Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

nanya
12. apr 2010

Ahoj holky.
Právě jsme se vrátili z roční prohlídky od dr., Danielek mile překvapil, má 8,5 kg 😉 taky teď pěkně baští, nějaký 200g jogurtu = no problémo 😅 a ještě otvírá pusinu, že by si dal ještě 😀 Akorát s délkou tak nějak vázneme, já ho doma naměřila 71cm a u dr. asi nemají metr, normoš ho postavila ke zdi k tomu metru, co tam mají nalepený a on pořád skákal na těch nožičkách, že se divím, že vůbec něco naměřili 😕 Takže podle dr. máme pouhých 70cm. Ale co, jeden centimetr tam, jeden sem. Hlavně, že jsme zdraví. A musíme se pochlubit, koooonečně máme v očkovacím průkazu napsáno: "psychomotorický vývoj PŘIMĚŘENÝ" 😵 Na další kontrolu jdeme až o prázdninách, kdy utržíme čtvrtou dávku hexy + prevenar. Jo a dneska jsem tak trošku zkusila malého dopolko natáčet, jak se snaží o své lození, tady je:

https://www.youtube.com/watch?v=d_iU95b5gWc

k dokonalosti to má sice ještě daleko, je to ještě občas s přísunem, ale i tak jsem na něj děěěěsněěěě pyšnáááá 😵

kikimarus - děkujeme za pochvalu a za přáníčko, Danielkovi vyřídím 😉

mispuli - taky děkujeme za pochvalu 🙂

maatkaa - jsem moc ráda, že už je Lilince lépe a že nemusíte dávat ty antibiotika 🙂 Jo a dárky mi teda Danielek nadělil překrásné, vůbec jsem to nečekala, lozí, opět mluví. Ani nevím, jestli si to zasloužím, jak píšeš 😅

bera - to je nádherný pocit ne? Že berou svišťáky jako donošené. To je úplně bomba. Krásně jste si to vybojovali a teď už jen hltejte hltejte plnými doušky tu odměnu 😉 Až bude Danielek více lozit, ohlásím nový údaj do tabulky 😀

denise - taky děkujeméééé za pochvalu. Holky, vy jste tak zlaté, to tak pohladí tu dušičku. Jen doufám, že to myslíte od srdíčka a že to neříkáte jen taaaak 😕 😅

petrach - taky děkujííí za pochvalu. Dortík jsem dělala obyč. piškotový s tvarohem, zakys. smetanou a vanilkovým cukrem + zavařené broskve, nahoru posypat kakaem a bylo, figurky z marcipánu jsem koupila a ta roztečená jednička 😀 ta se mi teda povedlaaaaa 😀 😀 😀 Jo a do mláděte mám pěkně daleko, ale děkuji, to potěší. Tento rok už bohužel 27 😠

julianna - taky děkujeme 😵 Danielkovi se dárečky líbily moc, bohužel je to náš prďlka a na odrážedle nedosáhne na zem, ale už by se aji odrážel, hodně se mu líbilo, když to jelo dopředu. Pony - hopsadlo, nebo jak se tomu říká, se mu líbí moc, ale taky ještě pořádně nedosáhne na zem, jsme to nějak neodhadli, určitě se mu taky líbí, a nejlépe mu papat uši 😀
Já si myslím, že tu váhu u vás není až tak třeba řešit, jak píše mispuli, pokud roste, tak je to ok.
Jo a dorta byla z piškotů atd., jak jsem psala peťce, taky jsem to dělala tak, aby to mohl hlavně i Daneček, ale on se mi na dortu prostě vybodl 😠 Když to není rozmixované na "sračku" , tak to prostě jíst nebude. Těžce ho z toho kroutilo. Ale co, dlouho se dortík neohřál 😅 Jinak oslavu jsme taky měli jen v rodinném kruhu + kmotři, co nám byli na vítání občánků, jsou to naši dobří přátelé. Nakonec nepřišla moje rodina, moje mamka byla nějaká marod, tak raději nedorazili, aby nenakazila malého, což mě docela mrzíííí. Tak snad se staví aspoň do konce týdne se na Danielka podívat 😔

andulko - teeeda, takové krásné týdny, toto naskakuje. A už máte i pěknou váhu. Jsem moc ráda, že jsi pořád 2v1. Tiše závidím 🤐

julianna78
12. apr 2010

Nanya gratulujeme Danečkovi k super výsledkom na KO....to ten popis vývoj primeraný musí krásne svietit v preukaze 😀
Myslíte že by som do dorty mohla dat mascarpone al.ricotu?
Andulka už len pár týždnov do 40tt...super a jak písala Bera o takých mierach sme len snívali.
Pridám foto dnešný olovrant a jak moja krpana mieri do Holywoodu.

bera28
12. apr 2010

Nanya, to je krása, když máme černé na bílém, že je něco v pořádku, co? A video bezva, Danýsek se činí 🙂

Juli, nádherné fotečky. A koukám, že se malá může na pejsanovi vozit 🙂

Tak holčiny, už mám pokojík i s dekoracema. Takže kdo chce, může juknout:
http://bera.rajce.idnes.cz/Pokojicek/

A dala jsemna Rajčeti i nové fotky do alba s názvem Duben. Dneska se svišťáci rozhodli, že chtějí doma nosit čepice, tak už hodinu lítají v čepicích🙂 Babička je v tom ještě podporuje a mně je dneska všechno fuk.

mispuli
12. apr 2010

Bera krásný,lae asi to bylo docela mastný,co, Mě se tyhle dekorace moc líbí,lae vím,že jsou dost drahý,lae datel je úžasnej a ty jsi moooc šikovná

běžím,tatka vykoupal děti,tak je musím oblíct do pyžam 😉

denisee
12. apr 2010

bera: že by nějaká chřipajzna. Koukala jsem na počasí a má být teda hnusně celý týden 😝 . Nočníkujem-nenočníkujem. On tam udělá co má, ale už to zase nějak přestal hlásit, takže vysazuju hlavně před odpoledním spaním, aby se tam vykakal. Jinak nic.
Andulka: malý už je pěkný kousek 🙂 , to je dobře.
A co je z Fajn, ozvala se?????

Já jsem hotová, jak Vojta teď zkouší co může, je to o nervy, občas už jsem na mrtvici, začal pěkně zlobit, dělat naschvály, nejhorší je, jak se vším tříská ☹ a hází. Půjčila jsem si knihu-Nejšťastnější batole v okolí tam je to docela hezky popsaný, že nejhorší je věk asi 18-24 měsíců, že to jsou naprosto neřízený střely.

janicka.slunicko
12. apr 2010

Ahoik holky tak dneska jsem dorazila za prckama a Valinka je bez inkubatoru ,to jsem mela radost,zítra jí budou delat kontrolní odbery a pozítrí Ríšovy. Mejte se holky.papa

andulka4
12. apr 2010

Bera já s nočníkem taky ještě nezačala....nemám na to nervy a s břichem se mi nechce 😉 takže to nechám na léto na zahradu

Janickaslunicko moooc blahopřeju

a všem děkuji že na nás myslíte

bera28
12. apr 2010

Mispuli, dekorace mi zas tak drahé nepřišly - stály 1745 Kč, nejdražší byly hodiny 330 Kč. A nakonec jsem ani nedoobjednávala, protože to bohatě stačilo.

Janicko, to je super zpráva! Jen tak dál.

Andulko, to jsem ráda, že taky ještě nenočníkujete. Co mám známé se stejně starými dětmi, tak ty už jsou skoro všichni bez plín.

Denisee, neboj, určitě to období zase brzy zmizí.

Holky, jdu do hajan, teď už je mi i blbě od žaludku 😝 😝 😝

andulka4
12. apr 2010

jo u nás jsou už úplně všichni od 18m bez plín ale mě je to úplně ukradené
vzhledem k tomu že mám velmi dobře mluvící dítě a to mě s nočníkem pošle....víš kam tak nemám šanci ho cokoli učit když nechce

když je minutu bez pleny tak příjde a řekne "mami dej mi plínečku nebo še počulám" 😀 no a jsem nahraná 😀

navíc v létě to bude otázka 14ti dnů a naučí se to kdežto kámošky praly tepláky jak blbé a furt převlíkaly.....no tak to bych se na to mohla... 😀

petrach
12. apr 2010

Fajn psala včera že se už teší moc domu obe dve..
Jani to je krásná zpráva 🙂 moc gratuluju..a Ríšánkovi přeju taky at se už jen daří,má to po té operaci moc težké brouček..
Andul 34tt krása 🙂 s plínkama máš pravdu,pak to pujde daleko rychleji 😉

Denise tak to si počkej na 6-7 let 😝 Elin je ted příšerná,ustekaná,unudená,nikdo ji nemá rad a začla tak potajmu ubližovat malému..vubec nevím jak na ni,nic neplatí..i je mi jí líto,asi na neho žárlí a neví co s tím ☹

andulka4
12. apr 2010

Musím vydržet aspoň do 37+0tt....tak ještě necelý měsíc 😉
zatím mám nález ok tak držte palečky

kikimaruska
12. apr 2010

maatkaa : to je skvělé, že už je malá bez teplot, tak at je stále líp 🙂 .Jinak Sinupret neznám...ale píšu si.
bera: jo jo, tady je veliká zahrada, nahoře je kus asvaltu kde jezdí kuba na tý motorce a musí se pak dolu z kopce a tam jsou louky a lesík a po obvodu teče řeka. Hlídat se opravdu musí, tatka chce aby se naučil co nejdřív plavat...a chceme tam natáhnout aspon provizorní plutek ze špagátů, aby věděl kam až smí a nesmí a uvidíme jak to bude fungovat. Mě stačila tenkrát i čára křídou, když naši neměli plot a já za ní nešla i kdyby mě mučili...ale Kubula bude teda asi uplně jinej případ 😀
julianna78: to je krásná fotka s tím hafáčem 😀 , jak se jmenuje?
andulka4: už se ti to krásně krátí 😵, určitě to dopadne všechno v pořádku...

bera: takže uklidním tě i já. Co se týče oblékání, tak jelikož máme též stále plenky...(nočník už vytahuju, ale nehrotím to, snažím se ho aspon posadit, ale teda spíš se spolu jen pereme Kuba řve že padaj zdi, kope kolem sebe, prostě sedět ne a ne a ne a natož něco tam vytvořit...dr.řekla dát čas, že si taky sám řekne...a spoléhám na léto... ).Jo, takže díky plenkám používáme stále bodyčka, jelikož trička by ze sebe hned serval a samozřejmě i plenku. Takže bodyčko si neoblíkne ani nesvlíkne, jen nastavuje ručičky, totéž i na mikinky, kalhotky mu natahuju sama, svlíknout si je dokáže, když je nechce na sobě, ale že bych mu řekla svlíkni si je, tak to ne. Ponožky nejdou,a le kupodivu se snaží si je nandavat a i botičky si nazouvá...(ale samozřejmě mu musím pomoct a nerozezná pravou a levou...Takže v klidu, taky se neumíme sami obléknout a svléknout...Do bundičky se taky nastavuje, když ho oblékám, ale sám se neoblékne. Klobouček si dá sám, s čepičkou se taky snaží...na co sem zapomněla...rukavice, ty umí svlíct dokonale, ty totiž nesnáší 😨
Jani krásné zprávy 🙂

mispuli
12. apr 2010

Holky moje,koukám,že to máme všude podobný,Míša je taky na plenách,přesně jak říkáte,obdivuju mojí maminu,která má trpělivost mišáka na nočníku aspon občas udržet,mě se to podaří málokdy a nehrotím,čekám na teplo,problém u nás je v tom,že M9ša pořád pije,takže je to "uchcanda uchcaná",kik taky jsem náhodou vděčná za bodýčka,aspon jí netáhne na záda,ale vykoumala si systém a umí si vytáhnout plínu i skrz rozepnutý bodýčko,pokud nemá tepláky,tak nemá i plínu,protože ji prostě sundá 😅 😅 ,Míša si strašně oblíbila svoje zimní botičky,tatka z nás roste,protože si je přinese a tak dlouho si je snaží nandat na nožky,až nevydržím a dám jí je já a ona v nich spokojeně běhá po bytě místo bačkor,ty sundavá 😅 😅

Andul a Argi o hmotnostech vašich dítěk si fakt můžeme nechat jen zdát a to je dobře 🙂 🙂 🙂

Jani to jsou úplně úžasný zprávy,krásně to zvládají 😉

kikimaruska
12. apr 2010

Mispuli: Kubík si vždycky vytáhne ty beruškový holínky...a rve si je na nožky taky....taky mu je musím občas obout...a on pak v nich lítá a směje se...Když jde třeba spát nebo se koupat a zuju mu bačkurky, tak je musím hned odnést, protože je popadne a rve si je na nožky zpátky 😀

kikimaruska
12. apr 2010

a s tím pítím, tím že před spaním vypije Kuba skoro 300 ml mléka, v noci si dá taky a pak ráno...a pokaždé přebaluju, plena má snad deset kilo...takže tak nějak ani nevim, až bude na nočníku a bez plínek, to bude asi vstávat 15x za noc na nočník...anebo se asi počurá a zaspí to 😨 😕 ...je to taky učuránek malej....ale to je dobře. pořád lepší než dehydratovanej na kapačkách 🙂

mispuli
12. apr 2010

jj kiki to máš pravdu,míša taky pije v noci mlíko,když usnu v noci natvrdo a nepřebalím ji,tak má ráno pročuraný kalhoty až na břiše 😖 😖 ,lae noc mě netrápí,ony se děti časem odnaučí v noci pít,a pak chodí mín,měla jsem strašnej strach,jak to bude zvládat Honzis v noci a on jde když se probudí a jde k nám,tak ho hned popadnu a radši ho posadím na záchod,občas nechce jít a jednou za čas se stane nehoda 🙂 🙂

s holinkama taky dobrý 😀 😀

no nic,jdu do hajan,snad bude noc relativně dobrá 😉

kikimaruska
12. apr 2010

my zrovna dopili, přebalili...a jdem taky do hajan...tap pa 🙂

mispuli
13. apr 2010

ahoooj,tak psala Fajn,že odjíždí,že se jim nechce,a pak se ozvou 😀 😀

počasí hnus fialovej,jak říká děda Komárek:"Chčije a chčije a chčije" 🙄 🙄 🙄

argousek
13. apr 2010

Ahojte holky, to máš mispuli pravdu, to počasí je hnus fialovej. Adámek trochu ustydnul, měl rýmu a vysoký teploty. Tak jsem ho včera a dneska nedala do školky, ale vypadá to, že už je dobrej, tak asi zítra půjde. Je to ale teda o nachlazení, u nás včera 4°C a to hlásili 11°.
Jsem zvědavá na fajn a jak bude referovat o lázních a hlavně jestli to nějak Diance pomohlo.
Jinak vy co máte dětičky co pijou, tak to máte opravdu terno. Adámek zase vůbec pít nechce a dostat do něj nějaké tekutiny je nadlidskej výkon. Já myslím, že za den vypije sotva 500ml. Když pil ještě mlíko, tak jsme tak ten litr dali, ale teď už ho nechce, tak je to mizérie, ale zase jsme úplně bez flašky s dudlem.
Jinak holky těhulky jsem moc ráda, že všechny pořád držíme. Jsme určitě povzbuzením pro ty, co se nemůžou rozhodnout, že se to podruhé dá zvládnout. Držím moc palečky a držte dál 😀 😀 😀

vladimuraz
13. apr 2010

Ahoj holky, vidím, že přicházím v pravý čas, abych tady spoustu z Vás uklidnila 😉 .
Po dlouhé době všechny zdravím, dodatečně všem gratulujeme k pokrokům, k narozeninám a svátkům, marůdkům přejeme brzské uzdravení. Nebudu na všechny reagovat, nic si nepamatuju, i když dočetla jsem poctivě.
U nás celkem nic nového, akorát já mám všeho plné zuby a jsem hrozně unavená. Měla bych polehávat, pořád mně bolí břicho a tvrdne několikrát za den, ale nemám hlídání, takže jsem celý den na nohou a někde lítám s Klárkou. Už aby bylo zas hezky, to můžem být aspoň venku na motorce nebo na hřišti, ale doma je to opruz, máme tu pořád binec, Klára se nudí a strašně zlobí.Taky máme zas nějaké ukňourané období, to je pro mně za trest, to fakt nemám ráda.

Argoušku, 500ml? Co bych za to dala, když vezmu pití a polévku, tak má Klárka denně tak 250ml, vypije max.50-100ml, zbytek je polévka. Gratuluju k super týdnu 😉

Jinak k tomu oblékání, nevím,jestli je teda Klárka tak nešikovná nebo Bera tak náročná, ale K. se taky sama obléct neumí. To, co je přes hlavu, si neobleče, neumí si srovnat rukávy a to je o dost starší než ostatní děti tady... Umí jen spoďárky, punčocháče, kalhoty, boty... čepici a rukavice samozřejmě. Ani si to tričko neumí svlíct, to jí fakt nejde. Takže holky, klííííd 😉

S plenkama neporadím, Klára se to naučila za 2 dny, mně teda nevadilo vyprat těch pár punčocháčů, zato mi vadilo, že je oblečená jak velká holka, frajerka a má na zadku plenku 🙂 . Nočník jsem vyndala asi měsíc před druhýma narozkama, předtím to nemělo cenu, šly jsme na návštěvu ke známým, jejichž klouček už na nočník chodil a Klárka jak ho viděla, tak měla dobrý příklad. Po těch dvou dnech už měla snad jen 2x nehodu, tohle nám fakt docela šlo 😉 Už se asi 2,3 měsíce nepočůrávala ani v noci a zase začala, zrovna, když už jsem jí ty plenky chtěla vzít úplně. Teď se v noci probudí na čůrání, řekne si a ráno je stejně počůraná....
Andulko a co by Ti Davídek řekl, kdybys mu odpověděla, že když se počůrá, dostane na zadek? U něj je to docela zvláštní, když přesně ví, na co má plenku...

Bera, pokojíček krááásný, moc se Ti povedl 😉

Já musím jít, nemám nic uvařeno, my máme konečně úspěch, Klárka už týden jí naše jídlo. Vy se tomu budete asi smát, protože všichni jedí s Vámi už dávno, ale Klárka prostě naše jídlo odmítala, i když jsem jí to pokrájela na minikousíčky, byla ochotná sníst maximálně nějakou omáčku, ale teď už to vypadá, že jí i sušší jídla bez omáčky, měla třeba rybu s bramborem a zeleninou, to by dřív nedala do pusy. Jsem fakt ráda, že mi odpadne to dvojí vaření.

andulka4
13. apr 2010

holky tak já hledím protože D mi vypije asi 2litry denně 🙂 Má tak 3x250ml mlíka a zbytek čaj a polévka
Vladi on čurá 4xdo hodiny protože pije jak pominutý takže bez pleny máme 4x do hodiny a to mě fakt nebaví....
no a co by mi řekl??? asi "mami néé já nechči na žadek"

andulka4
13. apr 2010

chtěla jsem napsat že máme 4x do hodiny nehodu
😉

maatkka
13. apr 2010

Bera no do kelu aj s chorobami 😠 prajem ti rychle uzdravenie. A detska izba super!!! Paradne to tam ozivili tie dekoracie. Fakt sa mi to paci 🙂
Nanya ty si ale trdlo 😀 Na co by sme to tu "len tak" vypisovali??? Myslim ze si vsetky do jednej vieme veeelmi vazit kazdy pokrok u tych nasich detusikov a vieme ako to kazdu jednu z nas potesi... preto tie gratulacie a pochvaly - to sa ani neda nemysliet uprimne 😉 🙂 😉 🙂 😉 🙂
Juliana to je vas hafan? Je nadhernyyy. A fakt sa moze na nom vozit 😀 Ta fotka nema chybu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Janicka to je supeeeeeeeeer 🙂 Velikansky pokrok 🙂 To je ale krasny pohlad do tej postielky ze? 😵 Drzim palce aj Riskovi nech sestricku rychucko nasleduje 🙂 A kolko vam deticky teraz vazia?
Denisee tak do tych 24 mesiacov to uz mate len za par 😉 a snad sa to uz potom bude len lepsit. Ja ked pises o Vojtikovi velmi mi to pripomina mojho synovca - ale na toho Vojtik urcite nema. On ked mal cca dva roky nesmeli mat nic napr. na spodnych polickach po celom byte lebo vsetko hadzal o zem nesmeli mat kvety jemu na dosah lebo vsetky dolamal a povyhadzoval hlinu z kvetinacov nemohli sme si len tak polozit napr. kavu alebo nieco ine na pitie na stol lebo vsetko hned povylieval a pohare hodil o zem atd. a nepomahalo nic - to bola nejaka jeho "uchylka" alebo co fakt vsetko hadzat o zem a cim viac nas to stvalo tym viac ho to bavilo 😠 Nastastie z toho vyrastol...
Peti to je mi luto s Eliskou ☹ Ja si toto vobec neviem predstavit ako sa naplno venovat starsiemu dietatku (aby neziarlilo) aj babatku???
Kikimaruska tak to ma Kubik naozaj paradny "vybeh" 🙂 Len to naozaj ho netreba ani na chvilocku spustit z oci - ja sa bojim uz len ked mi mm rozprava ako bude bravalt Lilu k vode na ryby a tak - tam fakt nesmie byt pri detoch ani chvilka nepozornosti...
Argousek super ze je Adamko uz fit. A to teda ste velikym povzbudenim 🙂 Drzte sa tehulky!!!
A aj ja som uz zvedava na fajn a Didku 🙂
Inak u nas stale rovnako - bez teploty ale nad ranom okolo 4-tej som chvilami myslela ze sa z toho kasla zadusi ☹ Tie sopliska jej uz netecu z nosa ale do hrdla a to ju drazdi a neda sa jej to ani odsat. Ale uz tu lieta a pobehuje a vyvadza akoby nic.
No a nocnik som sa uz chystala vytahovat ale kedze ideme do tej nemocnice a neviem ako dlho tam presne budeme a ja by som to nechcela hned na zaciatku ten "nacvik" prerusovat tak uvidime ako dlho sa potom budeme zotavovat alebo tak a tiez to skusime v lete... Tak si potom budeme drzat palce baby 😉

maatkka
13. apr 2010

Vladi ty brdo tak to ste boli s plienkami fakt super sikulky 😲 🙂 😲 🙂 🙂 🙂
No a to s tym tvojim "oddychovanim" to je teda na houby 😒 Ja som tak rozmyslala ze si mozem dovolit otehotniet najskor az vtedy ked pojde moja mamina na dochodok aby mohla byt s Lili hocikedy keby nieco... Mm si predsa nemoze dovolit nechodit do roboty... kto by nas zivil ze? 😅 😝 😀
Neviem co ti poradit... Hlavne davaj na seba pozor... 😉

hejdita
13. apr 2010

ahoj 🙂
nase dcera bude mit v cervnu 3 roky a taky se nevi oblikout.....ona se u toho vzteka az nakonec ji obliknu ja 😝 😀 a svleknout si umi tak akurat puncochace a kalhotky nebo teplaky ponozky a kalhotky....takze nektere i donosene deti se nevi obliknout a to ja bych odcenila protoze by mi to usnadnilo praci kdyz olikam syna ten se zase umi nastverhat do barceho 😀 takze co dite to jiny talent......preju hodne zdaru a pokroku a radosti z deticek 😉 🙂

nanya
13. apr 2010

Ahoj holky.

Juli - to víš, že se to v té průkazce úplně vyjímá 🙂 Jo a ty vaše fotečky nemají chybu. Máte doma pěkného "poníka" 😀

bera - pokojík je super, asi tě zaangažuji i u nás, já bych se na něco tak originálního asi nezmohla 😅 Ohledně lození, tak Danielek včera přešustroval celý byt po kolínkách, lozí jak ďábel, skoro ho nedohoním, takže si myslím, že s klidným svědomím mohu oznámit zápis do tabulky: lezení od 9,5 měsíce 😉 Přeji ti brzské uzdravení, my si to tady na koníčkovi snad předáváme, nezdá se vám? 😅 viz. šestá nemoc 😕

janicka.slunicko - gratuluji, těším se s tebou, jsem ráda, že se vám moc daří a že jste se už přešoupli do postýlky, to musela být nádhera co? Jen tak dál. Rýšánek bude určitě Valinku do postýlky brzy následovat. Už aby to bylo. Držím palečky.

maatkaa - trdlo 😀 to se mi líbilo. Asi máš pravdu... Nevím, co bych si bez vás počala 😵 Jsem ráda, že už jste bez teplotek, teď už jen, aby přestal ten ošklivý kašel a hleníky, držím palečky.

simicak
13. apr 2010

ahoj holkz,ja ani nedocitam,jsem ted u svagrove na netu. Mame se dobre,Viki je zdrava celou dobu,zitra jdem pichat nausnice,tak se tesim. Takz zacala lozit po ctyrech a stavet se u nabytku,takze sranda s ni. Pocasi na prd,ale to vsichni vite. Z jidlem bzla hruza,tak jsem ji zacala davat nase jidlo,ochucene,solene az ji smakuje,jinak proste nejedla vubec nic. Pak si vas doctu doma a dopisu vic.

sorbona13
13. apr 2010

Ahoj holky, jen v rychlosti, jsme zpět z RHB, kluci dostali oba velikánskou 1 🙂 Ohledně lezení - prý vlastně už lezou, když se plazí střídavě rukama a nohama, takže v pořádku a Honzíka ve stání nemáme omezovat, protože stojí správně 😵 😵 Kubík prý bude Honzíka brzy následovat, to bude teprv mazec.

Ještě jsme dostali info ohledně botiček, ty máme dávat až budou v 90% samostatně chodit, dřív ne, stačí jen protiskluz. ponožky. A při nakupování botiček musíme dát pozor na 3 věci: pevný kotník (a celá zadní strana), vložka na vnitřní straně nožičky a pružná podrážka (nejlépe s housenkou na podrážce).
A nejlíp se prý nakupuje tady. www.fare.cz; www.dpk.cz; www.obuvprodeti.cz; www.budulinek.eu

Bačkůrky vůbec nedávat, až bude potřeba, tak koupit sandálky, které splňují ty 3 podmínky.

fajn
13. apr 2010

kuk 😀 😅

mispuli
13. apr 2010

Marcel,vy už jste doma 🙂 🙂 🙂 ,no ono je prý na Moravě o trošku lepší počasí než tady,že už se tetám v lázních po Didce stejská ted? 😀 😀 😀