Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
12. sep 2011

@argousek odklad jsme řešili až před prázdninama..oni ho přijmou i tak a Ty dodáš vyšetření z poradny že schválili odklad...jo máte čas..bude ve školce v předškolácích-to je povinná docházka 🙂 ale čtu že je malí spokojený...v den nástupu do školky musí mít 6 let,takže u vás je času dost to řešit a pak Ti řeknou ve školce jak se žádá

petrach
12. sep 2011

@argousek díky

lucia00123
13. sep 2011

@petrach ahoj no sme doma vsetci a chpaci su uzasnyyyy , len sa musime este dat nejako dokopay lebo to nestiham vsetko chcu spolu 😀

berryvajt
13. sep 2011

@lucia00123 ahoj,ako v BA?Všetko ok? 🙂

fajn
13. sep 2011

@argousek ahoj tak nastupujem teď 15 ještě zítra letíme na ARO do Olomouce
@petrach taky ti přeju ať už máš konečně klid a najdeš toho pravýho.
@argousek školu tu ještě neřeš užívej si školky ,mně je už teď blbě že za rok už nastupuje a jak budem jezdit těch 20km tam a 20zpět a hlavně za co. Nějak je to teď prdelou vzhůru 😖

simicak
13. sep 2011

@fajn tak drzim palecky at zvladnete a s tou skolou,to je hnus 😖 😖
@petrach tobe takyk preju hodne stesticka a lasek jeste poznas 😉 A kdo,vi co jednou bude,nase se rozvedli,provdali znova a za 13 let se rozvedli s tema druhyma a jsou zase spolu 😝 Na stare kolena. Chlapi jsou idioti proste.
@argousek to je supr,ze se malymu libi a odklad jeste neres,mate hafo casu a treba ho nebude potrebovat ani 😉

Ja ted taky nestiham,jelikoz 3xtyde delam ve skolce cely den,2x tydne chodim do skoly a pak po nocich pisu prace do jine skoly. Vvikou v nemocnici na kotrole,tak jsem zvedava s cim prijdou,kolik vazi atd. Sel manzel,takze asi budu vedet prd,on nikdy nevi,kolik vazila a ani co dok.rikal 🙄

lucia00123
13. sep 2011

@berryvajt ahoj ano sono bolo dobre ale ideme s Vladkom 29 september na ocne 😠

simicak
13. sep 2011

Holky tak Vikous ma 9,3kg a 82cm a jelikoz tam byl manzel,tak jsem uplne zmatene,s dietologem nemluvil vubec a pry mu rekli,ze ma svoji kliniku jinde,ze tam nedela a ze vubec nemaji psane,ze ho ma mala vidat a pritom ho vidame uz rok a pul pravidelne 😠 😠 😠 😠 nesnasim ty zmatky jejich. Navic musim do skoly OPET prepsat praci,nedelam nic jineho nez prepisuju to co uz mam hotove 😝 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 To je zas den

fajn
14. sep 2011

holky tak na nás zítra myslete

argousek
14. sep 2011

@simicak jj to je tak poslat někam chlapa, viď 😀

@fajn budu myslet mooooc, už aby jste to měli za sebou, všechno bude O.K neboj 😉

Jinak holky hlásím, že Adámkovi se ve školce líbí moooooc, dneska nechtěl jít ani domů 🙂

jecidlo
15. sep 2011

fajn: myslim na vas
petrach: preboli to, bude lip...
lucia: gratuluju, ze si se konecne kluku dockala!
my jdeme dneska na druhou lekci hipoterapie, dovolili mi jezdit i mateje, i kdyz problem nema, ale vysvetlete mu, ze segra nemluvi o nicem jinem a on nemuze 😠 , zkousime tapovat, v rijnu ji zaplatime tydenni intenzivni kurz hipoterapie, jezdeni kazdy den, plus zkusime tu synergickou reflexni terapii. Treba to pomuze aspon trochu

argousek
15. sep 2011

@jecidlo to tapování je hodně dobrý, dělala to tam jedna maminka z lázní a říkala, že jim to hodně pomohlo 😉

rohacka
15. sep 2011

@jecidlo my tejpujeme zo 3 mesiace, fakt nam to pomohlo, chodza je fakt krajsia ked ma tejpy, predsa to trosku tu nozku drzi. A vy to mate podobne ako my, tak snad aj vam pomoze, ked zacnete.

argousek
15. sep 2011

@rohacka nedávno jsem si na vás vzpomněla, jak se máte??

jecidlo
15. sep 2011

rohacka: a co tejpujete vy? nam minule zatejpovala primo chodidla, ted ma zada a bricho, ma uz ted hodne spatne drzeni tela, v zadech je hrozne prohla a bricho vyvalene. nemas fotky jak ty tapy mate vy?

rohacka
15. sep 2011

@argousek Ahoj 😉 , no mame sa velmi dobre, pocas prazdnin Kubko urobil velke pokroky, aj v chodzi a hlavne zacal vela kreslit, strihat, lepit. Konecne! A zacal chodit sam po schodoch smerom hore uz bez drzania aj bez prislapov (teda ide jednou nohou na kazdy schod - co je uplne super). Smerom dole je to este take rozpacite, ked ide bez drzania. Zacali sme novu terapiu pocas prazdnin - chodime k jednej madarskej terapeutke na reflexne cvicenie, ktore sa zvykne cvicit v Madarsku (asi v takom rozsahu ako u nas Vojtovka, tam tuto necvicia). Vyhodou je to, ze cvici len ona, jednu hodinu tyzdenne a ucinok vraj doznieva cely tyzden. Cena je vysoka, 18 eur za jedno sedenie, to je v prepocte cca 540 Sk. Ona nam hned ale tejpuje, to doplacame 3 eura, pricom tejpovaciu pasku mam kupenu svoju, nosim si ju so sebou. My chodime len raz za dva tyzdne, lebo financne je to uz strasne vela, a to este platime plavanie + hippoterapiu kazdy tyzden uz dva roky. Ortopedka nam teraz povedala, ze Kubko ma uplne zle postavenu jednu kosticku v klenbe nohy, je tam nejaka skrizena, takze budeme musiet nosit v topanke nejaku keramicku vlozku ci co - mame si pre to ist na buduci tyzden, hrozim sa toho, lebo vraj to deti velmi zle znasaju, je to velmi tvrde a ma tu kosticku posuvat na spravne miesto 😖 . Ale ak by to pomohlo vyhnut sa operacii, tak urobim cokolvek....

@jecidlo nieco uz mas napisane aj vyssie. Tejpuju nam chodidlo a dolnu cast nohy (len pravu - tu mame horsiu) + chrbat. Na chrbate spodnu cast, take "V" v bedrovej oblasti (kvoli prilisnemu prehnutiu - tiez mame prehnutie v chrbte a brucho vyvalene). Na chodidle mu robia tejpy v oblasti klenby - vytahuje mu tu klenbu, nech to tak strasne neprepadava, skoro az po koleno. Raz mu skusala aj na spodnu cast nohy, ale jemu sa tak potia nohy, ze za par minut sa to odlupilo. Aj chrbat mu skusala aj inac davat, aj na nohy sa to obcas meni. Tejpovanie zacala robit aj nasa klasicka rehabka - u nej to stoji 6 eur jednorazovo len za aplikaciu. Fotky mam, ale zatial nie v pocitaci, tak ked si spomeniem, hodim to tu. Takto nam to davali na spodok nohy, co sa nam odlupilo, ale toto je vraj speci proti plochym noham
http://www.kinesioproducts.com/index.php/produc...

argousek
15. sep 2011

@rohacka držím palečky, aby bylo lepší a lepší 😉 Stojí to hodně úsilí, ale jednou se vám to vrátí 😉 Jakubko má štěstí, že má takové rodiče 🙂

jecidlo
16. sep 2011

rohacka: jo zada mame taky "V" bricho jako x do krize a ty chodidla byly trochu jinak, ale mas pravu ze to tam hur drzi, nam to tapuje zdarma v ramci rehabilitace chodime zatim porad1 tydne, ale tak doufam, ze aspon ten zaklad se naucim tapovat sama, zabira ji to hodne casu, ale je na nas moc hodna, ma nas 30 minut a minule jsme tam byli hodinu a to mi pak jeste hlidala deti, abych mohla nakojit anicku 😅 , kdyz si pek vzpomenes fotku, budu rada

fajn
16. sep 2011

Ahojte,tak se hlásíme z domu. Včera Dianka tu operaci zvládla na 1 se spoustou hvězdiček.Vůbec nebrečela až dnes když ji to odlepovala sestra a když ji chtěla vytáhnout kanylu. Po narkoze spala cca 6 hodin ale když se vzbudila byla jak sluníčko ale z války,říkala jsem ji že vypadá jak válečnej veterán,celá ofačovaná. Díky že jste na nás myslely.
Ještě vám písnu jak se včera kolem 3 otevřeli dveře a vešla sestřička celá v zelenym a hned odešla protože u nás byla zrovna dr. Za chvilku došla znovu ale už celá bílá a ptá se ,nejste Marcela ? a já že jo a ona já jsem Iva z koníka a když jsem viděla plán operací a tak Dianka tak jsem se na vás přišla podívat. Dělá sálovou sestru na očním 😀

mispuli
16. sep 2011

@fajn jste šikulky a je fajn,že je svět tak malej a že jste narazili na spřízněnou duši 😉

argousek
16. sep 2011

@fajn mám radost, je to šikulka, posíláme moc pusinek na čelíčko 😉

holky poraďte :
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/batoh-do...

irsina83
20. sep 2011

Ahojte baby, uz ste poculi niekedy ze sa da zachranit babo narodene v 23tt??? u nas v porodnici je jeden chlapcek ktory sa narodil v 23tt a uz ma mesiac 😉 to je zazrak 😀 ked ich prijimali do porodnice mysleli si ze je to 26tt ale po porode maleho ohodnotili na 23tt...ale drzi sa a bojuje... to je uzasne...som zvedava ako to dopadne....

elli333
20. sep 2011

@irsina83 počula som o tom 😉 myslím že aj tuto v téme máme pár mamičiek čo svojich drobcov porodili v 23tt...ja to viem preto lebo mne v tehotenstve a to dobrovoľne priznávam dosť prepína 😉 stále si určujem také méty od kedy už budem kľudnejšia...trebárs po prvom trimestri že už je menšie riziko potratu,potom som čakala na 20tt na morfologický ultrazvuk a potom na ten 23-24tt že už sa bábo dá zachrániť 😅 držím tomu malinkému palce nech je to ok,je to určite veľký bojovník

irsina83
21. sep 2011

@elli333 neprepina ti, ja som to mala tak isto....tiez som mala take mety....vydrzali sme do 31tt 😅 v 23tt som este ani nepocula a co viem tak baby tu maju tak 25tt - 26tt... ja tiez dufam, ze to zvladne...

fajn
21. sep 2011

@irsina83 já mám Dianku 23+5
@elli333 držte se

irsina83
21. sep 2011

@fajn to je 24tt. viem ze mas silne a statocne dievcatko 😉 to je uzasne ako to zvladla...tiez si myslim ze tvoja mala je vynimka 😉 raz som pozerala jednu webovu stranku o predcasne narodenym detickach... ale fakt 23tt som este nikde nevidela... neviem, mozno nemam taky prehlad ale som bola prekvapena ze ten malinky je taky silny lebo u nas v porodnici nemaju ani take specialne zariadenia...je to fakt bojovnicek 😉

argousek
21. sep 2011

@fajn jak Dianka po operaci, všechno v pořádku??

Teda holky tady je mrtvo 😖
U nás nic nového, Adámkovi se líbí ve školce moc, takže musím zaklepat, stále ráno vstáváme s nadšením 🙂

bubu4125
21. sep 2011

Ahojte maminky!!!

Predám Nutrilon Nenatal 1!!!
Mám jednu plnú krabicu a jednu poloprázdnu!!! Aj jednotlivo!
Plná-7euro
Poloprázdna-4euro!!!
Spolu - 10euro!!!

berryvajt
21. sep 2011

@irsina83 je,síce nie na Slovensku,ale v Budapešti zachránili chlapčeka narodeného v 23tt,váhu mal 385!g a prepustili ho po 5 mesiacoch s váhou 2200g.Narodil sa pred rokom v septembri a prepustili na začiatku februára.Bola to veľká senzácia,lebo je najmenšie dieťa,ktorého sa podarilo zachrániť.Myslím,že sa volal Sebastian. 🙂 🙂 🙂

irsina83
21. sep 2011

@berryvajt to je uzasne 😵 😵 😵 a pre Trnavu by to bol velky uspech 😵 😵 mysleli si ze je to 26tt lebo maly bol dost velky do 700g ale podla vyvinu ho ohodnotili na 23tt... uz ma skoro kilo...no som zvedava....budem informovat ked budem vediet nieco nove 😵 ale pocula som ze bude tam urcite nejaky trvaly postih lebo ze uz si presiel vsetkym moznym... je velmi statocny 😉 a ten Sebastianko je zdravy, ci nevies???