Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
5. júl 2010

Ahojky,

susika jsem ráda žes nakoukla..nám malí je taky desné éro..snad to mají z toho inkubátoru či co,ale jak není po jeho,tak spustí ječák a že ho teda má..krásne ti naskakují tydny,jsem nedavno přemýšlela kolikáty budeš tyden 😉

matka to máte nekde poblíž tak krásnou přírodu?? to je nádherné místo..moc vám to sluší..

nanya a jak prcek,jak se máte???? nekoumej proč se to stalo,stejne to nezjistíš,jen se trápíš..holt se to stává..ale jsi mladá a už to příšte bude v pořadku,tomu musíš veřit

my máme ATB..nevím jestli sem to už psala..malí je celkem už v pohode,jsme furt venku ve stínu na dvoře a na večerku chodíme na hřište..je to desné číslo,furt nekam lozí,nebo přechází s nečím,kočar máme už jen občas na přemístení,sedet v nem nebude jen tak..a taky se rád koupe v bazenku..a taky furt chce jíst..dojí jídlo a už stojí u nekoho kdo jí a řve mnam mnam..v sobotu jsme meli tu oslavu a pořád volal mnam mnam a každy ho krmil..už jsem byla i zlá..

nanya
5. júl 2010

Peti, malý se má dobře, si myslím. Děkuji za optání. Váží už 9650g a měří stále pouze 73cm, snad se vytáhne, nebo za chvíi začnu stresovat i z toho, že vůbec neroste a že těžce zaostává i nad korigovanými vrstevníky 😨 Jinak jsme zjistili, že Danielek miluje zvířátka, hlavně pejsky, křičí na ně a nemůže se jich nějak nabažit, akorát stále nepochopil, že je nesmí kudlit za chlupy, a že je musí jen halat 😀 😀 😀 😅 No a zrovna nedávno, je tomu tak týden, mi sestra oznámila, že je těhu, jak já ji to těhotenství závidím, ne, že bych teď těhotná být chtěla, ale tak nějak se mi stýská po tom bříšku, nějak jsem si ho za těch pouhých 28t neužila 😔 Na druhou stranu tu chci být teď ještě jen pro Daňulku a plně se mu věnovat, navíc ještě stále kojím a finance na druhé mimi jsou ve výhlednu úplně hrozné, mám nárok jen na čtyřletou variantu, a vůbec uvažujeme, zda bychom finančně vyšli ještě s jedním prckem. Pokud bychom se přeci jen rozhodli ještě pro jedno miminko, bylo by nejlepší se o něj snažit v Danečkových dvou letech a dvou měsících, nebo aspoň tak nějak přibližně. Tak ještě uvidíme.
No a jak koukám na tvou fotku, tak Šimonek už není žádné miminko, je to už pořádný chlapák a mooooc krásnej 🙂 Úplně ti závidím, jak si řekne o jídlo, Danielek mi dodnes nezamává, nic, neřekne si o pití, no prostě nic, jsem trošku na vážkách, jestli je vše vpořádku. Na druhou stranu se opravdu uklidňuji tím, že, když se jej např. zeptám, kde má dydy, tak hned kouká kolem sebe a vezme si dudlíka do pusiny, nebo postavím věž z kostek a požádám jej, aby udělal bum, a on, aniž bych se na kostky vůbec nějak podívala, jde a zboří je, ví, kde je tata a tak, tak snad je vše v pořádku.
Jo a ohledně té trombofilie, jsem ráda, že ji nemám, ale s manželem uvažujeme tak na 80% ještě o jednom miminku, tak za 2 roky, ale já se děsně bojím, kdyby se to mělo opakovat, já bych to už psychicky nedala, i když musím říct, tak Danielek si tím prošel docela hladce, žádná infekce, žádná operace, očička ok, vše OK. Ale i tak, nedovedu si představit mít jedno dítě doma a za druhým dojíždět 2 měsíce někde do nemocnice, ten stres a všechno okolo. Já fakt nevím. Bojim bojim, a to děsně moc. Takhle, kdybych měla tu trombofilii, byla bych si na 99% jistá, že to bylo jí a druhé těhu by se hlídalo, max. bych užívala nějaké ty léky nebo injekce na tu trombo., ale takto nevíme vlastně nic. A jak píšeš, je mi jasné, že to už nezjistím. Jsem děsný plašan a nervák, všechno mě rozhodí, i když si to vše snažím nepřipouštět, vnitřně se stále klepu a denně na to myslím, co malý a tak.

petrach
5. júl 2010

nanya Šíma meří taky pořad 73 cm..takové naše malé pivo..taky je toková prdolka..važí kolem 9kg..ted řeknu ve čtvrtek u dr at mi ho zváží..
já myslím že Danulka chápe,jen nemá potřebu volat o pití a jídlo..Šíma o pití taky neřekne...to mu nabízím a když né,tak nepije..
s kojením jsi teda fákt dobrá---opravdu 🙂 já liotuju že jsem přestala odsávat,od té doby co malí nemá moje mlíko,je nemocný co mesíc a fakt myslím,že to je tím..
my o druhém dítku taky hodne uvažovali skrz finance 😒nám hodne pomáhá ted to,že si jdu přivydelat..jinak je to fakt málo mateřská..ono nebyxt hypoték a pujček na bydlení,tak se to dá,ale ty má dnes skoro každy,bohužel.. 😝

maatkka
5. júl 2010

Cauko 🙂
Peti ano vodne dielo mame asi tak 15 min. chodze - no takych 20 min. Julinkynej chodze 🙂 od baraku - preto tam chodime casto 🙂 Mne sa tam tiez paci... voda aj tie kopce v okoli ako pisala Simi... a su tam aj take terasy kde sa da jest pit ist na kavu a tak... su tam detske ihriska preliezacky smyklavky hojdacky trampolina pieskoviska bazen lehatka... je tam golf minigolf lezecka stena volejbalove ihriska... vecer diskoteky niekedy aj ziva hudba... 🙂
a som rada ze uz je Simonkovi lepsie...

nanya... ty si povaha ako ja 😔 😉

maatkka
5. júl 2010

a este k vodnemu dielu... je tam super trasa na bicyklovanie a korculovanie...

maatkka
5. júl 2010

Julia sa naucila nove slovo bazen 🙂 Dokonca jedina vec ktoru aj sklonuje 🙂 Ked sa spytam kde si to? "Som v bazene" 😀 A inak zvieratka ma aj ona rada... na vsetkych psov vykrikuje "Pod sem havo!" ale ked nejaky pride tak sa driape na ruky... bojko 😵

bera28
5. júl 2010

Ahoj holky, zdravím z jižních Čech 😉
Susika, tak to Ti ty týdny pěkně nabíhají, jen tak dál.

Nanya, tu mutaci mám taky, ale v homozygotní formě. V těhu jsem si píchala Clexane.

Peti, tak ať už je Šímovi brzy dobře. A fakt myslíš, že by nemarodil, když by byl kojený?? To nemusí být vůbec pravda a ty se tím zbytečně stresuješ. Nezapomeň, že s ním´také určitě chodíš víc mezi lidi a děti, než když byl malý a tak prostě někde něco chytí. A prý do 12 viroz za rok je to OK 😉

My se máme dobře, do včera tu byly fakt pařáky, tak byli svišti převážně v bazénku. Dnes v noci a odpoledne bouřka a liják, ale aspoň se pročistí vzduch. Za Vlaďkou jedu ve středu. Jinak je tu 130 studentů a 15 dospěláků 😝 Našly se i hodné slečny, které si ve volném čase půjčili sviště, ale jakmile s nima vyjely z areálu, tak Kubajz spustil jak siréna, tak s nima mazaly hned zpět. Já se jich snad nezbavím ani na chvilku. Ale zase pozorně sledují všechny sporty, takže už vědí, jak se hraje softball (hřiště je přímo před naší chaloupkou) 🙂 No a beach-voleybalovém hřišti chtějí dělat bábovky 🙂 🙂
Mějte se krásně a já se zase ozvu. papa 😉

petraguerra
5. júl 2010

Ahoj zdravim vsechny.Nanya to,ze Danielek v brisku zaostaval uz ted nevyresis,jsou i jine holky bez problemu a deti maji drive nebo mensi...atd.ale je jiste dobre pokud budes podruhe tehotna na to dr.upozornit ,at se ti vic venujou.Myslim si,ze to budou delat stejne u nas vsech co uz jsme takove deti meli trosku vic nas hlidat.Ja vzdycky chtela dve deti ,ale cim starsi je malej tim min si troufam na dalsi a priznam se ,ze holkam co do dalsiho sly v dobrem zavidim.Jsou fakt statecne.Ja uz asi nikdy mit druhe nebudu a uz se s tim zacinam smirovat-byt vdecna za to jak malej roste...atd.I kdyz my jsme si to fakt vyzrali po narozeni pekne a i dnes mame problemy i kdyz mensi nez dr.rekli. 😉 Je to strasne unavne a nervy mam na pochodu.

Zitra jde Mates do tunelu s mozkem tak nam drzte palce,at mame dobre vysledky 🙂

Peti urcite souhlasim s Berou,ze Simonek je spis nemocnej protoze vic chodi mezi lidi.Malej ted taky ma casteji rymu a kasel nez drive+to moc mezi deti nechodi.

Matka krasne fotecky jsi sem dala Lilinka opet1. 🙂Ta uz ti tak krasne zacina mluvit a ten muj tatar nic snad zacne nez pujde do skoly 😖Nebo nevim co s nim!!!

Bera to je malej pekny zavislo na mamince-skoda,ze si neodpocines.

Kikimaruska je na dovce,ze uz tady dlouho nebyla???

simicak
5. júl 2010

ahoj holky,teda tady je mrtvo!!!!!! Koukam,ze vsichni dovolenuji a nebo lezi nekdy u bazenu 😉

Petrach,to neni kojenim. Ja znam tolik holek co koji a decka maji nemocne porad!!!!! Jak pisou holky,je mezi detma a lidma. Jak jsem zacala chodit s Veunkou mezi deti a hodne ven,tak kazdy mesic jsme byli doma s virozou!!!!! Uplna hruza,pokazde sotva se vylezela,tak za deset dni na to zpatky. A od ka maradky jak zacla s malym,tak uplne presne to same!!!Pockej par mesicu a jeho telo si zvykne. Veu to trvalo rok,ted uz neni tak chytlava,Vikous si to snad odsral ted pres zimu - musela jsem ji brat ddo skolky,detk.center a pak jak byla sna pul roku vkuse,tak to pokazde veru donesla rymu ze skolky a uz to bylo. Tak snad uz si tu imunitu taky trosku vytvorila.

Holky,ja mam takovy zanet ve spodku,ze tak tak lezu. A jelikoz mam i menstr.,tak nemuzu zadne kremy. Nastesti pani v lekarne mi dali nejaky prasek ( jedna tableta za 300kc ) a melo by to zabrat,tak uvidim a modlim se,jinak se uskrabu a umru 😖

Bera,tak si to krasne uzijte,uplne zavidim!!!!!!!!!!!!!!!!

maatkka
5. júl 2010

Petra zajtra budem na vas mooooooooooc mysliet!!! Viem ze som to uz pisala... ale budem... moooc!!! A vysledky budu hned ci ako??? Drzim vam paste!!!
A dakujem za pochvalu 🙂 Synovec tiez zacal hovorit az pred tretimi narodeninami - tusim (az v skolke sa rozkecal) - a keby si vedela ake je to teraz taradlo... Niekedy mu ratame sekundy ako dlho vydrzi byt ticho a smejeme sa na tom lebo rekord byva tak 10 sekund 😀 Dlhsie je ticho len ked spi 😀
Julinka uz spinka mm je v robote... takze sa zase nudiiim...

maatkka
5. júl 2010

Simi ☹ tak nech si rychlo o.k. !!!

fajn
5. júl 2010

matka tak tu nudu ti závidím. Didina snad ani těch 10 vteřin nemlčí

simicak
5. júl 2010

Petro,tak moc moc drzim zitra palecky!!!!!!!!!!!!!!! A kdy budete mit vysledky??? Pak hned pisni,jak to slo 😉

Maatka,hruza,ja totiz dostala antibiotika na bak.infekci a z tech antibiotik jsem dostala druhou infekci 🙄 Modlim se v tu tableku a jeste si zitra musim koupit nejaku aktiviu nebo neco,to by melo taky pomoc.

Fajn a jak vy??? Kdy se neco dovite ohledne te operace a jak mala? Uz jste zdravi??

U nas hubu nezave cely den ani jedna z opic. Veru ta porad mele a kdyz ne se mnou,tak sama pro sebe a Viki je desne hlucna,ale uplne priserne moc. Dneska delala mnou jako kocicka a kdyz mava,tak misto bye bye rika ba ba ba. Tak vypada,ze zacina trosku opakovat nebo spis tam je malickata snaha

petraguerra
5. júl 2010

Jak je to holky mozne,ze nektere deti jedou jako kulomet a muj malej nerekne ani mama 😕 On me totiz chce nervovat,ale ja se nedam 🙂

Simicak ja mela zanet tady jen jednou pred 5lety-jela jsem na Orkneye 63hodin cestovani-hygiena=0.Svagrova me potom posilala nejake tablety co ji prodali v lekarne v CR.Ty pomohly.Nekde jsem cetla,ze pomaha bylej jogurt.,ale kdyz to mas tak asi nic.Ja to mam taky po 3mesicich.Ja by jsem neotehotnela ani kdybych chtela nejvic s cyklem co mam ted!

Matka dekuji vysledky urcite hned nebudou,myslim,ze chvili trva nez to vyhodnoti.Doufam,ze si zitra odpocinu,kdyz bude Mates spat po narkoze 😝

petraguerra
5. júl 2010

Viki je sikula ta se tez rozjede brzy uz tim ,ze mas Veru ta ji urcite motivuje.Simicak tak at je brzy lip to drzim palce.My se vratime az vecer domu-mame na apoitment6-8hod a byt tam mame v 11+cesta prez hodinu domu.Dam vedet jak to pujde 😉

simicak
5. júl 2010

Teda tak to budete taky cestovat zitra!!! My mame kontrolu,tak stravim taky pul dne v nemocnici,nastesti teda jen preventevni - dietolog a snad odber krve kvuli D.
Ty zanety je hnus,ja mam znicene telo z ceska,kdyz mi moje obvodacka davala 3x rocne antibiotika. Takze ted kdyz musim antibiotika,tak konecna. Jogurt na to fakt zabira,mam to odzkousene a i kamadky,jenze nemuzu nic.
S tim mluvenim se nestresuj,ja uz to tu jendou psala,ja jsem do 3let nemluvila vubec a to jsem mela dve segry!!! Verunka je drbna od mala,ta uz v roce jela 40 slov nebo tak nejka a Vikous - nevvim,zda se mi,ze zacina,tak snad se mi to jen nezda. Ona totizz napodobuje vsechny zvuky,kolotocu,deti vse co slysi a i vidi. Veru dneska foukala bubliny z bublifuku a Vikous si vzala zubni kartacek a foukala do nech jak diva. Ma rada balony,bubliny...........a v khnihove maji velke lustry jak balony kulate,tak na to dneska ukazovala a kricela ba ba ba. ( ona to rika asi na vsechno 😀 )

petraguerra
5. júl 2010

je videt,ze ma koreny z moravy no ba. 🙂

nanya
5. júl 2010

Ahojky.
Petrach - taky si myslím, že kojení není až taková imunita, i když něco to asi dává. Taky se přikláním k tomu, že jsi se Šimonkem více mezi dětmi a ve větších kolektivech. Já to znám od své mladší sestřičky, jakmile byla ve školce, byla pořád němocná. Jinak s tou výškou jsi mě trošičku uklidnila, děkuji, ale snad se brzy trošku rozjede, jinak mě picne. Prostě mi to nedá na to nemyslet. Jinak k tomu chápání, já si myslím, že mě chápe na 100%, ale proč nezamává? 😔 Nebo cokoli nezopakuje? Když se jej venku zeptám, kde je auto, hned si jedno vykoukne a čučí na něj a křičí radostí, to samé tata, atd. Určitě mi rozumí, o tom není pochyb, ale aby taky věděl, že když já zamávám, že on má taky ručičku a může taky mávat, prostě je asi "hloupý" a nějak si to nespojuje. Nevím, 15.7. jdeme na neurologii, tak se tam zeptám, už teď mám v gatích pěkně nahnáno ☹
maatkaa - já bych řekla, že jsi povahou o hoooodně lepší, alespoň dle psaného 😵 Jinak Lilinka krásně mluví, doufám, že se ten náš hejhula taky tak krásně rozmluví, tiše závidím
😉 bera - tak snad mi to dobře vyšetřili a při případném druhém těhu, čím si už ale vůbec nejsem jistá, si dají pozor 😒
petraguerra - jj vím, že už to nevyřeším, ale nedá mi to nad tím stále nepřemýšlet a nehledat na své straně chybu 😔 Zítra držím palečky, ale určitě to bude dobré.
simicak - zánět tedy vůbec nezávidím, kdysi jsem na to hooodně trpěla, měla jsem to snad 2x do měsíce, jakmile jsem nenosila vložky kvůli MS, tak jsem je nosila kvůli zaváděcím tabletám, já snad vystřídala všechny možné zaváděcí i polykací tablety, jediné, co mi zabralo, jsou 100% bavlněné kalhotky a intimní mycí gel Tea Tree, nebo jak se to píše, nesmím se dole umýt holt ničím jiným a od té doby ťuk ťuk 2 roky klid.

petrach
5. júl 2010

Nanya podle me bude na neuru pochvala..nemáš se čeho bát..když holt nemá potřebu mávat tak nemává..hlavne že chápe.. 😉 my jdem taky koncem mesíce..jsem zvedavá cio řekne na chuzi..obcházení..jestli dobře našlapuje atd,,máte už botky?? my už koupili i sandalky a má je furt jako prasatko..z pískovište 😀

Petí zítra budu držet pesti at je vše v pořadku a malí je v klidu..a dej vedet jak budeš moct k netu..budeš taky vystreslá 😒

fajn dnes jsem si na vás spomela,na tu operaci a tak mi práve napadlo,jak te uklidnujem že to dobře dopadne..že já kdyby šlo a Šimu bych byla v hajku..musíš toho byt plná..tak piš..máš přece nás..třebas napiš zprávu,hlavne na to nebud sama

bero vy se máte..tak je udávej kde budeš moct a odpočin si 😀 oni se otrkají,uvydíš 😉
simi u vas se ty nemoci taky potkávají ve dveřích co??? at je ti brzo líp

nanya
5. júl 2010

Ahoj holky, zrovna jsem vezla segru na pohotovost, jemně od včera špinila ☹ vůbec nechtěla jet, až teď večer se jí to rozleželo v hlavě a dala na mně. Vůbec to nevypadá dobře, poslední MS měla 23.5.09, tak dnes by měla být cca +- 3 tt? Snad to dobře počítám, stále není nic vidět, krvácí už více, brečela a já s ní, ach jo. ☹ 😢 já už to nedávám, málo, co já jsem trpěla, musí i ona. My to snad máme v rodině. Nejdříve nemohla zapadnout a teď toto, nic jí tam neviděli, v děloze nic není, hrozně se bojí mimoděložního těhotenství, a teď jí doktorka na pohotovosti postrašila, že když prodělala chlamydiovou infekci v pohlavních cestách, že pak právě většinou to mimoděložní těhotenství bývá. Tak si ji tam nechali. Držte prosím palečky, ráno jí berou krev a pokud se prý trojnásobně nezvýší hladina HCG, je to špatně a jde na revizi a budou jí dělat operaci či co a brát různé vzorky. Já snad nebudu spát 😔 😔 😢

simicak
6. júl 2010

nanya,tak to je mi moc lito a snad to dobre dopadne. I kdyz teda nemyslim. Jestli fakt prodelala chlamydie....... Zas to ber z te lepsi stranky,ze je lepsi o miminko prijit tak na zacatku,nez treba ve 10-12tt. Bobek,je to hrozne,zvlast pro ty,co se tak dlouho o to mimi snazi,konecne se zadari..... A proc operaci?? Moc drzim sestre palecky!!!!!!
Ja kdyz jsem potratila,tak jsem cetla,ze v prvnim trimestru potrati kazda 2 zena a prvorodicky maji jeste vic zvysenou sanci ☹

laulinka
6. júl 2010

ahoj denisse krasny chlapcek narodil sa mi syncek 28+6 vaha 1290a 35cm na ventilatore vybracnom a kysliku s 48%je uz 12den mali ste aj vy takyto problem a kolko vam trvalo km ste sa z toho dostali ze mohol byt bez kyslika mame aj zapal pluc strasne sa on bojkam

maatkka
6. júl 2010

@nanya ja som myslela ze si podobna napr. v tom ze aj ja mam take chvilky ked sa za to co sa stalo stale (zbytocne a nezmyselne) obvinujem 😔 alebo som stale striehla na vsetko co sa Lilu tyka ci je tak ako ma byt (ako ty teraz s tym opakovanim napr.) a tak podobne...
a to so sestrou je mi velmi luto 😔 ale ona je este na uplnom zaciatku a ja poznam niekolko bab ktore na zaciatku tehu krvacali a maju babatka... mne dokonca dr. este asi v 5 tt. na UTZ povedala ze "tam nic nevidi" a o tyzden tam bolo bijuce srdiecko... aj ked je pravda ze taketo "skore" potraty su naozaj velmi caste 😔
moc drzim paste!!!

maatkka
6. júl 2010

U nas strasne prsi... blizka sa. Julinka sa unavila v bazeniku takze sa len najedla a hned zaspala.

elkacka
6. júl 2010

Ahoj

omlouvám se, že jsem sem tak vtrhla... chtěla bych se zeptat.... pletu pro nedonosena miminka ZRNKA a NEDOKLUBKA backurky...alemam problem s velikosti chodidelka...
Prosim nemáte nekdo zapsanou miru chodidelka?
Nezlobte se...

petrach
6. júl 2010

laulinka malí mel taky zápal plic..bphužel je to bežná komplikace..i ten ventilátor a kyslík..vím že máš desný strach..musíš veřit malému že to zvládne a nevzdávat to..on to vycítí..moc držím pesti ♥

elkacka tak to teda nevím tu míru,tohle jsem si nepsala ..bohužel..možná budou vedet holky

nanya vím že to zní hrozne,ale opravdu je to lepší tak na začatku..sestra jsem pochopila že nemohla otehotnet že? to je smutné ☹

matka krásné plavečky 😉 to máte bazének doma?
u nas prší už od rána😝 chci jít aspon chvilku ven s malím,doma je to na palici a tatku máme v práci

simicak
6. júl 2010

tak my zpatky z kontroly a teda na prd!!! Dok.uplna krava. Ze jsme hodne mali a malo nabirame,ze nedonosene nabiraji vetsinou rychle,jak chteli vse dohnat,pak ze nam neroste dost hlava,ze ma malo zivin. Tak ji tu hlavu zmerili 3x a pokazde jine cislo. To posledni se ji libilo,tak ze pry ji roste...............prijde mi ze to merili tak dlouho,dokud nenmerili to co chteli 😖 No a ze nas poslou na ultrazvuk tusim ledvin,nevim ceho ani proc,prootze ma plnou cekarnu lidi a nemela cas mi to vysvetlovat!!!!!!! Jen placla,ze to dela,aby si byla jjista,ze je zdrava nebo neco takoveho.
Hlavne ze jsem tam stravila 3 hodiny jak idiot!!! Pak jsm ji rekla,ze potrebuji recept na to Decko a ona ze si mam rict obvodakovi,tak jsem ji rekla,ze mu neposlali dopis. No a pak mela problem,protoze nevedela jaky typ bere,ja jen vim kolik bere denne,tak se tvarila nasrane,ze to nevim a ze si to mam pamaotvat a museli to hledat v knize co vlastne ma. Pritom by to melo byt sn ad v jeji karte,kdyz ji to p..ca predepsala!!!!!! Fakt jsem uplne nastvana,rozzurena!!!!!!!

A Veru jse prihlasila do detske gymnastiky,tak snad aspon to bude neco normalniiho a ne dementnost nejaka 🙄

simicak
6. júl 2010

laulinka,drzim malemu palecky!!! Ja zkusenost se zapal.plic nemam. Ale koukam na jeho miry a je to teda kus chlapa 😉 Urcite ma dost sil,aby se s tim popral 🙂

elkacka,tak neporadim,ja nevim ani jak jsme byli dlouzi!!!

zabka85
6. júl 2010

@nanya Ahoj můžu se zeptat proč se bojíš tý trombofilie?

simicak
6. júl 2010

nanya,nepatrej potom,proc se maly narodil driv. Akrot si tim ublizujes. Hold je to priroda,zpatky uz to n evratis a urcite to neni z duvodu,ze jsi neco vedome zanedbala!!!!!