Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

maatkka
19. jún 2009

Nanya je to uuuzasny pocit mat drobceka konecne domka co? 🙂 Pre mna to bol jeden z najkrajsich dni v mojom zivote ked sme si ju priviezli po takej dobe z nemocnice.
Fajn skore uzdravenie.
Petrach a vy ste ako na tom? Eliska uz je zdrava?

susika
19. jún 2009

maatka-veru, ti tu dobre radia. nedávaj malú do choditka. mne to stále prizvukovali, ale ja som choditko ani nemala. iba raz stáel u našich v takom, ešte čo sme mali my, také železné so štyrmi nohami. ale to žu vtedy vedela na nožičkách stáť.v tom choditku by inak ani nemohla byť, lebo to nie je ako tieto novodobé, že sa tam posadia. nechala som malú, nech ide pekne postupne. niektoré deti zvyknú lozenie preskočiť a hned stoja.ale malá išla pekne postupne. liezla teda riadne dlho. od mája 2008 do januára 2009. ja ked v auguste 2008 sa mi prvýkrát postavila sama na vlastné v postielke, aj tak nechela chodiť za ruky. a vraj to tiež nie je doibré. mne sa až chlpi ježia, ked vidím deti, sotva stoja na nohách a matka povie, že ono už chodí za ruky.l ledva to má pol roka a je to vykrutené do písmena C. aké potom budú mať chrbáty. lozenie je velmi dobré na spevnenie chrbáta. to hovorila rehabka a teraz sa až tak príjemne cítim, ked sme na nejakej kontorle a pochvália ju, aký má krásyn rovný chrbátik.to som na seba pyšná, že som to vydržala 😀 ale ja som sa ju aj bála ťahať na tie nohy. oan je stále taká tenučká, drobučká. vyzerá krehká, ale vdaka vojtovke do 15 mesaica, je samý sval,taká malá struna.

a vraj deti, čo boli v chodítku, teda akože v nom chodili, dlho špičkovali, lebo vlastne kým nevedia stáť na nohách,t ak sa len v choditku odrážajú.

andulka-ja si myslím, že v tom rozprávaní može byť trošku popredu. ale asi len podla toho jej veku, kedže jej chýbajú dva mesiace a normálne by mala 2 roky až v septembri, už teraz brble ako deti, čo majli dva roky aj pred mesiacom.a v niektorých činnostiach.už to nerobí, ale vedela si navliecť ponožky, asi pred dvoma mesiacmi, topánku si obula, obliekala tričko. teraz ju to prešlo, asi nejaký detský boom🙂ja ju do ničoho netlačí. ked niečo má vedieť, príde to, len ju podporujem vo vela veciach. ked neičo robím a che aj ona a nie je to pre nu nebezpečné, tak ju k tomu tiež pustím.

Fajn-tak vitaj v klube. ja som to tiež prekonala, zhruba pred týždnom.od večer do rána hrdlo ako v ohni.

Nany-a teraz sa začne maminkovský kolotoč🙂

fajn
19. jún 2009

matka díky. Stěma očkama nám taky nic do roku nedělali. Akorát jsem cvičila asi jako ty a v roce nám dala dr. okluzory a brýle. A tu operaci máme taky slíbenou ale když ji to pomůže ,akorát se toho taky bojím .
Holky já bych spala až bych brečela a ta mála potvůrka pořád do mě ždrcá ať otevřu oko. Tak jsem se sebrala a šla sem.
Holky já nejsem taková fůryje jak si o mě myslíte,akorát toho mám někdy plny kecky a pak stačí nějaká blbá otázka nebo připomínka a já se neudržím.
Jednou mi řekla sousedka že Didka nikdy nebude chodit když ju vozím pořád na kočáře,že ji mám dát kočárek a ať chodí s tím kočárkem a za týden bude chodit. Tak jsem ji jenom řekla že Didka chodit bude i kdyby měla začít v 15 letech ,ale že teď to máme zakázany od doktorů a rehábky a čuměla jak vyoraná myš. Ale s tím asi fakt nic nenadělám.

A co Šimonek s Eliškou už je to lepší a nechytl to od ní?
Sorbono gratuluju ke kontrolám očiček to je fajn že je to v pohodě. Však taky drobci skoro žádnej kyslík nedostávali .

andulka4
19. jún 2009

Susika no já myslím že vy už dááávno nemusíte brát ten korigovaný věk a krásně jste se srovnaly 🙂 vždyť v těch 2 letech jsou už mezi dětma velké rozdíly v tom jak si hrají a co umí nebo neumí 🙂 myslím že jste naprosto OK 😀

fajn
19. jún 2009

susika tak to ti půjčím Didku ta chce dělat ale úúúúúúúúúúúplně všechno a ještě to dělá s takovou vervou. Utírá nádobí ,vysává a včera jsem dávala do pořádku záhon s kytkama tak to jste měli vidět. Motyku potřebovala ,hrabě a taky gumovy rukavice. Někdy mě to všechno zdržuje ale ona dělá radši takovy věci než by si hrála.

petrach
19. jún 2009

nany mam obrovskou radost,vítejte doma,ted už bude jen líp!!!!!
ja si na uklid hned pozvala moju mamku,neb jsem bugr čekala,muj se snažil,to jo,aqle znate chlapi,co dokažou,i tak jsem ješte ten večer gruntovala,jsem maniak na uklid 😀
ale dostala ses brzo k pc,to ja byla ješte v pyžamu

argousku vy už jste kus chlapa,mam radost,když vydím nove pokroky a jak krasne deti rostou 😉
fajn ja si teda nemyslím že jsi furie,vetšina znas by potřebovala trochu te odvahy odpovedet na blbe kecy,ja ti fandím a tiše zavydím,ja odpovím,jen když jsem uplne vytočená

susika mala ma krasne fotky,hezky jste to zvládli,to je dobře za tu všechnu dřinu to stojí a nas zas motivuje

Elišce už je celkem dobře,je bez teplot akorat dobíra ATB,malí to už snad nechytne,ma jen trochu rýmu,ale tu už mel
dnes jsme meli RHB,ptalůa jsem se jak na tom jsme a teda mame levou ručičku slabšímkdyž pase kone,tak ji eumí spravne položit a pada na levou stranu ☹ pry to nic neznamená,ale ořvala jsem to i tak
holky kdy vam začli deti past kone? mame 7 t korigovane

mila01
19. jún 2009

Ahoj holky,tak se hlásím po pár dnech.

Gabika - vítám tě mezi náma,jedno z tvých zlatíček mělo porodní váhu jako naše Kája - mrkni do alba,jaké je z ní torpédo - taky to budete mít. 😉

Nanya - teda super - strašně strašně gratuluju,malej je hrozně šikovnej a smekám před tim kojením - obdivuju.Těšim se na fotky,určitě se hnedka poběžim kochat.V 6 přijede manžel a napojí mi notebook,tak se hned napojim. 🙂

Sorbona - máte super pokroky.

Nestačila jsem všechno dočíst,gratuluju všem k pokrokům. 🙂 🙂

Děkuji všem za gratulace pro Karolínku,jste zlaté.A myslim to vážně,u nás si například nevzpomněla ani jedna z mých sester. ☹ Oslavu budeme mít zítra,už mám objednaný dort,Kája dostane plyšáka Elma,mluvící vysavač Dusty,lehátko pro panenky s nějakýma blbůstkama a další dárky nevim.Dám vědět.

Jinak mám jednu dobrou zprávu a jednu horší.UDĚLALA JSEM ZKOUŠKY a proč být neskromná,mám samé jedničky. 😀 😀 Děkuju vám za držení palečků a Petrach za zapití - škoda že jste tak daleko,zapila bych to s váma. 🙂 😉 Dnes jsme byli na kontrole u doktorky,Andrejka má průdušky v pořádku,ještě v úterý jdeme na kontrolu na ušní - nechtěla jsem to sem v úterý psát,nehodilo se to,v noci jí začalo bolet ouško a ráno jí ho na ušnim píchli.No a Kája ty průdušky v pořádku nemá,takže jsme dostali inhalátor s maskou,jedno to stříkátko má dlouhodobě ( řádově roky ) 2xdenně a při zhoršení je k tomu ještě Berodual 3x denně.Snad se to bude časem zlepšovat.

Tak holky já jedu nakupot na tu zítřejší oslavu,od rána budu mazat cglebíčky a chuťovky,ale večer se znova napojím a pokusim se vás podrobněji dočíst.

A holky - fakt děkuju.

sorbona13
19. jún 2009

Ahoj holky, chvíli tady nejsem a co vy toho nakecáte 🙂
Nanya: gratuluju k propustce domů, skoro ti to závidím 🙂
Mila: GRATULUJI KE ZKOUŠKÁM, premiante 😵

sorbona13
19. jún 2009

Honzíka dneska zkusí krmit stříkačkou, tak držte palce, ať to všechno nevyzvrací, jako posledně Kuba. Tomu to neudělalo vůbec dobře, museli ho pak krmit stříkačkou v pumpě (a to měl předtím krmení samospádem ze stříkačky).

sorbona13
19. jún 2009

Přidala jsem pár fotek do alba, koukněte:
https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

andulka4
19. jún 2009

Sorbi nááádhera
Mila taky gratulujeme 😀
Holky tak ta Janina nám už určo porodila 🙂 že tu není a válí si šunky zase v nemocnici 😀 😀 😀
Fajn debilní kecy ignoruj

fajn
19. jún 2009

sorbi ti kluci jsou k sežrání vůbec nevypadají že mají teprve kilo a něco .

mila01
19. jún 2009

Holky - já jsem přehlídla poslední stránku - no já jsem trdlo.Já jsem vůbec dneska nějak mimo,ráno mi doktorka vysvětlovala ty dejcháky pro Káju a když už jsem se po 3 zeptala na to samé,co mi zrovna řekla,tak už se chechtala.Tak jsem se jí omluvila ( chodim tam už šestý rok a vždycky dost drbeme,takže se už dost známe ),že jsem nějak mimo,všechno mi napsala a když jsem přišla domu,hned jsem jí volala,že nevim co mám teď dělat.No to už byla mrtvá.

Fajn - tak co,už je to lepší?Je to děs,když mamině není dobře a děcka zloběj a pořád něco chtěj a pořád melou a melou,co?Já jsem dneska řikala Andrejce,ať položí tu píšťalku,že mě bolí hlava,tak se ptala,proč mě bolí,tak jsem jí vysvětlila,že mám zastydlou rýmu v dutinách a že jí nemůžu dostat ven,tak dala v ruce v bok a začala přesně mým tónem - vidiš,to máš z toho,že lítáš venku bez šátku a že špatně smrkáš. 😠 😠

Sorbona - zkoukla jsem fotky,kluci jsou fakt úžasný.Vždycky když se koukám na ty fotky,strašně se mi připomenou ty naše.

fajn
19. jún 2009

milo je to čím dál horší asi než to zabera tak to bude chvilka. Ani nemůžu řvát. 😀

Didka se stopadesátkrát zeptá puoč a to už mě fakt hrabe. Dnes jsem ji řekla puo slepičí kvoč. A ona potom olízala zeď u Andrejky v pokoju a když jsem se zeptala proč to udělala že se to nedělá tak mi bylo řečeno:pro slepičí kvoč.

Holky pomoooooooooooooooooooc zítra zase přijede tchýně mě fakt trefí ,ona ještě vždycky přijede před obědem a ojíždí až po 6 večer.

fajn
19. jún 2009

odjíždí a ne ojíždí 😀

petrach
19. jún 2009

fajn zavolej jí at dojede dřív,že je ti ale hrozne zle,že ležíš a bude hlídat 😀 ta se neukaže,teda u nas to platí 😀
ten tvuj miláček ti to vrací i s uroky 😉 holka chytrá,za chvilku ty pipky pošle sama nekam 😉

milo teda to me mrzí s tím sprejem,z čeho to má? astma,nebo alergie?
manža zapíjel taky,to on rád..se obetoval

sorbono ja ty tvoje prcky zbožnuju,jsou zlatí..nadherní a šikovní,za chvilku pujdete taky 😉
andulko dneska jsem na janinu myslela,určite už to mají za sebou,mohla by se taky ozvat,jsme tu naplí co se deje..takove nervy 🙂

mila01
19. jún 2009

Petrach - díky.Já nevim,z čeho to má,ale alergie to asi nebude.Brala jí zase krev,za dva týdny budou výsledky,prý je to nějaké jako alergo vyšetření.Jde o to,že má problémy s průduškama už po 4,takže se to musí řešit.Mám štěstí,že moje doktorka je zároveň i alergoložka,vede alergo poradnu,tak nás tam rovnou zaregistrovala,ale nemusíme se trmácet tam ( ta alergo ordinace je někde jinde ),jezdíme normálně k ní a ona si to v počítači převádí.

Za to zapití díky - určitě to pomohlo.Mě dneska dojal manžel,čekala jsem třeba pozvání na večeři,když se mi to tak povedlo,nebo tak něco a on mi dneska už z cesty zavolal,jestli by mi nevadilo,kdyby šel zítra s kámošem na pivko,jestli ho pustim.No co jsem čekala? 😀 😠 😀 Jsme spolu už jedenáctý rok a já jsem pořád tak naivní. 😀 😀

Fajn - snad ti bude brzo líp,antibiotika zaberou a bude dobře.Moc ti to přeju.S tou tchýní neporadim,já jí mám fakt zlatou.Díky bohu,jinak bych se zbláznila.Zítra se bude učit dýchat s Kájou,chce jí tam zítra přez noc.

fajn
19. jún 2009

jo Peti to mi vrací ,ale když mě chytne kolem krku a řekne ty moje kočičko tak učůrávám blahem.

Milo mi taky stříkáme už 4 roky a le máme jeden vdech a vy?Sice ji to dr. z pneumol. chce zrušit ale ona vždycky onemocní když to vysadíme. Ale jinej dr. říkal že je to tak málo že by ji to nemělo až zase tak škodit.

Teda ta Jana nám dává taky jsem na ni myslela dnes má termín. A jestli porodí a já si nemůžu dát frťana 😝

mila01
19. jún 2009

Fajn - máme 2x denně jeden vdech Ecobecu a teď 3x dennš jeden vdech Berodualu - to proto,že to máme momentálně zhoršený.Asi po 14 dnech už bude mít jen ty 2x 1 vdech.Ale je u toho zlatá,nastaví tlamičku a pak funí a chechtá se u toho.

Ta Janča je fakt číslo,ani nám nedá vědět.Ale já si myslim,že už si určitě užívá s mimískem a ozve se až jí pustí.Kéž by se mimčo narodilo 17,slavili bysme společně. 😉 😀

argousek
19. jún 2009

mila předně mooooooc gratuluju ke zkouškám si frajerka 😀
mila tak to oslav s kámoškama, když jde manžel ven s kamarádama 😉
fajn a mila vy mně vždycky těma hláškama vašich dětiček dostanete, že tady učůrávám smíchy 😀
sorbona nádherné fotky, kluci válí 😉
nanya gratuluju

Jinak holky my jsme byli dnes s Adámkem na hipoterapii a byl to takovej dětskej den. Každé dítě, které tam chodí mělo vystoupení i Adámek. Adámek je tam z nich nejmladší. No a tak všichni měli takové krátké vystoupení jako projížďku na hudbu a ty větší předváděly už takové pěkné kreace. Nakonec dostali diplom a medaily a polštářek 😉 No a včera jsme byli u sousedů a soused akorát sekal trávu takovým tím zahradním traktůrkem, tak Adámka taky svezl a večer jsme s nima opékali buřty, tak byl Adámek taky plnej dojmů. Jinak my jedeme v pondělí na foniatrii, zkontrolujou Adámkovi hlasivky a celkově mluvidla, jestli je všechno v pořádku. Tak na nás myslete ať nám to dopadne dobře 😉 Jinak u nás je pěkně hnusný počasí a zítra mají mít cvičení hasiči tak jsme tam s Adámkem chtěli jít, tak snad nezmokneme

petrach
19. jún 2009

argousku až se budete nudit,mužete dojet posekat zahradu 😀
teda včera se muj přemohl a snad poprve bez řečí ji posekal,navíc se i oholil a taky bez řečí,maq furt desne fousy 😀 a ja vytuhla jak špalek 😀
tak šel dnes na ryby,krasne mu do toho leje
snad zítra nebude,.muj mel jet s Elin do Vyškova do Dinoparku ze souborem,tak aspon jí to není lito a pry zajedou jindy autem sami dva,my musíme vojtit se Šimulou,tak nikam nemužem

janina77
19. jún 2009

Baby, neblaznite!!! Este stale som 2v1, takze vlastne od zajtra prenasam! 😀 😀 😀 😀
Inak vam poviem, ze by som uz rada bola aj bez toho velkeho brusiska, v takej horucave ako bola dnes je to pekne o drzku. Nohy opuchnute, vkuse dychcim, v noci sa budim cca 10x, otocit sa zo strany na stranu je priam hrdinsky vykon. a co by som bola za toto pred 2 rokmi dala...

Zato byt mam cely vyriadeny, pre maleho vsetko nachystane, kufor zbaleny, Domca uz dviham na ruky jedna radost, ja uz neviem, ako to este urychlit... (sex mi neradte 😀 😀 😀 )

argousek
19. jún 2009

janina ještě můžeš umýt okna nebo vytřít podlahu 😀 Sestřenice také přenášela a už nevěděla co a nakonec ji manžel svezl na motorce a bylo to 😀

petrach
19. jún 2009

jani jsem se ted nasmála 😀 teda ty nám dáváš,my se tu stresujem a ty gruntuješ..
zítra bude pršet,takže okna i motorka asi padají 😀

bera28
19. jún 2009

Sorbono, mooooc pěkné fotky.
Milo, velká gratulace. Jsi šikulka🙂
Holky, teda Milo a Fajn, vy jste ty foukadla dostaly hned v porodnici? Já jen, že Aneta nic takového neměla ani v Podolí, ani jí nedali nic domů. Kubajz měl kortikoidy na inhalaci na 3 měsíce(2x denně 1 vdech), z toho měsíc ještě v Podolí a dva doma. No a pohotovostně máme Berodual, ale jen při nemoci. To jsem mu foukala, když měl zánět průdušek. U Anety mě to nijak netrápí, ta nemarodí, ale Kuba od té doby, co chodíme mezi děti a nijak je neomezuji, tak skoro pořád kašle. Tak přemýšlím, jestli by pro něj nějaké foukadlo nebylo vhodné.Musím se zeptat na roční prohlídce v Podolí. I když tam zastávají názor, že si má dítě pomoci samo, resp. když to není nezbytně nutné, tak jako prevence nic nenasazují. Což na jednu stranu chápu, ale zase v žádném případě nechci pro prcky žádná omezení, jako třeba, že bych je nebrala mezi děti a trčela s nima v izolaci. A navíc už jsme ji koupili nádherné cyklosedačky, tak se budou s námi v létě prohánět na kolech 😉
Milo, užijte si zítřejší oslavu.
Argousku, Adámek foukadlo měl? To se vám musel den vydařit, Adámek byl určitě spokojený. Je moc dobře, že na tu hipoterapii chodíte, koníci dokážou zázraky.
Janina už je určo v porodce. Už se těším, až se nám ohlásí. Nevypíšeme tipy na váhu a míru??
Přeji všem krásnou dobrou noc.

bera28
19. jún 2009

Tak teď jsem si přečetla Janiny reakci. Tak to je dobrý, Ty přenášíš 😀 😀 😀
Nany, super, že už jste doma. Za chvíli si na ten ruch zvykneš, uvidíš.
Tak teď už definitivně dobrou.

argousek
19. jún 2009

bera my jsme foukali budiair. Adámek to měl v nemocnici a pak asi do 7 měsíců. Adámek byl docela dobrej a nemarodil, tak se to vysadilo. Ale máme to doma a při nemoci to musíme hned nasadit. 😒 Adámek naštěstí moc nemarodí, tak to nedáváme tak často. Řekla bych, že za zimu to měl tak dvakrát možná třikrát. Většinou tak týden až dva a pak jsme to zase vysadili

petrach
19. jún 2009

bera mate krasne nove fotky 😉
ja už se taky loučím,slíbila jsem mojemu že pujdu v 20hodin spát 😀

andulka4
19. jún 2009

Janina no to je naprostááááá bomba 🙂 v metříku u fotky máš teď napsáááno VČERA ČEKÁME CHLAPEČKA 🙂 no to bych chtěla taky zažíííít 🙂

moc ti to přeju a hlavně ti držím palce u porodu aby vše proběhlo jak má 🙂 a byli jste všichni zdravíííí

susika
20. jún 2009

Jani, ahoj. tak to je super. už ťa tu hladám, kde mi zasvietičš a ty gruntuješ🙂) sestra makala v záhrade v den, ked rodila a v noci to na nu prišlo🙂) ale dnes leje, tak to asi nepojde🙂tak super, že sa ti to tak podarilo. včera som na teba mysleloa, synovec mal narodky, že či aj ty náhodou nerodíš🙂 pošlem ti moju malú, tá ťa tak poprehána, že ani nezbadáš a už si porodila. normálne za nou nestíham, je ako stihačka.