Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

karmenta
23. júl 2011

@argousek 🙂 no mě by to taky nenapadlo, ale rehabka nás vystrašila že si křiví páteř :(

bera28
23. júl 2011

Hezký večer holky, tak se s vámi zase na čas loučím. Zítra zase směřujeme na jih🙂 Určitě se vám ozvu, kámoš vyřizuje pracovní věci i na dovče, takže notebook zaručen. A kdyby čistě náhodou letos neee, tak za 3 týdny ahoooj🙂

argousek
24. júl 2011

@karmenta já si teda myslím, že by vám neměla říkat, jak jí v tom máte bránit, protože to je asi těžko proveditelný, ale spíš by vám měla poradit cviky na zádové svaly. Podle mně nejlepší je cvičení na tom velkým gymnastickým míči, spousta cviků je v knížce Cvičíme s kojenci a batolaty od Ivy Dolínkový. Já z ní čerpám ještě dneska, jsou tam opravdu cvičení jak pro kojence, tak pak i pro větší děti. Můžu doporučit 😉

drtka
25. júl 2011

@bubu4125 Gratulujem. A očká jej operovali laserom?

bubu4125
25. júl 2011

@drtka ďakujeme! áno, laserom!

denisee
26. júl 2011

Ahoj 🙂 píšu pozdrav z Jeseníků. Zítra jedeme už domů ☹ bylo tu krásně, Vojta nadšenej já taky, že tu byl mezi dětma a prakticky pořád venku. Všechny túry chodil pěšky max. na chvilku na koně nebo do krosny nikdy bych neřekla kolik toho může ujít a pak je ještě schopnej s dětma skákat hodinu na trampolíně 😀 . Daník se tu naučil krásně spinkat v kočárku.
Na tři týdny jedem ještě do Zruče, tam nejsem na netu. Mějte se krásně 😉

simicak
27. júl 2011

Ahoj holky,se musim pochlubit,jsme zacli s nocnikem,opet bez priprav drasticky,tak vcera curala do strampli a dneska uz chodi na nocnik 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Tak je zatim bez nehod,bud ji reknu at jde a nebo uz sla 2x i uplne sama 😵 😵 tak snad ji to nadseni zustane.

@denisee krasne si to uzijte 😉 A Danik je teda sikula,ze toho tolik usel 🙂

simicak
27. júl 2011

jo a co myslim tim bez priprav,ze jsme predtim netrenovali a rovnou jsem ji sundala plenu a je cely den bez plen 😝

lucia00123
27. júl 2011

Damiankovi zapal ustupuje ale liecba musi pokracovat na tych 28 dni tek teraz mame 10 den ☹(((( a Vladko je fesak a kyslik len sem tam potrebuje a uuuuplne minimum ale doktorkas povedala ze domov poju z BA z chirurgie lebo maju velke tie hernie teda Vladko ma az katastrofalne ach jaj ale to duuuuufam bude posledna zla vec a potom budemem mat konecne pokoj, lebo uz maju 3 mesiace a 3 tyzdne a stale su v nemocke a to je na zblaznenie, ja nie som teraz hospitalizovana som doma oddychujem , lebo by ma porazilo ale saom tam kazdy druhy den or rano 6 h do vecera 21 h. Damianjovi davaju 140ml ale on by bol schopny pit aj viac 😀DD ale to mu ja nedavam a Vladko nie je az taky papos ten nejakych najviac 90 ml ale pribera neskutocne rychlo a Damianek dost pomalicky 😀

bera28
28. júl 2011

Cus ženský, koukám, že si asi všechny někde užíváte, máte tady nějak mrtvo. U nás všechno v pohodě, počasí vyšlo (zase se ti meterologové sekli). Zatím pršelo jen dneska v poledne. Svišti jezdí dopol na koni a pak jezdíme na kurty do Blatné, odpol chrápou a řádí na trampolíně. Večer grilujeme, svišťáci se ládují párečkama jak nezavření😀 V sobotu nás čeká přesun do Dobronic a dorazí tam i máma, takže si od predátorů konečně orazím. Už mi dorazily veškeré informace k nástupu do nové práce, tak budu mít posledních 14 dní v srpnu co dělat - podle toho, co po mě chtějí dodat za dokumenty, o vypadá, jako kdybych měla nastoupit k CIA😀 Tak všem hezkou dobrou noc, my jdeme hrát ligu v prší😀 😀

@simicak, Vikule je dobrá 😉 🙂

argousek
28. júl 2011

@bera28 super si to tam užíváte 😉 Tchýně je tento týden na dovolený, tak už se taky nemůžu dočkat až dorazí zpět a já si trochu orazím 😉 U nás teda počasí nic moc, pomalu každý den prší, ale teplo docela je, ven chodíme pořád Uživej si dovolené už ti to brzy skončí 😉

@simicak Viky je šikulka, je vidět, že jsi to asi dobře načasovala, už z toho má nejspíš rozum, tak to tak pěkně jde, jen tak dál
@lucia00123 gratuluji, jsou to šikovníčci, snad ty hernie budou tím poslední, co podstoupí a už budete moct být konečně spolu
Jinak u nás nic nového 😉 😀

simicak
29. júl 2011

Holky,tak jsem bez plen a bez nehod 🙂 Prvni odpoledne curala po sobe,druhe rano si pokadila nohy a od te doby doma bez nehod,jen ten druhy den venkyu se pocurala a treti den bez nehod i venkiu 😵 😵 😵 😵 😵 Chodi curat,kakat,svlika i oblika si kalhoty a i na zachode uz byla. A kdyz mela plenu na spani,tak ze chce dolu a sla se vycurat jeste nez sla spinkat 🙂 🙂 Jo a taky uz z poloviny pozna barvy a napocita do 11 spravne a dal to trefuje - to ma od Verunky a na barvy se porad pta u vseho.

@bera28 buh vi,kde nastupujes 😀 Jinak pocasi my mame na prd,no Irsko,co se da delat,takze doma svetry a venku mikiny,cepky a bundy,ale holkam to neva. Kdyby me videla mamka s tatkou,tak me zabijou. Ja je vypustim oknama ven,i se psem a cumim na tv a pak je jen svolam - u psa to trva dlouho,ten se mi vzdtcjt ztrati,nasi nemaji plot

@lucia00123 tak at jste uz brzo doma,drzim palec

simicak
29. júl 2011

@argousek no krasne jsem to vystihla,ona uz nato byla chytra dost davno,ale doma jsme porad nekde venku a to se neda,takze jsem to mela naplanovane prave na Irsko,kde jsme dva tydnu u baraku,kdyby ji to trvalo dyl. A hned se krasne chytla a ani jednou jsme nasim nepocurali koberec!!!!!! ( to byl taky druhy duvod,proc jsem to nechtela delat doma 😀 😀 😝 )

A ted mam v planu se zbavit dudle,ten nosi jen na spani,ale Veru se ho taky musela ve dvou vzdat,ta to udelala ale dobrovolne,s ni to bude horsi,premyslim,ze bych ho nechala sezrat psem,on ho moc chce a uz ji jeden sezral 😝 😀 Verunka ho dala vile pro jeji miminka na okno a ta ji rano donesla darecek za to,u Vikio to ale nehrozi

hamma
29. júl 2011

Ahoj, kamarádce se 13. narodil chlapeček, měl asi 860 g, jezdí za ním každý den do nemocnice...chtěla bych se vás zeptat, jak myslíte, že bych jí mohla pomoct. Neumím si moc představit, co taková maminka potřebuje - jestli ji vytáhnout ven na vycházku, nebo jak jí ulevit. Co jste potřebovaly vy, když se vaše dětičky narodily? Díky.

maatkka
29. júl 2011

Ahojte babulky 🙂
@lucia00123 chlapci su prekrasni!!! 😵 😵 tak sa tesim z kazdej dobrej spravy od vas a tiez verim ze si drobcekovia (a vy) vybrali uz vsetko zle a uz sa budu mat len a len dobre 😉
@bera28 to mate super 🙂 zavidim koniky 🙂 a budu aj fotecky?
@denisee Vojtik teda ma energie 😉 Lilinku na dovolenke volali motorova myska 😀
@argousek u nas tiez nic nove 😀
@simicak Viki je sikulkaaa 🙂 to musis mat radost! u nas to tiez tak prislo - doslova zo dna na den bez nejakeho nacvicovania a bez nehod... cumel sme mali tiez len na noc a raz vecer som jej ho skusila nedat... prvu noc sa nan par krat spytala ale v pohode zaspala... druhy den sme ju chvalili ze spinkala bez neho tak uz ho ani nechcela... ale u nas vsetko prebiehalo tak hladko (klop-klop) povedali sme jej ze odnasame kocik a od vtedy chodila peso postielku sme zrusili lebo aj tak spavala s nami (do dvoch rokov zaspavala sama v postielke a odvtedy ani za nic) postavili sme jej velku postel a povedali jej ze velke dievcatka spinkaju same a od vtedy si ide sama lazkat uz ju len pridem zakryt a dat pusu a uz spinka... nikdy sme nic nerobili nejako nasilu ani "predcasne" a to sa nam vzdy vyplatilo 😉

maatkka
29. júl 2011

@hamma kazda sme ina a kazda potrebujeme nieco ine... niektorej pomoze ked vybehne von ale mna napr. v tom stave straaasne nastvalo ked ma niekto zavolal vonku (ako keby sa nic nestalo?!?) so mnou kamoska bola par krat v nemocnici ked nemohol mm a hlavne pocuvala ked som sa potrebovala vykecat aj si poplakat... nikdy sa nenahnevala ked sa mi nalada menila podla toho ako sa menil stav malej... vedela som ze stoji pri mne - to mi stacilo 🙂 ty svoju kamosku poznas a na nej uvidis ako sa citi... mohla by si jej napr. kupit knizku "Narodilo se predcasne" 😉 alebo ju nasmerovat sem nech sa pride pozriet co z takych malych babatiek vyrastli za uzasne deticky 😵

simicak
29. júl 2011

@hamma jak psala maatkka,kazda jsme jina. Me treba pomohla kamaradke,ze pozvala moji prvni dceru s moji mamkou k nim nebo na party atd.,takze mi pomahala s prvni dcerou se kterou jsme nemohla byt a nebo kdyz mi nejel autobus,tak me vyzvedla autem atd. Ven se mi nikde nechtelo,nebyl nato cas,nemocnice,prvni dcera,odstrikavani mlika,vyrizovani veci. A jeste nam kamaradi pomohli tim,ze nam shaneli oblecky pro nedonosence,nemela jsem cas chodit na net. Drzim kamaradce moc palecky at je mimi zdravoucke a brzo doma 😉

@maatkka tak to je Lilinka taky sikulak nejvetsi 🙂 Viki taky tak vsechno sama,do velke postele se prestehovala sama a tim automaticky sla Veru nahoru,mame poschodovku, plinky sli hladce..........nejhorsi u nas bude ji naucit usinat samotnou. To umela jako mala a pak buch a nechce mura,vydrzi rvad i hodinu a pak samozrejme blbe spi,ale jak se vratime,tak zacnu s tim a hotovo - to bude boj 🙄

maatkka
29. júl 2011

simi Lili spala presne do dvoch rokov v postielke tak ze som ju tam ulozila a odisla a ona sama zaspala (ani ako malicka nechcela spat s nami v posteli ale sama v postielke)... potom zacala vymyslat a vyliezala aj sto krat za noc k nam do postele tak sme si ju tam teda nechali... potom sme jej postavili novu postel a povedali sme jej ze uz je velka a musi spinkat sama... prvu noc prisla asi 3x ze je spotena a smadna a neviem co 😀 druhu noc len raz ze chce kakat a to aj bola a od tretej noci zaspi sama staci ju ulozit prikryt dat pusu a odist... takze vsetko prebehlo zase uplne v klude bez placu a nutenia 🙂

kmoor
29. júl 2011

Čau ženy! koukám, že sem pořád všechny chodíte 🙂 jsem vám přišla povyprávět, co nového je u nás. za poslední tři měsíce. zvládli jsme kožní kliniku v plzni, eeg a kontrolu na neurologii. na kožním jsme byli kvůli hemangiomu a vzhledem k jeho dřívějším problémům to radši nechají být, že prý to věkem zmizí samo. mohli by to urychlit laserem na podzim, tak máme přijet na kontrolu. eeg bylo nakonec v pořádku, to nevim, jestli jsem už náhodou nepsala. no a včera jsme byli po 3 měsících na kontrole u neuroložky. z mého pohledu se malej hodně zlepšil, sice nechce lízt ani sedět, ale pak si klekl a my z toho byli vydření 😀 pořídili jsme mu hopsací zebru, ta má největší úspěch, helmu na hlavu a samozřejmě furt cvičíme. neuroložka ho zařadila do 8.-9.měsíce a sama uznala obrovský pokrok (jako by to ani sama nečekala). no jo, to je všechno sice hezký, ale pak mi do závěru napsala dmo diparetickou formou. takže z toho jsem byla zase v pr***jestli bude chodit nebo ne mi nedeokázala říct. prej je teď nejdůležitější rehabilitace...takže cvičíme ještě víc, on ty nožky má vážně slabší, ale až tak mi nepřišlo...jsem zvědavá, co na to řekne rehab. tady na tý fotce je taky hezky vidět, jak mu ujíždí levý oko. lepíme okluzivní náplast, občas si to nechá a v úterý jdeme na oční. tak pište, pište 😉

kmoor
29. júl 2011

jéééé, jsem dala špatnou fotku 😀

bera28
29. júl 2011

Ahoooj, tak se zase hlásím 🙂
Simi, toho dudloše zvládnete raz dva. Prostě ho seber a už ho nevytahuj. Takhle jsem to udělala u Kubajze, ale je pravda, že byl ještě mrně (asi tak max. rok a půl).¨Takže ani nedržkoval, kde ho má😀 Počasí vám teda nezávidím, já bych zmrzla.

Maatkka, neboj, fotky budou. Už teď jsem jich za týden udělala 140, a to máme před sebou ještě 14 dní😀 😀

Kmoor, tak hezky cvičte, ať víš, že jsi pro Honzíka udělala všechno. A do lázní vás nikdo neposílá?? To by mu bodlo.

Svišti dnes ráno měli poslední jízdy na koních, pak jsem s nimi jela vláčkem do Blatné, po poledni tady byl 15minutový liják 😝 Nakonec se udělalo hezky, tak jsme vyrazili do vedlejší vesnice na pouť. Posadili jsme svišťáky na řetízkáč, páč jsme si mysleli, že je pro úplné prťavce a on byl spíš pro větší děti a lítal teda neskutečně. Já bych se z toho po...a, ale svišti výskali radostí. Měli to celé pro sebe, tak byli nadšení. Pak byli na lodičkách a na autodromu a ještě jim táta vystřelil růže 🙂 Zítra se přemisťujeme do Dobronic, hlásí vedra, tak kéž by. Zase bychom si dali raft a tentokrát i s babičkou.
@vladimuraz a @mispuli, jestli se chcete srazit, tak bych to viděla asi až na ten další týden, až tam nebude babička. Pokud by to šlo jen tento, tak to bych přijela bez dětí, babička je ráda pohlídá a já budu mít volno
😉 Ozvěte se mi ale na mobil, teď už nebude k dispozici počítač (s největší pravděpodobností)
Hezký večer všem🙂

argousek
29. júl 2011

Holky já si musím u vás postěžovat. ☹ ☹ ☹ Dneska mně nakrknul manžel, já třeba Adámka za něco chválím a on mu třeba říká, jak to dělá nebo říká blbě. Třeba teď říká docela hezky takovou říkanku z logopedie, docela se snaží to vyslovat i pěkně, vkládala jsem to na fb. No a manžel mu říká, že mu vůbec nerozumí a vůbec ho nepochválí, že se snaží 😝 No a když má nějaké pokroky, tak to jen přejde a pak jen říká, že ten kluk od sousedů už umí to a to. A že už cvičí s hasičema a chytá ryby a já nevím, co. Tak jsem mu to řekla, že mně to se.., když to takhle říká a že ho vůbec nepovzbuzuje, ale jen utlouká a on na to, že já ho zase jen pořád chválím a přitom není za co. Tak je mi z toho nějak na nic. My máme absolutně rozdílný názory na výchovu ☹

argousek
29. júl 2011

@kmoor malej je šikovníček 😉 Věř mu, on to zvládne 😉

maatkka
1. aug 2011

Dobre ranko babulky 🙂 co tu je take ticho? Uhorkova sezona??? 😀 Ako sa mate? My sme boli na Janosikovych dnoch v Terchovej a vcera v aquaparku v Turcianskych Tepliciach - aj so svokrom takze sa venoval Lilinke a my s mm sme mohli relaxovat 🙂 Dneska sa chceme ist len bicyklovat na vodne dielo lebo vecer uz ide mm do roboty a zajtra idem s kamoskou (uz je skoro v takom tt. v ktorom som ja uz rodila) kupovat vybavicku pre jej buduce miminko - sa tesiiim 🙂 No a nech uz je kooonecne pekne - radi by sme este niekam vyrazili aspon na par dni...
@argousek viem si predstavit ze ta taky postoj mrzi - aj mna by to teda mrzelo... si super ze Adamka tak chvalis a podporujes vdaka tomu ma urcite vyssie sebavedomie a pochvala je ta najlepsia odmena a motivacia (ja si tiez myslim ze nam ide s Lilu vsetko tak lahko lebo ju stale za vsetko vychvalujeme - mm je na to odbornik ten jej vyvolava aj z roboty aby ju pochvalil ako pekne spinkala a papala a blabalba 😀 )... na druhej strane ho mozno aspon nezlozi kazda kritika kedze je niekto na nho aj taky tvrdsi... urcite Adamka aj ocko sem-tam pochvali 😉

kmoor
1. aug 2011

Nazdárek holčiny!
taxme dneska byli na rehab., no fakt mě zajímalo, co řekne na tu zprávu z neurologie naše rehabilitační. tak mi bylo řečeno, že to je ještě dobrý (no fakt to mohlo bejt horší), že to čekala a že je to normální po tom všem. no taxem si z toho přestala dělat hlavu, protože mě překvapila tím, že Honzík už je ve fázi nezralého lezení!!! 🙂 takže @bera28 🙂 , jestli bereše nezralé lezení jako lezení, tak nám můžeš do tabulky připsat v 15měsících korig. 🙂 a ptala jsem se na ty lázně! jeli bychom do teplic, ale malej musí bejt nejdřív naočkovanej, páč vůbec není. to nás čeká až teď, když nám neuroložka napsala diagnozu dmo. takže počítám s tím až na jaře ...
@argousek: ale je dobře, že si mu to řekla, ať se nad tím taky zamyslí, ale je jistý, že malej má od každýho něco 😉

simicak
1. aug 2011

@argousek no jo,to jsou chlapi,oni takovym vecem nerozumi,s ti nic nenadelas a i kdyz mu to reknes,tak mu to stejne nedojde 🙄
@kmoor tak to je Honzik teda sikulak skoro lozici 🙂 Drzim palecky s pokroky!!!!!!!

My stale v Irsku,ve ctvr.domu,ale to uz stejne mam i doma plan nabity poruzne. Jinak do skoly jsem nic neudelala,tak teda supr,v patek mam totiz hned skolu a dostala jsem s sebou praci,ale sama s holkama to je nemozne a vecer chodim spat s nema 😝

mispuli
1. aug 2011

@simicak kámoši z bandy letěli dneska do Irska,tuším na 12 dní,nevím kam přesně,půjčili si tam auto a budou přejíždět a popojíždětr po palírnách,přírodě,památkách a tak.. 🙂

simicak
5. aug 2011

@mispuli,my se vcera vratili,takze kamaradi budou mit uz i pekne pocasi 😝

Holky,me se tak domu nechtelo,normalne bych na stare kolena mohla bydlet s rodici 😀 A samozrejme jsme meli pocasi na prd a v Uk tropy a v den priletu obrat,v Irsku slunicko a v Uk deste a hlasi je na dlouho 🙄 Tak jsme to meli i jak jsme leteli do Ceska,tatka rika,ze jsem jak carodejka a nademnou se vznasi cerny mrak 😀 Jo a zpatecni let byl otresny,takze jsem rada,ze uz nikam zas dlouho neletim!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I holky se baly a to je co rict,Verunka litani miluje a k tomu cislo letu 666. Dnes odpo uz mirim zas do skoly - ble

maatkka
5. aug 2011

simi ty bosorka 😀 hlavne ze ste stasne dosli domov... a uz skoro bez plienok 😉
ja sa musim pochvalit ze Julia ma uz aspon z casti novu izbicku (prednarodeninovy darcek) 🙂

maatkka
5. aug 2011

a este par fotiek... z poslednych dni 🙂