Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

bera28
10. feb 2010

Andulko, jen hezky odpočívej, lítání si užiješ až až🙂

Táni, no to je nádhera, vážně je alexík strašně moc šikovný klouček. Držím palce na zkoušku!

Nanya, pokud je vývoj dítěte na správné ceastě, tak stačí 2x denně vojtit jako udržovací cvičení. Ale pokud chceš, cvič klíďo víckrát 😉

Holky, normálně mě překvapili svišťové, co všechno znají, aniž bych je učila. Včera tu roztahali reklamní letáky obchodů a začali na obrázcích ukazovat a ŘÍKAT co je co. Fakt jsem valila oči. To prostě odposlouchali a odkoukali od nás. A já jak pako je tady driluju s nějakou krávou bú-bú, kohoutem kykyryký, ovcí bé-bé... 😀 😀
Teď spí už hoďku jak zabití a já myslela, že půjdeme ven.

pavcik
10. feb 2010

Nanya: sedím na sedačce a vedle stehna mám Matýska. Když ho mám např. na své levé straně,tak mu narovnám hlavu aby neměl záklon a svojí levou rukou mu od mého loktu po ruku - loktem přidržuju hlavu a rukou chytnu kolínko (strany kolínka. a svojí pravou rukou palcem stisknu jeden bod na žebírkách. Má to vyprovokovat to,že jak se drží jen ta jedna nožka tak druhá se sama k té jedné přitáhne,trošku kope a hlavně zvedá zadeček.

Jsem úplný antitalent v popisování,možná to holky taky cvičily a popsaly by to lépe 😉

nanya
10. feb 2010

bera - já z počátku cvičila 3x, ale 2x by se mi to zdále lepší 😀 Rehabilitační to 2x odůvodnila tím, že už má i jinou pohybovou aktivitu. Zrovna jsem docvičila a Danielek se asi na 5 vteřin sám zvedl na 4 😅

nanya
10. feb 2010

pavcik - jsem z toho celá paf 😀 samozřejmě jsem to nepochopila 😀 😀 😀

petrach
10. feb 2010

tani to je šikulka,už se tešíte vid,až pojede za váma domu..ted to fakt rychle uteče..

me vzali tyden před propuštením,teda 10 dní ..3 dny byl ješte na medialu a pak tyden se mnou na pokoji a tady vás strčí normálne na oddelení rodiček s miminkama a carají se pořasd náštevy..já sem se hrozne bála,dali mi paní s desnou rymou a kašlem,tak jsem šla za vrchní a hned nás stehovali..celkem2x..

nanya to je šikulkla..počkej ted ti ukáže mamino 😀

fajn
10. feb 2010

nany gratuluju

Tanav tak jak malej?

Peti a co Šimonek už je lepší?

nanya
11. feb 2010

Peti - šikula to sice je, ale jen na 5 vteřin 😅 Samozřejmě se po zbytek dne nic nekonalo. Snažím se ho nalákat otočit se na bříško na levou stranu, otáčí se zatím jen na pravou. Na levou se umí otočit jen tak, že se ho dotknu na nožičce a on zabere a hned se otočí. Ale samotného ho to prostě opět nenapadne 😒 Peti a co Šimonek? Doufám, že už dobrýýýý 😕

fajn - děkuji 🙂

bera28
11. feb 2010

Mispuli, až se vrátíš z hor, jukni do IP. Máš tam slíbené info o odkladu do školy, který je možný až do 8 let věku dítěte.

fajn
11. feb 2010

bera já chci taky info,prosím

bera28
11. feb 2010

Fajn, posílám. A jen abych tě navnadila, jde to skutečně do 8 let věku bez problémů 🙂

fajn
11. feb 2010

bera děkuju,jseš hodná

Jinak dnes jsem vedla debatu s Didkou na úrovni.
1.co máš v prsu?...teď už nic ,ale bylo tam mlíčko pro tebe kdyžs byla miminko
2.a kde jsem byla ? ...v bříšku a pak ses narodila
3. co se stane když sním rohlík?....projde střevem a stane se z něho hovínko
4. a já jsem taky byla hovínko kdyžs mě vykadila?... ne já jsem tě nevykadila ,tebe pak doktor vytahl z bříška...aha tak to jo
a kam mi vedou oči a jazyk ? tak to už jsem odpověděla že jsem opravdu nestudovala anatomii a otázka zněla ...a puoč? 😀

vladimuraz
11. feb 2010

Fajn, Vy zas jedete 😀 😀 😀

Já mám chřipku, tak jsem odpo zvracela, Klárka mi tleskala a volala : hotovo, šikulkáááá maminka 😝

fajn
11. feb 2010

no vidíš jak jsi šikovná 😀 . Teď asi řádí hodně střevní chřipka ,tak se brzy uzdrav

vladimuraz
11. feb 2010

Fajn, děkuju, jsem jak zbitej pes...

tanav
11. feb 2010

Ahojte žienky,

tak dnes som Alexíka kojila, vypil až 7 g. Šuhaj veľký. 🙂 🙂 🙂
Váhu som sa dnes neopýtala, ležká si v postieľke, oblečený v dupačkách a zabalený v perinke.
Od pondelka idem do Prešova, budem ho chodiť kojiť celý týždeň vždy o 12,00 hod.
Sestričky mu sem tam dávajú cumlík, pretože z neho začína byť krikľúň.
Bola som pri ňom dnes dve hodinky, chýba mi. Celý čas som držala na rukách.

Fajn, Didka je veľmi šikovná. Tie hlášky sú super.

Vladi, prajem Ti skoré uzdravenie.

bera28
11. feb 2010

Fajn, 😀 😀 😀 😀 😀

Šikulko Vladi, tak ať je brzy líp. Ten bacil teda řádí. Od Petrach už se přestěhoval až do jižních Čech.

Tani, to je změna v postýce, oblečený jak velký kluk, co? 🙂 Poslal jsem ti IP.

Já jsem dneska nachytala sviště, jak se pusinkovali schovaní za skříňkou. Jsem si četla, bylo takové podezřelé ticho a pořád se ozývalo akorát nějaké mlaskání. Tak jdu po zvuku a ti dva raraši tam seděli a regulerně se na střídačku pusinkovali 🙂 🙂 Jak mě zmerčili, hned přestali a přitom to bylo tak krásný, že jsem je chtěla natočit.

Tak dobrou, holky.

andulka4
11. feb 2010

Argousek se neozvala?

pavcik
12. feb 2010

ahoj holky...
tak Matýsek včera dostal poslední synagis a macek jeden váží 8100g a měří 68cm.
Plicařovi se líbil a chce nás vidět za 3 měsíce.
Plicař Radina už chtěl povolit oboje očkování..jak prevenar tak už i hexu..

Ale neurolog Straňák je tak opatrný že dovolil jen prevenar,pak bude kontrolní EEG stále s phenomaletenem a podle výsledků už mu dají i tu hexu. Takže jsem ráda že už se jim líbí a uznali to očkování.

Matýsek se tam na ně smál,byli z něj nadšený...furt mají v živé paměti tu první návštěvu jak jen řval,nemohl dýchat a byl úplně stuhlý. Ale trochu mě zase rozhodilo,že sice neurolog strašně chválí ale vzápětí jak se mu hodně nelíbí tak LHK a LDK tak do zprávy napsal..tonus je porucha na LHK a LDK ve smyslu zvýš.svalového tonu. Jde o DMO - hemiparet formu sin ☹

Lázně nám prý schválí...ale na vojtovo lehátko jsem se ani neptala. Byla jsem tak v šoku z tý jeho dobrý nálady že jsem to nechtěla skazit. Už se na to vyprdnu a najdu někoho kdo už to lehátko nepotřebuje a zabírá mu místo.

fajn
12. feb 2010

holky tak lázně jsme dostaly hurá asi ale pojedem už v březnu ☹ tak uvidím jestli se nehodíme marod a termín nám posunou

Pavcik pak písnu víc Didka chce pohádky a furt tady prosí 🙂

pavcik
12. feb 2010

fajn...nevim kam máte jen do lázní ale já když volala do lázní o pár info,tak mi řekli že oni mi sice řeknou termín,ale já můžu říct kdy nemůžu a tím si to trochu přizpůsobím k obrazu svému 🙂 tak to kdyžtak zkus

pavcik
12. feb 2010

jo a taky neurolog a plicař včera komentovali to létání miminek...Radina řekl že radši odešel od tv nebo by jí rozbil a Straňák se tak rozvášnil vzteky že začal tak rychle nadávat až jsem se smála.
No samozřejmě to odsuzovali a řikali že má jít do basy za tohle a ty matky by profackovali aby se probraly

maatkka
12. feb 2010

Ahojte baby
agrousek ozvi sa nam ako sa drzite...
bera to oni normalne takto ze "ovce" nie len "be-be"? 😀 rozkecavaju sa? ja ako tak citam niektore tvoje prispevky tak mam podozrenie ze ak budu po tebe tak budu za chvilu davat hlasky (a otazky 😀 ) ako Didka 😀 ktora je tiez zjavne po fajn 😀
mna tiez Julia prekvapuje ake pozna slova (vacsinou sa ich snazi aj zopakovat ale este to nie je presne (niekedy ani zdaleka 😀 ) ono...) napr. ked poviem nejake slovo co si myslim ze som pred nou snad este ani nevyslovila (teraz ma nic take konkretne nenapadne ale) napr. kvetinac... a ona nan ukaze a povie "tetina" 😀 a to rozmyslam kedy som to pred nou povedala?
teraz si akurat "cita" v casopise (mama a ja) a nieco nezrozumitene tam zvatle len obces medzi recou ze "to baba" "to mama" 😀
a mm ju ucil kde ma ocko "fuzy" (to ked nie je celkom oholeny) a ona ukazala a povedala "pich pich" ze ju pichaju a vcera vecer k nemu prisla pohladkala ho po lyci a brade (bol oholeny) a ze "neni fuzy" 😀 mi to prislo take smiesne ze som nemohla... este ked nas videla sa smiat tak sa aj ona nasilu zasmiala a mne az slzy tiekli 😀
a ze sa brobci pusinkovali... jeeej to muselo byt sladke 😵 sa hovori ze medzi dvojcatami je take zvlastne puto - urcite je to pravda... sa maju ze sa navzajom maju 🙂
nanya ten cvik co popisuje pavcik sme mali samozrejme aj my ale ani ja to neviem lepsie popisat... len som este chcela doplnit (ale to je asi jasne) ze sa to cvici na brusku... keby si rehabke povedala to co napisala pavcik urcite by z toho pochopila o ktory cvik ide...
inak Lili tiez zacala skoro vsetko robit tak ze to skusala po cviceni...
pavcik prosim ta a co je to phenomaleten? a kedy idete na EEG? (my sice az v marci ale uz teraz sa na to psychycky pripravujem 😉 ) a budu mu asi robit spankove ci? (vobec neviem ci sa da robit babatkam aj ked nespinkaju?)
tanav uz sa nevies dockat kedy ho budete mat domka co? (blba otazka 😀)... ja som bola s malou v nemocke este dalsie tri tyzdne - lebo dlho nevedela papat - strasne som sa bala ze nakoniec pojdeme domov so sondou ale nakoniec sa predsa len rozpila aspon z flase 🙂
vladi skore uzdravenie prajem 😔
denisee ako pokracujete s nocnikom? Lilinka ma taku cervenu ritku (odkedy tak casto kadi nestihnem si to vzdy hned vsimnut aj ked ju stale kontrolujem... 😒) tak uz tak nadavam na tie plienky!!! ale napr. vcera ked behala hola (teda len v tricku) aby sa vyvetrala zacala cikat a bola z toho veeelmi prekvapena co sa to deje... takze ona si to fakt asi easte vobec neuvedomuje ze jej treba...

maatkka
12. feb 2010

fajn tak super 🙂 😉 🙂
pavcik tak tak...

fajn
12. feb 2010

peti Šimonkovi vše nejlepší k zítřejším narozeninám hodně zdravíčka a pohodičky a ať vám dělá samou radost 😉

tanav
12. feb 2010

Ahoj maatkka,
to vieš, že sa nemôžem dočkať. Už som o 9,15 hod volala so sestričkou z Prešova. Vážila ho má 1770 g.
Ráno vypil svoju dávku 34 g y f

tanav
12. feb 2010

Omylom som odoslala nedopísané. Budem pokračovať. 🙂 🙂 🙂

tanav
12. feb 2010

Takže ráno vypil 34 g z fľastičky. Zajtra idem na 15,00 hod k nemu a budeme kojiť.
Domov nás pustia po termíne pôrodu, ktorý sme mali mať 2.3.2010. Dúfam, že bude mať váhu aspoň
tých 2100 g. V noci spí aj 5 hodín v kuse. Vynechávajú mu papkanie, že ho nebudia.
Musím ísť už konečne variť, lebo celý týždeň len o suchom. Asi len z lásky. 😀 😀 😀
Myslím si, že keď už dnes manžel príde domov a nič, tak asi celkom nepochopí. No chcela som sa doučiť,
keď už som pri tom všetkom vydržala toľko, tak už som to nechcela nechať len tak.
Budem Vám písať priebežne počas varenia. Pa.

Petrach, všetko naj, naj, naj Šimonkovi k zajtrajším narodeninkám. Posielam pusinku.

fajn
12. feb 2010

tanav úplně tě vidím jak se těšíš. A to kojení závidím já jsem odstříkávala jen když byla v nemocnici a pak už jsem mlíko neměla. Tak držím pěsti ať se pěkně rozkojíte

fajn
12. feb 2010

Mirko upřímnou soustrast je mi to moc líto ☹ ☹

tanav
12. feb 2010

Fajn, uvidíme ako nám to pôjde. Mala Didka vyšetrované aj ušká ?