Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

fajn
24. dec 2009

ahojte,
tak Didka ráno vstala a svítil stromeček a povídá:jé vánoce jsou tady už nemusíme počítat.Vždycky počítala s Večerníčkem tam byly čísla tak počítala sním 🙂
Holky užijte si to pokud možno v pohodě a pozor na kosti v krku 😉

fajn
24. dec 2009

Jo a musím vám napsat jak jsme včera skoro volali hasiče. Můj chytrej chlap přiložil do kotle tak že nám chytl komín a normálně hořel plamenem. No si nedovedete představit jak jsme lítali. Manžel vše pozavíral a komín hořel ještě deset minut a pak teda zdechl. Ale klepali jsme se oba. Tak jde dnes ještě vybrat vyhořeli saze takže fakt vesely

petrach
24. dec 2009

Ahoj holky,

jdu vás jen pozdravit 🙂 včera jsme makali do 2 hodin 😝 už at je večer a pohoda,ted jdeme na hřibitov

fajn teda to musel byt zažitek,já se pořád bojím toho našeho krbu,že neco takového vyvede..ješte že to dobře dopadlo..
tak všem krásné vánoce 🙂

maatkka
24. dec 2009

Mile moje kamosky 🙂
tak aj ja Vam z celeho srdca zelam nadherne Vianoce a veeela darcekov... aj ked to najdolezitejsie co Vam prajem najviac sa pod stromcekom najst neda... aj ja Vas mam rada a dakujem za vsetko... M+J

bera28
24. dec 2009

Fajn, tak to jste teda měli pořádný předvánoční nervák! Ještě že to dobře dopadlo.
Já jsem právě odlifrovala sviště i s tatínkem ke švagrové a vracet se budou až zítra večer, takže mám pře sebou víc jak 24 hodin klidu 🙂 Hurááááá.
Tak ještě jednou všem krásný sváteční den a hooodně dárečků 😉

fajn
24. dec 2009

teda bera ty se máš. A u vás byl Ježíšek ráno?

bera28
24. dec 2009

Fajn, k nám přiletí se zpožděním az zítra večer 🙂

vladimuraz
24. dec 2009

Ahoj holky, já tradičně nestíhám, ale opožděně Vám přeju krásné Vánoce plné pohody, pohádek, dobrého jídla a hlavně dětem hodně radosti z dárečků. Příjemný Štědrý večer přeje Vlaďka

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

bera28
24. dec 2009

Tak doufám, že jste si to s dětičkama pod stromečkem všechny hezky užily.

Já jsem teď volala tomu mýmu a co neslyším - hrozný řev. Svišťové prý už hodinu ječí (a to teda byl fakt řev, že jsem musela mít sluchátko od ucha) a nejsou k utišení. Vzhledem k tomu, že to samé předvedli už loni o Vánocích u švagrové, tak jsem to očekávala. Nicméně nikdo další s tím nepočítal, takže ať si je tam teď užijí 😎 Předpokládám, že ze stromečku a dárků nic moc neměli. Snad si to vynahradí aspoň zítra doma, i když bez stromku a vánoční výzdoby. Ale dárky už jsem jim tu nachystala, teď jdu ještě sestavit stan. A pak vyrážím na půlnoční. Jestli se také některá chystáte, tak přeji příjemný zážitek.

petrach
26. dec 2009

ahoj holky,

už mám absták po koníkovi 😀
vladi krásné přání 😉 a\ dekuju za tip na darek,ty klíče vedou,teda nic jineho ho na štedry večer nezajímalo 😅
ale byl pak hodne utahany,i dnes je k.o. pořád navštevy a moře lidí a nemá svuj režim a klid..
Elin spí u kamaradky a já mám veget a klídek..
doufám že jste si svatky všechny užili 😉

bera28
27. dec 2009

Peti, to se nedivím, že je Šíma k.o. Já jsem taky🙂 Ty si aspoň chvíli zarelaxuj.
Svišťové se vrátili totálně rozhozený, Kuba se chce pořád chovat jinak řve. A švagrová opět nezklamala - Anetka dostala letní tričko velikost 128 (na 7-8 let), ponožky vel. 30 (má nohu 22), oba dostali povlečení do postýlky jiných rozměrů, než máme peřinky, dřevěné vláčky (krásné, ale se spoustou drobností, které můžou lehce spolknout), no a pár triček na 2-3 roky (tak ty tady jediné nechám). Všechno ostatní jsem už dala na internet k prodeji. Kdybyste měla některá o něco zájem, stačí napsat. Pak jsem si ještě vyslechla, že Anetka nemá alergii na bílkovinu kr. mléka (nevím, podle čeho tak usoudila), dále, že jim mám dávat kravské mléko, jinak Anetě nenarostou druhé zuby, ale jen pahýly, že sklenička k obědu (250 g) je porce na celý den a ne na jedno jídlo...a spoustu další hovadin (pardon). A ten můj chlap jí na to nic neřekne, akorát přijede a vysype to na mě. Takže místo toho, abychom si užili aspoň 25. večer, tak jsme se dohadovali o jeho sestře 😝 Tak jsem si dala jedno předsevzetí, a to, že s nimi přerušuji veškeré kontakty. Je fakt horší, než leckterá tchýně 😠
Každopádně u nás vyhrála hračka "malá uklízečka" - dostali od babičky sadu košťátek s lopatkou, a to je fakt hitovka. Nic jiného je nezajímá. Tak doufám, že se brzy naučí namést smetí na lopatku a budou hezky makat 😀

bera28
27. dec 2009

Peti, hezké fotečky🙂

fajn
27. dec 2009

bera tak ty to máš od švagrové a já to mám přesně od tchýně. Byla tady z 24 na 25 přes noc a 25 jsem normálně vytekla hned ráno. Pořád že budeme píct husu no nakonec jsem lítala kolemžrádla sama a ještě to bylo pořád to se dělá tak a to by se mělo tak jsem ji řekla ať to teda udělá ona že já jsem to nedělala .Ona prej ať si to udělám jak chcu že už mi do toho nebude kecat.Jo a ještě ráno oznámila že pojede až v 5 večer prej že si to tak naplánovala ale zapoměla se zeptat nás. No jsem ráda že už je to za náma a že nepřijede dřív jak po novym roce.
Jinak u nás největší úspěch měla vláčkodráha ale dnes už zase ječí jak osel. Prostě hlava ji myslí ale ruce neposlouchají a to je problém.

petrach
27. dec 2009

bera teda to je švagrovka k sežrání..dyt má díte ne? že kupuje takové velikosti,i muj chlap ví,že velikosti jsou umerne veku 😀 to jsou dary nedary 😒
a proč k nim chodí toho 24? dyt ti to muselo byt líto ne? ti chlapi fakt nepřemyšlí 😠

fajn taky hezké svátky co? ta tchyne je u vás často že? nemá víc detí 😀 že by jste si ji střídali..

no a my jsme nemocní ☹ teploty přes 37,5-38C..jinak mu nic není,ale jen na rukách a zachvaty pláče..neco ho bolí,zuby to nejsou,uši taky nereaguje..fakt nevím..jestli to bude do večera okračovat tak jak přijede manža z práce,jedem na pohotovost..ta teplota me tak nedesí,spíš proč tak plače,co ho bolí

adajar
27. dec 2009

Bera teda koukam ze jsi si to uzila pekne co?? No svagrove jsou divne ja mam taky tu svoji divnou no.

Jinak my mame asi rustovy spurt.

Petrach nakonec teplota byla vetsi ach jo to je mi lito.

Fajn jsem mozna rada ze vsichni sem jezdi jen na hodinu maximalne na 2.

argousek
27. dec 2009

adajar já myslím, že by to mohli být prdíky. Ale když má ještě tu teplotu, tak bych taky asi raději zajeli k doktorovi, aby to zkouknul.

bera no ještě, že koupí ty věci větší, to si je můžeš nechat do foroty, horší by bylo, kdyby to kupovala menší.
Tchýně taky Adámkovi koupila pyžámko 126, že jí prej prodavačka tvrdila, že to je na tříletý dítě 😀 ¨

my jsme si docela svátky užili, Štědrý den jsme strávili s manželovými rodiči, takže jsem nemusela nic kuchtit a druhý den jsme jeli k našim. No a teď zase jezdí návštěvy k nám, většinou kamarádi.

Jinak u nás to bylo taky před Štědrým dnem hrůza, Adámek se vzbudil asi v 1h po půlnoci a plakal a plakal, už jsme si mysleli, že pojedeme taky na pohotovost. Nebyl vůbec k utišení asi 2hodiny. Vůbec jsme nevěděli, co se děje, už jsme měli podezření na slepák. Nakonec z toho vylezlo teda bolení bříška, dala jsem mu paralen sirup a asi za půl hodiny usnul. Bylo to asi z večeře, měl kynutý knedlíky s omáčkou (měla jsem ještě trochu od oběda, co měl manžel ze závodní jídelny). No dali tam asi nějaké koření, které ho nadýmalo nebo i těma knedlíkama. On je na to bolení bříška náhlej od malička.

Jinak mně se hned den po Vánocích podařilo zlomit tyčku u iglu, které Adámek dostal. Raději jsem to ještě ani manželovi neříkala 😒 To bude oheň na střeše.

No a u nás vedl dárek houkající a blikající hasiči 😀

adajar
27. dec 2009

Agrousek Danysek teplotku nema jsem to spatner napsala litovala jsem petrach. Jinak Danysek by úorad jedl, aler mlika mam dost.

leninek99
27. dec 2009

Ahoj maminky,

přejem ač opožděne Veselé Vánoce s plno dárkami a do Nového roku samé štěstí a zdráví pro Vás a vaše miminka.
To vám přeje
Leninek99 a rodina 🙂

maartinkaa
27. dec 2009

ja sa tiez trochu neskoro pridavam ku gratulaciam k vianociam a novemu roku 🙂 , ale tiez vam prajem hlavne vela zravicka,stastia a lasky 😉

maartinkaa
27. dec 2009

ozaj a my sa uz skoro tyzden otacame na vsetky strany, 😀 😀 😀 z bruska na chrbatik a z chrbatika na brusko 😀 😀

petrach
27. dec 2009

marti tedáááá to je dáreček co?? 😉 🙂 moooc gratuluju,je to velikánský pokrok 🙂

maatkka
28. dec 2009

Ahojte baby
tak sa aj my hlasime s nasimi vianocnymi zazitkami 😀 Nakoniec sme stedry vecer travili u svokry a potom u svokra (tam sme aj spali) kedze mm bol do 15-tej v robote tak som sa nechala ukecat ze to tento rok vyriesime takto... a na druhy den sme sli k nasim. Julia podostavala samozrejme tolko darcekov ze to vsetko uz tri dni len ukladam a prekladam a stale je tu bordel. Hracky zaberaju polovicu miestnosti a chudakovi mm som musela prestahovat veci na oblecenie do mensej skrine aby som jednu jeho uvolnila na Juliine veci lebo do tej skrine kde ich mala doteraz sa nepomestia 😀
Bera ta tvoja svagrina je tiez pripad 😝 Ja nechapem ludi co maju takuuu potrebu kecat matke do "vychovy" vlastneho dietata...
To ja som zase od svokra pocuvala ake je moje dieta chudiatko lebo jej nic nedovolim jest - rozumej kapustnicu majonezovy salat salonky... On je zlaty starky a Lili ho zboznuje ale toto ma vie vzdy tak vytocit... uz nech "moze" mala fakt vsetko nech mame zase taky vztah ako pred tym lebo v tomto sa my dvaja nikdy nezhodneme...
Inak skoda ze aj mna nenapadla ta upratovacia sada to musime dokupit - to by bolo nieco pre tu nasu malu upratovacku 😀 Tiez si casto berie metlicku a "zameta" alebo hociaku handru a vsetko drhne 😀
Martinka to je supeeer 🙂 A to obidvaja naraz? 😀 Drobci su veeelmi sikovni. To ste mali kraaasny darcek 😉
Peti a vy ako??? Lepsie?
Baby a odkedy by malo dieta vediet vkladat tie tvary z vlkadaciek do spravnych otvorov? Lili ich vsetky napcha cez ten najvacsi otvor... a este si aj zatlieska 😀 Prekvapuje ma ze sa zatial celkom hra s tymi novymi hrackami lebo ju vacsinou hracky moc neberu... Ale s tou vkladackou sa hrat vydrzi aj ked teda nie uplne presne tak akoby sa mala aj s tym zvieratkovym puzzle - za dva dni sa naucila zvuky vsetkych zvieratiek co su tam (niektore uz ale vedela) - najlepsie je jej "krochkanie" prasiatka 😀 Sa mi vidi ze najlepsie darceky su tie najlacnejsie - beha tu z takou trubkou za euro 😀 uz ma s nej az hlava boli ako truuubi 😀

petrach
28. dec 2009

matka Elin ty tzvary takhle rvala nejmín do 3 let 😀 zvolí si vždycky tu nejlehčí cestu 😉 je šikulka

u nas se to taky hromadí,už to rvu do pokojíku,ale jen Elin,Šimula zatím na hračky nic nemá,jen 2 boxy u postylky a ty jsou plné,holt musíme začít řešit pokojík na krámy 😀

jinak má pořád teploty,do tech 38 C včera ho bolelo bříško..jinak mu nic není..nevíte co to muže byt?
asi zítra zavolám dr jestli máme dojet se ukázat..
a začínám mít depku,že se neplazí,naše rhb pořád říká že už začne a nic 😒

bera28
28. dec 2009

Maarti, tak to před klukama smekám, to jsou vážně moooc šikovní, takhle brzy se otáčet. Klobouk dolů!

Maatkka, máš naprostou pravdu, čím jednodušší a levnější hračka, tím víc zaboduje. A to jsem ještě mámě v obchodě říkala, ať takovou kravinu nekupuje, a teď se o ty košťata rvou jak diví 😀
Co se týká vkládání tvarů do správných otvorů, tak to je u nás jak kdy. Mají mluvicí hrnec a když na to mají klid a zrovna ten druhý svišť není někde v dohledu, tak si vždy jeden krásně vkládá. Ale jak jsou vedle sebe, tak to pořád cpou buď vrchem nebo jenom do kruhu. Prostě to tam jeden vždycky musí nacpat dřív než druhý a je jim jedno jak🙂

bera28
28. dec 2009

Peti, tak to netuším, co by to mohlo být. Uvidíš zítra u doktorky. Držím palečky.
A k tomu plazení - plazení není fyziologické!!! Takže se dítě vůbec plazit nemusí, to opravdu není třeba. Aneta se nikdy neplazila, jenom Kubajz. Takže to buď úplně v klídku 😉

pavcik
28. dec 2009

Ahoj holky...
nevim kdo kdy vymyslel hlášku,že vánoce jsou svátky klidu 🙂 několik dnů před štědrým dnem jsme chodili spát tak v 1 ráno a vstávali v 5 a na štědrý den jsem ve 14h si sedla na chvíli a hnedle chodili návštěvy a od 15 jsme s tchýní dělali řízky. Až včera jsem měla trochu volnějš a zítra jedeme na hory takže teď chvíli na netu a hnedle balit a poklízet a nakupovat.
Jinak Matýsek byl kouzelnej. Byl hodňoučkej až jsem zírala. Dárků dostal takovou hromadu až to bylo fakt zbytečný. Nemáme to kam dávat a kdyby byl větší tak akorát bude rozmazlenej 😀 takovej 90% dárků bylo pro něj. Rozbalovali jsme hodinu a půl a to ještě rychlim tempem 🙂
Za týden nás čeká plavání tak se těšim. Matýsek už je zdravej,občas ho odsajem ale to jen preventivně že chrčí ale stejně nic už nevysajem. Teď mi tu bobíšek spinká. Jsem s nim cvičila a pak ho chytil záchvat kakání jak mu to nešlo vytlačit ale už je spokojen a chrupká tu jak dřevo.

Chci se vás ženský zeptat. Dávám mu už kašičky ovocný. Většinou večer. Poslední dva dny jsem mu zkusila dát k obědu skleničku mrkvičky 125g a druhý den brokolici. Mrkvička chutnala,brokolice míň. Pořád u toho nadává. Hold si musí zvyknout že to nebude pořád ze savičky. Myslíte si že je ta to ještě brzo mu dávat k obědu zeleninku a k veřeři kašičku??? Doktor mi dovolil ty kašičky a zeleninový příkrm mi chce povolit až za týden ale já to o týden uspíšila. Tak snad nebude problém. Jinak asi bude Matýsek pěkně vybíravej. Chutnala mu jablíčková kaše,a meruňková ale banán prskal a odmítala a jak se křenil to jste měli vidět 😀

maatkka
28. dec 2009

Peti ani ja netusim co to moze Simonkovi byt ale tiez by som urcite minimalne zavolala dr. Nepapal nieco nove ako Adamko? Ale to by nevysvetlovalo tu teplotu... Neviem... Tak zelam nech mu to rychlo prejde...
A nemaj depku - ty si nasa pozitivna energia 😉 plazit sa mozno nebude a rovno vas prekvapi lozenim 😉 Julia sa sice chvilu plazila - zacala presne na moje narodeniny 🙂 - ale rovno sa uz vedela aj udrzat na styroch
Bera a ucili ste ich to ci na to prisli sami... na to vkladanie?
A nam kooonecne idu dalsie dva zuuubkyyy 😀 Sa tesim viac ako z prvych 😀

maatkka
28. dec 2009

A pavcik my sme teda zacali zeleninou na obed tak neviem... ale dr. mi prizvukovala ze aj keby jej to chutilo tak prve dni zacat len par lyzickami a dokrmit mliekom az postupne zvysovat - je to predsa len zmena tuha nemliecna strava...
A ze druhy nemliecny prikrm zaradit az cca mesiac po prvom ked si zvykne... no ale to je len teoria vacsina mamin sa aj tak zariadi podla deti... je len ze sa nemate kam ponahlat... 😉

petrach
28. dec 2009

pavcik my začli v 6 mesících nekorigovane 😉 bna radu dr,takže když chutná tak to je v pořádku..ale taky tak 6 tydnu snedl jen pár lžiček a dopíjel mlíkem

my zatím žadny zub 😕 máme všechno fakt jinak a opačne
jdeme koupat a pak sem nakuknu,dnes me čeká hora prádla 😝 na žehlení

bera28
28. dec 2009

Maatkka, to vkládání jsem jim párkrát ukázala a šlo to. Anetka to pochopila hned, Kubovi to vždycky trvá trochu dýl🙂 🙂 Prostě chlap😀 Teď zase řeším, jestli jsou schopný už pochopit velikosti. Máme takové ty navlékací kroužky na tyč, to je baví, ale nejde jim to podle velikosti. Tak nevím, jestli je to ještě brzy nebo to prostě nechápou. Jinak stavění kostek, skládání něčeho na sebe, navlékání... na to jsou fakt šikovní, tak jsem to chtěla nějak ztížit🙂
No a gratulace k zoubkům! Svišťákům už chybí poslední 4 stoličky a máme hotovo!Huráááá!
Petrach, příjemné žehlení 😝