Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

kikimaruska
11. feb 2011

Ahojky holky 🙂
@denisee :taky bych se nebála a jela...pokud je mimi zdravé, tak si dovolenou určitě užijete 🙂 ,já ve 3 měsících Kuby padala na pusu a byla ze mě mrtvola, která celý den jen jezdila s kočárkem, odsávala, krmila a utěšovala...nebo lítala po dr.. Ale moje kamarádka od miminka cestuje co pulrok na dovču a užívaj si to. Já si to užívám ted, tak od dvou let konečně 🙂 .Jinak na léto jsme se rozhodly, že jedeme do Tater...jen já, babi a Kuba. Děda si pojede k moři a my do přírody 🙂 , se hrozně těším... 🙂

kikimaruska
11. feb 2011

Koukám že tu máme další oslavence, tak všem všechno nejlepší 😵

zabka85
11. feb 2011

Ahoj holky omlouvám se že sem tu dlouho nebyla ale nějak mi to nevychází.Malá croptí hodinu deně a po zbytek času sem jen její... 😎 Ale už chodí sama teda přejde místnost 😀 Jinak sme dobrý...prošla přes nás trochu nemoc ale ustály sme to dobře.Je to tak tři týdny sem viděla Kmoor s Honzíkem a ten je ne rukou a zkouší pod sebe dát nožičky ale tu hlavičku má pořát těžkou tak stím zápasí ale jsou v poho.Vše funguje jak má. 😀

mila01
12. feb 2011

Dobré ranko. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Vladi - ta vaše doktorka mě fakt baví 🙂 🙂 🙂 🙂 😉 ,nevim co na to říct.Asi bych jí kopla někam,bábu jednu. 😠 😠 😠 😠 😠

Petrach - já si řikala,že teď někdy by měl Šimonek slavit - ještě že máme Fajn.Přejeme vše nej nej nej,hoooodně zdravíčka,štěstíčka,pohody a ať je to šťastnej,spokojenej kluk.Moc na tebe myslim holka.

fajn
12. feb 2011

dobré větrné poledne

leni96
12. feb 2011

@fajn -ano máš pravdu, kdyby se trošku víc zajímala, tak jí to mohlo napadnout, že malá se horší a teploty kolem čtyřicítky jí trvají nějak moc dlouho 😔
@vladimuraz - no jo, taky máme takovou šikulku jako vy 😀
Petrach- připojuju se s gratulací k Šimonkovým narozeninám, všechno nejlepší 😉

argousek
12. feb 2011

Ahojte kočky 😀

@leni96 tak aby bylo brzo líp 😒

@petrach taky přejeme Šímovi všechno nej k narozeninám. Hlavně hodně zdravíčka, hodnou ségru a spoustu kamarádů 😉

My jsme byli dnes na karnevale, Adoušek šel za batmana 😉 a moc si to užil, lítal a tancoval mezi dětma, tak jsme měli radost, že se mu to líbilo 🙂

janicka.slunicko
13. feb 2011

vladimuraz ,fajn,dekujeme za přaničko.

janicka.slunicko
13. feb 2011

Jinak hlky ten rok utekl jak voda a z Valči e pekna dračice už obchazí nabytek pomaloučku ale jiste no Ríša ten říka že ma dost času no jeste neleze ale snadky brzy bude...jinak všechny kontroly jsou v pořadku aj Ríši šantík je v pořadku,tedka nas čeka očkovaní.. jinak se mame dobře,mejte se.pa

mata299
13. feb 2011

kočky ja sa k vám pridávam vždy v zúfalstve...času mám minimum...prosím vás, malý má od minlého týždňa epilepsiu, berieme orfilir 150 mg pol tabl. ráno a pol večer...okrem toho má atrofiu oboch očných nervov, takže nikto mi nevie povedať na koľko % vidí...úplné zúfalstvo, prosím, ak je tu niekto, čo má podobné skúsenosti, ozvite sa mi...potrebujem v mnohom poradiť..ďakujem

bera28
13. feb 2011

Ahoj holčiny, svišti vytuhli na pokoji, tak jsme hned vlítla na net 🙂 Ale nemám šanci vás dočíst, to si nechávám až do Prahy.
Všechny děti, až na Anetu, tady onemocněly - prskají a kašlou. Kubyajz taky od včera nudluje. Ale jak mají inhalace, tak krásně odkašlává. O víkendu stejně žádné procedury nejsou, tak jsme akorát jezdili venku s kočárem. Zítra ho asi ještě nechám odpočívat a v akci bude jen Aneta.
V pátek jsme měli saunu a statečná Aneta zvládla i ledový bazén. Hrozně moc jsou tady spokojení. Když tu za nimi byl tatínek a ptal se, jestli s ním pojedou domů, tak nééééé 😀 A kupodivu jsou i poslušní a poctivě cvičí, inhalují, plavou,... To jsem se bála, jak to s nimi sama zvládnu a jde to. Kubajz se tady rozjedl, krásně sní celou dětskou porci a dokonce zvládl ke sváče i velký krajíc chleba s pomazánkou. Ovšem jak má zase rýmu, tak mu to od včera moc nejede 😖 Aneta ani ťuk, tu asi na jídlo nenastartuje vůbec nic. A to jí tady kuchařky podstrojují - dokonce jí vařili i speciální kaši jen pro ni. Tak jsem jí včera zase musela lupnout prášek a dneska poprvé snědla rýži. Tu dosud úplně odmítala. Jak má Kuba tu individuální RHB, tak máme bezvadnou rehabilitační, která se celou praxi specializuje na nedonošence. Než nastoupila v Říčanech, tak dělala mimo jiné v Podolí i na Karlově. Suprově se s ní povídá, člověk se může zeptat na vše, dokonale to vysvětlí. Taky jsme probíraly jídlo a říkala, že ze zkušenosti ví, že tak 1 dítě (extr. nedonošenec) z 10 nemá problémy s jídlem nebo prospíváním, dalších 9 ano. Ona sama má taky dvojčata, ale už dospělé (27 let) a s jídlem si "užívaly" až do první třídy. Teda jestli se budu muset s Anetou takhle patlat ještě další 4 roky, tak nevím, nevím. Svišťáky tady každý týden váží, prý aby měli pod kontrolou, že nehubnou. Tak jsem říkala, že ale nechci tu váhu vědět, protože mi to stačilo teď, když po viroze kilo shodili. Nechám se překvapit až s posledním propouštěcím vážením.
Strašně rychle to tu utíká, přes týden se člověk nezastaví. Teď čekám, že začne pořádně mrznout, ať už konečně můžeme vyrazit do lesa.
Mějte se krásně a koukám, že tu jsou nějací oslavenci, tak všem vše neeeej 😉 🙂

maatkka
13. feb 2011

@janicka.slunicko a @petrach detickam prajem z celeho srdca vsetko najlepsie a najkrajsie... nech sa im moooc dari a nech su len zdravucke a stastnucke!!! 😵 😵 😵

@bera to znie ako v rozpravke 😀 som strasne rada ze si to tak uzivate kedze si sa tak tesila 😉

@mata299 😢 ja nevie co napisat 😔 😔 😔
je mi to strasne strasne luto - aj ked je mi jasne ze to ti vobec nepomoze ☹ vy ste mali krvacanie do mozgu? preco si rodila skor??? tak velmi vam drzim palce aby sa vsetko zle na dobre obratilo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

fajn
14. feb 2011

Didka ve škole a měření tlaku Holtrem
@bera28 fajn že si to užíváte.
@mata299 to je mi líto čím si musíte procházet ,ale nevím jak pomoct. Existuje u vás něco jako tady Raná péče? Zkus se obrátit tam ,myslím že by vám to pomohlo

leni96
14. feb 2011

@fajn - Didka malá školačka, moc jí to sluší 😉,já úplně zapomněla, ty jsi se ptala na vyšetření, to nás ještě čeká , máme jet 21.února
@mata299 - to je mi moc líto, přeju hodně sil a budu držet palečky ať vám všechno dobře dopadne 😉

Holky malý má zánět středního ucha, dostal ATB ☹. Lenička je na tom už líp, ATB zabraly. Nevím co dělat, malá má dobrat ATB v neděli a v pondělí máme jet do té Prahy a ještě nevím co malý, jak na tom bude. Pořád přemýšlím jestli to vyšetření zrušit nebo ne. Myslíte, že to bude riskantní jet s malou i s malým když budou po nemoci ? Taťka nechce jet s malou sám, takže musíme ve čtyřech. Ach jo, na to vyšetření čekáme 3 měsíce. Co myslíte ?

fajn
14. feb 2011

@leni96 leni já bych si tam zavolala

simicak
14. feb 2011

@leni96 ja bych jela,antibiotika zaberou do tri dnu na ouska a uz budou v poradku. Hlavne se brzo uzdravte!!
@bera28 vy si krasne uzivate 😵 Tak jen at se ta Anetka polepsi s tim jidlem a hlavne at jim to vubec cele pomuze 🙂
@fajn mala je sikovna skolacka 😵

Ja jdu zitra pro vysledky steru od Viki,tak snad budou v poradku,o vikendu jsmem byli u kamaradky na tri dny,tak se deti vyradili a my odzimovaly zahradu,tak to bylo relaxacni. Jen holky jsou jeste poradne rozezrane a nejde je zklidnit,tak snad je zitra zklidni skolka obe dve 😝 taky jsme zabukovali letenky do Barcelony a letime v pulce kvetna na tyden,tak snad nam vyjde pocaci at si holky poradne uzijou pisku na plazi 😵 😵 Hotel jeste nemame vybrany.

vladimuraz
15. feb 2011

@mata299 : je mi moc líto, jaké máte problémy, přeju hodně síly a optimizmu!!!! Bohužel neporadím, zkušenosti nemám. Akorát s tou epilepsií, máme v rodině 2 případy, u kterých se to v pubertě upravilo a nakonec vymizelo, tak snad to bude i Váš případ.

@fajn: Dianka už je fakt velká kočka, ta lavice je k ní akorát velká, už se jí ta škola blíží 😉

@simicak:jak jste dopadly, dobře, ne? 😉 Nebude v Barceloně v květnu ještě na pláži zima? Ale Vy jste z Anglie zvyklí, což? 😝 Ale i tak to bude super, trošku zááávidím.

U nás nic nového, jen Hyneček opět šíííleně kašle,to je pořád dokola ☹ Já jsem se rozhodla trošku podpořit maminy a zapojit do projektu "Mámy pro mámy", tak tady šiju takové slony pro štěstí pro nové maminy nedonošeňátek, tak snad se budou líbit. Je to jako brož, mají vzadu špendlík.

bera28
15. feb 2011

Ahoooj, tak se zase hlásím 🙂 Mám tu od včera mámu, takže i trochu klid 😉
Pročetla jsem aspoň poslední stránku a zírám, jak Didka už vyrostla 😕

Vladi, sloni jsou nádherní 😵 Prosím tě, co to ta vaše pediatrička pořád vyvádí?? A budeš teda nechávat Hynečka testovat? Já bych to asi pro klid duše udělala, ale když by vyšly výsledky OK, tak bych jí sjela na tři doby a odešla bych od ní. Držím palečky, ať jste fit 😉

Simi, Barcelonu fakt závidím, to je moje nejoblíbenější město a jediné, ve kterém bych si dokázala představit žít. Posezení v přístavu po palmami, zírat na moře, za sebou mít Kryštofa - nádhera 😵 😵

mata299, s těmito problémy neporadím, ale co si pamatuji, tak epilepsii má Matěj od pavcik. Tak jí zkus poslat IP, třeba ti poradí.

@jecidlo, jak to vypadá s lázněma, už máte konkrétní termín nástupu??

Tak si představte, že Kuba je po 4 dnech bez rýmy, tak zázračně na něj zapůsobily inhalace. Takže jakmile se vrátíme domů, okamžitě pořizuji inhalátor a budeme inhalovat celá rodina.
Taky jsem dneska volal na výsledky z alergo a imuno testů. Základní hodnoty úplně v pořádku, konkrétní alergie se neprokázala žádná (což teda nechápu), ale má zvýšenou jednu hodnotu, která ukazuje na riziko astmatu 😖 . Což se v souvisloti s jeho neustálým kašlem dalo čekat. Tak teď ho podrobím důkladné prevenci a zvládneme to 😉 aspoň máme důvod jezdit do ozdravoven každý rok. Holky, já bych tady snad vydržela bydlet 🙂 🙂 Takové obžerství jako tady jsem zažila naposledy na Kanárech 😀 A to jsem chtěla hubnout, haha.
Tak se marůdci brzy vyzdravte, těhulky držte stále 2v1 a ostatní se mějte krásně.

bera28
15. feb 2011

Jo ještě jsem zapomněla jednu důležitou zprávu - Kuba se zamiloval 😀 😵 😵 😵 Seděl dnes na inhalaci vedle holčičky ze školky (normálka tu funguje i klasická MŠ, kde mají děti navíc procedury - bomba, co?), pořád ji hladil a když měl odejít, tak prý že nemůže, že na ní musí počkat. Tak jsme čekali, pak si jí šel znovu pohladit, doprovodil jí skoro až do třídy a zamávali si na rozloučenou. Tak prý zítra mají zase rande na inhalaci 😀 😀

jecidlo
15. feb 2011

Bera: no teda rakhle brzo prvni laska🙂 nezapomen mu ju vyfotit jestli se jeste uvidi at mu mas po letech co ukazovat 😀 😀
konkretni datum nastupu jeste neprisel, ale posilaji to na starou adresu, tak tam bude muset nekd zajit 🙄

jinak pro pobaveni video moji marusky, ja myslela, ze se kouka na boba a bobka, ja jsem byla s matejem v obyvaku, ale maruska mela lepsi plan 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=kPgqbTwjU4k
simicak
15. feb 2011

@vladimuraz krasni slonicit,y jsi teda zrucna 😵 😵 😵 A co zkusit jineho dokt.s Hyneckem,treba neco poradi,kdyz mate takovou kravu 😖 Asi nevi co s nim delat a vubec asi ani ne po cem patrat.
Vysledky jeste nemame,mel by dnes volat dok.jestli nezapomene ( teda pokkud,ses ptala nato) a v kvetnu jej teplo ve Spanelsku,uz jsme byli loni,ale je pravda,ze vam by tam mohla byt zima 😀 😀 😀 Ja nad 23 stupnu umiram 😀

@bera28 😵 😵 tak Kubik uz mma nevestu!!!!!!! To je supr,ze inhalace zabiraji,pockam jak to bude zabirat na dale a kdyz tak taky koupim na doma 😉
@jecidlo 😀 😀 😀 😀 😀 to je sikulka!!! Ja tak jednou myslela,ze si Veru hraje,jak byal malicka a prisla jsem do pokojiku a ona se dostala ke kremu na zadek a byla uplne bila ( dala si tlustou vrsstvu) az po lokty a na hlavne ji ji videla jen oci prosviat 😀 Jenze ten krem byl tak hutny,ze to neslo smyt ani vodou a dlouho jsem to z ni sitrala ubrousky,voda,ubrousky,voda...

fajn
15. feb 2011

@jecidlo maruška si nenechala ani vyrušit 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@bera28 já už se taky těším až pojedem. Taky to v těch Klimkovicích byl luxus.
@simicak tak já bych snesla i teplejc

nanya
15. feb 2011

Ahoj holky. Po dlouhé době se opět hlásím. Přiznám se, že pravidelně denně dočítám, ale moc nereaguji, teda spíše vůbec 😕 🤐 😅 Ale slibuji, že se snad polepším 😵
U nás nic moc nového, docela se držíme se zdravím, i když nám tatínek každou chvilku domů nějakého toho bacila donese 😖 Musím to zaklepat ťuk, ťuk, ťuk.
Za necelé 2 měsíce budou Danielkovi 2 roky, ani se mi tomu nechce věřit.
Moc nechce mluvit. Nemáte nějakou fintu, jak na něj? Už mi občas přijde, že se toho snad nikdy nedočkám 😢
Zrovna dneska tady byl chlapeček s kamarádkou, jsou s Danielkem skoro stejně staří, a ten už krásně opakoval slovíčka, jako hačí, piti, tak, kýval na ano a ne, to Danielek umí jen ne, ale myslím si, že kyvá hlavou a ani neví, co to znamená 🙄 Já vím, že jsou i horší věci, než nemluvení, ale i tak mě to mrzí ☹

@mata299 - držím palečky, aby bylo už jen lépe. Nedovedu si představit, být ve tvé situaci. Moc tě obdivuji 😔

majucha
15. feb 2011

Čau holky, napište mi prosím, kde je ta tabulka našich dětí. Díky 😵

simicak
15. feb 2011

@majucha u bery28 v albu

pehu
16. feb 2011

Ahojte,
mám prosbu, zda mi některá neporadíte nějaký fígl na krmení. Vím, že tu dost dětí má problémy s váhovými přírůstky. My patříme taky mezi ně. Kubča má 4 měsíce kor.a 4600g. Do minulého týdne byl na MM (už jen zamražené) + 1x denně sinlac kaše + 1x denně mléko infatrini.. Minulý týden jsem to nevydržela a koupila bebu, zda to nebu lepší, ale bohužel ne☹. V gastro poradně nám paní doktorka infatrini navýšila na 3x denně. Bohužel se u jídla neustále vzteká a mléko spíše kloktá než pije. Na svůj věk by měl vypít 180 ml a jsme rádi, když do něho dostaneme 90 ml. Dnes jsme začali se zeleninovým příkrmem (brambor), ale neslibuju si od toho nějaké zlepšení.
Děkuji 🙂

mafynka
17. feb 2011

ahojte kocky
neviem ci si na nas pamatate,, nam hrozilo predcasne babatko,,no nakoniec sme to dobojovali 😀 a narodil sa nam krasny syncek 6.2.2011 o 13.45. s krasnou vahou 3710g a 52cm,,,na to kolko nervov som mala a ake tazke tehotenstvo,tak je to mimoriadne kludne a dobrucke babatko a ja ho taaaak strasne lubim a som velmi statsna,ze je tu Tobiasko s nami

dievcence velmi vam pekne dakujem,ze ste ma v tych najtazsich chvilach podrzali,,nebyt vas, neviem ako by som tie chvile v nemocnici zvladla,,velmi ste mi pomohli,,dakujem vam a zelam vam a vasim drobcom vela zdravicka

nanya
17. feb 2011

@pehu - máš pravdu, s jídlem má hodně předčasňátek problémy, ale 180ml mi Danielek, který teda s přibýváním na váze neměl žádné problémy, vypil snad až kolem roka. Navíc vím, že pokud dítě nechce, tak do něj člověk násilím nenatlačí nic. Hodně maminkám se tady dařilo děti dokrmovat ve spánku, polospánku.

@mafynka - gratuluji k donošenému miminku. Máte krásné míry.

simicak
17. feb 2011

@mafynka strasne moooooooooc gratuluji k Tobiaskovi 😵 😵 😵 😵 😵 😵 A krasna vaha 😉 Preju mu moc a moc zdravicka a stesti do zivota a snad brzo brasku nebo sestricku 🙂

@pehu ja teda neporadim,my bojujem vecne,jak byla mala tak nepila a nejedla a nabirala a ted je velka a ji hodne a nenabira 😖

Jinak testy ze stolice nam dopadli dobre,takze asi to ze 7x za den kadi je opet jeji rychly metabolismum nebo uz fakt nevim 😖 Jo a zapsala jsem ji do skolky na cekaci list ( od 3 let) 🙂