Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

janicka.slunicko
19. apr 2010

Ahojik holky děkuji za praníčko pro Valinku,jsem ji to vyřídila Tak se prdelky važily a Valinka ma 1530g a Ríša ten 1450g.To je super ja přibírají. Mejte se hezky a uživejte si krasného počasí.papa

jecidlo
19. apr 2010

Petrach: no teda ja se nestiham divit, to je fakt super jak se Simonek rozjel, jen tak dal!!!

Bera: k tomu Synflorixu, meli jsm eto mit zadarmo,ale diky nasemu staremu pediatrovi nemame a ted uz to nejde. Kdysi jsem tu sondovala ale kazdy to mel jinak. Uz to neresim, ale ta nase nova Mudr je z toho asi vic nastvana nez my, ale apson nam uz neuctuje 100Kc za aplikaci🙂)
a co ten salon jsi aspon spokojena? a to bylo z tech bodu z DM? No to bych musela nakoupit asi jeste hodne kasicek a cajicku🙂

Janicka: krasne se posloucha, ze jste v poradku a pribirate.

Ja ridim jako drak, sice jsem si delala ridicak az pred 5ti rokama ( za 14 dniod zacatku kurzu uz jsem delala aj zkousky🙂 a pak rovnou v Britanii na druhou stranu to byl celkem sok, ale uz je mi jedno jestli ridim v pravo v levo. Sice jsem jako spravna zena ridicka odrela auto na parkovisti pri couvani 😅 ale co no 😉 U nas je auto nustnost bez nej bych nemohla nikam.

Holky poradte nejakou dobrou motivaci ZHUBNOUT ja uz fakt nemuzu, leto se blizi a ja furt kynu a to teda nemuzu rict, ze bych se s tema dvema nudila...

tehulky furt se m nakukuju jako kdo budu prvni 😵 drzim palecky

bera28
19. apr 2010

Jecidlo, tak dneska jsi mi kápla do noty. Já o hubnutí přemýšlím poslední dobou doooost často, ale vůbec nevím jak na to. přitom by mi stačilo shodit tak 5 kg. No teda jediné, co mě napadlo, bylo znovu porodit dvojčata, to jsem měla 47 kg 6 měsíců od porodu, ale to už bylo zase až moc málo, fuuuj 😝 Hele, a nemáš se náhodou vdávat? To by mohla být dobrá motivace - vybrala by sis šaty o číslo menší a hubla bys do nich 🙂 🙂
O tom parkování mi ani nemluv - jediný karambol, který jsem kdy měla, byly promáčknutý zadní dveře, když jsem jela z parkoviště v mlze, že nebylo na krok vidět. No ten kontejner jsem fakt neviděla 😎
No a ten salon byl z DM bodů. Já tam utrácím jak divá a už tam mám dalších 1 500 bodů. V Praze jsou v nabídce dva salony, tak teď vyzkouším ten druhý. Třeba je tam do radikální změny přesvědčím. Ale jinak to byla pohodička. Hlavně tam měli naprosto úžasný lustry, jako odkvetlá pampeliška, takový to chmýří. A jsou z Ikey. jenže k takovému lustru si musím pořídit ještě nový byt, protože je ohromný (80 cm průměr). Ale fakt jsem nic úžasnějšího už dlouho neviděla.

Janicko, krásně sluníčka přibírají.

kikimaruska
19. apr 2010

bera: jedeme sem, do hotelu Peklo:
http://www.hotelpeklo.cz/
já od večera žehlím a žehlím 😝 , mě to tak nebaví a vždycky to nechám, až je toho mooooc....ale ještě tak pul hodky a budem zas vyžehlený 🙂 , tak dobrou holky...

fajn
20. apr 2010

ahojte

údaje : narozená 30.3.2005
-chození 30 měsíců
-lezení 16 měsíců a jinak si to nepamatuju

včera jsem byla s Didkou na 5 -ti leté prohlídce tak váží 14kg a 104 cm. tak prej se začínáme dostávat do normálních hodnot.

Jani paráda za chvilku jste doma tak se držte.
Maruško hotel vypadá super tak si to pěkně užijte

petrach
20. apr 2010

Marcelce všechno nejlepší k svátku!!!!!! 🙂 😉 😉 🙂

Dianka se i potáhla hodne že jo Fajn?? no a váha se šplhá taky,super super---
jecidlo me neštvete s dietama..me to šlo dolu 14 dní a pak už nic..jsem nasra... 😠 ale mzusím a co 5 kg..to bych byla vysmátá..holky vy nemáte co řešit..klídek jooo

tak sem konečne po 2 dnech sednu a malí opet stává 😒 já nic nestíhám,chodím do práce už 4 den a fakt to jde poznat..zítra už chci byt doma a pít kafčo..pak Vás pouinformuju co nevého 😉

jecidlo
20. apr 2010

Bera: kvuli 5ti kilum bych se nevzrusovala, ale 20 uz je doooost 🙄
no svatbu jsem tak nejak lehce odlozila, asi bych to letos nedala, pritel je porad v tahu, ja bydlim s tema dvema v nedodelanem baraku a do toho mam jako organizovat svatbu? to fakt ne. A kdybych mela kupvat mensi saty tak by to bylo jen xxl misto xxxl 😅

kikimaruska: no to je kousek od nas, je tam hezky, ale hodne to asi zalezi na pocasi. Tak kdyby jst e se nudili, tak se klidne stavte 😉

my mame dneska korigovany rok🙂

fajn
20. apr 2010

jecidlo tak vše nej 😉

Peti díky

A ty kila už ani neřeším,nějakých 5 kilo by mi stejně nepomohlo a kdybych zhubla 20 tak bych si určitě musela najít novyho chlapa protože ten můj by se ke mně nehodil kdybych byla ,,útlá" 😀 😀 😀 😝

Dnes jsem byla s Didinou u psychiatričky a pak jsme jely tramvají no zážitek jak prase .Dojely jsme na nádraží a šly se podívat i na vlaky takže paráda. Ale už je zase vztekloun 😢

mispuli
20. apr 2010

marcel taky se přidáváme k přání všeho nejlepšího,hlavně zdravíčko a pohodu

mě by stačilo 5 kilo dolů,ale hlavně zase vysporovat ten příšernej špek,ale zatím se mi moc nedaří 😖 ☹ 🙄

fajn
20. apr 2010

peti za dva roky přibrala 5kg a vyrostla 20cm

maatkka
20. apr 2010

Ahojte baby
bera tu sooom 😀
ja som sa posledne dni trosku flakala lebo ked sme nemohli chodit s Lilinkou von tak som chodila sama - po kavickach so sestrami k nasim a korculovat sa - ale dnes uz berieme aj Lilu po dlhej dobe - sice este trosku sopli ale uz na nej vidim ako moooc sa doma nudi...
inak my nic moc noveho akurat zacala v poslednej dobe strasne vymyslat pred spanim - ked ju ukladam ja chce ocka ked ju uklada ocko chce mamu alebo vymysla ze chce pit a ked to uz nezabera tak zahodi cumlik a vykrikuje na nas ze nema dudu 🙂 zatial mi to pride celkom mile ale neviem na ako dlho 😝
no a s chudnutim - tak mna motivuje teraz fakt vsetko - hlavne pohlad do zrkadla 😠 ale aj bliziace sa "plavkove obdobie" leto dovolenka predtehotenske oblecenie do ktoreho sa nenapcham stare fotky a teda hlavne sucastne fotky na ktorych vyzeram ako veleryba a hlavne mm... ked sa jeho spytam preco tolko cvici tak mi povie ze sa mi chce pacit 😵 takze by som sa mu aj ja rada znova pacila aj ked mi samozrejme tvrdi ze som stale krasna (ha-ha-ha) a moc ma nepodporuje lebo stale vyvara alebo nosi jedlo od svokry a vyziera vecer pred telkou 😠 no a najviac ma vie nastvat to ze teraz pribral asi 5 kil a hrozne sa z toho tesiiiii 😠
no ale ja som od noveho roka schudla cca 10 kg a to som "pokazila" jedenim cely marec takze vlastne za necele 3 mesiace 😉 este tak raz tolko a budem stastna prestastna 😀
jani Valinka a Risko teda priberaju kraaaasne 😵 len tak dalej!!!
a Marcelka vseeeeeeeeeeeeeetko naj... naj... naj... aj Didke dodatocne vela vela zdravia a stastia a vsetkeho co si prajete - baby je mi ctou ze vas dve (aspon takto) "poznam" 😉 🙂 😵

tinuskaha
20. apr 2010

Baby ten byt nevysiel ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ uz sme mali uver schvaleny zajtra sme mali ist po ostatne papiere a z majitelmi podpisat zmluvy.Rano poslali sms ze od zmluvy odstupuju 😠 Som z toho v prdeli. 😢 😢 😢 😢

denisee
20. apr 2010

Marcelce všechno nejlepší k dnešním jmeninám 🙂

tinuskaha: tak to je tada síla, proč si to rozmysleli? Když věděli, že už si vyjednáváte úvěr 😠

janicka: dětičky krásně přibíraj 🙂 Jsou to šikulky, veliký 🙂

argousek
20. apr 2010

Marcelko všechno nej nej k svátku 😀

tinuskaha to je mi líto, už jste byli natěšení, že a ono tohle 🙄 Snad brzy najdete něco jinýho 😉

kikimaruska vypadá to moc pěkně, tak si to tam s Kubou pěkně užijte 😉

janicka.slunicko jsou to šikulky, ani se nenadějete a povezete si je domu 😀

tinuskaha
20. apr 2010

argousek neviem ci je to mozne teraz sme mali uver s vyhodnym urokom a mali sme schvalenych 100%.s mojou materskou a mm platom nam uz taku sumu nedaju ani 100% a uz vobec nie taky urok.

Fajn vsetko naj k meninkam

tinuskaha
20. apr 2010

a do 1izbaku mm nechce a vlastne ani ja ☹

tinuskaha
20. apr 2010

1zbak upraveny sme chceli kupit svokre no odmietla

bera28
20. apr 2010

Kiki, tak to je nádherný hotel a pro děti suprově vybavený. To budete mít moc hezké. Tak koukej pořádně fotit, ať máme co prohlížet😉

Marcel, všechno nej, nej, nej k svátku 🙂
A díky za údaje do tabulky, doplním.

Jecidlo, tak dvojčátkům k narozkám taky vše nejlepší, hlavně teda to zdraví.

Maatkka, to máš pravdu, že motivací k hunutí je nespočet, ale já nevím, jak se do toho pustit😒 Potřebuji chdit cvičit, ale nikdy mě nabraly aerobik, spinning atd. Takže vlastně nevím, odkud to pojmout. Ne že bych se se svištěma nehýbala, ale to je něco jiného. Neporadíš nějaké cvičení, které by bylo dobré?? Dřív jsem ještě dělala powerjogu, ale t jsem zároveň chodila do fitka. Jenže teď bez fyzičky bych to určitě nezvládla. Přeci jen to pro netrénované lidičky byl docela záhul.

Tinus, sakra, to je k vzteku. To zamrzí 😒 To by mě teda taky zajímalo, proč to ta druhá strana zrušila?? Tak holt hledejte dál, budu držet palečky. A neboj, třeba to tak mělo být a čeká na vás ještě něco lepšího 😉

Holky, svišťáci měli před usnutím mejdan - taťka jim hrál na kytaru a oni se tak rozdováděli, že to skončilo striptýzem 🙂 Dětí, ne tatínka. Tak tady máte kousíček na videu:

https://www.youtube.com/watch?v=Nbd8o-ZG8ag
argousek
20. apr 2010

bera tak to si mně s tím videem opravdu pobavila, to jsou teda rošťáci, máte doma veselo 😀 😀 😀

tinuskaha
21. apr 2010

Ahojte baby mame my ale smolu.prave som sa vratila s Alexom z poradne.Uz mesiac stoji na vahe ☹ ☹ ☹ 😢 stale ma iba 6700g.v piatok mame prist na vyter z konecnika ci nema nejake plesne.Papa slusne by som povedala mlieko odmietal pit ale uz sa to zlepsilo pred mesiacom vypil rano len 60 teraz vypije 110 viem ze to nie je slava ale je to lepsie.
Rano o 6.00 110ml
9.00 150ml s pecivom
10.30 50-70ml caju
12.00obed niekedy polievka niekedy masovozeleninovy prikrm(cca200ml)
15.00jablko+piskoty alebo jogurt+piskoty alebo ovsene vlocky s jablkom
17.30 krupicu 120ml
8.30 50-70mlUM
Je to malo.Viem ze by mal vypit viac tekutin ale to je u nas veeeeeeeeelky problem Moc nechce pit.Najnovsie uz ked papa obed tak mu za kazdym sustom strieknem do ust vodu.
Som uz totalne zufala.Ked sa dari tak sa dari.K tomu vsetkemu mam uz 3 den prisernu migrenu..Urcite je za tym moj vysoky tlak.Normalne som v prdeli nemam nanic chut.Citim sa ako vyzmykany citron.
Vsetkym prajem pekny vysledky ci uz tehulkam alebo vasim drobcom.
Hej a dnes sme zacali znovu pichat injekcie

maatkka
21. apr 2010

bera jeeeeeeeeeeeeeeeeeej 😵 😵 to su takiiiiiiiiiii zlatusikovia 😵
Julia dnes tiez robila striptiz 😠 ked som ju dala naobed spinkat chvilu bola ticho a potom som pocula len "kakaaa kakaaa" tak ja ze bud vymysla alebo je pokakana idem prebalit... a ona ma predbehla cela sa povyzliekala dala dole osr..u plienku takze h....nko mala na cele rukach bruchu nohach plachte - takze pekne prezliekat postielku okupkat prezliekat dieta - no strasnyyy pohlad som nevedela ci sa mam 😀 alebo 😢 😀 😀 😀

tinus to je mi taaaak luto s tym bytom!!!!! ☹
s papanim moc neporadim - my sme sa tiez dost natrapili - asi sa to musi nejako samo postupne potroche upravovat... hlavne nech vam tie testy dobre dopadnu a vylucia sa nejake tie zdravotne komplikacie...
s pitim u nas tiez ziadna slava - Lilu vypije tak maximalne vinimocne 200ml vody (ale zato dooost UM)
no a migrenu mi ani nespominaj!!! asi bude nieco z tlakom lebo ja uplne citim tlak v hlave a v usiach...
mozno to mas tak trochu aj psychycke - vsetko so vsetkym ☹
s injekcii sa nestresuj - vies kolko sme sa ich napichali my... viem ze teraz sa mi to uz lahko pise lebo vtedy som tym tiez velmi trpela ale neboj o nedlho sa ich aj vy zbavite a bude lepsie...
uvidis ze sa vsetko vyriesi len to chce cas...

bera28
21. apr 2010

Tinus, a dělali Alexíkovi také testy na ABMK? Ta se také může projevovat "jen" nepřibíráním. Držím palečky, ať to dopadne dobře. A s pitím ti mohu poradit koupit nebo nechat předepsat NUTILIS - je to zahušťovadlo tekutin. My ho používali asi půl roku. No a svišťáci tak "pili" ze lžičky a pak už vlastně nnajeli na normální, nezahušťované tekutiny. Kdybys ho pořizovala, tak se nelekni, že je tam psáno od 3 let. Skutečně ho mohou i prťavci, nám ho doporučili v Motole a nakonec mi ho předepisovali i v Podolí. A v poradně ti nenabízeli nějaký přípravek na zvýšení kalorické hodnoty jídla?? Zkus se na to zeptat.
Naprosto chápu, jak se teď asi cítíš ☹ Určitě to bude i psychického původu, halvně asi ta migréna. Myslím na Tebe i Alexíka!

Maatkka, tak hovínko si svišťové ještě v postýlce nerozpatlali. Vzhledem k tomu, že se ve všem opičí, tak předpokládám, že by se i oba vykakali🙂
A jinak jsem ráda, že jsem vás videem pobavila. Škoda, že to není natočené od začátku - nejdřív oba v postýlkách juchali, výskali, tancovali a pak Anetka zavelela a během 5 vteřin byla bez pyžama😀 No a ten konec jste viděly.

petrach
21. apr 2010

Ahoj holky,

Tinus me to tak za Vás mrzí..s tím bytem a vším..taky myslím že je ti zle hodne i psychicky..u me to tak taky byvá..znám to moc dobře..přeju at brzo objevíte ješte krásnejší byteček..Alexek je brzo fit..doufám že dr zjistí,čím to je že nepřibírá..u nas s pitím taky žadná sláva,nekdy víc,nekdy nic,to neřeším,vydím že je v pohode,le teda přibírá..drž se kočko..

bero to jsou žabáci šikovní 🙂 😀
matka teda Julinka je koumák..já se tady řežu při té představe,ale zažít to teda nechci 😀
ale malí už taky zkouší,háže ven cumel a vylízá z pod peřiny..snažím se ho nechat a nereagovat..počkej bude huř..to pak bude kakat,čurat,pít,bojím se atd..znám od Elišky 😉

Kiimaruš ten penzion je hodne vyhlášený a hrozne do předu obsazený..užijte si to a hod pak fotky 😉
Jecidlo gratulujeme prckum 🙂 nás to čeká taky v kvetnu.slavíš? já letos budu,manža říká že je to blbost,ale at si trhne..udelám jogurtový dortík s piškoty,ten je lehký a koupím maličkost..
a jak se máte? co deti? co už umí? pochlub se ju?

fajn
21. apr 2010

kuk foto

argousek
21. apr 2010

fajn krááásné fotky, Dianka byla ve svém živlu, že 😀 😀 😀 Vidíš už nějaké pokroky po fyzické stránce?? Pojedete znovu??

fajn
21. apr 2010

pojedem určitě na jaře znovu. psala jsem ti Ip

julianna78
21. apr 2010

Ahojky 🙂
Ja som dnes tá najštastnejšia mamina na svete,boli sme kontrole v rizikovej a neuro a zodpovedáme KALENDERNEMU VEKU 😀 😀 😀 tak strašne sa vytešujem už som si dala aj jedného frtana a aj si poplakala.
Idem Vás dočítat,ale toto som musela napísat.

julianna78
21. apr 2010

Vela ste toho nepopísali.
Tinushka mne malá papá dost,ale tiež nepriberá tak nám teraz predpísali speciálne mliečko Infatrini je to už zarobené v 100ml flaštičke a pije to raz denne.Skú sa na to opýtat,predpisuje sa to do roka al.kým dieta nemá 8,5kg.Migrénu mi ani nespomínaj už dva dni ju mám.Vždz okolo obeda mi začne skákat oko,nič nevidím,ale mne celkom rýchlo zaberá pepsicola potom to prejde.
Maatka Julinka je teda výmyselníčka,toto robil aj segrin syn lenže on spal s maminou v posteli a ráno ked sa pokakal vytiahol hovínko a dal jej ho pod nos nech už vstáva.

kikimaruska
21. apr 2010

Ahojky holky 🙂 , tak kde začít:
julianna78: krásné zprávy, to vždycky moc zahřeje na srdíčku 😵
Jinak do pekla jsme se objednávali už v zimě a vybírali jen ze zbytků pokojů, je to opravdu dost obsazené. Jedeme několik maminek a dětí, dohromady, takže se bohužel za váma nestavíme...ale myslím že když s enám tam bude líbit, naplánujem si ještě jeden pobyt třeba na konec léta a ještě pojedem a to bychom se pak mohli zastavit 🙂 . Cestou zpět plánujeme ještě ZOO v Liberci, tak snad nám vyjde počasí.
fajn: pěkný fotečky....
tinuskaha: my máme s jídlem problémy stále, doted nechce jíst skoro nic krom mlíka a mléčných výrobků a když je třeba nemocný, tak kolikrát nebýt mlíka a kaše, tak nesní nic, ale u nás naštěstí Kuba pije...sice mlíko, ale pije, když nic tak mlíko vždycky zabere. Horší je to s obědama a tak celkově s čímkoliv nemléčným. Ale musím říct, že pořádně pít nás "naučili"až v nemocnici na těch rotavirech, když do něj cpali skoro 2l za den... 😝 , užili jsme si svoje, ale je fakt že od té doby pije víc...a co třeba zařadit víc polívky, třeba i na večeři...aby víc vypil...Kuba polívky miluje. To sní celou misku, ale druhý (u nás braný jako první, protože polívku i druhý nikdy dohromady-najednou nesní),to do toho párkrát dobne a je to tak 150 g co sní a do všeho jen dobe, ochutnává ale aby ho to nasytilo to ne... A je fakt že já sem do něj čaj (když nesměl mlíko) dostala skoro vždycky jen při obědě, zapíjí jak polívku, tak druhé, ale musím říct, že spíš tu polívku. Vzal si třeba 3 lžičky polívky a vysál k tomu 20 ml čaje...Alexkovi se nechce popíjet trochu víc, třeba když jí polívku? A taky když nebyl ve své kůži, tak přestože uměl už na hrníček atp, tak pak nepil skoro nic, tak jsem se vždycky vracela na sosák...a dělám to i teď, když mu není dobře a pít nechce, tak ze sosáčku si vezme raději než z pítka... Taky se dají tekutiny nahnat ovocem...které my taky nejíme 😖 ...takže v přesnídávkách nebo mixované v kaši...

kikimaruska
21. apr 2010

Jinak díky holky a určitě budu fotit i vyprávět... 😉