Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

maatkka
15. dec 2010

Ahojte
denisee gratulujem k dobrym vysledkom a k chlapcekoviiiiiii 😵 tak Vojtik bude mat braceka 😵
argousek ja som asi pred dvoma tyzdnami dala u mojej zubarky za bielu plombu 24 eur (co je vyse 700 byvalych sk 😠 ) ale ked tie cierne su take hnusne - tie by som si uz urciete nedala...
so segrou a svagrom je to teraz take vseliake - dnes je sestra do vecera v robote tak bol pre maleho v skolke svagor takze segra pojde zase spat domov... (chcela byt zatial u nasich aspon kym nieco nevymysli) je mi jej luto lebo ona je v tom ich manzelstve na vsetko sama a miesto toho aby mala chlapa o ktoreho sa moze opriet ma doma akoby dve deti - jedno male a jedno velke... svagor sa velmi zmenil... 😔 a moja sestra si svoj zivot predstavovala uplne inak... nemozem tu pisat o ich problemoch - ale asi za vsetko hovori to ze svagor chvilu chodil na tyzdnovky a segra sa citila psychicky lepsie bez neho 😔
no a my s Lilinkou sme chore ☹ teraz spi a ked lezi straaasne kasle... zajtra musime ist k dr. aby sa jej nechytili priedusky alebo co... a mne je stale rovnako - boli ma hlava a nemozem prehltat

saskah7
15. dec 2010

ahojte, dnes sme boli na neonatologickej poradni (3mesiace korigovane) a tam sme sa dozvedeli okrem ineho, ze prikrmy sa davaju tymto detom ako v normalnom veku, tak som z toho v soku.. ved Petko je tak malinky ako bezny novorodenec a ja mam za mesiac im zacat davat prve prikrmy.. ? mi to pride hrozitansky neprirodzene... ale asi to tak ma byt... len som z toho v soku, lebo som niekde pocula, ze v tom sa ide podla korigovaneho veku... 😕

moncicip
15. dec 2010

@saskah7 ahoj ja robim na neonatologii a pokial mam informacie spravne tak by sa malo ist podla toho korigovaneho veku ved aj celkovy vyvoj sa podla korigovaneho berie

simicak
15. dec 2010

@saskah7,rekli ti to spravne,jede se s prikrmy podle nekorigovaneho,protoze mlicko deti dostavaji od narozenitakze streva jsou uz nachystane podle nekorigovaneho. My tak taky zacinali s Viki,takze se to tak dela i v UK,ale rikali mi,ze kdysi se dalalo podle korigovaneho,ale jelikoz se ukazalo,ze streva jsou pripraveny a nema to zadny vznam cekat,tak se to zmenilo - jak se vsim dokola 😉 No ale v zahranici se nezacina od 4mesicu,ale od 5ti mesicu sprikrmy a navic mi rekli,ze pokud nebude mit zajem,ze to nemam tlacit,jen zkouset. Takze jak jsme zacli,tak jsme skoncili a zkouseli zas za dva tydny a to uz se chytla. 😉

saskah7
15. dec 2010

@moncicip zaujimave... ze robis na neonat. a vy to tam mate takto... 😕
@simicak presne takto mi to dnes vysvetlili, ze creva su od narodenia pripravovane... takze my mozme zacat od 6 mesiaca.. ale vraj musime podla rad gastroenterologa (nie len obycajneho obvodneho pediatra), co ma stve, lebo kvoli tomu chodit zas na Kramare, uz beztak mame tolko odbornych sledovani na vsetko mozne, ze uz je toho na mna fakt dost... 🙄

moncicip
15. dec 2010

@saskah7 my to tma mae tak ze krmime deti len mlieckom ale od starsich a skusenejsich som pocula ze aj v prikrmoch by to tak malo byt ako vlastne vo vsetkom lebo predsa len nezrelost celeho organizmu vratane traviaceho systemu si vyzaduje svoj cas aby sa ako tak dostala do normalu

simicak
15. dec 2010

@saskah7 tak to je presne jak my to meli,ted jsem pocitala a zacinala jsem v 6mesici. Mala je zacatem cervna a prikmy jsme zacli nejak okolo vanoc tusim a to mela nejak 6 mesicu. A vysvetlili ti to presne jako me. Ale mozna se to nekde radi i po staru jeste,jak pise moncicip,protoze me tusim rikali pred tim rokem,ze to je nejak rok teprve zavedeno a co je zavedeno tady,tak do cr to jde z me zkusenosti vzdycky pozdeji ( co se tyce deti )
My zacinali s prikrmy klasicky,nejakou mlecnou kasi tusim,banan......uz si to nepamatuji. Ale jak mela kolem 7mesicu,tka mi rikali,at zkusim i toust a maso a vsechno. No a ze kdysi si mysleli,ze strava taky nejsou jeste zrale a ze nove vyzkumy zjistili,ze jsou zrale jako u kazdeho miminnka po pul roce a neni to zadna zatez. Ale jak jsem psala,za dva roky muzou tvrdit zas neco jineho.
Kdyz jsem mela Verunku,tak se nesmelo u sunarovych deti zacinat driv nez v pul roce s prikmy,pak to dali na 4 mesice,pak na 5 mesicu.............porad to meni. Ale me to zni logicky,ze kdyz dite toleruje mlicko od narozeni,tak po pul roce by ty streva meli byt pripravene,horsi je,ze to dite nemusi byt a nebude mit zajem

zabka85
15. dec 2010

Tak já kojila do pěti měsíců plně do šesti částečně a pak mi řekla naše doktorka abych jí nechala alespon týden než si bříško přijme US a pak klidně najet na příkrmy jako normálně.Takže sme začaly v sedmy kalendářně ale korigovaně ve čtyřech a půl.Myslím že to má každej dr. trochu jinak.Nám vždy řekla co a jak.Teda ze začátku ted jí pomalu dáváme od každýho(co můžeme) něco a v pohodě. 🙂

jecidlo
15. dec 2010

saskah7: no nevim, my jsme zacali neco mezi, reps bylo jim 5 korigovane (7,5nekorigovane) do te doby byli plne kojeni a urcite jim to neuskodilo, vzdycky mi krasne pribirali a s jidlem jsme nikdy zadny problem nemeli. Ale asi tady probihaji dve ruzna doporuceni, ja si spis do tech malych miminek neumim predstavit rvat mrkev a za chvili maso 😕 ono je stejne mozne ze i kdyz do nich ten prikrm zkusis narvat, ze ti ho treba mesic i vic jist proste nebudou

petraguerra
15. dec 2010

Ahoj holky ja jsem vytocena jako blazen!!!!Ten muj chytrak by me zajimalo kdy se hodla stehovat 😠 Dnes normalne spime doma a neodvezla se ani krabice 😠 😠 Vanoce za dverma a ja asi budu na stedry den stehovat krabice.Dnes jsem jeste pekla pernicky a uz koncim mozna jeste udelam vanocku a to je vse. Frana se jel nechat ostrihat a vratil se v 18.30 z Tesca s 5taskamas jidlem+nechapu proc uz to neodvezl rovnou tam,kdyz to zase za par dni tahame dolu poi schodech ja jsem uplne drop a zitra jdu znovu na telisko s hormonem tentokrat 😖 Se nemuzu radosti udrzet,ze zase budu urcite mesic krvacet 😖 😖 🙄
Denisee gratuluju uz ma pulku Mateje 🙂 Mas vybrane jmeno?Ja mit druhyho kluka tak mam jmeno Filip Andre. 😉 To mel byt i Mates .Ale zase slo k sobe lip Matej Antonio a ma jmeno po dedovi,ten uz je asi 25let mrtvej,umrel na leukemii ve 42letech. 😒 (myslim Antonio)
Saska ja jsem s prikrmama zacala urcite az okolo mozna 8mesicu vzdyt Mates mel v 5mesicich 3600g a sel teprve z nemocnice domu.Si neumim predstavit mu davat prikrm 😒 Nepil poradne ani mliko.70ml cucal 90minut.Zacala jsem tedy urcite bramboru a mrkev,to byl prvni prikrm potom jsem vzdycky pridala jinou zeleninu -on tedy do dnes ma rad zeleninu hlavne pecenou v troube.Pecu v ni vsechno porek,cibuli,papriky,rajcata,petrzel,mrkev,cuketu,brambor a trosku kminu. 😉
Matkaa ja mam za to ze ta segra je na tom asi jako ja mam dva maly kluky,ale bohuzel ten jeden se chce tvarit jako velkej a potom ma v gatich ....Segra bude urcite spokojenejsi 😉
Simco se uz taky tesim az zase pofrcim do Portugalu me se tam libi moc a ty zensky je s nima sranda a ja rada mluvim portugalsky,protoze me to vubec nejde se vzdycky pobavim 😀 Ted jsem mluvila nedavno s kamoskou jsme spolu bydleli v baraku v Anglii ona je portugalka a ted se zrovna zase ozvala jak se mame. 🙂 A taky a Mates pozna svoji rodinu ne?! 😉 Se mu tam bude taky libit a budeme bastit bacalao a sardinky na grilu mnam!!!

saskah7
15. dec 2010

dakujem za odpovede.. ved aj mne je divne, ako napriklad do takeho Petka (co vyzera ako novorodencek) mam vobec nieco cpat lyzickou... no ved uvidime... mozno skusim raz a zistim, ze to odmietnu a hotovo... nebudem sa s tym viac trapit a pockam 😉

simicak
16. dec 2010

@saskah7 presne tak,my taky zkusili a nebyl zajem a rekli nam,at to zkusime za tyden za dva a na novo a porad dokola 😉 Urite nebudou c htit,at to do nej tlacis nasilim,proste se zaci na zkouset. A kdyz se ti do toho ne chce,tak to nedelej vubec a dok.rekni,ze zkousis ale nechce. Jsou to tvoje deti a tve rozhodnuti 🙂

@petraguerra,no jo,chlapi. Me taky ted ten muj n asral,vi ze se ma Vikous krmit a klasika,vstala v 5 rano a on ji dal az v 7.30 jednu cokoladovou penu - idiot. Porad mi rika,ze je nomrlani,ale k dok.s ni schopny jit neni,bo nevi co se tam ma delat! 😠 😠 😠 😠 😠 tak jsem hned musela krmit jak jsem otevrela oci,chuj. Uplne me to vytaci. Neob ji da susenk a dobre a tim jeji snidane skoncila. A ridit umis? Jeslti jo,tak stehuj sama a nebo jsi psala,ze to je kokusek ne? Tak ne neco preness 😉

My jdem d neska na besidku k Verunce,tak jsem zvedava. To zas bude sranda,maji zpivat koledy a klasicky zadne dite je neumi a umi jen refremy 😀

petraguerra
16. dec 2010

Simco presne jak pises ridicak mam ale ujela jsem za 15let asi 20km 😒 Tady by jsem se vymazla urcite.Muj je taky chytrej az na pudu a sam neni schopnej s nim jit nikam,ale doma ma hubu jako vrata.Hlavne ze susenek a cojkolad bude mit mala jen speky ne svaly a hmotu.Ja to moc malymu nedavam uz proto ze sama to mam rada a vazim 102kg 😒 By jsem nerada aby to dotahl tak daleko jako ja....Dnes tedy taky mel k snidani pernicky mu chutnaji snedl 3 vetsi.Ja jdu holky zase na telisko tak drzte palce at uz nekrvacim jako minule 🙄

kikimaruska
16. dec 2010

@saskah7 Mě taky bylo řečeno, že příkrmy se dávají od normálního věku, jelikož je už tak dlouho na světě a pije mlíčko od narození. Mě přímo náš pediatr doporučil nejdřív dokrm nedonošeneckým mlékem k mému mateřskému mléku, jelikož mu nestačilo...a časem se přejelo uplně na UM. Pak měl stále hlad, tak nařídil na první příkrm kaši do lahvičky (samozřejmě bezlepkovou, rýžovou, naředěnou)...to bylo asi koncem 3 měsíce a na konci 4 nekorigovaně-tj.1,5 měsíce korigovaně, že mužeme pomalu začít s příkrmy. Ptala jsem se různých dokrtorů a všichni mi řekli, že pokud je malý ochotný papat, otvírat pusinku a jíst a navíc už mu ani mléko nestačí, že mužeme klidně začít, jako by byl donošený. Tak jsme to tak dělali...přestože jsme začínali na příkrmu prostě jen jedné nebo dvou lžiček a postupně zvykat. Takže je to individuální, ale mě všude řekli, že pokud bude chtít jíst, nemám na to brát ohled a brát ho jako donošeného...Jen jsem pak oddalovala dlouho lepek atp...a samozžřejmě dlouho jedl mnohem menší dávky, než normální miminka.

kikimaruska
16. dec 2010

Jinak koukám, že se nějak rozrůstáme...já už ani nestačím dopisovat, jen dočítám 🙂

simicak
16. dec 2010

@petraguerra tak to drzim palec s teliskem,ja asi zkusim jeste nejakou antikoncpeci na ty hormony svoje 😖 At doma tak nemagorim.
U nas cokolada nevadi,my potrebujem tuky nabrat,svaly mame. Jsem to schvalne rozebirala s nasim dietologem,jak vsichni ze se nesmi coko a koblizky,ze ji zatezuji a bla bla.......a rikall,ze to nemam poslouchat,ze ona to potrebuje. Zeleninu,maso atd. ji kazdy den,takze ziviny ma,akorat ji ovoce a normalni strava proste nestaci,silene rychle spaluje totiz a umele cukry se spaluji pomaleji,tak rikal ze coko klidne kazdy den,ze se nemam bat. Jenze problem je,ze tatinek da coko nebo susenku a dobre,ona ma mit ale normalni jidlo a pak treba kousek cokoladky nebo na svacu koblizek. Jenze je shnily za ni litat s tim jidlem. Navic je ted nemoca,ma silenou rymu,takze chut na jidlo moc nema,tak se fakt honi s stim jidlem. Ale ja mam predsevzeti,ze na dalsi kontrole velke bude mit 8kg,takze mam na 400g 3 mesice 🙂 Coz je teda velka meta,jelikoz tady to nabere tak za pul roku 😀

My byli ted na besidce,tak sranda. Deti zpivali asi 6 pisnicek,ale desne se u toho c hlamali a nase Veru slo slyset nejvic 😵 😵 Pak jeste tanicli volne,tak Viktorka sla mezi deti a tancila s nema v kruhu a drezela i druhych holek za ruce. Jo jo,ji by se ve skolce libilo,kdyby tam v rohu sedela mamka 😀

simicak
16. dec 2010

z besidky

maatkka
16. dec 2010

@saskah7 dietatko by malo byt pripravene papat tuhu stravu ak uz dokaze bezpecne sediet s oporou udrzi pevne rovno hlavicku vypije viac ako liter mlieka denne zaujima sa o jedlo ak uz pomalsie pribera a mlieko mu zjavne nestaci atd.
peti a co tvoj chlap sa do noveho netesi? zelam ti aby ste to do tych Vianoc stihli vsetko v klude 🙂 a moooc drzim palce na to teliesko - nech je to ovela lepsie ako to predtym - lebo to bola hroza!!!
simi super fotky 🙂 baby si to museli fakt uzit 😀
my sme dnes boli u tej dr. a ze ma Lilinka "skarede hrdlo a mandle" ☹ a riaaadny soplik... dala nam fenistil a este jeden sirup a kvapky do nosa... a ATB ale tie jej mame davat len ak bude mat aj teplotu ak nie tak by sme to mali zvladnut bez nich - tak nam drzte palce... strasne nerada by som jej davala ATB...
a baby Lilu sa dnes 2x pocikala ☹ je mozne ze to preto ze je prechladnuta??? lebo doteraz sa to nestalo... ani vonku ani nikde... 😨

simicak
16. dec 2010

@maatkka to je urcite tim,ze je nachlazena 😉 Jak bude zdrava,tak zas bude bez nehod. Davej ji treba co hodku na nocnik nebo se ji hodne ptej,jestli chce jit.
At jste brrzo zdravi. Ja jsem ted desne vdecna,jak mame nasazeny ten inhalator,prootoze od te doby jsme bez bronch.zanet plic apod. Fakt ji to desne pomaha,max.mame rymu nebo nejaky virus-tuk,tuk,tuk. Ale snopli taky silene,nevim kde se toho tolik v tom nose bere. Tece nam to proudem a zacina i kaslat. Me uz je lip,ja vcera spala cely den a nevylezla z luzka,jen kasel mam,ale to je klasika,jelikoz mam astma,tak se me to vzdycky drzi jeste par tydnu 😖
No nic,valim do skolky zase.

HOlky,jak to ze tu nikdo nechodi??? To vsechny pecete,balite darkky a nebo bobujete cele dny?

bera28
16. dec 2010

Ahoj můrky 🙂 🙂

@jecidlo, už víš kdy pojedete do lázní? A kam?? A jak ti jinak je, vše OK??

petraguerra, to si můžeme podat ruce, já mám chlapa taky jako další dítě😖 😖 😖 Na to, že jsem nechtěla žádný, mám teď tři 🙂 Teď momentálně mě naprdnul, protože nedal do odstřikovačů nemrznoucí kapalinu, a to jsem mu to říkala fakt denně!! No a jak to dopadlo - zamrzlo to. Takže když jsem sedla při oblevě do auta , tak jsem po chvíli neviděla přes okno a nebylo to čím setřít 😖 Oni to jsou sice faaaakt banality, ale těch je tak 20 denně, a to už mě teda dost prudí! 😠 😠 😠

Simi, pěkná besídka 😵 😵 Já dávám taky svišťům sladkosti, ale Kubajz na ně vůbec není, takže ten když mi sní 1x za týden pár lentilek, tak je to maximum.
A jaký máte inhalátor?? Kortikoidy?? Jak měl Kubajz v listopadu spastickou bronchitidu, tak mu Dr. taky nasadil kortíky (Budiar) a má je mít preventivně až do konce roku. Jenže byl po tom strašně protivnej, v jídle se šťoural a mám za to, že i to zvracení bylo po tom. Takže jsem se na ně vyprdla a nedávám mu nic. Já jsem v tomhle asi magor, ale pokud to jde, tak se všem lékům vyhýbám. Když to jde u Anety, tak to prostě půjde i u Kuby 🙂 Samozřejmě v případě nouze, třeba kdyby se dusil, tak mu klíďo fouknu pohotovostní Berodual, ale u těch kortíků jsem vážně nezpozorovala žádné zlepšení.

Maatkka, to se Julinka klíďo mohla počůrat, protože není ve své kůži. Až bude fit, tak bude zvládat bez nehod. Hlavně se brzy vyležte, holky 😉 😉

Jinak naše kaskadérka Aneta včera tak řádila, že si o stůl rozsekla fest bradu. No a protože to bylo večer, tak jsme s ní ani nikam na šití nejeli, jenže dneska vypadá dost hrozně. Má to oteklý, barevný a sedřený. Prostě krasavice 😀 Denisee mi poradila bezva tinkturu, ale u nás ji mají jen na recept. Tak asi brnknu pediatričce, ať mi jí napíše.

simicak
16. dec 2010

@bera28 kortikoidy,hnedy je. Nam to desne pomaha,vsak jak pamatujes,tak lonskou zimu jsme meli 3 bronchitidy a 2 plicni iinfekce a mezzi tim chrcela vkuse. Pak nam to nasadili a od te doby vubec nic. Dok.rikala,ze to budem mit dlouho. Jak ji to totiz zkusili vysadit,tak hned kasel a chrcela zase vkuse jak po 50ti cigaretach,3 tydny trvalo nez ji to nakoplo a zase ok. Mozna rozdil nevidis,mi totiz tady rikali,zze to tra nekolik tydnu,nez ten inhalator zabere,ze musim pockat a fakt to tak bylo. Pak mame jeste zzeleny,kdyz je nemocna,ten mam i ja ( mame ho spolecny 😀 ) Ale jestli ti kuba nekasle,tak bych mu to nedavala teda. Ja to fakt davam,protoze jinak sype a ma porad prudusky chycene a plice.A strikame 2x rano a 2x vecer.
A mate masku nato? Neter ma astma a babi taky,dali jim inhalator,ale bez mask,takze to neumi pouzivat. TAdy jsou nato masky ruznych velikosti,striknes to dotoho,prilozis k puse a dite dycha nosem nebo pusou,cim chce .......ja ty masky dovezla pravve domu ( dostavam to zadara).
Bobek Anetka,ta bude mit krasne vanocni fotky. A je to na siti?

denisee
16. dec 2010

Dnešní první návštěva zubaře proběhla hladce, zoubky v pořádku, jen se máme snažit čistit je i ze stran, stírat ten plak.

Petraguera. prý půl Matese 😀 , tak mimi je zase teprve čtvrt Vojty (měl 970g) a jméno zatím vůbec nevím, holky asi jsem trochu doufala v tu holčičku, včera jsem byla po tom UZ tak unavená, jak to na mě asi všechno dolehlo nebo hormony, byl to zvláštní den.
Vojta si prohlížel fotku z ultrazvuku a slyším jak říká: bráška, pusa, zuby, nohy....... 😀 😀

bera: nic lepšího asi než ten novikov není, Vojta si pak ještě rozsekl o postel obočí, chtěla jsem jet na šití, ale natřela jsem to tím a v pohodě, je to desinfekce a proti mokvání a tekutej obvaz, teda dost pálí, ale Vojta je z toho inkubátoru docela odolnej 😀

simicak
16. dec 2010

@bera28 jo a jeste my to pouzivali blbe,ze to nezabiralo a jak nas poslali do nemocnice,tak sestra a doktro hned jka to pouzivam,tak jsem to rekla( tak jak mi to rekl obvodak) a oni hned,ze se nedivi,ze to pouzzivame blbe,proto ji to nepomaha 😖 Dok.mi rekl,ze mam striknou 2x a ckeat pul minuty a bylo to na prd. V nemocnici rekli,ze strikknout,pocitat pomalu do 10 a striknout podruhe a pocitat do 10ti a pak to zaclo konecne pusobit. Coz je docela vtipne,protoze me jako asmatikovi alergolog v Cr taky rekl jka to pouzivat a taky blbe a tkay mi to nezabiralo 😀 Ted to delam jak rekla sestra a do 15min. prestanu kaslat a o Viki ani nemluvim!!!!

Ja se nudim,me spi cela rodina 😖

simicak
16. dec 2010

@denisee zuby,nohy 😀 😀 😀 😀 Tak treba holcicka vyjde na potreti 😉 Aspon si te ti chlapi budou vazit a rozzmazlovat 🙂

denisee
16. dec 2010

simicak: to manžel taky hned říkal, tak 3 bude holčička, ale já už bych asi třetího kluka neriskovala 🙂 Včera to na mě padlo asi kvůli Michalce o kterou jsme přišli, tak mi nějak přišlo líto, že mi ta holčička, prostě souzená není ☹ .
Holky jen mě za ty pocity neodsuďte, já jsem ráda, že je vše v pořádku a vím jak jsou kluci skvělí!!! 😉

simicak
16. dec 2010

@denisee to je jasne,ze ti to je lito ☹ Jsou to uplne normalni pocity a treba ta holcicka jeste prijde 😉 Kamaradka co cekala druheho kluka,byla taky smutna a obrecela to a to dokocne mela podezreni,ze je mimi nemocne a delali odber plodovky. Ale proste ji pak prislo lito,i presto zze mimi bylo zdrave,ze nebude mit tu holcicku. U nas zas po ultr.Viki,manzel nemluvil az do 9 vecera,protoze si byl jisty,ze to bude kluk. Byl z toho tak presly,ze jsem mu dala volne ruce pri vyberu jmen.Ja si myslim,ze kazda zenska chce mit holcicku a kazdy chlap toho syna. Ale treba budes mit 6 vnucek a jeste si uzijes do syta 🙂

argousek
16. dec 2010

@maatkka já myslím, že to může být tím nachlazením 😉

@denisee mně to teda bylo nějak jedno, ale manžela to taky hodně mrzelo, taky tomu nemohl uvěřit, když jsem mu to řekla, myslel, že si dělám srandu. Teď si ho občas dobírám a říkám mu, že holčičky holt "neumí". A to pořád říkal, že to dělá na "Natálku" 😀

Jinak u nás holky zima jak v morně, jsme byli venku, ale přišli jsme, jak rampouchy. Holky já mám takovou radost, ten Adámek už tak hezky povídá 😉

denisee
16. dec 2010

Argousek: mám taky radost 🙂 je to bezva, jak mu to jde 😉
Manžel chtěl kvůli mně holčičku, ale jinak chtěl zas kluka, prý už ví jak mu utírat zadek 😀
My se teď oblíkáme a jdem na náměstí na vánoční trhy, tak si berem všichni podvlíkačky 😀

bera28
16. dec 2010

Simi, Kubajz má taky takový hnědý nebo snad taková tmavá bordo 😀 😀 Jj, to mi taky Dr. říkala, že to není na okamžité zabrání, že to chce pár dní, ale tohle už bylo fakt dlouho. Když začal kašlat, tak jsem nasadila Hedelix a když se do 14 dní nezlepšil, tak jsem ho vzala k Dr. Ta zjistila obstrukční bronchitidu, nasadila Berodual na roztažení průdušek (ten už jsem mu 3 dny před tím taky dávala) a právě i ty kortikoidy. Asi během 3 dní se fakt zlepšil, ale ten kašel, i když ne tak intenzivní byl pořád. No a vlastně ve stejném stavu je furt - léky neléky. Takže na to prdím. Holt prostě Kubajz je takový chcípáček a přes zimu se asi kašle nezbaví. Jinak ho teď nic dalšího netrápí, tak co. Já se chci spíš domluvit v ozdravovně, jestli by nebylo dobré pořídit domů přístroj na inhalaci něčeho. Tam budou mít taky inhalace a co jsem tak četla, tak si to třeba mamči s astmatickými dětmi pochvalují.
Jo a ten postup jsme měli stejný - stříknout, počkat, stříknout podruhé. A má k tomu optichamber s maskou.

Denisee, to je normálka, tak jsi si prostě přála víc holčičku, za to tě nikdo odsuzovat nemůže 😉 😉 Já měla následující pořadí: nejlepší - páreček, dobrý - dva kluci a nejhorší - dvě holky 😀

Argousku, to mám radost s tebou 🙂 🙂

Jo a konečně se Anetka naučila počítat se čtyřkou. Nechápu to, ale pořád počítala a čtyřku vynechávala. A včera šup a poslouchám jak si zase někde s Kubajzem počítají hračky a čtyřka tam byla 🙂 🙂
Tady je teda taky pěkná kosa, jsem myslela, že venku umrznu. Byla jsem v knihovně, napakovala batoh knížek a budu si po večerech číst. Dárky jsou zabalený, včera jsem psala vánoční pohledy a teď už se zase budu věnovat jen sobě 😀 😀

petraguerra
16. dec 2010

Bera ty se mas ze uz mas zabalino pripravyno ja porad nic 😖 Bordel vsude krabice z toho Mates vysejpa vytahuje... 🙄 Jsem byla na telisku tak docela me to tedy bolelo,ale tuk tuk mam jen malinko krve na vlozce 🙂 Se me zda ze to snad bude v pohode a budeme mit merry christmas 😀 Ted jsme prijeli z Aberdeenu jsem mela jeste sveho doktora endokrinologa tak jsme jeli 3hodiny 3km 😖 Ja nechapu ty lidi tady auta vsude kola jela na prazdno ledovka a sypace jsme ani nezahlidli za cele 3hodiny +cesta domu 😕 Anetka se umi vyfesakovat pred svatkama a tedy chlapy ...to nemam co dodat.F.je taky chytrej,ze mu nemam prikazovat co ma delat a potom kdyz je v pruseru leti za mnou-malej parchant 🙂
Simco ja uz koukla na fotky na FB Verunka je sikula by jsem se taky naparovala. 😉 Moje cislo mas nebo ti ho mam poslat znova?
Matka si myslim,ze to je od nastydnuti asi to uplne neovladne ten mocak,jestli ji neni dobre tak se jinak soustredi,za chvili bude zase v pohode 😉
Argousek ja mam taky radost ze to Adamkovi tak jde.Uz jak jsem psala minule jsem uplne koukala jak je sikovnej 🙂 😵
My jsme dnes zase vyuzili tech nekolik hodin v aute na to,ze jsem se snazila Matese rozkecat a docela se darilo i kdyz tedy obcas to komolil ale snazil se a i hral pika coz driv nedelal(ze si da ruce pred oci a potom koukne,se schovava)Ted uz je mrtvej v posteli.Ja jdu taky mam toho za dnesek vic nez dost!
Denisee ja jsem vzdycky chtela dve holky i kdyz ty to maji v zivote tezsi nez kluci tak jsem zase rada ze mam kluka,ale druhy by jsem chtela holcicku,ale asi uz jiny dite mit nebudu a ve 40si porizovat uz dalsi nebudu vubec 😝
Kiki jake ozdoby jsi delala?Jako trebas medvidky kyticky...?
Holky dobrou s kobrou a marodum at je lip Fajn Simco Lili.....