Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

mila01
25. jún 2010

Pavčík - kloubouk dolů.Věděla jsem,že jsi silná,ale přesto před tebou smekám.Myslím si,že tě za to nemá nikdo co odsuzovat,je to tvé rozhodnutí ( a na rovinu říkám,že kdyby se nedej bože něco takového stalo u nás,taky se budu snažit udržet rodinu pohromadě a o Vojtu se budu prát ).Teď to bude záležet hodně na něm,pokud se opravdu tak rozhodl a chce to,tak aby vydržel a bylo by fajn,kdyby mu ona dala pokoj.Je jasný,že bude trvat strašně dlouho,než nastane zase nějaká důvěra - bude se muset kluk hooooodně snažit.Nedej mu nic zadarmo.Držím všechny palečky co mám. 😉 😉

maatkka
25. jún 2010

Pavcik tak to mas moj oooooooooobrovskyyyyyyyyyyyyyyyyyy obdiv!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Vidiet ze ho stale lubis... Velmi velmi velmi velmi velmi... velmi ti zelam aby to dopadlo hlavne tak nech ste vy s Matejom stastni!!!
A este raz obrovitanska gratulacia k pretacaniu - krpcek vedel ze potrebujes potesit 😵 😵 😵

Mila su majstrovstva sveta vo futbale 😉 A vcera slovenski futbalisti vyradili talianov - uradujucich majstrov sveta 😀 - ked nad nimi vyhrali!!! co nikto necakal - ale ja som verila 😉 😀 Boli to strasne nervy do poslednej sekundy 😀
A taky telefon by teda urcite bral aj mm 😀 😀 😀

adajar
25. jún 2010

@pavcik ja te vubec neodsuzuji a mezi nama ja bych se taky snazila to dat dohromady. Budu drzet palecky at je to dobry. A jsi neuveritelne silna zenska smekam.

@mila01 hele nema stejny telefon jako muj manzel?? 😀

kikimaruska
25. jún 2010

Ahojky. Vítám další novou maminku a jdeme na obídek, tedy Kubík. Pavcik vubec neodsuzuji, spíš naopak. já seto dohromady snažila dát rok, ale dočkala sem se jen citového vydírání a to že si ze mě dělal vyloženě rohožku... Nejedna kamarádka či známá mi řekla, snad máš svoji hrdost ne? Mě tohle udělat ten můj, tak ho vykopnu a nebo odejdu!!! No, jenže ono když mají svuj byt, nemají s ním dítě, mají zázemí a jsou zabezpečení, tak se jim to všem mluví. Já kvuli kubíkovi snášela dost....ale ted už po tom roce vidím, že je to opravdu už na nule, šance, že bychom byly zase rodina...Prostě pohodlí, žádná zodpovědnost, ,svoboda a finanční volnost je pro něj víc, než rodina.... Holt jsem si vybrala špatně, protože pro mě je rodina na prvním místě a snila sem o tom jak se vezmeme, budeme mít nejmín 2 děti...a jeho představa je uplně opačná... No, byla to moje blbost....zamilovala sem se špatně...ostatně jako pokaždé. Ale hlavně že mám Kubíčka, to je ten nejlepší chlap, kerýho sem kdy měla a který se mnou bude stále....tedy aspon doufám 🙂

petrach
25. jún 2010

pavcik myslíš že nekterá z nás by to nechtela dát dohromady?? myslím že všechny..určite bych jednala stejne..
pokud se navíc sám rozhodnul že chce byt s vámi,,já myslím že te má moc moc rád,jen že ty stresy s předčasným porodem nevydržel,neumí si jako každy chlap o tom promluvit a ventiloval to jinde..a asi toho hodne lituje,když to je jen pár dní co ti to řekl a už lituje..hrozne moc vám přeju at ten noví začatek klapne..je pravda že pokud budete trávit spolu i volný čas,že budete mít i jiné zážitky než jen se bavit o malém..

a teda nechápu tu kačenu,že tam pojede,když se s ní rozešel😠 ješte jsem přemyšlela jestli v nedoklubku vedí,co mezi sebou mají za ukaz 😝 😠

petrach
25. jún 2010

@kikimaruska krásne jsi to o Kubíčkovi napsala a máš v tzom pravdu..ten s Tebou bude pořad,i když vyroste tak se bude vracet k máme 🙂 a ty najdeš príma chlapa a doufám že už brzo..počkej až pujdeš do práce a mezi lidi 😉

mila01
25. jún 2010

Maatkka - díky. 😀 😀 Že je MS,to vím ( zas takový barbar nejsem 😀 😀 ),ale co se tam děje a v jakém je to stádiu,to jde fakt kolem mě.Ale tohle oceňuju,to je fakt bomba - gratuluju.No nebyl by to dobrej fór - my v hokeji,vy ve fotbale? 😀 😀 😀

Holky četli jste na netu tu zprávu o tom vlakovém neštěstí?Babička neuhlídala 1,5 letou holčičku.Srazil ji rychlík do Berlína.Chce se mi normálně brečet.Chudák rodina.

petrach
25. jún 2010

@slavma máš príma manžela,mel te donutit dřív 😀 me tady diskuze desne pomohla,bez ní bych to hrozne težko zvládla ten stres atd..
dívala jsem se že máte kloučky dva,taky toho máš plné ruce vid?

milo kotátko je nádherné,taky přemyšlíme pořídit Elišce..a na té první fotce jsou holky desne podobné 🙂 moc jim to sluší

petrach
25. jún 2010

uniklo mi to přetáčení??? hledám i na FB..

maatkka
25. jún 2010

Kikimaruska to si naozaj kraaasne napisala 😵 Ty si tiez velmi silna baba!!! 😉 Moooc si zasluzis dobreho chlapa ktory by si ta (vas) zasluzil 🙂
Pavcik a este som chcela to bude chciet pevne nervy na tom plaveckom... a tu kozu nech aj porazi ked vas tam spolu uvidi... Som mozno hnusna ale nech!
Mila 😀 😀 ja som chcela aby nasi futbalisti konecne aspon postupili na MS potom nech postupia zo zakladnej skupiny... ale dalsie "poziadavky" na nich uz urcite nenam 😀
Len ma nastvalo ako ich kazdy (hlavne media) po zapase s Paraguajom odpisoval zosmiesnoval a nadaval na nich (preto som im moc drzala palce nech ich "umlcia" 😀) pritom uz len postup na MS je pre SR velky uspech... A teraz su to zrazu pomaly akiii hrdinovia... Ale to k tomu asi patri - ja len takych fanusikov moc nemusim... Ked niekomu drzim palce tak sa tesim ked vyhrava ale nenadavam ked prehrava - viem ze kazdy sportovec dava vsetko do svojho vykonu - a to si podla mna zasluzi obdiv... no nic som trosku od temy 😀 😀 😀

pavcik
25. jún 2010

Ono je to asi přirozená reakce že ženská se zatne ať to bolí co to bolí a pro dítě se bude to snažit napravit.
Já si uvědomuju že jsem udělala chybu,dělala jsem chyby. Ale proč on mě na to neupozornil. Závěrem,je jasný že chyba je na obou stranách,nikdy za to nemůže jen jeden. Ale my se musíme otočit o 360 stupnů s novým účtem a začít znova,nevytahovat minulost,nic si nevyčítat.

No a tak Kačena nechutná a individum na zlikvidování ze světa jede prý proto,že vlastně má dovolenou od dětí ( to jak pracuje u apolináře v praze na ARU u nedonošenců) a asi by neměla jiný program. Jistě by měla,kdyby chtěla. Dá se změnit jak dovolená,tak program. ALe chce to??? Má to mít pipina.

JO a jestli to nedoklubko ví,tak to vím že určitě neví.....už jsem přemýšlela že na zeď nedoklubka napíšu nějak diplomaticky,že i dítě nedonošený potřebuje už jen takový základ jako je maminka a tatínek a že bohužel i zkušení lidé co s nedonošenci pracují chtějí tatínka jednomu nedonošenci odlákat. Je to ubohost. Já přísahám že bych to v životě neudělala ač bych o toho chlapa stála sebevíc...Jakmile je to otec od dítěte,tak já ho odvádět nebudu. To jestli si najde jinou která to neudělá to co já,to už mě nezajímá.

maatkka
25. jún 2010

petrach ja sa normalne tesim aku budes mat radost ked to na tom FB najdes 😵 😀 😀

mispuli
25. jún 2010

pavči držím pěstičky,psala jsi,že na to soustředění jedete do strakonic? My odsud bydlíme zhruba 40 km,tak kdyby sis třeba chtěla s Matýskem udělat výlet,tak se ozvi 😉

holky děkuju moc za chválu dětiček a pro pobavení vám posílám,jakou pokrývku hlavy si dneska vymyslela Míša,jsou to Honzíkovo slipy,tedy ted už je vlastně občas nosí doma Míša 😀

petrach
25. jún 2010

UŽ TO MÁÁÁÁÁM 🙂 🙂
já včera flákala docházku a uniklo mi to...Pavlí velká gratulace..to je táková šikulka..chtel Ti udelat radost a i tatkovi... 🙂 🙂 🙂 🙂
kaši na blbku,pokus se odpustit a začnerte znova..máte přece pádný duvod-Matulku 😉
a pořadne jí to dej vyžrat,at se dívá..já si fakt myslím že to byl omyl a že tatku to mrzí..asi mu brzo došlo o co by přišel 😉

petrach
25. jún 2010

Míša je božííí 😀 😀 😀

pavcik
25. jún 2010

@mispuli děkuju,ale výlet asi neproběhne. Budu muset mít oči na šťopkách 🙂

mispuli
25. jún 2010

Chápu 😉 🙂

simicak
25. jún 2010

Pavcik,no supr zpravy s chlapem. Mas pravdu,vzdycky je chyba na obou stranach. Meli jste narocny rok a proste to byl na vas oba zaprach. Musite zatnout zuby a zabojovat. Je supr,ze jste si o tom prommluvili!!! To je ten nejvetsi krok. Hlavne delat veci spolu,vsichni tri a tu kravu uplne tam ignoruj,jako by se nic nedelo. Tim ji nejvic ublizis. Urcite ceka,ze tam udelas nejakou scenu!

maatkka
25. jún 2010

Pavcik suhlasim so Simcou od slova do slova...

bera28
25. jún 2010

Ahoj holky,
děkuji zat tipy na knížky. Herriota už mám přečteného, ten byl super, teda spíš ten zvěrolékař 🙂
Tak jsem si teď v knihovně blokovala Svátost manželství a ještě musím něco vybrat, protože já jsem děsný knihomol.

Peti a Milo, moc pěkné tašky do školy jste vybraly. Už aby bylo 1. září, co?

Milo, suepr, že máš už zprovozněné autíčko 😉 Teď se to bude jezdit. S tím telefonem jsi mě vážně pobavila 😀 😀 Takový bych taky potřebovala.

Maatkka, věř, že se kakání přes víkend spraví 😉 Co myslíš u nás - včera jsem volala doktorce a dneska už Kuba kakal úplně normálně a Anetka od včera ani bobek 🙂 To je takový zákon schválnosti 🙂 A s jídlem pořád do kola, co? U nás se dnes nesvačilo, radši řádili na hřišti a to, co jsem jim dala, odnesli do koše 🙂 Opravdu umí hospodařit 😠

Pavcik, tak to je dobrá zpráva, držím palce, ať se dá šechno do normálu. A jak jste to měli před těhotenstvím? Měli jste společné zájmy - sport atd.?? Že píšeš, že teď budete dělat věci společně, ale doufám, že se do toho nebudeš nutit a dělat to jen kvůli chlapovi. To by nebylo zrovna dobré řešení. A gratulace k přetáčení 😵

Mispuli, nevíš, proč já těm dětem kupuji kloboučky, když by si mohly nasadit tátovy slipy?? 😀

Včera jsem zjistila, že v úterý to bude přesně 2 roky, co jsme si sviště přivezli z porodnice. No a přesně ten samý den jedeme do Podolí na dvouletou prohlídku. To zas na mě padne nostalgie. Holky, co jste z Podolí, nebudete tam některá????? Že bychom se mohly vidět.

mispuli
25. jún 2010

Bera viď a to je práce sehnat klobouk aby jim seděl a pořád ho nesundavali a ty slipky sedly jak prdel na hrnec

ohledně knížek já jsem taky knihomol,ale poslední dobou nemám moc času na čtení,ze všeho nejvíc ted čtu detektivky,ale spíš ty říznutý thrillerem,zrovna včera jsem konečně dočetla Detektiva od Haileyho,taky jsou pěkný knížky od Steve Berryho,takový historický thrillery,trošku skutečnost,víc výmyslů,pak ještě suprový detektivky píše Mo Hayder,nebo Kathrin Slaughter,Robert Crais,Boris Starling a pokud cheš historickou už jsi četla Merleho-rodinnou ságu pánů ze Sioraku? Já se třeba těším ,že si jednou konečně přečtu Toulky 4eskou minulostí

zabka85
25. jún 2010

Ahoj holky poctivě sem dočetla ale všecky reakce nedám 🙂
Opožděně vše nej Honzíkum ,Probírala se tu Maruška Kmoor tak ta ví že držíme i palce na nohách s tou už sem mluvila.
Jinak příspěvek ke krvácení do mozku. Nám ho našli asi dva měsíce po porodu a prý to nic nebylo jen malá cistička která se může objevit např. z rychlejšího poporostnutí mozku-vývinem-tehdy mi dr.říkali že se nemám bát že to jako ani neni nález že by se to nemuselo nikde uvádět ale napsat se to musí že se ta cistička sama časem vstřebá.No je fakt že při propouštění tam byla a snad i menčí ale jestli tamještě je to nevím ko.sono sme ještě neměli.

@bera28 a já čtu např hodně takoví ty příběhy z afgánistánu a tak.Jako např Tisíce planoucích sluncí sem dala za asi 4 dny protože to bylo uplně užasný.

Taky se musím pochlubit byla sem s naší partičkou na vandru s přespáním od čtvrtka ráno do ted a jedeme za kulíškem k mojí mamině.Už se nemůžu dočkat.Poprvý sem bez ní byla takhle dlouho.Bylo ale skvělí mít na chvilku jiný starosti a vypadnout z každodeního režimu 😀 noc u ohniště pod širákem v celtě s kamarádkou zelenou a pivem se supr lidma no prostě supr.Jen ty nohy po těch cca 25 km by tak moc bolet nemuseli 😀 Takže letím musíme dohnad i cvičeníčko a memůžu se jí dočkat.

zabka85
25. jún 2010

@bera28 jo a zvěrolékař byl fakt užasnej 😀

petraguerra
25. jún 2010

Ahoj holky.Pavcik je rozhodne dobre,ze se snazite to jeste tak nejak slepit,mas malyho a pokud ho ma ten tvuj rad tak to je hlavni.Jiste,ze te to stve co udelal,ale je to preci jen snazsi byt dva nez jeden-pokud tedy neni chlap alkoholic,surovec...atd.Coz tvuj neni,chlapi si proste obcas nekam odskoci....ale beda byt to ty to by neodpustili!drzim palce,at se vam to spolu povede zase vse urovnat,vzdyt je to v zajmu Matyska-ma rad oba dva.Te sestricce asi hrabe ne,ze jede taky na to soustredeni-tomu nerozumim. 😒Doufam,ze se tam bude citit jako paty kolo u vozu 🙂 🙂 😝

Mispuli pekna fotka s trenclema a slusi!!!

Peta a Mila tak vy uz mate skolaky!!!Aktovka se me mala nezda vzdyt maji jen 4hod-to moc uceni nenosi.

Zabka je dobre ze jsi si trosku odfrkla-zaslouzis si to.

irsina83
25. jún 2010

ahojte , chcem sa opytat ci malo vase dieta hemangiom??? najde sa tu niekto kto ma s tym skudenosti??? my mame za sebou kolobeh vysetreni a som z toho vycerpana...na kardiologii zistili selest a este nieco co ma v srdiecku a nema tam byt a eeste ze nejaka chlopnicka daco zle tam robi ci co to ale nieje to ne lieky a na kontrolu ideme o 3 mesiace, u ocneho nam povedali ze tam vidia kratkozrakost ci co tak dalsia kontrola a na koznom v ba nas pehanali ako blbcov z kramarov do ruzinovskej tak ideme na buduci tyzden na plasticku chirurgiu ze co vlastne s tym hemangiomom...aspon ze mame dobre vysledky z neurologie...

bera28
25. jún 2010

@zabka85, tak tu knížku, o které píšeš, si také seženu. Já jsem od něj četla Lovec draků, a ta byla teda suprová. Hodně mě zajímají knížky o islámském prostředí - Pákistán atd. Zajímají mě odlišné kultury a většinou si hledám takové, abych si pak mohla říct, jak se my tady máme fajn. Třeba ženská obřízka mi příjde naprosto šílená a brutální a např. v Egyptě, přestože už je tam oficiálně zakázaná, stejně jí tam v některých oblastech podstupuje většina žen 😝 Ale takovýhle žánr není moc oddychovka na léto.
To věřím, že jsi si na vandru krásně orazila 🙂 🙂

@irsina83 - Kuba měl hemangiom na bříšku, ale udělal se mu až někdy po propuštění z porodnice. Zhruba do roku rostl, ale nijak velký nebyl, žádné vyšetření jsme kvůli tomu neměli. Pak se začal ztrácet a teď už bych ti ani nebyla schopná ukázat, kde ho měl 🙂 Tak věřím, že u vás to bude stejné a zmizí sám.

Holky, tak jsem se před chvílí vrátila z Tesca, zase jsem jela pro slipy a spoďáry pro sviště. No co myslíte? Sehnala jsem jedny jediné pro Anetku a ještě byl obal roztržený. Pro Kubu nic. Ani barevné ani bílé. Oni je totiž všechny zlevnili, takže jsou pořád vyprodané. Tak asi bude nosit Anety gaťky 😀

pavcik
25. jún 2010

Holky mám prosbu..teda ty které jste z Prahy
Jak jedeme na to soustředění,tak jsme si až ted 😒 uvědomili že máme cestovní postýlku na chalupě a tam už není čas zajet ☹ nemáte některá na půjčení na týden ☹

bera28
26. jún 2010

Pavcik a kdy se vracíte? Já bych mohla půjčit, ale potřebovala bych jí vrátit v pátek 2.července. V sobotu ráno odjíždíme my.

kmoor
26. jún 2010

@pavcik držím ti strašně palečky, aby si to s tím swým dala zase dohromady, je widět, že asi mu taky došlo, že udělal hloupost a že o wás stojí...takže přeju hodně štěstíčka, ať je to zase w pohodě...

@irsina83: my máme taky hemangion, na stehýnku, na lewé nožičce, má ho od narození, prý je to wrozené...dlouho to rostlo s malým, ale teď to wypadá, že se to zastawilo. je teda pořádně welkej i hodně wystouplej, tak na to musíme dáwat pozor, aby nám to třeba neprasklo, nebo jsme o to neškrábli. ale wšichni doktoři mi říkali, že jakmile to přestane růst, tak to pomalu začne mizet...tak čekáme, jinak kdyby s tím něco bylo, máme doporučení do prahy do motole....

@mispuli: úžasný, nebudu malýho trápit s čepicema, ty slipky mají aspoň wětrání 😀

jinak my jsme teď u mých rodičů w chebu, byli jsme wčera u naší neuroložky a podle ní to taky wypadá, že je shunt buď ucpanej nebo mimo komoru, takže to widí na tu reoperaci...cwičit do pondělka s malým nemám, abych mu prý nezwyšowala nitrolební tlak 😖 no a zítra se wracíme domů do ml, zabalím wěci na týden a hurá do nemocnice...tam asi nebudu mít přístup na net, takže se ozwem, až budem doma. dneska mám třídní sraz se základkou, po 15ti letech, takže si asi naposledy zajuchám před tím stresem..malej se už s kakáním taky srownal, zrowna před chwilkou pěkně tlačil 😀 jo a holky! na swátek Honzíků se na mě poprwé usmál! 😅 čekala jsem na to půl roku, ale dočkala jsem se ... a malej má zítra půl narozeniny, už to bude 6 měsíců, co se narodil, fakt to utíka.... 😝

pavcik
26. jún 2010

bera děkuju. Kuba se ve finále rozhodl tam na chalupu jet pro ní. Sice se vrátí o půlnoci ale co. Ať se stará.
Jinak na mě myslete. Budeme se vracet příští pátek 2.7.Bude to perný týden 😠 Jestli chcete,tak mi napiště telefonní číslo a já vás můžu smskou informovat jak to tam vypadá 😀 a můžete to zveřejnit zde. Jedeme tam zítra kolem 15. A stoprocentně do její blízkosti se dostaneme kolem 18h a v 19h už je trénink........
Bereme sebou i chůvičky,abych mohla být s nima v dolní hospůdce která patří k hotýlku a a nestranila bych se jim.
Já jdu si ted odfrknout,pak žehlit co si sebou bereme a pomalu balit