Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

mispuli
9. júl 2010

ahoj holky,nestihnu reagovat na všechno,i když poctivě dočteno mám 🙂

ale aspoň ad odstrkovadla,Honzisovi strašně dlouho trvalo,než přišel na to,že na něm může jezdit,ted na větší motorce občas jezdí doma,ale to většinou jen když si jí najde Míša a v tu chvíli ji musí mít 😅 ,venku na ní jezdit nechtěl,párkrát jsme to vyzkoušeli a ji pak táhla,tak jsme to zrušili,ale zjistila jsme,že v Krtečkovi na ní jezdil o 106 a to dokonce i z rampy pro vozíčkáře dolů,Míša jí taky nejdřív jen nosila,jezdit na ní začala po bytě skoro před rokem,ale venku taky nechtěla,ještě máme odstkovadlo takovou tu kačenu,je historická,poděděná,už jsem se jí chtěla zbavit a jí najednou chytla,takže s ní teď chodíme ven a jezdí na ní i venku,zjstila,že to jede nejlíp z kopečka,zvedne nohy a jede,je to takovej malej kaskadér

taky se snažím nedělat rozdíly,ale občas to nejde,to znáte všechny,H nejdřív na Míšu nežárlil,pak měl období,kdy se začala pohybovat a brát mu věci,tak to bylo na mašli,pak přestal,pak chvíli žárlila Míša na Honzíka,jakmile mi sednul na klín,tak ho začala rvát dolů,pak to bylo chvilku v pohodě,dokonce začínal H Míšu brát jsko parťáka,ale teď je na ní občas jak na cizí,občas by jí láskou sněd,takže asi tak,řekla bych jako u sourozenců 😉

ještě jsem tam postřehla něco o mluvení,holky Míša se konečně začíná rozjíždět,doplňuje už několik básniček i se je snaží dát dohromady a říkat si je sama,opakuje víc slov,ale když se jí nechce tak pořád hejká,takže mě nikdo do dneška nevymluví,že ji nezabrzdilo to očkování MMr,tak se hrozím přeočkování,ještě jsme na něm nebyli,jo a ještě nevím,jestli neměla bejt kluk,vymejšlí blbosti,nohy má okopaný a samou modřinu,nejvíc se jí líbí auta,slova,který u nás teď frčí jsou motorka,auto,náklaďák,traktor,vlak,autobus 😀 😀

jinak jsme přidala další fotky narajče,jestli se chcete mrknout,nový soubory jsou Exkurze v hasičárně,léto na zahradě a rozloučení v Krtečkovi

mispuli
9. júl 2010

a zase jsem zapomněla dát odkaz na rajče,nevím na co dneska myslím 😅 😅 http://supka.rajce.idnes.cz/ a chtěla jsme vám přidat fotku Míši na tý kačeně

maatkka
9. júl 2010

@wampirek55 - dufam ze sa to zase nezmenilo ale ja si to pamatam takto: zena ma narok na materske uz 6 tyzdnov pred porodom - kedze u nas nastal porod skor tak od datumu porodu - a po dobu 28 tyzdnov...
Narok na materske sa uplatnuje predlozenim tlaciva - Ziadost o materske ktore vystavi a potvrdi lekar. Takto potvrdenu ziadost je potrebne predlozit v pobocke Socialnej poistovne ktora vykonava jej nemocenske poistenie. Kedze bola zamestnana ziadost este pred tym predlozi zamestnavatelovi ktory na tlacive vypise potvrdenie zamestnavatela.
Neviem ako je to s tym rizikovym tehu ci to je vlastne nieco ako PN (?) Ci si teda aj ukoncenie PN musi vybavit... Lebo PNka aj materske su tusim davky nem. poistenia a nemoze ich poberat naraz. Materske by teda mala dostat az po skonceni PNky - ak na nej bola...
A malej princeznicke drziiim silno palce a mamine prajem moc moc sil!!!

Baby tak ja vam napisem konkretnejsie coho sa tak bojim - potom ma asi lepsie pochopite...
Lilinka sa narodila skor kvoli preeklampsii (to som uz pisala vela krat viem). No a to je choroba ktora sa moze objavit uz rovno (bez varovania) v takom stadiu v akom som ju mala ja. Vtedy sa NEDA LIECIT. Jednina "liecba" moznost je narodenie dietata pretoze ak sa dieta nenarodi zomrie v maternici. Ak sa nenarodi matke postupne zlyhavaju organy hrozi koma aj smrt. A co je oproti niektorym inym pricinam predcasneho porodu (ako su napr. infekcie) na tom horsie je ze zatial co pri takychto pricinach je riziko opakovania pri dalsom tehotenstve velmi nizke pri preeklampsii je prave ze uz pri kazdom dalsom tehu zvysene... To znamena ze sa CASTO ZOPAKUJE.
A ja si neviem predstavit ze by to vsetko muselo zazivat dalsie moje dietatko. Navyse uz rozmyslam aj tak ci je odo mna "zodpovedne" riskovat svoje zdravie aj zhladom na to ze uz jedno dieta mam.
Ale baby ja by som si to druhe dieta tak priala... Boli ma srdce ked si predstavim ze uz by som to nikdy nemala zazit - byt tehotna porodit...
Moja dr. (na rozdiel od niektorych inych - co viem od bab ktore preeklampsiu mali - mi nikdy druhe tehu "nezakazovala"...) na to hovori len to ze sa to moze opakovat (riziko je uz vyssie ako keby predchadzajuce tehu bolo bez preekl.) aj nemusi... Tak je to aj zo skusenosti bab ktore som citala alebo poznam...
Mispuli tebe nieco hovoril dr. pred druhym tehotenstvom???
Ja mam pocit ze u mna by sa to neopakovalo... (ale to si asi vravia vsetky ked do toho idu)...

nanya
9. júl 2010

Ahoj holky, vy jste se zase rozdrbaly, den tu člověk není a ............ 😠 😀

mispuli - krásné fotky, z Mišky je už krásná slečna. A kačena? - super 😀 hlavně, že ještě poslouží dobrému účelu. A Honzíkovi to taky moc sluší 🙂

petraguerra - gratulace největší ke zvládnutí, doufám, že výsledky budou vpořádku 😉 Jo a k Matějovým očičkám, ten je má nádherný, má krásný tvar a ta barva........ 😵 moje nejoblíbenější 😉

argousek - nádherné míry 😉 Malý teda válí.

maatkaa - pěkné tetování má tvůj muž. K tomu dalšímu těhu, ono to záleží jen na vás a na víře, že to dobře dopadne, bohužel ti nikdo nezaručí, že se to opakovat nebude, tak jako mě ☹ Taky stále váháme, jeden den jsem skoro rozhodnuta pro, a druhý den smýšlím zase opačně ☹

No a u nás? Sestra nakonec podstoupila revizi dělohy, i když já si myslím, že zbytečně, nic na ultrazvuku nebylo vidět, vaječníky ok, začala krvácet sama ještě před revizí, dokonce řekla, že si myslí, že i věděla, kdy to z ní vyšlo, že to bylo takové jiné, s blankou či co, ale i tak jí vzhledem k tomu, že měla ještě HCG 78, udělali revizi, dnes ji pustili domů, HCG 45. Tak teď už jí jen zajímá, jestli může jet k moři (nekrvácí), chce si od všeho ulevit, utéct, v tom ji docela chápu, a pak ji zajímá, kdy se opět můžou snažit, padly v nemocnici i názory, že až za půl roku? Nevíte některá, jestli to tak opravdu je?
Dnes jdu koupit malému botičky, nějak mu vyrostla noha a nevleze se mi do capáčků. Takže 600,-Kč zase v háji 😖

maatkka
9. júl 2010

nanya - "jeden den som uz skoro rozhodnuta pre a druhy rozmyslam opacne"... aj v tomto sme si podobne 😔 😉
ja som tiez pocula nazory ze po potrate by sa malo cakat s tehotenstvom pol roka... ale viem aj ze niekto to "riskne" skor a nic sa nedeje... ja by som asi pockala aj ked je to tazke kedze tvoja sestra sa musela dlhsie "snazit"...
a je mi to moooc luto 😔 prajem nech si na dovolenke odpocinie...

wampirek55
9. júl 2010

@maatkka dakujem za odpoved snad im pomozem aspon trochu. malu mi ukazoval aj na fotke je krasne aj ked malucka. no a na tej PN bola tak mu to poviem ako si mi to vysvetlili ty vdaka 🙂

mispuli
9. júl 2010

@maatkka doktor neříkal nic,tělo už bylo v pohodě,nepředpokládalo se,že by k tomu mohlo dojít znovu a ani já na to nechtěla myslet,o druhém dítěti jsme byla přesvědčená,že do toho jdu,hned jak se narodil Honzík,no ale do třetího už bych nešla,tam by už byl velký předpoklad k tomu,že by se to opakovalo znovu,mám kamarádku,která si tím taky prošla 2x,i když poprvý tu mrchu preeklamsii prodělala až v 37.týdnu a hned se na to přišlo,takže malej byl velkej a v pohodě,podruhý se u ní objevila už ve 20.tt,doktoři v Písku tomu nechtěli věřit,kardiolog jí řek,že má fobii z bílých plášťů a proto jí vyskakuje tlak nahoru,nakonec porodila ve 26.tt,ale holčička po4 měsících umřela,ale ne na to,že by s e narodila předčasně,ale měla vrozenou vadu střev a ani několik operací nepomohlo,prostě se nechytily ☹ ,teď se chtějí snažit o další mimčo,ale je pod dohledem doktora v Praze,kterej je ochotnej s nima do toho jít,ale říká,že když se to stane jednou,tak že se může jednat o náhodu a nemuselo by se to opakovat,ale když se to stalo po 2.tak je pravděpodobný,že už je to nějak geneticky daný a stane se to zas,takže si bude píchat nějaký injekce nebo co,ale jdou do toho i za cenu toho,že by měla celý těhu proležet v nemocnici,takže doufám,že jsem teď nepřevážila misku tvých pochybností na znamínko mínus

záleží na tom,jak se cítíš a doktor pokud ví,čím jsi si prošla tě bude víc hlídat,prostě častější kontroly moči a tlaku,bylo by škoda,kdyby Lilinka zůstala sama 😉

petrach
9. júl 2010

@wampirek55 me dnem porodu ukončili i nemocenku a dali nástup na mateřskou..ale vyřizovala jsem to sama po ceste z porodky,mel by mít rodný list prcka..a muže jí to vyzvednout na sociálce a vzít podepsat..

my jsme dnes byli na srazíku místních nedonošenátek a jsem utahaná z toho vedra..ale bylo to fajn..

nanya jaké máte číslo botiček?? jen me to zajímá..my ted máme 18b tky a už budem brát vetší..

matka já mela u obou detí preklapmsii..a Eliška je 39 tt..me muj dr vubec nevaroval,že se to muže zopakovat..ani ted nic neříkal..jen na hematologii mi to nedoporučili,pry by se to opakovalo a bylo ješte horší ☹

milo ajhoooj..taky moc net nestíhám,jsme furt venku 😉

Mispuli Míša je slečna 🙂 pekné fotky..taky máte veselo vid?
Fajn jak se máte? kde pak jsi že nepíšeš? nemáš chut?

Simi užijte si víkend,to bude šrumec s tolika detma 😀 teším se na fotky..jinak Š stává kolem 5 hodky 😝

fajn
9. júl 2010

peti nepíšu proto že nějak není čas. Dnes jsem vezla Andreu na tábor a to jsem včera ještě balila a ráno s Didkou na kardiologii takže toho mám taky dost. Didka chce být furt ve vodě tak ji tam musím hlídat ,nic neudělám protože je tam od jedné do šesti. Chtěla byvh Andree vygruntovat pokojík ale kdy to nevím. Prostě mě to děcko nenechá nic dělat.

Jinak nevím kdo tady psal o tom kyslíku že má 48% tak to zase není moc protože když je ve vzduchu 21= tak je to trocha ,Didka dostávala i kolem 78%.
@maatkka jdi do toho ,vím že se bojíš ale s takovym chlapem jakého máš ty tak jdu do všeho je super. vem si příklad z holek jak to hezky zvládly. Ale nesmíš nás potom opustim jak Kili,Janina a asi i Andulka 😖
A kdyby to byl kluk tak by to bylo fajn 😉
Argoušku jste fakt šikovní ,u nás se teď jedou čísla pořád chce skládat číslice a už mi ztoho hrabe. Holky a včera mi učitelka říkala že Didina je předškolák tak nemusíme platit školku . No to je hrůza že je předškolák nedávno jsem si ju přivezla ach joooooo já ju tak miluju že ju ani do školy nepustím to nepřežiju.

petraguerra
9. júl 2010

Ahoj devcata.Matkaa s tu preklampsii to je blby,ale moji kamaradky kamoska mela preklampsii a dokonce se ji odloucila placenta-mimco se utopilo v krvy-byla uz 40+.ated ma druhe dite a v pohode-zdravyho kluka.To,ze se to muze opakovat ti nikdo nezaruci-bohuzel. 😒 Ja chapu jak se citis a ze nechces riskovat,ale pokud opravdu touzis po miminku.... 🙂

Mila my mame italsky partnerstvi ten muj je totiz strasne tvrdohlavej a ja taky.Navic jsme oba nejstarsi z deti-tedy sefove a tak nechceme nejak moc ustupovat ...atd.Jinak je to hodnej chlap,ale zbytecne se brani tomu,aby byl stastnejsi v zivote.On by se hodil tak k 60lety pani,ktera by byla cela na vetvy ,ze se ma o koho starat-to by byl celej spokojenej.Je to portugalec a ty jsou zvykly ,ze je o ne pecovano a doma se niceho moc nezucastnuji.Bohuzel.Presto si myslim,ze me ma rad-protoze po narozeni malyho me fakt podrzel i kdyz jak jsem byla za 4dny zpatky ve "forme"dal ruce zpatky a hral mrtvyho brouka.On neumi resit stresovy situace a asi i trosku zarli,ze ja se rychle seznamim a pokecam...atd.On je hodne uzavrenej.Jeho mamca ma 5deti a bracha je o 11mes.mladsi-po porodu brachy se o nej starala babicka s tetou-F.tata byl pracovat ve Francii.Myslim si,ze to se taky podepsalo+to,ze nejmladsi segra je o 10let mladsi a je jich 5-tak bylo hodne veci na nem,kdyz tata byl pryc.Ve 23mu tata umrel na leukemii .Ja ho mam porad svym zpusobem rada-i kdyz kdo vi jaka laska to uz neni.Ale jsou daleko horsi chlapy,pijou,huli,mlati zenskou,tyraji rodinu-to je F.jeste vyhra 🙂

Argousek doufam,ze k tomu casem Mates taky dozraje a bude vse pouzivat tak jak ma-myslim odstrkovadlo...atd.S tim zarlenim ja jsem ze tri decek a vubec to neznam.Jsem nejstarsi bracha o 3r.a segra o 7.5r.Drive jsme si vic rozumeli s brachou a punktovali se proti segre,asi od 20 uz to bylo ok i se segrou a dnes s obema-pohoda.Ja jsem ,ale typ cloveka co pokud ne o ma tak rad da.Ale asi i proto,ze jsem mela tri bratrance se kteryma jsme byli hodne casto-byla jsem zvykla a dodnes si pamatuji den kdy se me narodila segra-jak ja byla stastna!

Nanya je mi moc lito tvoji segry,ze to tak blbe skoncilo ☹ S tim 6mesicnim pockanim je to hlavne proto,ze pokud by to zase nedopadlo dobre a museli udelat vyskrab tak by se o hodne snizila moznost vubec otehotnet v budoucnu.Ja by jsem rozhodne pockala.

Fajn rozhodne mas byt na co hrda,ze uz je z Didky predskolacka a jak jste to pekne zvladly!!!!A za par let si pujde pro cervenej diplom na vysoky 😝 😀

maova
9. júl 2010

Ahoj holky, taky vám to musím napsat 🙂 Ode dneška jsme schválení žadatelé 🙂

argousek
9. júl 2010

maova to je tak krásná zpráva 😉 Gratuluju A jak dlouho to může trvat?

vladimuraz
9. júl 2010

@maova, posíláme velkou gratulaci a držíme palčáky, aby se co nejdřív našlo miminko nebo děťátko pro vás 😉

maova
9. júl 2010

Děkujeme 🙂
agrousku, těžko říct, to nikdo neví. Od doby, kdy to došlo na Magistrát se počítá čekací doba a to je teď 7 měsíců a v Praze je průměr dva až tři roky. Takže to může být klidně i rok, ale i dva a víc.

bera28
9. júl 2010

Ahoooj holky, tak jsem se teď snažila vás dočíst, ale fakt to nejde 🙂 🙂 Hrozně jste se rozjely.

U Vlaďky to bylo super, Klárka je úžasná brebentilka. Ale ten nepořádek, co tak svišti dokázali napáchat 😝 Fotky hodím, až se vrátíme do Prahy. Jinak teda V 😝 laďka úžasně vaří a peče, dostali jsme s sebou "vcýslužku" bublaninu s jahodama, mňam, mňam.

Maova, parádní zprávička, takže teď už budete jen čeakt na telefon?? No to nás musíš průběžně informovat.

Sorbonko, tak ať je kulíškovi brzy dobře. A fakt si myslím, že nemusíš mít z neura žádný strach. Uvidíš, že už vás Straňák propustí.

Maatkka, to psla argousek dobře - co když to budou dvojčata, to bude chtít další hvězdu 😀 😀

Tak a ostatní si nepamatuji.

My se máme krásně, včera jsem byla dopol se svištěma na výletě v Bechyni, odpol ještě jednou na srazu se švagrovou. No a dneska jsme ráno napustili bazének a svišti v něm vydrželi celé odpoledne, ani nebylo třeba se jim věnovat. Včera večer se tu soutěžilo v karaoke družstev. Teda musím říct, že jsme se tak pobavila a nasmála, že se mi určitě prodloužil život o pár let 🙂 🙂 🙂 A nejvíc se rozparádili (v dobrém slova smyslu 😉 ) už hotoví doktoři a ti, kteří mají před sebou poslední rok studia, ti byli vážně bezvadní. To byla show!!! Jo a taky se tu večer tančí (nebo cvičí?) zumba, a to je hitovka pro Anetku. Ta pořád: eště zumbu 😵 Svišťáci už tady s každým kamarádí, všechny holky jsou "tety" a kluci "strejdové" (no občas prý i některý "táta" 😀 😀 ) Zítra dopol razíme na nákupy do Tábora a odpol opalovačka a bazének. Akorát co je hnus, to jsou večer komáři 😖 Žerou jak diví.
Tak se mějte všechny krásně, kdo marodí, tak ať se brzy uzdraví! Užívejte si krásného počasí a já se zase někdy ohlásím.

maova
9. júl 2010

bero, asi žádné informace průběžně nebudou, až jednou prostě zavolají 🙂 A to vám určitě řeknu 😉, to je jasný 🙂

argousek
9. júl 2010

maova držím pěsti, co můžu, aby jste nemuseli dlouho čekat 😉 a dávali jste si nějaké věkové rozhraní, jaké by jste chtěli? Nebo je vám to jedno? A budete se snažit ještě o vlastní ?

maova
9. júl 2010

@argousek dali jsme si do roka, původně do roka a půl, ale pak jsme to změnili, že chceme radši menší miminko 🙂 A o vlastní se teď pokoušet nebudeme, nějak máme už moc velký strach, že by se to všechno opakovalo a já cítím, že počtvrté už bych to nezvládla. Takže třeba někdy za dlouho, to se ještě uvidí 🙂

mila01
9. júl 2010

Ahoj holky.

Maova - to je nádherná zpráva.Také moc držím palce,ať to co nejdříve vyjde a ať je nějaké děťátko u vás moc šťastné.Dávej vědět.

Bera - teda vy si užíváte,to je paráda.Ať se svišťáci vyřádí. 😀 🙂 😀

Maatkka - koukám,že jsme to rozhodli za tebe - jde se do druhého. 😀 Ne,dělám si legraci - záleží to jen a jen na vás,nech si poradit od doktorů a pak zvaž riziko.Mě doktor řekl,že pokud znovu otěhotním,na zhruba 80% nedonosím (mám extrémně nízko dělohu a navíc velmi dráždivou - je tam velké riziko další infekce ) a to je pro mě nepřijatelné,protože by šlo o 3 dítě.Kdybych měla jen jedno,rozmýšlela bych se daleko víc.

Jinak si představte,jaká jsem trubka - holky mají jen na týden k babičce,chtěla si je tam nechat už dneska,ale vzala jsem si je domu a k tomu navíc 9letou neteř - aby toho nebylo málo. 😀Kája už spíjí,Ája s neteří ještě řádí v ložnici.Jo a taťka nám pro změnu nepřijede tento víkend vůbec ( minulý tu byl jeden den ),tak jsem pěkně naprdnutá.

argousek
9. júl 2010

jééé holky se podržte, teď se divím, co to slyším z chůvičky a on tam u Štěpána spí náš pes a děsně chrápe 😝

mila tak to se nedivím, že jsi naštvaná, moc se s mm neužijete, viď

petrach
9. júl 2010

maova to je krásná zpráva 🙂 🙂 já už chvíli přemýšlím ti napsat IP,ale nechtela jsem abys nebyla smutná..to je fakt nádherná zpráva a nikdo si to díte nezaslouží víc než vy..doufám že to bude brzo..a třebas až budete mít doma jeden ten zázrak,se stane i druhý..znám hodne takovích případu..ale ted je hlavní,že se vám to podařilo..moc moc moc ti to přeju..to se bude krásne spát 🙂 🙂

fajn to je vodnice ta Didka..máte teplou vodu,ohříváte? psalas že má ráda teplou.. 😉 kam jela Andrea na tábor? Elin jede ve středu taky..se skautkama..už se hrozne teší

nanya
10. júl 2010

petrach - 19-tka mu je malá, a 20 trošku větší, tak kupuju 20 😉
maova - gratuluji, a přeji, aby jste měli miminko co nejdříve doma 😵

Jinak, jestli segra bude muset čekat půl roku, tak to bude pro ni psychicky hodně těžké, chjoooo 😔

bera28
10. júl 2010

Ahojky, tak se zase hlásím. Svišťáci už vytuhli, chlap hraje fotbal, tak jsem si zalezla a čučím do počítače. Dneska jsme se potkaly v Táboře s Vlaďkou, a to dokonce 2x 🙂 🙂 Nejdřív v jednom obchodě, pak ve druhém.

Maova, tak to už jsem celá natěšená, až nám oznámíš, že máte mimčo doma. A snad to nebude trvat až ty 3 roky.

Milo, to jsi dobá, tři děti na krku v tomhle vedru 😝

Argousku, tak to jsem se zasmála - chrápající pes 😀

Dneska jste toho moc nenapsaly, asi jste všechny u vody, co? Teda pařáky jsou pěkné. Dńeska už jsem to nevydržela a vlezla si do bazénku se svištěma. V Lužnici se totiž nedá koupat, je strašně špinavá. Ovšem jestli budou pařáky pokračovat, tak předpokládám, že do ní stejně vlezu.
Jinak my měli dneska celkem sramatickou noc- v 1 ráno nám jeden student bušil na chaloupku, že se u jezu topí holka. Naštěstí to nebyla studentka, ale nějaká cizí slečna, která byla tak fest ožralá, že spadla na jez a začala se topit. Naštěstí medici zakročili, vytáhli jí a dali první pomoc. A ještě jí zavolali záchranku, nicméně to už bylo celkem zbytečné, protože se úplně probrala a jediný problém byla její totální opilost 😝 😝 Takže jak vidíte, nenudíme se tady 🙂 Jo a svišti tady krásně spí, usnou tak okolo 20,00 a vstávají mezi 7,00-7,30 🙂 🙂 A po obědě stále tak hoďku až dvě.
Odplínkovávat jsem stále nazačala, běhají tu sice pořád nahatí a čůrají do trávy, což mi vždycky příjdou oznámit, ale nočníky máme pořád ještě nevybalené. Já jsem na tohle fakt strašná, potřebpvala bych,aby to někde udělal za mě. 🙂 🙂
Takse zatím mějte krásně.

petraguerra
10. júl 2010

Ahoj Bera cervstvy vzduch dela s detma divy-ja lituji den co den,ze nemam zahradu jako moje kamoska-malej by se vyradil.Je super,ze odpocivas a mas trosku relax. 🙂 Predsevzeti je vzdycky snazsi nez-li skutek sam ,u nas nocnik taky nefrci i kdyz malej uz sam vyleze i sleze schody a nechodi bokem(jen obcas).Taky by jsem brala,aby si uz rekl sam,ze chce curat nebo kadit....ale my budeme mit problem spis s tatinkem ten je lenivejsi a uz vidim jak malyho dava pred a po nanocnik ,kdyz jsem v praci 😖 My mame pomerne chladno-zadna vedra,dnes i prselo a malej byl venku v kocaru prikrytej dekou.Byla jsem po obchodech on jinak vsude lita a nemam klid.
To jste meli docela drama v noci s tou holkou-jeste,ze to dobre dopadlo.Ja jsem videla jednou utopit chlapa,to byl des mel rodinu malyho kluka asi tak 9-11mes a ti na to koukali.....u nas je nesjizdny jez, byl vyssi stav vody a delali zavody s lodkama prejizdeli reku.holka mela problem tak tam skocil ji vytahl a sebe uz ne....Nasli ho az za nekolik tydnu.Kazdou chvili se nam tam nekdo topi-zejmana machri co se napijou,ne vsichni maji stesti.

Maova doufam take,ze nebudete dlouho cekat a brzy nejakyho spuntika dostanete.Moji znami maji dve deti dnes uz jsou veliky,ale moc pekny ,sikovny deti.Do mesice si poridili kajak,psa a kluka a do druhyho roku i holku.Dalsi znamy uz maji adoptovany tri deti dve holky a kluka!

Nanya pul roku utece jako voda trebas by to mohli zkouset uz od 4mesice,ale hned by jsem se bala.Moje kamoska z nedonosencu otehotnela 14tydnu po cisari!a do roka a tydne mela nastesti zdravou holcicku,ale rozhodne by to nikomu nedoporucovala!!!Malej mel 900g a mala 3200gve 39tydnu.

Argousek ten pes byl dobrej-urcite jsi bezela co se deje vid.....

Peto to si oddychnes,kdyz bude Eliska na tabore a doma jen Sima.Ale asi se mu bude po segre styskat ne?


vladimuraz
10. júl 2010

@bera a to já Vás ještě viděla pak z auta, když jsem odjížděla domů 😉 Na to, jak je Tábor velký, jsme na sebe měly opravdu velké štěstí. Jinak děkuju za pochvalu mého jídla, Anetka si ale evidentně myslela něco jiného 😀

@mila, to jsem ráda, že jsi měla s tiramisu úspěch, u nás doma taky frčí stejně jako pár dalších receptů z MMB 😉 Jsi dobrá, když si přibíráš ještě další děti na starost, já jsem ráda, že jsem zalezlá doma, i tak tu máme v bytě 28 st. 😖 Od pondělka mi to zas začne, Klárka se zítra vrací a bude určitě chtít pořád něco podnikat, protože s tatínkem je teď neustále v akci 😝

@argousku, náš pes taky hrozně chrápe a ještě má divoké sny, škube nohama, jak když běhá, kňourá... je to zábava jí pozorovat, když se jí něco zdá 🙂

vladimuraz
10. júl 2010

@petraguerra, tak chladno vysloveně závidím 😉 Já se sice nikdy nepotila, ale dneska už to bylo i na mně moc, byla jsem na obědě s přáteli, v restauraci kožené židle, já se vůbec nemohla odlepit, fůůůůj 😝
S nočníkem se neboj, až k tomu malý dojde, tak to bude ráz naráz. Klára tam fakt nechtěla ani sedět a když jsem byli jednou na návštěvě a viděla kamaráda, jak tam chodí čůrat, tak chtěla taky a za 2-3 dny byla bez plínek.

petrach
11. júl 2010

ahoj holky,

Petí pošlu teplo a ty nám chladno jo?? než jsem včera vytlačila kočar se Šímou do kopce z rybníku,tak mi tekl pot po zádech..hnuuuus 😝 Elin se koupala s holkama a sousedkou..já bohužel se Šímou nemužu..chlap nám odfjel na ryby a jsme sami doma 😠
a Peti cos pokoupila?pry ta, u vás máte lepší ceny než my..je to pravda ? vím že v anglii to platí..a jak u vás?
já ted sháním Šímovi letní tříčtvrtáky a tady není možné neco sehnat na kluka..všechno jen na holky..s tím bojuju furt..na kluky žádný vyber..

bero to byl teda zážitek 😝 s tou holkou
a jaký tam máte bazén? já už bych v nem byla dávno..vydrželas to dlouho 😀

vladi hodiš sem recept na to tiramisu?? když ho tak chválíte,skusím ho taky..díky..
jak píšeš že ti to začne..koukám na ty tvoje tydny..pomalu by ses mela balit do porodnice.. 😉 v tech vedrech to muže byt i dřív..

vladimuraz
11. júl 2010

@petrach, nestraš, zatím mám CS 4 a totálně zavřená -4,3cm, tak snad ještě vydržím. Příští týden toho mám moc na zařizování, čekám nějaký návštěvy a taky se v sobotu chystám na koncert 😉 Recept posílám do IP, já pořád nevím, jak je to s tím vkládáním odkazů, aby mi zas někdo nevynadal 🙂

maatkka
11. júl 2010

Ahojte baby
nejako nestiham 🙂
len vam chcem podakovat za vase rady a nazory a povzbudenia co sa baba tyka 🙂 Ste zlate.
@maova oooobrovitaaaanska gratulacia!!!! tak strasne strasne strasne si zasluzite vase baaabaaatkooo 😵 veeelmi prajem nech je to co najskor 😉 isto iste budes skvela maminka... 😵
vladi aj tebe uz tusim mozme pomalicky zacat gratulovat 😵 uz za chvilocku "len" porodit 😀 strasne sa tesim ze ste to tak super zvladli - napriek vsetkym tym chorobam a behackam s Klarkou atd. 😉
vidim ze si vsetky uzivame leto 😉 tak uzivajmeee 🙂 papa

simicak
11. júl 2010

ahoj holky,hlasim navrat!!! Snad jsem vse docetla.

Nanya,co vim ja,tak pokud potratis do 12t.tak se muze otehotnet s dalsi mensruaci,nema to vu bec vliv na dalsi tehotenstvi. Tak mi to rrekli po mem potratu tady v Uk a tak to rekli i me sestre a ta otehu hned prvni mesic a ma zdraveho kluka.Takze ja byt tvoji sestrou,tak jdu do toho hned,ale urcite bych to konzultovala s dok. Asi to je ovlivnene,z jakeho duvodu potratis.

Maatka,uplne te chapu ze se bojis. Mas tezke rozhodnuti.Ale jak tak ctu,uz jak tu pises celou dobu,tak to druhe chces taaaaaak moc,ze uz je asi rozhodnuto 😉

Berra,vy si teda uzivate. A koukam,ze mate i krsne pocasi 😵

Ja z vikendu uplne hotova. V patek jsme kecali snad do 1rana,probrali jsme sex,pomluvili nase chlapy,cumeli na fotky jeji fitnes trenera 😀 No sranda. V sobotu vparku,pak jeli do fitka k nim,kde bylo nekolik bazenu,vyrivek,klouzacky....deti jsme tam dali do supr klubu na hlidani a sli plava a Vikous s nama a vecer dorazila dalsi kamoska s klukem,tak to byl uz totalni srumec a jak jsme je uspali,tak jsme pii vodku s mrazenymi banany,jahodama a dzusem,hulili cigara a pomlouvali chlapy jeste vic az do rana. Takze jsem uplne vyrizena,ale totalne zrelaxovana,bylo na prosto uzasne!!!!!!!!!