Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

tanav
16. feb 2010

Ahojte,
tak ja som v Prešove. včera sme boli s Alexíkom spolu celé popoludnie, s malou prestávkou až do 17,00 hod.
Ja už zasa panikárim. Alex mal zvýšenú teplotku, robili mu odber krvi, krvný obraz v poriadku, železo tiež.
Mal zvýšenú hodnotu jedného zápalového markéra. Nedostal antibiotiká. Ráno som volala a doktorka mi povedala,že
už ju zvýšenú nemá. Inak má 1835 g. Včera sme kojili, vypil zase iba 5 gramíkov a zbytok sme dokŕmili z fľaše.
Celé poobede mi prespal na ručkách. Ja som mu celý čas rozprávala, čo nové doma a tak.
Mal kontrolu očí, dnes sa budem pýtať ako dopadla.
Neurológ má dovolenku, takže kontrola o týždeň. Má prísť rehabilitačná sestra, tak uvidím.

Petrach, Šimi je krásny chlapček, tor

fajn
16. feb 2010

tanav to bude dobrý uvidíš. Nepanikař ,mají to pod kontrolou a když tak nasadí antibiotika a bude v pohodě. Už je dost velkej a silnej na to aby infekci zvládl uvidíš. Jinak je to teda macek a s kojením se netrap ,jestli mu jde líp flaška budeš ho krmit svým odstříkaným mlíčkem z flašky. Hlavně aby byl v pořádku a byli jste už doma. Očička budou taky dobry ,když nedostává kyslík tak by to mělo být v pořádku. Tak se držte a papkejte ať jdete domů

tanav
16. feb 2010

Zasa som odslala nedopísané.

Peti tá torta bola veľmi pekná, určite aj chutila. 🙂

Pozdravujem Deru, Merj a Simicku.

Denisee, Vojtíšek je taký peknučký, uvidím aký bude z neho mazloš.

Maatkka, ja viem že Tvoja malá sa volá Júlia, ale to Lilinka mne strašne krásne znie. Ste kočky obidve.
Tatinko má z Vás určite radosť.

Tinuška, čo nové Alexík ?o

Nickaveru, presne viem čo prežívaš. Chápem Ťa, lebo som v tej istej situácii tiež. Iba s tým rozdielom, že
som nečala dvojičky. Mám Alexa narodeného 25+2 g.t., v piatok bude mať 3 mesiace. Ešte stále sme v nemocnici. Držím Ti palce a maličkej veľa zdravia. Musíme to vydržať.

petrach
16. feb 2010

tanav s kojením se netrap a uvydíš že to pujde samo a když ne,hlůavní a suprové je že pje i z lahvičky pekne,my jsme s tím tak dlouho bojovali,dusil se ješte i doma,takže fakt super že vám to jde pekne😉
tu teplotku mohl mít jen z klokánkovaní,třeba mu už bylo horko,vím jak je kuklí a balí a doufám že to nic nebude 😉

fajn kde máš album 😕 jinak jsi to napsala hezky,já už taky občas na nekoho zapomenu 😀
berra tak nám ho dej na FB to video..prosíííííííím
vladi pry jsoui nejaké cucavé bonbony pro tehulky na nevolnost..vubec ti to nezavydím ☹ myslím to že je to zle 😉 tehu jo 😀

tinuskaha
16. feb 2010

Zdravim vas vsetky.,nebudem menovite lebo tolko nas tu je zeby som urcite na niekoho zabudla a to nechcem
😉
Peti,krasna torta,uzasny Šimonko na zjedenie ;)

Maatkka ako je Lilinke?Dufam ze lepsie.Posielame je a Alexom pusinku

Nickaveru,je mi lto co sa stalo s chlapcekom 😔 ale mas este malinku(ako sa vola?)musis byt silna a hlavne VERIT ze vsetko bude dobre.Mne sa maly narodil v 26tt s vahou 700g a 33cm.v nemocke sme boli skoro 4mesiace.bol dlho na ventilacii tiez mu nedavali nadej.Ale on chcel velmi zit a je tu oslavili sme uz 1.rok(korigovane 9 vlastne o par dni 10.mesiacov)Ako uz vraveli holky dievcatka su bojovnejsie skor sa z toho dostanu.Ja som bola v nemocke s maminkou ktorej sa narodilo dievcatko v ten isty den.Bola na tom horsie ako Alex.Bojovala a nakoniec isli domov skor nez my.Myslim asi o 2 mesiace.

Tanav nestresuj,ze maly malo vytiahne z prsnika.Bud to pride neskor alebo budes odsavat.Ja som odsavala 4 mesiace v nemocnici(papal na sondu)potom sme kojili a teraz zase odsavam lebo mlady pan bojkotuje prsnik.Ked mu ho ponuknem tak ma tak uhryzne ze vidim vsetkych svatych.A on sa na tom bavi usmieva sa od ucha k uchu.Najhorsie na tom je ze flasu nechce tak sa trapime.

No a pokrocili sme tak ze Alexik sa zacal plazit.Neviem ci to plazenie je.Lezi na brusku a nozky dva pod seba a posuva sa do predu.Len rucky ma popri telu.Ma ich mat pred sebou?No a ked sa takto plazi vacsinou skonci s hlavou pri stene no ani ta ho neodradi a snazi sa a bucha to tej steny a bucha 😀 😀 otaca sa len na jednu stranu.Mozno po case zacne aj na druhu.Ale TESIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM sa 😵 😵

denisee
16. feb 2010

tinuskaha: to vypiluje 🙂 půjde mu to jen a jen líp. Moc vám gratuluju!!! 😉

tanav: já myslím, že se vám to už krátí, váhu máte hezkou, je to šikulka. Napiš co rehabka.

Vladi: ty nevolnosti musí být hrozný ☹ , ale zase víš , že je mimi v pohodě, když ti není dobře. 🙂

maatkka: jak se dnes máte, už je líp??

Bera: už je líp, byl to prostě nějakej den blbec, i když svý nálady má Vojta pořád. A v odpadkáči taky rád hrabe 😀 . Dneska je sluníčko, nádhera, hned je líp 🙂

julianna78
16. feb 2010

Ahoj holky 🙂
Tinuska gratulujem Alexíkovi,krásne sa rozbehol.Moja malá sa zo začiatku tiež plazila tak,že rýpala hlavou do zeme a odrážala sa nohami.
U nás začína cirkus nanovo,nejde jej lezenie tak má nervy.Už sa jej podarilo 4 tempá posunút ale potom padne na držku a reve a zase na 4 a zase rev.To dieta v sebe býka nezapre.
Bera tvoje detúrence sú tiež riadny experti 😀 musí byt u vás veselo doma.
Nickaveru držím moc palce maličkej a mrzí ma čo sa stalo chlapčekovi,ale teraz musíš pozbierat všetky sily,snažit sa pri nej mysliet pozitívne,vela sa prihovárat,hladkat ju a neboj ona to zvládne.Viem čo prežívaš moja segra mala dvojičky predčasne a jeden chlapček odišiel ked mal 9mesiacov,ale druhý je už 18ročný chlapisko.Ja mám dievčatko v 30tt a zo začiatku lekári velmi pozitívny neboli asi až po 3týždnoch povedali,že to vyzerá dobre.Mna velmi podržal manžel on bol od začiatku optimista a pomáhalo mi aj stále dookola čítanie príbehov so štastným koncom.
Maatka Julinke prajem skoré uzdravenie

nanya
16. feb 2010

Ahoj holky.

Se přiznám, že už tady ve vás mám taky pěknej kolotoč 😒

Tanav - malý je fakt velmi šikovný kluk jako buk. S tím kojením se netrap, prostě přikládej a pak dokrmuj. Buď se opravdu rozjede kojení, nebo ho budeš krmit z flašky odstříkaným MM, a třeba doma v klídečku se vám kojeníčko krásně rozjede. Za chvilku jste doma. Malý má už krásnou váhu. A jak psala petrach, je fatk, že ti krásně pije z flašky, mě se Daneček z flašky hrozně dusil, ale bohužel občas i z prsu....

maatkka - jak se má Lilinka? Už je to lepší? A co ty?

peti - Šimonek je fakt k sežrání, vím, že se tady už opakuju. Ale je faaaakt nádherný klučina. Nás čeká oslava za 2 měsíce. Ono to fakt uteklo, jako voda. Už teď je mi do breku...

nickaveru - je mi líto chlapečka. A přeju hodně štěstí s holčičkou.

fajn - já z těch výrazů od Didky fakt nemůžu. Kde ona na to chodí 😀 No, ale myslím si, že mi mamka taky jednou říkala, že jsem se jí na toto ptala 😒

tinus - Alex je fakt šikula. Se téééda fakt rozjel. A neboj, ručičky snad brzy při plazení přidá 😵 Se těším s tebou. Danielek se taky přetáčel jen v jednu stranu, tak ho hodně motivuji na druhou a podařilo se, i když pořád upřednostňuje pravou 😒

U nás nic nového. Zítra jdeme na RHB, tak jsem zvědavá, co nám řekne. Cvíčo jsme teď od pátku šidili. Z malého se stal uzlíček nervů, nesmím mu ani vyhrnout rukáv, to je pak řev... Nevím teda, jestli to přičíst vojtovce, ale dělá to zhruba od 3. dne, co jsem začala cvičit. Snad mi rehabilitační řekne, jak na to. Navíc nás teď trápí zvášené teplotky, tlačí se nám zoubky dole, tak asi proto...

pavcik
16. feb 2010

ahoj holčiny...dnes mi moje rehabilitační poslala více informací ohledně těch Jánských lázní....tak kdyby jste chtěli,přepošlu vám to. Sepsala to paní která tam pobyt absolvovala a napsala pár rad a popisků jak to tam chodí a kde co je.

Jinak nám naordinovala cvik na plazení...mám Matějovi složit nožičky pod tělíčko atd ale nějak se mi to nedaří,pořád mi ty nožky ujížděj 😒

nickaveru
16. feb 2010

Ahojte holky, moc dekuji za podporu. To je asi presne to, co jsem potrebovala. Slyset tahle slova od maminek, ktere si prosly uplne tim samym a vedi, o cem mluvi, vedi, jak moc to bylo tezke. Malicka se jmenuje Nika a ted je v Detske nemocnici v Brne (prevezena z Obilnaku kvuli zanetu streva). Ona je ta, ktera me jeste udrzuje pri smyslech. Kdyz jsem u ni, jako bych na vsechno zapomnela, hladim ji, sleduji, klokankovat jeste nemuzeme, to az prijde, tak se asi stestim rozbrecim. Zatim mi neprichazi, ze je to moje miminko, ktere jsem skutecne porodila, pripadam si porad jako v nejakem osklivem snu. Tento tyden se rozhodne, jestli se ji podarilo porazit ten zanet strev, strasne se bojim, nedavali nam vubec sanci ... ted zacina prvni malinkate davky mlicka, bojim se, ze to brisko zase nezvladne, ale strasne si vnitrne preju a doufam, ze vsechny prekvapi a bude to v poradku.
Vase pribehy jsou uzasne, strasne rada ctu, ze to tolik malickych dokazalo a ze jsou v poradku.

andulka4
16. feb 2010

Nickaveru píšu ti IP...interní poštu
zobrazí se ti nahoře na liště

simicak
16. feb 2010

Tady je vzdycky toho taaaak moc na docitani!!!!!
My dneska na vylete na cely den a Viki byla nadsena z vlaku,tlemila z okna a hlavne zasla kdyz behali pred ni el.draty nahore 😀 Tak jsme z ni s manzou nemohli,byla bozi. A taky jsem nasla ze se dere 4zub. jsem z toho hodne prekvapena,protoze zatimi u ani jednoho nebyla protivna nic,kdybych ji neprohlizela pusu,tak ani nevim,ze ji neco vyrostlo. Asi uz neciti bolest,holka 😝

Petu,maly je moc krasny,kukla jsem na fotky,je to koren. Nas taky cekaji narozky ani nemrknu,bezi to strasne rychle.
V cesku budem nejak 4tydny,docela amm hruzu ze sunaru,je tam upllne jiny sunar a taky mala nesnasi lidi a cizi mista,tak si bude bobek asi hodne zvykat a nesundam ji z ruk. a pak tyden po navratu letime k mori na 10dni.

NIckavera,me taky nedochazelo,ze mam miminko,doma jsme nemeli ani postylku vubec nic,miminko nikde,bricho nikde. Ten matersky spravny pud me prastil,jak jsem si ji poprve podrzela. Urcite to nebude dlouho a taky si Niku poddrzis. MOc vvam drzim palecky 😉 Me to prijde,ze to uz je sto let,co nas pustili z nemocnice a je to teprv pul roku a uz si z toho obdobi ani nic n epamatuji je to jak nejaky zly sen co se mi zdal.
A kolik Nika vazi?

fajn
16. feb 2010

nikaveru tak určitě tady budeme všechny držet pěsti ať si malá Nika začne tolerovat mlíčko a ať bříško nezlobí. Mě když dala sestřička poprve Didku do ruk tak měla přesně kilo a byl to pocit kterej se nedá ani popsat. Hrozně jsem brečela protože to pro mě bylo překvapení .Jsem za ní přišla a sestřička mi podala křeslo ať si sednu že má pro mě překvapení a vyndalo ju z inkubátoru. Neboj určitě to taky zažiješ a mooooooooooooooooooooooooooooooc ti to přeju a držím malé pěsti. můžu se zeptat kolik váží a kolik mimoušci vážili když se narodili? Jestli nechceš tak nemusíš.

Pavcik určitě to půjde ,klidně to cvič zatím jen tak že mu tam ty nožky jenom podsuneš a až si zvykne tak pak zase o kousek dál pokročíte ve cviku. Tím nic nezkazíš ale necvičit vůbec tak to by byla blbost. Radši tak než nic.

Holky já té mojí treperendě asi budu muset najít koníček ať se trochu utahá. To je pořád ..pojď něco dělat... sotva sednu tak zase. Nejlepší by byl kuchařskej kroužek 😀 ona se furt motá v kuchyni a už jsem fakt na šráky.

nickaveru
16. feb 2010

Ani nechci myslet na to, jak mi ji poprve daji do ruky nebo na klokankovani. To je pro me zatim jen zbozne prani, na ktere se bojim jen pomyslet. Musi to byt nadherne. Strasne se bojim, ze k tomu nikdy nedojde. Bojim se verit, doufat. Malinka ma dneska 800g, coz nam pripada nadherne. Pred tremi tydny, kdyz se narodila, mela 690g, pak trosicku ubrala a ted se zacina zase davat dohromady, a to az zitra dostane moje mliko.

fajn
16. feb 2010

jej 800g tak to si ani nedovedu představit. Já už si nedokážu ani těch 650g co měla Didinka když se narodila. Já ti věřím že se bojíš i já jsem se bála ,s každou infekcí to bylo horší ale pak se to zlomilo a bylo dobře. Moc ti fandím a malé posílám pusunku 😉

fajn
16. feb 2010

*pusinku 😀

julianna78
16. feb 2010

Nicka malinká krásne priberá a ked si dá zajtra z tvojho mliečka to len uvidíš jak bude rást 🙂
My sme mali najmenej 860g a tiež sme sa klokankovali 1krát ked mala kilo.Moja malá mala na 10 den krv v stolici a mysleli si,že prasklo črievko nakoniec to bol tiež zápal a nedostávala 10dní mlieko len infúzky a krásne sa z toho dostala.Musíš verit a dúfat,neboj dobre to dopadne,to je super že už dostane tvoje mliečko.

nickaveru
16. feb 2010

Holky dekuji, cim vic vas ctu a nachazim na netu ty krasne pribehy se stastnym koncem, tim vic chci verit. Porad mam ale hrozny strach ... rikam si, ze jestli zvladne to brisko, ze se odvazim doufat.

lapagerie
16. feb 2010

Nickaveru, moc moc moc na tebe na BBN myslíme, malé Nice držíme všechny palečky, co jsou k dispozici. Určitě to zvládne, je to přece bojovnice!

andulka4
16. feb 2010

Nickaveru věřím že jste si už smůlu "vyžraly" a malá už bude dělat jen a jen radost
musíte jí všichni věřit

petrach
16. feb 2010

nickaveru moc vám držím pesti,hlavne malinké Nice,má nádherné jméno..a krásne přibírá..znám z diskuzí maminky co jejich deti meli problémy se střívky a veř že se to dá vybojovat..tak posílám pořadný kopec štestí a moc vám to přeju..

simi my nemáme ješte žadný zub ale zdá se mi že leze,brečí ted i v noci a dnes dostal pasrádní rymu a ješte jsme první noc bez monitoru dechu..jsem z toho nervní 😒

tinus já mám takovou radost 🙂 🙂 🙂 🙂oslavte to ve velkém,Alexek si to zaslouží bojovník..to je super zpráva 🙂
nanya jsem zvedavá co ti řekne rhb,ale pkud k tomu máte odpor oba,tak to pujde cvičit fakt jen težko 😒je to škoda,třebas ti dá jiné cvíčo,bobatha

pavcik neboj to se naučíš,taky se mi motají ruce na novém cviku..

maatkka
17. feb 2010

ahojte babky moje tak my sa hlasime po vcerajsom dni a noci v nemocnici ☹ malej ta teplota vobec neklesala a odmietala cokolvek pit... skusali sme vsetko mozne aj v spanku aj podobrom uz potom zo zufalstva aj nasilu... po lyzickach so striekacky z flase z pohara z hrnceka... vodu dzus stavu mlieko caj - osledeny nesladeny... studene teple tekutiny v strave... a nic... plienky uplne suche a ta teplota do toho... tak nas dr. rano poslala na infuzky... boli sme aj na krcko usnom nosnom a vsetko o.k. moc negativny vysledky krvi vporiadku... od kedy sme tam prisli az kym sme dnes neodisli jej tiekli infuzie tak si viete predstavit co za horor bolo udrzat ju celu tu dobu v posteli... v noci jej teplota lietala striedavo od 37,5 do 39... triasla sa a plakala zo sna 😢 ja samozrejme hystericka matka som letela za sestrickou ci nemoze mat febrilne krce... ta ma upokojovala ze sa jej len nieco zle sniva (ani sa necudujem lebo v ten den sa naplakala viac ako za cely rok hadam... 😢 ) ale ja som uz od strachu samozrejme nezaspala... nakoniec som bola rada ze sme tam lebo doma by som sa asi po...la od strachu... a rano bola bez teploty - len co otvorila oci vypytala si pit - tak nas pustili domov... ale uz zase pije malicko (hrali sme sa ze si strngame so stamprlikmi (dakujem za tip fajn 😉 ) tak ju to chvilku bavilo a nieco vipila potom som jej musela nalievat z flase vodu do vrchnacika a z necho trosku pila a teraz som jej z jogurtu presnidavky a vody spravila "jogurtovy drink" tak to spapala a spinka - teplotu stale nema) a zajtra mame ist do nemocky aj k nasej dr. na ko a ak bude znova odmietat tekutiny tak znova infuzie... to uz by tam asi nevydrzala - musime nieco povymyslat... no a ide ma porazit lebo asi z toho ako 24 hodin musela lezat 😠 je uplne akasi nestabilna... ked sme ju postavili na zem tak normalne skoro spadla a este stale to nerozchodila ☹ viem ze to je len z toho ze je chudiatko taka ulezana ale je to hrozne sa na nu pozerat ako capka tak ako pred niekolkymi mesiacmi...
no a aby som nemala len velku depku ale rovno obrovsku ☹ tak som si este precitala ten vysledok z toho nasho EEG ked uz som mala kartu v ruke... a cita sa to hrozne... ooovela horsie ako to co nam dr. vtedy povedala... takze zase mam mory z toho nasledujuceho EEG...
naposledy som spala asi tak pred 50-timi hodinami... v nemocnici som nevladala udrzat otvorene oci a prisli sme domov a ja nie a nie a nie zaspat... hlava ma boli statocne ☹ no a uz som sa dostazovala...

nickaveru velmi na vas myslim a tesim sa na kazdu dobru spravicku 😉

fajn
17. feb 2010

jejdanánky Matka no to jste teda dopadly. No hlavně že jste na nic nečekali a šli jste na pohotovost. Zkus ještě třeba pití z brčka jestli už umí Lilinka . Já jsem koupila froko a krabičku jsem zmáčkla a Didka za chvilku pochopila že má tahat. A jdi si odpočinout nebo se sesypeš taky a Lilinka tě potřebuje. Jinak až se dá dohromady tak uvidíš že i ta chůze se upraví. Nám to dělá Didka taky po nemoci ,že se vrátí o krok zpátky ale jak vyzdraví a nabere sílu tak je zase v pohodě. Tak se holky uzdravte

Nikaveru a jak je dnes Nice?

Tanav a co Alexík jak bojujete?

denisee
17. feb 2010

maatkka: chudáček malý ☹ , zjistili teda něco? z čeho byly ty horečky? Já když bych měla spát a nabírat síly, tak zrovna né a né usnout. Ať jste brzy fit!!!

petrach: půjde jen o první dny, ale vzpomínám si jak jsem si to nedokázala představit bez monitoru..., pak jsem zas až ho přestěhujeme do pokojíčku, ale jde jen o první dny 😉

petrach
17. feb 2010

ježíš matka ☹ to je mi líto..uiplne te vydím..já taky tak prožívala naše pobyty s Eliškou a udržet je na kapačce je desné,když chtejí z postylky ven a pořad volat sestru,at to přepojí ☹
doufám že už jí bude líp a ty se bež vyspat,nechej tatku,nebo rodiče pohlídat,nebo se sesypeš!!!!!!!!!!!!!

my jsme dnes meli neuroložku,máme velkou pochvalu,pry že nebude postižený ví už dlouho..a me nic neřekla..že ho nemám srovnávat s jinyma detma,že každe je jiné a to kdy začal lozit a chodit,pry v živote nikoho nezajímá 😉 hlavne že delá pohyby tak jak má a delá pokroky..
cvičit ješte máme,pokud ho udržím,pokud pry už ne,tak nemusím..ale budu,ješte to potřebuje,ted už to vydržíme,snad né na dlouho
jo a váží 7800g a meří 68cm..za 2 mesíce přibral 25dkg 😒 ale pry to nemám řešit,tak nebudu

tanav jak Alexek?????
nicka myslím na vás

maatkka
17. feb 2010

tak sme vyspinkane okupkane a citime sa ako novi ludia 🙂 spala som 6 hodin a ked som sa zobudila o dieta samozrejme postarane byt vyupratovany navarena morcacia polievocka so zeleninou aj pre mna aj pre Julinku pstruhy pre mna aj pre Julinku a este aj kuracie stehna pecene so zemiakmi v rure a hubova prazenica - mm sa dnes prekonal 😀
Lilinka uz beha ako by sa nic nedialo 🙂 hra sa... aj pije 🙂 nepapa ☹ co mi je luto o to viac ze sme sa este len teraz rozpapali ale mozno sa jej chut vrati casom ked bude fit...
fajn dakujem aj za tip so slamkou aj za povzbudenie 😉
denisee vlastne ani nezistili - uzavreli to ako vyrozu...
petrach to su nadherne uzasne spravy 🙂 moooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc vam k nim gratulujem... velmi si to zasluzite - ste vazne sikulky... som strasne rada ze vam to takto povedali 🙂 uz sa naozaj nemas coho bat a mozete si maleho uuuplne vychutnavat... tesim sa s vami 😵

bera28
17. feb 2010

Maatkka, to mám radost, že už je Lilince dobře. Neboj, ona se zase rozpapá, teď nemá chuť, protože jí nebylo dobře. Ale teda manžel je kabrňák, takhle hezky se o svoje holky stará 🙂
A k tomu EEG, tak si představ, že synovci dělali minulý týden kontrolní EEG a vyšlo mu naprosto bezvadně, poté, co všechny předešlé výsledky byly naprosto katastrofální. Takže opravdu může být výsledek příznivý. Vím, že to stojí spoustu nervování, ale nic není ztraceno. Třeba to opravdu bylo tak špatné jen kvůli těm injekcím.

Peti, to je přeci jasné, že Šíma bude v pořádku 😉 Taky s ním poctivě cvičíš, tak bodejť by nebyl. Mám z vás ohromnou radost zasloužíte si to!!!!!

Nickaveru, jak u vás??

Simicak, to víš, vláčky. To je zábava koukat z okna a pozorovat dráty 😀 Taky bych si dala říct celodenní výlet, ale tady je teď dost hnusně - zataženo, sníh 😝 Už aby se oteplilo.

Pavcik, neboj, to si natrénuješ. Mě vždycky trvalo tak 3 dny, než jsem přišla na to, jak správně zacvičit. Vždycky jsem si to una RHB vyfotila, pak si to doma vytiskla, a cvičila podle fotek.

andulka4
17. feb 2010

Matka co to čtu??? ☹ ach jo doufám že se brzo uleví...

petrach
17. feb 2010

matka to jsem fakt ráda a teda tvuj muž má muj velký obdiv..toho si holky naklonujeme 😉
hezky se postaral a asi mel velký strach 😒
hlavne že je Lilince líp a pije a jíst třebas skuste častejc,aspon neco málo at pojí..a bež zas chrnet

já jdu dnes taky,jsem ted vytuhla v obyváku,na chvilku jsem se natáhla a vytuhla

pavcik já to na digitálu i točila na video,ty nové cviky..tede nám už nedala nic nového,pry už nic není a jedeme do finále

pavcik
17. feb 2010

no to já si to fotit nemusim,pamatuju si to,ale tenhel cvik je první kterej mi dělá problémy s těma nožičkama,že je neumim tak dobře složit pod něj a hned my ujednou a on je celý napne.... 😠 no jdu tam zase v úterý tak to do tý doby hold budu dělat blbě a snad mě to znova naučí. Včera mi to ukazovala a zdálo se to lehký ale realita je poněkud jiná 😠

Petrach: na fb píšeš že vážíte 7800g....a 68cm...to je super a gratuluju ale jakto že Mates má víc a to mu ještě není rok??? Asi je u nás něco špatně ☹ nebo je to tím že my měli 1480g při narození a vy míň???

Bojim se,že asi ve stravě dělám něco špatně. Ale když to vemu od půlnoci,tak dávám kolem 5:30 UM 180ml..pak kolem 9-10h 125 čaje....pak ve 12h 125g zeleninovýho kupovanýho 😠 příkrmu (moje vařený mi nejí) + 125ml UM.....pak kolem 16h zase jen 125ml čaje...v 19:30 180ml UM a pak ještě kolem 24h zase 180 UM....nepřijde mi to zase tolik tak proč je Mates tak vypasenej? ☹ ☹ ☹