Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
14. jan 2011

Kiki je to tuším v hotelu Peklo v kvetnu..kukni na strranky srazíku na BC..jestli je máš od minule uložené...

Bero takže táhneš s plánem jo? 😀 na ozdravovnu,jen tak na ne 😀
Jecidlo ne ne,to není kosmetičkou 😉
Simi s tou postelí je Viki šikulka 🙂 taky to mám v plánu..

holky malí opet ryma a kašel..on má pořád od podzimu prudušky...už me to tak ....!já chci at je zdraví a né se furt kucká a dusí..ta dnešní noc fakt super

bera28
14. jan 2011

Simi, tak to udělej tak, že si nech opravdu ověřit, že tvoje studium v ČR odpovídá určitému studiu v GB. To, co si pak ještě vystuduješ u vás bude samozřejmě plus, ale ať máš aspoň nějaký papír o studiu. Co se týká doporučení z české školky, myslíš tím reference od nadřízené, kde jsi pracovala? Jestli ano, tak to není žádná oficiální listina, takže to si můžeš nechat přeložit prakticky kdekoliv a nechat si dát jen razítko, že překlad odpovídá originál textu. Prostě tam, kde ti budou ochotní to razítko dát, tak bych šla🙂 Třeba to udělá i ten člověk, o kterém jsi psala.

V tomto linku najdeš info o tzv. EUROPASSu - objasňuje informace obsažené v oficiálním osvědčení, aby byly lépe srozumitelné, zvláště pro zaměstnavatele a instituce mimo zemi, která osvědčení vydala.
To si myslím, že by se ti hodilo mooooc 😉
http://europass.cedefop.europa.eu/europass/home...

Ještě ti přikládám link na euro stránky, kde najdeš informace a kontakty na střediska z oblasti uznávání zahraničních diplomů a vzdělávacích systémů dle jednotlivých zemí:
http://europass.cedefop.europa.eu/europass/home...

Vikča je šikulka, takhle je to nejlepší, co? Nic neučit a jde to samo 🙂 🙂 🙂

@petrach, Peti, tak to je jasný, Šíma je další adept na ozdravovnu 😉 Tak to vážně vidím tak, že příští rok nás pojede dost 😉 Hlavně ať je mu brzy dobře. A co dostává za léky??

maatkka
14. jan 2011

Ahojte baby
tak nam by ziadnu ozdravovnu asi nenapisal ziadny dr. 😀 pohybovo sme o.k. uz daaavno chora bola Lilu par krat aj to len raz siesta choroba a par viroz... NASTASTIE!!! 😉
my sme tiez uz postielku pred nedavnom zrusili aj kocik sme uz odpratali nemame cumlik vlastne skoro ani plienky a chystam sa zrusit aj flasu na UM... takze my uz nemame doma babatko 😀 😵 😵 😵
petrach velmi rada tu znova vidim tvoje meno castejsie 🙂

denisee
14. jan 2011

Vojta, taky nebude adept na ozdravovnu, ale já bych se jela ozdravovat hned 😀 .
U nás druhý den, bez plen probíhá tak, že tu běhá s holým zadkem, dneska už z toho dostal rýmu, vždycky mu ukápnou tak tři kapky a hned letí na nočník a tam se vyčůrá. Ráno zatím kakal vždy do WC přes den zatím nic.

Mila: navnadila si mě na domácí buchty, jenže nemám žádný osvědčený recept, protože jsem je ještě nikdy nepekla. Takže první těsto šlo do koše, druhý bylo OK, ale trouba nám peče hodně ze spoda, takže tam byly už tmavší.
Dneska je nějakej den blbec, nic se nedaří a jsem strašně bez energie.

sarik1
14. jan 2011

@denisee Mám výbornej recept na buchty a je osvědčený... 250g hladké mouky, 250g polohrubé, 5 lžic cukru, podle oka olej, 1 vejce a kvásek... nechat vykynout a před pečením potřít máslem a po pečení také... vydrží měké 2 dny... jsou super 🙂 !!! peče se při 250 stupnů, ale je potřeba je často kontrolovat 🙂

mila01
14. jan 2011

Ahoj holky.
Tak já jsem sirota,ve 4 si přijela babička s dědou pro holky,jedu ráno na 2denní školení a Vojta je ještě na cestě,přijede někdy v noci,tak si holky užívají u babí a zítra si je tatínek vyzvedne.Dala jsem si vanu,pěkně jsem si tam dala pěnu - relax,ten já můžu a koukala jsem na 2!!!!! detektivky.V klídku,bez rušení. 😀 😀 😀

Maatkka,Denise - to je dobře,že nemusíte do ozdravovny,myslim si,že to je pořád ta lepší varianta.No mi uvidíme teď na jaře,jak se budou průdušky zas projevovat a pokud to bude blbý,tak pojedem,to se nedá nic dělat. ☹ ☹

Denise - já jsem je dělala taky poprvé,beru recepty na mimibazaru a vybírám si ty prověřené,kde hodně holek píše,že vyzkoušely a dobrý.Mám taky úžasnej recept,ale je do domácí pekárny,nevim jestli by ti to vykynula i bez toho - je to bez kvásku,jen ze sušeného droždí.Ale jsou fakt luxusní a skoro bez práce - dám suroviny do pekárny - cca 10min,pak už dělá sama,vyndám fakt luxusní těsto,ze kterého se naprosto bez problémů udělají buchty - 42 buchet jsem měla v pekáči za 25 min a pak se 20min pečou a je to. 😉 😉

Dneska jsem ve školce dostala krásnou odměnu - přišla jsem pro Káju,ta seděla učitelce na klíně a prohlíželi si v počítači fotky,Kája si šla pro pyžámko a učitelka mi řiká - je to skvělá holčička,kéž by jich tu bylo takových víc.No já se pýřila jak blázen. 😉 😀 😉

denisee
14. jan 2011

sarik: díky, za recept, až naberu odvahu a sílu do dalších pokusů určitě vyzkouším.
Mila: já taky koukám na mimibazaru na recepty. Ale teď jsem zkusila recept z kuchařky a měla jsem tam u něj napsáno rukou dobrý, tak nevím kdo to tam napsal, jestli máma?????? a on byl strašnej asi hodně mouky, bylo to tuhý, nešlo z toho vůbec nic 😠 .
Musí to být krásný, slyšet pochvalu na své dítě, doufám, že nás to taky potká a nebudem mít nějakýho raubíře. 🙂

kikimaruska
14. jan 2011

@petrach Tak v Pekle jsem byla loni na jaře...není to tak daleko, asi hodinka a něco jízdy, je to tam pěkný, fotky mám i v albíčku 🙂Juknu na srazík, jen se bojím, že květen je brzo a bude to tak nějak risk, když nastoupím do práce, zda mi vubec dají volno hned...pokouknu na to. 😉
@mila01 No krásná věta, to bych se taky pyšnila jako páv 🙂 🙂 🙂
@bera28 jo jo, pozeptám se, až k ní zase zavítáme.Zatím jsme byli jen poprvé se ukázat a zažádat,at si vyžádá kartu...Nechala sem ji rovnou i propouštěcí zprávu z porodnice, aby si početla...Jinak ten atop.exem mám v očkováku jako dítě,tak ten jedinej mám jako dukaz...ted dospělá s tiom nechodím nikam...protože když se to udělá,tak do 24 hod se to zmirní a když se v tom už nekoupu,tak do 2-3 dnu je to pryč uplne...Ale ty plíce atp s ní proberu.

fajn
15. jan 2011

tady je pár starejch fotek a trochu novejch. Ta zima je focená z obýváku a tam kde je Andrea na sedačce tak tak trávila cely svátky a byla ztoho stašne unavená

pavcik
15. jan 2011

@bera28 info od nás do tabulky...Matěj začal plazit po zemi v 16 měsících a ještě pořádně nesedí,tedy myslím ten sed jak se z něho dostane ze šikmýho lehu či jak se tomu řiká,tak to ještě nahačáme. Takže pouze jeden údaj je na doplnění 😒

bera28
16. jan 2011

Ahojky holčiny

fajn, super fotečky. Jak se tam Andrejka vyvaluje na sedačce, jako bych viděla sebe v jejím věku 🙂 🙂 🙂 Fakt přesný 🙂

pavcik, tak zrovna plazení v tabulce nemáme, jsou tam jen mezníky, které jsou fyziologické 😉 Ale věřím, že až se vrátí Matěj z lázní, tak už bude co doplnit 🙂

To byl krásný víkend, co? Tady to venku vypadalo jak na promenádě a těch cyklistů co vyrazilo. A i s dětma. Tak to my zatím jen pěšmo. Ale už zítra si jedeme vybrat pro sviště kolo nebo kolo-odrážedlo.

Jo a pro nové maminky s prťavcema dávám odkaz na pěkně psaný článek o Vojtovce: http://www.mamaaja.cz/ActiveWeb/Article/1403/vo...

Hodně dobře je napsaný tento odstavec:
"Podle fyzioterapeutky Mgr. Jany Marešové by se měly se všemi těžkými nedonošenci provádět cviky podle Vojtovy metodiky preventivně – minimálně dva měsíce. Podle ní - raději dva měsíce zbytečného cvičení, maminčiny námahy, energie a nervů, než pak pracně (a léta - tak jako v našem případě) dohánět, co se dá... Tak se to alespoň učí budoucí fyzioterapeuti na vysoké škole - učí se chápat nedonošence jako rizikovou skupinu, s níž je třeba pracovat. A tečka. Je to stejné jako s chřipkou - když všichni kolem nás lehnou, také se preventivně ládujeme vitamíny, abychom jí nepodlehli... "

denisee
17. jan 2011

Taky zdravím po krásném víkendu 🙂 akorát, jak jsem už asi psala, Vojta má rýmu, kašel, jak jsme ho tu nechali 2 dny s holým zadkem a já to dneska chytla od něj ☹ . Ale včera jsme byli venku s novým odrážedle a strašně ho to bavilo 🙂
Jinak odplínkování nic moc ☹ . Jak je nastydlý tak musí mít slipy a tepláky a to si tam vždycky učůrkne a pak jde na nočník, prostě to asi cítí až těsně před tím nebo nevím. Ale já už mu ty plíny nechci vracet, když jsme se na to dali.

denisee
17. jan 2011
mila01
17. jan 2011

Ahoj holky,
tak vás zdravím po víkendu.Měla jsem víkendové školení a jelikož tam dříve nebyl internet,tak jsem noťáska nebrala.Ale říkal nám majitel,že už net mají,takže příště aspoň nebudu muset vynechávat. 😀 😀

Včera jsem přijela kolem 14hodiny a už měl manžel připravený seznam,co chce s sebou do auta.Takže jsem opět pekla kynutý buchty,patlala půl kila pomazánky a pekla bůček. 😀 Aby nám na cestách taťka nepohubnul. 😀 😀 😀

Kája nám začala kašlat ( byla na víkend u babičky na baráku a to je velmi spolehlivé místo,že vždycky lehne,nebo aspoň kašle.Fakt nevím čím to je,ale tam stačí jedna noc a chrchlá jak blázen ),tak jsem si jí dneska nechala doma a makám z domova.Snad se z toho nic nevyvrbí,zrovna tento týden jsem si toho dost naplánovala.

Fajn - krásné fotky 😀 😀 ,gaučink Andrejce závidím. 😉

Jinak tady teda počasí nic moc,závidim vám ty odrážedla a kola,u nás ještě nic.Včera bylo teda líp,ale dneska zima a absolutně zataženo a pošmourno,že by psa nevyhnal. 😀 Holky už mají připravený kola v garáži a Kája se denně ptá,kdy už vyjedou,ale ještě si počká.Máme vyhlídlí hory,až budou teď jarňáky,tak ať kouká ještě napadnout,pak oteplení a jaro. 😀 😀

Jo a nenašla jsem nic o nových miminkách,nevíte něco?

fajn
17. jan 2011

tak u nás se taky marodí.Didka v noci teplotu 40,1 a teď se to furt drží na 39,5 a nejde dolů. Zase má antibiotika a byla 3 dny ve školce. Se na to fakt vyseru už mě to neba,v listopadu a v prosinci měla taky antibiotika. Nemám ani chuť nic psát. Prostě je to vše prdelou navrch,když je to děcko nemocny. Co jsme se vrátily od mudry tak jen spí,jen ji musím co 2 hodiny budit ať se napije a to je boj. Začne vždycky ječet jak kdyby šlo o život. Doufám že zítra už bude líp. 😢 ☹ ☹ ☹ ☹

bera28
17. jan 2011

Denisee, dobře děláš, plínky už mu určitě nevracej a vydrž 😉 Však neboj, až se vkurýruje, tak mu to půjde bez problémů. A koukám, jak na odrážedle drandí 🙂 🙂 Není to Yedoo Too Too??

Milo, ty teda dokážeš taťkovi udělat pošušňáníčko 😀 😀

My dneska vybrali kolo-odrážedlo. Svišti v prodejně vyzkoušeli odrážedlo, kolo i koloběžku 😀 😀 Nakonec jsme se kolo s přídavnými kolečky zavrhli, páč váží skoro polovinu jejich váhy, takže to by se fakt nadřeli. Tak to až na příští rok, ale už bez koleček. pak jsme se ještě jeli podívat na Smíchovské nádraží na vláčky. Dneska je tu zase nádherné počasí.
Minulý týden jsem se příhlásila do 4měsíčního kurzu (březen-červen) je to kombinace práva, IT, SWOT,... a dnes mi potvrdili, že 1 místo ještě měli, takže v březnu začínám. Něco probíhá on-line a část prezenčně, ale je to i s možností hlídání dětí. Tak už se těším 🙂 🙂

fajn
17. jan 2011

@denisee Vojta je šikulka na tom odrážedle. Didka na něm spíš chodí ,ale doufám že se to naučí na jaře.

bera28
17. jan 2011

Fajn, to je mi líto 😔 To víš, školkovský bacily ☹ ☹ A bere Didka něco na imunitu?? Já si taky nedělám iluze, že bychom třeba ozdravovnu zvládli bez nemoci. Porstě když jsou děti v kolektivu, tak to na sebe nabalují. Hlavu vzhůru, určitě z toho vyroste 😉

vladimuraz
17. jan 2011

@fajn, jsme na tom stejně, úplně chápu, jak se cítíš. Ale u nás nemarodí Klára, ale Hyneček. Je pořád nemocný, sotva se trochu vyhrabal z těch horeček, rýmy a kašle (měl vysoké CRP, ale antibiotika nedostal, tak se z toho hrabal 3 týdny), zašli jsme k MUDr. na výtěr, protože holčička, co k nám chodí, měla meningokoka, a v čekárně zřejmě chytili oba parádní střevní chřipku. Já horečky a ze záchodu už třetí den téměř nemůžu, Hynečka taky pořád převlíkám a přebaluju, horečky nemá, ale hrozně se potí, není mu dobře. Právě jdu opět převlíkat postel, protože to tu po kojení celý pob... Nemám vůbec na nic náladu, je to pořád dokola 😖

@bera28: prosím Tě, nemohla bys mi poslat kontakt na toho doktora přes alergie, já už začínám být v koncích, Hynek vůbec nepřibírá, kadí pořád hleny, pokud tedy nemá průjem jako teď. Kdy on Anetce zjistil tu ABKM, dá se to zjistit u takhle malého mimina? Díky, V. Jo, nedávno jsem tu četla, že Ti děti už pijí, takže GRATULUJU!!!! Klára včera za celý den půlku Actimelu a jinak nic, teď zhubla, má zas 11 kg, jsem z ní zoufalá.

@denisee, Vojtíkovi to na tom odrážedle jde, viď, na té fotce vypadá, že jezdí jak drak 😉

@mila, taky doufám, že ještě sníh napadne, Klára jede s taťkou na hory teď ve čtvrtek, ať si to užije a není zpruzená z rozbahněných sjezdovek.

Jinak všechny zdravíme, mám fakt depku, takže nepřispívám, nejhorší je, že jak chodím vyzvedávat Klárku do té školky, tak tam chytím všechno, co tam lítá a je mi pořád blbě. Venku s kočárem už jsem nebyla 2 měsíce, už aby bylo jaro, snad bude líp. Já nemůžu pochopit, proč v té školce vůbec nevětrají, tam je jak v opičí kleci, to je pro bacily ráj 🙄

mila01
17. jan 2011

Teda všech marodů je mi moc líto,snad se z toho brzo vyhrabete.U nás se naštěstí fakt jenom pokašlává a moc se díky tomu nevyspala,proto je doma.Když mám možnost,nechávám jí doma hned,jak se mi nelíbí,aby se z toho něco nevyhrabalo a musím zaklepat - docela to jde.

Fajn - jak se ptá Bera na tu imunitu - kupuju hlívu ústřičnou - je to obal s Mickey mousem,dávám to oběma holkám a fakt musím zaklepat - Andrejka má ve škole 5 zameškaných hodin,jednu,protože byla u zubaře a pak jeden celý den - před vánoci jsem jí prodloužila prázdniny. 😉 Zkus to kdyžtak,mám s tím opravdu jen ty nejlepší zkušenosti ( bylo mi to doporučeno od jedné maminky tady ze sídliště pro Káju a už u toho rozhodně zůstanu ).

Bera - teda sluníčko závidim,tady je vážně hnusně jak nevim co.Úplně listopadově. 😠 😖 Vyfoť svišťáky na koloběhu,jsem na ně zvědavá.My tohle nikdy neměli,holky šly rovnou na kolo.Na jaře se budeme pokoušet odbourat kolečka u Káji,tak jsem zvědavá.Loni drandila super,ale s nima.

Vladimuraz - je mi moc líto,jak jste na tom.Střevní viroza je pěkný opruz a když jí máš i ty a ještě do toho dvě děti - fakt na tebe moc myslím a držím palce,ať vše zvládneš.Nevěděla jsem,že taky bojujete s váhou. ☹ ☹

bera28
17. jan 2011

@vladimuraz, sakra to máš trápení 😔 😔 Kontakt na alergologa ti písnu do IP. Přímo k němu jsou děsný objednací lhůty, my čekali přes 5 měsíců, ale nabízeli mi, že můžeme i k někomu jinému a bylo by to třeba do 3 týdnů. Takže pokud na to spěcháš, tak se klíďo objednej k někomu z jeho kolegů. U něj (ale tím mylsím nejen přímo u něho, ale v tom středisku obecně) bylo super, že Anetě udělal opravdu všechny možné alergo vyšetření - krev, pak napíchal alergeny na předloktí a ještě jí domů nalepil na záda vzorky mléka. to jsme pak dle instrukcí za 48 hodin sundali a pak vyfotili a zaslali posouzení. Takže vlastně měla 3x potvrzeno, že žádnou alergii nemá, a to pro mě byla úleva. Stejně tak kdyby se alergie prokázala, tak bychom zase naopak měli opakovaně potvrzené, že skutečně alergií trpí, a to je taky pak úleva, když to víš 100% a můžeš se podle toho zařídit. Každopádně Hynečkovi držím palce, ať na něco příjdou a může se dát brzy do pořádku!! A to víš, že se to dá i u takhle malého mimča zjistit. Akorát co se asi dělat nebude je to napíchání alergenu na předloktí, páč to musí být úplně v klidu, spolupracovat a pak cca 20 min. nehnout s rukou. A i v tomhle je tento Dr. velká výjimka, protože to dělá i malým dětem a ten alergolog z Podolí, kam chodím s Kubou, tak ten to dělá až od 4 let věku!!!
A naprosto s tebou souhlasím - taky nechápu, proč ve školce nevětrají 😠 😠 Teda u nás asi vím - mají tam blbě otevírací okna, že když je otevřou, tak jim děti můžou vypadnout. Ale nechápu, proč nemohou být ve školkách aspoň nějaké ventilačky a navíc je tam vždy brutálně přetopeno.
Vladi, já jsem přesvědčená, že až budou svišti chodit do školky každý den, tak taky zhubnou, protože přeci jen doma do nich vždycky nějaké jídlo dostanu, při nejhorším je nakrmím, ale ve školce si do toho v lepším případě kousnou a konec. Takže teď přemýšlím, jestli je nechat od toho dubna do června nechat stále jen na těch 5 dní nebo každý den na půl dne. Zatím mi vychází líp těch 5 dní. Co myslíte, holky??

bera28
17. jan 2011

Mila01, to odrážedlo je až na narozky v březnu 🙂 Takže až pak bude foto. Dneska jsme je jen byli vyzkoušet a vybrat. Teda prodavač mi nabízel, že mají na skladě 1 červené a 1 modré, tak si je mohu hned odvézt, ale to jsem mu vysvětlila, že fakt s dvěma dětma a ještě s dvěma krabicema s odrážedlem je to opravdu v MHD nereálné 😀 A přitom když si je u nich objednám přes internet, tak mi to zdarma dovezou až domů, to bych byla blbá, kdybych toho nevyužila.

bera28
17. jan 2011

@vladimuraz a @denisee, tak si představte my o vlku a vlk za dveřmi🙂 🙂 Teď jsem měla mail od toho alergologa, jak prý to s námi vypadá a co Kuba. Já mu totiž psala hned poté, co mi naše pediatrička řekla, že bez odborného posudku alergologa nebo plicaře nemůže ozdravovnu napsat. No nakonec to vyšlo s tím Podolím, ale prý není vůbec žádný problém zaevidovat i Kubu a i by se našel nějaký blízký termín. tak jsme mu napsala, že teď už je to vyřešené a pokud by vyšla nějaká alergie (což teda díky mému alergickému rozsahu 😀 😀 fakt předpokládám), tak bych ho pak třeba převedla k němu. On je nejen profík, ale má i neskutečně milé jednání a hlavně člověk cítí, že se opravdu zajímá a má cíl daný problém vyřešit. Takže holky neváhejte a kluky k němu objednejte 😉 😉

bera28
17. jan 2011

Kurňa já se tady ale dneska rozepisuju...

jecidlo
17. jan 2011

caute babky, ja zase depkuju, lazne se nehejbou, jeste ani neprisly ty papir na to doplneni co chcou a tyden za tydnem leti...
byli jsme s maruskou na ortopedii, dostala predpis na boticky na miru, vlozky do druhych bot a hlavne ortezu co bude nosit v noci, protoze jak smatle tak uz ted se ji zacinaji vybocovat kolena, takze jdeme ve stredu na sadrove odlitky a podle toho ji to udelaji...jsem z toho nejaka smutna

jiank vsem marodum prejeme at jste brzy zase zdravi 😉

denisee
17. jan 2011

Holky, to mi je vás vážně líto i když to vám je k ničemu. Držte se, ať to doma s marodama zvládnete.

Bera: odrážedlo je Yedoo, jako má i argousek pro Adámka, jsme zatím vážně spokojený, Vojta na tom teda vypadá jak hurvínek(loutka) jak mu kmitaj nožičky, ale když mu řeknu, ať si odpočine a zvedne je, tak klidně jede těch pár metrů s nohama nahoře i projede zatáčku, takže s rovnováhou asi nebude problém, ale on takhle jezdil i na odrážedle, že střídal nohy a neodrážel se oběma najednou.
Alergolog je teda třída!!! to je komfort co 🙂 , já zkusím ještě zjistit od známýho chirurga, jestli nezná nějakýho dobrýho gastroenterologa tady v Budějicích a hlavně jak to bude vypadat se stolicí bez těch plen. A jinak zkusím ten kontakt od tebe.

jecidlo: nebuď smutná, snad jí to aspoň pomůže. A o ortéze na noc slyším teda poprvé.

tanav
17. jan 2011

Ahojte,
píšem Vám dievčatá, že nám dnes RHB v Košiciach ukončila cvičenie Vojtovky. Normálne som skoro padla na zadok.
Ešte teraz sa z toho spamätávam. Aj my sme to dokázali, tak ako Vy. Veľmi sa tešíííím. Máme prísť keď začne Alexík úplne sám chodiť. Krásne my kráča, ale zatiaľ iba za ručky.
A očká máme tiež OK. Očiarka vravela, že na tak extrémne nezrelé dieťatko očka až veľmi, veľmi dobre.
Baby musím Vám povedať, že ste to boli Vy všetky, čo ste ma celý ten dlhý čas držali nad vodou. Vy všetky ste my boli oporou a príkladom. Aj keď to ešte zďaleka nie je koniec, veľmi veľmi pekne Vám zo srdca ĎAKUJEM.
A sľubujem, že budem písať častejšie. Zatiaľ Pa. 🙂 🙂

denisee
17. jan 2011

tanav: 😵 to je ...já ani nevím jak to napsat, ale přesně vím co teď cítíš. A těším se z toho s tebou 🙂

bera28
17. jan 2011

@tanav, Táni moc a moc gratuluji 🙂 🙂 Takovéhle zprávy dokáží povzbudit 😉 Paráda, krásně jste to zvládli a výsledek stojí za to.

jecidlo, když se zatím nehýbou lázně, tak třeba aspoň ta ortéza je k něčemu dobrá 😉 A nemůžeš je na té pojišťovně nějak popohnat?? Nebo kde se to teď zaseklo? Já bych jim volala třeba každý den 😉

jecidlo
17. jan 2011

tanav: je to opravdu uzasne 😵 gratuluju

bera: vsak jsem jim v patek volala a dneska jsem tam byla osobne sice kvuli schvaleni tech boticek, ale rovnou jsem se ptala na lazne, no je to zasekly nez to jedna strana da do obalky a posle druhe a posta doruci a ted zase druha strana bude psat papir a davat do obalky a posilat...no nekonecne, jsem z toho na prasky 😠 no na ortezu jsem zvedava nevim jak ji bude maruska snaset a taky nevim jak dlouho jim bude trvat to vyrobit 😖