Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

simicak
13. aug 2010

dobre ranko
mata,to asi myslis kylu,ze? S tim zkusenosti nemam,ale myslim si,ze se to radi mezi takove ty beznejsi operace 😉 Urite bych se taky bala,ale neni to nic az zas tak vazneho - si to musis porad rikat!! Na slovo nedonosene mam taky alergii 😀

maatka,uzasne fotky,vy si teda uzivate leto 😵 Lili je kocanda 😵

Kmor,jak budete doma,tak dej vedet,co doktori rikali a co vubec delali. Drzime Honzickovi palecky a snad vas dneska pusti!!!!!

Bera,tak my ted pijem granko a Veru vypije pul litra mlika denne,jinak mliko taky nepije a ja se radim k ni,me to taky chutna. Vicki to taky chutna,ale nevypije zas nejak moc. Ted zas brzdi s mlikem i jidlem,ale rostou nam stolicky,jedna uz je venku,tak asi proto.

Petraguera,sestre gratuluju. To urcite prozivas vic to tehu,nez kdyz cekal bracha,ne? Hlavne at ma vse v poradku.
Koukala jsem na videa a maly je fajny certik,to jde hned videt. je to sikula a teda krasnyyyyyyyy kluk!!

Snad jsem konecne nikoho nevynechala!!!!! Uzijte si krsne vikend holky. Tady je hnusne. Ale mame dneska v det.centru nejakho klauna nebo neco takoveho,tak jdem po obede a zitra judo a v nedeli bud dorazi kamoska a nebo mozna p ojedem na party do fitka pro deti co maji,je to pro nejakou charitu. Ale me se tam vubec nechce 🙄

argousek
13. aug 2010

simicak to je skvělá zpráva gratuluju k prvním krůčkům 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

petraguerra jdu hned kouknout na ta videa na FB

zabka85
13. aug 2010

@maatkka Já vím že mě překvapí ale už se nemůžu dočkat. Dneska sem trochu klidnější,měla sem včera nějakej divnej den...Krásný fotky malá je užasná...
@simicak 😲 gratuluju hrozně moc.... 😉 skvělí
@mata299 Taky sem potkala v nemocnici pár takových maminek a asi to není přímo na nedonošený dětičky to muže mít každý.Já přišla na to i takhle co poslouchám tak že vše co se malému bude dít ti většinou řeknou no jo je nedonošený.Je to jenom slovo.I normálně donošený ratolesti jsou nemocní,chodí po dr. a mají mnohdy horší pruběhy než naše.Jinak teda na operaci s tím šla jedna a za dva dny šli spokojeně domů kluci to oba zvládli skvěle.A teda co tu je ted teda snad zrovna je propouštějí domů Kmoor tak malímu je skoro celí rozcvičila vojtovkou.Hlavně teda ty co měli v tříslech.břišní nevím ale asi taky mají.Ale i ty se dají rozcvičit co vím od holek.
A taky tě tu vítám sama tu nejsem dlouho ale líbí se mi tu moooc 😀

hotaska
13. aug 2010

Ahoj holky, po straaaašně dlouhé době. Nevím, snad si vzpomenete 🙂 psala jsem o sestře. Má dvojčátka v 26tt a včera chlapeček dorazil domů s váhou 2,3 kg 🙂 dneska jsem se byla trošku " pošušňat " a bulela jsem jak malá 😝 Doktorka říkala, že má dost velké šance se brzo dotáhnout, když budou poctivě cvičit. Holčička má slíbeno, že ve čtvrtek taky půjde domů, už čeká jen na váhu 🙂 bohužel tam je prognóza trošku smutnější. Má nález na mozečku (bílé místo u motorických center), ale už se na ní všichni moc těšíme 🙂

petrach
13. aug 2010

@zabka85 já chápe že se stresuješ vývojem..ale malá je vážne šikovná,jede krásne,nemáš se čeho bát..my na pokroky čekali daleko dyl a nakonec se dočkáme všichni..mesíc je vážne krátká doba..u nás vyvoj stál třebas 2-3mesíce..nejdyl trvalo než se rozlozil a rozplazil..takže bud vážne v klidu

simi gratulujuuuuuuu Vikulince 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 dej si neco dobrého na oslavu..po tom fitku mužeš na co máš chut 😀
matko Juilinka je zass tak nastrojená..v tech šatkách je užasná..a krásné prostředí v tom kempu.. 🙂

mata my meli tříselnou kýlu a zatím nás hlídají..vypadá že se vstřebala,ted máme mít kontrolu..ale taky znám holky co jejich deti museli na operaci..každá operace je pro nás šílená..i když dr řeknou že to je banalita,ale snad to nebudete potřebovat

@hotaska jé to jsou krásné zprávy 🙂 sestře gratulujeme..a víš jak píšeš o neteři,ona třebas všechny ješte překvapí,vojtovka umí zázraky,moc vám přeju at je vše lepší,než se ted zdá

Peti g na FB jsem ješte nebyla,nestíhám..ted 2 dny makám v práci i doma,ale večer kuknu na toho tvého čertíka 😉

argousek
13. aug 2010

hotaska to je skvělý, já si taky myslím, že to s tou neteří třeba nebude tak zlé, také bych hodně vojtila a třeba by bylo možné dávat nějaké léky na vstřebání těch míst v mozku, ať se poradí s nějakým zkušeným neurologem, co by bylo možné pro ni udělat. Dokud jsou ty děti malý, tak jde leccos ještě zachránit. Držím palce

zabka mi jsme poslali písemnou žádost o ten příspěvek na obec i s dodejkou, starosta měl reagovat do 30 dnů. Ale vyprdnul se na to 😝 Chová se skutečně ne jako správce obce, ale jako její majitel a nad něj nikdo není 🙄

jinak se s vámi holky musím taky potěšit o náš další pokrok. Už jsem vám to tady psala, že jsem zkoušela učit Adámka barvy a že ho to vůbec nebaví, tak mně dneska překvapil. Tak jsme dneska kreslili a já mu říkám, vem si tu červenou pastelku a vybarvi kolo, vem si zelenou a vybarvy domeček atd a on to všechno udělal. Přesně věděl jaká barva je jaká, zatím teda jen ty čtyři základní čevenou, zelenou, modrou, a žlutou. Říct umí zatím jen modrou. Ale já jsem si myslela, že ty barvy vůbec nezná a zase mně převezl, když chce tak umí všchno

bera28
13. aug 2010

Ahoj holky, tak se naposledy hlásím z jihu, zítra to už bude z Prahy.

Juli, když tak cestujete, tak bych taky žloutenku očkovat nechala, to jej jasný. To bych nechala zaočkovat snad i sebe 😉 A máš pravdu,že některé maminy jsou extrémně přecitlivělé na hygienu a když vidí sviště, jak na pískovišti pijí z cizích lahviček (to jim chutná 🙂 🙂 ), tak nechápou 🙂

Petrach, fakt to nevěděla, teda věděla, že jsou nedonošený, ale jak moc, to ne. A ještě povídala, že 10 % nedonošenců nikdy nedosáhne na průměrné hodnoty výšky, a to ať se děje, co se děje. I kdyby měli dvoumetrové rodiče, tak budou prckové. Tak to prostě je a nic s tím nenaděláš 😖 A Šíma dobrý bříško 😉 To já zase na fotkách ukážu žebra 🙂 🙂

Petraquerra, to si s Matějem taky užiješ. A držím ségře palce, ať je těhu v pohodě.

Zabka, holky ti to napsaly pěkně, fakt je třeba dát malé čas. Schválně jukni do tabulky, jak dlouho jsem čekala, než Kuba přejde od obcházení nábytku do samostatné chůze 😉

Maatkka, nádherné fotečky, jako vždy 😵 😵 😵 Hele, já už to vzdala - prostě jíst nebudou, tak at nejedí. Tepláky z obou už padají, protože tady pořád někde lítali, tak jsou tuplem jak dvě vychrtliny.

Simi, no to je bomba zpráva 😵 😵 😵 Tak teď už si neodpočineš vůbec 😀

Mata, kámoška, která se mnou byla v porodnici s prckem 27 tt, tak měl také kýlu, chtěli ho operovat ještě před propuštěním, nakonec to zrušili, a teď se mu před prázdinama uskřípla a operovat ho museli.

Hotaska, to víš, že si vzpomínám, vždyť jsou stejně narození jak ti moji😉 Tak velká gratulace a ať se k nám sestra připojí. Kuba měl taky nález na mozku po krvácení a nakonec se mu cysty úplně vstřebaly. Chodit začal v roce a půl korig. a teď lítá jak divoch.

Argousku, můžeš zažádat o vystoupení na jednání zastupitelstva, předem to nahlásíš na úřadě a nesmí tě odmítnout!! Tam můžeš veřejmě přednést svůj požadavek, pokud ti odmítá starosta reagovat. Mebo máš možnost se obrátit na kraj, jako vyšší instanci. Pokud bys potřebovala poradit nějak detailněji, tak mi písni do IP a já bych se ti na to podívala, až budu v Praze.
A vidíš, jak Tě Adámek převezl 😉

Dnes mě čeká balení, teď jsem radši zdrhla z chaloupky a nechala tam sviště s taťkou. Aneta mě vytočila u oběda, nejdřív se najedla a pak to všechno vyblila. Poblila sebe, kočár i Kubu 😠 😠 Z ní nevyroste nic jinýho, než anorektička nebo bulimička.
Holky, ve středu jsem si tady připadala jak v blázinci - slavili jsme Vánoce 🙂 🙂 Byl večer ve stylu Vánoc, samí čerti, Mikulášové, lidi na lyřích, bruslích, kapři, vánoční stromky, cukroví,...a všemu šéfovalo linecké kolečko 😀 😀
Už se docela těším domů, každopádně aspoň na jídlo, protože tady vaří samé české a mastné a já už poslední týden nedělám skoro nic jiného, než že sedím na záchodě 😠
Tak se mějte krásně a zítra večer se zahlásím.

zabka85
13. aug 2010

@hotaska Sestře gratuluju a jak píšou holky je všecko ještě před ní.Všecko může být ještě jinak.Přeju jen kroky ku předu 😉

@argousek Když to nejde po dobrém tak mu to patří. 😠 Musí se dát něco dělat asi bych zkusila zeptat se na uředě ve městě pod který patříte.Jdi někam udělat vítr a uvidíš.Někdo nad ním být musí. 😅
A malej to jen maskuje bude to taky pěknej kulich. 😀

A PRO VŠECHNY : MUSÍM TO PRÁSKNOUT....KMOOR A HONZÍK MI TED PSALY ŽE JSOU DOMA 😀 😀 😀 určitě se tu ukáže až bude mít chvilku a net

bera28
13. aug 2010

@kmoor, super, že jste doma!

simicak
13. aug 2010

kmor to je supr ze jste doma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Snad uz na porad 😉 Jak je Honzickovi??

Ja jsem uplne vyrizena. Tady je kosa jako z nosa,Vicki zacina snoplit,odpoledne jsme byli na takovem predstaveni co meli v d.centru,tak tancili,hrali pribeh a soutezili,tak se holkam libilo a pak jsem hodinu jeste smazila doma palacinky a ted mi huci v hlave,tak jsi jdu dat kafe.
Jo a Vikui rostou zase zuby 🙄 Nevim proc rostou,je s tim akorat trapeni a pak stejne za chvli zase vypadnou. To to ta priroda zas tak dobre nepromyslela!!! Uz mame venku stolicku jednu,mozna vic,musim zkontrolovat zitra. S zadnyma nemela problemy jen ty stolicky tedka,chudak je uplne opruzena. Zato si pochutnala na palacinkach,snedla zel.polivku a pak celou palacinku s marmeladou a grankem 😵 Uplne se u toho usmivala,mura mlsna 🙂

simicak
13. aug 2010

hotaska,to jsou supr zpravy!! At jsou dvojcatka zdrave a delaji jen samou radost. A havne drzi palecky holcice!!!!!!!

petraguerra
13. aug 2010

Ahoj znovu,uz jsem jednou psala a Mates me to vymazal!!!! 😠 Kmoor to je skvele,ze jste uz doma,zvladli jste to na 1-hodne velikou-mam z vas radost! 😵

Bera to vypada.ze si to fakt pekne uzivate,pockej,az se vratis do Prahy s deckama nevydrzis.Zvykli si na letni volny rezim a v byte nebudou chtit byt!

Hotaska to je super,ze uz je malej doma ,at se mu dobre dari 🙂 Je dobre,ze je na tom hur holcicka -lip se s tim porve-holky jsou sikovnejsi.Preju,aby to oba dva vsechno v budoucnu zvladli a byla s nima jen radost! 😵

Simicak to je tedy s tema zoubkama-jsem rada,ze uz je mame vsechny,ani nevim kdy malimu vylezli zadni,on byl v celku hodnej pri tech zubech.A spis vecer,kdyz jeste ted pijes kafe???Ja nevim ,protoze ja kafe nepiju nikdy ani caj jen vodu.Bojim se pit kafco kvuli tlaku.

Byli jsme dnes venku tak malej docela sel,ani moc nezlobil.V praci lidi a lidi.... 😒

simicak
13. aug 2010

Peto,spim,ja usnu upllne po vsem 😀 Ja mam prave silene nizky tlak,takze musim kafe,jinak mi huci v hlave a je mi hrozne a kava mi ho zvedne a jeste sul,ale nemam rada slane veci,ja moc nesolim. Naposled jak mi merili,tak jsem ten spodni tlak mela u 50tky a vrchni taky radne dole,mame to v rodine.
Vicki zacala snoplit,takze u nas to vypada na virus taky

hotaska
13. aug 2010

Moc všem děkujeme za obr podporu 😎 ..... určitě zase někdy písnu jak se vede. Všechny se držte, máte opravdu můj velký obdiv!!! Jste maminky frajerky 😀

petrach
13. aug 2010

kmor tak to je supeeeer...žabko díky za info..musí byt štastní oba..hlavne at už mají jen klid a pohodu a žádné komplikace♥

simi vám rostou stoličky????? jako nám roste druhá dvojka..máme celkem 5 zubu..tak se divím..palačinky bych si taky dala..jenže me neba je smažit 😀 u nás je teplo až moc..v noci se nedá spát 😝
ale pro zmenu už máme 3 den opet prujem..fakt to nechápu,z čeho..tohle nemužoou byt zuby,furt a tak často..

bero vánoce 😉 super nápad..hlavne deckla museli byt nadšení né? ta realita Prahy bude ted desná,jak jste furt zvyklí venku..než se zajedete zase spátky..tak klidnou cestu domu..
jo a napiš nám do tabulky chuze 15 mesícu korigovane..a na den přřesne,když jsem to počítala..

Petí já dnes taky makala..jsem sio odvykla že jdu jen občas a ted 2 dny po sobe a jsem k.o.
se desím stávatz pak jednou do práce na 5 ty autobus 😝 😀

Argí ten starosta je vul..tohle si dovolit nemuže..já bych to udelala,jak píše bera-.-to nemuže odmítnout..hlavne nechápu o co mu jde..vy nejste tchán né??? a jinym detem to ted dával jo? já bych taky bojovala,kde najdeš 10 litru jen tak? a hlavne na ne máš nárok..
jo Adamek je kvítko pekné 😉 🙂 😀 kdoví co ješte tají a ani to nevíš...šikulka

nám je dnes přesne 18 mesícu a je pátek 13..a Šíma se narodil v pátek 13..-akorát unora..tak spomínám

mata299
13. aug 2010

ahojte...tak konečne som sa dostala na net, ja fakt nechápem, ako mám všetko stíhať...prakticky sa celý deň točím okolo malého, vyprané prádlo mi prekypuje z koša von, stihla som dnes tak akurát len hodiť veci do práčky a do umývačky..toť vsjo...totál chaos, žiaden systém a teraz, keď už kubinko spinká, tak som totál grogy...zmení sa to ☹ ? neviem kto je kmor a prečo bola v nemocnici, ale teším sa aj ja s vami, že je doma...nenávidím nemocnice, najskôr som si to užila sama zo sebou pred troma rokmi a teraz 2 mesiace s malým, bol to des...prvý krát som zažila úplne iný strach, strach o dieťa...

simicak
13. aug 2010

petrach,my mame od 7mesicu 8 zubu a ted stolicky,dlouho nic nerostlo-ona je desna kosatka,narostli ji ty zuby strasne rychle
To je fak divne,vy porad prujmujete. Ale kamoska tady taky meli porad prujmy asi pul roku vkuse snad. Taky jsme premysleli cim to je,ze porad tak prujmuji 😖

bera,dva kroky taky pocitam jako chuzi?? jestli jo,tak do tabulky korigovane 1 rok ( mame pristi tyden 😵

Mata,to je uplne normalni. Ja mela stesti,ze manzel byl prvni skoro cely mesic doma,takze jsem mela jen Viki na starost,ale dlouho mi trvalo nez jsem se zabehla. Jeste to par tydnu bude trvat. Spis az maly bude vetsi,jeste mas doma pidi miminko 😉

petraguerra
13. aug 2010

Mata srovna se to neboj,ja prisla domu malej mel kyslik.Frana 6dnu v tydnu nocni a ani prez den nebyl nijak akcni.malyho spis ignoroval nez ,aby pomohl a prilozil ruku k dilu.Navic jsem tady byla uplne cele dny sama hadice od masiny na kyslik 1.5m tak jsem jen sedela na posteli ,krmila,odkrkavala,prebalovala....kdyz chvili usnul letela uvarit,vyprat,zehlit-fakt si tim projdeme vsechny.Nejsi vyjimka-vim jak je to tezke udelat si harmonogram +dite nekdy krici a ty nevis co s nim.Ja kolikrat ,kdyz uz jsem nevedela co s nim jsem ho soupla do postylky a sla vedle koukat na tv-jinak by to nemuselo dobre skoncit.Jeden cas me docela i delalo dobre ho stresovat.kdyz jecel i jsem s nim zaklepala-to byli nervy....casem se vse urovnalo,zvyknes si 😉 Jak bude Kubik vetsi bude i vse okolo nej lepsi, 🙂 Drz se!

Peti to je zahul vid prace a jeste decka k tomu,ja kolikrat jsem taky uplne KO.F.nikdy malyho ven nebere tak po litani v praci jeste musim letet ven a doma to je jako po bombe!!!Vecer malej spi kolem 10hod a ja mam jit uklizet ,tatik cely den haja unavenej. 😠 Blahopreju Simovi k mininarozkam-umel si vybrat patek 13! 🙂

Simicak ja jsem porad jak papinak natlakovana,vypit kafe tak asi puknu! 🙂 Takze ty jses prakticky chodici mrtvola s tim tlakem!Ja mam bez prasku 224/164-a vis od kdy?Co jsem odjela do UK.Predtim jsem mela ukazkovych 120/80.Taky by me zajimalo proc me tak vyletel,kdyz porad nic a najednou.... 😒 A to jsem mela o 20kg min.

maatkka
13. aug 2010

Ahojte baby tak ja som sa akurat vratila zo zatahu s babami 🙂 Bola som so sestrou a kamaratkami na vinko. Mm aj Lilu uz spinkaju a mne sa este nechce. V tv nic nie je tak som na chvilu sadla za net. Musim vam napisat ze si pripadam ako uplny mimozemstan po dnesku 😀 Segra aj s kamoskami (vsetky vydate a s detmi) sa zhodli ze asi nemozem byt normalna ked (po tolkyyyych rokoch 😀 ) milujem svojho muza najviac na svete ked sa mi paci byt matkou a neobtazuje ma starat sa o vlastne dieta. Ze som asi sibnuta ze chcem este druhe dieta a chce sa mi starat o mimco uplne od zaciatku... a ze nie je normalne ze moj muz sa dokaze postarat nie len sam o seba ale aj o nas. Som taka spokojna so svojim zivotom po dnesku ako uz davno nie 🙂 a nechcem aby sa niekedy nieco zmenilo!!! Milujem svojho muza a svoje dieta a som stastnaaaa ze ich mam - nevymenila by som ich za nic na svete!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

simicak
14. aug 2010

maatka 😀 😀 😀 😀 tak s takovym pocitem jsem se vratila v cesku ze skolniho srazu s holkama 😀 Taky nikdo nechapal,jak muzu porad po 5ti letech milovat manzela,ze jsme stastni a ze umi bez pobizeni umyt nadobi,vysat,postarat se o deti bez problemu s radosti. A jak tam vykladaly ony,tak ja jen vzdycky rekla -to mate asi krizi,to prejde 😀 Taky miluji sveho m uplne moc moc a je nejlepsi tatka na svete a i manzel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vickou je nemocna,tak trcime doma 😖 Pekne chrci kdyz kasle,tak jsem zvedava,co se z toho vyklube,kdyz mame kasel. Tady je zima jak v listopadu a to bez srandy a k tomu silene prsi,takze je jeste vic vlhko nez normalne vlhko-chjo. Uz mamhruzu,za chvili podzim a zase budu pul roku zavrena s bronch. a ostatnima bacilama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Petraguerra,neni tak tlak nahodou zvyseny od doby kdy jsi prave nabrala??? To ma prece za pricinu zvyseny tlak a taky zijes v jinem podnebi,tak je jasne,ze se neco zmeni i s tvym telem,ale vysoky ho mas teda radne!!

argousek
14. aug 2010

maatka simicak to jste kráááásně napsali, já se připojuju, já jsem taky šťastná jako nikdy a chci aby to tak bylo pořád. Až mně někdy popadají myšlenky, aby se nám nestalo něco se zdravím, že nám všechno tak vychází a jsme spolu šťastní. Musím ty myšlenky zahánět, abych nám ještě něco nepřivolala. Já jsem s manželem 10let, 8let vzatí a taky bych neměnila 😀 A to jsi maatka napsala hezky, proč by člověka mělo obtěžovat starat se o děti 😒 vždyť je to radost. Někdy je to teda u nás na hlavu, když začne Štěpán brečet a Adámek do toho začne křičet, že chce chovat taky, tak je to řádnej bengál, ale to k tomu patří. Až budu stará, tak budu ještě ráda vzpomínat, jak tu bylo živo.
petraguerra to si mně překvapila s tím, jak si tam psala, že si i malého stresovala, ale vím, že to muselo být na nervy. Holky já musím říct, že s tím donošeným dítětem je to opravdu jiný. Já už třeba opravdu podle pláče poznám, co Štěpánovi je, kdy ho trápí prdíky, kdy nechce být sám v postýlce a chce se jen pochovat nebo má hlad. U Adámka jsem měla taky pocit, že plakal a já už jsem nevěděla proč. Jednou mi ujely nervy a zakřičela jsem na něj proč pořád řveš a pak mi to bylo tak líto, jak on na mně vykulil ty svoje očíčka. Od té doby jsem si na to dávala pozor a když jsem měla pocit, že vypěním, tak jsem si raději počítala. A to jsi ho tam nechala plakat a odešla si do vedlejší místnosti koukat na tv? To já bych asi upřímně nemohla, neodsuzuju tě, to určitě ne. Každej se musím s tím nějak vyrovnat sám, ale plakat bych ho tam asi nemohla nechat

petrach
14. aug 2010

holky píšete to krásne o tech tatcích..bohužel to všude tak není 😝 nemužu si vyložene stežovat,to né..ale chválit taky né..

@mata299 jj to znám..me třebas ze začatku párkrát vzala moje mamka domu žehlení..to jsem nestíhala teda vubec...skus taky zaukolovat nekoho z rodiny,já myslím že Te neodmítnou..ono je to vážne o to težší,že se víc bojíme,víc kontrolujeme..ten začatek je moc težký..já mám pocit ,že si Šímu užívám až tak posledního pul roku..před tím to tak uteklo v tech starostech,cvičení a kontrolách..jela jsem jako program co kdy kde mám byt hotovo..

petraguerra
14. aug 2010

Argousek ja bych ho zabila kdyby jsem tam zustala jsem strasne vztekla,byla jsem porad sama na vsechno F.se fakt neucastnil nervoval me tuplem a porad jsem byla nejhorsi matka pod sluncem.On se valel v obyvaku u TV a odpoved byla,ze on chodi do prace tak proc ma jeste pomoct s klukem.Verte nebo ne,ale ja si poprve lehla odpoledne az po vic nez 2letech malyho.A ten ,kdyz zjisti,ze chci trebas spat odpoledne tak chodi a dela kraval.Porad se citi,ze on musi delat nocni tak je nejvetsi chudak.Chodila jsem taky malyho kontrolovat jestli je ok,kdyz jsem ho tam nechala a obcas se po 15min vratila a pochovala pokud nespal-zase jsem nebyla u TV celou noc to ne.Mela jse,m krusne zacatky a uz jen proto se me ani do druhyho nechce-to by jsem totiz byla rovnou dvojnasobna nejhorsi matka.

Simicak to prave jsem jeste 10kg zhubla jak me vylitl ten tlak-nevim asi je to prostredim. 😖

Matka ,Simicak to mate fakt super chlapi-blahopreju takovych dnes uz moc neni.Ja vzdycky kapla na blbce,bud liny nebo maka a zase je ukrivdenej-ach jo.

Peti ja s tema doktorama jedu jeste tedko skoro tydne nejakej -kdyz mam volno mame doktora to je potom odpocinek!

maatkka
14. aug 2010

Petig no ono sa to aj odporuca ked dieta place a nevies ho utisit a mas nervy aby si ho radsej ulozila na bezpecne miesto kde sa mu nemoze nic stat a odisla sa ukludnit do inej miestnosti... lebo prave v takychto situaciach ked je clovek total unaveny vystresovany mu fakt moze "prepnut" a moze napr. zatriast dietatkom - co moze mat katastrofalne nasledky (poskodit mozog sposobit smrt a pod.)
Ja sa s nikym nechcem porovnavat - kazda sme ina mame ine deti iny zivot inych muzov a ostatnych clenov rodiny ktori nam inak (ne)pomahaju - ale ja som v tomto ako ty argi... Nenechavala som Juliu vyplakat (samozrejme nie zase ze by nikdy ani chvilku nemrncala)... neviem kde sa vo mne zobrala ta trpezlivost a obetavost - lebo inak som hrozne netrpezlivy a asi aj dost sebecky clovek ale co sa Lili tyka nerobilo mi problem 20x za noc vstat lebo jej vypadol cumlik a taketo veci. Neviem ake by to bolo a aka by som ja bola keby Lilinka nemusela byt tie prve mesiace v nemocnici. Ja nedokazem napisat ake to bolo pre mna utrpenie nebyt s nou. A teraz neprehanam proste to bolo pre mna nenormalne tazke (nechavat ju tam a odchadzat domov kde boli prichystane vecicky a vsetko) v tej mojej hroznej depresii (este som si to aj sama sebe ztazovala). Bolo to najhorsie obdobie v mojom zivote a preto ked som ju mala konecne pri sebe doma nic co som pre nu mohla spravit aby bola konecne spokojna po vsetkych tych strasnych dnoch ked bola sama a nevedela co sa s nou vlastne deje ma neobtazovalo. Nevravim ze to bolo lahke alebo ma to tesilo ale bola som rada ze konecne mozem aj ja pre nu nieco spravit ze jej to vsetko mozem aspon z casti nejako vynahradit... neviem ci mi rozumiete. Ked som k nej v noci vstavala predstavovala som si kolko krat asi v nemocnici v noci plakala a nikto k nej neprisiel ju utisit. Tak velmi som sa bala ze nebude mat ku mne taky vztah ako deti ktore su od narodenia pri matkach ze som len chcela aby aspon vedela ze som tam vzdy pre nu.
Nechcem aby ste si preto mysleli ze mam nejake rozmaznane upistane decko. Musi posluchat a poslucha 🙂 je samostatna rozumna dobrucka milucka skoro vobec neplace...
Babulky dufam ze vam nevadi ze si tu zase vylievam srdce ale vcera v noci som si uvedomila zase nejake veci aj nieco o sebe... Ake som bola vlastne rozmaznane decko kym sa Lilinka nenarodila... Ako ma to vsetko velmi zmenilo. Este v noci v posteli som rozmyslala ci by som (keby sa nam to vsetko nestalo) doteraz rozmyslala ako napr. moja sestra...
Nedavno som nasla jeden uryvok ktory som si kedysi vytrhla z casopisu a znova ma prekvapilo ako velmi to vystihuje co som tymto chcela napisat. Tu je 🙂
Zmenil sa nam zivot. Uplne sa nam otocil hore nohami. Vtedy som si myslela ze sme na rodicovstvo pripraveni a mame predstavu co to vsetko bude obnasat ale teraz s odstupom casu vidim ako velmi sme sa mylili. Neboli sme pripraveni ani na tisicinu toho cim sme museli prejst co sme museli zvladnut s cim sa zmierit alebo nezmierit. Az ovela neskor som si uvedomila ze Julinkinym prichodom na svet som definitivne dospela. Nie osemnastimi narodeninami ani maturou ani svadbou ale az porodom... Az ten mi utal zivot v blazenej naivite bezstarostnosti ten mi snal ruzove okuliare a tvrdo ma hodil do reality zivota. Dlho som zufalo plakala a pytala som sa preco my preco ja preco??? Preco musime tak trpiet preco musi tak velmi trpiet ten cloviecik? Tisickrat som si vsetko vycitala a neraz som niekde v kutiku padala na kolena vzlykala a citila take zufalstvo ze nie som schopna ho opisat. Vyplakala som more slz bolavych aj neskutocne stastnych.
Dnes viem ze kazda z tychto slz mi nie len vela vzala ale asi aj dala. Zmenil sa moj pohlad na svet a niekedy sa na nepochopenie ostatnych smejem na tom co oni riesia ako sialenu krizu obrovsky a neriesitelny problem. V duchu si preratam hodiny stravene pri inkubatore v usiach mi zaznie alarm a dupot lekarskych topanok a radsej odchadzam prec.
Zmenil sa aj moj a manzelov vztah. Uz nie som ta kvetinka ktora za nim pribehne s kazdou malickostou a potrebuje pomoct ktora mu pre kazdu hlupost place na ramene. Stali sme sa rovnocennymi partnermi a som vdacna za to ze vzdy aspon jeden z nas mohol byt tomu druhemu oporou..

maatkka
14. aug 2010

Hmmm vidno ze sa blizia Liluskine narodeniny... som takaaa sentimentalna 😀

mukky
14. aug 2010

@maatkka ahoj,
myslím že este nikdy v živote som nečítala krajší prejav neskutočnej materinskej lásky,ty vieš ako veľmi s tebou sucitím a ako Ti rozumiem,Julinka má užasnu mamičku,skvelu a milujucu,všetkým detičkám na svete prajem taku mamičku ako si ty..aj Tvoj manžel je skvelý aj ako partner a otecko...
Prajem Vám strasne vela zdravia a a ešte niekolko detičiek ak by to len trosku bolo možné 😀 😵 ,lebo by to boli šťasné deti..
veľmi Ta obdivujem za toto všetko....a nikdy neľutuj ani jednu slzu...ani jednu slzu vyronenu pre svoje dieťaťko

maatkka
14. aug 2010

mukkynka moja zase neprehanaj hej? 😀 ja sa necitim ako nejaka super matka a uz voooooobec nie manzelka 😀 len som bola vcera taka rozladena z toho ze som mala pocit ze sa musim stale ospravedlnovat za to ze som nikdy ani v najmensom neolutovala svoje rozhodnutia vydat sa a mat dieta... som si pripadala taka menejcenna ze som takto proste stastna a momentalne mi nic ine ku stastiu nechyba...

petraguerra
14. aug 2010

Moc hezky jsi to napsala Matkaa-ja jsem,ale taky nabulela kyble slz a myslim si,ze mam s malym pekny blizky vztah,i pres to,ze jsem ho obcas nechala vyvztekat 🙂 Lilinka ma fakt stesti na rodice!!! 😵 Ja taky nesnasim rozmazleny deti -vzdycky jsem si rikala,ze moje deti nikdy rozfrcany nebudou a taky zatim neni.Malej taky neplace-nebo urcite min nez jiny deti-my jsme kamosi ! 🙂 Melancholie to znam taky a Lilu uz bude za chvili 2!Matej za dva mesice 3! 😖 Bud rada,ze jses v zivote tak stastna povede se to jen malo lidem,at vam to vydrzi az do stari 😵

maatkka
14. aug 2010

petka ja nepochybujem o tom ze mas so syncekom krasny vztah 😵 a nechcem si ani predstavovat ake strasne tazke si to mala ty 😔 ja som len pisala o svojich pocitoch... ja napr. uplne chapem baby ktore sa potesia kazdej prilezitosti ked im dieta niekto postrazi a tak ale tak preco by mna mal niekto pomaly kritizovat za to ze ja takuto potrebu niekedy nemam... ze ma tak tesi cas straveny s malou a s mm... jasne ze by som scvokla asi keby som hocikedy nemohla niekam vypadnut bez nich - nie som robot a nevenujem im vsetko svoj cas - ale proste sme spolu radi snazim sa si ich uzivat a som zistila ze pre niekoho je to nepochopitelne...

petraguerra
14. aug 2010

Matkaa ja si myslim,ze ti ty kamaradky zavidely.Mas obrovske stesti a to je fajn 🙂 🙂 Vubec neres co si mysli ony,ty vis sve.Z Lilinky urcite vyroste uzasna zenska,kdyz poroste v rodine kde vladne harmonie. 😵

My dnes mame krasne sviti slunicko a vosy vsude 😠