Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

maartinkaa
3. sep 2009

ahoj maatkka ja som mala so svojim druhym synom preeklampsiu a s prvym nie a ani s dvojickami 😉 tak sa neboj

petrach
3. sep 2009

jecidlo me se to hned nezdalo,to je blb..a nešlo by to vyřídit na ten Synflorix?? nebo se nejak domluvit s dr a dat to na prevenar a ona by ho prodala dál?? je to fakt hodne penez
ale míry mate krasne,maš nove fotečky?? dej nejakou at vím jak rostete..a jak s tím otačením? jde jim to? u nas furt nic 😒

matkka tak vydíš 😉 martinka je ti příkladem že to jde..jsi mladá a zdravá,neboj se toho..Julinka bude chtít časem kamoše nebo kamošku a dve deti jsou uplne neco jineho než jedno,to vydím až ted,ja taky dlouho nechtela ani slyšet a ted jsem moc rada,že jsme do toho šli.i s temi zažitkami to stalo zato 😉 ,

Argousku tak jak je???
Fajn co školka???

jecidlo
3. sep 2009

petrach: jeste se na to nejak poptam, ja ty penize na deti samozrejme dam, ale stve me to:(
mas tam dve fotecky, ale nejake ted moc nefotime, musim se polepsit aby mi pak nevyrostli a ja nic nemela!!
no koukala jsem ze vy mate nadherne tvaricky a taky teda Simonek ma kraaasny oci a Eliska teda taky ale na Simonkovi to vic vynikne.
Matej se toci o 106 akort to neumi zpatky, zkousi ty kolinka pod sebe ale nejak mu to jeste nejde. Maruska se otoci na bok tak 1 za den, je lenoch nesnasi to na brisku nejradeji je jenom na zadickach. Aspon ze uz krasne povida a uzasne se smeje, ale jeste se netoci. Ale doktorka stejne rikala, ze je sikovna.

Maatka: to se nemuzes takhle dopredu stresovat, jo muze se to stat i u druheho ditete, ale taky nemusi. Nesmis malovat certa na zed. Urcite si te doktori budou hodne hlidat az to prijde, neboj 😉

argousek
3. sep 2009

tak už to máme za sebou, nic to nebylo, ani moc při uspávání neplakal a po probuzení vůbec, byl i brzo vzbuzený, že se doktor divil, že je tak rychle vzhůru Tak jsem ráda, že jsme na to šli, nic to nebylo a alespoň od toho bude mít pokoj, protože ho to bolelo, nechtěl na to vůbec kousat

maatka teď to vůbec neřeš, jestli druhé dítě nebo ne, je to pro tebe všechno čerstvý. Já jsem byla taky hrozně zarytá, že další ne a nikdo mně nepřesvědčil. Pak to tak nějak přišlo samo a řekli jsme si, že jedináčka nechceme a že kdyby byl větší věkový rozdíl, tak by jsme měli jedináčky dva, tak jsme do toho prostě šli, buď a nebo. Ale ještě tak před rokem jsem o tom nechtěla ani slyšet 😅

fajn
3. sep 2009

Arg. uvidíš že to zvládneš .Máš nás a my tě podržíme 😉

Je fajn že už to máte za sebou a už to bude jen a jen lepší.

Maatka neboj vidíš na Janině jak to zvládla tak to zvládneš taky. Já sice tady házím frajerku ,ale kdyby byla Didka první tak Andreu nemáme. To bych asi nezvládla.

Jinak školka dobry akorát kdyby ona se tak nevztekala jinak dnes ve školce nebyla ,byla na očním. Tam ji sestra zalepila oko chytla nerva že nic nevidí a sestra ji říká no ty seš ale škaredá holka. A mě řekla maminko běžte si ju uklidnit ,tak jsem beze slova odešla ze sesterny a kdyby to vyšetření nepotřebovala tak jedu dom. Paní dr. ji zná od 650g a mě taky zná a ona je strašně hodná ,tak jsem si ji vylila srdíčko ,a řekla mi že to co máme za sebou my tak to nikdo nepochopí a že se mám na všechny vykašlat.
Jinak říkala že nález je pořád stejnej tak aspoň tak. Zkoušela ji zalepit brýle takovou průhlednou náplastí a Didka ji řekla ať ji to oddělá že pak nic nevidí.

mila01
4. sep 2009

Ahoj holky,delší dobu jsem tu nebyla a jen přijdu,vidim tu nejkrásnější zprávu :

Argoušku - gratuluju.Držím hrozně moc pěstičky,ať je vše v pořádku a ať u tebe vidíme 38tt.Strašně ti to přeju.Koukni na Janinku,nakonec přenášela - doufám,že na tom budeš stejně.

Omlouvám se,ale jen jsem to tak prolítla,četla jsem super váhové přírůstky i centimetrové u Adagar,vážně už chystej výbavu - za pár týdnů ho máš doma 😉 ,

Fajn - školka super,oni tam Didku trochu srovnaj,neboj.Myslim,že měla nejvyšší čas,aby tam nastoupila.My jak vodíme Andejku do školky,tak tam chce Kája taky každý den zůstat.Už je v seznamu,má už i obrázek - modrý hrneček.Jsem zvědavá,jaký to bude,až jí tam opravdu nechám.

Ve středu jdu na pracovní pohovor,tak mi držte pěstě.

Prolítla jsem hlavně poslední stránku - Maattka - neboj se druhého dítěte,přesně jak píše Fajn,vzpomeň na Janinku,koukni na druhé nedonošence na Deinu a na Guitz.A Argoušek bude taky určitě v pohodě.Já bych teda do druhého šla,kdyby byla Kája první ( ale já vim,mě se to řiká,když už mám dvě- ale já bych šla klidně i do třetího,kdyby to bylo možné 😀 ).

adajar
4. sep 2009

Ahoj holky tak dneska jsme poprve cvicili Vojtovku sice jen takove stimulacni cviky na dychani a brisni a svaly. A kakani zase nic moc a pristi tyden dostanem tansfuzi mame malo zeleza.

Agr teda gratuluji.

fajn
4. sep 2009

HOLKY TEĎ MI VOLALA PANÍ UČITELKA CO dIDKA. TO JSEMteda hleděla,řekla mi že mám za sebou velkej kus práce .To mě teda moooooooooc potěšilo.Říkala že sedí doma u kávy a přemýšlí jak si najít cestu k Didce.Dnes měla Didka havárku ve školce,přišla jsem pro ni a ona hned že ji pan klavír hodil paličku na hlavu. Tak učitelka říkala že jim hrála na klavír a všichni seděli na židli akorát ona ne. A že ji hleděla na ruky jak hraje a navrchu měla bubínek s paličkama a ta jedna spadla přímo Didce na hlavu. 🙂 Taky mi dnes ukazovala jak cvičí ve školce .

maatkka
4. sep 2009

Ahojte vsetky 🙂 Velmi pekne dakujem za vase povzbudenia ste zlate 😉
Jecidlo akoze ta fotka kde sa drzia za rucicky je neuveritelne rozkosna 😀
Argousek tak ste to teda zvladli paradne. Adamko je hrdina 🙂
Mila drzim paste... napises ako si dopadla?
Fajn to sa tak pekne cita si ju pri tom zivo predstavujem ako cvicila 🙂 To je mile od tej ucitelky. Naozaj si tu pochvalu zasluzis. Ja som sa dnes nudila kym Lilinka spinkala tak som si citala aj starsie stranky tejto temy a dlllho som nad vami rozmyslala ze naozaj co vseeetko mate za sebou ze tie styri roky - naozaj klobuk dole pred tebou... aj pred Didkou samozrejme - je to maly zazrak 😵

maartinkaa
4. sep 2009

fajn, prajem ti vsetko najlepsie s malou didkou, a aj ten kusok pokoja a oddychu co teraz urcite mas ona ten detsky kolektiv velmi potrebuje aj ked to nebude lahke, ale to chce len pevne nervy a cas, ale ona to zvladne, je to sikulka 😉 😉 😉

maartinkaa
4. sep 2009

ja mam tiez takeho diabla doma co ani za ten svet neobsedi a pri kazdej domacej ulohe vylezie aj tri krat na stol 😀 😀 😀 , ale je moj a ja ho milujem 😀 😀 😀

petrach
4. sep 2009

fajn ta učitelka bude dobra,když nad tim tak přemyšlí,ono to pujde uvydíš,to že neposedí není vada 😉
jinak mela velkou pravdu,to co mate za sebou je kus cesty a ty si zasloužíš metal,jak jsi to zvladla..co si budem vykladat kdo ty deti vypiplá 🙂

milo moc te zdravím a přeju at pohovor vyjde 🙂 a co holky??
martinko koukla jsem ti do alba ,předne vam to s manželem moc sluší 😉 a maš krasne kluky..
drobečci jsou užasní na všech fotkách,kolik ted važí??

argousku to je dobře že to mate za sebou a v klidu,ted užívej tehu a hodne odpočívej,to delá moc,šetři se a negruntuj,využij celou rodinu at pomuže kdo ma ruce 😉

jecidlo krasne fotky,vypadají stejne nedonošene jako Šimonek,krasne to dohnali šikulky..
Matysek je stejne borec,co jsem tak sondovala jak se kdo kdy točí,tak co jsem slyšela tak až kolem 6 korigovaneho mesíce 🙂 a Maruška se aspon snaží,ten muj lenoch jak zjistí že je hračka dal a začne se už už točit,tak si nakonec vezme neco blíž 😀

argousek
4. sep 2009

fajn to bude určitě dobrá učitelka, když na dětmi takhle rozmýšlí, jak by si k nim našla cestu 😉 Dianka ji bude milovat a do školky bude chodit moooooc ráda. 😉 A ty si alespoň odpočineš a nabereš konečně trochu energie
😉

adajar
4. sep 2009

Fajn uzasnej prstup teda ucitelky a myslim ze je ti i ted dobre na dusicce ze nekdo pochvalil tvou usilovnou praci. Takze gratuluji k vyberu skolky ze jste meli stesti na pani ucitelku a myslim ze Didince se tam bude libit. 😉 😉

fajn
5. sep 2009

holky já vám z celého srdce mooooooooc děkuju.

Milo taky držím pěsti ať to vyjde.

Já kdybych vás tady nenašla tak se tady z toho asi pose.. Když si ty svoje problémy vypíšu tady tak je mi hned líp. Andrea mi říkala mami tak se vypiš ,ona má deníček a tam si píše. Kterej si den si ho zapoměla schovat a já zvědavá matka ...je asi zamilovaná do nějakyho Marka asi je to spolužák. Včera přišla a furt o něm mluvila ..holky to je vám prča ..jestli jsem byla taky taková ? asi jo.
No nesmějte se za chvilku vás to čeká taky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bera28
5. sep 2009

Argousku, to je super, jak ten zákrok Adámek zvládnul. Teď ho ještě čeká ten krček, ne?

Fajn, holky už všechno napsaly - fakt máte naprosto úžasnou učitelku a tys toho za ty 4 roky zvládla požehnaně. Smekám!
Myslím, že jsme takové byly všechny - taky jsem si psala deníček😀 😀
Milo, Tobě budu určitě držet palečky. Pak dej vědět, jaké to bylo.

Holky, jsem fakt pako. Jak jsem vám psala, že mám strach, že Kubajz nebude chodit, tak jsem si ty stresy mohla ušetřit, protože jsem včera byli na RHB, kde mi nechala zprávu doktorka, u které jsme byli s dětma na kontrole ještě před prázdninama, no a jak jsme tu celé léto nebyli, tak jí nechala u rehabilitační. Kubajz tam má napsáno, že v kvantitě odpovídá korig. věku, jen je třeba zlepšit vertikální polohu. Stačilo mít tu zprávu v ruce o 2 měsíce dřív a byla bych v klidu🙂
No jinak svišťové v Praze řádí, to je děs. Doma je to nebaví, tak je odchytávám na stole, na gauči, v psí misce se žrádlem, v květináči apod. Už z nich fakt šílím. Potřebovala bych mít nějaké pole, kam bych je vypustila a byl by klid. Anetka nechce být vůbec v kočárku, furt by jenom chodila a představte si, už zvládá i obrubníky s držením jen za 1 ruku nebo za kapucu.
Tak krásnou sobotu!

adajar
5. sep 2009

bera ty jo no pekna zprava ikdyz az takhle pozde no.

Hele nerikej ze ti to leze na mozek. 😀 😀 😀 Ne absolutne chapu jak se citis asi tak.

Holky jinak malej byl vcera tak vzteklej celej vecer zase kroutil hlavou a hlavne zaboril CPAP do deky a ehodlal se hnout ani tam ani tam jako bude mit nos jako prasatko jak s nim porad reje. No ja jsem ho srovnala na bok s hlavou a znova no ja znova na bok a pak uz byl klid.

fajn
5. sep 2009

bera tak je přivez k nám máme dvě velky zahrady tak tam se můžou vyřádit. I slepice na dvorku 😀

fajn
5. sep 2009

Ráno se Didka vzbudila a říká ,,co je dnes ? Říkám sobota a ona dnes je školka zavřená co budu dělat a kde je Anďa ? Jestli je ve škole tak já jdu taky 😀

fajn
5. sep 2009

ůpůé=é.ůpůp=opooiiúúoppppoiipoi§íklkk§llůlů.l,mpolůmkp§iokl§)ůkloé
ú§¨)ůl,§ m,,
lůopů§p=lizuzzgtzzzzztt

bera28
5. sep 2009

Fajn, tak po návštěvě svišťů už byste žádný slepice neměli. To ti garantuju 😉
Vidíš jak se Didce ve školce líbí, to je paráda. A ty budeš mít konečně čas si také orazit. Zasloužíš si to!

bera28
5. sep 2009

Holky, vím, že je asi ještě brzy, ale nemáte nějaké tipy co koupit dětem na Vánoce? My jsme loni, to bylo dětem půl roku korig., koupili velkou hrací deku, mluvicí hrnec (to je hitovka do teď), pejska na baterky a nějaké drobnosti. No a letos pořád nevím. Hlavně jsem si řekla, že chci všechny dárky pořádit do půlky listopadu, než odletíme na dovču. Pak už budou všude davy idí a to šílím. Tak budu ráda za jakýkoliv tip. Jo a ptala jsem se rehabilitační, co by nám doporučila mobilního (odrážedlo, tříkolku atd.), co by jim prospělo, tak řekla, že to promyslí a řekne mi příště. Tak vám to pak napíšu.

maatkka
5. sep 2009

Fajn mozno sa mi budes smiat ale ja som skoro ako ta tvoja pubertacka 🙂 Ja si pisem taky Julinkyn dennicek od kedy som zistila ze som tehotna 😀 A tiez mi to moooc pomohlo aj ked som este nevedela o MK...

jecidlo
5. sep 2009

petrach: no tak dalsi pecka matej uz mi vali sudy🙂)zjistil ze uz to umi az obracene a uz jede🙂)no holt je fakt hodne sikovnej, akorat, ze proti nemu ted vypada Maruska, ze je hodne nesikovna ale ja vim, ze to tak neni. Nechci na ni spechat. Akorat je strasne divny mit ty deti takhle rozdilny

petrach
5. sep 2009

jecidlo ty jo,ten je dobry!!!!no my jsme ve dle nej taky jak nemehla...mame v pondelí rhb a musime to probrat a to vem že vy necvičíte a my drtíme 4x denne 😉
moc moc gratuluju!!!!!!!!!!

fajn zrovna jsem ted přemyšlela asi před tydnem,když slyším, od sousedky dceru jak je hrozne neštastne zamylovaná,jak už bych ten vek nechtela,bouřej se hormony a vše se moc prožívá 😀 byli jsme taky takové,a bylo to krasné 😀
Dianka si asi školku zamylovala,to je super

bero ja už darky řeším taky..Elin diostane určite aktovku a barbínu,a nejake drobnosti a malí nejake leporela a prave vubec nevím co,chci neco aby ho to motivovalo

adajar a kolik mate vahu????? nediv se mu,pořad do nej nekdo vrtá a nemá klid,brouček malinkej 😉

adajar
5. sep 2009

jecidlo dneska vazil 1160g. Jinak byl to dneska velkej broucek a byl moc hodnej odpoledne i vecer. 😉 😉 😉

Jinak vanoce nevim vubec co bude nebo nebude.

bera28
6. sep 2009

Petrach, to jsem ráda, že ještě někdo řeší už Vánoce🙂 Já jsem si každý rok říkala, že jen blázen může nakupovat v září, ale letos fakt čím dřív, tím líp. Už jsem vymyslela 2 dárky - dětský stan do bytu, ten jsem našla v IKEA a hopsadlo zebru. Tu jsem viděla na RHB, hrozně se mi líbila, ale nikde v obchodě jsem ji nenašla. Objevila jsem ji až na MMB, ale tam zase nemají atest zdravotní nezávadnosti. A tak jsem dostala tip na zdravotnické potřeby. Tak doufám, že jí seženu. Jinak všude prodávají koníky, jeleny atd., ale ty jsem viděla i na tržišti u Vietnamců, a to mi příjde docela o hubu.

Adajar, paráda. Je super, že u Apolináře začínají s Vojtovkou tak brzy. Uvidíš jak mu to prospěje.

Zítra k nám přijede jedna maminka, se kterou jsem se seznámila v Podolí. Má chlapečka 25+6, narodil se asi o 14 dní později něž ti moji. Tak se na ně moooc těším. Byl dlouho na kyslíku, i doma měli kyslík, ale jinak je to kluk šikula.

andulka4
6. sep 2009

Fajn .......prostě paráááááda 🙂 narazila jsi na super úču 🙂 to ti přeju a konečně si odpočineš 🙂

adajar
6. sep 2009

bera ty jo krasne darky mas vymyslene. No po me chce pomalu rodina co nam maji koupit pro maleho, ale ja nevim co vse budem potrebovat a nejak se nemam k tomu to sepsat, ale asi bych pomalu mela co to co mi chybi.
Jinak nas mladej se stale pere se CPAPem a proste ho sundava no. JInak vazime 1175g. A jinak zabaleni nam vydrzi tak hodinu a pak se deka rozkope teda nas mladej. No a ja zacinam uvazovat ze se presunu do Kladna.

mia81
7. sep 2009

ahoj adajar maly ti krasne pribera 🙂