Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

maatkka
1. júl 2010

simi dakujem 🙂 tie ocka su uplne super 😵 ja sa taaak vytesujem 😀 ked si predstavim ako sa jej zle muselo pozerat ked ju tie svaly dalej nepustili 😔

bera28
1. júl 2010

Simi, teda to bych si taky dala líbit - dětské centrum i s péčí o mamky 🙂 🙂 To musí být paráda!

Maatkka, teda očka jsou opravdu k nepoznání od těch předešlých fotek 😵 😵

Holky, tak jste asi držely palce poctivě, protože to vyšlo!!! Mám fakt radost. A chlapi tam nakonec byli dva a dvě ženské. Sice to teď bude poněkud časově náročné, ale zase už si začnu připadat jako normální člověk a ne jen matka od dětí. Holky, kdybyste mě tam slyšely, to byla fakt síla ze sebe dostat kloudnou větu, po 2,5 letech strávených doma 😝 😝 😝

A taky jsem dnes volala do Podolí na výsledky krve a představte si, že oba dva mají vše naprosto v pořádku, prý jak z učebnice. A to jim dělali základní vyšetření (krevní obraz, vitamíny, minerály,...), ale i imunologické a nějaké protilátky. Teda že to bude mít v pořádku Anetka, s tím jsem počítala, ale že i Kubajz, to mi udělalo obří radost 😵 😵 😵

Před chvílí jsme dožehlila a hned zase narvala plný balkon prádla. Fakt jsem zvědavá, kdy sbalím😕 😕 Myslím Simi, že tě zdárně napodobuji, co se týká výpravy na dovču 😀 😀 A to musíme zítra jet ještě nakupovat a protože nemáme, kdo by pohlídal sviště, tak to bude vážně dobrodružná výprava.

simicak
1. júl 2010

bera,GRATULUJI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A co budes delat za praci a jakou mas pracovni dobu??? Juuuuu,no uplne zavidim. Ja se budu vracet do prace po peti letech,tak to ze sebe nevydam asi nic 😀
A taky gratulace k vysledkum z krve 😵 😵 Same dobre zpravy,co? A jeste dovca od zitrka 😵 Krasne si to uzijte a dobrodruzstvi to asi bude 😀 😝

maatka,fakt y oci krasne spravene!!!! Pamatuji si fotky z nedavna a ted.............uplny rozdil 😉 😵

bera28
1. júl 2010

Simi, to nebyl vyloženě pracovní pohovor. Této aktivitě se budu věnovat ještě při práci, což nejspíš znamená, že na plný úvazek už nenastoupím. Výhledově bych to ráda jako svojí hlavní náplň, ale to bude nejspíš otázka delší doby. Pro mě byla velká výhra, že to teď vyšlo a můžu se konečně začít angažovat v tom, co jsem šla studovat právě proto, že mě tato oblast zajímala, a ne jen kvlito tomu, že mi to přináší penízky. Hned začali zvažovat, jestli bych nenapsala nějaký odborný článek, ale pak se to odsunulo, že něbylo přesně dané téma. takže teď si budu muset oprášit své znalosti, abych nebyla za úplného blba.

maatkka
1. júl 2010

Bera tiez gratulujem... k vsetkym dobrym spravam 😉

petraguerra
1. júl 2010

Bera take velka gratulace ze skotska.Hlavne,ze te bude prace bavit to je dulezite.Zabehnes se urcite rychle-oraz na nervy od prcku 🙂

Simicak tak takove vyhody a centra mate vy tam dole-u nas nic takoveho neni. 😒 Stejne by jsem na to nemela cas-ja se divim jak to tady ty holky delaji porad je vidim venku pokud je hezky.Rano jdoua jeste odpoledne sedi na trave-kdy vari...atd.Ja jsem rada kdyz vezmu malyho na dve hodiny ven a obcas rano.....

Matkaa Lilinka pekne fotky,je to kocka 😉

Take pridavam par fotek na te co je Matej jen v plince tak si pindu vysrci ven a lita tak ...

simicak
2. júl 2010

Bera a co to budes delat????? Me uplne napinas a jsem zvedava jak stara Blazkova 😀 No rozhodne to je moc suprze budes delat to co jsi vzdycky chtela,to se malo komu postesti 😉

Petraquerra,ja rano vstanu,hodim pradlo do pracky,poklidim,uvarim,jdu s veru do skolky,pak s viki nekde na jeji veci,z tama rovnou pro veru do skolky ( chodi jen na 3hod.),jdem domu na obed,z obeda pak treba do mesta do knihovny,kdyz maji drama story,to se Viki iprospi v kocaru,pak domu,to je tak 4.30,dodelam pradlo,nachystam jidlo ,pak koupani,ulozit holky a zase druhy uklid ( hracky a takovy ten bordel co nadelaji deti ). Pak cucim na telku a v 9.30 padam do luzka jako mrtvola. 😉

My dneska hnus,lprsi,k tomu jsem chytla dalsi zanet do spodku,tak parada 😖

mispuli
2. júl 2010

ahoj holky,jak už jsem psala vůbec nestíhám 😀 ,ráno vypadneme a vracíme se večer

ve středu jsme se tedy rozloučili v Krtečkovi,bylo to hezký,dali jmse jim dort a h předal kytičky,tety slzy v očích,ale držely se,H to rozloučení pojal úplně v pohodě,jemu totiž pořád nedochází,že se tam po prázdninách nevrátí,ale aspon to tedy bylo bez hysteráku,odpoledne jsme byli opět na zahradě a v podvečer na exkurzi od MC v místní hasičárně apak grilovačka

včera dopo poslední mé cvičení před prázdninama v MC a pak zase u babi a dědy,holky bazén je super,tady navíc není kam se jít koupat,ale je to u tchánovců na zahradě,takže ne naše vlastní,sice tam můžeme bejt od rána do večera,ale znáte to,není to úplně ono,jak to není naše,sice jsou tchánovci v pohodě,ale člověk nemá takovej ten svůj klídek,musím se hlídat a hlídat děti,aby moc neprudily,ale zatím to docela jde

bera super,že ti vyšel pohovor a budeš dělat,to co tě baví,mě čeká ještě rok doma a už teď mám hrůzu vrátit se zpátky,že mě ti cizí "parchanti"budou terorizovat 😅

maatka,bera,mila a obě peti krásný fotečky,je tro úplně neskutečný,jak ty děti rostou,někdy bych je měla ráda zpátky v zavinovačce,ale pak si zase vzpomenu,co to bylo práce a piplačka,tak jsem hned zase ráda,že už jsme tam,kde jsme,že se s nima domluvím,pošmajchluju atd..a když se H přitulí a řekne "Mami já tě mám rád",tak je to krásná odměna za všechno

kmoor je super,že je Honzík v pohodě,oni nám neurochirurgové říkali,že pokud je shunt hnutej nebo ucpanej a oni to spraví,tak je okamžitě návrat zpátky tam kde byli předtím,tak at to vydrží co nejdéle

mispuli
2. júl 2010

jé a chtěla jsem vám přidat pár foteček,tak snad se nebudete zlobit

bera s tím naším srazíkem bych to viděla asi spíš až na srpenec,my máme ten červenec nějakej napráskanej,ted jedou naši k nám,v pondělí chceme jet s dědama na výlet do Vídně,tak babičky s mým bráchou budou hlídat dětičky a hlavně dokud chodí H na ty hormonáklní injekce,tak se musíme uprostřed týdne držet tady,ale kdyby se něco změnilo,tak ti písnu na mobil,ju

pavcik
2. júl 2010

Ahoj holky................hlásím návrat ze soustředění 😉

No co vám budu povídat....první a vlastně všechny její reakce nulový....ani neumí pozdravit. Tvářila se celou dobu nasraně. Dělala jak se děsně baví, odtáhla nám všechny kubovi kámoše a s nima byla furt,chodili pořád pařit a vraceli se pozdě v noci,spíše ráno. A její návraty museli být znát. Řvala tak aby jsme to slyšeli.
Kubu jsem pustila jednou do hospy s nima a tam si ho odchytla aby si to vyjasnili. Tak jí prej řekl že se snažíme to jako rodina dát dohromady a že docela prozřel tím,jak vidí jak se dokáže tvářit a znepříjemňovat život. Pak večer když všichni odcházeli,tak si myslela že kuba půjde na hotel s ní a tak venku zpomalila ale kuba šel vesele dál s ostatníma tak ona tam zůstala a vrátil se pro ní kamarád.
Možná jsem už tady psala že jí kuba dal takový ten ručník s nápisem miláček. Jenže mě k valentýnu dal s nápisem z lásky....no jelikož ženská ví jak myslí ženská tak jsme ho tam oba měli 😀 a obě dávaly najevo že ho máme a schválně dávaly ten nápis aby byl vidět 🙂 S kubou jsme se snažili nehrát divadlo,takže jsme se před ní nějak nepředváděli ani nedělali věci co by jsme jinak dělali. Šetřili jsme jí a ani si to nezasloužila.
No jako řeknu vám...na fotkách některých na facebooku se mi docela zdála že ujde,ale ve skutečnosti teda nic moc. Je jasný že jako svojí sokyni ji chválit nebudu,ale na to že jí je 28 tak vypadá tak na 35-37. Hrubý hlas a výrazný a tak. Postava docela ujde,bodejď ne když sportuje. Já kdybych sportovala tak jí mám taky. Taky docela chlastá. Furt víno nebo vodku. No co...je z MOravy....tam je to normální.
Jsem ráda že jsem jela. Užila jsem si to tam i přes to všechno. Nenápadně jsem se snažila občas ke Kubovi přitulit 😎 jen mě mrzí že to tam měla v režii ona a co řekla tak všichni udělali a my se nechtěli nikam cpát....na to že tam byla poprvé jako já a kuba po 7 tak to tam opravdu bylo jen o tom co ona řekla.

Holky nestíhám dočítat. Přijeli jsme asi před 2 hodinama a já už peru a balim na zítřek. Odjíždíme na další týden na chalupu. Je to fajn mít chlapa doma. Vůbec na to nejsem zvyklá,tak si to ten další týden musím užít 🙂 pak už budu jen sama a zase ten stereotyp.

Zatím se mějte,pokusím se sem ještě zaskočit

bera28
2. júl 2010

Zdravím všechny.

Petraquerra a Mispuli, moooc hezké fotky 🙂

Mispuli, v poho, klíďo až v srpnu. S Vlaďkou jsme domluvené na úterý nebo středu. Už se těším, až uvidím Klárku a Vlaďku s bříškem 😵

Jsem v půlce balení a pořád těch věcí nějak přibývá 😝 Kdybyste mě viděly v poledne - musela jsem jít do auta natrénovat sezení mezi dětskými sedačkami. Když jsme měli loni ještě vajíčka, tak jsem se mezi ně krásně vešla a přední sedadlo jsme použili na tašky. Jenže s těmahle sedačkama na pevno to je poněkud obtížné. Takže se tam musím nejprve dostat bokem, pak hnout zadkem a sednout si. Ruce ale nemůžu mít u těla, ale musím "objímat" sedačky s dětma 😀 Fakt k pobavení, ještě že nejedeme nijak moc dlouho. Hlavně nesmíme bourat, protože z toho by mě záchranáři asi nevytáhli 🙂
Holky, užívejte si krásných letních dní. Vy, které jedete na dovču, tak pěknou zábavu. Když budou nějaké nové pokroky dětiček (jako že určitě budou), tak mi to písněte do IP a já to doplním, až se vrátíme. Mějte se tu moooc krásně 😉 😉 Když mi ještě večer výjde čas, tak nakouknu.

mispuli
2. júl 2010

bera tak to jsi dobrá,že se tam vejdeš,já mezi ty ne,a to máme fabii kombíka,ale přijde mi vzadu strašně málo místa,když už musím s dětma sed+ět vzadu,tak radši jednu sedačku šoupneme doprostřed a na kraj se pak vejdu

já bych měla uklízet,ale nějak nevím,z jakýho konce začít 😖 😖

mispuli
2. júl 2010

jo a pavči je super,že jste to tak zvládli a že budete mít tatku další týden a o samotě na chalupě si to užijete a vyříkáte ještě líp 😉

julianna78
2. júl 2010

Ahoj z Chorvatska 🙂
Vsetky ste pridali krasne fotecky.Bera gratulujem k uspesnemu pohovoru a uzite si dovcu.My sme nakoniec sli,mala uz vcera teplotu nemala,ale za to sa krasne vyhadzala takze 6choroba plus zuby.Z mora a hlavne piesku,ktory jej nestiham vyberat z ust je nadsena.tatko sa stara a ja si vylihujem na plazi 😎 Sem tam je mrzuta tak jej natieram dasna gelom a potom je uz v pohode.
Maatka myslim,ze Lilinka mala tu 6nemoc,davala si nieco na tie vyrazky?

maatkka
2. júl 2010

Juli nie ta choroba sa vraj lieci len tak ze sa znizuje horucka... ine lieky sa nedavaju ani na ten vysyp. Ked uz ma vyrazky tak uz je dobre to uz sygnalizuje koniec choroby... takze to mate za sebou 😉 Uziiivajte dovcuuu 🙂
Pavcik zvladla si to super 🙂 Musela mat nervy... tak jej treba - patri jej to 😉 Uzite si chalupu aj jeden druheho... a maleho samozrejme 🙂
Baby len sa opakujem ale krasne fotky 😵
A huraaaa!!! dneska Liluska kadila bez placu 😀 Sa vytesujem 🙂

merj
2. júl 2010

Hezky letni podvecer,
jen jsem sem nahlidla.

Bera, uzij si to ted s prckama a dovolenkujte. a moc blahopreji ke vcerejsim super zpravam.

Pavcik, z te zpravy dycha pohoda ato je moc super at ve stejnem duchu pokracuje i dalsi tyden.

My se td vratili z prochazky a jde na vecerni procedury, tak se ozvu pozdeji

hezky vecer

bera28
2. júl 2010

Mispuli, to máš fajn, že můžeš sedačku řehodit i doprostřed. My je máme na pevno, takže se musím vecpat mezi ně. A co, uklidila jsi??

Pavcik, to je fajn, že jste to zvládli. Užijte si i příští týden.

Juli, to jste moooc dobře udělali, že jste vyrazili. Krásně si tam odpočívej, užívej moře a sluň se😉 A šťastnou cestu domů.

Maatkka, bezva zpráva. Vidíš, že to všechno zabralo 🙂

Fakt nechápu, jak se do toho auta vejdeme 😕 😕 😕 Nafukovací není... Že by svišťáci běželi za autem??
Tak já se už definitivně loučím. Mějte se krásně.
Jo a v týdnu jedu za Vladimuraz, podívat se na Klárku a pupíček, heeeč 🙂 🙂 🙂

petrach
3. júl 2010

Bera se musím smát jak cestuješ 😀 já tam v zadu taky občas sedím,když nwekoho vezem,máme combíka a Šíma má pořad vajíčko..naštestí a i tak je to mazec 😀
gratuluju k dobrým zprávám 🙂 😉 🙂

Pavcik na tebe jsem myslela a jsem ráda,ženz toho vyletu máš dobrý pocit..pokus to hodit za hlavu,ted musíš Kubovi veřit...pokud bude chtít,tak si stejne skulinu najde,ale já myslím,že už ví.. 😉 užijte si chalupu

Juli tak vy se válíte u moříčka jo? závydím..určite tam není takové vedro jak tady

Mispuli fotky z hasičárny jsou paradní..bezén mají tcháni suproví,bohate stačí na osvežení a vyblbnutí..tenhle chcem taky koupit..meli jsme ten velký nafukovací,ale ten pevný je lepší..

holky pozdravujte vladku.. 😉

simi u vás jsou suprové centra..u nás se za to platí težké prachy..co kroužek,to tisícovka na pul roku a víc..máte to v tomhle jednodušší..a k té poradne..jsem zvedavá,pak napiš interne...ve zpráve..co ti řekla..taky bych potřebovala..

bero užijte si dovču 😉
matka na té posdlední fotce vypadá Julinka desne velká. 🙂 ty očička má ted nádherné..

u nas nic nového,akorát furt nemoce..včera fasl Šíma ATB na prdušky,další jako kapky do nosu..nesmí moc ven..
dnes máme velkou akci u grilu na zahrade..selátko na grilu,bečku a moře lidí..bude veselo až moc počítám..to se bude blbe spát..malí byvá hore a brečí,že ho to budí 😝

simicak
3. júl 2010

zdravm pri sobote,

Pavli,moc jsem drzela palecky a dopadlo to teda suprove jak tak ctu. Tak si uzijte jeste krasny tyden na chalupe 😉

Petrach,tady jsou krouzky,skolky brutalne drahe!!!!! Nastesti tu sjou detske centra,ale delaji veci spis pro ty mimina,krouzky nemaji pro deti,jako ze by tam Veu sla do tanecnich,keramiky nebo tak.. Ale jsou fakt bomba ty centra.
S poradnou pak pisnu,az si tam zavolam. nejak nestiham objednavat ty a rusit doktory 😖 Jssem taky zvedava. Hlavne teda snad to nebude drahe,dok.rikala,ze budu muset platit,ale pry ne moc,tak uviidime co mi vsechno reknou.
Nic mene vim ze mi v cesku rikali,z tam maji taky spec.kliniky nato a tusim ze zadara a pry jsou supr!!!! Tak zkus 😉

petraguerra
3. júl 2010

Ahoj holky Pavcik to je skvele,ze jste to tam na soustredeni tak pekne zvladli.Je dobre,ze se tam slecna chovala tak jak jsi videla-alespon Kuba videl jeji pravou tvar a vi co v tobe ma!Ze ma doma zenskou co se umi porvat s osudem a je vyborna mamca a partnerka 😉 Pekne si uzijte chalupu a pokracujte na vetsim sblizovani a pohode,moc vam to preju.

Simicak urcite nemas chut na sex,protoze jses unavena z decek.Ja na tom byla podobne,ale uz je to lepsi.Pritom pokud byl malej v nemocnici a ja jen dojizdela tak by jsem to mohla mit kazdy den 5krat-co byl doma tak jsem byla totalne vyrizena a na skotaceni s tatkou uplne zapomela a pokud to muselo byt-jen jsem podrzela.Uz nas to spolu ani nebavilo a potom jsme se jednou krasne pomilovali a zase se chut vratila.Je to tezke s malyma detma,hlavne pokud jsme bez hlidani.

Holky co jste na dovcach tak pekne pocasi,zdrave deti a uzijte cas s rodinama. 🙂

maatkka
3. júl 2010

Ahojte baby
som takaaa smutnaaa 😢
Neviem ci ste poculi (asi skor nie) o tom trojrocnom dievcatku co sa na SVK "stratilo" pred tyzdnom... Jej matka tvrdila ze sa jej stratila na ihrisku. Bola vyclenena specialna skupina policajtov na jej hladanie potapaci nejaki vestci ci co to... (spolu asi 500 ludi) vsade spravy keby ju niekto videl... ludia sa modlili hladali dufali ze sa najde ziva... A ta matka si to vsetko vymyslela... hrala divadlo a revala do kamery nech jej ju najdu... a pri tom uz vtedy vedela ze je mrtva 😢 Spadla jej do rieky a utopila sa... Dnes ju nasli 😢 😢 😢
Je mi z toho smutno 😢

Peti je mi luto ze ste chorucki ☹ Prajem skore uzdravenie... nech uz mate s chorobami pokoj na dllllhu dobu...

simicak
3. júl 2010

ja jsem o tom cetla,hruza!!!!!!!!!!!!!!!!! Takova krasna holcicka,byla jeji fotka na netu ve zpravach. 😢 😢 😢 😢 😢

petrach
3. júl 2010

matka já to taky četla..co to je za matku,proč tak lže? to fakt nechápu ☹

susika
3. júl 2010

jeej, ahojte. už som tu 200 rokov nebola a teraz som vás nahodou našla...
argousek-ty si tuším vtedy ešte bola s bruškom🙂)a malý je už aký krásavec🙂)
fajn-máš sa stale tak fajn?
petrach- aj ty si tu stálica🙂
a ešte maatkka.....
trošku som vás prebehla, ale len tak zbežne...
vy čo máte trojročných nedonosencov..sú to tiež taký mrchoši, ako táto moja? ja už nevládzem...nervy v jednom kuse....
@fajn-tak teda pekne, že nič za vysvedčko..to by mna ako matku mrzeloa si viac ako dieťa....
ktorá ste tu preberali šiestu nemoc? ako pride, tak aj odíde, tiež sme si tým prešli..teraz sko riešime slniečko. používam faktor 20 a raz neviem, či som malu nenatrela a ostali ej také bodky na dekolte, ako mala tričko na ramienka....tak teraz ju chranim iba s tričkom s kratkym rukavom, ale teraz u našich vela chdoí ako na nudaplaži a nemám šancu ju obleicť..

petraguerra
3. júl 2010

Susika Matej ma 33mesicu a nervy s nim taky na pochodu porad-denne jecim jak pavian,Ale tvoje mala je krasna holcina a ma moc krasne jmeno 😉

argousek
4. júl 2010

susika to je překvapení, už jsem myslela, že jsi na nás zanevřela, jako kili 😀
gratuluju k bříšku, hezky se nám to tady rozrostlo leni má kloučka, andulka holčičku, gucz kloučka, deina kloučka, vladimuraz je v 35. týdnu.
To tak ve zkratce 😉 😀 😀 😀

maatkka
4. júl 2010

Ahojte baby
u nas sa spi. Este sme dnes ani von neboli lebo som bola vcera cely den so sestrami na kupalisku tak som trosku "osmahnuta" 🙂 takze sa mi na to slnko ani moc nechce... Asi pojdeme az tak podvecer k vodnemu dielu.
Susika ahoj... a ako sa ma "brusko"? poslucha? 😵
Peti tak aka bola noc? Ako drobcek - lepsie?

maatkka
4. júl 2010

A tu nikto??? 😕 😀
Pridavam vam zopar fotiek z dnesnej prechadzky 😉

maatkka
4. júl 2010

...a ked sme prisli domov uz len okupkat... vycistit zubky... ucesat... a spat... 😵 😵 😵 😵

nanya
4. júl 2010

Ahoj holky. Hlásím se opět po delší době. I když vás pravidelně čtu 😉
U nás nic nového, vše při starém 🙂 Jsme zdraví, a to je to hlavní.
Jinak mi přišly už ty výsledky z té genetiky ohledně trombofilie. Tak tu nemám 😵 našli mi jen nějaý polymorfismus C677T v genu pro MTHFR v heterozygotním stavu, vůbec netuším, co to je, ale prý to nepředstavuje žádné riziko pro nositele. Tak jim musím věřit. Vůbec netuším, proč byl teda malý u mě v bříšku špatně vyživován. Stále na to musím myslet, jestli jsem já něco nezanedbala. Je fakt, že jsem na začátku těhu krvácela a že jsem měla 2x velký stres, možná to bylo tím. Ach jo. 😔