Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

liv1
29. dec 2010

@traktor a ako ste na to prisli?

traktor
29. dec 2010

( sandra32, alexandra_20,angel_nessa) to su jej dalsie mena...a tu su fotky akoze jej dietatka http://plzensky.denik.cz/zpravy_region/nedonose...

http://www.neonatology.org/neo.diversions.html .... a prepacte za vpadnutie, prajem vam, nech vam vase deticky robia len radost 😉

berenika39
29. dec 2010

@liv1 v tématu Zablokovaní uživatelé
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/zablokov...

kackag
29. dec 2010

@chrisantheme AHoj, je mi moc líto co se ti stalo,podobné osudy máme v fóru https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/pozdni-p..., když budeš chtít,můžeš nás navštívit 🙂

kikimaruska
29. dec 2010

Ahojky holčinky. Tak Vánoce jsou za námi, sice byly plné chaosu, ale Kubík měl radost a to je hlavní 🙂 . Nějaké fotečky mám zase v albíčku. Největší radost měl z kreslící tabulky, nové motorky a z mašinek. Jdu Vás trochu zkouknout...jen co jsem nahlídla, tak že už i k nám se dostaly maminky podvodnice? 😒 😠 😖 🙄 ...Hm...dělat si z takových věcí legraci.. 🙄 😠 .

Jinak já jsem ted doma sama, malej odjel k tatkovi na Vánoce do pátku...tak je tu nějak ticho...až moc bych řekla.
Všem marůdkům brzké uzdravení a všem miminkům posílám hodně zdravíčka a pohlazení...a rodičům samozřejmě také 🙂

kikimaruska
29. dec 2010

Holčinky krásný Nový rok 2011 všem a a´t je lepší, než ten letošní...(alespon pro Ty, pro kterým se letos moc nepoštěstilo). Mějte se krásně, kdybychom se už neviděly 😉

chrisantheme
29. dec 2010

@traktor podvodníčka?V akom význame? 😲

chrisantheme
29. dec 2010

@kackag Ďakujem 😉

chrisantheme
29. dec 2010

@traktor aha, už som si to prezrela.Chorééé

fajn
29. dec 2010

ahoj holky,
tak u nás vánoce docela v pohodě.Největší úspěch mělo auto na ovládání a odrážedlo jako kolo. Akorát se strašně divila jak to že ten Ježíšek věděl že nemá kolo a ona si ho ani nepřála a přesto ho dostala 😀
Nemoci už jsou doufám za náma a v pondělí už jde do školky a v úterý jdem na neurologii a 10 si jdem pro Holtra tak už mám zase bobka co nám naměří. A 11 jdem na nefro kde se rozhodne asi o té ledvině.
Auto už máme doma ale jela jsem jenom jednou ,nějak se toho bojím když je novy.

@chrisantheme je mi líto co se vám stalo. Já jsem ani nevěděla že se Didka narodí ,psala to tady asi Simicak .No je tady a je až na to její hnusny vztekání docela fajn. Onehdy jsem ji řekla že jak koupíme auto tak už nebudeme mít peníze. pak jsme jeli k ségře a ona tam našla od neteře nějaky drobny a že si je vezmem dom když žádny doma nemáme 😀 no není to chytrá holka. Takovejch návštěv víc a máme doma ještě jedno auto. 😅

Teda že tady bude někdo vymýšlet nějakej příběh to by mě nenapadlo to je fakt hnus.My se tady piplem s těma prckama a ona si to vymýšlí ☹

Jinak opět opožděně přeju Adámkovi vše nejlepší k svátku ,Davídkovi taky tak a Lucce též opožděně vše nej ať ti Honzík dělá samou radost.

Bera hory si užijte a v pořádku se vraťte ve zdraví

S ouškama teda taky neporadím,ale sama jsem si vystála s ušima dost až než vytrhli madle .

Holky tak si užijte ještě ty poslední dny starého roky hezky a v Novém roce přeju Všem HODNĚ ZDRAVÍČKA a ostatní už nějak dopadne ale to ZDRAVÍ je fakt to nejdůležitější. pa pa

simicak
29. dec 2010

Tak uz jsme doma od doktora. V levem ma infekci a jinak je ciste,v pravem nema infekci ale zas tam ma blokle ucho tim mazivem,tak nato dostala kapky a melo by se to uvolnit a pak teda i ja verim,ze snad uslysi normalne. Kdyby se nam porad zdala prihluchla,tak se mam vratit. Ale myslim si,ze to bylo tim pravym bloklym uchem. Taky dok.rikal,ze infekce jsou ok,ze to neni zanet stredniho ucha nebo neco horsiho a ze pokud se leci v cas,tak to nema vliv na sluch. Tak uvidime co bude teda. Akora misto pet kapek jsem ji do ucha dala asi 15,protoze mi to nejak uteklo 😅 ,tak snad to nevadi!!
Jo a rikal,ze se usi vubec nemaji cistit tycinkama,ze se ucho o sebe postara samo a mam se jen vatickou stirat z kraje to zlute co vytika.

@fajnt tak preji do noveho roku moc moc zdravicka a stesticka a hlavvne at mate vsechny vysetreni v poradku a jen same dobre nebo prijatelne zpravy 😉

chrisantheme
29. dec 2010

@maatkka ďakujem.....BB je na veľmi dobrej úrovni.To len jeden lekár z gyn.oddelenia sa rozhodol hrať na Boha mám taký pocit...

petraguerra
29. dec 2010

@chrisantheme ja jsem rodila 27+0 a Mates vazil 600g,myslim,ze tady byl nejmensi.Vyvoj se u nej zastavil ve 22-24tydnu,mel brisko na 22 ostatni na 24tyden.Domu se dostal az po 20tydnech +2dnech-byl 20mesicu s kyslikem .protoze dostal houbu candida bakterie ta se nastesti usadila na plicich ne na mozku.Takze dychat sam nezvladal hodne dlouho.Rodila jsem kvuli preklampsii.Dnes je Matej tak na 18-2roky a jsou mu 3roky.Zacina teprve ted trosku opakovat slova a je take v autistickem spektru a ma mirne poskozeny mozek coz u nej je neco jako mirna forma DMO.Ale myslim,ze tedy na to co ma za sebou se mu dari uplne skvele a radost nam fakt dela 😀 Mel jen lezet a koukat se do stropu a kvilet,dnes chodi ,smeje se ,nikdo by na nem nic nevidel-vubec to neni poznat jen se chova k svoji vysce a veku jako malej 😉 Myslim,ze se to taky srovna.Je me moc lito co se vam stalo,ale verim ,ze pri dalsim tehu budes mit stesti 🙂 Nekdy je lepsi jak holky psaly,ze nezachranuji... 😔

Simco at je Veru brzy ok.

Argousek taky si myslim,ze toho mame spolecneho hodne 😀

Matkaa a vcera se musim pochvalit Matej mluvil s moji kamaradkou v anglii po telefonu rikal teta han han,coz je hallo,hallo 😀 Myslim,ze tento rok zacne mluvit 😀 😀

maatkka
29. dec 2010

pekne na hlavu vymyslat si predcasny porod ☹ asi by si to chcel niekto skusit - prezivat tie najhorsie chvile a bat sa o zivot svojho dietatka!!! 😔 choreee toto...

fajn tak nech vam vsetky vysetrenia dopadnu co najlepsie... a tiez vsetucko najlepsie do Noveho roku!!!
simi ak ma mala zhorseny sluch tak urcite kvoli infekcii - takze to bude iste o.k. hlavne nech ju to uz neboli...
peti jasneee ze zacne 😵
maruska aj vam krasny novy rok!!!

simicak
29. dec 2010

@maatkka ona je v pohode uz,jen ta prvni noc byla horor,od te doby je fajn,takze ani o tom nevime,krom toho ze je hlucha jak poleno. I kdyz to taky neni zas tak zzadna zmena,normalne me zas ignoruje 😀 😀

A k te psychopatce,bozi mlyny melou pomalu ale spravdlive 🙂 Jednou se ji,jemu to vse vrati 2x hur 😝

My tu dnes meli navstevu a normalne prisla nemocna. Nechapu anglicany,ze pry je jen nachlazena a ze to neva,protoze to muzes chytnou kdekoliv. To je prece me rozhodnuti,ne?????? No chudak mala si ani nehrala,sedela,leskle oci a uplne chraptela a slo videt,ze ji je fakt spatne 🙄 Ja bych tak nemocne ani nachlazene dite nikde netahala. Snad teda nic nechytnem z navstevy bo me jebne!!!!!

chrisantheme
29. dec 2010

@petraguerra veľa detí sa do škoslého veku údajne takmer úplne vyrovná rovesníkom, takže keď takto napredujete máte obrovské šance.Tie vízie lekárov sú nejak vždy horšie ako mnoho krát skutočnosť.Držím palce aby sa vám darilo 😉 ...ano,keď ma už viedli ako potrat,tak asi by som psychicky lepšie zvládala ak by to tak bolo do konca.Ale takto som ostala v situácii kedy si to proste neviem v hlave urovnať ani tak -ani tak... ☹

alinocka
29. dec 2010

Ahojte možem sa k Vám pridať?Mám teraz už 4ročnú dcérku Vanessku narodila sa v 28tt s váhou 990g 35cm(narodila sa ako prvá z dvoj vaječných dvojčiat jej braček tu bol len tri hodiny ☹ ).
Nedobehla rovesníkov po psych.stránke máme plienky,málo rozpráva skor tak jednoslovne.....
Dnes sme boli po prvy krat na foniatrii a doktorka povedala že nám neskor diagnostikuju možno autizmus alebo mentálnu retardáciu totalne ma to položilo.Pedopsychiatrička (boli sme tam zatial dva krat)mi vobec nič nepovedala ani ked som sa pytala na jej nazor povedala len že to chce čas a kopu roboty ale žiadnu takuto diagnozu ani neurolog nepovedal nic ani len podozrenie akurat hyperkynetický syndrom(ADHD) na to nam pedopschy. dala aj kvapky (malinke skludnenie ale ziadna slava).

saskah7
29. dec 2010

ahojte... nestiham moc citat, ale vitam nove maminky.. zvlast @chrisantheme je mi luto, co sa vam stalo... verim, ze to vsak zvladnete a dalsie pripadne dietatko bude zdrave a v poriadku
a k tej suzy.. 🙄 .. priznam sa, ze mi bola od zaciatku podozriva, lebo na to, ze jej syn mal tak nizku porodnu hmotnost, tak bola taka nejaka vesela v tych prispevkoch, akoby sa nic nedialo, ved kazdy den sa rodia predsa taketo deti.. 😔 ... a tiez, ze sa tu pytala nas taketo otazky, ktore by som sa ja automaticky pytala hned doktorov... 🙄 no co uz s nou... 😔
a este vitam aj alinocku 😉 .. su to teda neprijemne taketo vyjadrenia niektorych lekarov... ☹ drzim palce, aby tie zle prognozy neboli pravdou 😉

agenturaberuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zabka85
30. dec 2010

@chrisantheme Taky je mi líto co sis prošla já rodila pro preeklampsii 28+5 ale malá se zasekla cca ve 26tt.Je tu Jistá Kmoor a ta rodila 25tt a měla dvojčata domů si vezla jen Honzíka s těžkým hidrocefalem.

K suzy.....at si škubne ploutvý když neví co je slušnos....

@alinocka vítej u nás 😀

KDO SI VZPOMENE NA KMOOR TAK HONZÍK SI ZAČAL SÁM BEZ CVIČENÍ ZVEDAT TROCHU NOHY ALE HLAVNĚ PASE KONíKY.CVIČÍ CCA MĚSÍC,A SHUNT ZATÍM DOBRÝ. 😀 😀 😀

petraguerra
30. dec 2010

@alinocka ahoj ja mam neco obdobneho jako ty s Vannescou Mates je 3roky stary a taky nemluvi ted zacina opakovat slova jako deti okolo roku.Je taky v autistickym spektru a asi nejaka retardace tam taky bude,protoze vrstevnikum se tedy nevyrovna ani nahodou. 😉 Byl i hodne hyperaktivni a ja s nim hodne cvicim ,trenuju po motoricke strancea tedy musim rict,ze ted poslednich 3-4mesicu vidim opravdu zmeny zklidneni a to ani nebere zadne leky nic.Kazdopadne jak je klidnejsi se s nim lepe pracuje.Trebas pro tvou inspiraci co by jsi mohla delat jak mas odmerku na vodu dej do toho kostky a Vaneska je musi vracet zpet a zase je tam davat ,trenovat asi tak 2minuty,ne dele nez 5minut,zmenit a napriklad stavet komin z kostek zase pouze chvili okolo 5min.Trenovat vyber napriklad kosticky a nejake auticko ,co si vybere tak s tim si hrat,trenovat ukazovani v knizkach trebas kde je kacenka,kde je konik,dum....navazovat ocni kontakt co nejvice a nenechat je delat jen to co sami chteji co je bavi,tim se da autismus hodne zmirnit.Za vsechno chvalit tleskat jasat 😀 My cvicime myslim od kvetna(maja) a tedy fakt vidim pokroky,ale trvalo to asi do rijna nez se neco ukazalo.Trenuju s Matesem tak 2xdenne po 45minutach zase tpo nechce moc prehanet at ji to nezhnusis.A taky tedy kdyz vidim ,ze ma dobrou naladu tak s nim neco delam vkladam tvary,kresli,prebira fazole,hrach....Pokud budes chtit nejake dalsi napady rady ptej se i Argousek hodne trenuje.Jsem taky na FB Petra Hajna 😉
Zabka no to jsou uzasne zpravy od Kmoor jsem strasne rada,ze to Honzik tak uzasne zvlada a zacinaji pokroky 😵 😵 Moc ji pozdravuj ,bude to jen lepsi a lepsi! 😵
@chrisantheme ja vim,ze pro tebe musi byt strasne tezke videt,ze to nektere deti zvladli i narozene drive.Moje kamaradka z nedonosencu rodila 34tyden maly mel 1140g a po 13tydnech ji zemrel ono nekdy vubec nezalezi na vaze a tydnu......Musi to byt hodne tezke,asi ten kdo si to neprozije vubec nevi co vsechno se cloveku honi v hlave.Moc ti preju,aby jses s tim vyrovnala co nejdrive a brzy se citila lepe 😔
Saskah a jak se dari Petovi s braskou?Co kyslik jde vam dolu ?Jsem minule mluvila s jednou holcinou ta ma doma chlapecka a tedy rikala,ze kdyz to malymu chteji snizit monitoruji ho jen 15minut v ordinaci 😕 Ja vzdycky monitorovala 12hod prez noc tak by me zajimalo jak to delaji u vas.A kolik uz kluci vazi? 🙂
Simicak tedy ty mas zname a proc jsi ji neposlala domu,ja to tak delam,rikam nezlob se ale Mates nemuze byt takhle nemocnej skoncil by hned v nemocnici...coz je pravda nas vzdycky vezmou do spitalu kdyz je nejak nachlazenej,ze se jim to nezda pro jistotu. 😉

alinocka
30. dec 2010

Tak a dnes mi partner(on bol u tej foniatricky z malou)povedal ze mu ta pre mna akoze doktorka povedala ze su rozne sanatoria kde ju mozme dat!!!!!!!!!Chapete??Ja nie!Akym právom to moze povedat??Pri tom mala je žive ubehane uskákane dieta.Knižky jej nečítam z dvovodu ze po prvej vete ci slove mi ju proste vezme z ruk sadne si a listuje si ju sama a mna vyžene 😉 .
A všetkým detičkám a ich mamičkám želám do nového roku kopu síl a hlavne kopu zdravia(to je najdolezitejsie vsak)!!!!! 🙂 🙂

zabka85
30. dec 2010

@alinocka ahoj tak ta má asi takovej ten sindrom že pokud něco není tabulkový je to špatně víme že jich je hodně.Ignoruj její řeči o sanatoriích nebo jí spíš rovnou řekni že malou nedáte a snad to pochopí.pokud né tak přitlač na pilu.Všichni víme že spousta výsledků vipadá huře než jsou a za nějaký čas se to může změnit i když tvrdí něco jinýho.



Jinak taky hlavně zdraví a spoustu uspěchu se svištěma.....do toho nového roku

petraguerra
30. dec 2010

@alinocka ,to vubec ne,preci to neni zivotu nebezpecnej cvok,aby byla v ustavu!!! 😠 Co to mas za doktorku???Hlavne pokud se zajima o knizky a vubec o veci okolo sebe tak muze mit pouze mirnejsi frmu autismu,kterou ma spousta lidi jen o tom nevi.Ja zrovna si taky myskim,.ze nejake znaky by se u me nasly 😀 Mates je taky na plenach Vanesca asi muze mit nejakou formu mirnejsi retardace ,protozeza vrstevniky taky dost zaostava,ale rozhodne to nebude zase az takova tragedie si myslim.Trebas bude muset jit do skoly s odkladem nebo do zvlastni kde s ni budou delat vic veci a pomaleji.Ja vim jak tezke to je dozvedet se o autismu,taky me to dostalo do pekny deprese,ale bylo o uz v marci a ted jsem ok hlavne vidim pokroky a opravdu oproti lonskemu roku je to skok jako hrom. 🙂 Foniatricka je prez mluveni?My ji mame tydne a Mates vubec nemluvil nebo opakoval jen tedy vydaval ruzne zvuky to jo a rikala,ze mluvit bude jen potrebuje trenink a cviceni. a UZ zacina 😉 Pleny mame taky porad a myslim,ze az po novem roce se jich zbavime pocitam do 6mesicu.Drz se pa Petra

alinocka
30. dec 2010

@petraguerra Dakujem za radu,len neviem ci by som ju k tomu prinutila alebo aspon udržala jej pozornosť ale skusiť to možem možno časom aj ked tak rozmýšlam také žbrlanie vo vode by sa jej isto pačilo(vodu miluje).Len to budeme museť robiť ked mladšia dcerka Timejka(narodene presne na termin 😉 )bude spat inak sa pobiju 😝 .
Ukazovať v knižke že kde je čo no tak to len fakt ked má dobru naladu ale niečo vie hlavne ma taku oblubenu knižku a vnej je taky velky obrazok zvieratiek na dvore tam ukaze a pomenuje všetko na inom obrazku nie.INak sa musim pochvalit dnes sama naratala do 5!!Aj ukazovala na rucicke teda ratala že:rááz.dváá,tri,päť!!štyri zabudla musime doucit 😉 .Sme stastny aj z toho najmensieho pokroku.Pedopsychiatricka povedala ze za to mozu aj lieky co nam dal neuro podporuju pamat a tvorbu ner.vlakien mozgu.
chrisantheme. je mi luto co sa Ti stalo ☹ . Ja som rodila v 28tt dvoj vaječné dvojčata chlapček zaostaval vo vyvoji ked sa narodili zodpovedal asi tak 26tt.Počula som lekara ako hovorí sestričke že nevie ako to má zapísať ked to druhe ešte žije či ako potrat či ako!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Naštastie malu previezli do inej nemocnice a mna sa na druhy den ten debil pytal ze ci mi nemaju pichnut inekciu na zastavenie laktacie(rodila som sice sekciou ale laktacia sa mi zacala pustat uz na druhy den slabucko ale zacala) a ja sa ho pytam ze preco a on ze naco mi je mlieko ked nemam deti!!Ale mala žije!!Som mu zakričala do tvare zavolala si primara a dala stažnost!Druhe dieta som rodila v inej nemocnici.Radsej by som rodila v aute ako v nasej nemocnici!!

alinocka
30. dec 2010

Foniatria je cez sluch a hlasivky.Logopedia je cez reč spravna vyslovnost a tak aj tam pojdeme len musime najst taku ktora ma dobre vysledky.A ktej doktorke uz nepojdeme!!Najdeme inu je nam jedno aj ked to bude ine mesto.

petraguerra
30. dec 2010

U usniho jsme byli taky si mysleli,ze Mates slysi spatne,ale jen na to neyl zralej za 6mrsicu namerili 100%sluch.Koukam,ze jsis tedyu taky uzila po porodu.Ti doktori jsou obcas fakt blbci 😖 K tomu uz neni co dodat!!!

saskah7
30. dec 2010

@alinocka to je nieco neskutocne, co si musela zazit s tymi doktormi 🙄 😠 ... toto nikdy nepochopim, ako mozu byt taki necitlivi niekedy 😔

@petraguerra Petusko sa nam vyrazne polepsuje s kyslikom.. uz je len na cca 8hodin denne.. ja to robim tak, ze dostala som k tomu kysliku aj oximeter a meram mu.. ale vobec nie casto... pre mna je dolezite, ze mu odmeram vzdy na konci tej bezkyslikovej prestavky a zapisem si to.. teraz uz dlho mava saturaciu cca 97-99... a to aj po 16hodinovych prestavkach vkuse 😉 😵 🙂
inak, lekarka nas moc nekontroluje.. resp. vobec 😝 . naposledy sme boli na ockovani RSV a tam po namerani peknej saturky mi kazala postupne znizovat... no tak veselo znizujem 😉 ... teraz ideme zas o tyzden na ockovanie, tak sa jej spytam, ze ci to mam znizit uz nafurt "dostratena" alebo ako...
vazia teraz ani neviem kolko, ale cca pred tyzdnom Petko vazil 4400g a Romanko moze teraz vazit cca necelych 6kg (porodne vahy mali 820g a 1140g)

simicak
30. dec 2010

@alinocka to je hruza co to ctu 😔 😔 😔 😔 Je strasne co se deje v nekterych v nemocnich!!!!! A nejhorsi je,ze se clovek nema jak branit a je totalne bezmocny a zavisly na nich ☹ ☹ ☹ ☹
A tu doktorku taky kokmentovat nebudu. To by vubec nemela rikat. Verim,ze jsou rodice,co nemaji nato vychovavat nejak postizene dite at je postizene lehce nebo tezce,ale prece pokud chce nekdo dite dat do ustavu,tak se nato zepta sam a nebo sam si zacne zjistovat veci a ne ze to nabizim jak nejakou skolu v prirode 🙄 a taky se chci zeptat jak to ze foniatricka dela diagnozy ohledne retardace?? Nemela by to delat ta pedopsychiatricka?? Ta je snad pres mentalni vyvoj,ne?

@zabka85 to je supr s kmor a Honzikem 😵 😵 😵 😵 😵 Krasne zpravy do noveho roku!!!! Taky vam prejem vse jen to nej nej a hlavne zdravicko a stesticko 😉 Ostatni uz prijde samo!

@saskah7 to je supr ze se vam taky dari krasne a vse jde jakztakz hladce 🙂

simicak
30. dec 2010

Holky my vam vsem prejem vse nejlepsi do noveho roku,at je lepsi nez ty predesle roky a hlavne mooooc zdravicka,same dobre zpravy od lekaru a hodne stesti!!!!! At nam ty deticky jen prospivaji a delaji nam samou radost 🙂 Krasne si to oslavte a at vam neni moc spatne druhy den 😝