastna...
beara fajn ste ma pobavili 😀 😀 😀 😀 😀 😀
vladi Klarke dodoatocne a tebe predcasne 😀 veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelka gratulacia!!!!!!!!!!!!!! a vsetko len to najnajnajlepsie 😵
pavcik tiez prajem to co uz aj baby napisali aby ste tan kocik potrebovali co najkratsie 😉
simi fuuuha 😕 tak to je na nervy s tymi hrozbami utokov... to ja strachpud by som dost tazko znasala... dobre robis ze nepozeras tie spravy 😉
argi moooc dakujem za IP ze ta to napadlo a ze si na nas myslela - si poklad!!! 😉

maatkka
9. okt 2010

@berryvajt my sme mali rovnaky problem - takze to moze suvisiet aj s krvacanim do mozgu + Lilinka mala taku silnu hypotoniu (ochabnute svalstvo) ze tiez nedokazala sat...
boli sme v nemocnici tiez uz len kvoli tomu - bola uz skoro v termine a vahu na prepustenie z nemocnice mala uz daaaaavno... vsetky mamicky s detickami (ovela mladsie a mensie) prepustali domov (to bolo hrozne na psychiku) a my nie a nie a nie sa to naucit... uz aj sestricky vzdali kojenie a dovolili mi ju (po prilozeni) krmit odstriekanym mliekom z flase... co ale tiez nevedela...
nakoniec nas pustili aj ked este nevypila uplne vsetky davky co mala - pretoze uz bola prakticky v termine (a mala cca 2800 gramov) - celkom sa to naucila az doma...

simicak
9. okt 2010

berryvajt - to je nejtezsi obdobi,jak se ceka na krmeni a ma se jit domu.Nato me v nemocnici rpipravovali hned. Ja mela stejny problem s Verunkou,uz jsme meli jit domu,musela jsem prestat kojit a zacit lahev a ji to neslo,tak dali zase sondu....jsem byla uplne nestastna a obrecela jsem to. Nakonec dok.rozhodla,ze to tak nejde porad dokola,ze je velka dost a ze se ji sonda neda a hotovo a i kdyz nepila tolik kolik by mela a usinala u toho,tak rekla,at jdem domu,ze doma bude v jinem prostredi a pujde to lip. Vaha nam nerostla asi 2tydny a pak jsme se chytly 😵 A nikdy nevyppila mnozstvi jake by mela!!! Sestry nas pustit nechteli a ani jiny doktori a nastesti nase udelala to rozhodnuti a sli jsme. Ale teda my jsme zvladali piti,polykani a dyhani vjedno. I kdyz teda taky se tim prvni dva dny dusila a teklo ji to i usima. Vsak uvidis 😉
Ale vim,ze maminka s dvojcaty co tam bylla,tak kvuli te druhe holccice zustavaali dyl o dva tydny,protoze taky byla pomalejsi s krmenim. 😉 To se vse srovna!!!!!!!! Jak budete doma,tak nebudes tak vystresovana,ted jen jsi ze vseho smutna a na nervy,protoze jste jednou nodou ve dverich na ceste domu a tahne se to.

No ostatni budu reagovat zitra po navratu,ted nestiham.

simicak
9. okt 2010

A jsem tu 😀

maatka,gratuluji Lilince k vysledkum 😵 😵 Horsi je to s tebou 😖 Ale zkus se nato koukat pozitivne,mas doma krasnou zdravou holcicku,ktera je uplny zazrak 😵 😵 Nekterym zenam se nepostesti ani to! A stejne v dnesni dobe vetsina paru zustava u jednoho ditete 😉
A vi proc mas ten tlak tak vysoky?? Jeste ze ti ty leky aspon zabiraji,mela jsi vysoky tlak uz pred tehu s malou nebo az v tehu?

Bera,fajn 😀 😀 😀 😀

Denisse,jee,tak uplne znam ☹ Ja jak emigrovala,tak jsem hned otehu,tak to bylo psycho,anglicky ani slovo,tv jsem nerozumela a do toho desne urvana Verunka.....jsem uplne cvokla. Dneska jdu poprve ven po 5ti letech s kamoskou,uz tu teda mam nej.kamaradku se stejne staryma detma,tak jsme se rozhodli,ze zacnem zase zit 😵 A to pocasi tomu tkay neprida. A nemate tam nejaky ten club pro maminky nebo tak neco? Treba bys tam nekoho potkala. Ja nasla tu svou nej.kamosku na internetu a uz to spolu tahnem 5let 🙂

Vladimura,tak si to krasne oslav pristi tyden a dopredu vse nej nej nej nej a hlavne HODNE a ZDRAVE deticky!!
Klarka ti dava zabrat prave ze ma ty 3 roky,neni to obdobu vzdoru nahodou? 😉 Urite se casem zkldini a hlavne jak bude ve skolce,tak nebude takova znudena a bude vic utahana!!! Drz se bobku. Nekdy jsou ty decka fakt na zabiti 😖

Snad jsem nikoho nevynechala. Jdu se pomalu balit a vyrazim ke kamardce,tam se nachystame a sup sup se opit jako prasata. Jsem nervozni jak bych sla poprvev v zitove na rande. A to pred 5 lety jsem parila kazdy patek a sobotu!!! Snad bude sranda a uzijem si to. Pak spime u ni a zitra az vystrizliveme,vyspime se,tak me hodi autem domu.

Bera,ja dneska odpovidala zase na otazku,jak se ty miminka do briska dostanou. Kos mel z toho prdel. Nakonec jsem teda rekla,ze kdyz se maminka a tatinek moc miluji - tatka pridal,ze se mmoc libaji a tuli- a preji si pak miminko,tak se v brisku objevi miminko a dobre,odpoved stacila. Pak cele tehu,porod uz zna,tak to se uz nepta. Porod vi,ze maminka jede do nemocnice,tam dostane medicinku a pan dok.vytahne miminko z briska a samozrejme to neboli 😀
A proc obdobi je maso -proc listy meni barvu,a proc je podzim, a proc padaji a proc a proc?? U nas ted jede - kolik je hodin? A to se pta i co 15miin.cely den!!!!!!! Uz mi to leze na nervy,jede tak uz 4 mesice

maatkka
9. okt 2010

simi dakujem... my sme s mm "dohodnuti" ze by sme to druhe mimco (zatial len) "odlozili" tak o tri roky - a uvidime ako na tom budem zdravotne... ja verim ze predsa len o.k. teraz je "najlepsie" ze kvoli tomu tlaku nehrozi aby som brala HAK takze ak by sa nam "zadarilo" mohol by to byt problem...
no a vysoky tlak mam od preeklampsie v tehotenstve - to je vlastne jej hlavny priznak...
tak si uzi dnesok!!! a nech ti zajtra nie je zle 😉 po takej dlhej abstinencii 😀 ja som sa trosku opila pred tyzdnom na oslave tridsiatky mm... najskor sme slavili doma a potom s jeho kamaratmi a ich manzelkami alebo priatelkami v podniku... to vsetko oni zorganizovali - rezervovali pripravili obcerstvenie aj vyzdobu kupili mu darceky... a nakoniec (napriek nasmu nesuhlasu) este aj celu oslavu zaplatili!

bera28
9. okt 2010

berryvajt, nevím, jestli to může souviset s krvácením, ale je pravda, že my jsme také čekali, až se Kubajz naučí pít z flašky, Anetku jsem přitom už 14 dní plně kojila. Taky nedokázal zkoordinovat dýchání, sání, polykání. Navíc se mu muselo mm zahušťovat Nutritonem, takže ani jinak, než z flašky pít nemohl. Už jsem z toho byla zoufalá. A pak jsme měli ohromné štěstí na jednu sestřičku, dodnes na ní nezapomenu, pro mě byla v tu dobu anděl. Přišla, vzala si Kubíka do náruče, chodila s ním po pokoji, jemně s ním houpala, něco mu povídala a hle, on vypil naprosto v pohodě celou dávku 😵 A od této chvíle to už šlo jak po másle. Možná taky cítil, jak jsem strašně nervozní a ta sestřička byla naprosto v klidu a v pohodě.

Maatkka, kdybys viděla co teď sní svišti, tak se u nás o zdravé výživě nedá vůbec hovořit 😀 Ale je pravda, že jsem se je snažila vždycky krmit tak, aby měli dost vitamínu a nic sladkého. Zato teď - Brumíci vedou, sem tam kinder řez, sušenky, gumoví medvídci a co milují jsou dorty 🙂 🙂 Naopak jim přestaly chutnat bílé jogurty a už ani ovocnou přesnídávku nesnědí. Ale začali pít Actimel. Jo a Anetka bojkotuje už delší dobu maso tak to je asi teď jediné, co nevím, jak nahradit 😖

Simi, tak až se mě budou svišťáci ptát na vznik miminek atd. tak Tě požádám o manuál😀 Užij si pařbu a doufám, že se nám ve zdraví a bdělém stavu zase ozveš 😉

Dneska tady bylo opět nádherné počasí, tak jsem celé odpol brázdila se svišťáíkama park a hřiště. A pak za námi přijela babička na kole - má to k nám něco přes 10 km. Teda jsem zvědavá, jestli já budu v jejím věku tak aktivní. Pochybuji...