Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

kijusqa
23. sep 2011

@irsina83 Kika a to mam hladat rehabilitaciu specialne pre deti alebo vseobecne pre vsetkych a tam sa potom aj detmi zaoberaju,ja sa tomuto vobec nerozumiem,po ziadnych doktoroch sme nikdy nechodili tak som z toho jelen

dai
23. sep 2011

evusaa,
to je parada🙂 na rizikovych a hlavne ked su uz odpojene to pojde rychlo 🙂 drzim palce aby ste boli rychlo doma. aku mas odsavacku? lebo ja som si napr. s philips neodsala nic a s medelou mi to celkom islo...

evusaa
23. sep 2011

@dai mam aj avent aj medelu, zatial mi to ide najlepsie rucne, ale budem stimulovat aj odsavackou ( medelou ) a snad sa to rozbehne. Dnes som hovorila s laktacnou poradkynou, pijem a uzivam vsetko co poradila tak to musim nejak rozbehnut 😉

irsina83
23. sep 2011

@kijusqa dam ti kontak na naseho fyzioteapeuta, chod aspon na konzultaciu 😉 a mozme potom hodit aj stretko 😉 0903 760 233 - Mgr. Andrej Foltyn. Zavolaj a popytaj sa ho co chces a on ti povie co a ako 😉 za to nic nedas 😉

kijusqa
23. sep 2011

@irsina83 OK dakujem a on je v TT?kde presne?

irsina83
23. sep 2011

@kijusqa on ti to vysvetli lebo on si tu prenajima ordinaciu od niekoho ineho lebo svoju ma v BA. Da ti adresu...on je fakt dobry, ked bude vidiet ze mala sa vyvija tak ako ma tak s nou urcite na silu cvicit nebude 😉 kludne mu mozes povedat ze mas odo mna kontakt. aj nasa elinka ide v pondelk na kontrolu ci dobre chodi a tak 😉 ja chcem mat istotu 😉

irsina83
23. sep 2011

@lucia00123 tesim sa strasne 😉 a primarka bude nadsena ked ich uvidi 😉

berryvajt
23. sep 2011

@lucia00123 gratulujem a teším sa,že ste ok. 🙂

kijusqa
23. sep 2011

@irsina83 tak toho si pojdeme omrknut zblyzka!!!

irsina83
23. sep 2011

@kijusqa jaaaj vsak ty tam chces ist len na neho kukat 😉 😀 😀 fesak ccccoooo 😀 😵 😵

bera28
23. sep 2011

Ahoj holky,
zdravím po hoooodně dlouhé době🙂 Jsem si vzpomněla, že měla být Didka na operaci, tak jsem se zabrousila podívat. @fajn, gratulace k operaci bez komplikací!
Já už teď na MK diskuse nečtu, jen jukám na bazar. Jak celý den vysedávám v práci u PC, tak už se mi večer nechce.
Ale v práci je to super, až mám pocit, že se mi to jen zdá 😀 Jsem měla strach, jak najedu na pracovní režim a kupodivu jakmile jsem vkročila do kanceláře, tak mi přišlo, že jsem měla tak max. 14 dní dovču a akorát jsem nastoupila na nové místo. Jako kdyby se žádná rodičovská nekonala🙂 A ten veget, když vidím sviště max. 2 hoďky denně😀. Svišti si s chůvou rozumí, tak snad to všechno poběží jak má. Páteční dopoledne tráví v klubu při DDM, mají tam cvíčo, kreslení, hraní a z toho jsou nadšení.
Nevím, kdy sem zase zavítám, takže se tímto s vámi loučím na předem neurčenou dobu 😉 Jo a ještě jsem chtěla poprosit, jestli nechcete některá poslat tabulku s nedonošenečkama, abyste si jí tady mohly aktualizovat. Určitě tu přibyly nové tváře, tak ať se to trochu hýbe🙂
Mějte se všechny moc fajn. Já se loučím🙂

kijusqa
23. sep 2011

@irsina83 noooo to je 🙂

irsina83
23. sep 2011

@kijusqa radost chodit na rehabilitacie, vies ako doma je to uz okukane 😀 😀 tak sa aspon pozriet 😀

kijusqa
23. sep 2011

@irsina83 no a ze uz viem preco si ma tak prehovarala aby som isla...no pekne pekne

irsina83
23. sep 2011

@kijusqa 😀 ale nie, je on dobry...na to ze je mlady tak akoze pred nim klobuk dole... dal do kopy vela deticiek a moju Eluske tiez. vsak my sme maly hypertonus hornych a dolnych koncatin a APGAR 2,6,9 a bola ozivovana...my sme nemali dobre prognozy a pozri dnes 😉

dianka3
23. sep 2011

@irsina83 avoj, chcela by som sa ta opytat koli comu vlastne malinka sa narodila skor? juuuj viem co to museli byt za trapenia ☹ viem to pretoze ja som si prezila to iste 😔

saskah7
23. sep 2011

@kijusqa ja som s malymi chodila do Modry na rehabku, neviem, odkial presne si, takze aj toto je moznost... a dost im to pomohlo 😉 ale inak sa cudujem, ze tu niektore si to akokeby sami vybavujete, ci budete chodit ci nie.. ved ja mam taku skusenost, ze vsetky predcasniatka su automaticky sledovane u neurologov a ten dava (a vacsinou aj da) odporucenie na rehabku... nie? 😕

irsina83
23. sep 2011

@dianka3 ja som mala cysty na placente a placenta nevyzivovala malu ale cystu 8x13cm po porode...plus vysoky tlak, odpad v moci, trombofilia, ranka na krcku maternice....tak ale uz je dobre, som rada ze je to za nami... mala bola vykrvacana a tazky hypotrofik lebo ju placenta nevyzivovala od 27tt... mne uz krvacala aj placenta tak ze keby mi v ten den nespravili sekciu tak mala do vecera neprezije a ja som mohla dostat sepsu 😖

dianka3
23. sep 2011

@irsina83 jaj cize preto bola taka malinka? aj ked sa narodila v 30 tt tak vyzerala na 27tt ci ako? juuuj to mi je velmi luto, ze si mala tolko problemov a to sa ti uz ale nemusi zopakovat nie?

irsina83
23. sep 2011

@dianka3 preto mala nizku porodnu vahu...to ti nemusi byt luto, kazdy mame nieco...presli sme si tym a uz je to ok 😉 snazime sa mysliet len pozitivne 😉 ja neviem ale dufam, ze cysty sa uz nezopakuju...nikto nevie ze preco som ich mala...

dianka3
23. sep 2011

@irsina83 A tak cisty by sa uz nemali zopakovat , a oni ti ich odstranili ci ako? a planujete este babo?

kijusqa
23. sep 2011

@saskah7 ja som byvala v Modre a teraz som pri Pezinku takze Modra by bola super a zrovna mi volala kamoska co ma mamu v nemocnici doktorku ze je tak super rehabilitacia a Dr.Soldanova ze si ju velmi chvalia tak ku nej si chodila?ze aj s babatkami robi

zzuzana82
23. sep 2011

@irsina83 joj drobasek malinky,dufam ze to zvladne,ja ked som hladala nejake cviky pre maleho (kedze tu v Uk sa vobec necvici tak ho musim nejak sama stimulovat a motivovat 🙂 tak som nasla dokonca babetka aj v 22tyzdni a ze to zvladli,su to bojovnici 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=5q1YVFHIA8E
saskah7
24. sep 2011

@kijusqa presne k Soldanovej som chodila aj ja... je velmi mila, chodili sme raz za 2 tyzdne, vzdy nas postupne naucila nejaky novy cvik, ktoty sme samozrejme doma museli 3x denne cvicit... a vzdy si dala zalezat, aby som ten cvik dobre ovladala 😉

irsina83
24. sep 2011

@zzuzana82 waw ale to boli v 23tt, pisali ze 22 plus 3.... uzasne ako to zvladli 😉
@dianka3 tak vybrali placentu a bolo lebo tie cysty boli na placente....druhe ano ale az neskor...

dianka3
24. sep 2011

@irsina83 jaj cize pri druhom tehu budes oki,to som rada moja 🙂 a tak zase moc nie neskoro aby sa mohli aj spolu hrat nie? 🙂

irsina83
24. sep 2011

@dianka3 no to neviem...trombofiliu mam stale... ja neviem co bude pri dalsom tehu...ja len dufam, ze uz bude ok 😉

dianka3
24. sep 2011

@irsina83 tak trombofiliu mam aj ja a preto si cez tehu musim pichat injekcie na riedenie krvi, ja som koli tomu predcasne porodila a dvakrat potratila

irsina83
24. sep 2011

@dianka3 vsak prave preto sa bojim...;ebo mne na trombofiliu prisli v 28tt 😒 dost neskoro 😖