Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

maatkka
17. nov 2009

no argousek spravila si jednoznacne to najlepsie co si mohla spravit... a dik za info... budem vediet poradit keby nieco... ja by som asi na tu amnio sla a keby som sa az potom nieco podobne dozvedela (ze som to mohla spravit aj inak) tak by ma mohol aj slak trafit... ale mozno by som si to pretym vyzistila ako aj ty ale to by mal dr. automaticky poradit a nie tlacit na maminu aby na tu amniocentezu urcite za kazdych okolnosti sla. ono to vysetrenie ma opodstatnenie ale v specifickych pripadoch. nemalo by sa nan posielat automaticky...

adajar
17. nov 2009

agrousku peknej clanek. No ja po svejch zkusenostech bych na amnio nesla.

Takholky morce to ma za sebou. Jsem mu byla v 17:30 dat jeste napit dzus a v 18:05 jsem ho sla zkontrolovat ze mu dam znova a uz bylo po nem. Ach jo. 😢 😢 😢 😢 😢

argousek
17. nov 2009

adajar to je mi líto ☹

adajar
17. nov 2009

agrousek no jako fakt jeste ze Danysek je uzasnej protoze posledni zpravy z rodiny a tak jsou otresny a ja si vsechno tak musim brat.

adajar
17. nov 2009

Agrousku ty jo uz 16tt teda to to leti.

argousek
17. nov 2009

jojo zrovna jsme si s manželem dnes říkali, jak bylo krásné počasí, že to je jak na jaře, tak jsme si říkali, aby už byl duben 😅

denisee
17. nov 2009

Holky, hlásím návrat od babičky z prodlouženého víkendu 🙂
Argousek: moc gratuluji k výsledkům ultrazvuku a chlapečkovi!

Posílám video:

https://www.youtube.com/watch?v=v-Lnxe6DfCw
andulka4
17. nov 2009

Denise posíláme Vojtíškovi ohromného hubana 😀
video je perfektníííííí

argousek
17. nov 2009

denisee to je nádhera, nedávno si vkládala video, kde pořád padal a teď chodí, jako kdyby to uměl odjakživa, je prostě jednička 😀

denisee
17. nov 2009

Holky pořád tu chůzi zdokonaluje a teď byl pěknej, teplej víkend, tak jsme mohli být víc venku, jen na to vstávání ještě nepřišel.
Andulko: taky jsem koukla na Davídka, jak říká říkanku. Je to opravdu borec! S tím mluvením a tak vůbec, to u nás s řečí bude asi horší. A nevzali jste Davídka náhodou strojkem na vlasy?

andulka4
17. nov 2009

Denise ani mi nemluv.....moje máti ho ostříhala dohola ☹ samo že jsem o tom neměla tušení 😠

jinak taky děkuji za pochvalu....básničku jsme trénovali 14dní a už jí umí celou ale nedaří se mi ho pěkně natočit

denisee
17. nov 2009

S focením a natáčením na kameru, vím taky svoje je to težký, jakmile mě zaregistruje je zle 🙂 a nebo se zrovna sekne a nechce dělat nic. To se tě nezeptala? to nechápu, že si dovolila, ale já nevím jaký máte vztah? Taky o tom přemýšlíme, ale asi ho vezmem, až později, teď mu to konečně narostlo, tak mi je to líto stříhat.

andulka4
17. nov 2009

no neptala 😠 ale on nemá vlasy jen chmíří....tak mi to zas až tak nevadí

petrach
17. nov 2009

Ahoj holky,

argousku moc moc gratuluju,to je fakt ta nejlepší zprava co mohla byt 🙂 máz z vas desnou radost a moc ti přeju dobre zpravy 😉 takže klučík jo 😉

denise válím oči 😲 jak si vyšlapuje brouček,spomela jsem si na video jak se začal plazit..to je pokrok,uplne užasný..

dneska samé dobré zpravy 🙂

fajn akorat teda s manžou to me mrzí,jak dopadl,není to sranda ☹
adajar to očkovaní vám pomuže,bud rada že na nej máte narok,opravdu ho dostane málokdo 😉

maatkka
17. nov 2009

booosinku denisee ja neverim vlastnym ociam 😀 ten je fantastickyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy 😀 😀 😀

maatkka
17. nov 2009

...a ste docvicili... 😵 nie???

denisee
18. nov 2009

Fajn: tak co manžel? U nás zase začal kejchat a smrkat manžel, ale on lítá venku v tričku 😠 může si za to sám a štve mě, protože pak nakazí nás. Jdu koupit do lékárny homeopatika, ve čtvrtek se máme na plavání fotit nerada bych chyběla.

Holky, kdyby bylo jaro nebo léto, tak se ty děti fakt rozchodí rychleji, ale teď v zimě, to bude na dýl. Venku takhle chodil vlastně poprvé a bylo to hned znát 🙂 jak mu to pomohlo.
Sama jsem zvědavá co nám v pondělí na rehabilitaci a v úterý na neurologii na to řeknou.

sorbona13
18. nov 2009

Ahoj holky,

argousek: to jsou super zprávy, po tom co jsi napsala o té amniocentéze, bych na to taky nešla. Švagrová na to musela jít dvakrát, protože napoprvé byla plodovka kontaminovaná krví, chudák si užila pěkný nervy a nakonec má krásnou zdravou holčičku. V zahraničí už triple testy ani nedělají, protože jsou nespolehlivý a ukazují falešně pozitivní výsledky.

adajar: to je mi líto ☹

leni96
18. nov 2009

argousek, moc gratuluju, že vám to tak dobře dopadlo 😉

andulka4
18. nov 2009

Jůůůva další těhulka, Leni jsem si všimla až ted takže mooc gratuluji

holky Triple testy dokonce ukazují jen 60% těch vad, kdežto NT Screening 90%
v tom NT screeningu ale nejsou rozštěpové vady páteřního kanálu a ještě cosi (čtu to ve své zprávě)

dokonce mi tímto testem snížil riziko vad plodu z 1/960 na 1/50 000....což je obrovský rozdíl

maartinkaa
18. nov 2009

Ahojte, tak gratulujem k novym uspechom nasich deticiek 😉 😉 😉 😉
V nedelu sme sa vratili z prahy, tento vylet sa nam velmi nevydaril, lebo brunko zacal kaslat a dostal mi tam horucky, myslim, ze to bola laryngitida, takze sme sedeli cely cas vnutri 😢 😢
vcera zacalo boliet hrdlo aj mna a dnes uz kasle aj hugo, no des 😝 😝

zajtra ideme na krv a mali nam pichnut uz aj prevenar, ale to musime byt zdravi 😢 😢 😢
a v pondelok ideme na synagis-poistovna nam ho konecne schvalila 🙂

uz mam toho dost, starsi synovia nebyvali skoro vobec chori a ani teraz nie su a tyto mali...... 😠

maatkka
18. nov 2009

no tak baby ja som dneska nasla toto stare video ktore sa mi asi niekedy nejako podarilo vlozit 😀

https://www.youtube.com/watch?v=spN1GMArNIg


no a dneska sa mi podarilo toto novsie len skoda ze zase neviem ako 😀

https://www.youtube.com/watch?v=KscHWrPaI5g
fajn
18. nov 2009

ahojte tak já se hlásím z lazaretu. Chlap má bronchitidu a Andrea pro změnu zánět nosohltanu...mě fakt trefí šlak.
Jinak dnes na kontrole na pneumologii mě seřval že proč jsem odmítla to očkování proti prasečí chřipce no nic jen do mě.

A další jobovka ...Andrea se přihlásila na nějakou stránku na Slovensku a ona se tam osel zaregistrovala a teď ji přišla upomínka že nezaplatila 60 EUR a že už ji to došlo jednou a ona to smazala. No chlap řval jak tygr ,no nevím co s tím dělat jestli to zkoušejí nebo ne je to 1800,- ale sere mě to. Zase si říkám že bude mít blbou zkušenost a hned tak se nikam nepřihlásí.

Maatkaa Julinka je šikulka šikovná.
Davídek taky ,Beře závidím dovolenou a Martince přeju ať jsou broučci brzo zdraví.
Arg. je fajn že je vše v pořádku

taky jsem chtěla po neurologovi ať mi napíše zprávu pro dr. na lázně ..no když jsem to četla tak snad ty lázně ani nedostanem akorát tam napsal že má blbou hrubou motoriku a jak skvěle mluví a zvládne i složitější věci.
No uvidíme buď jo nebo ne.

andulka4
18. nov 2009

Matka....no božíííí videa

Fajn páni u vás je vážně lazaret 😅

já s lázněma taky nepočítám...

petrach
18. nov 2009

fajn ja bych se blba zeptala,jestli se dal očkovat on 😠 nikdo to očkovaní nechce,u mamky v nemocnici to cpou personalu a nikdo to nedal,ani primář,ten jim sam řekl že to není pořadne oskoušené a ma vedlejší učinky 😒
meli jí dat ty leky,co se na to berou při prvních příznacích chřipky,chytraci jedni..dobřes udelala 😉

ten lazaret u vas je desny..a ty a Didka v pohode? Andrea se poučí,taky by me to naštvalo.ale má skušenost

mattka Julinka je užasná 🙂 🙂 🙂
marti my už taky zas soplíme a dnes začal kašlat 😠 ty nemoci me taky desne štvou,jak kdyby toho už nemeli vybraneho dost 😒

irasek
18. nov 2009

maatkka- Julinka je šikovná, moc pěkné video. Krásně se směje 😀

andulka4
18. nov 2009

ad očkování....taky bych se nedala....je to virové onemocnění a těch je tolik že zrovna chytneš to druhé

bera28
18. nov 2009

Ahoj holky,nadherna videa.
Argousku,mooooc gratulujik super vysledku.
Petrach,ja fotim, ale je to vse na jedno brdo- kaktus,plaz,deti,palmy 🙂 Dnes jsmejeli na vylet do botanicko-zoo parku,bylo to fajn. Kubajz uz se neboji pisku a leze poplazi jak drak. Je tu nadherne teplo,proste parada.Taks e zatim mejte.

argousek
19. nov 2009

maatka kráááásné video 😀

bera ty se máš, to je nádhera a kde to vlastně jste?? Nevím, jestli jsem to tady někde nepřehlídla. Hned bych taky jela do teplíčka 🙂 I když počasí je tady teď taky docela pěkný, mohlo by vydržet. Chodíme na procházky, svítí sluníčko, není mokro, tak si to užíváme. Zachvíli můžou být zase plýskanice a mokro nebo napadne půl metru sněhu a nikam na procházku se taky nedostanem 😒

petrach
19. nov 2009

bera to bude šok ten navrat 😀 zima,mlha,dešt a vítr 😀
musí to byt super,skoušeli jste už s prckama i moře?