Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
31. dec 2009

Davídkovi všechno nejlepší k svátku,hlavne zdravíčko 🙂

Diance veliká gratulace,Fajn neboj ona je šikovná,já myslím že se jí jen nechtelo 😉 má svou hlavičku a teda chytrou jak sto čertu 🙂 já sem se zas nasmála..

jinak Všem do Nového roku přeju hlavne pevné zdraví,štestí a lásku!!!!!!!!!

leni96
31. dec 2009

Všechno nejlepší do Nového roku 2010 a hlavně to zdravíčko 🙂

maartinkaa
31. dec 2009

v novom roku zdravie stastie a lasku prajem vam 😉

petrach
1. jan 2010

Tak holky..krásný Nový rok,plný zdraví,štestí a lásky..a taky pokroku a radosti z našich štestíček 🙂

my jsme o pulnoci byli hore všichni,i Šimonek a díval se se mnou přes balkonovky na ohnostroje a bylo jen ..jééééé....vubec se nebál,akorát pak mel mejdlo do 2 hodin a tatka šel na ranní totalne k.o.spal možná 2 hodiny 😒
a Eliška nám večer řekla že nemá štastneho Silvestra,pry všichni slaví a ona musí sedet s náma doma 😀 😕 😉
na o po pulnoci pravila že přece jen byl štastný 😀

maatkka
1. jan 2010

Babenky aj ja Vam a Vasim rodinkam prajem s t a s t n y Novy rok !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vladimuraz
1. jan 2010

Holky, i já se připojuji a přeji vše nej,nej do nového roku, hodně štěstí, zdraví, těhulkám pohodové těhotenství trvající aspoň 38t. a všem hodně síly,energie a nervů na ty naše rarášky 😉

serenka
1. jan 2010

Ahoj holky, jsem tady poprvé, mám také nedonošeňátka...dvojčátka...holčička 980 gr a chlapeček 1640 gr. 31+4 narození 25.11.2009. Včera jsme si přivezli domů chlapečka a holčička je ještě v inkubátoru, tak za týden nebo týden a půl si k í půjdeme lehnout a pak si ji konečně odvezeme domů a budeme všichni spolu.
Přeji vám všem hodně zdraví, štěstí,lásky, a vše co si přejete do nového roku 🙂

fajn
1. jan 2010

serenka vítám tě mezi náma. Pepča měl teda hezkou váhu to bude asi žravec. Emča ho určitě brzo dožene a budete brzo spolu. Taky přejem vše nejlepší dětičkám moc velikánské štěstí, a zdraví vám všem.
Můžu se zeptaz odkud jste?

petrach
1. jan 2010

serenko vítám te tady..a moc moc gratuluju k detičkám
je to ted moc težké co prožíváš,všechny to známe,ale veř že bude dobře..užívej si chlapečka,mazlete se,hrozne to pomáhá a holčička bude brzo s vámi,i když se ti určite hrozne styská vid..
moc ti přeju at už si ji vezete taky domu,bojovnici malinkatou...

jmena máte jako v profilu?

maatkka
1. jan 2010

Serenka tak sa pripajam k babam a tiez ta vitam. Gratulujem k dvojickam a zelam aj vam aby tento novy rok - aj ked asi nebude najjednoduchsi - bol krasny 🙂

denisee
1. jan 2010

Šťastný rok 2010 🙂 spala jsem 3 hodiny a jsem mrtvá, ale stálo to za to 😀
Fajn: jsem se zasmála 🙂 a jsem ráda, že máta takový úspěch s jídlem. 🙂

serenka
1. jan 2010

Ano, jména jsou Emča a Pepča 🙂
Od porodu jsem odsávala mléko každé 3 h,mám plno v mrazáku, vozila jsem denně do Podolí. Jsem okres Beroun. Jste někdo z blízka? Na Intermediální péči v Podolí jsem začala kojit Pepíčka, odsávala jsem a pak jsem 2 dny kojila 2x denně Emičku,když mi ji vyndali z inkubátoru (má jen 1530 gr dneska) a když jsme včera přijeli domů, začala jakási "laktační krize". Normálně mám strašně málo mléka,jen pro Pepíčka a Emičce nemůžu ani odsávat. naštěstí má ještě mlíčko u sestřiček a v mléčné bance. Proč se to stalo? Odsávala jsem zhruba 1 litr denně. Nevite nějakou radu? Měla jsem tak trochu stres z toho,že opouštím Emičku a jedu domů s Pepíčkem.Ale jsem na jednu stranu ráda,že se učím doma se zaběhnout v koupání atd. a pak nám to půjde s oběma lépe 🙂 těším se až si půjdeme s Pepíčkem lehnout opět do Podolí a dají nám na pokoj jeho sestřičku. Ona byla defakto podviživená jak měla horší průtok pupečníkem, jinak odpovídá také 31+4,měla jen 890 gr chuděrka a chytla na JIP infekci celého těla,moc jsme se báli, aby to vůbec přežila. Tak mi prosím napiště vaše zkušennosti a rady co s tím mlékem, pa

bronia13
2. jan 2010

serenka gratulujem k babetkam a aby vsetko dopadlo co najlepsie. su na to take nejake homopatika idem mrknut ako sa volaju - ale aj lekar ti moze predisat tabletky - mne tie zabrali najvia, su aj tie kojenecke caje - ricinus communis 5Ch - vraj to ma pomahat, ale v lekarni ti poradia najlepsie.

argousek
2. jan 2010

serenka jsou to homeopatika jak píše bronia ricinus communis 5CH
při používání homeopatik se musí dodržovat tyto zásady:
- čtvrt hodiny před ani po by si neměla nic jíst ani pít
- nesmíš se kuliček dotýkat rukou, ale rovnou si to dávkovačem dát do pusy
- kuličky se nechají rozpustit pod jazykem (nesmí se kousat ani polykat)
- neměla by si pít kávu (protože je to výrazná chuť a homeopatika by nezabrala)
- dávkování bylo myslím 2x denně 5 kuliček, dokud krize nepřejde
mně třeba taky pomohl granulovaný čaj od firmy Hipp (stojí asi 100,-)
ty homeopatika stojí kolem 70,-
jinak je taky zajímavá stránka www.kojeni. net jsou tam docela dobré rady 🙂)

Držím palce ať se to zase rozjede 😀

petrach
2. jan 2010

serenko tu krizi jsem mela taky,po příchodu domu,je to stresem,neboj a vubec to neřeš,čím víc to sleduješ,tím je to horší...já pak pořád strachovala a nakonec jsme na UM teprve 3 tydny a to jen díky desnemu zánetu 😉
brala jsem ty homeo,a kojící čaje a meltu..pak ješte existuje..řecké seno..neboli pískavice..mletá a ta se dává 2x denne lžičku do decky vody a ta zabrala stoprocentne..
Emulka to dožene tu váhu,vím že se to nezdá,ale váha je to nejmín podstatné po tom všem,hlavne že zvládla tu infekci..moc držíme palečky,at má dnes zas vahoví přírustek a piš piš

holky včera se Šimula pokusil plazit 😕 dve tempa a dost a od té doby zas nic ...si říkám,jestli se mi to jen nezdálo 😨

leni96
2. jan 2010

serenka-gratuluju k miminkům a přeju vám, ať všechno dobře dopadne. S tím mlíčkem se ti to určitě upraví, já si dávala čaje a meltu. Hlavně ať jsou broučci zdraví a pěkně rostou 😉 .

leni96
2. jan 2010

holky ještě jsem se vás chtěla zeptat, začíná mi tvrdnout trochu bříško, ale ne celé, spíš jen v podbříšku, no prostě tak zvláštně, stalo se to některé z vás?

maatkka
2. jan 2010

serenka tak baby ti uz super poradili ja uz len drzim palce...
peti a nema Simonko nieco co by veeelmi chcel co by ho motivovalo sa plazit... Lili sa zacala plazit kvoli plastovej flasi potom ovladacu a mobilu 🙂 to su take veci co deti asi najviac pritahuju alebo nejaka "pohybliva" hracka... skusali ste?

tinuskaha
2. jan 2010

ahojte baby tak my sme sa dnes vratili.Alex dostal vcera po 2 tyzdnoch zase nadchu mna klepne.a to sme mali ist po sviatkoch 1.krat ockovat ☹ ako sa vsetky mate?deturence zdrave?Precitam vas neskor.

vsetkym Vam prajem stastny Novy rok 2010 hlavne veeeeeeeeeeeela zdravicka.

adajar
2. jan 2010

Vsechno nejlepsi v roce 2010 a hodne zdravicka a stesticka vam a detem.

leni no me sice ne, ale ja bych radsi zasla k doktorovi. hele za to kdyz to nic nebude nic nedas.

tinuska to je mi lito.

serenka ahoj. Ja prodelala stejnou krizi a ted plne kojim, ale rozkojila jsem se az doma a a si po mesici. Chce to vydrzet a prikladat a odsavat.

tinuskaha
2. jan 2010

serenka vitaj 🙂 k tomu kojeniu ja som tiez mala laktacnu krizu a malemu som odstriekavala mlieko po kvapkach na lyzicku,prikladala som stale napriek tomu ze sa zlostil ze mu to tecie len velmi pomaly pila som vela tekutin caje pre kojacie ,polievky a naspat sa to rozbehlo a uspesne pokracujeme v kojeni.drzim ti palce.

baby neviete co by som mala dat malemu na tu nadchu okrem nasivinu?odsavam mu sopliky.nemoze mat nejake bacila ked sa ta nadcha vratila po 2,tyzdnoch znova?

pridala som fotky(novy album)kuk 😉

adajar
2. jan 2010

tinuska my mame rymu uz 14 dni skoro. A vyplachuji jeste morskou vodou. A ted nam doktorka napsala fenistil kapky.

argousek
2. jan 2010

leni já jsem to pobolívání také měla, doktorka ale nic neshledala, tak říkala, že to může být také roztahováním dělohy. Od té doby, co beru ten hořčík, tak už to necítím. Pokud chceš mít jistotu, tak raději zajdi k doktorovi. 😉

andulko kolik bereš toho hořčíku?? Já beru 3 tabletky denně a ještě beru GS mamavit.

andulka4
2. jan 2010

Leni já to měla asi 3dny před vánovema. Nejprve jsem si myslela že je to tvrdnutí ale pak jsem na internetu našla že pokud jeto v tom podbřišku tak to je roztahovýání dělohy.

dr mi ale raději napsal magnezko....což by mi napsal tak jak tak

a beru ho 2x denně a od 20tt ho mám brát 3x denně

15ledna jdu na velký utz tak na mne myslete 😉
jinak pohyby už mám šílené....kopance a cítím jak se mimi přetáčí 🙂 začíná mi i růst břicho-konečně
a dr m straší císařem-mám na přední straně placentu

petrach
3. jan 2010

leni já brala taky u obou magnezko,tvrdlo mi břicho..radši s tím bež,ale nedes se toho..Elinj mi museli vyvolávat a Šimulu jsem taky nerodila dřív kvuli tomu 😉

tinus četla jsem že existují homeo na rymu,skus se poptat v lekárne..já dávám i Mar sprejík,před každym odsáváním a moc nám pomáhá ta timiánová mast od Justu..

tinuskaha
3. jan 2010

peti ta timianova mast je bez predpisu?ja davam sprej hypomer mysslim ze je to podobne ako mar.alebo sa mylim?

petrach
3. jan 2010

ta mast je spíš u prodejcu,nevím jestli ji mají v lekárne..najdi na netu..Just..a nejbližší prodejce..fakt je dobrá,nám pokažde zabere a je po nachlazení..
ješte kuknu na fotečky 😉

malí je desny protivec,furt se chce nosit,já občas jdu do práce a on jak se vrátím,task je zavyslák..včera byla inventura a já mám dnes klíšte 😒 slzy jako hrachy a i ted píšem spolu,furt mi tu mlítí a já mažu 😀

petrach
3. jan 2010

tinus to už je chlapák,v tech riflíkách mu to sluší 🙂 a pekne ho to zmohlo co,že tam tak pekne usnul 🙂
a kolik máte vlasu,jako my 😀

tinuskaha
3. jan 2010

to ako zaspal bola najvascia sranda mali sme ho pri stole ked sme na stedry den vecerali len sa tak na nas pozeral a zaspal dali sme ho pod stromecek a odfotili 😉
v predu ich ma dost tych vlasov obcas sa aj smejeme ze ma ofinu ako Alf 🙂 a vzadu plesina 🙂
peti a co simonko?citala som ze sa pokusal plazit.sikulka 😉malemu to pojde kazdy den lepsie a lepsie.tesim sa s tebou.,uz aby sme sa aj my zacali pretacat,chytat hracky a plazit

petrach
3. jan 2010

tinus to byl je pokus,zatím to nevypadá..neví jak na to a mužu motivovat jak chci...jsou ty pokroky vydřené vid?

ten me zas točila jedna příbuzná ve svatky,proč nelozí? jejich znamích kluk je mladší a bude chodit dřív..a proč mu nedám termix,a pribináky 😝 jsem vždycky tak nasratá,že to musím tak napsat 😠
mužu vysvetlovat jak chcu,mele svoje..pry ho musím víc motivovat,že se malo snažím 😠