Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

simicak
17. apr 2011

@reachell a jak je presne stara korigovane? Jestli ti papat jeste nechce a pribira na vaze,tak ji necch klidne jen na mliku a zkus to zas za dva tydny nabidnout atd. My zacinali s prikrmy kdyz mala byla 6 mesicu od narozeni (29tt.) a nechtela a dok.mi taky rekla at to nehrotim a zkusim za par tydnu a tak to slo,dokud nezacala papat. Proste malicka neni nato jeste pripravena,to se nekdy stava a neni kam spechat. Nase Vicki uz byla taky na umelem mliku a caj ani nic jineho jsem ji nedavalataky by to nebyla a vubec to nevadilo. 😉 Vubec se tim nestresuj,ona to z tebe citi. Proste ji nech na mlicku a za par dnu zkus prikrmy zase. My se hodne s prikmy stresovali taky,mala zacla poradne papat az snad jak mela 10mesicu a i to nebylo nic moc!!!!!! Byla proste brzda. Casem prisla nato,ze jidlo neni jed a ted papa krasne. Jeste nedavno se nedonosene deti krmili podle korigovaneho veku,takze by mala zacinala v 9mesicich pred dvemi roky. Ted to zmenili a zase rikaji,ze zacinaji jak donosene miminka v tom pul roce,ale i tak dok.rikaji,ze se nema spechat,ze nemusi byt nato proste zrale a ma se jim dat casu kolik potrebuji

denisee
17. apr 2011

Ahoj holky: před chvilkou nám po druhý co jsme doma houkal monitor dechu a když kouknu na Danečka tak spokojeně spinká. Myslíte, že dýchal jen tak povrchně, že to Nanny nezaznamenala?
Zítra jsme holky už s Vojtíkem sami doma bez taťky, tak jsem na nás zvědavá. A tenhle týden se dozvíme ortel ze tří školek jestli Vojtu vzali, ale vidíme to černě.

@bera28 na gastru byl s Vojtou manžel já už byla v porodnici. A máme tam teď někdy asi volat, vzali mu jen krev, váží 14,5kg, měří 96cm takže prý prospívá dobře. Tak uvidíme co z toho vyleze.

simicak
17. apr 2011

@mila01 ja byt tebou tak zkusim taky jineho zubare nebo doktora. Nenech si trhat zdrave zuby!!! Nejsem sice dok.,ale pokud si nejsou jisti a jen ti to skubou pokusne 😖 Bobku,ale je mi te moooooooc lito,uz se trapis fakt desne dlouho a ted jeste tady toto ☹
@argousek supr s kremem ze zabira 🙂

kikimaruska
17. apr 2011

@argousek tak dobré zprávy 😉 , mohla bys mi prosím písnout název té mastičky? Díky.Jinak my toho koníka máme skákacího dlouho. když byl malej,strašně rád skákal se mnou, když se na něm sám neudržel-mám toho jednoho z prvních, vysokozátěžovýho do 100 kg. Ted si s ním hraje víc, vytahne ho a řádí na tom jako pošuk,ale jinak kdyby ho neměl, nic se neděje. Nám sloužil jako podnět třeba i pro lezení atp.protože na něj koukal jako mimi a hrozně se mu líbil a snažil se pak k němu plazit a lozit.
@ mila -jeje 😖 zuby, mi nemusíš povídat. Už abys měla hlavně klid a bylo dobře 😨 😔 , taky bych zkusila doktora jiného...ale v dnešní době je to pech se dostat vubec k někomu...že 😒
@denisee tyjo Vojtík je pěknej...Kuba má pořád 11,5 kg a rovných 90 cm 😅

merj
17. apr 2011

Ahojte vsechny ,
slibovala jsem, ze budu pravidelne prispivat, ale byla jsem "unesena" 🙂 . Priletela teta a na skoro mesic nas vzala s malym k sobe na jih. Tatka byl v tu dobu na cestach, takze jsme z Prahy radi utekli. K netu jsem se moc nedostala, takze ted docitam.

@denisee moc a a moc blahopreji Daneckovi. Drzim palce at vse v pohode zvladate.
@leeenka26 drzim Samkovi palce
@mila01 moc blahopreji k vitezstvi. A s tim zanetem vubec nezavidim. Od prosince do unora jsem mela 3x ATB, nez se zjistilo, ze pod jednim zubem se mi udelal vacek a zub vubec nebolel a nejvic hnisu bylo vzdy na druhe strane nez vacek.
@argousek preji at ekzem brzy neni, jen na alergologii se obrn trpelivosti, co znam z vlasti zkusenosti a z doslechu, jsou vzdy delsi objednaci doby. co na ekzem zabralo?
@bera28 kdyz uz budes rozjeta v zehleni, tak se zastav, mam tu ted nehoraznou haldu a ta uz mne demotivuje svym vzhledem 😀
jinak mi letos koupili mycku Bosch a je to ma nejlepsi kamaradka

Vsem, i na ktere jsem ted nereagovala, preji hezky vecer a at si uzijete uz letni pristi tyden

merj
17. apr 2011

omlouvam se vsem za tu silenou hrubku

argousek
17. apr 2011

@reachell být tebou tak bych jí nechala jen na mlíku, ani čaj ani příkrmy bych nedávala. Podle mně na to vůbec není připravená. Příkrmy bych dávala podle korigovaného věku, takže pokud odečítáš pomalu 3 měsíce a její 6 měsíců, tak bych jí to začala dávat až tak v 9 měsících tedy korig 6. Ani se jí upřímně nedivím, že to nechce. Náš Adámek byl taky mlíčňák dlouho, o Štěpánovi nemluvě, ten by byl na mlíku nejradši ještě teď a to mu bude rok a je donošenej. Takže to hoď za hlavu dávej UM a ať je malá hlavně spokojená a přibývá na váze
Holky a tak poraď te nějakej jinej dárek k prvním narozeninám, co se u vás nejvíc osvědčilo, s čím si děti hrály? Já fakt nevím, co koupit a nechci kupovat blbosti ☹
ta mastička na tu vyrážku se jmenuje TRIAMCINOLON 😉

mila01
18. apr 2011

Ahoj holky,tak hlásím,že jsem zubaře přežila,byl to teda siiilně nepříjemný zážitek,ale myslím,že pan zubař je v této chvíli na tom hůř jak já.Mám totiž blbý zuby - velké kořeny a hlavně vždy o jeden navíc,takže ikdyž to byl 2kořenový zub,měl 3 kořeny.No rval to skoro půl hodiny,řikal pak,že se jde chvíli natáhnout.Byl tam váček,říkal,že by časem bouchnul,tak uvidíme,jestli to bylo od něj - hrozně doufám,že jo,abysme nemuseli tahat i tu osmičku.

kikimaruska
18. apr 2011

Ahojky všem
@argousek a mluvícího pejska od Fisher Price už má?
@mila01 😖 😖 😖 hm, tak váček na kořeni jsem taky měla. Dr.mi pořád jen,že chce drenovat a chce ho tam nechat, já řekla,že ho chci vytrhnout(mám malej obvod a zuby se mi tam nevejdou, navíc jsou tam napasovaný i všechny moudráky a i dole jdou přez sebe, jak je jich tam moc)...tak pak šla trhat, přelomila ho vejpul...musela sem pod narkozou jet dalších 50 km do jiného města na zubní chirurgii, kde dělala resekci...a ukazovala mi pak taky ten zub s kořenem a na něm váček jak hrachová kulička 😖 , a prý ještě, že se to vyndalo. Takže soucítím 😔 😖 , zuby jsou to nejhorší....neee 😝 , tak at se ti to brzy zahojí! 😉

simicak
18. apr 2011

@mila01 tak snad to bylo tim vackem a uz to bude ok. 😉 Me jak zubar trhal prvni osmicku,tak ta mela tusim 4 nebo 5 korenu,uplne velike a rval to tak,ze se nohama pak musel zaprit o moje kreslo a on tahal a ja citila,jak mi to praska v puse. Jak ale skoncila umrtvovaci injekce,tak jsem pak tyden byla na detske strave. Se mi do te diry vlezla uplne cela hranolka a bolelo me pul pusy. Zubar rikal,ze nikdy nevidel tak velke koreny. Nastesti u druhe osmicky uz to bylo v poradku a slo to hned ven,bezbolestne 😉 Zuby jsou fakt svinstvo 🙄 Tak preju brzke uzddraveni a at te nic neboli a netrapi uz!!!!!!!

jecidlo
18. apr 2011

prosim o radu, holky vy co cvicite vojtu, co vim tak hlevne bera a argousek ale i vy ostatni, jdu ted objednavat stul na vojtovku a tekli mi ze defacto a stejnou cenu muzu mit stul sire az 120cm, misto na to mame v tom problem neni, ale myslite ze je to treba?zatim si rikam, ze ani ne,ale kdyz vidim ty cviky na starsich detech jak se s nima sedi na stole atd tak si rikam, ze by to mozna nebylo od veci? poradite? diky

bera28
18. apr 2011

@jecidlo, dle mého názoru zbytečnost. Synovec ve svých 9 letech cvičí na stole o standardní šíři.

mila01
18. apr 2011

Ječidlo - bohužel neporadím,fakt nemám žádné zkušenosti.Cvičili jsme do roka a půl na kuchyňském stole,ale to byla ještě fakt prťavá.

Simičák - no o osmičce mi ani nemluv,když mi jí před lety trhal,tak rval rval rval a nevyrval.Musela jsem do vedlejší ordinace ke kolegovi,ten znovu umrtvoval a rval jak ďábel,nakonec vyrval a pak chodil po chodbě s tim mojim zubařem,poklepávali si po zádech a ukazovali tu osmičku všem okolo. 😀 😀 A dětská strava byla taky. 😀 Když jsem pak po čase měla problémy s další osmou,chtěla jsem jí taky vytrhnout,tak jí zrengenoval,řek že je ještě větší a že na to prdí,že jestli chci,ať si jedu do Ústí pod narkozu. 😀 😀 A udělal mi korunku. 😀 😀 Dneska docela dobrý,pobolívá to,jsem na polívce,ale mám hlad,tak už pomalu zkoušim.Musim říct,že byl dobrej v tom,že mi do koutku dával gázu a vůbec mi nerozthnul pusu - minule jsem jí léčila několik týdnů.Prostě docela to jde,ale jsem šťastná,že už je to za mnou.

argousek
18. apr 2011

@jecidlo bohužel nevím, my jsme taky cvičili na kuchyňském stole ☹ Ale bere nebo denisee možná poradí, ty nějakej stůl měli ne 😉

@mila01 zuby nezávidím, zubaře nesnáším ☹ Bolest zubů a zad je ta nejhorší na světě 🙄 Snad to budeš mít brzy dobrý,aby už nedošlo na ty punkce ani ty osmičky

@kikimaruska jj mluvícího pejska máme, telefon od Fisher price taky, vkládačku taky. Ještě mně napadla taková ta mluvící knížka od Fisher price, ale nevím, jestli to taky není zbytečnost. Mně napadli plastový branky na fotbal, že by jsme si dali na zahradu a kopali by jsme si do branek v létě, ale jinak mně nic nenapadá. Odrážedlo a tříkolku bude mít taky po Adámkovi 😕 Jinak dneska jsme byli na kožním a nic jsme se nedověděli, plíseň ani alergie to není, prý nějaká dětská kožní nemoc asi něco jako 6.dětská nemoc. Nevím, v pátek jdeme na kontrolu, tak se jí na to ještě pořádně vyptám 😒

argousek
18. apr 2011

holky já to po sobě čtu a koukám, že i nebo y sázím to tam jak blbec, na hrubice prosím nekoukejte 😝

kikimaruska
18. apr 2011

@argousek jo, no šestá nemoc to taky být může..tu my ale neměli, ani pátou a to jsme si vyzkoušeli už i neštovice i rotaviry v nemocnici... No, ted vzpomínám, když máte zahradu, a malej dostal pískoviště vlastně, takovou tu mušličku, ale my máme větší jablko a sadu na písek...to byl největší dárek. Tu knížku jsme neměli, má ji kamarádka a nás moc neoslovila. Měli jsme i vkládacího šneka, ale moc uspěchu neměl,tak jsem ho prodala a vkládačka se mu líbí mnohem víc takovej hroch, se kterým se dá i točit. Na kostky byl dlouho malej...ale třeba i nějakej balon na kutálení zatím, ten měl taky rád...

Jo, týden na přesnídávkách a tekutých jídlech, já navíc první dny jen sála brčkem,protože sem tu pusu nemohla ani otevřít...a o tý dířě ani nemluvim 😅 ,jak píše Simi...no, díra byla jak po granátu a stejně se mi tam ty zuby nevejdou ani ted 😝

kikimaruska
18. apr 2011

Jinak my stul neměli, ale kamarádka má 7l klučíka a pro něj má doma přes 2m stul, přímo na cvičení, ale oni ho 100% denně využívají leta a ještě bohužel asi dlouho budou, protože chlapeček nechodí...Jinak ale i zbytek mamin co znám, tak vojtěj na obyčejném stole...

argousek
19. apr 2011

@kikimaruska no ona to není 6. dětská nemoc, tu už prodělal jako batole ale něco jako...... Pořádně fakt ani nevím, moc nám to nevysvětlila ☹
Jinak s tím dárkem fakt nevím, co pořídit 🙄

simicak
19. apr 2011

@argousek my koupili Vicki takovy strom od Fisher price,ruzne to hraje a povida a ty jim prohazujes kulicky barevne. Vyhrala si s tim i Verunka a hrali si vzdycky obe dve. Kamaradka mela neco takoveho a holkam se to tam moc libilo,tak jse to nakonec koupili a melo to uspech snad jeden rok u nas 🙂 Mrkni na facebook,je to v albumu,kde Viki slavi rok. Ma to i klavirek malicky,hraje to pisnicky,pak to neco povida,ma to houpacku na balonek,domecek pro ty balonky,at to neztratite a cerveny,modry,zluty,zeleny balonek.

kikimaruska
19. apr 2011

@argousek ještě mě napadla Tatrovka...to auto, naše tatra se sklápěčkou...Kubajs ještě ani nechodil, tahali jsme ho v ní a pak si ji tlačil pořád sám před sebou a lezl po kolínkách a jakou měl radost 😀

argousek
19. apr 2011

@simicak ty simi to by se mi líbilo, ale dívala jsem se do nabídky Fisher price a nenašla jsem to, nevíš, jak se to jmenuje?

@kikimaruska tatrovku taky máme 😉

Holky ještě mně napadl takovej úklidovej vozík, protože on hrozně rád zametá http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=27176775&tab=1

simicak
19. apr 2011

@argousek nevim,snazila jsem se najit fotku toho,ale nemuzu,tak musis kouknout na Vikule slavi rok album na facebooku a pak hledat podle vzhledu 😝 Na tom strome nic neni napsane a krabici uz nemm 😖 To by se urcite libilo i Adamkovi. Ten uklizec je taky dobry napad,jestli rad uklizi,ale zas jestli ho t bude bavit s vlastnim

simicak
19. apr 2011

@argousek http://www.toysrus.co.uk/Babies-R-Us/Toys/Learn...

Tak to neni od fishera 🙂 nasla jsem ti odkaz

simicak
19. apr 2011

jej,ty odkazy nejdou otevrit,tak se zkus koukat po - VTech discovery tree,si t vygoogluj 😉 😉

maatkka
19. apr 2011

Ahojte baby
tak nam prisla ta trojkolka co som sem davala obrazok a je krasna 🙂 uz sme ju dnes aj testovali 🙂
a vymyslali sme s mm aj nejaky program na zajtra (kedze sme bez auta - je u mechanika) tak sme si vymysleli vylet vlakom... uz sa tesim ako sa bude Lilu tesit 🙂
mila tak snad je to uz cele konecne za tebou... a ako dneska? neboli?
denisee s monitorom dychu neporadim - nam piskal len ked sa Lili z neho odkotulala alebo sa v postielke postavila... a ako ste zvladli prvy den len v trojici? drzim palce so skolkami - my si ideme pre vyjadrenie az 2.5.
argousek a toto by sa drobcovi nepacilo? ja to idem kupit Lilinke na meniny este k darceku 🙂 inak co bera pise ze u nich nemal odozvu ten detsky stan - tak zase Lili ho zboznuje... je tam zalezena kazdu chvilu - rada sa v nom hra 🙂 aj knizka od FP mala u nej uspech - vlastne este stale ked na nu na nejaky cas zabudne a potom ju po case objavi si s nou vyspevuje tie pesnicky hovori farby pocita 🙂

maatkka
19. apr 2011

jeeej hlavne ze "toto by sa drobcovi nepacilo" a nevlozila som co 😀 myslim na tu svietiacu korytnacku/zelvu

kikimaruska
19. apr 2011

@maatkka tuhle želvičku dostal Kuba letos k Vánocum 🙂, zrovna mu tam svítí..
@argousek jé, to ani neznám 🙂, malej taky pořád zametá a babi mu koupila dětskou lopatku a koštátko+větší na násadě a já říkám, co to stálo? A babi, málo jen 120 kč...tak sem říkala, hm, to sem mu mohla spíš koupit za 35 kč rovnou pravý koštátko i s lopatkou 😝 😀 .Jinak máme doma i malý hrabičky...když venku hrabeme zahradu,hrabe taky...jo a dostal i ten dětský bazenek s tou hrazdičkou s hračkama...ten už máte na léto? Nebo něco podobného...anebo tu houpačku pro malý děti...

maatkka
19. apr 2011

@leeenka26 jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeejko nove fotecky 😵 Krasny je Samko 😵 ako babika 🙂 A nieco nove??? Nepytali ste sa este ohladom klokankovania? Velmi by som ti priala ten pocit drzat ho vnaruci... 🙂

leeenka26
20. apr 2011

@maatkka dakujem. To su najnovsie. Sa nam zacina pekne gulatit 🙂) Este nemozme klokankovat, lebo je zaintubovany , stale dycha ventilator zanho, teda vlastne s pomocou, uz aj sam dycha, a popradvde tam kde lezi, asi take veci ani nerobia. To skor na tych specializovanych odd, predpokladam ze az na patologickych novorodencoch. Co nove? V podstate nic take, vsetko je ok, az na tie creva, ta muz sa caka len na to az sa pohnu a bude to uz potom ok, iny problem nastastie nemame. Uvidime este potom co bude dalej. Ale to najhorsie uz hadam mame za sebou. velmi sa z toho tesim a uz tam ani za nim nechodim s takym obrovskym strachom.