Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

maatkka
15. sep 2009

petrach ja som sa tiez vzdy bala ze po ockovani sa vyvojovo zabrzdi dokonca som niekde citala ze vrati spat ale u nas sa nikdy nic podobne nedialo tak neboj 😉 my sme boli ockovani poslednou hexou vcera a bez akejkolvek reakcie - do vecera s ocinkom vyvadzala a rehotala sa ze to museli pocut vsetci susedia 😀 v noci som sa zobudila asi 4 x a suksala aspon cielko a lycka ale vobec ich nemala horuce tak som ani teplotu nemerala a nechala ju spinkat. teplotu po ockovani mala len raz ked dostala hexu aj prevenar naraz. ked to dostava samostatne na striedacku tak nikdy teplotu nema. ja by som jej to naraz uz nedavala pichat! inak my vzdy po ockovani davame studene obklady na nozicku a nikdy sme necvicili. dr. nam to sama vzdy pripomenula po ockovani (ze v ten den nechodit von a necvicit) a na rehab. ked sme povedali ze ideme na ockovanie tak vzdy vyratala termin aby to bolo min. tyzden po

denisee
15. sep 2009

maatkkka: ke kameře byly i kabely na propojení s PC nebo do televize, takže propojím kameru s počítačem, klasicky přes USB kabel a myslím, že by to mohlo jít i přes bluetooth 🙂

argousek: a kinezioložku vám doporučil kdo, myslím, že na tom hodně záleží, aby byla opravdu hodně dobrá!!! a ty peníze jsme fakt nevyhodili ☹ Já asi počkám, až jak se Vojtík bude rozvíjet a když tak tam zajdu, až bude větší, aby to šlo přímo přes něj. Mě třeba jen štve, jak v některých knížkách píšou, že i příchod na svět císařským řezem je ovlivní, že nejsou pak tak průbojní atd.... a co teda teprv ten dlohý pobyt v inkubátoru. No uvidíme.

maatkka
15. sep 2009

Musim na toto napisat - aj ked mi je jasne ze to urcite aj take malinke deticky nejako ovplyvni tie prve zazitky na svete sposob porodu a to vsetko co sa s nimi dialo potom - ale ja si myslim a verim v to ze vo vacsine pripadov je ooovela dolezitejsie ake maju aj nadalej skusenosti pristup a rodinne zazemie v ktorm ziju. Myslim ze na to ako sa dieta citi a ako niektore situacie preziva ma vacsi vplyv jeho povaha vychova prostredie v ktorom vyrasta a skusenosti ktore zaziva ako sposob narodenia... podla mna by sme podla povahy alebo podla toho ake su deti neskor priebojne a pod. ich nevedeli rozdelit do skupin - narodene prirodzene a narodene sekciou - proste v obidvoch skupinach by boli deti rozne.

petrach
15. sep 2009

nanya konečne 😀 už jsem si delala hlavu,co se deje..neuroložku mate spravnou,taky bych ji brala a dobře je že je Danulka v pořadku,ozvi se občas jak se máte 😉

mattkla nam dala obe naraz ☹ tak uvydíme,doted byl v pohode,protože spal a ted začíná knourat a nadavat a nam řekla že ven mužem,tak se v tom vyznej 😲

susika ja občas taky bulím,sedne to na me a pak je zas líp,aspon ten stesk a smutek jde z tela ven..Zuzanka je krasná zdravá holčička,s tím jidlem se to spraví,ale hned to nebude no,přibíra vám? proste je drobíšek,ale krasnej..ale řešila bych to taky,to každa tady 😉

andulka4
15. sep 2009

Ahoj holky 🙂
vůbec nemám čas 🙂 psát natož číst takže doufám že se máte všichni fajn a jste zdraví

u nás jsou pokroky jak blázen 🙂 Mluvení nám jde perfektně 🙂 Byla jsem 3dny pryč a úplně čučím kolik ho babička naučila nových slov. Přišel za mnou a řekl "dej mi bobon" 😀 (jej mi bonbon)

jinak jezdí už perfektně na odrážedle a já za ním utíkám jak šus 🙂

taky nám strašně vyrostla nožička a budeme potřebovat zase nové botičky (č.24) což za 5měsíců chození už jsou 3tí :( :( :(

susika
15. sep 2009

petrach. ved práveže asi ani nepriberá. na začiatku jula mala 9,2 kg, potom mala už 9,7kg a 2.9. bv poradni mala len 9,5kg, čo nechcela papať. vtedy to ešte ale nebolo také okaté ako teraz k posledku, žťe odmietala všetko, okrem čaju. už som myslela, či jej niečo nie je(napadla ma cukrovka), vtedy sa vela pije a eporiberá.ale nemylsím na to, ved inak je v pohdoe, ani unavená nebýva. skor má energie aj za 10-tich. dnes to už bolo lepšie. ani neviem, čím to bolo. zo sližikovej polievky vyjedla aspon "vodičku", slížiky papala len také samostatné...a malis me žemlovku a jedla ju ako najatá. kukla do pokazeného šuplíka, že je tam "BU".netuším, odkial to má, ale asi myslí "bubáka", ja osm ju nikdy neplašila takým niečím, jeden den s tým sama prišla, ale nejaký strach nemá, smeje sa pri tom. tak som je povedala, že ked nebude papať, pustím von toho "Bu" a všetko jej spapaá🙂)to ste mali vidieť, ako to do seba hádzala🙂)no, ale ešte nie je koniec dňa. a bola hladná, lebo ráno len mlieko vypila, čo si rozkázala, ani sa toho nedotkla. bude ranajší jedák po mame, mne tiež ranajky akosi nejdú, ranajkujem nasilu koli nej, nech vidí mna, možno začne. zobudila sa, vypytuje olovrant, ideme zbuchať niečo a uvidíme, ako večera🙂))

maminy-ja by osm fakt rada vedela, ako to funguje, tá kineziologička....že "vidí" do človeka.....ako vybrať tú správnu?kto tam odosiela detičky? obvodáčka, či sa rozhodnete samy? fakt by som ju rada navštívila aj koli sebe, malá sa mi vidí byť v poriadku, psychicky, len tie plocháčiky stále riešim, musím ju objednať k jednému vraj špeciálnemu ortopedovi do Ziliny....inak je to malá nezbednica, výmyselnica🙂))

andulka, aj nám rychlo vyrástla nožička. my máme v. č.22 ale tie sú jej širokánske a 21, je vraj polčíslo a v zdrav. potrebách sa nejdajú kupiť, tak bojujeme s trochou velkou botkou.a v obuve som jej skušala 21 a ani som jej ich nenatiahla. mám pre nu riadne ortopedaky, čo nám poradila rehabka, ale sú jej velké. velkosť 22, 21 nevyrábajú a 20 jej boli už akurát a terz by jej už boli malé...

andulka4
15. sep 2009

Susika tak číslo 22 měl Davídek tak v roce 😀 tedy vlastně v 9,5měsících 😀 Ono ti kluci jsou v tomhle šílení....nohy jim rostozu velmi rychle

petrach
15. sep 2009

susika držím pesti,bude to dobre uvydíš..tu kineziologii chci taky skusit

začínám byt hysterka,mali odpo prozvracel,muže to byt po očkovaní?? ted konečne usnul a ja u nej sedela,kdyby zas začal,bojím se že to vdechne a udusí se,ted sedí muj manža 😒
me to tak rozklepalo,tak strašny des z toho že se mu neco stane..
budu u nej sedet i v noci,taky se tak bojíte??
fakt mam hrozny strach že mu neco bude ☹

bera28
15. sep 2009

Susi, i donošenci okolo dvou let už moc nepřibírají. kámošky dcera má 11 kg už půl roku🙂 Roste, ale nepřibírá. A důležitý je růst, ne váha. To mi vždycky říká naše pediatrička, když tam příjdu s těma svýma vyzáblinama. Fakt nechápu, jak mohli být dřív tak hrozně tlustý a teď jsou jak koncentráčníci.
Co se týká kineziologie, ta není na doporučení lékaře, je to alternativní metoda. Přečti si o tom něco na netu a spíš bych doporučovala jít k nějaké, na kterou budeš mít dobré reference od někoho známého. Ale rozhodně to není samospasitelné. Mně vždycky řekne to, co se opravdu děje a přesně to popíše, aniž bych jí něco řekla, ale jak jsem už psala, nejsem si jistá dalším výsledkem. Já tam chodím hlavně kvůli tomu, že se s dětma nemazlím, já na to prostě nejsem, tak si říkám, že jim nemůžu žádným muchlováním případný psychický blok zmírnit, že to prostě udělá někdo za mě (což je samozřejmě blbost, ale musím mít pro sebe nějakou omluvu
😉 Ještě že mají prckové chůvu, ta se s nimam mazlí a jim to evidentně dělá dobře. No Anetka vydrží tak minutu a šup už zasr někam šplhá.

Andulko, Davídek má teda tlapu🙂 Anetka má č.20, první jsem jí kupovala 19, a ty má už 2,5 měsíce.

Já mám čím dál větší rýmu, ani jsem nešla s dětma plavat. Byl jen Kubajz s chůvou a já byla s Anetou doma. A to je venku tak krásně!

bera28
15. sep 2009

Susi, jen abys měla představu, tak jsem dala do alba fotky prcků, když jim byl měsíc korigovaně. Tak můžeš porovnat, jak vypadali tenkrát, cvalíci, a jak teď. Já být tebou, tak se nějakou váhou nezabývám. Jak vidíš, za rok může být všechno jinak🙂

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

denisee
15. sep 2009

Petrach: malýho mi je líto, snad to nic nebude 😒 co horečku nemá? Taky mám vždycky strach, ale máte monitor dechu ne?

bera: promiň, mi otázku, ale proč se nemazlíš s dětičkama?

bera28
15. sep 2009

Denisee, já na to mazlení prostě nejsem. Asi to bude tím, že jsi nikdy po dětech zvlášť neprahla a upřímně, když jsem zjistila, že čekám dvojčata, tak jsem to 3 měsíce hoooodně rozdýchávala. Já vím, že je spousta lidí, co by dali za dětičky cokoliv a muchlovali by se s nimi od rána do večera, ale mně to prostě nejde. Já si je třeba vezmu k sobě, že se teda pomazlíme a po chvíli už si říkám, že to stačilo a radši jdeme blbnout. A taky jsem z nich někdy tak vycuclá, že jsem ráda, když je někomu předám, ať jde s nima ven a já je nevidím. Ale jinak je samozřejmě miluju🙂
Navíc u nás v rodině jsem já ta "zlá" - tatínek by je neplácnul ani za nic. Já zase naopak říkám, že musí mít režim a nechci je rozmazlit. Když si představím, že by třeba jedno jedlo nebo spalo jindy, než druhé, tak to bych už nedělala nic jiného, než kolem nich běhala. Takhle jdou prostě do postýlky i přes den ve stejnou dobu a když jeden usne a druhý ne, tak tam prostě je tak dlouho, dokud se nevzbudí ten první.

denisee
15. sep 2009

bera: já bych se zas i mazlila, ale na to asi zas nebude moc Vojtík, pořád mi zdrhá ☹ . Ale jinak to co píšeš, celkem chápu. Já si někdy říkám, jestli na toho mýho nedonošeňáčka nejsem taky moc přísná, i že bych ho po tom všem měla spíš rozmazlovat, na to, ale budou u nás spíš babičky a manžel.

susika
15. sep 2009

Bera-akí sú krásni....Anet sa podobá na mojho drobca. ako keby som ju videla🙂)tieuž také bledé vlásky, to sa vždy smejem, po kom ich má, my sme obaja tmavovalsí a aj v rodine sú tmavovlasý ludia. ked sa narodila, mala vlasky čierne ako káva🙂)))a dlhéééé. všetky vypadali....nám tiež topky v. 20 vydržali celé leto a odrazu z nich vyrástla.tiež som za režim, aspon sa dá podla toho niečo naplánovať. tiež ukladám spať v jednu hodinu a bud tam leží alebo zaspí, alebo zaspí až o hodinu a tú hodinu si vyspevuje, brble, alebo len tak vykrikuje a 20x za nou dobehnem....inak nehrozí, aby bola rozmaznaná. ked poviem nie, možu aj traktory padať a bude "nie", to ona dobre vie.....ale ked niečo slubim, tak to dodržím🙂) iank Bera-to sme všetky radi, ked si na chvílku od drobcov oddýchneme, ja som s malou stále, tak viem o čom hovorím. od kedy sa narodila, asi 2x mi ju zobrali rodičia a 2-3x som mojhoi chlapa vyhnala s nou von, inak stále sme iba spolu....

petrach-tiež solm niekedy strachoprd. malá je hrozne aktívna, dnes zasa vyvádzala v posteli a praskla si halvu o kovovú tyč na jednej strane, len tak zadunelo. letela som, čo sa stalo, na čele hrča sa červenala, zajtra bude modrá alebo čierna...super a to vo štvrtok ideme do MT na pneumologiu....inak ona na tú hlavu stále doplaca. raz sa mi zapikovala medzi postela postielku, skočila šipku. potom sa rozbehla po ppsteli a praskla si hlavu do radiatora, raz zasa behala v šmyklavýh pančuchách a prekotila sa dozadu, a zasa len hlavička...a najhoršie, ked mi spadla z postele a halvička ako melón. čo by som na nu mala dávať bacha, čo bola taký prcek, tak tá hlavička stále dopláca.

inak, ja ani tak nerišim váhu, ak to, že neche papavať. musím do nej niečo dostať, ved sa vyvýja, je to hrozne málo mlieko ráno a v ečer. sladkosti ani neche, iba slané tyčinky, ale nechcem ju tým moc tlačiť a ked ideme na nákup, tak tlačí rožok, ale to je občas.

bera28
16. sep 2009

Denisee, Susi, to jsem ráda, že nejsem sama, kdo vyžaduje od prcků režim. Já si vždycky od švagrové vyposlechnu, jak bych to měla změnit a spíš se s nima muchlovat, ale ona nechápe, že na to nejsem.

Susi, já taky nechápu, po kom jsou svišťové blonďatí. My jsme oba tmavovlasí🙂 Tak mě napadlo, jestli by nestálo za to, dát Zuzce do jídla Fantomalt. Ten nám předepsali v Podolí, jsou to "kalorie v prášku" Jak prckové moc nejedli a nepřibírali, tak to brali 3 měsíce. skončili jsme teď v srpnu. Je to na předpis i volně prodejné. Jde o to, že tím dostanou potřebnou energii, právě aby se dobře vyvíjeli. Vyrábí to Nutricia, myslím, že by se to u vás mohlo jmenovat stejně. My jsme to dávali 3x denně 2 odměrky do jídla, u vás by to šlo klíďo i do pití (naši nepijí, tak to bylo passé). A byla bys alespoň v klidu, že nemá dostatek živin. Vůbec to chuťově neovlivní jídlo ani pití. Zkus se zeptat své doktorky nebo to rovnou kup. V lékárně by ti mohli také poradit. A kdybys o tom chtěla ještě víc info, tak napiš. Kuba se poté, co jsme to přestali dávat, rozjedl určitě víc. Asi ho to nastartovalo a teď vyžaduje stejný přísun kalorií, jako měl předtím🙂 Což ale nehrozí u Anetky, pro ní je jídlo neco bezvýznamného ☹ Ta se ani nezajímá, když jíme mi. To Kubík hned natahuje ruku a chce taky.

fajn
16. sep 2009

bera Didka to taky brala ale u nás žádnej ekekt. Měla ještě jedno ale ale to si nemůžu vzpomenout jak se to jmenovalo. Jedno byla bílkovina a druhy už taky nevím .
Dnes jedu s Didkou k té psychiatričce tak jsem zvědavá co řekne. Naše dr. říkala že se těch léků nemám bát že ji to fakt zklidní tak nevím. Logopedka říkala zase že kdyby byla její tak by to nedávala tak si vyberte.
Jinak v krku má nějakyho streptokoka. Musíme čumět doma a to je vopruz,včera byla příjemná jak vřed.
Jo už jsem si vzpoměla jmenovalo se to Protifar

fajn
16. sep 2009

Sus ,Didka taky moc nejí ale jsou dny kdy neví co by. Váží 12,5 kg a měří metr. Tak taky nic moc. Hlavně že jsou spokojeni. Já už jsem to tady psala že my s chlapem vypadáme jak kdybysme těm našim děckám nedávali najest. Andrea váží 49kg aměří 170cm tak je to taky zdechloš ,vypadá jak hajzlovej pavouk

bera28
16. sep 2009

Fajn, a po kam pak Didka ty hlášky má🙂 Já se vždycky u tvých příspěvků nasměju 😀
Svišťové po tom Fantomaltu přibrali 1 kg za 2 měsíce (to jim byl rok korigovaně, takže slušný). Předtím měla Anetka 60 g za měsíc (fakt gramů, ne dekagramů).
Ať je streptokok brzy pryč a můžete vyrazit - Didka do školky a ty šmírovat za plot🙂 S těma lékama nevím - já bych to asi zkusila a pokud by nebyl efekt třeba do měsíce, tak bych se na to vybodla. Dej vědět, jak jste dopadly.

sorbona13
16. sep 2009

ahoj holky, jsem tu dnes jen na skok, budeme se dnes stěhovat Kluci dneska spali 2x 5 hodin, takže se v noci vzbudili jen jednou na kojení Teď usnuli v lehátkách, do kočáru vůbec nechtějí, pokud s nima nedrncám, tak šíleně řvou a já nic doma neudělám. Jenom nevím, jestli je dobře, když jsou celý den v lehátkách, jestli jim to třeba nějak neškodí na záda, co myslíte? Máme lehátka od Fisher price: http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=172001&e...

bera28
16. sep 2009

Sorbono, klíďo je nech v lehátkách. Sice mi rehábka říkala, že to pro ně není moc dobré, ale co má člověk dělat, když jinak řvou, že. Já jsem je tam taky dávala, protože se jim tam líbilo a byl klid. Neboj, oni ti z nich za chvíli vyrostou, resp. ti v nich nevydrží, tak bych to tak tragicky neviděla. Tak zvládněte stěhování. Držím palce!

maatkka
16. sep 2009

Ahojte
Petrach aka bola noc??? Dufam ze uz je to o.k.
Bera tak to by som do teba nepovedala ze ty si taky nemaznavy typ 😀 z tych tvojich prispevkov je vidiet ako tych svojich svistov lubis. No to je proste videit ze tym sa laska neda merat 🙂 Je to ozaj o povahe cloveka. Ja som zase uplny protiklad - neviem co by sisi o mne pomyslela keby si ma s malou videla 😀 Ja zacinam aj koncim kazdy den tym ze ju vybozkavam a vystiskam - prve co spravim ked sa zobudi a posledne kym zaspi je ze sa aspon stvrt hodinu mazname. A cez den nevydrzim ani pol hodku aby som ju nevybozkavala aj ked sa pekne sama hra tak ju chodim otravovat lebo neodolam. A ked je napr. vonku s mm a vratia sa tak sa po nej hned vrham 🙂 Ja to stale tvrdim ze som sa asi za cely svoj zivot dokopy nevybozkavala tolko ako za tento jeden rok s Lili. Ale to bude aj tym ze ona je taky maznosko. Ked napr. sedim pri nej na zemi a dlhsie si ju nevsimam tak sa tuli obima ma dava si licko na moje lice alebo celo na moje celo az kym ju nevybozkavam 😀 To iste mm a moja mama k inym ludom sa neprituli.
Ale rezim mame uz davno to je zase ine. Tak nam to vyhovuje obidvom si myslim. Ona je z a t i a l take dobre dietatko. Ked ma spat spi ked ma jest je sama sa zahra spolu sa zahrame este nevie tak vyvadzat. Obcas sa sice hodi o zem 🙂 alebo vymysla ale ked na nu trosku zvysim hlas alebo ju niecim inym zabavim tak je zase vsetko o.k. Nemam preco byt na nu nejaka prisna mozno neskor... 😉

kikimaruska
16. sep 2009

Ahojky holky. Zase jen na skok, na prodloužené víkendy (čt-ne)jezdíme k našim, dokud je ještě pěkně...tak co tady že. Dietku jsme pomalu ukončili a včera jsme byli na kontrole po propuštění z nemocnice po týdnu. Kubík váží čistě už 8150 kg...🙂 tak jsem ráda, dlouho se držel na 7,8 a nešel nahoru, pak při tý nemoci spadl na 7,4. Jinak prozatím pořád dobře baští, to jsem ráda. Koukala sem ře jste řešili botičky. My ted nosíme č.19, ale včera jsem mu koupila už č.20. Totiž 19 by nám ještě byla déle, na délku ok, ale máme vysoký nárt a já mu tam tu nožku už nenarvu. Zkoušela sem včera nové kotníčkové bačkurky, a č.20 jsme tam nenarvali vubec tu nožku...a přitom na dýlku v nich mohl plavat... 😒 , takže to vidím až začne sám už chcodit, budem muset kupovat nějaký speciální...a mnooohem dražší 😒 .

Jinak v léhátku prcek pobýval často, ono bylo tedy skoro uplně v lehu, ale jen tam spinkal a mohla sem ho houpat nohou...(neměli jsme vibrační ap.).A střídali jsme to s tím, že spinkal třeba i v ohrádce (vyvýšené)s podložkou a nebo usnul na gauči...a to jsem u něj seěla a třeba si četla...v tu dobu se ale ještě sám moc nehýbal, tak nehrozil nějaký pád...kam jsem ho dala, tam zustal, jen ten řev byl nepřeslechnutelný pokud se mu to už nelíbilo...museli jsme i polohovat a kolikrát v noci pak řval a upozotňoval že chce otočit tam, pak obráceně...a byl klid.

http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=126...

Jinak gratulujeme všem miminkum a dětičkám k pokrokům 🙂 koukala sem že se tu už i mluví a povídá 🙂 Všichni jste šikulky...

jecidlo
16. sep 2009

kikimaruska: to je super, ze uz jste v poradku 🙂

sorbona: tak zvladnete bez uhony stehovani nas to taky brzy ceka 😒

Nanya: super zes pisla, myslela jsem na vas, myslim, ze mas rozumnou neurolozku no a rostete teda uzasne 😉

Maatka: vis to jak pises o Bere, ono kdo nemel dvojcata, tak podle me nepochopi 😅 ja je sice taky pusinkuju jak to jde, ale nekdy bych je nejradsi nekomu predala a 14 dni se neukazala 😀 😀 ja mam ted taky hlavni moto a to je nezblaznit se a neohluchnout 😝

maartinkaa
16. sep 2009

Sorbona aj my mame lehatka od fisher a nedavam ich tam casto, lebo su velmi dobri a spia hocikde 😀 , mam ich aj v albume su dobre a nemyslim, ze by im to uskodilo ved je to vyrobene pre tie najmensie deticky

maatkka
16. sep 2009

jecidlo ale ja som to myslela ako poklonu ze napriek tomu ze nema tu povahu ze nie je "maznavy typ" vidno ze svoje deti luuubi a ze to nie je meritko ze ten kto na taketo veci nie je urcite proste svoje deti preto nema menej rad...
inak s tymi dvojcatkami ti davam za pravdu - neviem si to predstavit - pravdupovediac som sa toho trosku obavala ze budem mat naraz viac ako jedno dieta - no ale teraz by som za to bola stastna keby som mala dvojicky - teda uz dve deti ako by som si priala a nemusela ist do rizikoveho tehu znova 😒
ale ze to je narocne - to nie je o com - dufam ze chapete ako to myslim...

jecidlo
16. sep 2009

maatka: neboj ja vim, ze se do ni nepoustis na tvrdo 😀 ja to zas myslela tak, ze ty dvojcatka te celkem nauci byt realista 😉

denisee
16. sep 2009

Sorbono: Vojta měl to zvýšený svalový napětí když byl malej, měl tendence, mít hodně zakolněnou hlavičku, prohýbal....., tak mi doporučila to lehátko nebo kdo nemá na chcilku autosedačka, že je to dobrá relaxační poloha, takže já jsem pro 🙂 http://denisee.rajce.idnes.cz/Vojtisek/#P104022...

kiki: jsem ráda, že už jste v pohodě a krásně přibíráte, taky jezdím k našim mají zahrádku a dokud je pěkně 🙂 proč to nevyužívat, už se obávám teď co budem dělat na podzim i když já ho mám ráda. Teda ten slunečnej, barevný listí, ta podzimní vůně ve vzduchu 🙂

maatkka: to je krásný, jak se mazlíte s Lili, u nás je to hrozná vzácnost, když Vojtík přijde nebo se ke mně přitiskne....on se nechtěl nikdy chovat, nosit na ruce, už když byl miminko.

maatkka
16. sep 2009

jeej baby uz vypinam net lebo uz je drobec hore a ideme sa hrat len sa teraz na nu divam ako sa hojda na takej plastovej kravicke (som ju akurat dneska dala aj do albumu na nej) a ona si uz vie na nu vyliest pohojdat sa a zliest a nespadnut 🙂

kikimaruska
16. sep 2009

denisee: koukám že máte stejný kočárek...zkoukla sem celé tvoje albíčko na Rajčeti...to nám všem ty dětičky rostou před očima co? Hlavně co se pak té mentální stránky týče. Známá má nyní týdenní holčičku a i dr.jí říkali, že je hrozně živá, ona se dokáže dosoukat a klidně spadnout z gauče, pokud by u ní někdo nebyl. To Kubík ještě dlouho po tom co jsme ho měli doma jenom ležel a brečel, než se začal zajímat o hračky nebo natahovat ručičky na něco, trvalo to docela dlouho...

jak se bavíte o mazlení, Kubík se nikdy nechtěl mazlit, tulit...nechtěl být chovanej na ruce a i usínat sice s pláčem, ale sám v postýlce, v kočárku nebo v tom lehátku... Nebyl to tulítko jako jiné dětičky. Ted ale po návratu z ré nemocnice je takovej jinej. Živější, veselejší...vzteká se teda pořád, ale přijde se i sám pomazlit a dělat berany bearany...Samozřejmě mě to potěšilo, ikdyž oproti jiným dětem jeto mazlící ignorant...

sorbona13
16. sep 2009

tak mám sbaleno, čekám, až se kluci vzbudí, nakojím, chvilku je nechám odpočinout a vyrazím směr nové bydlení.
bera: já to někdy dělám tak, že když mi kluci usnou, tak je potom přenesu do postýlky nebo kočárku. Většinou se nevzbudí.
denisee: Vojtíšek je tak sladkej, jak kouká po těch hračkách 😵 Nám kluci taky hodně zaklánějí hlavičku, je to ten opostotonus nebo tak nějak, třeba se jim to zlepší, když budou v těch lehátkách častěji. Oni většinou leží s hlavičkou na jednu nebo druhou stranu.