Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

leeenka26
27. apr 2011

ja sa strasne bojim ze to takto moze trvat aj dva mesiace a bude pomaly umierat az umrie...ja to nezvladnem uz som na konci svojich sil, bijem sa zanho, prosim vsetkych aj Boha ale som bezmocna....

irsina83
27. apr 2011

@leeenka26 😢 😢

merj
27. apr 2011

@leeenka26 preji ti at jsi moc a moc silna

jancica74
27. apr 2011

@leeenka26 ahoj,držíme malemu všechny palečky co máme a přejeme aby vše dobře dopadlo-musi.....Samko je bojovník - at ten boj vyhraje 🙂

34blondie
27. apr 2011

@leeenka26 omlouvám se,že sem takhle vpadám,ale sleduji tuto diskuzi už dlouho,sama mám velký nádor na stěně břišní a musím ležet,prakticky neustále mi hrozí předčasný porod,kdykoliv zatnu břicho nebo vstanu rozjíždí se kontrakce.....proto sleduji nedonošenátka a jejich vývoj,abych popřípadě věděla co mne čeká....pokud vydržím ležet,ukončí to lékaři v 37. týdnu,aby ten fibrom nepraskl.....tot jen na vysvětlení proč jsem tu taky.......moc tu držím všem palečky a tobě v poslední době nejvíc,seš tak mladounká dívka,máš být veselá a radovat se ze života a ne takhle trpět......to si nezasloužíš......sama jsem byla 14 let zdravotní sestra(RZP,ARO,JIP),z toho 5 let na JIP septické chirurgie,která se právě věnuje patologii trávicího traktu.....ale u dospělých to bývá asi jiné než u dětiček,takže sama nedokážu na to nic moc říct,ale v duchu si říkám,že když už vydržel takhle dlouho,tak to nemůže být zase tak špatné....dospělý nevydrží bez funkčních střev víc než pár dní.......navíc dospělým se ta hadička zaváděla po operacích i na několik týdnů,takže nevím proč mu jí hned vyjmuli..........bud holka silná.....život často bere,.....ale vždy za to co vezme,taky něco dává......mne kdysi vzal rodinu a dal mi ji jinou a někdy se stydím sama sobě přiznat,že lepší........pokud ti synkovo dušičku dnes vezme,jistě ti tu dušičku zanedlouho vrátí v jiném dětském tělíčku,které možná budeš potom milovat víc,protože už budeš vědět jak ta hranice získání a ztráty je vratká........našla jsem na jiné diskuzi ženu,která měla miminko se stejnou diagnozou.....snad ona ti může povědět víc a můžete si být navzájem oporou........držím pořád moc palečky,at to i přes nepříznivé zprávy dopane dobře a ty nebudeš muset nikdy nad tou tenkou hranicí přemýšlet.........
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/gwenni/
s pozdravem Henriette

monika15
28. apr 2011

@leeenka26

musis sa drzat v tejto tazkej situacii..... :(((
maly ta teraz najviac potrebuje :(((((
drzte sa......

bera28
28. apr 2011

Čau ženský,
tak jsme zpět z Podolí. A jsem mooooc spokojená, protože jsme se s Dr. domluvili na všem, co jsem chtěla. Takže Kubajzovi předepsal inhalátor na Vincentku (jak jsem si ho v Říčanech pochvalovala), stáhnul mu foukadlo Seretide na 1 vdech večer, probrala jsem s ním ten Vigantol - s tím také souhlasil a přes zimu jim ho budu tedy znovu kapat. Na kontrolu máme přijít za půl roku, Anetě udělá alergo testy a pro oba napíše opět doporučení na ozdravovnu🙂 🙂 No co víc jsem si mohla přát? 😵

Leeenka, je mi líto, že to takto dopadlo 😔 Já si myslím, že lékaři určitě udělali vše, co mělo smysl. Teď bych se spíš soustředila na to, aby Sam moc dlouho netrpěl. Věř, že kdyby byla nějaká šance, že by mu další invazivní zákroky pomohly, tak do toho doktoři jdou. Ale proč ho, broučka, trápit pořád operacemi, když by to nebylo k dobru? Ale třeba Tě kluk ještě překvapí 😉

leeenka26
28. apr 2011

@bera28 nehnevaj sa ale nesuhlasim ze lekari spravili vsetko...nechat ho trapit az ked sa jeho stav znova nezhorsi a potom zvazit operaciu? az potom, ked uz moze byt neskoro? to sa aj stalo teraz budu ho mozno operovat..keby spravili vcera to co dnes, mozno by mal samko o moc vacsiu sancu a nie teraz, ked uz mu zacinaju pomaly odchadzat organy. s tym sa neztotoznujem.

leeenka26
28. apr 2011

@bera28 a ako sa mam sustredit na to aby samko netrpel???myslis ze som nejaka hyena co by ho nechala trapit??? dostava lieciky prosti bolesti a pokial samko nema odumrete criecko vzdy su tu moznosti ako mu pomoct, od toho su tu lekari a ja si velmi vaim ich robotu a ked im nahodou zomrie na operacnom stole, tak si poviem ok, ale urobili vsetko...je to dieta!!s obrovskou volou zit!!!

leeenka26
28. apr 2011

@34blondie dakujem...velke dakujem, tiez to mas tazke ako citam :(( neboj sa dobre to dopadne, velmi silno drzim palceky. Skusim sa s nou spojit dakujem za podporu.

bera28
28. apr 2011

Lenko, nějak tomu nerozumím - včera jsi psala, že ti lékaři řekli, že už se nedá nic dělat, že střevo nefunguje a dneska teda zase chtějí operovat?? 😕 😕 Vůbec si nemyslím, že jsi hyena, která by ho nechala trápit, jen prostě můj názor je, že ne vždy je pro dítě lepší zachraňovat za každou cenu. Každopádně ti přeji, at už to dopadne jakkoli, aby to bylo pro Sama to nejlepší.

irsina83
28. apr 2011

@leeenka26 zlatko prepac ze som ti poriadne neodpisala, bolo mi hrozne do placu a klamala by som keby som vedela ako ti je, to veru neviem lebo az v takej situacii sme neboli. a neviem ci som to dobre pochopila, maleho dnes operovali??? moja drzte sa, pomodlim sa za malinkeho a poslem mu vela sil. moja drz sa, velmi ta obdivujem 😔

leeenka26
28. apr 2011

@bera28 prepac, nechala som sa trochu uniest, asi sme sa nepochopili uplne presne. Beriem tvoj nazor.

A ostatnym vsetkym co ma podporuju chcem napisat, ze SAMKOVI SA DNES POHLI CREVA!!!!!!!!!!!!!! 🙂)) Je to zazrak, nikto tomu neveril len ja v kutiku duse...modlila som sa a stalo sa ....6 tyzdnov boja s nefungujucimi crevami, samymi problemami a prisiel zlom...lekari mu dali dnes kontrastnu latku do crievka cez zaludok aby zistili ci tam nie je este nejaka prekazka a stomie, ktore ma vyvedene uz nejaky ten tyzden, s ktorych nic nevytekalo a crevo stalo ako kamen, sa dnes pohlo...ja neviem co mam este dodat?? Ja tomu sama nerozumiem, ake velke stastie sa nam stalo...to znamena ze samkovi funguju konecne crievka, ja som taka rada ze si to neviete ani predstavit...cez stomiu ma sacocek a krasne to vyteka vsetko prec, aj hovienka 🙂) vsetko!!! Dievcata moje zlate ja som taka stastna ze to uz teraz bude dobre...ked si spomeniem kde som bola vcera vecer a dnes rano a teraz??? Rano som sa zobudila a revala som...rozmyslala uz pomaly kde samka pochovam,,,,ja hlupa 🙂) a samko mi nakopal zadok 🙂))))

denisee
28. apr 2011

@leeenka26 : tak to je teda zpráva!!! 🙂 🙂 Já na to co píšeš koukám, jak blázen. To je, až neskutečný, jak ten malý bojuje a samozřejmě je to nádhera, hledám slova........ prostě bomba! 🙂

zlatka10
28. apr 2011

@leeenka26 ja som ti písala len raz, ale čítam každučký deň a čakám, čo nového. Tak strašne som verila, že konečne príde dobrá správa...Konečne!🙂 Ani nevieš, ako sa teším spolu s tebou!🙂 Nepoznáme sa, ale veľmi, veľmi som držala Saminkovi palce, každý deň prosila anjelov a verím, že to vyšlo! 🙂 Mám veľkú radosť a dnes pôjdem spať s úsmevom...🙂 Prajem už len a len všetko dobré, Saminkovi veľa zdravíčka a hlavne síl, veľmi ho obdivujem, je obrovský bojovník, som šťastná, že sme mu všetci verili a posielali modlitby, pozitívnu energiu a nádej 🙂.

irsina83
28. apr 2011

@leeenka26 ty kks maly je neskutocny...je paradny zlatusik 😉 moja tesim ale opatrne ale je to neskutocne, dalsi zazrak sa mu stal , je to uzasne bojovne babtko, cmuk posielame milacikovi 😵

nanya
28. apr 2011

@leeenka26 - zázrak 😉 Těším se s tebou. Snad už to tak zůstane.

Jinak holky, já tak dobré zprávy nemám, včera na hřišti jsem cítila, jako bych si prostě uručla do kalhotek, mokro a teplo, takový šplouch, podívala jsem se a bum, plno krve, byla všude a plno i s hrudkami, byla jsem ráda, že jsem došla domů, žádné předchozí bolesti, prostě nic, z ničeho nic, BUM ☹ Jeli jsme na pohotovost. Mimis zatim vporadku, srdíčko už bilo. Ale ve mě se to bije čím dál víc. Je to jako přes kopírák u Danielka, taky jsem okolo 5-6 tt těhotenství krvácela. Já si aji myslím, že když jsem krvácela a vytvořil se mi v děloze v jeho blízkosti hematom a on se částečně tehda oddělil, že proto se ta placenta špatně vyvinula a nevyživovala jej tak, jak by měla. Teď se historie opakuje. Já normálně nevím, co mám dělat. Já to těhotenství asi nechci. Já se bojím a moc. Je mi do breku. Nejde o to, že potratím, ale o to, že opět porodím předčasně a hlavně, že bychom nemuseli dopadnout tak dobře, jako s Danielkem. Já už to podruhé nedám. Prostě to psychicky nezvládnu. Omlouvám se za někdy silná slova. Ale hormony už asi semnou dělají své ☹ ☹ ☹

argousek
28. apr 2011

@leeenka26 Leni vidíš, to je to, co jsem ti psala do IP, ta teorie o tom pozitivním myšlení opravdu funguje, přečti si o tom víc a budeš opravdu překvapená 😉 Držím palečky a teď jen už pozitivně, všechny pochybnosti vytlačit a budou se dít zázraky 🙂 🙂 🙂

argousek
28. apr 2011

@nanya nezlob se, že ti to to píšu, ale podle mně si to přitahuješ. Máš prostě pochybnosti a sama nevíš, jestli to miminko chceš a o tom to celé je. Já jsem od začátku druhého těhotenství byla absolutně přesvědčená o tom, že druhé mimi hrozně chci a že tentokrát to bude všechno jinak, že už jsme si to špatné vybrali.

Pokud si to budeš takhle říkat a bude se to v tobě takhle bít, tak to nic dobrého nepřinese a to miminko k tobě nebude chtít ☹ ☹ ☹
Pokud si budeš říkat, že tentokrát to bude jinak a všechno zvládnete a budeš myslet pozitivně, tak si budeš přitahovat jen pozitivní 🙂

carmen86
28. apr 2011

@leeenka26 citam vas pribeh odkedy ste napisali ze sa musite s malym rozlucit,a vcera mi bolo az do placu ked som citala co ste pisali a dnes som isla s obavami sa tu pozriet a tu tak naaaadhernaaaa spraaaavaa, co ma veeeelmi tesi, aj ja som sa modlila za Samka a myslim ze ten hore nas vypocul a verim ze uz bude vsetko v poriadku a budete mat drobceka coskoro doma silneho a zdraveho, velmi vam drzim palce 😉

nanya
28. apr 2011

@argousek - já si právě říkala, že tentokrát to bude jinak, už jsem si představovala, jak rodím donošené miminko a přirozeně. Už jsem i plánovala, i když je pravda, že jsem se tolik asi netěšila, ale podle mne to bylo tím strachem, ale teď už tomu nevěřím vůbec ☹

argousek
28. apr 2011

Jinak holky, představte si, že Adámkovi natekla tvář, tak jsme zjistili, že ho bolí horní zub, tak jsem na to koukala a asi tam má kaz. Zítra hned musím ráno zavolat doktorce, co s tím uděláme, protože to nemůžeme nechat přes víkend

Ale vůbec si nedovedu představit, co s tím udělá, protože on si do pusy sáhnout nenechá ☹ ☹ A na to aby mu s tím něco udělali v narkóze, tak na to se čeká, to bylo na objednání. Takže jsem z toho špatná, chůďátko malý. Dala jsem mu nurofen, tak spí a snad ho to nebolí. Jsem zvědavá, co zítra, snad mu to víc neoteče. Myslete na něj, ať mu s tím něco udělá a je mu zase líp 😉

leeenka26
28. apr 2011

@nanya ty aj napriek tomu co sa ti deje si mi take pekne veci napisala a mne je velmi luto co musis zase prezivat :( velmi ma to mrzi a neviem co napisat asi len tolko ze budem na teba mysliet a verit ze sa to polepsi. :(

leeenka26
28. apr 2011

@argousek drzim adamkovi palceky a dufam ze to zvladnete 🙂

argousek
28. apr 2011

@nanya to prostě nesmíš, takhle přemýšlet. Prostě se zase nalaď na pozitivní vlnu, vytlač všechny negativní myšlenky a pochybnosti. Představuj si, jak porodíš krásné zdravé miminko a jakou z toho budeš mít radost. Jak si budou s Danielkem hrát a jak se budeš z toho miminka těšit. Představuj si jak už máš velké bříško a jak se z toho raduješ. Zní to bláznivě, ale opravdu to funguje. 😉

leeenka26
28. apr 2011

P.S. Dakujem vsetkym co na Samka mysleli a aj tim, ktori sa zanho tak krasne modlily, ste uzasne naozaj, mam vas vsetky velmi rada, vy ste do mojho zivota vliali nadej a boli so mnou cely cas a podporujete ma, vsetkym vam velmi velmi dakujem a nie su to len slova. 😉

argousek
28. apr 2011

@nanya Přečti si knížku Tajemství od Rhonda Byrne a podívej se např na tohle

https://www.youtube.com/watch?v=phL0RLKL8bc

Nevím, jestli umíš trochu anglicky. Ale to je trajler k filmu Tajemství nebo tohle

https://www.youtube.com/watch?v=IwBA4rjKZqw

Přečti si o tom víc na internetu. Já jsem přesvědčená o tom, že to funguje. Je to prostě o tom, že si přitahuješ do života špatné a dobré věci, podle toho, jak přemýšlíš a jaké myšlenky přitahuješ. Pokud myslíš pozitivně přitahuješ pozitivní, pokud negativně tak zase negativní. Vím, že to možná zní šíleně, ale já si prostě myslím, že něco na tom je. 😉

nanya
28. apr 2011

@argousek - děkuji za odkazy, ale anglicky neumím. Ale viděla jsem DVD nazvané tajemství. Je to celé o tom, co píšeš, že vesmír nám dá to, co přitahujeme. Ale já se prostě vnitřně nedokážu přesvědčit, že to bude dobré. A už vůbec ne teď po tom krvácení ☹

34blondie
29. apr 2011

@leeenka26 jsem moc ráda,že toho malého uličníčka nahoře nechtějí 😉 ....a že se zase směješ 🙂 věří nás tu dost a to je hodně energie,aby se věci pohnuly.....a já to nemám ještě dnes ani zdaleka tak těžké jako ty,každá z nás udělá pro své dítě maximum a doufá,že to vyjde.....tvůj maličký je i velikým poučením pro lékaře a věř,že ani oni na něj nikdy nezapomenou a vezmou si z něj obrovské poučení......i já nepřestávám ve vás věřit a jste ted pro mne symbolem síly života 😵 H.

simicak
29. apr 2011

@leeenka26 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 To je uzasna zprava!!!! Moc drzim malickemu palecky,at se uz nic neprihodi zleho a uz vse bude jen dobre. Je to obrovsky bojonvik a ma silu i za vas. Fakt uzasneeeee

@nanya to me mrzi s krvacenim 😔 Vsak sama uvidis,jestli se plod udrzi nebo ne.Ale urcite to neznamena,ze to musi byt presne jako prvni tehu,dneska hodne zen krvaci v prvnim trimestru 😉

@argousek ty samane 😀 😀 Neverim tomu ani nahodou. Ja u Veru mela hrozny strach a nezvela jsem ani chleba,bo je tezzky pro tehotne,druhe tehu jsem byla uplne pozitivni,vubec me nenapadlo prmyslet nad tim,ze by se neco melo stat,kdyz prvni bylo ukazkove tehotenstvi a potratila jsem. Proste co se ma stat se stane a ty to nmas jak ovlivnit. Kdyz je spatna genetika,,muzes myslet pozitivne v tehu jak chces a dite bude postizene atd. Ale urcite zavidim tvuj pohled na vec 😉