Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
22. máj 2009

mattka teda Julinka je šikulka
kili a jak u vas? neozveš se 😉

maatkka
22. máj 2009

A ked vydrzi na styroch vraj sa ten cvik co mame teraz zase trochu zmeni bude narocnejsi aby sa spravne rozstvornozila.

maatkka
22. máj 2009

Dakujem petrach robi co moze 😀

sorbona13
22. máj 2009

mattka: Honzík je ten první, kterýho vytáhnou 😀 Teda teď je to plod A, jak nám ho tady pojmenovali a A je to proto, že je níž než plod B 🙂
petrach: dnes jsem teprve 28+2tt 😠
Doktorka říkala, že minimálně přes víkend bysme mohli vydržet, ty průtoky byly dnes trochu horší, než včera. Béčko přibralo za 10 dní 124g a neprotéká krev jednou cévou v pupečníku, Áčko má průtoky normální a přibral za 10 dní 175g.

petrach
22. máj 2009

ješte musí vydržet,tak at se to nehorší..tuk,tuk.to zaklepu

my jsme ted poprve doma cvičili ten novy cvik a mame nizky stul,neudržím mu ruku podel tela,takže manža stehoval stul zbytečne do patra,tohle me naštvalo,blbe se mi cvičí
denisse zavydím stul 😀

denisee
22. máj 2009

Petrach: jak ten cvik vypadá? Já když mi dávali nový cvik, tak jsem kolikrát musela, říct, že ho nemám kde cvičit, tak mi ho upravila tak, aby to šlo. Něco jsem třeba cvičila na zemi na karimatce..
Ten stůl je fakt paráda, ale ty ruce bolí, bolí ☹

maatkka
22. máj 2009

Denisee to este staaale??? Dokelu 😖
My sme tiez nieco cvicili na zemi na deke. Tento cvicime ne takej vyssej komode. Petrach nemate nieco take? Skus sa doma poobzerat 😉

argousek
22. máj 2009

denisee Adámek jezdí s instruktorkou ale taky sám a instruktorka jde vedle a pak jde ještě jeden člověk za koněm s opratěma a vede koně 😉
jojo ani nevíte, jak jsem ráda, že my už cvičit nemusíme, tohle je hravou formou bez křiku a pláče 😒

petrach
22. máj 2009

denise na bříšku,jednu ruku blíž u me natahnutou a mam ji přidržet břichem,loket na zadku a dlan na hlave,a tu ruku dal od sebe natahlou..loktem proti pusince..ten stul je moc nízko a on mi tu ruku skrčí,když ji neudržím telem,jestli me chapeš..skusím ješte linku v kuchyni,ta je víš,ale bude to na prd,přebalovák a všechno mam v patře a kuchyn dole 😠

prosím te kdo ti to poradil s tím stolem a jaks to vyřídila,že bych to skusila se poptat,za zeptaní se nic nedám
argousku Ada už ma tohle za sebou,taky si svoje užil,ja vam to přeju 🙂 my se k tomu taky dopracujem

denisee
22. máj 2009

argousku: to víš, že víme jak musíš být ráda, že necvičíte 😀 Já snad ani nebudu vědět, co budu pak dělat s tím volným časem 😀
petrach: ten cvik znám, máme ho akorát trošku jinak, na kuchyňské lince cvičím, když jsme u našich nebo tchýně, jinak na přebalováku. Pak jsme, ale dostali cvik na skrčených kolínkách, a to se už cvičí přes roh stolu, tak to jsem dělala na komodě-koupila jsem si v OBI vyšší molitan a ušila si na to potah z igelitovýho ubrusu a pod to dala ty protiskluzový podložky.
O stole mi řekla rehabka, že bysme ho užili, protože budem cvičit delší dobu 😒 . Na sociálce mi dali žádost. (žádost o příspěvek na kompenzační pomůcku nebo tak něco). Na pracáku mi vyjeli potvrzení, že pobírám mateřskou a manžel doložil za 3měs. plat zpětně. A doktorka kam chodíme na rehabilitaci nám tu žádost vyplnila a poslala objednávku na ten stůl firmě, která ho vyrábí, a to jsme odnesli zpět na sociálku. Stůl je velkej 120x70cm.

petrach
22. máj 2009

denisse ja se dneska složila u toho cviku,malem jsem ho udusila,teda me to tak připadlo ☹
proste ho ješte neumím a malí brečel,no hruza,brečela jsem poprve i ja 😒
manža to psychicky nevydržel a odešel a to šel,že se to naučí a bude s ním taky cvičit

fajn
22. máj 2009

peti neboj neudusíš ho,akorát tu hlavu musíš opřít o čelo a tou rukou co mu tu hlavu držíš jakoby vytahovat nahoru.Nevím jestli jsi tomu porozuměla ono se to blbě píše. Na těch kolenách je to ještě blbější já jsem to cvičení nesnášela,jsem taky ráda že už nemusíme.

Na hřišti nám udělali prolízačky a tak tam jsme furt a Didka tam leze po žebříku a vůbec ji nevadí že má nohy v luftě a že se nedrží no mě z ní fakt trefí. Včera jsem vytáhla koloběžku aby se ještě víc naučila držet balanc a to chce pořád jezdit a volá dívej mamo jak skáču. Musela jsem ji to ukázat a pochválila mě že jsu šikovná 😀 .

Sorbona držte se ještě chvilku ,já vím že je to těžké ale drž se čím víc tím líp. Jinak

už nevím jestli jsem mezi námi vítala novou mamču jestli ne tak tě vítám. Šárka to určitě zvládne budem držet pěsti. Je to na nervy a už bude pořád ,pořád je strach aby to vše bylo OK,ale my se holky nedáme .

Dnes se mě tady jedna mamina ptala jak to mám že Didka už měla 4 roky a jestli beru nějakou podporu nebo už nic nemám a jestli když půjde do školky tak jestli mi ty peníze zůstanou. To jsou aspoň starosti ,ale jestli je děcko úplně někde jinde než by mělo být je fuk. musím vám napsat jak mi Didka vyprávěla o kočičce ona je blázen do koček jak hrom.

Prej : byla jedna kočička a měla hnědy oči. Mňoukala mňouky mňouky protože chtěla koťátka a kočička šla do obchodu a koupila si je tam a to už je všechno mňouk 😀 😀 😀

Každy ráno si děláme pelíšek z peřin a půl hodiny máme mňoukací 🙂a dnes mě ještě drápla a povídá mňokni když jsem tě drápla ,protože tě to bolelo.

bera28
22. máj 2009

Ahoj holky, jen ve zkratce - Kuba má od včera antibiotika, má zánět průdušek. Já jsem taky odpadla, antibiotika mám od dneška ☹ Jsem polomrtvá.

kili
autor
22. máj 2009

petrach, no u nás je v podstate po starom, nič moc sa nezmenilo od toho, čo som tu písala, čo bolo u dr.
S. je fakt už tak rozumný, rozmýšľa nad tým čo robí, je to na ňom fakt vidieť. snaží sa komunikovať, t.j. nosí mi hračky hračky a pod. Snaží sa obliekať, obúvať... A. sa nejak moc nepohol, ale tak on sa rozhýbe neskôr 🙂

petrach
22. máj 2009

fajn ti lidi jsou desní blbci,na tech malích mestech kde každy všechno ví je to o to horší,taky si řikam,že ve meste by nikdo nic nevedel a bylo by nam líp,zas co se tyče přírody a klidu,bych nemenila..
takže ty jsi v balíku ne? 😀 bych jim to tak řekla
my si tady taky ješte užijem,manža dneska hlídal u obchodu,už ho mam strach nechat sameho,prave kvuli lidem,každy vleze do kočaru,oddela deku,aby se podival,tohle bych si ja nikdy nedovolila,max u nejake kamaradky

jinak jsem se zas nasmála s tou Diankou,to jsou takové hlašky,ja se vždycky teším,co napíšeš noveho,vykládam to mojemu a on se sám kolikrat ptá,ty maš doma rozumbradu 🙂 a když nestíhá v nečem vretevníky,což me se nezdá,ale i kdyby,tak hlavičku ma zlatou a bude chytra jask sto čertu,ta se v živote nestratí a ješte jim všem ukaže 😉

bera teda to te lituji,doufam,že maš nekoho,kdo ti pomuže s deckama,mela bys sama ležet a ješte Kubík nemocný a co Anetka? snad to od vas nechytí..tak at jste brzo zdraví

kili a co ty???????co kluci?

petrach
22. máj 2009

kiuli dyt nemužeš pořad psat,jak pokročili a co už umí,pořad není neco noveho..jen chceme vedet jak se kluci mají,jestli jste zdraví a tak.
jsou oba moc šikovní ,doženou všechno a hlavne jsou zdraví!!!maš nejake fotečky aktualní? jsem baba zvedavá 😉

denisee
22. máj 2009

petrach: on by měl mít obličej trochu na stranu, čelo má opřené o podložku jen jako nad jedním obočím-to se fakt blbě popisuje 😒 , ale celkově Vojtík cviky na bříšku vůbec nerad. Po chvíli si na to zvyknout a půjde vám to líp. Škoda, že to nevyšlo s manželem, ale ať to nevzdává. Člověk je nervózní, aby to zacvičil dobře....a ty dětičky to vycítí a začnou víc plakat..jsou to nervy viď, taky jsem měla kolikrát takový chvilky, když mi nejde srovnat do tý správný polohy, já spocená, Vojta ubrečenej...a teď už klade i odpor.
Fajn: Dianka super!!!taky se těším na další vaše hlášky 😀
bera: ať je brzy líp.
Holky, Vojtík se plazí už delší trasy a zrychlil to 🙂 takže už strhnul na zem kytku a ochutnával u ní listy.

kili
autor
22. máj 2009

petrach, nerozumiem otázke? 😕
však som o chlapcoch napísala, no a o mne? ja do témy nepatrím 😀

tamia
23. máj 2009

risk,
velmi,velmi držím palce nech to všetko malá bojovníčka zvládne a nech ste čím skor v pohodke!!!

fajn
23. máj 2009

tamia a co vy jak jste na tom ? Taky se neukážeš tak aspoň něco písni.

petrach
23. máj 2009

kili ten tvuj příspevek naskočil,až jsem napsala ja ten svuj 😉 nebyl tady,když jsem psala,tak promin,jestli jsem se dotkla
tami jak se mate?

mila01
23. máj 2009

Ahoj holky,zdravím také po delší době - pořád jsme bez pc,mám tu teď manželův notebook,ale v pondělí mi ho zase odveze,tak na vás budu jen myslet - ale o to intenzivněji.

Sorbona - co to vyvádíte?Koukej klukům domluvit,jen ať tam ještě chvíli jsou.Ale ikdyby se to nepovedlo a kluci šli ven,tak neboj - oni to zvládnou.My jsme 28,0 ( omlouvám se,já nevim,jak se tu píše plus ).Strašně na vás myslim,pokud budeš něco vědět,dej zítra vědět,ať vim,jinak se dostanu na pc asi v úterý - budu jak na trní.

Jani - teda ty mi děláš radost,to je tak strašně bezva,ještě chvilinku a jsi v termínu - to je přece absolutní fantazie.

Vítám novou maminku - držim moc moc pěstičky,strašně doufám,že to Sárinka zvládne.Přesně jak to psala Petrach - jsme tu pro tebe a moc na tebe i malou myslíme.Bohužel to všechny známe - je to šok.

Všem ostatním gratuluju k pokrokům,přiznávám se,že jsem poslední stránky jen prolítla,je toho hodně.Marodům přeju brzké uzdravení.Jinak u nás už je líp,na dnešek byla první klidnější noc,dokonce už začala i normálně jíst.

Holky dneska jsem byla na tom Dákulovi - pokud se na to některá chystáte - vřele doporučuju,je to ohromný zážitek,ještě dlouho ho budu vstřebávat.

fajn
23. máj 2009

vychutnejte si reklamu českých brambůrek Orion -tak tohla večer vypadlo z Didky 😀

Holky ona je fakt jak ten zajíc Duracel nemá prostě baterky ktery se vybijou 😖

Andulko no co je stebou stalo se něco?

bera28
23. máj 2009

Teda fajn, já se vždycky pobavím u hlášek Didky. Hele, ta by mohla být politikem🙂
Mila, toho Drákulu Ti fakt závidím🙂 Jak já bych někam vyrazila. Jenže ten můj nemá rád muzikály a kámošky zase nemají hlídání pro děti.
Denisee, vidíš, jaký je Vojtík šikulka.
Já jsem dnes natočila Anetku kaskadérku. Ona totiž nemá žádný pud sebezáchovy. Vyleze si do lehátka, podotýkám, že není nastavené napevno, ale na houpání, stoupne si na něj, jednou rukou se drží sedačky vedle a druhou jí křupku a ještě se přitom houpe. Když se putila s tím, že se držet nemusí, tak jsem odhodila kameru a prchala k ní. Ona nic, naprosto v pohodě slezla a šla řádit dál.
Mě už je naštěstí líp, antibiotika asi už zabraly. Kuba je bez teploty, ale kašel a sípání má pořád stejné. Už aby ho to přešlo.
Petrach, to cvičení je náročný, co? Já si vzpomínám, jak jsem u toho vždycky zuřila. A ještě když jsem zezačátku musela cvičit s oběma. Uf, to byla hruuuuuuuza.
Hoky, mám dotaz. Máte děti nějak pojištěné? Nebo pro ně máte nějaké spoření?. My zatím nic, ale přemýšlím, že bysme jim něco zřídili, ale netušíme, co je nejlepší. Poradíte? Díkes a hezký večer a neděli.

petrach
23. máj 2009

fajn 😀 zlatá holka
sorbono taky jsem na vas dneska myslela,nepíšeš,tak doufam že vše o.k.delali ti prutoky i dneska?
milo to veřím,me se to taky desne líbí a to jsem to nevydela žive,ale na dvd
tak snad ýž u vas bude pokoj od teplot a nemocí,ted jsem skoušela malemu homeopatika chamomila vulgaris,na koliky a je to i na zuby,skoušeli jste je? my jsme se konečne jakž takž vyspali

fajn
23. máj 2009

bera já mám Didku pojištěnou a když jsem tu pojistku uzavřeli tak si Dika do 14 dnů zlomila klíční kost ☹ bylo to jak naschvál.

mila01
23. máj 2009

Bera - ja taky nebyla s manželem. 😀 Už leta,pokaždé,když se mě ptá,co bych chtěla k vánocům,k narozkám,tak řikám - lístky na muzikál - a nic,narovinu mi řekl,že pro mě udělá cokoli,ale tohle prostě ne.Naštěstí mám dvě sestry a s nima manželé také nechtějí - ta prostřední ( já jsem nejmladší ) měla letos čtyřicátiny,tak jsme jí jako dárek koupili lístky a dneska jsme jeli.Drákulu hrát Pepa Vojtek - a byl absolutně úžasnej,vážně to budu dlooooouho vstřebávat.Hned bych jela znovu. 😉

Jinak my máme u obou holek úrazové pojištění a Andrejka má pojištění-Sluníčko a Karolínka u Kooper.svatební pojištějní - ono se to tak jmenuje,bude jí to vyplaceno v den svatby,nebo pokud se tušim do 25 let nevdá,tak jí to buďto vyplatěj,nebo se to dá spořit dál,ale už bez pojištění.Dál jsme jim založili studentské spoření u lišky a ještě klasickou lišku,ale to zatím udržujeme jen minimálníma poplatkama - nejsou penízky. ☹

Petrach-ty homeopatika jsem jeětě nekoupila,četla jsem to tu pozdě,Kája už se zlepšovala,ale pokud nám ty horní daj taky takle zabrat,určitě se na tebe obrátim o pomoc.Máme 17 zubů plně venku,jeden zčásti a dva nás ještě čekají.

Ještě jsem vám chtěla napsat,co se nám stalo ve čtvrtek.Máme v pokojíčku králíčka,máme ho v kleci metr krát asi 40cm,klec se dá otvírat zboku malým otvorem a zvrchu velkým.Kája si s nim hodně hraje a najednou rána,řev a Andrejka mě začala volat - Kája spadla po hlavě ke králikovi,naprosto celá,dokonce se za ní zaklopilo i to víko a ona zůstala v té kleci - hlavou dolu a nohy omotané kolem těla.Kdybych se tak nelekla a kdyby neřvala,normálně dojdu pro foťák a vyfotim s jí. 😀 Naštěstí se nestalo nic jí ani králikovi,vytáhla jsem jí,očistila od sena a bylo to. 😀

petrach
23. máj 2009

milo tu klec si dovedu představit,kralika jsme meli,to nechapu jak se tam dostzala,ony jsou detičky šikovne až moc nekdy 😀
m,y mame urazove pojištení ,spořeni pro ne ne,mame hypoteku,tak to budem davat až budem delat oba

petrach
23. máj 2009

holky divala jsem se na fotky Matyska od pavčik,je čím dal hezčí,je to malí bojovníček,bude silny 🙂 ,
moc jim to přeju,at to mají brzo za sebou

mila01
23. máj 2009

jeee Petrach,kde jsi viděla nové fotky?Maj je v albu?Tak to se jdu také mrknout.Také jim to přeju a hlavně ať je všechno v pořádku - a věřim,že bude. 🙂 Snad dá Pavčik brzo vědět,jak pokračujou.Jdu to omrknout a jdu si lehnout,nějak mě to courání po Praze zmohlo. 😀 😀 A tatínka to hlídání taky 😀 😀