Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

simicak
22. dec 2010

@suzy_27 jak psala Maruska,vetsinou zhubnou a to jak nedonosene,tak donosene 😉 My jsme zhubli prvni tyden a tusim i druhy...si nepamatuji presne. Takze je maly sikula,ze nabral spis 🙂

suzy_27
22. dec 2010

@simicak tak to ste ma velmi potesili 🙂 a ja som sa bala ze je chuducky 🙂

simicak
22. dec 2010

@suzy_27 a pak je tusim idelani 30-50g tydne,nejak tak by se melo pribirat,ale uz si to presne nepamatuji,kolik to bylo,zeptej se doktorky

suzy_27
22. dec 2010

@simicak dobre opytam sa a ďakujem 🙂

kikimaruska
22. dec 2010

@suzy_27 -jak píše simi...já se každý den ptala a říkali mi, že někdy přibral 10 g, jindy 5 g, někdy třeba nic, vyjmečně 15 g...( třeba po transfuzi)...ale těch 5-10g /den byl průměr 😉

suzy_27
22. dec 2010

@kikimaruska aha tak ďakujem 🙂

bera28
22. dec 2010

Simi, tak to já ti moc závidím, že u vás chumelí. Tady už je taktřetí den asi to nejhnusnější počasí, co může v zimě být - oteplilo se, všechno taje 😖 😖 Ale na Štědrý den hlásí výrazné ochlazení a v noci i sněžení. Tak se snaddočkáme, že zase bude krásná zima.

Petraguerra, to je super se školkou!! Už se to krátí a bude konečně mezi dětma, co? A se stěhováním jsi borec. tak si ty Vánoce v novém vychutnejte.

Fajn, a jak u vás? Už jste všechny zdravé?

Já jsem teď dopsala článek na cpapík, vždycky to aktualizuji po půl roce.

A kdepak jsou ostatní???

petraguerra
22. dec 2010

Ahoj Suzy27 muj Matej mel 600g druhy den spadnul na 500g a zatyden mel 770g,jsem si tenkrat rikala,ze za chvili ma kilo a jdeme domu....no on potom s tou vahou hodne stagnoval,myslim,ze byl jen zavodneny mel hodne kapacek a nakonec na datum narozeni mel jen 1860g.Jenze on mel opravdu spoustu problemu a tedy vse nam trvalo hooodne dlouho.Domu sel az za 20tydnu a vahu uz mel 3600g,coz uz byl uplne donosenej kluk. 😉 Takze ja ho beru trebas jako 3letyho opravdu az v breznu i kdyz mel byt korigovane v lednu a narodil se v rijnu. 😉 Proto si zase az tak nedelam hlavu s tim ,ze je pozadu a vse nam fakt trva vecnost.Muj syn se holt se vsim potrebuje poprat a pak je zase ok 🙂 Vitam te tady mezi nama 😉

Simco ja byla v te skolce s nim.Ale myslim,ze bulet nebude on tam bude rad ma rad lidi a doufam,ze i deti 😀 Nastupuje az 7.1. i kdyz tedy nejdrive rikala,ze mam prijit uz 5,6-asi si mysli,ze to nebude treba 🙂 Holky porad jeste jsme ve starem az zitra jedeme na ostro -aspon tam snad do 24 neudelaji kluci bordel,kdyz jeste v patek musim do prace,ale jen od 11-14hod.A v e 12.30 je tu pred barakem Santa se sobama-tam tedy beru malyho urcite-chci at se zase koukne je to tu kazdy rok a je to hezke ma 3zive soby ty si muzes hladit a dostanou deti darek bonbonky a cukratka. 🙂

Kiki krasne fotky Kubikovi to slusi. 😉 Jake tvary si pekla na ten stul?Ja se chystam na vanocku zitra ji upecu,chtela jsem dnes ale nemam doma suroviny vse na druhem baraku 😝

Ja se dnes dozvedela,ze ta moje znama rodila ve 30tydnu vezla ji sanitka a ona jim tam umrela a mala,ze byla nejaky cas bez kysliku,Dr rikali,ze nevi co to bude mit za nasledky. 😔 Pry jeste kdyz nastupovala do sanitky tak mluvila s mamou....a ani nevi,ze mala prezila a ze ma dceru-to je strasny pribeh.Se chystam jeji mamce napsat 😔

petraguerra
22. dec 2010

Beryvajt holky jsou krasne a tedy rostou nejak rychle ne? 😕
Argousek ja taky rada teploucko a taky se balim i Matese.A Adamek tedy ten bude zarit s autobusem 😀 Dostava taky darky i k svatku nebo vse az u stromecku?
Mafynka tedy vy drzite .... 😀 Za chvili mas termin a jeste z tebe budou mimco dolovat 😀
Peti taky preju Simovi vse nejlepsi 😉 Priznam se ze jsem tedy netusila,ze ma svatek diky Fajn 🙂

kikimaruska
22. dec 2010

@petraguerra Dělala sem podkovičky velké se 4 lístkem, pak samotné velké a větší, nějaké stromečky a Kuba si udělal autíčko...delala sem to narychlo...nejdřív zkoušela podle simi do mikrovlnky, jenže talíře, co tam běžně dáváme s jídlem a vše ok ...no smrdělo to děsně, vypalovala se normálně barva 😠 (a to jsou do mikrošky určený), takže sem vyvětrala a upekla je normálně v troubě 🙂. Jednotlivý dílky sem nazdobila na různý věcičky a dělala sem každýmu stolovníkovi pak na stůl...Není to něco extra, ale mě se líbí, že je to takový přírodní a ne umělý... 🙂

petraguerra
22. dec 2010

Kiki je to moc hezky a vas tedy u vecere bude! 😀

kikimaruska
22. dec 2010

No jen 6 🙂

mata299
23. dec 2010

ahojte kočky, dlho som sa neozvala, ale sem tam prečítam...chcem sa opýtať, mala niektorá z vás skúsenosti s tým, že vám bábo nefixovako očká?som pekne mimo z toho, malý má korigovane 4. mesiace, včera sme boli na neurológii a neurologička ma úplne vyplašila...mne sa zdá, že vidí, ale nevie sa dlho sústrediť na jeden bod...k očnej chodíme, mal všetko ok, ale moja neurologička vravela, že niektorí oční lekári sa len tvária, že vedia takéto deti vyšetriť.....a totálne ma dostala tým, že sa ma pýtala na nejaké úľakové reakcie pri zaspávaní a prebúdzaní sa malého...nič také som si nevšimla, teda občas sa strhne, inak je to úplne kľudné dieťa...vraj zaostávame aj za korigovaným vekom, som úplne smutná, neviem, doteraz sa tvárila, aký je úžasný a ako prospieva...

zabka85
23. dec 2010

@akdar1 Ahoj jen se chci vyjádřit i když nevím jak ste to přesně měly ale my měly trancfuze tři jednu asi tři t po porodu pak za 3 týdny další a poslední před propuštěním a tvrdily že by sme i doma mohly ještě na jednu k nám do nemocnice,ale pak se to dalo dohromady samo a i železo v kapičkách nám pak rychle vzaly a do ted má ukázkovy KO.Ale Kamarádky malá měla silnou žloutenku a byla dlouho pod světlem a malý je 5 měsíců a pořád mají visoký dávky žaleza v kapkách.Co to muže způsobyt nám taky nikdo neříkal jen že se to srovná železem nebo tracfuzí.Držím palce at je lépe. 🙂

zabka85
23. dec 2010

@suzy_27 Ahoj...jak psaly holky snad uplně všechny dětičky zhubnou.Moje malá měla porodní 780g a šla dolů na 690g.Duležité je že už přestal jít dolů a že přibral.Jinak např. mě se mohlo o nějakém přibírání 5 a více deček jen a jen zdát.Malá přibrala snad jednou 4 a jinak šla po 1-2 dečkách deně a za ty skoro 4měsíce stála celích 18 dní.Na druhý termín porodu měla cca 1800g takže sem jí neměla ani u sebe protože to šlo až od dvou kg. ☹

vladimuraz
23. dec 2010
maatkka
23. dec 2010

simi mne je tiez zima uz len ked to citam... hlavne aby ste z toho nemali ziadne z tych problemov o ktorych pisala jecidlo!!!
jecidlo pekne si uzivaj ze ti chlap znesie aj modre z neba 🙂 teraz mas na to narok 😉 riadne to vyuzi!!! 😀
mafynka perfektneee ze sa tak drzite!!! vidno ze posluchas a setris sa 😉
peti to su ale perfis spravy zo skolky 🙂
maruska bera vladi naaaaadherneeee fotecky!!! 😵 😵 😵
oslavencom prajem tiez vsetucko naj...naj...naj... !!! (oneskorene ale ma ospravedlnuje ze nemame kalendar s ceskymi menami...)
suzy Julinka s vahou padla z 1020g na 910g... potom priberala tak 20 gramov denne (niekedy 10g inokedy aj 50g a niekedy s vahou stala)

maatkka
23. dec 2010

@mata299 rozmyslam ako to bolo u nas - lebo viem ze aj my sme mali urcitu dobu problem s ocnym kontaktom... my mame velmi dobru ocnu lekarku takze som vedela ze mala ma ocka o.k. ale nas dr. nastrasila tym ze je to jeden so znakov autizmu... s ulakovymi reakciami sme to mali skor naopak - mam pocit ze sa casto lakala... ale obidva tieto problemy sa u nas vyriesili... podla mna je vas Jakubko este malicky aby sa dali robit nejake "zavery"...
niektore deticky potrebuju viac casu aby dobehli svoj vek - ale to neznamena ze ho nedobehnu... vy ste mali/ mate aj nejake neurologicke problemy - diagnozu?

mata299
23. dec 2010

nemáme žiadne neurologické problémy, cvičíme vojtovku kvôli motorike, ale inak mi nič nespomínala, žeby bol nejaký problém...mám pocit, že kubinko je trocha aj pohodlný, je to také spokojné dieťa...neviem, on sa pozerá, ale nie dlho, len chvíľu

jecidlo
23. dec 2010

tak jeste jednou krasne svatky a uzijte si Jeziska 😵 😵 😵

fajn
23. dec 2010

holky přeju všem krásné svátky a prťavcům dárky ktery si přáli

leni96
23. dec 2010

Ahoj, moc vás všechny zdravím. Přeji vám příjemné svátky, bohatého Ježíška a všechno dobré do Nového roku 😉 Lenka

simicak
23. dec 2010

Vsem prejem krasne vanoce,hlavne prozite v klidu a pohode a ve zdravi. 😉 Hlavne at se libi detem a cely den jim zari ocicka 😵

argousek
23. dec 2010

Ahojte maminy,

přeji vám i vašim dětičkám ať si zítřejší den krásně užijete, hlavně v klidu a pohodě 😉

tinuskaha
24. dec 2010

Prajem vsetkym krasne vianoce,detom veeela darcekov,a vsetko dobre v Novom roku 2011.

mispuli
24. dec 2010

i my se připojujeme a přejeme příjemné prožití vánočních svátků,večer rozzářená očička dětí a celkovou pohodu.Užijte si to 😉 😉

tanav
24. dec 2010

Prajeme Vám všetko, čo radosť vzbudí.
Prajeme Vám veľa lásky, to preto, že spája ľudí.
Nech sa Vám na stromčeku všetko šťastie sveta ligoce,
prajeme Vám krásne a požehnané Vianoce.

Táňa a Alexík

denisee
24. dec 2010

Krásný štědrý den a vánoční svátky plné pohody 🙂

maatkka
24. dec 2010

Naaadherneee Vianoce Vam a Vasim rodinkam!!! 😵

bera28
24. dec 2010

Ať vás zima příliš nestudí,
televize tolik nenudí,
stromek ať vám často nepadá,
a vydrží vám dobrá nálada
také v příštím roce.
Všem krásné Vánoce🙂