Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

bera28
10. sep 2010

Táni ahoooj 🙂 Tak s příkrmama neporadím, u nás to jídlo bylo od začátku hooodně atypické 😖 No teď počítej s tím, že už si klidu neužiješ 😀 Ale hlavní je, že je v pořádku 🙂 🙂

dera
10. sep 2010

Ahojte žienky, nebola som dlhšie...
Začali sme chodiť do jasličiek. Hotová katastrofa. Ráno plačeme, potom zvraciame, a podobne. Ale po pol hodinke vraj sa ukľudní a prehrá sa.... Juuj koľko som sa po odchode z jaslí naplakala. Dúfam, že čoskoro si zvykne, chodí len týždeň. Všetky maminky čo môžte - užite si materskú s detičkami. Je to to najkrajšie obdobie... Nás tlačia peniažky a moc, ale jednou nohou som stále doma.... dúfam, že si zvykneme 😅

bera28
10. sep 2010

Dera, držím palečky, ať to postupně zvládnete a uvidíš, že Lea bude nakonec chodit do jesliček ráda 😉

dera
10. sep 2010

Ďakujeme krásne... dúfam, že príde obdobie a bude sa tešiť...

petrach
10. sep 2010

@julianna78 laktobacílky baby..a kukni na ten imunoglukán..najdeš to na netu..
Berywajt to je dnes krásná zpráva..bodejt by se neusmívala,na tohle jste obe čekali..brečím tady jak želva,z radosti♥

tanav
10. sep 2010

Dery,
neboj, určite si zvyknete obe. Ja to poznám, nás tiež pritlačili peniažky a dala som Adriánka do jasličiek keď mal 1,5 roka. Plakala som s ním, našťastie som musela do práce nastupovať ráno na 7,00 hod, tak s ním každé ráno chodil do jasličiek môj manžel.
S odstupom času môžem povedať, že mu jasle veľmi prospeli, veľmi pekne a dosť skoro začal rozprávať a od plienok si odvykol do týždňa, čo tam začal chodiť. Isteže najlepšie by mu bolo bývavalo doma, ale niekedy sa to nedá.

julianna78
10. sep 2010

Bera nejde mi to otvorit a som strašne zvedavá 🙂 podla popisu super kombinéza.
Peti a dávaš aj laktobacily aj bio gaiu?Ja len tú bio gaiu a ešte dávam cebion,na imunitu neviem či budem niečo dávat,robili jej teraz komplet imuno testy a má dobrú imunitu naštastie,ale dík za tip preštudujem.
Tani ja som začala prikrmovat v 6mesiacoch a u nás s jedením problém nebol,len s priberaním.Vymýšlat začala až teraz,strieda sa nám obdobie jedenia a nejedenia,ked chce len mlieko.

petrach
10. sep 2010

@tanav no ahoooj,kde se touláš? 😉 u nás šli příkrmy hned,zaleží na díteti,jestli už je zralé,či né..první se dává mrkev,pak přidává brambor,cuketa,dyne atd..skus kupované,mají lepší chut a sklínku máš na 3 obedy..muže byt otevřená 48 hodin..takže když ji otevřeš před obedem,tak to vyjde na 3x..ze začatku dá pár lžiček..a krásne už spíte celou noc♥

dero já brečela i ve školce..když jsem odcházela..no jo,když jim se od mámy nechce,ale jak píšeš i ty,za pár minut zapomene a hraje si a spomene si,až te zase vydí ve dveřích..nekdy je lepší byt s dítetem mín času a venovat se mu,než s ním sice byt celí den,ale jen ho hlídat a nevenovat se mu..vyčitky nemej žádné..deláš přece co mužeš,aby jste se meli všichni dobře né? já chodím taky do práce,sice nepravidelne,a nelituju vubecv..jsem klidnejší,neřeším blbiny jako rozlity čak a piškoty po zemi,večer uklidím a sme spokojení všichni 😉

petrach
10. sep 2010

@julianna78 ted už jen laktobacílky..tu bio gaiju už né,vyšlo to desne draho,takže jsme přešli na ty laktobacílky..vesmes máš jedno,kterou dáš značku,u vás jsou i levnejší..takže pokud te to netlačí,tak je malé nechej..

já na tu imunitu to chci dát i Elišce,kvuli škole.at nezamešká..podporuje to i psychiku atd..

bera28
10. sep 2010

Juli, tak zkus tento odkaz: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=37104186&tab=2
Ten původní už se zobrazuje asi jen mě, jako kupující, a veřejně již ne. A když to nepůjde, tak zkus vyhledat kombinézu/komplet zn. TCM

tanav
10. sep 2010

Bery,
zabudla som. V poriadku celkom nie sme, pretože od 2.9. berieme každých 12 hodín Augmentin sirup, ráno mal zvýšenú teplotu na 37,4 st. , tak som sa splašila a utekala za našim lekárom, lebo bol piatok a nechcela som cez víkend na pohotovosť. Prezrel ho a poslal nás na ORL. ORL lekárka ho vyšetrila a zistila, že má zápal stredného uška na pravej strane. ☹
Ja som si na ňom, ale okrem tej teploty nič nevšimla, takže som čumela na doktora a ušnú lekárku ako puk.
A tom mám tretie dieťa. No hnus. 🙂 🙂 🙂
Takže sa doliečujeme, od nemocnice sa tri mesiace držal dobre.

bera28
10. sep 2010

Jo a když jsme u těch probiotik, tak jsem si všimla, že probiotické kapky (bio Gaia) se nyní vyrábějí jako 10 ml za stjenou cenu, jako byly dříve 5ml 😉 To jen kdyby někdo řešil, zda koupit či ne. Nám to původní 5 ml balení vydrželo pro sviště přesně na 14 dní, takže teď to velké by vyšlo pro jedno dítě na 2 měsíce, a to už je docela slušný. Ty laktobacílky baby, co teď kupuji, tak stojí balení 125 Kč a mají to také na 14 dní.

bera28
10. sep 2010

Táni, ještě že jsi tam šla, kdoví co byste museli absolvovat přes víkend. Ale uvidíš, že jak bude růst, tak to bude s nemocema čím dál tím lepší. Nebo aspoň člověk nemá takový strach, jak u úplného prcka 😉

tanav
10. sep 2010

Keď ja mám taký blbý pocit, že ho nedokážem ubrániť pred tými infekciami. Už si všetko vyčítam. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

petrach
10. sep 2010

@tanav na detech to kolikrát vážne nepoznáš..Eliška na to trpela moc od 8 mesícu,mela i trubičky v uších,dali jí je pod narkozou..a občas nemela ani teploty,nic jí nebylo..jen byla jiná,nebyla ve své kuži,protivná..tak jsme jeli k mudře,všichni se mi smáli,že jsem hysterka a co myslíš? píchali jí hned ten den to ucho..to si neyčítek..detské nemoci jsou bohužel bežné,jen to musí mít své meze..já ted chci skusit ten imunoglukán a uvydíme..

maatkka
10. sep 2010

Dobry vecer baby 😉
tak ja som docitala aj som uz zabudla co som chcela...
...ale fotka Sofinky je nezabudnutelnaaa 😵
mispuli aj ty mas velmi peknu novu pasovu fotku 🙂
my uz mame na zimu skoro vsetko chybaju nam uz len cizmicky - nikde som este zatial pekne nevidela. mame kombinezu aj oteplovaky s bundou a este dve dalsie zimne bundy ciapky saly rukavice... "fusak" mame uz len ten co bol v kociku - tusim sa tomu hovori nanoznik? a iny urcite kupovat nejdeme kedze uz kocik nepouzivame - pocitam ze v zime mozno este ale minimalne... po zime ho predam alebo darujem.
bera my stale tocime par jedal dookola co Julia aspon ako-tak je. najcastejsie masovo-zeleninove polievky (z roznych druhov masa aj zeleniny) aby boli co najhustejsie - s cestovinami zemiakmi alebo pecivom... tiez jej nechuti nic suche takze mm vsetko maso podlieva aby tam bola aj stava a robime z toho take "kase" s kuskami... maso tiez z cestovinou alebo zemiakmi alebo cestoviny s paradajkovou omackou a syrom zapekane cestoviny alebo zapekanu zeleninu... ja neviem varit (skoro nic) ziadne privarky alebo tak ale to sa musim naucit lebo to je take tekutejsie to by jej tiez mozno chutilo... moja mama jej uz par krat take nieco spravila a niekedy to aj jedla... vlastne doteraz vacsinu (skoro vsetko) vari moja mama alebo svokra alebo mm...
tak uz snad bude Kubik o.k. - hlavne nech to nechyti aj Anetka...
tani my sme zacali s prikrmami presne podla instrukcii dr. - detskej aj v rizikovej poradni... takze tusim v 7mom mesiaci nekorigovane... mrkvou na obed. zo zaciatku sme davali par lyziciek. tak po tyzdni (ked bola bez reakcie) a spapala cca 100g skusili sme zemiak - ked po par dnoch nemala ziadnu reakciu tak sme to spojili (mrkva+zemiak) a tak sme pripajali dalsiu zeleninu - spenat karfiol cukinu... (vzdy po par dnoch aby sme vedeli na co zareagovala keby nieco). potom sme pridavali maso (kuracie telacie) alebo zltok. kym papala menej tak som ju vzdy dokrmila UM. dalsi mesiac mala uz aj desiatu - ovocie - tiez sme zacinali - ako so zeleninou - jednym druhom par dni a potom dalsi a dalsi... dalsi mesiac sme davali aj kase na veceru (ale to jej dlho nevydrzalo - zo zaciatku zjedla aj 200ml kase ale potom ani hlt... doteraz)
dalsi mesiac sme tusim davali aj biely jogurt (ten na prvy krat zdlavila cely a ma ich rada stale)
potom pecivo...
inak Lilinka sa zo zaciatku tiez na jedlo netvarila nejako nadsene... potom sme mali obdobie ze papala uplne ukazkovo... skoda ze jej to moc dlho nevydrzalo 😒

julianna78
10. sep 2010

Bera dík už mi to šlo otvorit a presne niečo takéto hladám,len ešte neviem akú značku.Príde mi to super,lebo má vetrovku a aj gate ked bude velká zima.Asi nebudem kupovat nič extra drahé,kedže tu cez velkú zimu aj tak nebudeme.
Tie lactobacile treba dat tiež do chladničky?
Tanav chudáčik Alexko,prajem mu skoré uzdravenie.Ešteže si šla kdr a nečakala na víkend.

tanav
10. sep 2010

V pondelok ideme na kontrolu k neurologičke, v utorok ráno na kontrolu na ORL a poobede k rehalibitačnej sestre.
Ako ste riešili cvičenie, keď ste mali kontroly ? Dodržiavali ste prísne cvičenie, keď štyrikrát tak štyrikrát ?
Ja mám niektoré dni taký problém, že cvičíme ráno o 8,00 hod, 11,00 hod. Potom o tej 12,30 hod Alex zaspí. A ďalšie cvičenie nám vyjde napr. o 16,00 hod. Čo so štvrtým ? Ako ste to robili ? My sme už cvičili aj o 18,30 hod.

mispuli
10. sep 2010

@tanav my cvičli i dýl,před večerním koupáním,když bylo léto,tak i dýl prostě před spaním 😉

tanav
10. sep 2010

Ahoj Maatkka,
chcela som Ti ešte napísať, že moji starší chlapci obaja mali veľmi často laryngitídy. Pri takýchto zmenách počasia sa nám to stávalo často, hlavne okolo polnoci. Mne na to ordinovali Prednison tabl., kortikoidný hormón na odpuchnutie.
Vždy som ich držala v deke pri okne. Bola to hrúza. Peťko mal laryngitídu ešte v 10 - tich rokoch. Teraz je to už lepšie, no prepukla u ňho astma, taká ľahšia, ak sa to dá tak povedať. My sme ale dlhodobo sledovaní na pneumológii, alergológii a imunológii v Šrobárovom ústave v Dolnom Smokovci, tam kde som bola s Alexom v nemocke v máji.
Peťko užíva dlhodobo Ecobec inhalačne a Aďko Flixotide. Nám to pomáha, dosť ich to chráni pred infekciami, sú veľmi málo chorí.
Adrián má tréning ráno o 5,40 hod. Kmitám ako zblúdilý hormón od rána do večera.

tanav
10. sep 2010

Ja Vám tak rôzne odpovedám, takže Peti a Mispuli čaute. Ja sa túlam medzi kuchyňou, pračkou a žehličkou. Cvičením a tak dookola. Zvyknem si Vás prečítať a ľahám spať, no dnes som sa rozhodla, že sa musím aj odreagovať. 🙂 🙂 🙂

bera28
11. sep 2010

Maatkka, čižmičky jsou boty? 🙂 Tak ty taky nemáme, ale už mám vyhlédnuté. Jenže ještě čekám, až jim tam příjde další typ a pak se mezi nimi rozhodnu. Jen doufám, že mi ty první nevyprodají. A jaké se chystáš koupit? Máš nějakou oblíbenou značku?

Juli, ano, ty laktobacílky musí být po otevření v ledničce. Až mi příjde ta Kubova kombinéza, tak ti napíšu dojmy 🙂 🙂

Táni, tak ať dopadnu kontroly OK. No a s tím cvičením, když jsem měla lítačku po dokorech, tak jsem třeba jedno cvíčo vynechala. Nejlepší to bylo na RHB, ta to odcvičila za mě, to jsem byla spokojená 😀 No a jinak jsem cvičila tak nějak 2x dopol, 2x odpol, ale ne v pevně danou dobu, prostě jak to vyšlo.

Denisee, všechno neeeeej k dnešnímu svátku, hezky si ten den užij 😉 😵 😵

petrach
11. sep 2010

Denise všechno nej nej nej 🙂

ty lůaktobacílky baby v lednici byt nemusí..jen to kapky probiotické 😉

petrach
11. sep 2010

fajn želva je ze stánku na pouti,zítra náhodou bude ta pout,kde smeb ji před rokem koupili,mám se Ti podívat a koupit????? když tak to pošlu poštou,kdyby byla 😉

bera28
11. sep 2010

Peti, jestli dáváš ty stejné laktobacílky baby od Swissu, jako já, tak ty po otevření mají být pro maximální účinnost v ledničce. Před otevřením se můžou skladovat při normální pokojové teplotě.

fajn
11. sep 2010

@petrach jo peti to bys byla hodná a jak je velká ?

maatkka
11. sep 2010

bera ano cizmy su zimne topanky 🙂 sranda ze ja ani neviem ako sa povedia cizmy po cesky - som myslela ze rovnako alebo holinky ale holinky su asi gumaky ci? 😅
ja este nemam vybrate (teda aj by som mala ale 80 eur za detske cizmicky na jednu zimu nedam) ale chcela by som nejake take lahke ale teple snehulky - to su tusim snehule aj po cesky ci? 🙂
pre seba mam zas na zimu len jedny cizmy rukavice a sal 😀

denisee
11. sep 2010

Děkuji za přání Peti 🙂 , my přijeli od našich, grilovali jsme, pak byli ještě bavorské vdolečky, tak jsem se jen odvalila na gauč a nic se mi nechce 😅
Tady byl nádhernej den, skoro letní. Akorát Vojta nemá venku vůbec čas na jídlo 😠 . My se přes těch 12kg snad nepřehoupnem.

tanav: poslední čtvrté cvičení vyšlo většinou před koupáním. Ale pokud byli doktoři, kontroli, tak jsme odcvičili jen jak to vyšlo.

tanav
11. sep 2010

Ahojte,
píšem Vám celá bez seba, strašne sa teším. Manželova neter okolo 18,00 hod porodila dievčatko, volá sa Nikolka,
mala 3700 g a 52 cm. 9 dní prenášala, síce sa trošku potrápili, ale všetko je OK. Asi pred pol hodinkou som s ňou telefonovala.

Denisee, gratulujem k sviatku. Všetko naj, naj, naj. 🙂

petrach
12. sep 2010

@tanav tak gratulujumeme moooc k miminku v rodine a přejeme hodne zdraví princezne 🙂
@fajn tak 30cm i s hlavou,decka ji mají jako polštář pod hlavu..já se kuknu,schválne sem tu šla se podívat,jestli ji chceš ,kdyby byla a večer napíšu..třebas na ni zase natrefíme

my dnes práve jedem na obed a na pout k rodine od manži 😝 desne se teším..ale nemužu to Elišce udelat a taky s náma počítají a mrzelo by je,kdyby jsme nedojeli..