Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

kikimaruska
26. mar 2011

@mila01 tak to bych šla do té televize nebo knížky...anebo co s kamarádkou na kafíčko, nebo do bazénu...do výřivky a tak 🙂. Já to dělat s Kubou nemůžu, třídim a než se otočím, je to roztahané všude...on mi chce hrozně pomáhat, ale toto s ním dělat zatím nemůžu 😅 ...ikdyž mu pustím Mašinku Tomáše a dám vše co chce, zabaví se tak na 5 minut a konec...

mila01
26. mar 2011

Kikimaruška - tak to je jasný,ale Kája je přeci jenom o rok starší,takže už si to nechá vysvětlit a Ája - ta radši vezme kramle,aby náhodou nemusela pomáhat. 😀 😀
Já bych klidně na kafčo vyrazila - ale já už 3 týdny marodim,mám už druhý ATB a v pátek jsem měla opět špatný CRP.S holkama samozřejmě normálně funguju,chodím ven a tak,ale je mi blbý vyrazit,když mám šanci si trochu orazit.Asi zvítězí gauč,brambůrky a nějaký pěkný film. 😀

Zítra už zas musim fungovat,Andrejka má první taneční vystoupení ve městě na Střeláku na dětském karnevale,tak vezmu rovnou i Káju,ať si taky zařádí.Držte nám palce,už teď jsem z toho nervozní.Pak maj 9.4. závody v Ústí a pokud postoupí,jedou 16.4. do Prahy na republiku. 😕

irsina83
26. mar 2011

@leeenka26 myslim, ja som bola zhrozena...normalne som nemohla uverit...u nas v tt som bola s malou 7 tyzdnov v nemocnici ale to sa neda porovnat...v auguste sme lezali 8 dni na onkologii a tam boli take mile sestricky aj lekary ze normalne som nemohla uverit a po milej onkologii prisla otrasna chiru 😝 drzim drobcekovi palce 😉 on to zmakne 😉
@kmoor ako vam to ide s priberanim? my papame dobre a celkom vela oproti nasim kamaratom ale malo priberame lebo mala je stale v pohybe...vsak nas 3.5 mesacny kamarat nas uz predbehol 😅 a s tymi vajkami si myslela to ze mu este nekleslo vajicko do miesku???

maatkka
26. mar 2011

@mila01 nerob si zo mna srandu hej 😀
a uzi si teda este volny vecer 😉

@denisee no kooonecne ma trosku dlhsie vlasky 😵 mm mal ako maly rovnake - "anjelikovske" 😵 takze ich ma asi po nom...
a Vojtikovi skore uzdravenie!

@fajn vitajteee domaaa!!! 🙂 ako bolo?

leeenka26
26. mar 2011

@irsina83
dakujem, no to teda ti verim, to by som aj ja bola zhrozena, ale tiez mam zial psr neprijemnych skusenosti, ale to este z petrzalky :(
Samkovi stale nefunguje peristaltika (pohyb criev) dufam ze sa to coskoro rozbehne, ved uz su to skoro 2 tyzden po operacii. Ale aj tak som rada ze j ena tom tak ,,dobre" ked si spomeniem co nam v pondelok povedali, toto cele je pre mna velky pokrok a zazrak 🙂

mila01
26. mar 2011

maatkka - ale já si z tebe nedělám srandu,myslím to vážně.Nechci ti nijak lízt do zadnice,jen jsem konstatovala,co si myslím. 😉 Jojo,celé odpo jsem se válela a brouzdala po netu - hrozně mě baví koukat na i-obchody a vybírat holkám oblečení,já bych je furt zdobila - hadrů maj,že to ani neunosí,ale vždycky najdu něco,co " nutně " potřebujou.Ale teď už vážně sednu a budu něco dělat - mám tu na zapošití 4 kalhoty,co jsem jim koupila,ale jak je hlavně Ája hubená,tak jí to padá.Kája je sice buřtík,ale i tý jedny kalhoty padaj. 😀 😀

leeenka - hlavně že se to nehorší,snad to vše začne fungovat tak jak má. 🙂

kmoor
27. mar 2011

@irsina83 malej naštěstí sní všechno, co mu dám a když mi v lednu po nemoci ještě zhubnul, začla jsem ho krmit ještě víc 🙂 takže dobrý, on mlíko už moc nechce, je línej tahat, takže když nejí lžičkou, taxe pořádně nenají, dokonce jsme ještě na nutrilon2, když už bychom měli být na 3, ale už asi postupně přejdem, domluvím se s dr. jj, varlátka měl obě po narození nahoře, jedno níž, druhý až v třísle, to, co bylo níž občas sleze už do pytlíku, ale to druhý je asi moc vysoko...

holky, včera jsem měla fakt den blbec, nejhorší za poslední měsíce, malej má rýmu, asi jsme to s tím venčením trochu přehnali, v noci mi řval, páč mu asi leze zub, do toho měl zácpu, dva dny se pořádně nevykakal a já zjistila, že můj chlap, kterej si během našich pobytů v nemocnici našel milenku, to s ní neukončil a táhne to s ní dál 😖 no prostě zoufalství...

mila01
27. mar 2011

kmoor - to je mi opravdu líto.Já tvého manžela samozřejmě neznám,ani neznám podrobnosti vašeho manželství,ale chlapa,který tohle ženský provede v takovýhle životní situaci bych pověsila za ptáka do průvanu.Já vim,že se takovýhle věci stávaj,ale v týhle životní etapě potřebuješ podporu a ne ještě srážet takovýmhle trápením.Moc ti přeju,aby se to vyřešilo.

Teď něco veselejšího - holky máme za sebou to vystoupení,bylo to naprosto úúúúžasný,já jsem na tu mojí holku tak pyšná.Tam jsem to vydržela,ale tady když jsem koukala na natočený video,tak jsem si zas zabulela jak želva. 😀 😀 Bojím se dávat videa na server,tak aspoň pár fotek.

mila01
27. mar 2011

Jéé,asi k tomu budu muset dát popis - ta vosička je náš nedonošeneček Karolínka a uplně napravo je Andrejka,na té společné ( základní postavení na začátku skladby ) je uplně vzadu zprava vedle kluka a ten most - je uplně vzadu.

jecidlo
27. mar 2011

kmoor: mila to napsala presne, ja jsem chtela napsat za koule do pruvanu, ne vazne je mi to lito ☹

my se furt placame na pokoji uz od utery, nevim jestli jsem psala, matej dostal horecky, maruska laryngitydu, od patku uz jsou dobry jen jsme jeste zasopleny, tak doufam, ze uz nam zitra povoli nejake procedury nebo uz se tu z nich zblaznim 😝

leenka: taky na vas moc myslime 😵

fajn: tak co? rozkoukavas se doma? ja musim teda uprimne rict, ze by mi ten mesic snad taky stacil, ale tak ty dva tydny navic uz vydrzime, strasne se to zaseklo jak nic nedelame, tak to nechce utikat. I kdyz na marusce jsou znat pokroky, ale zrovna ji se hodne styska a kazdy den me premlouva, ze pojedeme domu 😕

jecidlo
27. mar 2011

mila: obe jsou moooc sikovne a hezke holky🙂 ja si porad nejak nedovedu predstavit az ti moji susni taky takhle vyrostou 😀

denisee
27. mar 2011

@kmoor : to mi je líto, čím teď procházíš ☹ Mám dvě kamarádky s malýma dětičkama 2 a 2 a půl roku. A od obou teď odešli chlapi za jinýma ženskýma ☹ . Drž se!
@mila01 : to věřím, že si bulela. Jsou rozkošný 🙂 v tomhle je mi líto, že nebudu mít tu holčičku. Já dělala sporotvní gymnastiku, a tak tance, krasobruslení a všechny takovýhle aktivity, mám strašně ráda.
@jecidlo : to je pech, ale snad ty procedury ještě stihnete využít než odjede, musí to být náročný těhule se dvěma marodama ☹

kikimaruska
27. mar 2011

@kmoor přeju Hodně síly...nebude to lehké, to vím sama. Od nás příítel odešel (nebo nás donutil odejít) v Kuby roce, ale jinak se s ní stýkal již před narozením malého a jakmile nám dali malého domů (že nebyl ohrožený na životě),tak to s ní začal nanovo a víceméně jsme ten rok spolu jen živořili a hráli ještě rok divadlo pro naše, protože pro ně by to byl další šok ☹ 😒 a já stále nemohla najít byt, kam odejít..... Třeba se to mezi Vámi ještě urovná...u nás to holt nevyšlo, protože oni se stýkali už dlouho a ani syn ho prostě doma neudržel, jelikož ho zprvu ani nechtěl...až ted po 2 letech si k němu našel cestu...

irsina83
27. mar 2011

@leeenka26 tvoj malinky je uzasny zazrak 😉 sa tesim ze sa vsetko zlepsuje 😉 neboj aj crievka sa postupne rozpracuju 😉
@kmoor aj mala velmi dobre papa nemozem povedat ale moje sidlo je stale v pohyba a pomalicky pribera a cim dalej tak viac papa a tiez si dovolim povedat ze aj vela ked porovnavam s kamaratkinym syncekom kt. je rovnako stary a je donoseny...tak neviem...ale zas lekarka mali chvaly ...s tym vajkom ma problem aj kamaratkin maly a ked mu to neklesne tak to treba operovat??? drzim palce aby to nebolo potrebne 😉

leeenka26
27. mar 2011

@irsina83 dakujem, sama tomu doteraz neverim, ze moj chrobacik zije a tesi sa az si ho zoberieme domov 🙂
uz sa na to neviem dockat. Okrem trosku zhorsenia ( trosku zvysene biele krvinky, zvysena teplota ale len mierne, podali mu atb zase, na chvilu zase prestal cikat ale lieky to upravili) ale to je normalne uz su to take ,,bezne veci", ziaden zivot ohrozujuci stav, ved aj lekarka ked sa dnes s nami rozpravala tak bola vysmiata a velmi mila a optimisticka, dokonca srandovala :D ze s nim budem mat ,,radost" po nociach, lebo ze vtedy ozije, robi im problemy a je cely taky aktivny 🙂 Na tie crievka povedala doktorka ze moze chybat peristaltika, lebo on bol v umelom spanku, po operacii je, takze jedno s druhym, stravu nedostaval, chybalo tam prekrvenie, takze teraz uz zacne byt aktivnejsi, tak aj tie crievka by sa kazdu chvilu mali rozbehnut. No a dnes krasne nadychoval nostekom aj sam, sme to pekne videli 🙂 takze masina bude za chvilku dufam minulostou.... No a nalepsie na koniec, samkovi dnes robili sono hlavicky, a hydrocefalus mizne, takze tekutina sa vstrebava a krv ziadna nova, takze uplne super, sa to zlepsilo. Tak som rada 🙂

leeenka26
27. mar 2011

p.s. ja viem ze to sem nepatri (ale zaroven patri) poradte vy ste urcite baby odsavali mliecko ked ste mali predcasne nardodene deticky v nemocnici, chcem sa opytat ze kolko ste za den priblizne odsali, lebo mne sa to zda strasne malo, rano mam aj 100 ml, ked sa zadari, ale potom to postupne klesa, a vecer mam len necelych 20 ml. Snazim sa to aj posdporovat, ale niako sa moc nedari, ked to tak zratam, tak za den mam priblizne tak 250-300 ml?? Predtym, na zaciatku, ked sa mi spustilo som mala ovela viac. Moze to byt aj s tych stresov, alebo je toto mnozstvo primerane? (co asi pochybujem, ze ked budem maleho kojit, ze mu bude stacit 20 ml vecer?? ) :(( Podotykam ze to odsavam tak dlho ako sa da, teda pokial to ide, a z obidvoch prs. Bojim sa ze mlieko uplne stratim nakoniec :((

kmoor
28. mar 2011

holky, díky všem za podporu, uvidíme, jak to bude dál, zatím jsme na bodě nula...

@leeenka26 podle mě máš mlíka hodně! já mám zkušenost asi takovou, že po ránu jsem měla mlíka nejvíc, samozřejmě, páč se ti přes noc prsa pořádně nalejou...a večer je logické, že je nejmíň...nevím, jak dlouho jsi po porodu, ale já 100ml neodsála snad nikdy! a postupně jsem mlíko ztrácela, bylo to nervama, páč kubíček umřel a honzíček bojoval o život, to se hodně podepíše a taky proto, že prostě odsávání není to samý, co kojení. snažila jsem se to udržet všemožnými způsoby, ale prostě po měsíci a půl jsem o mlíko přišla úplně. taky jsem to pěkně obrečela, při představě, že mám dítě a nikdy ho nebudu kojit 😖 taky svou roli hrály hormony, byla jsem ještě v šestinedělí, tak to se mnou zamávalo. ale brzo jsem se z toho dostala, holt taky se nedalo nic jinýho dělat...malýmu dávali mateřinu, dokud ho nepřevezli do ústí na operaci, kde mateřinu nevedou!!!! ženský, já nechápala, že tam mateřinu nevedou, umělou malýmu dát nemohli, páč na něj byla moc těžká a druhou dávku vyblil celou...
jinak moc hezký zprávy, držím palečky a musíš informovat, hlavně malýho za nás pohlaď a pozdravuj!!!!!!

@irsina83 hele, důležitý je, že na váze nestojí nebo že nehubne. já jsem zjistila, že bychom měli mít už nutrilon3, ale i u dr. říkali, že když přibírá, tak to řešit nemusím, ani nemám řešit kolik přibírá, hlavně, že jde do plusu. to varlátko by se muselo operativně stáhnout, ale jak tu taky už holky psaly, možná to nebude potřeba, jednou jsem v nemocnici slyšela, že paní taky měla kluka na stahování a že prej varlátko sice stáhli, ale už není funkční! tak jako na co? pro okrasu nebo co? no ale každý případ je samozřejmě individuální, takže uvidíme ...

leeenka26
28. mar 2011

@kmoor tak ono sa ani necudujem, ked clovek preziva take stresujuce obdobie, ja som rada ze vobec mam mlieko po tom vsetkom, co som bola s nervami na spagate. ja len som si nebola ista ci to nie je malo, a est emi povedz ako je mozne ze kojenie je ine ako odsavanie? Pri kojeni si babo zoberie viac mlieka ako my dokazeme odsat??? Jasne, pohladkam ho, kazdy den ho hladkam a hovorim, kto vsetko nanho mysli. 🙂

leeenka26
28. mar 2011

@kmoor
a po porode som 3 tyzdne.

rohacka
28. mar 2011

@leeenka26 Ahoj, mam stranku o dojceni a inom, okrem ineho sa venujem aj dojceniu
predcasniatka, kedze sama mam precasniaka, dojceneho vyse troch rokov.
Toto su informacie z mojej stranky o dojceni, ktore by ti mohli pomoct
http://mojedietatko.webnode.sk/dojcenie/odsavan...
http://mojedietatko.webnode.sk/dojcenie/dojceni...

Toto su stranky vybornej laktacnej poradkyne Annag-
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/odsava...
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/ako-po...

V Cechach maju organizaciu o predcasniatkach Nedoklubko a oni vydavaju
specialne brozurky pre rodicov predcasne narodenych deti, tu ti posielam link na to
http://www.nedoklubko.cz/site.php?main=informac...
Jedna brozurka je aj o dojceni, ale mozno ta budu zaujimat aj ine. Je to velmi dobre napisane.
Inac, tieto mnozstva, co odsavas, su uplne super, je pochopitelne, ze vecer je mliecka menej - si unavena,
rozmyslas o malom. Ako to udrzat a zvysit, sa dufam docitas v linkoch hore. Drzim prsty!

kikimaruska
28. mar 2011

@leeenka26 krásné zprávičky o malém 🙂 😵 . 3 týdny po porodu je dost brzy. Já měla problém se rozjet...nejdřív jsem měla balonkovou odsavačku, ta byla uplně na nic, pak válcovou, pákovou, ta mi pak laktaci pomohla rozjet, ikdyž prsa sem teda měla poškozené hodně, i to dost bolelo, pila sem hodně kojící čaje, po odsátí jsem vždy pul litru vypila a nutila sem se pít, ptotože jikam bych nepila...neměla sem potřebu. Pravidelně co 3 hodiny jsem odsávala, at jsem byla kdekoliv (pak to bylo docela náročné).Začínala sem na pár kapkách, po týdnu sem měla na jedno odsátí 10-20 ml a doma se to pak rozjelo lépe, časem. pořídila sem pákovou odsavačku ruční od Aventu, ta byla šetrná a nakonec jsem odsávala 120-250 na jedno odsátí, ale vše časem, odsávala sem hlavně i v noci, jelikož mi všichni říkali, at odsávám i v noci. Malému sem pak do nemocnice nosila za 24 hodin 0,5-1l mléka a sestry na mě koukaly jak na zjevení, že mám mlíčka hrozně moc, že pro něj chodím do mlékárny...většina mamin nosila tak jednu lahvičku, 1,5 a já třeba 3-4. V té době ještě malý ani mé mlíčko nepil a dlouho nepil nic, pak se začínalo od 1ml dávky a navyšovalo se po 1-2 ml na dávku..dlouho nepříjmal. Domu nám šel na 45 ml na jednu dávku...takže bych se nebála, že máš mlíčka málo. Pak nám už řekli, at mlíko nenosíme, že jsme zabrali celý mražák 😅 ...a mlíčko jsme jim tam nechali pro další miminka i doma sem pak měla plný mražák mlíčka...a ještě že tak, pak doma s tím kolotočem jsem o mlíčko brzy s malým přišla...ale hlavně začalo být brzy hladové, takže jsme najeli na nedonošenecké UM...kdy pak začal konečně přibírat.

jecidlo
28. mar 2011

kmoor, kikimaruska, je mi fakt lito cim si s tema vasima chlapama prochazite nebo jste si prosly:( ted je to u nas v klidu,ale priznavam, ze po porode u nas byla nejedna krusna chvili ani ne tak na zacatku jako pozdeji, kdyz jsem mela plne ruce prace a chlap sel proste na druhou kolej a prijde mi ze jsou jini, ze to nepochopi....loni v srpnu jsme se malem rozesli, pak se to zlepsilo, tak jsme porad dohaneli zanedbane a tak nejak cekame to trreti;)

denisee: me je jasne, ze ti ta holcicka chybi, ale aj kluk muze tancit 😀 muj bacha ma konzervator klasicky balet a predtim delal latinsko americke tance;) no my uvidime jestli to treti bude opravdu holka,ale zatim teda jednu mam, ale myslim, ze taky minimalni sanci na to, ze nekdy takhle tancit bude:( ono si nekdy nevyberes:(

leeenka26; urcite jak radi rohacka se spoj s nejakou dobrou laktacni. moje rada je, aby sis poridila dobrou odsavacku nevim jakou mas, pak musis dodrzovat rezim jako by jsi mela miminko u sebe,tzn odsavat co tri hodiny a ja jsem teda vstavala i v noci, to podporis lakttaci nejlepe, pak jsou ruzne caje a homeopatika,ale to ma asi smysl az budes mit maleho a budete zacinat kojit. ja jsem mela odsavacku na obe prsa naraz, ale u tech singl se radi snad 10 minut jedno pak 10 minut druhe a pak jeste po 5 minutach. Do te doby by bylo fajn si laktaci udrzet. Zkus odsvat pokazde kdyz budes u maleho a proste se na nej koukej. kojeni je opravdu o psychice.

fajn
28. mar 2011

ahoj holky,
pár vět napíšu jak bylo. dny po nástupu si Didka rozsekla bradu na dva stehy takže paráda. 14 den dostala rýmu kašel takže opět bez vody akorát nám nechala dr. cvičení a zábaly.No a ve čtvrtek 24.3 dostala zimnici a střevní potíže tak jsem řekla dr. že jedem dom že to stejně nemá smysl čekat na pokoju do úterý . Jinak to bylo super už se zase těšíme na další za rok.
Nemám vás vůbec dočteny a ani asi nebudu. Jestli jsou zde nové mamušky a mimuška tak je vítám a miminkům přeju hodně zdravíčka.

@kmoor tobě držím pěsti ať to ustojíš jak nejlíp to jen půjde.
Já teď akorát pořád peru žehlím a uklízím . Tak se zatím mějte a já se zase ozvu

mispuli
28. mar 2011

@fajn Marcel několikrát jsem ti chtěla napsat a vždycky mi do toho něco vlezlo,až jsem to nestihla ☹ ,nějak rychle to uteklo 😉 ,my mezitím pořešili školu,tak jestli chceš nějaký konkrétnosti,tak ti písnu do IP

bera28
28. mar 2011

Ahoj holky,
nedočítám, nestíhám. Akorát koukám, že už je Fajn s Didkou zpátky. Tak vítej doma 😉
A Deniska je také stále 2v1, to je super!
My máme pořád nějaký blázinec. Jsem si vymyslela, že by to chtělo novou kuchyň, tak jsem hledala, vymýšlela, navrhovala, až jsem snad konečně našla, co jsem si představovala. Teď to jen trochu doladit a předložit chlapovi ke schválení 🙂 A pak začne teprve hektické období 😀
Navíc jsem si minulý týden pobyla s Kubou 1,5 dne na infekčním na Bulovce. Chytil rotaviry, naštěstí to celé trvalo jen 4 dny, ale protože je takový střízlík, tak to s ním poněkud zamávalo a šoupli ho na den na kapačky. Ale teď teda nejí, ale žere. Jenže má docela drsnou dietu, takže je to na prd. Joo, kdyby mu ta žravost vydržela i na normální jídlo, to by z něj snad mohl být i Otesánek 🙂 🙂 Aneta kupodivu rotaviry nechytla, přestože jedí a pijí z jednoho. V nemocnici mi říkali, že je to sice raritní, ale pokud má fakt dobrou imunitu, tak to prostě chytit nemusí.
To je od nás ve zkratce vše. Doufám, že tady se nic dramatického neděje a žádné další mimčo nepřibylo.
Tak se tady mějte a až bude trochu času, tak se zase přihlásím.

fajn
28. mar 2011

@mispuli samo že jo 🙂

irsina83
28. mar 2011

@leeenka26 velmi si ma potesila. Samko je zlaticko, uvidis za par rokov nevbudes za nim stihat 😉 😀 pekne nech je len aktivny, aspon vedia ze chlapcek sa ma k svetu 😉 my sme dnes boli na stehoch a malicka strasne plakala, dokonca tak ako som ju este nikdy nepocula..hrozneeee, na peceni sa nam hemangiom jeden zvacsil a druhy zmensil 🙄 ale primarka sa tesila ze ma krasne spraveny ten nostek len to tam ma zapalene tak jej to budem potierat repikom, aloe vera gelom a nasviecovat s bioptronom....tak dufam, ze je to pomoze...ozaj chcela som sa spytat ci odsavas??? ci mas mliecko??? lebo ja som mala neuveritelnych 1,7 litra denne, odsavala som kazde tri hodiny a este stale mam mliecko do dnes...chcela som ta povzbudit ze aj s odsavackou sa da laktacia udrzat 😉
@kmoor my mame materske mliecko ale ja nekojim ale odsavam ale mala ho pije uz len v 2-3 davkach ale zahuscujem ho tiez s nutrilonom Ha2 len mne sa stalo ze uz mi ho nechceli dat na recept v lekarni lebo ze mala uz prekrocila vekovu hranicu. tak aj ja sa chcem uz spytat na ten trojkovy...ozaj a co uz vsetko papate??? mixujes este stravu??

leeenka26
28. mar 2011

@irsina83 ahoj, tak samko sa nam zase zhorsuje ☹ som z toho velmi smutna, uz nerozumiem nicomu, dva dni su super a potom zas horsie, ale nie v takom zmysle ako som pisala vcera, ale este horsie. Najviac ma zere, ze tam bol dns zase nejaky iny doktor, ktoreho som sa pytala na jeho stav, ze ci sa nieco zmenilo od vcera a on same negativa, neskutocne bol skepticky (co ti niektori lekari maju na to nejaku specialnu atestaciu?) ja neviem, strasne ma rozosmutil...zas samkovi zvysili lieky na udrzanie tlaku, aby ho stabilizovali, takisto aby cikal, je opuchnutejsi, dr. povedal, ze viac liekov uz nemoze dostavat, ze mu nefunguju organy (nepovie, neviem 😠 ) proste same negativa, este ze oblicky mu nefunguju, pecen ,ja viem ze dostaval lieky na mocenie, aj teraz dostava, vsetko spolu suvisi, ale podla mna to je tak raz hore, raz dole, ale preco az takto? Aj vy ste mali take komplikacie? ja uz ani plakat nevladzem, bojim sa ze Samko to uz nezvladne, uz dlho bojuje, su to 3 tyzdne, snad sa uz nic nestane, ja som si nanho tak zvykla, tak ho mam rada :(
Pri tom odstranovani stehov sa malej ani necudujem ze tak plakala, ved to boli aj dospeleho, drzim palce, nech sa vam podari vyliecit uplne nostek a nech ten hemangiom na peceni nerastie 😢 neboj, dobre to dopadne.

leeenka26
28. mar 2011

@irsina83 a ano odsavam kazde 3 hod jasne, ale urcite nie tak vela ako si ty pisala ze 1,7 L ???? To neexistuje, to si teda pekne mala ty kokos 😉 Ja mam tak 250-300 ml?? Mozno aj to som prehnala

irsina83
28. mar 2011

@leeenka26 ☹ to mi je strasne luto ☹ my sme boli kriticky hned po narodeni lebo mala bola vykrvacana, krvne hodnoty mala nezlucitelne so zivotom ale zmakla to...aj s tym cikanim sme mali problem hned na druhy den ale potom sa to vsetko zacalo lepsit..aj ked prve dva tyzdne boli kriticke podla lekarov ja som od zaciatku z mojej malej citila neskutocnu silu, hned prvy krat ako som na nu pozrela...to bol moj pocit a ja som jej verila 😉 drzime samkovi mooccc palcee...tazko sa mi hladaju slova ale musis verit 😔