Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

kikimaruska
4. nov 2010

@bera28 : jo, probiotika dostává pravidelně stále také. na ty testy sem se jí neptala, nějak sem toho měla tolik v hlavě, že sem si nevzpomněla...a sama mi to nenabídla. Právě že Kuba rozmanitou stravu nemá. Ovoce těžce stávkuje, syrový do nej nedotanu nic, přesnídávky a 100% ovoce taky odmítá, trošičku jsem mu to míchala do kaší, který jedl denně k večeři, ale ted už týden kaše odmítá uplně..když mu to namíchám do smetánka či jogurtu co má rád, pozná to a sní trošičku, nechce to 🙄 . Dr.nám poradila dělat koktejly do mlíka, ale pořád to je nic moc. Ted snědl během 14 dní 2 kolečka salátový okurky a kousnul do slepičky jablka, to je pokrok...on to ovoce nechce. Banány nesnáší od mala, to nám tenkrát mále pošel hlady, když ho v nemocnici chtěli nakrmit jen banánem s čajem 😒 a syrová zelenina totéž, jen nedávno kousl a snědl kousinek papriky sladký. Zeleninku teda dostává, ale jen vařenou nebo dušenou a hodně v polévkách, protože je má rád(aspon něco "normálního" a nemléčnýho). když byl vždycky nemocný, odmítal jídlo uplně, tak byl třeba i jen hlavně na mlíku...je to s jídlem boj, takže vim, že ta strava asi až tak ideální není. kdyby bylo na něm, vystačí si s mlíkem, sýrama, smetánkama a čímkoliv mléčným...jenže potřebuje jíst i něco jiného a tuhou stravu... Navíc se docela často i dáví, jakoby špatně polykal...nekdy jí dobře, jindy se dáví i několikrát, přitom má pusu plnou zubů a kouše...

kikimaruska
4. nov 2010

@argousek teda, to už je chlapisko 🙂

nanya
4. nov 2010

Holky, teď jsem všem odepsala a celé se i to smazalooooo 😠 😒
Už se mi to nechce psát znovu, tak jen ve zkratce, pořád se tím užírám a myslím, že mě to bude žrát do té doby, než se rozhoupu na tu opraci jít a bude to zamnou. Trošku se bojím, že Danielek "schytří" a pak si bude více uvědomovat, že tam nejsem 😔 Ani nevím, za jak dlouho zhruba do toho jít, určitě už ne letos. Ale asi ani ne blizko Danielkových narozenin a tak. Já fakt nevím a hlavně mi jde i o to kojení a případné snažení se o druhé mimi, což zmínila petraquerra. Já fakt nevím.

@kikimaruska - tak multi-sanostol jsem dnes taky na doporučení lékárnice koupila, i když nevím, jestli mu to něco dá, stálo to 166,-Kč, ale zato toho jsou 3 deci a můžou to i těhotné a kojící, což mi připadne super, protože je jasné, že to není nic špatného, aspoň to zkusím, na druhou stranu ta lékárnice ale říkala, že se s imunitou do tří let dítěte nic nedělá, jako že se nemají přehánět tyto přípravky a tak. Tak jsem byla docela v šoku. Kéž by to pomohlo.

petraguerra
4. nov 2010

Karmenta my meli doktoru jeste vic nez holky tady plicare,physio,ocare,kontroly na neonatologii,vyvoj (to mame hned 3dr)...asi jsem i na nekoho zapomela-si uz ani nepamatuji.Ted mame logopedku a ocupational therapy,plicni,ocni a snad nam jeste pridaji zase cviceni a vyvoj-si snad ani vsechny doktory nepamatuju jmenem 😒 Kazdopadne ja to beru jako stesti ,ze nas tak hlidaji,protoze alespon najdou trebas veci co jsou v zacatku a nenechaji to propuknout ,muze se s tim hned pracovat. 🙂

Simco to mas super jestli bydlis nekde v okrajovych castech-tam to byva mnohem lepsi nez v centru my bydleli skoro v centru Aberdeenu a byl to des hlavne ty alkoholici jsem byla vzdycky strachy bez sebe,kdyz jsem sla vecer z prace.Jsme tam varili v restauraci a koncila jsem az okolo 0.30-1.00 vsude ozrali rvali se tam na ulici a my bydlei kousek od hlavni a tam v te bocni nikdy nebyli policajti-skoda mluvit. 😒 Tedy s tema detma to taky moc nechapu 😕 Taky mysim dle me zkusenosti,ze zitra bude oslava Verunky super.Me se dort nepovedl a jak se to vydarilo 🙂 Jo a my jedeme s tema kamaradkama z nedonosencu v sobotu na soft play bear do Banchory to jsou ruzne prolizacky atd.Tak si aspon pokecam ,kdyz okolo nich nemusim litat a hostit 🙂

Kiki at je brzy Kubikovi lip-ja jsem zvedava na Matese az pujde v lednu do skolky jak to tam bude zvladat a marodit,chci ho zase naockovat na chripku,loni byl uplne fit celou zimu 🙂

Argousku 😵 😵 😵 NADHERNEJ

kikimaruska
4. nov 2010

@nanya : jo jo, taky sem to četla a je fakt, že je toho dost, oproti jiným 120 ml balením za stejnou cenu, tak uvidíme. Mě dr.taky řekla, at od ničeho nečekám zázraky, ale že to určitě pomůže aspon doplnit potřebné vitamíny a rovnovánu, když to nemá běžně dodané stravou...a že je to 100% lepší než Marťánci...dost lidí mi už řeklo, že je to docela "svinstvo" -Marťánci...tak nevím, ale každopádně u nás to úspěch nesklidilo... 😝

simicak
4. nov 2010

petraguerra,tak tak. Bydime na kraji mesta a tak dob re,ze to mam 15min. busem do centra a 15min. busem mimo mesto 😉 Tak si to v sobotu uzij poradne 😉

My zitra slavime jen doma,party s detma je pristi tyden,to bude teprv stres!!!!!!!!!!!!! Nakonec do skolky bere koupeny dort a na doma manza koupi druhy 😀 Jsem zvedava,co bude rikat na to kolo,pokud to tatinek postavi dokupy!!! Basni o kole uz pul roku.
S tema detma 😀 😀 😀 Ja vedela,ze to nepochopite!!!! 😝 Ale je to asi neco jak komici, treba Kopecky a vic hercu,ve filmu a na pace jsou vtipni a praci milujiale doma jsou protivni a introverti. Chapete?? Tak jaj v praci deti miluji,ale jinak mi lezou na nervy 😝 😀

simicak
4. nov 2010

kikimaruska. nebrec to se spravi 😉 Nase Veru jak zacala skolku a to chodila jednou tydne na 2.5hodky,tak byla jednou a pak nemocna,pak zas sla a zas nemocna,tak to slo rok!!!!!!!!!!!!!!!! Ono asi tem detem trva,nez si vytvori tu imunitu a vsechno proste chytnou. Me to rikala i mamka,ze mam s ni pockat,ze se spravi a fakt se spravila. Ted uz vse tak nechyta a hlavne kdyz,tak to zutava u nachlazeni. Bude lip,uvidis 😉 🙂

adajar
5. nov 2010

@kikimaruska je to je mi lito ze jste zase nemocny. U nas uz je lip. Ale Danysek mi zvracel porad az vcera vecer poprve ne. Ale jinak snad vam to vsechno pomuze a bude lip. Je mi lito ze to mas takovehle. Ale uvidis bude lip a jsi strasne fajn holcina.

adajar
5. nov 2010

Holky jeste me Janicka poprosila at sem vam dam fotecky slunicek. Jsou proste uzasny a skveli vsichni 4.

bera28
5. nov 2010

@kikimaruska, já si nevyváženou stravu představuji jako opravdu jen jednostrannou (vegani, makrobiotici,...), a ne to, že sní jen málo zeleniny a ovoce. Nejsme v době Kryštofa Kolumba, kdy se trpělo kurdějema 🙂 To by teď teda měli mít svišti a zvlášť Aneta problémy s nedostatkem vápníku, když mi mléko nepijí od roku a navíc Aneta byla půl roku bez jakékoliv náhražky mléka, Kubajz si aspoň dal jogurt. A výsledky krve a hodnota vápníku naprosto ukázková. Já bych to prostě nijak dramaticky neviděla a žádné vitamíny bych do něj necpala.Maximálně pár dní až dobere antibiotika, ale rozhodně ne delší dobu. Naše pediatrička razí přístup, že malé děti, u kterých není nedostatek vitamínů či minerálů jasný z odběrů, nemají dostávat žádné syntetické náhražky. A tento přístup mi příjde rozumný.

Nanya, ty máš štěstí, že jsi narazila v lékarně na rozumnou magistru 😉 Neboj se, on to bez tebe Daniel zvládne. Já bych ho hezky "otužovala" a zvykala i na jiné lidi a prostředí 😉

Simi, už jsem to s dětma pochopila 😀 😀 😀 Užijte si dnes oslavu a hoď pak fotečky. A jsem zvědavá, co bude říkat Verča na kolo 🙂

Adajar, dvojčátka jsou úžasní 😵 😵 😵 Pozdravuj Janičku.

My jsme ráno odvedli sviště do školky, do třídy je šoupnul táta, a to bylo hned řevu. Jsem slyšela jak kňučej a pořád se ptají: Kde je tatínek? Razím pro ně po obědě a za chvíli zase budu šmírovat z okna, jestli budou na zahradě
🙂 🙂 Jsem už úplně zapomněla, co všechno se dá bez dětí stihnout - už jsem vygruntovala, přečetla noviny, v klidu se najedla a ještě mám víc jak dvě hoďky času 😵 😵

rovni
5. nov 2010

ahojte,viem ze tu rozoberate vacsinou deticky,no co pocity mamiciek?mne neprejde den,aby som nemyslela na to vsetko co sa stalo,co predchadzalo predcasnemu porodu,ten samotny den...cela ta hroza 😢 vobec neviem ci sa mam tesit na jeho prve narodeniny,ktore by vlastne nemali byt este narodeninami,atd.je toho tak strasne vela co mi viri hlavou....vy ste to ako dokazali zvladnut?

bera28
5. nov 2010

@rovni, upřímně - u nás stál první rok úplně za prd. To se člověk akorát strachoval co bude a jak to bude a já osobně jsem se z mateřství vůbec neradovala a rozhodně jsem si to ani nevychutnávala. Jediné, co mě minulo, tak to byly výčitky, že jsem porodila dřív. Ty jsem opravdu nikdy neměla, prostě jsem se necítila zodpovědná za předčasný porod. Až po tom roce se to začalo uklidňovat, hlavně když jsem viděla, že jsou děti fakt v pohodě (teda až na to jídlo). A úplně to ze mně spadlo v den, kdy začal Kuba sám chodit. To bylo takové poslední spojení s předčasným porodem. Pak jsem už věděla na 100 %, že není nic, co by ukazovalo na jejich předčasné narození. Ale stejně si to mateřství nevychutnávám ani teď, a to jsem si říkala, že až budou děti úplně v pořádku, tak si to začnu užívat. Prdlajz 😖 Ten počáteční rok a půl mě stál takových sil, že pokud se chci někde nabít energií a být spokojená, tak je to všude jinde, jen ne s dětmi. Zase na druhou stranu nevím, jestli bych tyhle pocity neměla i pokud bych děti donosila. Já jsem si ani jako těhotná nepředtsavovala, že zůstanu s dětma na mateřské 3 roky, spíš jsem měla představu, že budu chodit částečně do práce, abych mohla být mezi lidma. Jak jsem delší dobu na jednom místě, tak mi prostě hrabe 😀 😀 Ale ty pocity pár měsíců po porodu, ty fakt stály za to 😖 😖 😖

fajn
5. nov 2010

tak jsem deset minut po porodu 😀

bera28
5. nov 2010

Svišti už jsou na zahradě, venku je nádherně, až teda na ten vichr. Tak snad to ty moje muší váhy neodfoukne 😀

bera28
5. nov 2010

@fajn, Andrejce všechno neeeeej 🙂 🙂 A jaký byl porod? 😀

maatkka
5. nov 2010

simi Verunce vseeeeeeeetko najnajnajlepsie... vela zdravicka stasticka lasky kamaratov darcekov... a krasnu oslavu 🙂

maruska tak to ako by som o Lilu s tym vasim papanim citala... sice v trolililinku miernejsej pobobe... (sem-tam (ale fakt len sem-tam) si da aj banan kusok jablka trosku hrozna uhorky ale to je tak vsetko) ovocne presnidavky jej "nevadia" ale tiez ich musi mat vacsinou v bielom jogurte... v poslednej dobe zje zeleninu LEN v polievke a maso VOBEC 😠 zato vecer (po dni co nechce skoro nic) zdlavi aj dva rozky na posedenie... no a mlieko mlieko mlieko... (aspon to ze su v nom vsetky tie vit. a min.) ziadne cestoviny ryza zemiaky vlocky... nic - a potom bodaj by nemala problemy so stolicou!!!!!!!!!!! ☹
ja to uz s tym jedlom fakt nechapem... to je stale to iste dokola... viem ze teraz robime asi chybu v tom ze jej nieco naslubujeme za to ze sa naje - napr. ju ocko zoberie na kona pojdeme na hojdacky pustime si lady gaga alebo dostane kusok nejakej sladkosti... ale ona by sa inak nenajedla - chcela by len mlieko... neviem co bude jedavat ked jej v troch rokoch UM zrusime - dufam ze sa to dovtedy nejako utrasie...
ked ste pisali ze vam deti prespali nejake jedlo alebo tak - tak to je u nas uplne bezne... ked jest ani za nic nechce potom zaspi a ked sa zobudi tak nikdy nechce hned jest - a 3/4 dna je fuc... ak stihneme 3 jedla denne aj to je uuuuspech...
no nic vsak musi robit aj Lilu nejake "problemy" vsak to keby este aj pekne jedla uz by bola uplne idealna 😀 😀 😀
inak so spanim poobede je to znova lepsie... akurat teraz ked spi poobede vecer zaspava trochu neskor ale zase aj neskor rano vstava... a ked sa zobudi hra sa sama pri nas v izbe este kludne aj hodinu takze ked je mm doma tak sa dlllho vyvalujeme v posteli 🙂

simicak
5. nov 2010

fajn,dekujem za prani a Andrejce vsechno nej nej nej k n arozeninam!!! Verunka se narodila o pul pate rano,tak ja uz jsem i po snidani 😀

rovni,ja si nastest uz snad nic nepamatuji. Kdyz zacnu vzpominat,tak teda nekdy mi jdou slzy do oci,ale to i u Verunky,kdyz vzpominam,jak byla miminko,tak to asi tim nebude. Hruza byly ty prvni dny v nemocnici,porod uz ani nevim. Ja mam teda nejvetsi trauma z tehu,jak jsem krvacela,to nekdy kdyz ted mam menstruaci a vidim krev,tak se zleknu a pak si uvedomim,ze nejsem tehotna,ze to je dobre.
A co tak zajit nekde k terapeutovi?? A vykecat se ze vseho. Treba by to pomohlo 😉 Ja patrim mezi ty stastne,co hrozne zazitky rychle maze ( naucila jsem se to v detstvi). Proste se nevracim k tomu,co bylo.

Verunka uz je ve skolce s dortem,jest tam musim donest svicky,pak odpo doma druhy dort,balonky a dostane to kolo a jdem do parku a vecer jdem k nam do parku na obrovske kolotoce,fatru co je velka jak dva domy na sobe a pul hodinovy prenaaadhernyy ohnostro a v 9 doma a spat 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Veru byla rozumna a narodila se na anglicky svatek,co se hodne slavi,takze ma party kazdy rok se vsim vsudy a nemusim nic vymyslet. 😉

karmenta
5. nov 2010

@rovni tak já mám zatím pocity jestli se nedalo udělat něco, nebo spíš co jsem udělala, že se to zvrtlo ☹

maatkka
5. nov 2010

Jeeeeeeeej fajn ty si frajerka ze uz tak kratko po porode sedis za PC 😀 😀 😀 Andrejke vsetucko najlepsie k narodeninaaaam 😵 Paaaaani to uz je baba!!!

rovni tak v tom co som ja prezivala po porode sa mi asi "nevyrovna" ziadna mamina tu (o tom by som mohla dlllho pisat)... fakt vsetky to zvladli ooooooooovela lepsie... a to sme na tom neboli ani zdaleka najhorsie... veeeelka skoda ze som vas baby nepoznala uz vtedy - to by bolo uplne o niecom inom!!! ja som sa dala aspon z malililinkej casti dokopy az ked som nasputila do nemocnice (do vtedy som bola uplna troska)... no a potom ked sme si Lilinku vzali domov - to uz som bola happy...
ten prvy rok ma ale tie myslienky spomieky vycitky hrozny strach mory prepadali dost casto... nemozem napisat ze som si to neuzivala - ale stale som to mala nie len v podvedomi... po Julinkinych prvych narodeninach som prerevala celu noc... vsetko mi bolo (a stale je) taaak luuuto... na druhej strane asi fakt neprejde den aby som nebola nenormalne vdacna za to ako to dopadlo!!!
stale mam "nalady" ked lutujem Lilinku ze si to musela prezit lutujem seba ze som to chcela prezit uplne inak vsetko lutujem mm a rodicov a svokrovcov ze to museli prezivat s nami...
viem ze som ina ako by som bola keby som neporodila predcasne - viem ze moj vztah k Julinke je iny ako by bol... !!!

rovni
5. nov 2010

@karmenta
@bera28
to je presne to,ja si toto materstvo vobec neuzivam,stale som v strese a zijem v strachu ci bude maly OK,velmi by som chcela aby uz bol starsi,aby vsetko toto zle a neistota bola prec.namiesto toho aby som si vychutnavala a uzivala dni so sikovnou dcerkou,sa len nervujem pri malom a potom kricim na malu 😢
mozno keby som mala rizikove tehotenstvo od zaciatku,tak by som bola na to vsetko viac pripravena,ale ono to prislo viac menej z nicoho nic,z jedneho blbeho prechladnutia a nadchy,zrazu predcasny porod 😔

rovni
5. nov 2010

@maatkka
pekne si to napisala,vo vela veciach si to vystihla,aj ja mam strasne vycitky,ked napr.Danko sa na mna smeje spokojne si kopka a ja viem ze s nim musim ist cvicit a on sa rozplace a ostane mrzuty,tak mi je uplne do placu,ze to je vsetko kvoli mne 😔

petraguerra
5. nov 2010

FAJN ,SIMICAK -holkam vsechno nejlepsi k narozeninam 🙂

Rovni nemam moc casu jdu do prace ale odpoledne ti napisu-ja se v tom placala taky pekne 😉

Holky zatim ahoj ja uz musim letet 😖

fajn
5. nov 2010

@bera28 já nevím já jsem u toho spala a Anďu jsem viděla až o půl 5 večer.
@maatkka 😀

bera28
5. nov 2010

To, co předvedla Anetka při dnešním odchodu ze školky, to byla fakt síla! Jakmile jsme vyšli ze zahrady, tak neskutečný řev, že chce zpátky do školky, ne domů. Rvala jsem řvoucí, vzpouzející se dítě s nudlí přes celý obličej, 3x sebou flákla na chodník, že prostě domů nepůjde. Tak jsem jí šupla pod paží, v druhý ruce Kubu a takhle jsem je dovlekla domů, kde to pokračovalo ještě další půl hodinu 😠 😠 Odmítala se svlíknout, visela na klice a řvala. Už jsem si myslela, že jí hodím tak jak je pod studenou sprchu 😠 😠 Já bych asi potřebovala nějakou vyšší dívčí na ty svoje predátory. Ráno řvou ve školce, že chtějí domů, když jdeme domů, tak zse řev, že chce do školky 😕 😕

fajn
5. nov 2010

@bera28 tak řvoucí děcko tahám jenom ze školky.Jinak video super super,jsou úžasní. Já bych si ty děcka sem tam chtěla s někým vyměnit. Tento týden je šílená,včera ve městě všem co jsme potkaly chtěla něco říkat. Jenže ne všichni nejsou toho pochopení a když ju někdo nevyslechl tak spustila ječák jak krávu. Večer mi ještě kamoška donesla formu na dort a když odcházela tak Diana zase spustila ječák že chce návštěvu a že nemá chodit dom no děs. A nejhorší je když ji někdo skáče do řeči,já ji furt říkám že se do řeči neskáče a pak to ostatní dělají.
Štěpánek je už velkej chlap,já nevím že ty děcka tak stárnou a nějak rychle stárnou ☹ 🙂 nechápu kam tak spěchají.
@maatkka hezky jsi to napsala. Já jsem byla včera tak vzteklá z Didky jak furt kňučela otravovala že večer když usnula tak se to ve mě nějak vše uvolnilo to napětí že jsem brečela asi dvě hodiny. Ráno jsem vstala a oči jsem měla opuchlé jak blázen. Ona opravdu kdyby trochu zbrzdila tak by byla fajn ah jo ☹

simicak
5. nov 2010

Ten s pricneznama dort byl doma a ten s vilou mela rano ve skolce. Ted chrupka a vecer na kolotoce a ohnostroj. S darku nadsena. Dostala to kolo,pak tu salu,rukkovaci a cepku ( ma s tou Lolou i zimni bundu),papuce pro princeznu,princezna pribory,hrnek.

kikimaruska
5. nov 2010

Ahojky holčinky

Tak nejprve všechno nejlepší a hodně moc zdravíčka oběma oslavencům 🙂
@adajar : ty už krásně rostou...přikládáme taky pozdravy 🙂 . A jinak my se určitě zase uvidíme 😉 , tedy doufám, bylo to supr.

Holky koukám, řešíte tu porody...měla některá z vás dlouho celkovou anestezii? Spousta mamin mi říká, že se probudili hned po zákroku, nebo celkem do hodinky..a já at počítám jak počítám, tak ve 14.20 jsem šla na sál, uspali mě odhadem kolem 14.30....ale malý má napsáno, že se narodil v 15.10 (podle táty co ho ale viděl to bylo dříve a oni ho měli trošku dýl na sále a v 15.10 ho až dávali do inkubátoru......no, ale já se probudila až po 17 hodině...docela dlouho že? No...a jinak s těma pocitama po porodu a dalšího pul roku-až rok velmi obdobně jako holky. Hlavně co, na mimi jsem se hrozně těšila...ale dlouho sem nějak nepocitovala náplavy lásky a tak...že ten uzlíček vlastně patří ke mě jsem si tak trochu víc uvědomila až při prvním klokánkování a ještě víc až když mi ho dali na pokoj na Krčku... ☹ 😒 😨 😕 ...i pak to bylo hodně moc stresu, dojíždění po doktorech (vše sama), do toho táta už dělal neplechu a Kubíka stav jen zlehčoval a ze mě dělal hysterku, sám nepomohl s ničím, jen se pak před známýma naparoval, jakej je otec....a já když pak padala na pusu uplně vyčerpaná, tak už sem odjela na týden k našim...abych se aspon vyspala a mamka mi s malým pomohla. Pak sem k nim jezdila pravidelně každý víkend...ale časem se to opravdu pomalu lepšilo....ikdyž ten první pulrok, to byl očistec. Malý navíc stále brečel a brečel, jak jsem už několikrát psala a do toho ještě další rodinné problémy....Ted už když si na to zpětně vzpomenu, tak si říkám, jednou další mimi mě bud mile překvapí a taky budu mít Šípkovou Růženku....vzorné spící miminko...a když ne, alespoň vím do čeho jdu a nebudu překvapená... 😀 . popravdě jsem si takto mateřství nepředstavovala, jelikož mé odroděné kamarádky jen zpívaly, jaké mají skvělé mimi, ono jen spinká, napapá se a spinká....ukázkově jí atp...a pak mi když viděli Kubulu říkaly: Já Tě obdivuju...a ještě jsi na to sama, já bych už zkočila asi z okna (super povzbuzení, no ne? 😕 )....

kikimaruska
5. nov 2010

@simicak : krásný fotečky, to byl asi dortíček dobrej 😵 . koukám, že malá dostala kolo rovnou i se sedačkou pro medvídka, to je hezký 😀

fajn
5. nov 2010

já jsem se dnes v obchodě dozvěděla jak mě tady dědina pomlouvá jak je Didka vzteklá a že ji neplesknu,že je to fracek rozmazlenej a jedna holka dokonce řekla že by na Didku neměla nervy. No já nervy taky nemám ale co už ju mám tak co už nadělám. Jenže nejhorší natom je že oni se semnou baví a za rohem mě semelou jak rohlík na strouhanku.
No a k porodu Didky už to tady psala že když jsem se vzbusdila tak jsem jim řekla že ju nechcu že jim ju nechám,aklle druhej den když jsem šla se na ni podívat a nesla první kapku něčeho čemu se snad nedalo říkat mlíko tak bycgh ju nedala za nic.
Do toho doma školák a spousta otázek jestli nelžu a fakt je na světě jestli neumřela. Nesměla jsem před Anďou ani brečet aby to blbě nenesla tak to bylo vše složité. Ale jsem ráda že už je to za mnou

fajn
5. nov 2010

dorty krásny a kolo taky

holky tady je tma jak večer to je děs