Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

lucia00123
7. jún 2011

ano je bez hadiciek bola pekna, no Mirkovi ked dobre netravi to brusko a má vývod tak cez neho len mliecko preletí a nezostavaju v nom vapnik a fosfor tak je velmi krehucky a kosticky su slabucke tak ma zlomeninu stehennej kosticky a boli ho to potom je zlýýýý

argousek
7. jún 2011

@mila01 Teda to je mazec, ty jsi ale silná a zvládneš to. Prostě ti nic jiného nezbývá, musíš. A jak to že na to nepřišli dřív?? Neměla jsi dřív žádné problémy?? Určitě zkus probiotika 😉 Já osobně bych zkusila i nějakého zkušeného homeopata. Drž se holka 😖

nanya
7. jún 2011

@mila01 - teda, co to čtu ☹ To si vůbec nedokážu představit. Doufám, že se ta nemoc u tebe nepotvrdí. Budu na tebe myslet. Nemohly tě tak dobít ty natibiotika, co jsi užívala tak dlouho? Vím, že antibiotika dokáží zachránit život, ale ve velkém také zničit úplně imunitu, o střevech nemluvě. Budu na tebe myslet, věřit a doufat, že bude všechno vpořádku. Drž se!

simicak
7. jún 2011

@mila01 bobku,snad ti bude brzo fajn zase a budu drzet vsechny palecky,at mas vysledky ok. a nemoc se nepotvrdi.

maatkka
7. jún 2011

@mila01 moooooja ani neviem co napisat... je mi to tak strasne luto ☹ velmi velmi velmi prajem nech sa das co najskor dokopy - nech sa to co mozno najrychlejsie lepsi!!! moooc na vas myslim... drz sa moja!

bera28
8. jún 2011

@mila01, tak to je síla ☹ ☹ ☹ Strašně moc ti držím palečky, ať už je jen líp. Myslím na tebe a posílám ti energii na boj s nemocí 😉 Jsi silná ženská a zvládneš to!

denisee
8. jún 2011

@mila01 : moc mě mrzí co tě potkalo ☹ , určitě hned napiš jak jsi dál na tom a jak se daří. ☹ držím palce!!!!

maova
8. jún 2011

@mila01 držím moc palce, ať je ti brzy líp a začneš se pomalu zase dávat dohromady a kéž by se ta nemoc nepotvrdila ☹ Moc na tebe myslím.

majucha
8. jún 2011

ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, nějak nestíhám s těma dvěma prckama 🙂 chtěla bych trochu zkonzultovat Ríšu, je mu teď půl roku, korigovaně 3,5 měs. na neurologii před měsícem a půl byl pochválenej, rehabilitace netřeba, ale od tý doby se ještě nezačal otáčet ani na bok, nožičky zvedá, sociální kontakt je výbornej, je trošku roztěkanej, ale jinak ok, teď se teda začal trochu vzpínat na nožičkách, jakoby pro zábavu, když mu ukazuju hračky, což asi není ideální a do toho otáčení se vůbec nemá... už má i placatou hlavu 😒 když ho přetáčím na bok já, tak docela spolupracuje, na jednu stranu se trochu zaklání, na druhou mu to jde líp. Vojtovku cvičíme 1-2x denně, jen reflexní otáčení 1, nějak jsem to nehrotila, ale teď už vím, že Míša se na bok točila a on nic. Taky mi heká na břiše a proto se mu tam nelíbí. Doktorka vyhrožovala nějakejma mírnejma kortikoidama, že by mu pomohly, ale mě se to moc nelíbí 😒

leeenka26
8. jún 2011

@mila01 moja zlata, to ma velmi mrzi :( dufam ze sa ti to ochorenie nepotvrdi. Neviem ako by som ta utesila. Je mi luto toho fakt. Vobec nevadi ze si to tak ,,vybalila", sme predsa tu vsetky kamaratky, a tiez uz nemam babetko ale obcas sem prispievam a citam prispevky, lebo ako som uz spominala, sme tu kamaratky a bez kamaratok by bol svet tazky.
Takze Crohnova choroba...hm, ziadna sranda, ale je az smutne kolko ludi to ma. Dufam ze sa to trosku zlepsi a neboj sa, teraz je to vec nova, ale bude lepsie, je to sice nevyliecitelne, ale existuju lieky....ja viem ze to nie je ziadna utecha, ale co na to povedat? Zivot je fakt nevyspytatelny. Hlavu hore, aj ked to bude tazke, ty to zvladnes, neboj sa a o deticky sa neboj, nie je nikde dane ze to musia mat aj oni.

mila01
8. jún 2011

Holky moje díky moc,jste zlaté.Dneska jsem byla po dvou týdnech venku,tchán má dovolenou,tak nás vzal na zahradu - to byla taková paráda.Zítra mám první vyšetření,tak na mě prosím myslete,dneska od oběda už držím hladovku,správně jsem měla vypít 2 litry takové tekutiny,aby se střeva vyprázdnily - ale dvakrát jsem si lokla a pozvracela jsem se,takže to nedám,snad to půjde i bez toho.
Bohužel to po tomhle vyšetření ještě nebudu vědět,na další jdu koncem června a na poslední až v srpnu a pak až určej,jestli tu nemoc mám nebo ne.No a pak se začne řešit,jestli tu nemoc nemají holky.Mám velké štěstí,že už mám děti,teď už bych je s největší pravděpodobností neměla.Dokonce pokud se to potvrdí,tak mi gynekolog navrhuje přepálení vejcovodů,aby byla jistota,že už neotěhotním.Je to takový divný pocit,sice už jsme další děti neplánovali,ale když se to pak udělá naostro a je to nevratný,je to prostě divný.

Nanya - moc jsem na tebe v nemocnici myslela,jsem moc ráda,že se miminko udrželo,doufám že už bude vše ok.A že ti to nepřijde - to se neboj.Až budeš to mimčo držet v náručí,tak najednou poznáš,že se ti srdíčko zdvojnásobilo.Danielek nepřijde ani o špetku tvé lásky,ona se prostě vážně zdvojnásobí. 😉

Argoušek,Simičák,Maatkka,Bera,Denisee - díky moc.Budu s tim bojovat a vyzkoušim všechno,co se dá.Já přírodní medicíně moc nevěřim,jsem ryze moderní člověk,ale zkusim všechno. 🙂 😉

Maova - děkuju.Teda já když tě vidim s Nelinkou,tak si vždycky připomenu,že život je houpačka a že ikdyž je zle,tak se to zlomí a pak je zas krásně.Jste hplky úžasné,dodáváte mi sílu. 🙂 🙂

Leeenka - na tebe jsem v nemocnici taky hodně myslela,hlavně na malého Samka.Vím,že je to pro tebe citlivé téma.Máš pravdu,není to sranda,ale určitě bude líp.A k nám patříš,takže čti a přispívej.

Koukala jsem,kolik tu máme nových miminek - moc držím palce,ať se vše jen a jen lepší. 🙂

maova
8. jún 2011

@mila01 vím, že tuhle Crohnovu chorobu má kamarádka a věděla to ještě dřív, než měla děti a už má dvě 😉 Ale ono asi záleží, v jaké je to fázi a tak vůbec všechno okolo. Je dobře, že už máš holky 🙂 A super, že ti rodina tak moc pomáhá, hlavně nabrat znovu síly, abys byla co nejvíc v pořádku a snad to holky mít nebudou. A máš pravdu, život je jedna velká houpačka a člověk to, kdy je dole musí překonat a jít dál, ale někdy je to hodně těžké ☹ Držím moc palce, aby bylo brzy zase co nejlíp 🙂 A hlavně taky přeju co nejvíc sil 🙂

maatkka
8. jún 2011

@mila01 to vies ze budem na teba zajtra moc mysliet... a verim ze sa ta choroba nakoniec nepotvrdi a ze sa da vsetko s tebou doporiadku!!!
@majucha to nemyslis vazne ze ma Risko uz pol roka! jak to leti neuveritelne 😉 kukni do berinho albumu na tu nasu tabulku - uvidis kedy sa zacali pretacat nase deticky... vacsina urcite neskor ako v 3,5 mes. korig. 😉
@jecidlo a vy ako??? ako sa drzite?

maova
8. jún 2011

@majucha Nelince jsou 4,5 měsíce a zatím se taky nepřetáčí. Trochu se snaží otočit na bok, ale má pořád těžký zadeček a nožičky, takže otočení bude myslím ještě docela trvat.

bubu4125
8. jún 2011

@lucia00123 juj, zlatko moje! ináč ako sa máte? už je lepšie každým dňom!

moju malinkú zajtra prevážajú do NR...dnes som volala, tak malá má už vyše 1300g a je tak stabilizovaná, že už nemusí mať ani kyslík v inkubátore a tie výpadky má už strašne ojedinelé!
je strašne šikovná! dnes som si od šťastia riadne poplakal! úžasné správy! 😀

lucia00123
8. jún 2011

@bubu4125 ano je bez hadiciek bola pekna, no Mirkovi ked dobre netravi to brusko a má vývod tak cez neho len mliecko preletí a nezostavaju v nom vapnik a fosfor tak je velmi krehucky a kosticky su slabucke tak ma zlomeninu stehennej kosticky a boli ho to potom je zlýýýý

lucia00123
8. jún 2011

@bubu4125 ahoj suuuper tesim sa velmio s vami, aj mne dnes povedali ze o nejake dva tyzdne nastupujem za nimi na cvicenie😀 Jaj no dobre spravy.

lucia00123
8. jún 2011

@bubu4125 ja som dens bola kupit postielky a kocik a veeelmi pekne som im nakupila? aj ty mas výbavu pre Misku alebo este len sa chystáíte?

bubu4125
8. jún 2011

@lucia00123 ja som hovorila, že to bude len lepšie! teším sa s vami! a Mirko kedy pôjde k bratčekom???
koľko vážia teraz???

adra22
8. jún 2011

@mila01 moja moc na teba myslím a zajtra držím palce aby vyšetrenie dopadlo oki. No veru život je jedna veľká hojdačka a nikdy nevieš čo prinesie, ale verím že choroba sa nepotvrdí a všetko bude ok. Tak sa zajtra drž, budem myslieť na teba. Dnes sme boli na RHB kontrole pridali nám cvik reflexné plazenie ten na brušku čo mu tlačím hlavičku a má kopať nožkou keď som to videla kokso mala som dosť. Som zvedavá ako to idem cvičiť ja sa hrozne bojím že mu ublížim. Ja viem že musíme cvičiť ale teraz som zrelá asi tak pre psychiatra 😠 Už som sama na seba naštvatá ako sa tým všetkým trápim aj keď viem že to proste nezmením. Len ten plač ten mi trhá srdce. Ale vám to nemusím písať viete o čom to je. len som sa tak trochu potrebovala niekomu vyrozprávať.

adra22
8. jún 2011

@lucia00123
@bubu4125 baby teším sa s vami 🙂

bubu4125
8. jún 2011

@lucia00123 my už máme tieto základné veci, už len drobnosti! ešte kozmetiku a tak...mám to aj v albume!

lucia00123
8. jún 2011

@bubu4125 no Mirko neviem kedy este o mesiac ide na kontrolu zo zlomeninou takze asi tam este bude ale som rada ze bude v NZ lebo Trnava nie je nic moc☹((( NZ je vyborna starostlivost a vsetko vrátane komunikacie. No neviem kolko vázia ale buide to ze Vladko okolo 1,5 kg Damian velmi schudol touto infekciou a mlieko nedostava a Mirka nevazia kvoli nozicke ale papaju Vladko 27ml, Mirko 17ml a Damian infuzie momentalne a vy kolko papkate?

veva333
8. jún 2011

@lucia00123 no, malinká piatok mala tuším 15ml a priberá tak 20-30g denne! ja som ostala prekvapená, keď mi dnes povedali, že malá ide do NR, ja som si myslela, že idem do NZ za ňou a od tade domov!
no, verím, že je na tom už tak dobre, že aj v NR to bude ok!

lucia00123
8. jún 2011

@veva333 mas dva niky? ked pises z druheho. No jasne bude to dobre ked ju prevazaju ani ja som nevedela ze idu obaja do TT o Damiankovi sa rozhodlo v den prevozu ze moze ist aj on, mne dnes lekarka hovorila ze ci pridem aspon cvicit za nimi teda za Vladkom ten uz bude v perinke.

jecidlo
8. jún 2011

mila; taky moc doufam, ze budes brzy v poradku, neumim si predstavit byt hlavne takhle na nekom zavisla :(

lucia, bubu ctu si o vasich detickach a moc jim drzim palce 😵

maatka: dik za optani, ja jsem dneska uz 32+3, takze jsem "vysmata" sice poslickuju porad, ale uz to vubec neresim, stres ze me opadl, jinak se citim uzasne, nechapu, ze mam ted vic energie nez pred otehotnenim, prave jsem dozehlila vecicky na miminko aspon par do zacatku a proste uz se zacinam vazne tesit, i kdyz obavy porad jsou,ale spis ted uz jak budou brat prichod miminka ti moji dva. Porad jsem je jeste nepresunula do samostatne postele 😕

nemate prosim nekdo zkusenost se synergickou reflexni terapii?

maatkka
8. jún 2011

@jecidlo to su supeeer spravy! tesim sa s vami 🙂 strasne krasne sa to cita 😉 ale aj tak este pekne "drzte" 😀 nech mame dalsie donoseniatko 😵
bubu lucia tiez dobre spravicky!

maatkka
8. jún 2011

@jecidlo jeeej a bude dievcatko 😵 krasne meno mate vybrate 😉

bubu4125
8. jún 2011

@lucia00123 áno, mám dva kvôli českému MK...
super, tak budete pekne cvičiť! teším sa!

mispuli
8. jún 2011

@mila01 myslím na tebe,ať už je líp 😉