Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

maatkka
23. nov 2010

@karmenta my sme boli na UTZ v 30.tt. - v stredu 27.8. a vsetko vyzeralo o.k. a na druhy den vo stvrtok 28.8. bola Lilinka na svete 😔
bera super si sikulka 😉 ty sa nedas len tak odbit 😀 a ta fotka "ako sa Anetka a Kubik luuuubia" 😵 nema chybu!!! naaaaadhraaaaa!!! 😵 😵
fajn kludne sa nam vyzaluj 😔 😔 😔 😔 😔 😔 ak chces 😔
@mafynka a vy ako??????????????????????????
denisee to je perfektne ze je ti uz lepsie 😵 drzim palce na vysledky testov aj UTZ - dufam ze nam potom das vediet 😉 a chcete vediet to pohlavie? 🙂 mate uz najake mena? 🙂

jecidlo
23. nov 2010

Bera; ses dobra, ze to deckam takhle vybehas a nedas se odradit🙂
ja byla s matejem dneska taky u mudr ma chytle prudusky ale mame asi 4 sirupy na ATB jeste pocka. Pak jsem jeli do lekary do Globusu a najednou vidim maminku tatinka, dva kluky dvojcata no seplo mi to ze ji znam z podoli, tak jsem se na ni chudinku vrhla, ze se omlouvam, ale ze ji z nam od videni z podoli. ma kluky 24tt ma i pribeh na cpapu, jsou to hrozne sikulky, ale teda ten jeden silne hyperaktivni, to ani nas matej na nej nema. Riala, ze jsou v poradku, coz je fakt super akorat problem s jidlem. Desnej. A ja jsem v nich zase videla Kubu od Bery..hubenorci, pobledlej, ale teda fakt neposeda. Videla jak ti dva moji nedockave trhalli sacek a cpali se hroznovym vinem, a bylo videt, ze tohle u nich nehrozi.

no ja jsem krome nemocneho mateje vcera politala urady jak rikal doktor na ten prispevek na peci a byla jsem teda v lehkem soku. tak v tom prvnim pripade pujde maruska pred komisi de teda rozhodnout jestli ma nebo nema narok a v tom druhem nam poleze socialka do bytu no nadsena z toho nejsem a vsadim se ze nam nakonec jeste nic ani nedaji. Rikala jsem to doktorce tak rikala ze uz se tesi az ji prijdou ta lejstra ze jeto desny papirovani,ale rikala, ze si mysli, ze neco nam daj, tak jsem zvedava.

Jinak u nas uz je bilo a snih se drzi🙂

Fajn: hlavu vzhuru
Mafynka: no taky na vas myslime
karmenta: gratulujeme ke kilu, a ti povim, ze to mas ocistec tam v tom vasem spitale, ale snad uz to pujde rychle!

denisee
23. nov 2010

Bera: A kdy do ozdravovny pojedete nebo co bude teď následovat ?
Pohlaví si říct necháme. Já jsem zvědavá nevydržela bych si to neříct, když je ta možnost. Připravuju se zase na chlapečka 🙂 A jména zatím nevybíráme, ale jestli nám vyjde ta holčička, tak to bude hodně težký vybrat.
Tady prší já jsem z toho počasí tak ospalá a nic, ale nic se mi nechce.

fajn
23. nov 2010

@jecidlo nám taky lezla soc. do bytu,a le nic jsem nechovávala. Podívala se akorát kde spí a bylo. Pak se zeptala jestli dělá to a to tak jsem na vše řekla ne protože v roce stejně nic nemí a šla . U komise tam byl dr. takovej debil starej a Didka spala v kočáře ,tak si vzal akorát všechny papíry a šla jsem dom. Vyřizuje se to 1x na dva roky a ke komisy už nejdeš ,vždycky dolezou akorát ty baby ze sociálky.
Já se určitě vyžaluju ale až třeby večer nebo odopoledne teď jedu na kožní s Andreou ta si blbec poškrabala prdel v létě a zůstaly ji tam červeny jizvy. Vůbec nikomu nic neřekla a až včera jsem na to náhodou přišla. Tak pak písnu co ji řekla ale myslím že je to tak na laesr

kikimaruska
23. nov 2010

Ahojky. Tak u nás sníh nee, jen prší 😒 . Malej zatím v pořádku, sice už zase začíná prskat, ale snad to přejde...Jdu vás trochu dočíst...

kikimaruska
23. nov 2010

Beruško v jeskyni jsme ještě nebyli. Popravdě já jen dokola platím platím...přijede mi rodičák, poplatím a mám v peněžence tak 500 na měsíc na naftu a dopravu k dr a příp.nezbytné léky, takže na tu jeskyni mi nezbývá. U nás se platí za jeden vstup 120 i s dítětem, ze začátku se musí aspon 3x týdně a já na to nemám ted 😔 😒 , ale mám přislíbeno, že táta přidá na Vánoce na permici, tak snad od prosince tam zavítáme. Já bych nejraděj co nejdřív, dokud je ted zdravej, ale nejde to. informovala sem se u svý pojištovny a slevy si dávaj jen některejm jeskyním v ČR a ta naše to není a nic nedaj, tak smůla...a čekat až bude po novým roce snad líp a nastoupim do práce...

bera28
23. nov 2010

Ahoj 🙂

@fajn, já mám teď taky pocit, že všechno stojí za prd a nějakou pozitivní náladu ze mě nikdo nevykřeše 😖 😖 😖 Doma se s chlapem tak nějak míjíme a já nemám chuť s ním ani mluvit. Už mě prostě nebaví, ba přímo dokonce s..e, že tady se mnou pořád vegetí. Už abychom byli v ozdravovně, to budu mít minimálně měsíc klid 🙂

@maatkka, to si piš, že já se nedám odbýt 😉 Taky jsem býk, takže když si něco vezmu do hlavy, tak to prostě dotáhnu až do konce.

@jecidlo, to je to pitomé podzimní počasí 😖 Hlavně ať to Matěj zvládne bez ATB 😉 U nás byla taky sociálka, když jsme žádali o příspěvek na Vojtův stůl pro Kubu. Z toho strach neměj. A držím palce, ať vám dají víc, než jen minimum.

@denisee, teď to bude tak, že ve čtvrtek mi dá Dr. z Podolí zprávu s doporučením na pobyt v ozdravovně pro naši pediatričku, odpol pojedu s Kubou na kontrolu, takže jí to tam rovnou dám a pokud tam nebude frmol, tak hned vypíše formulář, který pošlu na pojišťovnu. V pátek zavolám do ozdravovny a dohodnu si termín - zatím zvažuji dvě možnosti, buď únor a nebo březen s přesahem do dubna. Jenže v tu dobu už bych se měla vrátit do práce. Ale upřímně, radši pojedu do ozdravovny, to mi příjde v tuto chvíli smysluplnější.
A doufám, že se nám pochlubíš, co nosíš v bříšku. 😉

Kiki, to jsme ani nevěděla, že některé pojišťovny proplácí jeskyně😕 Já jsem nechávala proplácet vždycky plavání. Tak ať se poštěstí a výjde vám jeskyně co nejdříve!

U nás dopol pršo-sněžilo, zima je tu teda pěkná. Odpol jsme byli na procházce a jsem zmrzlá jak rampouch.

kikimaruska
23. nov 2010

Ono naše pojištovna letos sebrala absolutně všechno a proplácí už jen 200 na očkování a očkování proti rakovině čípku holčičkám do urč.věku, víc všechno sebrali. A pak maj nějaký nezávislý slevy, roztříděné podle měst a tam jsou třeba sleva na sportovní oblečení, na obroučky, na pobyty v urč.hotelích...a jsou tam i solné jeskyně. Třeba nejbližší je ale až v Ul a to je odtud 65 km ☹ , na to nemám 3x týdně jezdit 130 km kvuli jeskyni, to by se ta sleva ani nevyplatila 😒 . Když jsem se ptala, zda by mi proplatili jeskyni tady u nás, tak prostě ne, že letos je jen akce na 200 na očkování a tím to hasne...a kdo nasmlouvává ty s levy s ostatníma firmama-ty jeskyně a obchody, to nevím... 😒

majucha
23. nov 2010

ahoj holky, moc sem nepřispívám i když sem patříme s Míšou, brzy se ale asi přidám aktivněji, bohužel nás na podruhé čeká stejný příběh jako s Míšou ☹ Dnes na utz zjistili hypotrofii a patologické průtoky, máme maximálně dva týdny, budu chodit na denní kontroly a pokud se cokoliv zhorší, půjde to rychle 😔 vím sice co nás čeká, protože příběh je téměř stejný jako poprvé, ale jistě bude situace po porodu trochu odlišná a tak budu asi chodit na rady a možná pro podporu 😔

simicak
23. nov 2010

Ahoj holky,my se ted vratili,tak jsem k.o.. Snad jsem docetla vsechno.
@bera28 tak to je supur ze vam schvalili ozzdravko!!!!!!!!!!!!!! Budete mit dasli dovcu 😉

@kikimaruska a co tak zmenit pojistovnu a jit k lepsi. Ja vim,ze revirni kazdy rok davala a tusim jeste dava vitaminy snad do 1 000kc,permici na bazen,bruslak,neco na antikoncepci a vic veci. Zkus se podivat na jine pojistovny,urcite by ti to p omohlo trosku financne.

a uz nevi nic vic,kdo co psal 😀

My se meli supr,byli od soboty do ted u kamosky,takze jsme kazdy den nekde razili,decka radili jak certi a ja jse hotova. My vecer cumeli na Angeliku v cestine a jeste jeden cesky film 😵 Sice hovadina,ale cesky. No a pak jsme googlovali nase byvale a vzpominali na mlade casy. Taky byli na nar.party a porad nekde. Takze jse uplne odreagoavana,vykecana ze vseho a probrali jsme i botox 😀 Zitra konecne skolka!!!!!!!!!!!! Vikouse budu muset nekde vzit,protoze by se asi unudila,kdyz si ted zvykla byt porad v tahu. Desne se ji libil od kamosky retrivir,co byl o dve hlavy vetsi nez ona,porad ji strkala prsty do tlamy a rvala na ni Timber ( to je jeji jmeno) asi by chtela pejska na tyrani domu. Taky byli holky u zubare v patek,VEru ok. Vikous neotevrela pusinu,v sobotu balet a gymnastika............ani nevi ci jsem. Manza doma aspon vycistil koberec. Taky kamoska nasla,ze se tu nekde cvici joga s detma,tak si to chci najit a zjistit vse,ze bych chdoila nekdy s nejakym ditetem nebo mozna s obema.

simicak
23. nov 2010

fotka nase gangu,jen jedno dite,ten nejvetsi kluk,k nam nepatri,jinak v teto sestave obydlujem vzydcky barak od kamosky,skoro detsky tabor 😀

simicak
23. nov 2010

Jo a at muzete porovnat,ta holcicka na zidli je skoro stejne stara jak Vikous sedici na zemi,tak ted vite,jak je malicka oproti ostatnim detem 🙄

kikimaruska
23. nov 2010

Simi já už o tom uvažuju, uvažuji o všeobecné pojišťovně. Ta Ravírní, tu mi neuznávají někteří dr...právě třeba před lety moje zubařka neuznávala Všeobecnou, protože byla skoro v krachu a sost dr s ní taky rozvazovalo smlouvy a ted co vidím, tak je na špici a vyjela dost nahoru, takže bych nějakou víc známější. Ta naše dřív když jsem byla ještě teanager taky přispívala na antikoncepci(to jako první před lety zrušili) a ještě do předlonska byly rodiný balíčky, vysoký očkování, vitamíny, přilba na kolo nebo lyže, různý chránice, plavání, masáže...a ted všechno zrušený. Počkám co nabídnou po Novým roce a dyštak čau....pujdu asi k tý Všeobecný.

Jinak Kuba je taky prtous,ted sem byla s mamčou co má klučíka, tomu budou ted zanedlouho dva roky a je o hlavu větší a na srazíku nedonošenátek s náma byl klučík, narozený uplně stejnějako Kuba, stejný týden i datum, ale je o dvě hlavy větší, kus chlapa...vypadá jak starší o rok jak Kuba a to jsou stejně staří a oba nedonošenčeci-N .

argousek
23. nov 2010

@bera28 super že ozdravovnu schválili 😉 A to pojedeš s Kubou a taťka bude hlídat Anetku nebo s oběma??

@denisee tak ať je vše v pořádku, je to hroznej nervák tyhle triple testy a všechno kolem. Tak ať už to máš za sebou a těšíš se jen a jen na miminko a užiješ si konečně těhotenství
@majucha to je mi líto, že se to opakuje, tak ať ještě chvílí vydržíte 2 v 1 a pak ať je vše v pořádku 😉
@jecidlo tak ať máte tyhle peripetie s úřady brzy za sebou 😉

@simicak vy jste samá akce 😉 To je teda Viky drobínek 😉

Jinak holky já mám taky takovou depresivní náladu ☹ Dnes jsme byli se Štěpánem na očkování Prevenarem, takže Adámek tam zase jezdil výtahem a když jsme ho vzali nachvíli do čekárny, tak dělal hrozný scény, že chce na výtah. Holky já už jsem na prášky, vím, že na tom nic nezměním, ale ta nejistota jakou diagnózu nám přilípnou je fakt hrozná. Já už si normálně už taky někdy říkám, že je Adámek autík, pak jsem si zase jistá, že není, prostě z toho už docela solidně magořím. To ještě začal dělat, že si hraje na auto, to už jsem vám asi taky psala, takže jakmile vyjdeme na procházku, tak vrčí a vrčí, jak auto. Dneska s ním byl manžel nakupovat a říkal, že to bylo naposled, co s ním šel. Že jak posadil Adámka do košíku, tak jen dělal hn hn hn, takže auto. Lidi se ohlíželi a koukali na něj, co to jako je. No ostuda hrozná 😝 No má někdy tak perfektní oční kontakt a na všechno skvěle reaguje a poslouchá. Pak zase pohledem uhíbá nebo se dívá jakoby do blba a neposlechne ani za nic. Do toho ty jeho hry na výtah a na auto. Nebo on má taky rád otvírání, zavírání dveří. Rozsvěcení, zhasínání. Na druhou stranu se mi nezdá, že byl měl svůj svět, že normálně komunikuje. Holky já fakt už nevím, už aby jsme měli jasno, myslím, že se mi uleví, ale asi zase záleží na diagnóze. Říkám si, že přinejhorším to bude teda buď atypickej autismus nebo lehká mentální retardace, pak si zase říkám, aby to nebyla středně těžká. Ale pak si zase říkám, že už umí počítat do 10, umí barvy a spoustu říkanek, že to by při středně těžký asi neuměl. Fakt nevím, asi se z toho dřív zblázním než se to dozvím. Pořád se snažím, aby jsme se učili nové věci a pořád něco procvičujeme, ale pak stačí návštěva mýho táty a jsem totálně v pr....

simicak
23. nov 2010

@argousek nebut smutna,kdy jdete k te doktorc,v lednu? To uz mas za par 😉 S tatkou me to mrzi,mel by spis podrzet a navic jak tu nekdo psal,i i chytre,mluvici deti se nepredvadi jako opicky. Prosim te,nase veru taky s nikym nemluvi. Moje nej. kamaradka tady byla tak 2x tydne,zna Verunku od narozeni a Verunka s ni zacala mluvit ve 2,5letech,jak se narodila Vicki,do te doby ani tuk!!!! Proste je stydlive a dlouho se rozkoukava. I kdyz teda od narozeni Vikouse je to o dooost lepsi. Hlavni je,ze ty vis co Adamek vsechno umi a ze to je sikula!!!!!!!!

@kikimaruska,tak hlavne at najdes nejakou dobrou po novem roce 🙂

bera28
23. nov 2010

@majucha, to je blbý, že se příběh opakuje☹ Tak se hlavně drž a dávej průběžně vědět jak jste na tom. Držím palečky! A koukám, že jsi z Prahy. Kde budeš rodit?

Simi, vy máte vždycky úžasný akce 🙂 🙂 A co, pejska si k těm dvou princeznám nepořídíš? 😀 Kdyby to byla nějaká větší rasa, tak by mohl vozit Vikču místo koně😀

Kiki, a jakou máš pojišťovnu?? My jsme všichni u OZP a zatím si na ně stěžovat vůbec nemůžu. A neboj, on Kubík vyroste 😉 Aspoň nevypadá jako ten můj hubeňour - na svůj věk odpovídá výškou a váha je na rok 🙂 🙂

Argousku, a ty jsi přeci Adámka už objednala k nějaké té vyhlášené psycholožce, že? Ta by ti měla přeci dát jasnou diagnozu a uvidíš, že se ti nakonec uleví. Ta nejistota je hrozná, člověk přemýšlí co všechno může dítě mít za nemoc 😖 😖 Já razím heslo, že je vždycky lepší vědět (i když blbý zprávy), než nevědět 😉 😉
Do ozdravovny pojedu s oběma, doufám, že se podaří něco vyštrachat i na Anetku.

Já jsem se dneska taky objednala ke svému alergologovi. Původně jsem po něm chtěla zprávu o "svých" alergiích a když mi sestra řekla, že mi poslední souhrnnou zprávu vystavoval v r. 99, a to už je poněkud neaktuální, tak mě hned objednala na důkladné proklepnutí😖 Já k němu jdu vždycky 1x za rok nafasovat léky a otestovat, jak to se mnou vypadá a pokaždé mi přibyde další alergie. Takže u mě je snad menší výčet toho, na co alergická nejsem, než jsem 😖 😖
Taky jsem byla s Anetkou na předposledním sezení akupunktury a dr. si jí pořád tak chválí - že nádherně mluví, spolupracuje a je prostě báječná 😵 😵 Ona tam s ní pomalu ordinuje, už si pamatuje, kde všude jí bude mačkat, tak jí podává jednu ruku, druhou ruku, jednu nohu, druhou a ještě to komentuje a připomíná jí, aby na něco nezapomněla😀 V tu chvíli vrním blahem.

bera28
23. nov 2010

Jo a máme jeden velký úspěch a já to sem musím napsat už jen kvůli tomu, abych si sama uvědomila, že mám i dobré zprávy. Oba dva už asi 3 týdny vypijí za den každý tak LITR tekutin. A to počítám jen čaj a vodu. Pak mají ještě polévku a Anetka oblíbený Actimel. Takže teď už fakt věřím tomu, že trable s tím, že nechtěli pít, už nám skončily. Teď jen doufám, že se časem změní i jejich vztah k jídlu 😉

argousek
23. nov 2010

@bera28 jak si to dokázala s tím pitím? Adámek vypije tak půl litru a to se ho pořád ptám a on že nechce, prostě nemá žízeň 😝

Kvůli čemu chodila Anetka na tu akupunkturu? A při prvním sezení držela nebo se bála, co se bude dít?

Jinak ta nejistota je opravdu hrozná, hledám mouchy i kde nejsou, fakt mi z toho už hrabe Musím nějak tu svojí depresi přemoct a pozitivně se naladit, tohle k ničemu nevede 😅

denisee
23. nov 2010

majucha: to mě moc mrzí, čím si opět musíte projít ☹ . Jak je to možné, že se tyto problémy znovu objevili i u druhého těhotenství? Podobný problém se u nás objevil u dvojčátka, které jsme čekali, ale bohužel to nedopadlo ☹

bera: 1litr denně? to jsou borci!! to u nás nehrozí ☹ A ta ozdravovna se nachází kde? To si určitě moc užijete,
odpočinete 😉

argousek: nedokážu si představit, čím si procházíte. Je to náročné. Ale přeju, ať to dopadne co nejlépe a hlavně, ať už to máte za sebou, všechna vyšetření atd....

maatkka
23. nov 2010

@majucha tak teraz som vaaazne v soku 😢 neviem ci si pamatas ze sme si pisali IP aj ohladom preeklampsie a druheho tehu po nej a tak... ja som si bola taka ista ze vam to tentokrat vijde... ved vsetko tomu nasvedcovalo (to ze si si pred tehu obehla vsetkych lekarov aj tlak si mala o.k.)... som z toho velmi smutna 😢 samozrejme v prvom rade kvoli vam ale aj kvoli nam... ak som este mala nejake zbytky odvahy tak uz nemam 😔 je mi to velmi luto a zelam nech to este co najdlhsie vydrzite 2v1 a potom nech sa vam vyhnu vsetky komplikacie a nech je vsetko v co najlepsom poriadku!!! pocitam ze je drobcek hypotroficky znova kvoli preeklampsii (?) aky mas tlak? veeeeeeeeeeeeeeelmi na vas myslim... daj prosim vediet ako sa drzkate!!!

@argousek ja neviem ani co ti napisat velmi by som ta chcela nejako povzbudit ale podla toho opisu sa mi neda nic povedat... mne sa zda Adamko sikovny ked pises co vsetko vie... je mi jasne ako velmi sa mu venujes ale neviem ci by to stacilo na to aby to vsetko vedel keby mal nejaku stredne tazku mentalnu retardaciu... viem si predstavit aka je pre vas ta neistota (aj ja mam pocit ze zijem stale v nejakej neistote ohladom Julinkynho neurologickeho stavu) a som sama velmi zvedava co vam povie ta dr. verim ze bude mat pre vas pozitivne spravy...

@bera28 vy AJ nejake dobre spravy??? 🙂 ved co sa tyka deti tak od teba citam prevazne dobre - vo veeelkej vacsine 😉

maatkka
23. nov 2010

@denisee pri preeklampsii (ktoru mala aj majucha) je velka pravdepodobnost ze sa bude opakovat 😢

bera28
23. nov 2010

@argousek, Anetce hrozně moc zachutnal instatní nápoj Sunárek s příchutí šípek- borůvky. Na tom se rozpila a Kubajz pak taky. Dělám jim ho teplý, ale dá se i rozmíchat jen ve studené. Střídám to ještě s klasickým šípkovým čajem, co piji já a Kuba občas vyžebrá i vodu se šťávou. A zjistila jsem, že jim vyhovuje, když mají v hrnku málo, třeba jen 2-3 cm a to jim tak 3x doliji a vypijí to hned za sebou. Ale když jsem jim dala 3/4 hrnku, tak prohlásili, že je to hodně a pít nebudou. Takže takhle jsme to vychytali.

@denisee, ozdravovnu mám předvybranou Říčany, je to kousek od Prahy a od známých mám dobré reference. Určitě by byl lepší vzduch někde více v horách, ale zase to je všechno daleko a procedury prý všude stejné. Takhle za náma bude moci dorazit třeba na pár dní i babička. Ještě to budu konzultovat ve čt v Podolí, ale co jsem to s Dr. rozebírala dnes, tak říkal, že dobrý🙂

@maatkka, víš, mě vždycky totálně rozhodí, když vidím jak je Kubajz hubenej, a že když má období, kdy fakt nechce jíst (teď třeba kvůli tomu, jak kašlal), tak se úplně ztrácí před očima😖 Jenže pro nikoho s doktorů to problém není, děti jsou zdravé a v pořádku, jen já se v tom pořád patlám. Jsem zvědavá, co na něj povědí v Podolí. Dneska jsem vyzvedávala kopie od pediatričky, abych jim je odvezla a u posledního vážení má Kuba vypočtený BMI 15, což je dle tabulek těžká podvýživa. A dělá s tím někdo něco?? Nedělá!

kikimaruska
23. nov 2010

@bera28 : Mám ZPMVČR...jsem tam už přes 15 let, tenkrát to byla jedna z nejlepších a ted se sakra zhoršily...uvidíme co po Novém roce a jinak jdem...I tátu sem tam před lety donutila, abychom měli nárok na rod.balíčky...no a ty už taky nejsou a stejně nejsme rodina, takže je to už vlastně jedno, když přejdu k jiný a sama s malým.

bera28
24. nov 2010

@argousek, ještě jsem ti zapomněla včera odpovědět na tu akupunkturu. Takže A. tam chodí kvůli nechutenství. Je to 5 sezení. První z části probrečela, ale to jen proto, že jsem jí musela budit z odpoledního spánku 😖 Další sezení už v pohodě. Postupně se zvyšuje počet bodů, které se mačkají. Dítě musí držet, aby se moc nevrtělo a mačkaly se ty správné body.

Holky, u nás pěkně chumelí 🙂 🙂

fajn
24. nov 2010

@majucha to je mi líto držte se
@bera28 no vy jste teda šikovní s tím pitím.Didka dá tak 600ml za den ,k tomu teda polívku a ovoce.
@kikimaruska na pojišťovnu nemám slov ,nám tehdy nechtěla proplatit ten synagis
@denisee vy jste čekali dvojčátka? Já před Didkou taky ale bohužel potratila jsem.
@argousek Zuzko a tebe jsem si nechala na konec. Já se budu asi opakovat,ale to co píšeš je jak přes kopírák s Dianou poslední dobou. Přijde mi jako by se zastavila a jede se v toom svym zažitym. Prostě Adámek jezdí autem a Diana furt mrančí jak kočka nebo furt jede v těch magnetech.
No a onehdy jsem šla ráno do obchodu a ona spala (takhle chodím už asi dva roky) manžel dole v dílně a Andrea ve škole. Když jsem přišla tak ječela tak že nemohla dechu popadnout ,takže ju uklidnit a nějakym způsobem se dozvědět co se ji stalo. A ona že zvonil telefon a nikoho se nedovolala prej volala tatí,mamí ,Andrejko a nikde nikdo. .Teď se kvůli tomu budí 100x za noc ,tak jsem nevyspaná víc jak když byla miminko.Prostě než zase asi získá tu jistotu že tady není sama a že telefon nebude zvonit potrvá asi pěkně dlouho.No a teď to chce každýmu říkat a já už nevím co mám dělat aby to už neříkala. Jenže ne každej ji vyslechne,jako teď v Bile kde to chtěla říct chlapovi ale ten nechtěl. Tak jsem ji vzala strčila do vozíku a začalo to,řev jak kráva všichni čuměli jak debilové a můj chlap prostě vytekl z nervama a odežel za strašnyho nadávání. Já jsem teda se zaťatejma zubama nakoupila se řvoucím děckem (nejradši bych ji jednu střelila,ale to bych ještě zhoršila) no a v autě jsme se ještě chytli že on už s náma nikam nejede.
Když k nám přijde návšťěva (co už je málo,protože co je Didka tak k nám kvůli ní nikdo nechodí) tak ho chytne za palec a táhne ho že mu chce něco ukázat. Taky mě to sere tak strašně ,ale pak si zase vzpomenu na ty děcka z lázní a zase se nějak nabiju že na tom nejme zase tak blbě.

simicak
24. nov 2010

A verunka ve skolce 😵 😵

@majucha drzte se a at vydrzite co nejdyl 2v1!!!!
@denisee jestli chces radu s holcicimy jmeny,tak dej vedet,ja mam vybranu pro dalsi 2 holcicky 😀 U nas zas byl problem s klucicimi,jelikoz se nam zadne nelibi a kdyz,tak se neshodly,takze jsme nikdy zadne vybrano nemeli. Teda Verunka mela byt Dominic,ale to u se pak manzovi taky nelibilo.

@fajn to k vam nechodi ani tvoje kamaradky nebo tak? To je hrozne,proc kvuli Dianky? Ne kazde dite je dokonale,tise sedici. Od kamosky deti jsou silena divocina,ale fakt. Ona s nima nemuze do obhcodu,do knihovny,vlak,autobus nic. Konci to tak,ze ji rvou,tahne je za sebou. Vcera jak nas dovezli domu,tak se chudak musela vratit at ji nabalim pytel bonbonu,ze tak rvali,ze se neda jet. A ta mladsi porad lezi na zemi,zuri a rve, bije deti,vsem vsechno bere a nikdy by me nenapadlo tam nejezdit nebo ona sem. Proste kazde dite je prece jine,ne? A Dianka je uplny zazrak a sikula potom vsem,cim si prosla a vybojovala. A s chlapem,ti nikdy nemeli pevne nervy a hned zuri 🙄

Jinak tady brutalne mrzne,teda aspon podle me!! Pry ma snezit tento tyden,to je v riti 🙄 🙄 🙄 To znamenza,ze Vikous nesmi ven,jelikoz ma plataky boty miminkovske,zavrou skolky,skoly,protoze kdyz tu je poprasek,tak nejezdi busy,auta a plno budov nema poradne topeni..............boze,at nesnezi bo me trefi,doma zcvoknu s tema dvema a k tomu umrznem

bera28
24. nov 2010

Simi, já tu cvokatím s dvouma doma pořád a umrznutí nám teď taky hrozí 😀 😀 Dopřej si dneska klidu bez Verunky🙂

Fajn, to jsou teda kámošky, když se na tebe vykašlou kvůli Didce 😠 😠Přesně jak píše Simi, Didka je takový zázrak, že by měly být vděčné, že jí znají!

Tak já teď mám klídek, svišti si vlezli do skříně, že tam budou jezdit výtahem 😀 A ty hlášky, co se ozývají zevnitř, to je síla 🙂 🙂 Teď mi tam vyčorovali šátky a nejpíš se jimi škrtí.
Fotka ze školky: http://bera.rajce.idnes.cz/Listopad10/#1D9W2299...

mispuli
24. nov 2010

marcelko já ti rozumím,máme to podobný,jako neže by k nám kamarádi přestali chodit nebo my k nim,ale děti moc dobře vidí,že je Honzík jinej a vidět ty jejich protažený ksichtíky,že si s ním mají hrát a bezmocný rodiče,který neví,jak jim to maj vysvětlit,tak se radši návštěv vzdávám sama.Mám tedy opravdu štěstí,že Franta má bezvadnou partu,kde si nikdo na nic nehraje,ač by moh,a že mě přijali mezi sebe a tam se na nás nikdo skrz prsty nekouká ba naopak,ale děti holt nepředěláš

na druhou stranu vím,že je tady spousta lidí,který nám přejou,to co máme,který si říkaj,učitelka a má debilní dítě,ale to už je jiná kapitola,to je tou neanonymitou vesnice

argousek
24. nov 2010

@mispuli to jsem ráda, že ses taky ozvala, už jsem ti chtěla psát do IP, že se vůbec neukážeš 😉

jojo holky kdyby jste viděli ty protažený obličeje u doktora, co to máme za zlobivý dítě ať si ho srovnáme, ale co může člověk dělat, když už si ho vezme na klín, že nemůže nikam jít, tak začne strašně ječet a co mám dělat, zalepit mu pusu ☹

K nám taky návštěvy moc nechodí, ale je to spíš z toho důvodu, že všichni bydlí daleko a v týhle zakopaný pr..... jsou jen samý důchodci 🙄 Dřív jsem alespoň jezdila s Adámke do toho mateřskýho centra, ale teď se mi tam nechce tahat i Štěpána, zdá se mi na to ještě malej

mafynka
24. nov 2010

@maatkka ahoj,,no stale sme v nemke,,nic s nami nechcu robit,,nechcu ani zasivat,ze to je zastarala metoda a uz to nerobia..chcu mi dat pesar,ale ze s tym domov nemozem,,takze ostavame tu dokonca,,najviac ma stve, ze som tu chytila nejaku infekciu,,tak beriem cipky,,, a schudla som tu 4 kila,,porazit ma ide,,