Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

denisee
8. mar 2011

Holky, dnes jsem byla v poradně a pořád se mu to nelíbí, když měří ty končetiny, hlavu tak OK, ale to bříško je pořád měnší, takže se jeví mimi zase o týden menší , váha něco přes 1700g. Jsem 32+1tt. Zkoušel měřit průtoky moc se mu to nezdálo. Takže zítra si mám zajít do nemocnice a možná si mě tam už nechaj ☹ čípek zatím drží dobře.
Ach jo, proč to nemůže být bez problémů ☹

simicak
8. mar 2011

@denisee moc drzim palecky na zitrek!!!!!!!!!!!! Hlavni je,ze jste nad 30tt. a vahu ma maly uz naaadhernou 😉 😉 Snad se to v nemocnici n epotvrdi a jeste si maly pobude chvilicku v brisku 😉

mispuli
8. mar 2011

@denisee moc na tebe myslím,snad se to nepotvrdí a vyjde to,ale podívej na nás a hlavně se nenech rozhodit.i když to bude těžký 😉

merj
9. mar 2011

@denisee at vse dnes dobre dopadne

maatkka
9. mar 2011

@denisee aj ja na vas moooc myslim a velmi velmi velmi drzim palce!!! velmi by som ti priala aby si si tie posledne tyzdne tehotenstva (ktore si si u Vojtika uzit nemohla) uzila doma... ale este viac ti prajem aby si si tie prve tyzdne po porode (ktore si si s Vojtikom uzit nemohla) uzila bez strachu o babo... aj keby si si pri najhorsom musela polezat v nemocnici - hlavne nech vsetko dobre dopadne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@mispuli Miske dodatocne vseeeeetko najlepsie k narodeninkam!!! zlatunke fotky 😵 a to co si napisala... naozaj pekne...

denisee
9. mar 2011

Holky, díky.
Tak jsem doma, na kontrolu jsem pozvaná za 14 dnů do nemocnice(do rizikové poradny). A budem to sledovat. Průtoky vyšly doktorce v pořádku, plodové vody je taky dostatek, ale velikost bříška vyšla paní doktorce ještě menší, skoro o 2 týdny menší. Váha 1645g. Ale říkala, že to snad bude jen tím, že to bude geneticky menší plod. Já sem si jí domluvila přes známou, jinak kdyby mě vyšetřoval asi někdo jiný, tak si mě tam nejspíš nechaj ležet. Ale nedělali by se mnou stejně n ic, říkala, že další meření má smysl a vypovýdající hodnotu až za 14 dnů.
Já už dneska byla vzhůru od 5hodin, ale ulevilo se mi trochu. Hlavně, že můžu být s Vojtíkem ještě doma.

mispuli
9. mar 2011

@denisee tak to je super,nic ti nedodá víc síly než být s těmi nejbližšími,ale nedá mi to ještě jednou zopakovat,Míša se narodila 33+1tt a měla 1610g a bylo to naprosto v pohodě,ale samozřejmě ti přeju,ať se dočkáš aspoň 38.tt 😉 😉

leni96
9. mar 2011

@denisee - tak to jsou dobré zprávy, to zvládnete uvidíš 😉. Moc ti přeju, aby všechno dobře dopadlo a hlavně, aby jste ty i mimi byli zdraví a v pohodě. Mě taky pořád strašili a nakonec jsem rodila dva dny před termínem.

adra22
9. mar 2011

@denisee držím palce aby všetko dobre dopadlo 🙂 Baby chcem sa Vás opýtať boli Ste očkované synagisom? My sme boli na pneumologii a tam my povedali že teda by mal byť zaočkavaný ale musí to schváliť revizný lekar, lebo že to je dosť drahá vakcína. A že to trvá minimálne 2 týždne. Ako sme prišli z nemocnice okrem behania po doktoroch sme neboli ani vonku povedali mi že namáme isť von pokým nebude zaočkavaný. A chcem sa opýtať mali ste niektorá injekcie cerebrolyzin? Aky máte na to názor? ďakujem

andysok
9. mar 2011

@adra22 ahoj mozem sa opytat ....aky bol priebeh predcasneho porodu? bolo to otvaranie? tvrdnutie, alebo co? ja zajtra idem na kontroli a mam si vziat aj tasku do nemocky pre nahodu krcok mam 26mm dakujem

simicak
9. mar 2011

@denisee tak to jsou docela dobre zpravy 🙂 Hlavni je,ze jsou prutoky ok. a plodove vody dost,asi bude maly proste maly 😉 Moc drzim palecky at vydrzite co nejdyl a at si vas v nemocnici nenechaji ani za ty dalsi dva tydny 😉

@adra22 ja neznan nazvy vakcin,ale byli jsme naockovani na vse,tak jak u donosenych a ven jsme mohli chodit i pred ockovanim,jen ne mezi deti jako napr. - detske centra,bazen atd. A jak se dari Davidkovi a jak to doma zvladas?

adra22
9. mar 2011

@andysok Ahoj začala som sa otvárať a aj napriek stálemu ležaniu v nemocnici sa nepodarilo udržať krčok zavretý.
@simicak no tá vakcína je vlastne proti RSV virusom, sú nou očkavaní nedonosené detičky. Je to nejaká špeciálna vakcína a očkuje sa iba v sezone chrípok od oktobra do apríla tak mi bolo povedané. Doma celkom oki už sme si zvykli pekne papá občas síce trošku strajkuje ale dá sa. Akurát sa hrozne spuča a máme problémy s bruškom s prdkaním a s kakanim. No a absolvujeme túry po doktoroch, každy druhý deň sme niekde po doktoroch ale tak teším sa že už ho máme doma. A stále verím že to bude už len lepšie že aj tie behačky po doktoroch budú čím dalej zriadkavejšie.

nanya
9. mar 2011

Ahoj holky. Hlásím se po delší době.
Danek je děsně marod, rýma s hustými hleny, pořád to z něj jen teče a já jen odsávám, kapu kapky, a odsávám, večer se z kašle v postýlce poblinkal, já už nevím, jak mu pomoci, dělám olejové zábaly, dávám mu Hedelix, stříkám Nasivin a k tomu Stérimar. Vařím mu čaje při nachlazení. Dneska jsem už měla nutkání zajít k dr, ale nemohla jsem, čekala jsem na plynaře ☹ Teď spí, ale každou minutu se děsně dusí ☹ Je už úplně vyčerpaný, bez chuti na jídlo, a to jsem s ním chtěla od pondělí opět zkoušet nočník. No a tady se vás chci ještě zeptat, myslíte, že se na učení mám vrhnout i přes to, že nemluví a nevadí mu, když je počůraný nebo pokakaný ve slipečkách?

@maatkka - jsem ráda, že EEG u Julinky dopadlo tak dobře 😉

@denisee - držím palečky, aby vše bylo, jak má. Máš už krásné týdny 🙂

simicak
9. mar 2011

@adra22 to ockovani nemaji vsichni nedonosencijen ti,co to maji na doporuceni doktora a co vim,tak nektere deti to tady meli a vsechny maminky s tim byli spokojene. Ja si o to zadala,ale nam to neschvalili,ze neni zapotrebi,nesplnujem podminky. Takze bych to urcite dala,se pak nebude ttrapit jak my,my prvni zimu stravili celou doba s bronchitidama,plicnimi infekcemi atd. a i v nemocnici. Ten kdo je ockovany,tak to nema a nebo malicko.

@nanya tak vy uz taky? TAk at je bobiskovi brzo lepe 😉 Vsechny spoluzacky,kamaradky pisou,ze maji deti v horeckach ☹ Uz at je to pocasi normalni a je po virusech!!!!!!!! Ja jsem uspesne na ventolinu,sice me z toho natahuje,ale zas to zabira. Bud bliju z kasle nebo z ventolinu,ale po nem aspon pak uz tak moc nekaslu.

maatkka
9. mar 2011

@denisee jeeej tak to sa tesim... budem ti moc drzat palce na tu rizikovu poradnu - to uz budete kraaasny 35.tt. 😉

@adra22 skoro vsetky predcasniatka su ockovane synagisom... u nas ho dostali vsetky deti narodene do tusim 34.alebo 35.tt. je naozaj velmi drahe a dobre znasane - bez reakcie... ja som bola rada ze nam ho schvalili... a vam ho chcu davat este tento rok? (lebo my sme ho dostavali tusim od novembra iba do marca (?) lebo to by ste uz moc davok nedostali...
s cerebrolysinom mame vela skusenosti ☹ Lilinka dostala az 70 injekcii ☹ (od cca 2. mesiaca ked este nemala byt ani na svete az skoro do 1 roka) moj nazor je ten ze na jeho pichanie je treba nejaky vazny dovod - u nas to bolo silne krvacanie do mozgu... vam ho neurolog doporucil? ci preco sa pytas?

@nanya skore uzdravenie drobcekovi!!! a s plienkami neporadim... my sme to najskor skusali ale Lili nemala vobec zaujem o nocnik a potom z jedneho dna na druhy si zmyslela ze uz nechce plienku a od vtedy chodila uz len do nocnika na malu aj na velku... kratko po tom uz bola bez plienok aj na noc... takze u nas sa musela proste rozhodnut sama... 😉

bera28
9. mar 2011

Ahoj holky, tak už jsme doma 😖 😖 😖 Myslím, že mi aklimatizace bude trvat fest dlouho.
Měli jsme opravdu stylový závěr - v neděli dostala Aneta teplotu, pak začala prudit, že jí bolí ucho, tak jí kápli kapky a byl najednou klid. Včera měla zase teplotu, ale na nic si nestěžovala, ale pro jistotu nás odvezli na ORL - ucho v pořádku. Dneska jsme se vzbudili a ucho měl prasklé Kuba, který si na nic nestěžoval, a ani neměl teplotu. Takže jsme o Říčany jeli rovnou k nám na ORL. Naštěstí to má jen mírně prasklé, nic mu neteče a nemusí mít ani antibiotika.
Jo a ještě jedna perlička pro zasmání. Už když jsme byli na cestě domů, tak mi volali z Říčan, že jsem nezaplatila telefon - pevnou linku na pokoji. Tak jsem se ohradila, že jsem telefon vůbec nepoužívala, tak co bych měla platit. No nakonec jsme přišli na to, že já ho sice nepoužívala, ale svišti volalali o sto šest 😠 😠 Protelefonovali 197 Kč, hovory do Prahy a Berouna. Prostě si tam mačkali tlačítka a vyvolávali čísla, které tam byli od předchozích ubytovaných. Když jsem na ně v autě řvala, co to vyváděli s telefonem, tak Kuba odvětil: "volali jsme babičce, aby přijela" No nejsou na zabití??
Kdo chce, může juknout na fotky:
http://bera.rajce.idnes.cz/Olivovna_Ricany/

Denisee, hlavně, že jsi nemusela zůstat v nemocnici a týdny ti pěkně naskakují. Za 14 dní může být vše jinak a nakonec budeš rodit ve 41tt 😉

adra22
9. mar 2011

@maatkka Ahoj ano ten synagis sa pichá do konca apríla tak mi povedali na pneumologii, ideme tam zajtra tak uvidíme čo mi povedia. A ten cerebrolysin malému ho pichali už v Bystrici to mi o tom ani nikto nepovedal len som si to prečítala v prepúštacej správe. Teraz nám ho odporučila neurologička a neviem ako sa k tomu postaviť my sme mali len slabé krvácanie do mozgu prvého stupňa. Hladala som to aj na nete a názory sú rôzne. Tak som si chcela zvážiť pozitíva a negatíva aby som si bola istá že pre Dávidka robím len to najlepšie, myslím že u nás ten dôvod je že sme narodený v 26 TT čiže veľmi nezrely.

denisee
9. mar 2011

Bera: vítej zpátky 🙂 hned jsem zkoukla fotky a jsou nádherný!!!Vypadá to tam moc dobře, jak krásně inhalujou a tak, jsou už tak veliký a správný parťáci 😉 Opravdu budete mít pěkný vzpomínky.

Nanya: já bych to prostě zkusila třeba na týden-14 dnů a uvidíš, jak se vám bude bez plen dařit. U nás to trvá poměrně dlouho ☹ , ale průběžně jsme to zkoušeli od těch dvou let. A teď už to budou dva měsíce a pomalu se to zlepšuje, chodí si sám na nočník celý den doma je bez plen, ale nevím jestli na to trpí kluci, často má před tím trošičku čůrknuto ve slipech a pak to dočůrá na nočník, venku zatím pleny má a tam nehlásí vůbec. Doma řekne, jéé je tam načůráno atd... odříká nám tu teorii, tak až se oteplí beru jí na ven.

bera28
9. mar 2011

Denis, taky to tam moc pěkné bylo🙂 A že jsou parťáci, to jsi napsala přesně. Oni bez sebe neudělají ani krok a dokonce si i obrázky, které tam různě dostávali, trhali na dvě půlky a vždycky tu druhou půlku si předali 😀 Prostě se o všechno dělí 😉
Tak jsem doprala, pověsila prádlo a od zítra začne žehlicí maraton 😖 😖

simicak
9. mar 2011

@bera28 vitej zpatkky. Fotky jsou krasneeee a uplne verim,ze si budes zpatky tezce zvykat na Prahu 😉 Ale jen si zvykej,nemusis se porad dovolenovat 😝 😀

dulkagabulka
10. mar 2011

Minuly rok som sa zucastnila akcie s MUDr.Tatianou Horkou z Brna, kde sa venovala problematik nedonosenych detičiek a ich nasledneho vyvinu...bol to pre mna velmi poucne a laskyplne stretnutie...preto odporucam:

Občianske združenie Slovenské duly vás srdečne pozýva na seminár
s MUDr.Taťjanou Horkou, detskou psychiatričkou, psychoterapeutkou,
rodinnou terapeutkou a terapeutkou pevným objatím.

“Zázrak zrodenia”

Pani dr.Taťjana Horká je brnenská lekárka, ktorá má svoju súkromnú psychiatrickú
ambulanciu. Mali ste možnosť stretnúť sa ňou na našich konferenciách Šestonedelie –
zabudnuté obdobie v živote ženy a Pevné objatie už pred narodením. Je to výnimočná
žena , ktorá „lieči láskou“. Venuje sa individuálnej a rodinnej terapii a okrem iného
je lektorkou vzdelávacieho programu pre rodičov Škola lásky v rodine, podľa etiky
PhDr.Jiřiny Prekopovej.

Na seminári sa budeme venovať témam:

Cesta duše do života – zázrak zrodenia

Prenatálna komunikácia

Iný uhol pohľadu na riziká asistovanej reprodukcie

Škola lásky v rodine

Miesto a čas konania :

1.4. 2011

Bratislava – mestská časť Záhorská Bystrica,
Spoločenský dom, Námestie Rodiny 1

Účastnícky poplatok:

piatok

od 9.00 – 17.00 hod.

25 € na osobu
15 € matky na MD a RD, študenti

Prihlášky a informácie :
Zuzana Bajkaiová
zubajka@gmail.com
0905 23 53 87
www.duly.sk

Seminár sa uskutoční pod záštitou starostu bratislavskej mestskej časti
Záhorská Bystrica Ing.Jozefa Krúpu.

jecidlo
10. mar 2011

ahojte, zdravime vas z lazni, jsem pripojena uz dyl, jen si vas procitam ale neraguju, jsem tak trochu muchy sezerte me.
pritom je to tu fajn, maruska teda hlavne cviceni nese velmi tezce, terapeutka s ni ma co delat, stejne cvici jen tak 15 minut a maruska je uplne vyrizena, snad si zvykne, asi jsem psala ze botox zatim dobry, nechodi tak po spickach,ale vtaci dal, hlavne levou nozicku nechava az za sebou, pada porad taky hodne, cekam, kdyz si vyrazi zuby, bo ty ruce pred sebe proste neda :(
ted uz zacina ucit neco i me, abychom mohli cvicit aspon 2-3x denne.To nevim jak zvladne.
Oba meli hned pri prijezdu poradnou rymu, Maru uz je dobra ale matej mi zacal poradne kaslat,ale zatim bez teplot a doktor rikal,ze to tam ma cisty tak snad neonemoci, ale dnesni noc byla priserna
brisko relativne v pohode
denisee: ty se drz!
Bera: ahoj zpatky

maatkka
10. mar 2011

@adra22 Lilinke zacali cer. pichat tiez este v nemocnici hned ako jej zistili krvacanie do mozgu (co bolo az mesiac po narodeni)... nam to len oznamili - my sme na vyber nemali kedze Julinka mala IVH az III. st. ja si myslim ze nam tie injekcie velmi pomohli - neviem co by bolo bez nich (aj ked sme po nich mali zle vysledky EEG - vraj vedlajsi ucinok...)
neviem co by som robila na vasom mieste - teda keby sme mali len velmi mierne krvacanie do mozgu - asi by som verila nasej neurologicke a dala by som na nu... popripade sa poradila este aspon s jednym neurologom... a cvicite vojtovku? to je si myslim druha vec co nam spolu s cer. velmi pomohla...
@bera28 perfektne fotky... a este perfektnejsie deti 😵 😀 😉 ja sice nepoznam take ze nechciet sa vratit domov lebo ja sa riadim heslom "vsade dobre doma najlepsie" 😀 a vzdy sa domov strasne tesim... aj napr. z dovoleniek kde mi bolo super som sa uz ku koncu domov tesila 😀 tak prajem rychlu "aklimatizaciu"... a ako to taaak dlllho zvladol bez vas tvoj chlap??? 🙂
@jecidlo drzkajte sa s Maruskou!!! a ty sa drz!!! a nech neochoriete...

berryvajt
10. mar 2011

Pekný deň vám prajem.Už dávno-dávno som nič nepísala, vlastne ani nebolo o čom.Dni a týždne ubiehajú veľmi rýchlo.Dnes majú baby sedem mesiacov. 😅 .Máme za sebou ďalšiu kontrolu u neurologa.Bol spokojný,Johanke napísal do správy,že ľahká centrálna mozgová porucha,pravú stranu má silnejšiu,ako ľavú,má hraničnú hypertoniu.Dúfam,že to neznamená,že bude mať DMO.Sofinka je teraz oveľa šikovnejšia ako Johanka.Ona zas má hraničnú hypotoniu.Takže naďalej cvičíme,síce podľa neurologa,až tak poctivo nemusím,občas môžem vynechať,ale ja sa bojím,čo keď...
Lekárka ná kázala prikrmovať a čuduj sa svet, Johanka začala krásne papať.(naposledy som mala problém,že nechce piť UM).Zeleninku už krásne papajú, začala som im dávať "polievku"s mäskom a pomaličky aj ovocie.Chcem sa spýtať dokedy treba mixovať stravu?A ešte pre mňa dôležitá otázka,kedy sa majú pretáčať z chrbátika na bruško?Ja viem,že je to individuálne,ale na kontrolu ideme až o tri mesiace (aj na rizikovú poradňu aj na neurologiu),tak preto sa pýtam.Majú 4 mesiace korigovane.Johanka sa snaží (raz sa jej podarilo),ale Sofika ešte nie.Jej vyhovuje byť na chrbte,keď ju dám na bruško,tak vydrží,ale ani jedna neľúbi byť na brušku dlho.Koľko by mali byť denne na brušku?
Doteraz ste mi dali také dobré rady, tak dúfam,že neni problém,keď sem skočím iba vtedy, keď potrebujem pomoc. 😉
Pekný zvyšok dňa vám prajem

simicak
10. mar 2011

@berryvajt tak to jsou sikulky 😵 Mixovani stravy zalei na tobe,ale zacina se vetsinou tak,ze se jim da neco zuzlat,muzes treba uvareno brokoloci,banan do ruky.......a oni neco spapaji,neco spolknou neco vyplivnou. Jen pred spanim davat pozor,at to nemaji nekde zakreckovane,aby jim to pak nezaskocilo.
Pretaceni individualni,koukni k bera28 do alba,je tam tabulka,kde jsou nase vsehcny deti a tam uvidis,kdy se kdo zacal pretacet,jsou to fakt rozdili. Jinak nam rikala fyzio,ze na brisko davat pri kazde prilezitosti,co nejccasteji. Viki to ale nesnasela,tak jsem ji moc nedavalla a ona hlavne byla i hodne nemocna s pruduskama,tak ji to drazdilo s kaslem

@jecidlo tak krasne uzivejte a hlavne se opatruj s tim briskem 😉

petrach
10. mar 2011

@berryvajt k tomu přetáčení...díte se má začít přetáčet do 6 mesícu..u Vás korigovane..takže Šíma mel neco kolem 5 mesícu když začal..korigovane..davej je na bříško,na bok ležet..dej na postylku na jednu stranu hračky,at je to nutí se natočit na bokly..a ničeho se neboj..diagnozu jakoJohanka mel i Šíma,,a tec je z neho čertisko,nikdo by neřekl kdy se narodil v kterém tydnu..

Denis drž se..ta váha fakt nic neznamená,ale oni te musí hlídat,já je chápu..ale nestresuj se..
bero ahooooj doma..ty máš teda dva poklady..já se tak nasmeju když píšeš..to je bomba
jecidlo přeju at je Mata brzo zdraví a at se Maručce daří to cvičení..musíš toho mít taky plné kecky co? jsi na ne sama,mela bys odpočívat..není tam hlídaní vubec?
nanya já nevím,ale když je marod,tak ti nočník stejne bude bojkotovat..u nás se taky moc nedaří..já sázím na léto..at se Danielek brzo uzdraví..taky ho to drží už chvíli ne? cos psala minule

@adra22 synagis si chvalí všechny maminky..nám ho nedali..u nás ho mají jen deti narozené do 26tt a ješte s problémama,že je drahý..já bych se nebránila..a na bolení bříška..skoušeli jste probiotické kapky? super vec,bez ní by jsme se nevyspali nikdo,nám moc pomohli,bral je malí do roku

tanav
11. mar 2011

Ahojte dievčatá,
po dlhej dobe Vás všetky srdečne zdravím. Dodatočne blahoželám k nerodeninkám februárovým oslávencom Maruške, Matejovi, Honzíkovi od Mispuly a samozrejme Šimimu od Peťky. Prajem veľa, veľa zdravíčka.
Máme sa v celku dobre, až zázrakom sme zatiaľ zdraví. V stredu sme dostali posledný Synagis. Máme 8600 g a 78 cm.
Alexík začal 21.2. sám chodiť, síce iba zopár krôčkov, ale od vtedy je z týždňa na týždeň šikovnejší. Už prejde z obývačky do kuchyne, detskej izby, keď sa mu nechce tak si kľakne a ide po štyroch.
Mám s ním, ale problém, že nechce mať obuté ani topánky ani sandáliky.
Začal nám kývať pa-pa. Ukazuje kde mám oči, ústa. Ukazuje na osoby, ako s dedkom tancuje. No sranda.
Boli sme na vyšetrení u klinickej psychologičky. Mentálne ešte mierne zaostáva za korigovaným vekom podľa testov Bayleyovej, no som rada, že je to aspoň tak ako to je.
Bery poprosím Ťa vpísať do tabuľky obchádzanie nábytku v 11 mesiacoch a samostatná chôdza 12 mesiacov.
Musím ísť, Alex sa práve zobudil, idem mu urobiť papkať. Pa-Pa.

bera28
11. mar 2011

Ahojky,
právě jsem aktualizovala tabulku - přidala jsem údaj u @kmoor, @zabka a @tanav. Jestli tam ještě něco chybí, tak prosím napsat do IP.

adra22
11. mar 2011

@petrach ahoj ano berie biogaju, len mi máme aj hernie tak ja si myslím že aj to prispieva k tomu brušku.
@maatkka cvičiť ešte necvičíme pretože má po operácii očiek a 2 mesiace po operácii sa nemôže cvičiť a taktiž máme hernie a to je tiež kontraindikácia prečo nemožeme cvičiť. Tie mu budu operovať 8.4. tak dufam že potom budeme môcť cvičiť lebo ja som toho názoru že čím skor sa začne cvičiť tak výsledok je o to lepší aspoň tak som si to našla na nete a aj v knižke narodilo sa predčastne( česká knižka) ale veľmi dobrá.

nanya
11. mar 2011

Ahoj holky.
Já jen v rychlosti, Danečkovi už je lépe, už konečně tak nekucká, to bylo něco, jsem myslela, že se ukašle k smrti, ale díky bohu za kapičky Ditustat, které zabraly hned po druhé dávce a od té doby ok, jen je dost zahleněný a chrčí a praská to v něm, jak se nadechuje a vydechuje, ale už se aspoň vyspíme a on si odpočine. Až se někdy divím, kolik toho takové malé tělíčko snese.

@petrach - jj, drží se nás to, týden byl zdravý a zase, a to jsme s manželem oba ok a venku jsem s Danečkem nebyla, tak vůbec nevím, kde k tomu přišel. Ale už je lépe. Na nočník se chystám až od pondělí 😉