Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

simicak
21. jan 2011

7,88kg 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Pribrala 200g. Fuj,uplne mi bylo spatne cele rano a takova uleva 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Jen doufam,ze to nebylo jinou vahou,ze to fakt nabrala. Holky,ja jsem taaaaaaaaaaaak rada,ze si to ani neumite predstavit,nas prvni narust vahy od srpna!! My snad budem mit i 8kg nekdy. Diky,ze jste na nas mysleli 😉

karmenta
21. jan 2011

@simicak gratulujem k přírustku 🙂

fajn
21. jan 2011

@simicak no vidíš .Didka měla ve 3 letech 9 kilo ☹

mila01
21. jan 2011

Simicak - tak super,to je úspěch,třeba se to konečně rozeběhne. 🙂 🙂 🙂

Karmenta - my si nemyslíme,že nemáte postýlku 😀 😀 .Neboj,mi jí používali až od 7 měsíců. 😉 Měla jsem košík,kde malá spala,byl na kolečkách,takže přes den v něm byla v obýváku,v noci v ložnici.A s tim kočárkem,starší dcera sice v noci spala v postýlce,ale přes den jí zásadně odmítala,koupila jsem od známé ( jde to za pár kaček i na inzerát ) starej kočárek,kterej sem měla nastálo doma a malá v něm spala snad do roka. 😉 😉

Jo a připojujem se ke sponzorům lékáren. 😠 😠 Fajn - nestraš,tenhle virus je akorát pro nás průduškáře.Kája je na tom s tim kašlem trochu líp ( ťuk ťuk ),ale je tak zahleněná a sípe,že nepoznám,jestli je to v nose a kdru nebo na průduškách.Přeju brzké uzdravení.Všem.

mila01
21. jan 2011

Holky - jen tak pro zasmání - naše Andrejka měla v 6 měsících 10 kilo.Umíte si představit ty špeky? 😀 😀 😀

karmenta
21. jan 2011

@mila01 😀 no divila by ses kolik lidí mi napsalo proč fotím malou doma v kočárku, proč jsme si nepořídili postýlku.. 😝 😝 Po tom starším kočárkku jsem se taky dívala, padl mi do oka jeden za 300kč, je to kombinace - Tako a prodávají ho tak levně pač má vybledlou stříšku a když na to pak dají mín používanej sporták tak je ten rozdíl dost vidět, což mi doma fakt neva 🙂

simicak
21. jan 2011

@fajn nevis ani jak me to tesi,ze Dianka mela ve 3 letech 9kg. Ja si totiz pripadam,ze jen ta nase je tak malickata a vzdycky me to uklidni,kdyz vidim,ze i ostatni byli. I kdyz Dianka je velky rozdil od nas,protoze je o 5 tydnu driv narozena nez my. A brzzo se uzdravte 😉
@mila01 taky se brzo uzdravte a predstavit si to neumim teda 😀
@karmenta my meli Viki taky v kosiku na spani,takovy zdobeny kosik to byl a dal se prenaset. Pak jsme meli postylku i a to se tam zztracela,ale to vubec nevadilo 😉 Podivej se na ty proutene kosiky,ty jsou dobre

Holky,jak tak ctu,tak vsichni jste hrozne nemocne,to me mrzi 😖 Navic si neumim predstavit to placeni v lekarnach,protoze ja za holky ne platim nic,ani sunar,takze mi to kolikrat nedochazi,jaky to musi byt zahul i na domacnost 😔
My ted zvazujem ockovani na praseci chripku,pichaji to mixnute s obyc.chripkou,tak pristi tyden jdu k dok. Dava se to jen na doporuceni a samo,ze my jsme riz.skupina,protoze jsme na inhalatoru a k tomu s tou jeji mysi vahu by ji to moho zabit,kdyby to chytla. A jelikoz tady denne prilitava a odlitava hodne lidi,tak je tu toho strasne moc. Tak nevim,budu nad timi premyslet do pristiho tydne jestli dat ci ne 😖

karmenta
21. jan 2011

@simicak no my máme i takovou postýlko/kolébku - foto např. http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=39928050&tab=0 , ale i tam odmítá spinkat.. Přijde mi že kočárek je nejužší a připadá si tam bezpečně.. Ta kolébka není o moc širší, ale přeci jen pár cm to je a nelíbí se jí tam.. No co už, aspon bude kočárek využitej 🙂

denisee
21. jan 2011

simicak: tak jen tak dál, s tou váhou 😉
vladimuraz: ono se i říká, že v těhu jsou ty sliznice víc prokrvený a hůř se ty rýmy léčí. A je fakt, že se člověk ani nemá kdy vyležet a v klidu si vypít horký čaj 😒
Bera: a co ty? jak je? koukala jsem na ty kombinézy, ale škoda, že ta klučičí bunda je světle modrá to by měl Vojta hned jak prase.
Jinak si příští týden půjdu k dětský pro zprávy a švagr mi domluvil přes jednoho známýho, známýho 😀 doktora(stačíte sledovat 😀 ), ten mě vezme bez čekaní, kvůli té stolice, dneska jsem zas čistila koberec, jak zkoušíme bez plen a to řídký spíš ještě víc rozmáznu a barví to neuvěřitelně 😠

tanav
21. jan 2011

Alexíkovi od Tinuskaha všetko najlepšie k dnešným druhým narodeninkám, veľa, veľa zdravíčka a štastia praje Táňa. 🙂 🙂 🙂

nanya
21. jan 2011

Ahoj holky, tak se hlásím po delší době, vše mám poctivě dočítáno 😉
Všem marůdkům přeji brzské uzdravení. My jsme zatím ťuk ťuk ťuk zdraví.
Jinak u nás nic extra nového, nočník u nás nehrozí, jemu je to jedno, neříká si, ale vydrží i 3 hodinky bez čůrání, asi to nechám na to léto, i když za plínky bych už raději ušetřila 🙄
Občas mě Danielek překvapí, třeba, když nedávno v kuchyni na podlaze rozkrušil sušenku, tak se na ni chvíli díval a usoudil, že je to třeba zamést, zašel si pro smetáček a lopatku a začal zametat, i když negramotně, ale snaha byla, a to se cení 😀
Už trošku opakuje, ale není to ještě to, co bych si představovala. Snad se dočkám 😒
Už se nám blíží druhé narozeniny a mě se ani nechce věřit, že už je to od porodu 2 roky, ten čas opravdu letííííí. Uvažujeme, že půjdeme do druhého dítka, ale chtěla jsem využít v zákonu díru, kdy si manžel vezme 1 den mateřskou a určí na 3 roky, kdy já na tuto variantu nemám nárok, a pak by mateřskou převedl zpět na mě a už by mi zůstala ta tříletá varianta 7600,-Kč, protože jinak spadám do té čtyřleté, a tam je to fakt almužna - prvních 9 měsíců 7600,-Kč a pak do 4 let dítěte 3800,-Kč ☹ To by manžel musel domů nosit jiné výplaty. Už tak musíme, v případě, že se do toho pustíme, dokoupit korbu, sedačku atd. Ach jo. Navíc se stále bojím, že by se mi zopakovalo to s tou mojí špatnou placentou. Já si nemůžu dovolit jít do nemocnice, nemá mi kdo hlídat Danielka a manžel si volno prostě na více jak 2 dny vzít nemůže. Takže pokud do toho půjdeme, tak prostě buď se to udrží a nebo 😖 potratím 😖 Já fakt nevím. Jinak stále kojím, nevíte, jak jej nenásilně začít odstavovat? Mlíka mám až moc, praskly by mi prsa, kdybych přestala jen tak.
Vždy si tu přijdu jen postěžovat, tak snad se na mě za to nezlobíte.
Přikládám pár foteček, i když je mám i na FB.

nanya
21. jan 2011

Jaj koukám, že jsem sem švihla fotky i bez Daníka, které vás vůbec nezajímají, tak se omlouvám, to je moje ségra 😵

denisee
22. jan 2011

nanya:to jsou super fotky, v té židličce nemaj chybu 🙂 Máte asi lepší foťák viď.
S odstavováním neporadím, Vojta se odstavil sám. A druhé miminko schvaluji. Děti potřebujou k sobě parťáka. U nás hodně ušetříme na tom, že druhé bude zase kluk, tak chudák všechno podědí i když už jsem pokukovala v obchodě po malinkatých oblečcích, tak něco nového taky určitě dostane. 🙂

Včera jsme byli v obchodě a V tam sedí na křesílku a kouká na ty pohádky co tam dětem pouští a sedí vedle něj holčička, on jí pořád říká, ať jde pryč (bylo jí asi 5 let) a pak slyším jak říká: Mami, holčička smrdí 😅
A to nebylo poprvé, jednou to řekl na pána a jednou to řekl i mě, že smrdím. Nevím kam na to chodí 😀

simicak
22. jan 2011

@nanya vvy mate kransee fotky,taky odhaduju na kvalitni fotak,je to jak od profika 😵 Druhe mimco schvaluji,s penezi neporadim. A s tehu? Muj manzel si taky nemohl vzit volno,tady nejak neexistuje,ze si vemes volno,prootoze mas nemocne dite nebo zenu,jako muzes,ale neplacene uplne. Me teda ale nastesti prijela mamka a hlidala Verunku,nemate nikoho do zaruky? Treba dobrou kamaradku,tety,rodice,kdo by treba hlidat na dopoledne nez prijde manzel z prace? V nemocnici lezet nemusis,ja si myslim,ze je jedno kde lezis,hlavvne kdyz budes lezet,kdyby bylo za potrebi.
U nas Viki podedila obleceni od kamaradky,neco od Verunky,kocarek mela po Veru.....my skoro nic nekupovali a ani ted neupuju,prootoze mi obleceni dava kamaradka a stejne i hracky davala. 🙂
@denisee 😀 😀 😀 😀 😀 to je dobry,mozna ma vyvinutejsi cuch 😀 😀

Holky,Viki tady rve,ze chce balet v tv 😀 😀 My jim ted poustime Labuti jezero-balet, a oni u toho hodinu skacou jak kozy 😀 😀 Strasne se jim to libi a vzdycky se s baletkama klani na konci a tleskaji 😀 Veru se snazi tancit jak ty baleriny a Viki skace jak splasena koza,hlavne jeste neumi vyskocit do vysky,tak vypada vtipne a je desne z toho nadsena

simicak
22. jan 2011

holky,tak me zacina pomalu rodit svagrovka,psala,ze ma od noci kontrakce,ale zatim to je nepravidelne. musi porodit do pondeli,jinak jde na vyvolavvacku,ceka totiz macka 😀 Budou mit Vanesku,ktera uz ted ma 4kg 😅 Nezavidim to tlaceni co ji ceka asi.

maatkka
22. jan 2011

ahojte kocky
dufam ze vam je uz vsetkym chorym lepsie...
nanya krasne fotky 😵 hlavne ta rodinna pod stromcekom je uplne super... z tej by som si byt vami dala spravit obraz a zavesila na stenu 🙂 no a tesim sa ked ti tu na MK bude svietit ze cakate babatko 😀 teda baby vy ste vsetky take odvazne - to uz len ja sa taaak bojiiim...
simi gratulujem k prirastku na vahe 😉
a musia to byt podarene baletky 😵 😵
Julia zase predvcerom pol hodinu knucala ze skoncil vecernicek... a ked som jej chcela nejaky pustit v pocitaci tak ze to musi byt v telke 😀 tak dneska vecer ked sa ma stale vypytovala kedy bude vecernicek v telke som jej nastavila budik a povedala som jej ze bude ked budik zazvoni a myslela som ze s tym da pokoj... ale ona zase stale ze kedy uz bude zvonit ten budik 😀
a vcera som az plakala od smiechu vecer ked si niecim zapatlala tricko tak som jej ho kazala vyzliect a odniest do pracky... tak ho tam isla hodit a pozera do pracky potom kukla na mna a ze: "co sposobilo ten vodny kamen v pracke?" (alebo tak nejak to povedala) 😀 😀 😀 moooj reklamny maniacik 😵 a potom jej vravim pod ku mne milacik a ona ze: "ja som neni milacik ja som pavuk" 😀 to absolutne netusim co ju napadlo ale som bola taka rozosmiata ze som sa aj na tom rehotala dalsich 10 minut 😀

maatkka
22. jan 2011

oprava: vcera vecer 😀

karmenta
22. jan 2011

@simicak :D:D dobré s tím baletem :D

leni96
22. jan 2011

Ahoj holky, hlásím se po delší době, nějak vás tu nestíhám,ale snažím se dočítat zpětně, ikdyž z toho mám pak trochu guláš 😅 .

@maatkka - to jsou super hlášky, malá je šikulka 😉
@simicak - gratuluju k přírůstku na váze, ty baletky si dokážu živě představit 😀 , u nás se taky tancuje jak o život, když je v TV nějaký tanec
@nanya - pěkné fotečky 😉
@argousek - Štěpánek je šikula, viděla jsem videa, paráda. To ten náš pecivál ještě ani nesedí, při lezení se vzteká, ptz mu to nejde, byla jsem stavená za rehabkou, kde jsem chodila i s malou cvičit vojtovku a domluvila jsem se, že začneme cvičit, ať mu trošku pomůžem, už sa na to strašně teším 😅, asi mě z toho holky picne.

Jinak holky, vám všem co jste marodi i vašim prckům přeju, ať je brzo líp 😉.

Lenička po týdnu stráveném ve školce, si přinesla trošku rýmu, snad z toho nebude nic víc. Představte si, že oni je v té školce někdy tahají na tak dlouhý vycházky, já sama bych z toho byla unavená, ach jo ☹ .
Jinak už máme termín do Prahy na vyšetření ohledně vhodnosti kochleárního implantátu, 21. února jedeme, jsem strašně zvědavá, co nám řeknou.

bera28
22. jan 2011

Ahoj holky,
teda takový bacil, jako mám, bych opravdu nikomu z vás nepřála. Včera celý den horečka 39, a to i když jsem se ládovala práškama na snížení. Dnes už "jen" 38. Chudáci svišti, včera tady byli celý den sami, resp. já se zavřela v ložnici a oni měli pro sebe zbytek bytu. Akorát jsem občas vylezla, abych jim dala najíst, ale to byla max. přesnídávka nebo jogurt. Ještě že byli tak hodní a fakt si vydrželi hrát sami. Nicméně ode dneška Kuba kašle a Anetka chce pořád spát 😖 😖 Takže se obávám, že to ode mě chytli.
Postupně jsem se vás snažila dočíst, ale moc si toho nepamatuji. Každopádně gratuluji @simicak k váze. Věř, že naprosto chápu tvoji radost 😉

Nanya, ty fotečky jsou vážně nádherný. A k tomu mlíku, já to udělala tak, že jsem snižovala frekvenci odsávání a během týdne se mlíko přestalo tvořit. A to jsem ho předtím měla taky na rozdávání. Nebo si zajdi na gyndu, prý je nějaký lék/přípravek na zastavení laktace.

Denisee a Maatkka, zase jste mě pobavily 😀 😀 😀 Denisko, buď ráda, aspoň nebude Vojtík takový ten "správný" chlap, který si myslí, že má smrdět 🙂

Jo a taky už mi psali z Tchiba, že kombinézy jsou na cestě, to byla rychlovka.

Holky, mažu zase do postele. Držte nám, prosím, palce, ať jsou svišti fit, jinak fakt neodjedeme do ozdravovny
😔

janicka.slunicko
22. jan 2011

Ahoj holky bera mužeš doplnit do tabulky Valču ta leze aj sedí 7mesíc, Ríša ten je pořad u přetačení...

simicak
22. jan 2011

Psala Petraguerra,ze se Matyskovi ve skolce libi,ze se i zacina zapojovat s detma a jakbyli v parku na hristi,tak pry ho poznala holcicka ze skolky a kricela - to je Matysek,muj kamarad,tak pry ji to uplne dostalo 😵 A zas jedna holcicka ho nema rada ve skolce a rekla to nahlas a to taky brecela 😵 😀 😀 Jinak jsou zdravi,v domecku se libi,ale stale bez netu. Mam vas pozdravovat a mate se brzo vsichni marodi uzdravit 😉

@bera28 tak se vylezte a drzim palce,at svistaci maji slabsi formu,to mas asi chripajznu,ze? Bobku ☹

leni96
22. jan 2011

@bera28 - držím palce tobě i dětem, ať se brzo zbavíte bacilů a jste zdraví 😉

andulka4
22. jan 2011

Ahoj holčiny,
přišla jsem se na vás dneska podívat.....na email mi vyskočilo že má argousek videa na youtube 😉

tak taky hned nějaké posílám(je to ale staré D tu má něco přes 2,5roku)

jinak byla jsem s ním na 3leté prohlídce a má 105cm a 16kg.....no a chtěla jsem si nechat napsat žádanku do pedagogickopsychologické poradny protože mi příjde že má ADHD-IMPULZIVITU ale dr mi řekla že by to bylo lepší až ve 4ech letech-že by zatím moc nespolupracoval no a že pokud chci vědět že má adhd tak že ona mi rovnou může říct že tam prostě něco takového bude 😒

Argousku Štěpík je šikulka......naše Kačka se začala plazit přesně v 8m (vlastně 7m a 1týden ) a dr nás žene na rehabilitace 😠 no zdvořile jsem odmítla-na Kačku prostě nemám tolik času jak bych chtěla když mám doma i Davida
tak se těším až pomaže do školky no a rvu si vlasy na hlavě že jsem ho loni nedala na zápis

andulka4
22. jan 2011

no ještě to video 😀 😀 😀

http://www.youtube.com/user/andulka4?gl=CZ&hl=cs

andulka4
22. jan 2011

jo a Kačka už je od 6,5měsíce na 4ech a pohupuje se a stále neleze jen se plazí ale to se nebere že 😝

bera28
22. jan 2011

Holky, tak je to blbý, Kuba kašle tak, že z toho zvrací 😖 😖 Navíc si odmítá vzít cokoliv do pusy, 3x jsem mu dala Stoptussin, 3x ho během vteřiny vyzvracel. Teď teda spí a je klid, ale jestli to bude mít stejný průběh jako u mě, tak teda chudák. Jsem teď seděla u televize a bulila jak želva, že určitě nikam neodjedeme. A to musíme mít před tím potvrzení od Dr. že jsou zdraví. Jo a ještě má Kuba plánované i ty odběry na alergu. Ach joo, to se to s..e.

Andulko, to je teda Davídek pořádný macek 🙂 Naši váhu radši psát nebudu, to se stydím. Já náhodou chodím okukovat tvoje videa na youtube celkem pravidelně. Moc se mi líbilo, jak myl Davídek pěkně nádobí, když dovařil 🙂 A nemůžeš se na nějakou žádanku od dr. vykašlat a zajít si s ním do poradny sama?? Podlož to tím, že byl nedonošený a je to. To by vás snad mohli vzít v pohodě. Já si naopak myslím, že čím dřív se s řešením problému začne, tím líp. Sice s žádnou poruchou chování ve smyslu ADHD zkušenosti nemám, ale určitě ti tady někdo z holek poradí 😉
No a s tou školkou, to si zase tolik nevyčítej. Pokud je Davídek drak, tak by tam mohlo dojít spíš k problémům, než ke zklidnění. Ale já jsem myslela, že do školky chodí? Hlavu vzhůru, holka 😉 🙂

bera28
22. jan 2011

Andulko, ještě mě napadlo - vy jste jako nedonošenci nebyli na žádné kontrole u psychologa?? My chodili pravidelně snad od 6 týdnů a vždy jsme ve zprávě měli také zhodnocené chování a jak spolupracují. Každého "vyšetřovala" tak půl až hoďku.

andulka4
22. jan 2011

Bero no David je sice velký (vysoký) ale je tááák strašně hubený až běda.....všechny tepláky z lonska mu padají ☹ no hrůza :(

jinak k psychologovi nikdy nechodil a ppp je prý lepší až ve 4letech kdy už má plnit ukoly a sedět vklidu a taky že ve školce to hned odhalí tak mám počkat

jo a chodí pouze 1x týdně do soukromé školičky ale tam je s dětma co mají 2,5roku a to jsou oproti nám miminka

andulka4
22. jan 2011

Beruš já jdu kouknout pro změnu na vaše videa 🙂