Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

maatkka
20. dec 2009

...a este som chcela...
nanya no to je uuusmevcek 😵 naaadherneee nieco 😵

adajar
20. dec 2009

Simi no to snad zuby jeste ne teda doufam ze ne to by bylo brzo asi. No doufam ze to nebudou nestovice sice rikali ze by nemeli, ale muzou a ted je to 14 dni.

adajar
20. dec 2009

maatka tak preji at ti to rande vyjde podle predstav.

petrach
20. dec 2009

bera,simicak holky brzo se uzdravte 😒 to je pořád dokola co,ty nemoci...
matka tak si to pořádne užijte 😉

broni je mi to moc líto,já to četla u vas v diskuzi ☹ a přeju at vám vyjde překvápko 😉 moooc držím pesti 🙂 🙂

holky do kolika stupnu minus chodíte ven? u nas to dnes nešlo pod - 7 a doma celí den je na zbláznení..zas nechci malemu ublížit

maartinkaa
20. dec 2009

ahojte, peti, moje dvojky su aj teraz vonku na dvore v kocikoch a spokojne spinkaju 😀

petrach
20. dec 2009

tak díky,a jdem taky 😀
Elin to doma taky nebaví a manžu máme v praci 😉

maartinkaa
20. dec 2009

nam povedal pneumolog, ze do kazdeho pocasia okrem hmly

argousek
20. dec 2009

Tak holky my také chodíme každý den ven, ale dnes jsme teda nešli, u nás bylo -17°C 🙄

simicak
20. dec 2009

Tak my nechodime v mrazech,protoze ja bych umrela. Byla jsem ve ctv. a uz jsem nemocna z toho. Ale chodie i kdyz prsi a i kdyz je mlha. Ja jsem mrazum uz odvykla,takze minus dva je pro me jak pro vas minus 17 😝 Ja chci jaroooooooooooo

maartinkaa,myslis mlhu tou hmlou??

adajar a kojis? Nestovice by nemeli byt nebezpecne u deti,pokud to nejsou nejake zakerne prave. Od kamardky syn je mel a jeji mala to nechytla-byla ko jena ale. Ale ten jeji kluk je mel na jazyku,v puse,v zadecku-zustalo mu plno jizev.

maartinkaa
20. dec 2009

ano simi, myslim mlhu, ta je vraj pre male deticky velmi nebezpecna, lebo v mlhe sa drzia vsetky svinstva z ovzdusia

bronia13
20. dec 2009

- 17 to je riadna kosa, to aj ja mam problem len nasadnut do auta - ja chodim tak ked je povedzme -5 ale je slnko tak to je ako plus tak chodime do mekaca a tak sa prejst 😉

simicak
20. dec 2009

maarti fakt? NO nevim,my zijem v Anglii,kde je mlha porad a holky jsou zdrave. A ja doma byla 3x rocne na antibiotikach a porad nemocna a tady jsem max. 1 za rok ,rok a pul a to jen nachlazena😖 a manzel za pet let tady to same,doma mel porad rymy apod a tady taky nic.
Asi to zalzei kde,ja jsem z Ostravy a tam ten vzduch je fakt uzasny 🙄 Tady to je ostrov a rychle se to procisti a je tu vlhko.

bronia,tak mekac beru 🙂

maartinkaa
20. dec 2009

ale v anglicku je celkovo ine ovzdusie ako tu, to mas pravdu 🙂

maartinkaa
20. dec 2009

a v anglicku to ani rodicia neprehanaju s prilisnym obliekanim deti, tak ako u nas 😉 tam su deti celkovo od narodenia otuzovane a tym padom zdravsie

simicak
21. dec 2009

maarti to je pravda,zatim co tady deti nosi hole nohy a trika,tak u nas v tom samem pocasi nosi punochochy,budny a cepky. Ale taky tu jsou chripky atd.. Ale mi porad chybi ceske vytopene,pretopene byty. Kdyz jsem se sem pristehovala pred 4 roky,tak jsem spala v teplakovce,ponozkach a kapuci na hlave,ted uz spim ve frote pyzau jenom 😀
Moje sestrenka,jak mela malou,tak ji mela v byte v puncochach,teplakach a mikine a jeste ji prikryvala dekou-chudak byla porad osypana potnickama a ani nevetrali 😖 Nekteri fakt ty deti prehrivaji a pak je ofoukne a jsou hned bobci nemocni

maatkka
21. dec 2009

my sme boli vcera 1.x von ked bolo pod -10 ked sme brali Lili od nasich domov a ked sme si dali s mm punc museli sme ist trolejbusom - ale to je len kusok...
aj dneska je -10 a ideme sa vsetci traja sankovat 🙂 Lili ma sice sanky dostat az pod stromcek ale uz to nevydrzime 😉
minuly rok sme vobec nechodili von ak viac mrzlo len ked bolo okolo 0
inak dneska sme si volali po vysledky z tej krvi a vseeetko o.k. uz som bola psychycky pripravena kolko vitaminov nam zas naordinuju a znova na to zelezo a nakoniec ze niiic 🙂 tak sa tesiiim
a co marodi ako sa vam dari??? dufam ze uz lepsie...

denisee
21. dec 2009

Hlásím návrat 🙂 🙂 PC opraven.
Holky vážně jste mi chyběly.

bera: upřímnou soustrast ☹ je to pro vaší rodinu určitě hrozně težký. Ty svátky vánoční ten smutek asi ještě víc prohloubí ☹ ☹
Hrozně moc gratuluji, Kubíkovi k samostaným krůčkům. Krásný dárek k vánocům. Máš to na videu?? tak teď to bude teprv zápřah 😀 .

bera28
21. dec 2009

Denisee, na videu to nemám, jen se mi vždycky podaří ho vyfotit. Než vyndám ze skříně kameru, tak už se zase perou s Anetkou a z chůze je prd. Ale on stejně ještě moc kroků neudělá.

Jinak už je svišťům líp, Anetka je úplně v poho a Kubajz míň kašle a je bez rýmy. Takže nejhůř je teď mně 😒
Venku už jsme nebyli 3 dny, ale zítra je pošlu s taťkou.

Maatkka vidíš a stejně dobře dopadne i to EEG v březnu. Jak bylo na saních?

Adajar, já se kurýruju odvarem ze zázvoru, echinaceovými kapkami a čajem. Krk už dobrý, ale rýma a hlava děs běs.

maatkka
21. dec 2009

bera to je ale kraaasna rodinna fotecka 😵
je mi luto ze ti nie je dobre (ani fyzicky) prajem aspon rychle uzdravenie... a co noha???
no a na sankach bolo fajn - nie len Julia si to uzivala - som mala pocit ze mam dve deti - ju aj mm 😀 ale pacilo sa jej aj ked sme boli vonku len tak cca hodinku a aj to sme prisli pekne premrznuti - no bodaj by nie ked bolo -9
denisee sa tesim si spat 😉 a co mate nove?

adajar
21. dec 2009

simi kojim.

Jinak jsme byli na kyclich a vsechno v naprostem poradku. Tak na nas myslete zitra jdeme do motola na kontrolu kvuli te kyle. Jinak dneska Danysek na ranu od 8 rano do 7 vecer spal dohromady asi hodinu.

bera kuryruj ale ty kulicky jim na rymu ja ji totiz nesnasim a leze mi do dutin.

adajar
21. dec 2009

bera a andulka nadherne fotky

petrach
21. dec 2009

ahoj holky,

bera krásné přáníčko,moc dekujeme..tobe nemí moc dobře co? me to tak mrzí.. brzo se uzdrav,na smutek v duši bohužel nic není,ale moc na tebe myslím,tak se drž

matka no paradáááááá 🙂 🙂 🙂 a to je jen začatek,všechno bude v pořádku,tak si užívej vánoce a netrap se 🙂
a hod fotečky ze saní,až pujdete ven

andulko Davídek je chlapák 🙂moooc hezké přáníčko

bera vzala ti ta paní ješte ty kalendáře,spomela jsem si,jak jsem je včera balila

denise ahoooj,moc jsi nám chybela,jak se máte? co prdolka? jste zdraví?
fajn kde se touláš? to bude druhu cukroví 😀

holky jde vydet,že přípravy vrcholí,ta docházka je čím dál horší 😀 😀 😕 😀
já jsem včera do pulnoci balila dárky..gruntuju..do toho prcek,moc nespí,i v noci se budí,včera jsme si ho ve 2 hodky vzali k nám do postele,tak plakal..ale nespala jsem a pak ho přenesla,bála bych se bez nanynky

denisee
21. dec 2009

Andulko: roste vám z něj krásnej kluk 😉 a co vlásky po ostříhání, jak rychle Davídkovi dorůstaj? Pořád se rozhodujeme, že ho taky ošmikáme, to nejsou vlasy, ale chmýří 🙂

Jinak u nás nic nového, jen teda Vojta má už týden na pindíkovi a okolo nějakou vyrážku, dneska jsem koupila Imazol, tak snad se to přes svátky nezhorší.
Venku ho beru jen v kočárku, to se jinak nedá, on by chtěl jít přesně opačným směrem než chci já..... a když není po jeho stropí na ulici scénu. Na to nemám nervy, doma pořád nejradši lítá s míčem, hází ho kope, to je nejlepší hračka. Zábava je taky vylízt na válendu, sedačku a na ní pak běhat, to mi vstávaj vlasy na hlavě, už ho vidím, jak letí dolů.
V řeči moc pokroky nedělá,ale vidím, jak všemu děsně rozumí, vůbec ho nemůžu podceňovat

bera28
22. dec 2009

Peti, máš naprostou pravdu - není mi vůbec dobře 😢 Ale časem to přejde...
Noha dobrý, v pátek jedu na stehy a pak ještě 5 týdnů rekonvalescence 😝

Denisee, to by si Vojtík rozuměl s Anetkou, ta taky pořád kope do míče a Kubajz chytá v bráně🙂

mispuli
22. dec 2009

Petrach Šimonkovi všechno nej k svátku,hlavně zdravíčko 😉

bera28
22. dec 2009

Peti, také se přidávám ke gratulaci. Vše nej, hlavně to zdraví!
Kalendáře jsem nakonec nechala vyrobit jinde, spolu s pohledy. Vypadá to nádherně a přišly mi už minulé pondělí, tak jsem to stihla i rozeslat.

andulka4
22. dec 2009

Šimonkovi vše nej
Denise to víš že má ty vlasy lepčíííí 😝 předtím měl jen chmíří a jak ho mamka vzala strojkem má je tvrdé. Ovšem barvu vlasů má neidentifikovatelné barvy-něco jako bílo, šedo, žlutou 😀 černé obočí a černé dlouhé řasy 🙂

petrach
22. dec 2009

dekujeme holky za přání 🙂